Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:55:44

LOGOUT.hu

Remélem nem bánjátok, hogy megnyitom a Mass Effect 3 topikját. Már régóta tudjuk, hogy a játék trilógiának készül, de a mai napon ezt a BioWare hivatalosan is bejelentette. Legalábbis az egyik technikai designerük, Christina Norman szólta el magát a Twitter-en. Ugyanis nemrég egy érdekes megjegyzést olvashattunk a blogjában:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Eli_Stone válasza looser (#7000) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Bakker nagyon fáradt lehetek, mert elkezdtem gondolkozni, hogy ez a 7000-es kép ez mi??? :D :D :D
Aztán úgy kb. 2perc után leesett, hogy 7000 hsz :D :D

[ Szerkesztve ]

(#7002) Iron Funeral válasza mrhitoshi (#6991) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Érdekes nálam az egyetlen bug ami előjött az a beragadó fegyver bug volt (overheat bug), illetve a mosott textúra de igazából az nem a játék hibája.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#7003) Palafi


Palafi
tag

Sziasztok!

A ME3-ban van jelentősége annak, hogy a ME2 legvégén átadom, vagy nem az adatokat a Cerberusnak?

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#7004) Chabe89 válasza Palafi (#7003) üzenetére


Chabe89
addikt

Így is úgy is ellened lesz a SPOLIER!! Cerberus.

(#7005) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Megérkeztek a cukorkák Bioware-hez. Chris Priestly tweet.

(#7006) MichaelSD válasza Spectrum (#7005) üzenetére


MichaelSD
őstag

Kérdés, hogy mennyi mérgezett.... ;]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#7007) Palafi válasza Chabe89 (#7004) üzenetére


Palafi
tag

Tehát mind1. Köszönöm! :R

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#7008) KubanitoS válasza Palafi (#7003) üzenetére


KubanitoS
veterán

A ME3 végére semminek nem lesz jelentősége.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#7009) JamesHun


JamesHun
addikt

kéne egy mass effect kaland játék kockázat kiadás és akkor mindennek lehet mindenhez köze és kész :P
ugyan lesz 6000 oldal / rész :D

SeriesX: JamesSHun

(#7010) Ryder62


Ryder62
őstag

A ME2-höz a megjelenés után bő 1 évvel kiszórtak minden dlc-t.

Azért arra kiváncsi leszek hogy itt hogy lesz. EC elött tuti nem jön más, esetleg utána. Arról nem is beszélve hogy ha már az Invasion képregény úgy ér véget hogy "to be continued in ME3" akkor azt az Aria-s storyt csak lekéne zárni.

Meg aztán a ME2-vel ellentétben, a 3. részre csak ráfér egy kis kalapálás. Mert vannak hiányos részek.

Pl kezdetnek ott van az hogy miért csak egy hub world van? Reaperek támadnak, és? A salarianok bolygója nincs támadás alatt, oda simát tehettek volna még egyet. Már az 1-ben is két ilyen volt.
Akkor ott van Palaven hiánya. Alig vártam hogy leszálljunk oda, erre tessék...
És még folytathatnám estig a felsorolást. :U

(#7011) Eli_Stone válasza Spectrum (#7005) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Hehe feltűnt valakinek a képen a cukrok mellett a tolltartó? Szerintem az a tolltartó képviseli a Fan-okat és a toll benne a BW/EA hozzáállását a Fan-okhoz :D :D

(#7012) vitaro válasza Ryder62 (#7010) üzenetére


vitaro
senior tag

Ha minden hiányosságot pótolni akarnának, kb. kezdhetnék az egész fejlesztést elölről. Személy szerint nem bánnám...

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#7013) Televan74 válasza vitaro (#7012) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hiába. Már nem lehetne újból eladni. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7014) Chabe89 válasza Ryder62 (#7010) üzenetére


Chabe89
addikt

Omega DLC talán lesz arról már lehetett hallani. A többi amit felsoroltál meg nem lesz benne az EC-ben sem szerintem. Lesz benne pár kibővített dialógus meg 1-2 új képkocka. Hatalmas változást én nem várok tőle.

