Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:55:44

LOGOUT.hu

Remélem nem bánjátok, hogy megnyitom a Mass Effect 3 topikját. Már régóta tudjuk, hogy a játék trilógiának készül, de a mai napon ezt a BioWare hivatalosan is bejelentette. Legalábbis az egyik technikai designerük, Christina Norman szólta el magát a Twitter-en. Ugyanis nemrég egy érdekes megjegyzést olvashattunk a blogjában:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Zoli133 válasza G4ga (#10000) üzenetére


Zoli133
őstag

Csak ha már szóba jött AC
1-2: Zseniális
Brotherhood: Hát jó, de kéne valami új.
Revelations: Jah ez nem a brotherhood
3: A játék jó, bár a történet szvsz jobban el lett szúrva mint az ME3.

ME-ről nem nyilatkozok, valószínűnek tartom, hogy elfogult vagyok (Azaz 1-2-3 zseniális :) )

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#10002) Ryder62 válasza G4ga (#10000) üzenetére


Ryder62
őstag

Az AC1, AC2, és Brotherhood megvolt.

A 2 zseniális lett, de a Brotherhood eléggé rókabőr.

Revelationst még nem játszottam de ahogy néztem azt eléggé lehúzták.

A 3. részben látok még lehetőséget. Rögtön az AC3-ra ugrottam volna de a történet miatt muszáj előbb végigvinni a Revelationst.

(#10003) -KP-


-KP-
addikt

hát igen sajnos kevés minőségi játékok vannak manapság. az utóbbi évek kedvence nálam még mindig a dx:hr. best of ever meg úgy tűnik marad a deus ex 1. vártam hogy az me3 letaszítja de nem tette. sajnos...

(#10004) KubanitoS válasza -KP- (#10003) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az eredeti Deus Ex tényleg nagyon jó. Olyan hangulata volt... kb mint a Mass Effectnek. :) + a történet sem volt kutya, fordulatokkal és persze a zseniális karakterfejlesztés.

Ki kellene adni modern grafikával változatlan zenei anyaggal. Ütne. .D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10005) -KP- válasza KubanitoS (#10004) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem a mass effect rengeteg dolgot koppintott amúgy a deus ex-ből.

(#10006) #19617792 válasza -KP- (#10005) üzenetére


#19617792
törölt tag

és kb. az összes sci-fi játék meg A Dűne könyvsorozatból valósított meg dolgokat. :DDD

(#10007) ldave


ldave
félisten

Egyelőre még csak a ME2 végén járok, de közben megvettem a 3. részt is, az lenne a kérdésem, hogy a 3-hoz kiadott DLC-k közül érdemes valamelyiket megvenni az első végigjátszáshoz vagy bőven ráér később beszerezni őket? Az Extended Cut-ot és a multis cuccokat letöltöttem, mert azok ingyenesek voltak.

Próbaképp megpróbáltam importálni az ME2-es mentésemet, de nem tudtam, gondolom csak befejezett állást lehet ezek szerint :)

A Slime draws near! Command?

(#10008) -KP- válasza ldave (#10007) üzenetére


-KP-
addikt

csak befejezettet lehet importálni igen. Az omegán kívül a történet részét képezik ki a DLC-k, nem is értem miért hagyták ki az eredeti játékból őket. Az omega nem igazán része a fő szálnak, de számomra az volt a leghangulatosabb. Szóval rajtad áll a döntés.. nagyon nem olcsók azok a dlc-k.

(#10009) KubanitoS válasza ldave (#10007) üzenetére


KubanitoS
veterán

A háromról még nem tudok nyilatkozni, de a Mass Effect 2-höz vannak must have DLCk. Lair of the Shadowbrokernek és az Arrivalnak az alapjáték részének kellett volna lennie.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10010) ldave válasza KubanitoS (#10009) üzenetére


ldave
félisten

Kettőhöz megvan minden DLC a ruhákat és fegyvereket leszámítva, PS3-on játszom, ott alapra járt a játék mellé szinte mind, egyedül az Arrival-t kellett külön megvenni.

Akkor ME3-hoz a Leviathan és a From Ashes ajánlott már elsőre, Omega ráér később is?

A Slime draws near! Command?

(#10011) Ryder62 válasza ldave (#10010) üzenetére


Ryder62
őstag

Omega egy kis mellék ág. Az ráér később is.

A Leviathan szorosan kapcsolódik a sztorihoz.

A From Ashes már csak az új karakter miatt is fontos.

(#10012) genndy válasza ldave (#10010) üzenetére


genndy
addikt

Igen, a hozzáadott karakter és sztori miatt azokkal jársz a legjobban.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10013) Televan74


Televan74
nagyúr

Mass Effect 3 multi verseny...

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10014) Dogengar válasza Televan74 (#10013) üzenetére


Dogengar
aktív tag

Jó móka lesz! :K

(#10015) Chabe89 válasza Televan74 (#10013) üzenetére


Chabe89
addikt

Dicséretes, de egy ilyen jellegű multiba nem igazán látom értelmét.

