Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Sziasztok,

a múlthét folyamán összeraktam egy Hackintosh gépet, melyre sikeresen felraktam a Big Sur-t is elsőre. Egy dolog nem működik, mégpedig a DisplayPorton keresztül a hang. Egyelőre 3,5 jack kábellel van csak hang (alaplapi kimenet összekötve a monitor bemenettel). Megpróbáltam az összes layout-id-t, de sajnos egyiken sem találta meg a Displayporton keresztül a hangot.

Az alaplap egy Gigabyte H470M-DSH3 ALC887 audio codec-el.

Itt vannak a layout-ok, amiket próbáltam: [link]

Esetleg tud valaki segíteni, hogy tudnám életre kelteni a DP-n keresztüli hangot?

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#35602) tlac válasza tatomi92 (#35601) üzenetére


tlac
Topikgazda

a DP-os hanghoz nem az alaplapi csipogót kell beállítani, azt akár le is tilthatod a bios-ban
hanem a videokártyát vagy az igp-t kell jól beállítani

[ Szerkesztve ]

(#35603) tatomi92 válasza tlac (#35602) üzenetére


tatomi92
aktív tag

[link]

A fenti linken leírtak szerint indultam el és próbáltam az alcid=xxx-eket, de nem jártam sikerrel, ami a DP-s hangot illeti. Az OpenCore Install Guide is erre a linkre hivatkozik.

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#35604) tlac válasza tatomi92 (#35603) üzenetére


tlac
Topikgazda

a layout-ok az alaplapi hangra vonatkoznak, neked az nem kell

hova kötötted a DP-t? igp? milyen kext-eket használsz hozzá?

(#35605) tatomi92 válasza tlac (#35604) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Az alaplapi DP-re (UHD 630-as iGPU) és használom a Lilu.kext-et és a WhatEverGreen.kext-et is, Framebuffer patch-t nem használok csak a AAPL,ig-platform-id=07009B3E-t.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#35606) tlac válasza tatomi92 (#35605) üzenetére


tlac
Topikgazda

azt próbáld meg, hogy letiltod a biosban az alaplapi hangot (csak, hogy ne zavarjon össze) és utána hangbeállításokban próbálgasd az opciókat (kimenet beállítsa, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#35607) mobbo


mobbo
senior tag

Hello all,
kb 10 éve nem volt hackintoshom, de most imac 27ről vagy M1 minire váltok vagy haklira, utóbbinak több előnye is lenne, de jó lenne fájdalommentesen megoldani, ezért tenném fel a láma kérdést, mi az az alaplap-cpu-gpu kombó ami out-of-box tudja a bigsur-t és kb. 200ból kijön? nagyon köszi ha tudod a választ :R

(#35608) kushwavez válasza mobbo (#35607) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Szia,
Itt vannak a támogatott gpu-k listája: 6. Támogatott Grafikus processzorok

Amivel ált. semmi probléma nem szokott lenni azok a Navi kártyák: RX 5500, RX 5500 XT, RX 5600, RX 5600 XT, RX 5700, RX 5700 XT.
Attól függően, hogy neked mi a felhasználási igényed választhatsz erőset/gyengébbet.
agpdmod=pikera bootflag kell neki (vagy kellett, Big Sur-on valakinek anélkül is megy, nem árt ha bent van), de egyébként OOB

Aztán használtan elég jó árban lehet kapni Polaris kártyákat: RX 590, 580(X), 570(X), 560(X), 480, 470(D), 460. itt is szintén az igényeknek megfelelően erősebb/gyengébb.
OOB.
Annyi, hogy fentebb is egy user panaszkodott, hogy nincs HDMI kép. A DP port az biztos, hogy jó, érdemes azt használni (akár DP to HDMI adapterrel)

Mondjuk egy példakonfig:

Alaplap: Gigabyte H370 HD3 (ATX): ~40k
CPU: i7-9700F ~91k
GPU: RX 580: ~50k (használtan)
~181k

érdemes egyébként rákeresni hátha valaki haklizta már a gépet, úgy könnyebb választani.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35609) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali! Ma bekapcsoltam a FileVault-ot, de azóta a Clover nem látja a rendszer partíciót :F Mit tudok ezzel tenni?