(#7015) janos666 válasza looser (#7000) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Súgót kérek. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7016) Ryder62 válasza Chabe89 (#7014) üzenetére


Ryder62
őstag

Amiket felsoroltam hiányosságokat, jöhetnének más dlc-kben esetleg. ;)

Persze előbb a vége legyen már rendbe téve.

(#7017) Televan74 válasza Chabe89 (#7014) üzenetére


Televan74
nagyúr

Omega DLC szerintem csak az Extended Cut DLC után jön majd. Bár én már most is fizetnék egy Omega DLC -ért.

Tali's Song - Mass Effect Parody

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7018) janos666 válasza Televan74 (#7017) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na igen, ez az Omega DLC legalább annyira ordít, mint annak idején a Shadowbroker. Én is legalább 3x próbáltam még beszélni vele, várva hogy valami másik esemény megnyit-e egy új opciót, de nem...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7019) JamesHun válasza janos666 (#7018) üzenetére


JamesHun
addikt

sok mindenért ordít a játék
de szerintem a ME2 DLC nélkül "majdnem" hasonlóan lyukas volt

SeriesX: JamesSHun

(#7020) Ryder62 válasza JamesHun (#7019) üzenetére


Ryder62
őstag

Most már nem játszanék vele dlc-k nélkül. Viszont mikor megjelent akkor egy árva dlc sem volt fent mikor kijátszottam és nem éreztem hiányosnak. Sőt egy rakás helyszínt, küldit, karaktert stb belezsúfoltak a játékba. A dlc-k számomra csak hab a tortán, így aztán már tényleg finom a játék. Főleg az SB és Arrival.

Viszont a ME3-ból mintha direkt kivágtak volna dolgokat. Kezdve Aria-val.

Bioware fórumon valaki ezt írta:

"I remember reading in the files there's something called omega_hub. So, there's that."

Hah zsír lenne :))
Meg hát ugye a galaxy mapon is ott van omega csak nem lehet oda mass relay-ezni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7021) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Mindenkinek, aki kiábrándult a ME3-ból, melegen ajánlom a Binary Domain névre hallgató gyöngyszemet.
10-15 perc után túlteszi magát az ember azon, hogy egy konzolport, és rendkívül élvezetessé válik. Sztori nagyon jó, karakterek közül mind el van találva, de sajnos nem lehet gravitációs gömböket dobálni, csak lövöldözni. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#7022) JamesHun válasza FehérHolló (#7021) üzenetére


JamesHun
addikt

én megelégednék egy fizetős upgrade -el a ME1 hez ami ME3 grafikát és irányítást adna az első részhez
Jaj de jó is lenne

SeriesX: JamesSHun

(#7023) Iron Funeral


Iron Funeral
őstag

ME3: Bookends of Destruction
Én végig mosolyogtam az egészet, igaza van neki, de most valahogy nem húztam fel magam a sok bénaságon, csak mosolyogtam :)

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#7024) hiroki válasza FehérHolló (#7021) üzenetére


hiroki
tag

Azoknak sem rossz, akik szeretik a ME3-at, mint én... ;] Én is ajánlom kipróbálásra... :K

Wrex: Sometimes I'm not sure if the Normandy's a warship or a traveling freak show.

(#7025) nanorambo válasza FehérHolló (#7021) üzenetére


nanorambo
őstag

Igen, már én is ajánlottam itt. Év meglepetése. Nagyon jó játék!

(#7026) Wizard of Oz


Wizard of Oz
tag

Új hétvége, ha valaki még nem unta meg a multit ;] : Operation Silencer

Steam: TheWizard0fOz || Pay no attention to that man behind the curtain!