(#10016) oriic válasza Chabe89 (#10015) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyeértek, sok értelme nincs szerintem.

Live-Die-Respawn

(#10017) Televan74 válasza Chabe89 (#10015) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én csak tájékoztatom a közösséget, nekem semmi közöm nincs hozzá. Én anti multis vagyok. De nem annyira hogy másokat ne tájékoztassak egy ilyen lehetőségről. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10018) oriic válasza Televan74 (#10017) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem is neked szólt a hsz szerintem hanem a hírnek... Köszi az infót amúgy.

Live-Die-Respawn

(#10019) Chabe89 válasza oriic (#10018) üzenetére


Chabe89
addikt

Persze, hogy nem neki szólt.
Egy baj van az egésszel. Ez egy kooperatív játék és nem kompetitív. :)

(#10020) oriic válasza Chabe89 (#10019) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pontosan, vagyis max speed challengeket lehetne csinálni, de az is necces lesz...

Live-Die-Respawn

(#10021) csaba951


csaba951
veterán

Bioware Points (1600) 2990 Ft
Ez nagyon olcsónak számít! Máshol 4000-4500 Ft körül lehet kapni. A pontok felhasználhatóak pl. Mass Effect vagy Dragon Age dlc-k vásárlásához.

(#10022) tkesy válasza csaba951 (#10021) üzenetére


tkesy
őstag

Amúgy ezt, hogy tudom beváltani az origin-ben? (ott $20 az 1600 pont) Ugyanúgy mintha játékot váltanék be?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#10023) csaba951 válasza tkesy (#10022) üzenetére


csaba951
veterán

Nem Originen kell beváltani, hanem itt: https://social.bioware.com/redeem. És nyilván azért irtam be, mert ez világszinten igen kedvező árnak számít.

Tavaly volt 1 napig az Originen akció, amikor -50%-on volt Bioware points. Na, ilyen persze azóta sem volt! De ez a dobozos változat már igen közel van hozzá! :D

(#10024) Wizard of Oz


Wizard of Oz
tag

Operation Genesis

Steam: TheWizard0fOz || Pay no attention to that man behind the curtain!

(#10025) -KP-


-KP-
addikt

tegnap beújítottam egy 2. generációs core i5 2320 procira. A 2,66-on járó Intel Core Duo-hoz képest akkorát javult, hogy olyan érzésem van, mintha most új játékkal játszanék... Pedig csak egy jó öreg ATI 4850 van a gépben (nemsoká azt is cserélem).

(#10026) Ryder62 válasza -KP- (#10025) üzenetére


Ryder62
őstag

Nekem is olyan van. :K

Szvsz ennél nagyobb procit felesleges venni. Már aki hétköznapi dolgokra + játékra használja a gépét. :U

Sőt néha sírtam hogy 2012-ben olyan szutykokat dobáltak ki mint az AC3, ami egy magot használt ki teljesen a többi unatkozott.

(#10027) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok, de úgy látom ez az aktívabb fórum... :B
Szóval nekem a Mass Effect 1-el van gondom. Az, hogy nem akar elindulni.
Win 8 x64-en próbálnám, de indításnál szabálytalan műveletre hivatkozva leáll. Próbálta valaki ezt Win 8-on, megy egyáltalán?

Eredeti példány volna, akartam frissíteni, de ahhoz el kéne indítani, az meg nem megy. Bioware oldalán néztem, de nem találtam hozzá külön letölthető frissítéseket, ill. a "Launcher"-ben elérhető letölthető tartalmakat hol lehet megnézni? Csak az alap Bioware oldal jön be aztán kész. :F

(#10028) leviske válasza AthlonXP (#10027) üzenetére


leviske
veterán

Innen szedd majd le az 1.02-es patchet.

(#10029) AthlonXP válasza leviske (#10028) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszi, az 1.02-vel már működik. :)

(#10030) ldave


ldave
félisten

Elkezdtem ME3-at, importálva mentést a 2. részből (első rész egyelőre kimaradt, majd egyszer..). Eléggé furcsa így elsőre a másodikhoz képest, főleg a Normandy megváltoztatása, meg hogy olyan sötét lett a hajó.

Amúgy van olyan küldetés a történet során, ami időre megy? Úgy értem, hogy bizonyos határidő van, amíg meg lehet csinálni, mint pl. a második rész végén a legénység megmentése? Vagy erre majd felhívja a játék valamilyen módon a figyelmet?

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#10031) -KP- válasza ldave (#10030) üzenetére


-KP-
addikt

van ilyen egy csomó, de nem hívja fel a figyelmet rá.

(#10032) mrhitoshi válasza ldave (#10030) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Jó tanács, a citadellen lévő küldetéseket minél hamarabb vidd végig! ;)

PS4

(#10033) Ryder62 válasza ldave (#10030) üzenetére


Ryder62
őstag

A sötét normandy nekem sem tettszett. Igaz az első részben is sötét de az a SR1 volt, valahogy az SR2-nek nem áll jól a sötétség. :D

(#10034) Wizard of Oz


Wizard of Oz
tag

Operation Geronimo

Steam: TheWizard0fOz || Pay no attention to that man behind the curtain!