Ui.: Catalina

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35610) RaZroX


RaZroX
addikt

Közben azt találtam, hogy disk utilityből tudom elvileg unlockolni a partíciót, de megvárom az itteni tanácsot, nehogy elrontsak valamit mégjobban.

This is the way

(#35611) kushwavez válasza RaZroX (#35609) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Töltsd le ezt: [link] és tedd be az AppleUiSupport.efi-t a drivers/UEFI mappába.
Az AppleKeyFeeder.efi-t is tedd be ugyanoda a drivers/off/UEFI/FileVault2-ből (a Clover release-ből is ki lehet venni: [link] )

Ellenőrizd, hogy a "Hide"-ban nincs-e benne a "Preboot", FileVault-ot bekapcsolva a rendszer a Preboot-ról bootol és a "main" partíció nem lesz látható a Clover menüben.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35612) RaZroX válasza kushwavez (#35611) üzenetére


RaZroX
addikt

Áh, dejó! Windows alól hozzá tudok férni vhogy az efi partícióhoz? Mert most ugye nincs működő macOS-em így.

This is the way

(#35613) kushwavez válasza RaZroX (#35612) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igen, cmd-t admin módba megnyitva írd be:
mountvol b: /s
majd Explorer++-al admin módban tudod kezelni a tartalmát. a config.plist-et tudod szerkeszteni Notepad++-al vagy PlistEdPlus-al (szintén admin módban)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35614) RaZroX válasza kushwavez (#35613) üzenetére


RaZroX
addikt

"A paraméter nem megfelelő".
Félek feltenni a kérdést... lehet, hogy az a gond, hogy a Windowst MBR partíción hagytam, így nem látja a GPT partíciókat?

This is the way

(#35615) kushwavez válasza RaZroX (#35614) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem. Attól még látnia kell a GPT partíciókat is.
Akkor gondolom a macOS és a Windows nem ugyan azon a meghajtón van?
Csatold fel MiniTool Partition Wizard-al az EFI-jét a macOS meghajtónak.
Kiválasztod az EFI partíciót (ha nincs odaírva, hogy EFI akkor 200 MB FAT32 partíció), jobb gomb change letter, majd Apply után tudod kezelni Explorer++-al

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35616) RaZroX válasza kushwavez (#35615) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem-nem két külön SSD, mindjárt neki is látok akkor.

This is the way

(#35617) RaZroX válasza kushwavez (#35615) üzenetére


RaZroX
addikt

És működik. Elképesztő, hogy mindent tudsz :C
Ha kikapcsolom a FileVault-ot és visszarakom a "hide"-ba a prebootot akkor minden olyan lesz mint azelőtt ?

This is the way

(#35618) kushwavez válasza RaZroX (#35617) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem is olyan rég én is bekapcsoltam a FileVault-ot szóval én is átestem ezen. :) Csak én úgy is hagytam.

Igen, utána a régi lesz.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35619) RaZroX válasza kushwavez (#35618) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem lenne vele gondom egyébként, de MagicKeyboard-ot használok és prebootnál amikor kéri a jelszót, olyankor még nem működük a bluetooth, így mindig előkell venni a másik billentyűzetem.

This is the way

(#35620) kushwavez válasza RaZroX (#35619) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Érthető. :)

Nekem működött a BT billentyűzet, de hozzáteszem szerintem azért mert az alaplapi Wifi+Bluetooth gyárilag BCM94360HMB volt (azaz OOB támogatott Mac alatt) és az UEFI beállításokban csak be kellett kapcsolnom a "Bluetooth Handoff" funkciót és működött is a BT billzet már bootidőben is.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35621) mobbo válasza kushwavez (#35608) üzenetére


mobbo
senior tag

köszi, nézem őket :)