(#7027) pohár válasza Wizard of Oz (#7026) üzenetére


pohár
félisten

megint a kurva banshee, ááá :O :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7028) Spectrum válasza Wizard of Oz (#7026) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Megnéznék egy statisztikát, hogy hányan tolják még. Rosszabbra tippelek, mint swtornál ;]

(#7029) JamesHun válasza Wizard of Oz (#7026) üzenetére


JamesHun
addikt

már megint gold
amilyen szar fegyvereim vannak semeddig sem élem túl goldon ha jön egy banshee

SeriesX: JamesSHun

(#7030) zsotesz81 válasza JamesHun (#7029) üzenetére


zsotesz81
senior tag

ez most nekem tuti kimarad

(#7031) Televan74


Televan74
nagyúr

Így is, úgy is meglesz a 3 Millió. Próbálnák azt mondani egy PR akcióra , hogy nem jött össze, és nem kapjátok meg a csomagokat.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7032) leviske válasza Spectrum (#7028) üzenetére


leviske
veterán

Ingyen van és haverokkal elég szórakoztató tolni. Nem hiszem, hogy van értelme összehasonlítani a TOR-al, főképp, hogy az első heti eladásokban is ha jól emlékszem, magasan felülmúlta azt.

Kezd (egyébként már jó ideje az) nagyon unalmas lenni, hogy ha véletlenül idetéved valaki a topikba, csak a nyavalygásotokkal tud összefutni. A francnak kell ilyen hozzászólásokkal szemetelni a topikot.

(#7033) Spectrum válasza leviske (#7032) üzenetére


Spectrum
aktív tag

De van értelme, például swtor elvesztette az aktív játékosainak közel 25%-át. Ezt is csak nemrég hozták nyílvánosságra, me3-nál erről mély hallgatás van.

Én azt unom baromira, hogy az egész topic a szutyok multiról szól, ki hány pontos spectre packot vett és hány zombit tudott megölni goldon. Egy alapvetően singleplayer játékba beleerőltettek egy oda nem illő, pénzbányának szánt multit, ami egy csomó játékosnál gyakorlatilag felülírt minden egyéb szempontot és csak erről tud beszélni. Mass Effect megcsúfolása, minden lejátszott meccs egy újabb rúgás a franchiseba. Fenének kell itt megvitatni, hogy ki milyen nicken játszik, mikor ér rá holnap este és mit talált a lutri pakkjában.

(#7035) G4ga válasza Spectrum (#7033) üzenetére


G4ga
őstag

tessek a biowarnel verni az asztalt hogy elbasz*** a jatekot.
nem azokat bantani akik a multiznak es az elmenyekrol irnak.
a topiknak pedig nem az a cime hogy Mass effect csak single, multi nem.
nem ertem a miert vagy felhaborodva.
inkabb olvasok a multirol mint feltevesekrol arrol hogy mi lesz, milyen sutit kapott Chriss es stb stb.
nen a jatekos tehet arrol hogy a single elvezhetetlen lett a sok butasag miatt. ezt kellne figyelembe venni es nem felhaborodni ha valaki epp tarsat keress a multihoz.

Remelem nem haragszol meg, hogy velemenyt nyilvanitottam.

Multi weekend: Nem Reaper Goldot kell tulelni ugye?...
barmilyen gold jo lehet? ...

(#7036) Wizard of Oz válasza G4ga (#7035) üzenetére


Wizard of Oz
tag

Bármilyen gold jó. De a múltkorival ellentétben, ahol elég volt neked túlélned, most csak full extraction után ad pakkot, tehát mindenkinek túl kell élni.

Steam: TheWizard0fOz || Pay no attention to that man behind the curtain!

(#7037) leviske válasza Spectrum (#7033) üzenetére


leviske
veterán

Kérlek, merd azt állítani, hogy Te azért jársz ebbe a topikba, hogy konstruktívan társalogj a singleben felfedezett újabb részletekről, amiket első végigjátszásra nem feltétlenül vesz észre az ember. :U A folytonos sírásotokkal kaszáltátok a sztoriról folyó diskurzust, nehogy már azok legyenek a pofátlan, semmirekellő bagázs, akik eddig nem kezdték el a multit is köpködni!