(#10035) Wizard of Oz


Wizard of Oz
tag

Egyre biztosabbnak tűnik, hogy a következő lesz az utolsó single ME3 dlc. Hacsak nem dolgoztak nagyon előre Edmontonban.

Steam: TheWizard0fOz || Pay no attention to that man behind the curtain!

(#10036) Tnil válasza Wizard of Oz (#10035) üzenetére


Tnil
tag

Ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem lesz több ME3 DLC. Szerintem csak másik részleg fogja készíteni őket. Bár ki tudja... :)

[ Szerkesztve ]

(#10037) Ryder62 válasza Wizard of Oz (#10035) üzenetére


Ryder62
őstag

Ha még egy omega/leviathan hosszúságú dlc jön akkor már elégedett leszek. De persze ha még jön majd sp dlc az csak jó :)

Így, nem kapkodva, mindent kimaxolva bőven 50 óra körül lesz.

Most kezdtem el a trilógiát ezúttal sorrendben. Most tartok a ME1 felénél. ME2 bőven egy hónap lesz mire végigmászok rajta, remélem mire elérek a 3-ig már jön vmi szaftos kis dlc. :K

(#10038) Wizard of Oz válasza Ryder62 (#10037) üzenetére


Wizard of Oz
tag

Én is pár hete kezdtem el megint a trilógiát, de megálltam a ME2 után, mondom inkább megvárom, hogy mi lesz ebben az utolsó dlc-ben, hátha javít a ME3 élményen. :) Akkor még hajlandó lennék megvenni az előző kettőt is.

Steam: TheWizard0fOz || Pay no attention to that man behind the curtain!

(#10039) #19617792


#19617792
törölt tag

Suicide Mission Mass Effect 2 Guitar Cover, ennek kellett volna lennie a Suicide Mission alatt! nagyon badass! :Y ismét kedvem támadt azt a küldit végigvinni, aprítani a Collector sereget, beleröhögni a Collector General képébe, majd rádurrantani az egészet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10040) ldave


ldave
félisten

Hát így pára óra játék után azt kell mondanom, hogy jóval nehezebb ez a rész, mint a második volt, azt kb végiglövöldöztem egy helyből állva, itt ez eddig nem működik :) És persze mindez normal nehézségi szinten.

A Slime draws near! Command?

(#10041) Zoli133 válasza #19617792 (#10039) üzenetére


Zoli133
őstag

Én szeretem a rock/metal műfajt de valahogy ez a feldolgozás nem jön be. Az eredetiben azért több a hangszer emiatt kicsit gigantikusabbnak érezni. Ez így kicsit csonka nekem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#10042) Ryder62


Ryder62
őstag

Ha már zenéknél tartunk kinek melyik a kedvenc battle zenéje? Mármint a 3. részben. Sztem a Cerberus Plot nagyon adja. Erre szinte öröm irtani a Cerberus katonákat. :))

(#10043) genndy válasza Ryder62 (#10042) üzenetére


genndy
addikt

'Palaven'.
De a 'Cerberus Plot' is jó, nálam második a hallgatottsági listán.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10044) KubanitoS válasza Ryder62 (#10042) üzenetére


KubanitoS
veterán

Erről mi a vélemény? A minőség kifogástalan, a srác tudja mit csinál, de szerintem ehhez a zenéhez rohadtul nem illik ez a stílus.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10045) Ryder62 válasza KubanitoS (#10044) üzenetére


Ryder62
őstag

Hát, fura ... pont hogy a zene lényege, pozitívuma veszik el ebben a feldolgozásban. :U

Van egy srác YT-n aki extended videókat rakott fel, szinte minden soundtrackból 8-10 perces változatok vannak, de olyan rémszar minőségben (720p-ben is) hogy 5 másodperc után azt mondom elég.

Pl itt van a suicide mission. Csak sztem pocsék a minőség? 2. perc környékére tekerve szinte kínozni lehetne vele :Y

[ Szerkesztve ]

(#10046) oriic válasza KubanitoS (#10044) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Zseniálisan megcsinálta szerintem, de ebben a zenében pont az a fantasztikus hogy lassú, és olyan epikus. :) A rock ehhez nem illik.

Live-Die-Respawn

(#10047) -KP-


-KP-
addikt

a gyerek profin megcsinálta azt nem vitatom. de nem illik a rock ehhez. az eredeti soundtrack feelingjét nekem kicsit sem adta.

(#10048) genndy válasza Ryder62 (#10045) üzenetére


genndy
addikt

Belehallgattam... tényleg elég szörnyű, cseng-bong és csilingel. Ez így tényleg hallgathatatlan :(

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10049) Ryder62 válasza genndy (#10048) üzenetére


Ryder62
őstag

Azt hittem hogy az én készülékemben van a hiba de akkor nem :DDD

(#10050) tiv83us


tiv83us
veterán

Az en kedvencem a ME3-bol :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.