(#35622) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, mai nappal 10év után eladtam a macbookom. Helyette egy lenovo legion y540et veszek az alábbi hardverrel:

Processzor Intel Core i7-9750H (2,60GHz - 4,50GHz / 12MB) 6 mag
Memória 2x16GB DDR4 2666MHz
Kijelző 15,6' Full HD IPS matt (1920 x 1080) 144Hz
Háttértár 1 db 1Gb M.2 SATA SSD + 2 db 1 TB HDD
Video NVIDIA GeForce GTX 1660Ti 6GB GDDR6

Fenti konfigra fellehetne valami OSXet tenni, úgy, hogy kompromisszum mentesen lehessen használni. Értem ezalatt,hogy rendben elalszik, BT WIFI működik, aksit nem eszi, nem fagy stabil, és rendesen letudja kezelni a videokártyát nem csak az integráltat.Dualbootba gondolkoznék egy win 10el, de fő rendszernek meghagynám az osx-et, ha lehet.

(#35623) BeZol válasza Sakab (#35622) üzenetére


BeZol
őstag

[link]
Az integrált videókártyát tudja majd lekezelni (intel UHD 630 van a prociban), nvidia kártyával már nem működik a hackintosh, AMD-vel viszont igen.
Leírások alapján wifi is működik majd (ez laptopoknál egyáltalán nem gyakori dolog), bluetooth miatt meg kell dolgozni, hang miatt is, ill. a touch pad miatt is.
Ha ezekkel egyáltalán sikeresen végeztél, akkor jöhet az energiagazdálkodási rész, ha alapból enné az akksit.
Általában vagy működik a rendszer, vagy nem, szóval ha működik, akkor miután sikerült mindent beállítani, stabil is kéne legyen.
Én asztali gépen próbáltam UHD 630-al, nekem lassúcska volt a weblapok betöltése egy dedikált kártyához képest, míg windowsban nem jelentkezett ez a lassulás, szóval én esetemben biztosan nem jól állítottam be anno vmit, dedikált videókártya viszont megoldotta a dolgot.
Ha szeretnél működő videókártyát, akkor úgy nézz AMD videókártyájút, hogy intel proci legyen mellette, ryzennel nem az igazi elvileg.

(#35624) Sakab válasza BeZol (#35623) üzenetére


Sakab
senior tag

Dejó...eléggé kompromisszumos, és pont az állítgatást kínlódást szerettem volna elkerülni :F Van arra bármi esély szerinted/szerintetek, hogy a jövőben a Geforge GTX kártyákat is támogassa valamelyik rendszer?

(#35625) BeZol válasza Sakab (#35624) üzenetére


BeZol
őstag

Ha jól tudom High Sierra-val működik nvidia kártya, és akkor is max gtx 7xx széria (abból sem mindegyik talán).
Ha újabb macOS-re váltassz, már nem működik :F
2013-14 környéke nem ma volt.
Nem fogja támogatni az apple az nvidia kártyákat, főleg h már saját szilikont nyomatnak (most éri meg új mac minit, macbook air/pro-t vásárolni), én kinézem h lassan az AMD kártyák is ki fognak esni a praxisból pár éven belül, Intel procikat ugye 2021-22 során kivezetik, és ha nem lesz kapható apple-féle arm processzor, akkor a hackintosh-ozásnak is vége lesz, ergo egy mai új működő hackintosh rendszerrel olyan 5 évig jól el lehet még majd lenni, aztán vége.

(#35626) Sakab válasza BeZol (#35625) üzenetére


Sakab
senior tag

Lehet rosszúl tudom, de ez egy linux alapú rendszer már mint az osx. Ha linux alatt lámogatja akkor osx alatt miért nem bírják rá hackelni valahogy? :F Bár teszem hozzá hülye vagyok a témához.

(#35627) BeZol válasza Sakab (#35626) üzenetére


BeZol
őstag

Jó kérdés, én sem értek hozzá, de nem oldották meg, úgyh bármennyire is szeretnéd h működjön, nem fog.