MOD: Amúgy ne feledjük el, hogy a TOR havidíjas. Egy ingyenesen játszható online játék nem valószínű, hogy olyan ütemben veszti a felhasználókat. Bár minek is magyarázom, hiszen a ME3 a franchise szégyene, közben a franchise is amúgy szar, mert tele van logikai bakikkal a kivitelezés, meg eleve a BW egy semmirekellő cég...

[ Szerkesztve ]

(#7038) Malachi válasza leviske (#7037) üzenetére


Malachi
addikt

nekem nincs bajom a multisokkal, azért minden nap bekukkantok a topicba, ha nincs is miért hozzászólnom.

"Kérlek, merd azt állítani, hogy Te azért jársz ebbe a topikba, hogy konstruktívan társalogj a singleben felfedezett újabb részletekről..." - én ezért járnék. csak nincs rá mód, se alkalom.

picit szomorú, hogy régen mondjuk izgi volt másképp, más karakterrel újrajátszani az előző részeket, és arról lehetett mondjuk beszélgetni. mivel ezt a részt senki (vagy csak alig páran) akarják bárhogy is újrajátszani, marad napi 5-10 multis hsz.

persze ez nem a játékosok hibája, csak méltatlan.

mindegy, majd ha jön a DLC, lesz miről beszélni megint, garantált a napi 100+ hsz. :)

(#7039) Spectrum válasza leviske (#7037) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Igen állítom, hogy azért jártam ide, hogy a single player részéről konstruktívan társalogjak, de ha megnézed az elmúlt pár hetet, már azt sem teszem.
Már ne haragudj, de nem én kezdtem a másik véleményét fikázni. Te nekem ne mondj olyat, hogy sírok, nyavalygok és szemetelem a topikot. Számomra a multiplayer a szemetelés, de nem fogok senkinek sem beszólni amiatt, mert a multiról beszél, ugyanolyan része a játéknak, mint az elszart vége.
Én viszont a te hozzászólásodra írtam a multis véleményemet, nem az arról folyó beszélgetés miatt. Te itt biztos nem láttál engem hozzád hasonlóan leszólni másokat.

Olyat sem mondtam, hogy a "BW egy semmirekellő cég" vagy "ME3 a franchise szégyene". Te vagy nem tudsz olvasni, vagy keversz valakivel. Attól, hogy ez nem havidíjas, még veszthet felhasználókat, ugyanúgy van rá statisztika.

[ Szerkesztve ]

(#7040) vitaro válasza Spectrum (#7033) üzenetére


vitaro
senior tag

Meg tudlak érteni, nekem is fáj, hogy ilyen méltatlan lezárást kapott a kedvenc játékom, de tetszik vagy sem, van benne multi, aki erről akar beszélni, hadd tegye. Másfelől viszont azokat sem kéne lehurrogni akik a csalódottságuknak kívánnak itt hangot adni. Mindkét dolognak van létjogosultsága, hova máshova írja őket az ember ha nem ide.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#7041) Spectrum válasza vitaro (#7040) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Igen, nagyjából ezt írtam eggyel feletted.

Multis társalgást többnyire átugrom, nem szólok bele, nem érint. De ha jön egy multikirály, aki szerint nyavalygok, ha negatívumot említek, akkor hasonló stílusban fogok válaszolni.

Egyébként meg pont azok mondják, hogy hamar unalmassá válik az online része, akik a legtöbbet játszottak vele, így jogosnak érzem felvetni a játékosszám csökkenését.

(#7042) Televan74


Televan74
nagyúr

Igen, nekem fáj a multi megléte a játékban, főleg azért mert aljas módon a végkifejletet befolyásoló része a játéknak.
És a legjobban bosszant ,hogy egy olyan játékkal csinálták ezt meg, amilyet talán a következő tíz évben nem kapunk meg egyik fejlesztőtől sem.
Nem vagyok multi ellenes, de annyi más eleve a multira építkező játék van a piacon. Miért ebbe kellett oda piszkítani. Egy trilógia befejező részére talán jobban oda figyelhettek volna erre.
Utólag kiadott fizetős DLC módként a multinak nem lett volna ekkora tábora.

És mindenkinek joga van elmondani a véleményét Multi vs Single vitában, ha azt normálisan , nem sértegető módon teszi. Erre való a fórum.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7043) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Bevallom, nekem is fáj, hogy csak a multiról lehet olvasni már hetek óta, ezt le is írtam régebben részletesen. A multival nekem alapvetően a következőek a problémáim:

1. A Mass Effect single player játék.

2. A multit kizárólag azért erőltették bele, hogy nagyobb rétegekhez is eljusson a játék, ergó a nagyobb bevétel miatt.

3. Azzal, hogy folyamatosan raknak bele új multis tartalmakat, elterelik a figyelmet a lényegről, a történet befejezéséről. Ahogyan egyre több idő telik el a megjelenés óta, az egyszemélyes mód egyre inkább feledésbe merül, mivel mindenki a multival (meg az új ládákkal) lesz inkább elfoglalva. (Tisztelet a kivételnek.)

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#7044) nanorambo


nanorambo
őstag

Hát igen. Nincs nekem sem bajom azzal, hogy a multi a fő téma. Viszont szerintem (ha a bioware nem *assza el ennyire a singlet) akkor nagyon sok más dologról lehetne beszélni...

Nagyon haragszom a Bioware-re!! :((

[ Szerkesztve ]

(#7045) Ryder62


Ryder62
őstag

Én is csak nagy ritkán írok ide, mert elvetem a multit, és már csak arról van szó szinte az utóbbi 1 hónapban.

És nem csak itt tapasztalható ez.

Csak hogy single dolgot is írjak akkor már: A köv. végigjátszásnál ( igen, van ilyen elvetemült aki nem dob ki egy játékot (vagy sorozatot) az ablakon mert szar a vége. Szvsz mint játék rendben van és kiemelkedik a többi közül) egy fullosan kimaxolt ME2 importtal kimaxolom ez a részt is és kíváncsi vagyok mennyi war assents gyűlik össze.

Jah btw ME2 végigjátszásom ideje .... kapaszkodj.... 70 óra :DDD

(#7046) Tibicsucsu válasza Ryder62 (#7045) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

70 óra? Szép!

Nekem ha jól emlékszem 58 volt a max az összes DLC-vel.

Egyébként én csak egyszer vittem végig a 3-at és nagyon hiányzik az az érzés, amit éreztem az első és második után, hogy milyen jó lett és azonnal végig akarom játszani újra.
Nem gondoltam volna, hogy ez lesz, de egyszerűen nincs kedvem megint nekiállni, mert csak újra felerősödik bennem az a mérhetetlen csalódottság, ami rám tört miután végigvittem a játékot.

A multit nyomom néha, mert jól esik egy óra agyatlan aprítás munka után.

(#7047) nanorambo válasza Tibicsucsu (#7046) üzenetére


nanorambo
őstag

Ugyan így érzek én is :(
Első két részt instant újrajátszottam. A második részt egymás után háromszor. ADe a harmadik résznél valahogy nincs hangulatom...

(#7048) Dogengar


Dogengar
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje olvasgatom a topicot, de csak most vett rá a bátorság, hogy regisztráljak is... :)
Azt gondoltam, hogy akik még olvassák a topicot, és szoktak multizni, azokat szívesen felvenném barátnak, ha nem gond, mert így random emberekkel nem mindig egyszerű a Gold, és a netem is időnként beadja az unalmast. :( Általában Adept, van Infi kaszttal megyek, nekem ők jönnek be.
Origin nevem: Srichard_HUN
További kellemes napot! :)

(#7049) vitaro válasza nanorambo (#7047) üzenetére


vitaro
senior tag

Az a csúnya, hogy másodszorra rosszabb! :( Múltkor újrakezdtem, de nagyon hamar abba is hagytam. Nem csak azért mert tudtam, mi vár rám a végén, hanem mert olyan hiányosságok tűntek fel amik felett első nekifutásra átsiklottam.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#7050) MichaelSD válasza nanorambo (#7047) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem egyszer végigjátszani se volt egy élmény..sajnos.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.