(#35628) kushwavez válasza Sakab (#35626) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

*UNIX alapú. Attól még két teljesen különböző rendszer. A probléma az, hogy a Linux (és más rendszer) alatt levő NVIDIA driverek nem nyílt forráskódúak, tehát nincs hozzá kód és így nem lehet leprogramozni Mac-re.

De ha lenne driver Mac-re akkor sem működne, mivel a laptopokban egy úgynevezett "Optimus" vidikari váltás technológia van használva ami Mac alatt szintén nem támogatott.

High Sierra alatt támogatottak a GTX 10XX kártyák, de csak az asztali gépekben.

6. Támogatott Grafikus processzorok
Itt találhatóak a legfrissebb verzióban támogatott GPU-k.

Laptopban sajnos csak az Intel grafika játszik (meg néhány AMD, de az is nagyon-nagyon ritkán működik), meg az eGPU.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35629) Sakab válasza kushwavez (#35628) üzenetére


Sakab
senior tag

Hát akkor ezt tényleg el kell engednem :/ köszi az infót :R

(#35630) AiRLAC válasza Sakab (#35629) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vagy vegyél megint Macbookot

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35631) Senator válasza Sakab (#35629) üzenetére


Senator
aktív tag

Egy M1 MBA pl? :) Gondolom gamelni is akarsz mert akkor nem pálya... Én egyelőre nem bántam meg az M1 Mini-t a hackintosh meg megy eladásra :)

(#35632) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Egy Intel NUC7i7BNH szeretnék hackintost (Big Sure). Mindent a összefoglaló alapján csináltam. Boot közben apfs_module_strart:2236 hibával megáll.

i7 7567U
Intel Iris Plus 650
8 GB RAM
256 WD SSD

Mi lehet probléma? Előre is Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#35633) kushwavez válasza BossBoss (#35632) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Add hozzá az itt leírt patcheket is a config.plist-hez:
7. Előforduló hibák

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35634) BossBoss válasza kushwavez (#35633) üzenetére


BossBoss
őstag

Köszi! Néztem. Viszont a 'change ECDV to EC' nincs nálam a listában. Honnan tudom pótolni?

(#35635) kushwavez válasza BossBoss (#35634) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nincs a listában, manuálisan kell hozzáadnod azokat amik oda vannak írva.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35636) BossBoss válasza kushwavez (#35635) üzenetére


BossBoss
őstag

Hol tudom manuális hozzáadni? :B Text mode-ban?

[ Szerkesztve ]

(#35637) kushwavez válasza BossBoss (#35636) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A "+" gombra kattintva hozzá tudsz adni egy új üres sort, duplakattal tudod szerkeszteni a tartalmát.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35638) BossBoss válasza kushwavez (#35637) üzenetére


BossBoss
őstag

Pedig néztem is ott, nyamvad listát lestem nagyon. Hálás Köszönet! Remélem jó lesz így! :R

(#35639) BossBoss


BossBoss
őstag

Elindult a telepítés, végfut, majd az üdvözlő szürke képernyőnél az egér megjelenik és lefagy. Nincs tovább. Mit tudok csinálni? :F Újratelepítés?

[ Szerkesztve ]

(#35640) BossBoss válasza kushwavez (#33199) üzenetére


BossBoss
őstag

Ezzel a beállítással tovább ment. Viszont nagyon lassan lépked a beállítási ablakok között. Lehet ezzel kezdeni valamit?

Netkapcsolat beállítás után zöld kép maradt, így maradt.Fekete egér mozog mindössze. :((

[ Szerkesztve ]

(#35641) kushwavez válasza BossBoss (#35640) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Próbáld az ig-platform-id-t is beállítani

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35642) BossBoss válasza kushwavez (#35641) üzenetére


BossBoss
őstag

Szuper vagy! Elindult a rendszer. Most sem valami gyors, színek nem jók. Iris 650 már látja az 1550 MB-ot. Asztali ig-platform-id választottam. Mobilt kellett volna?
Lehet, hogy rossz SMBIOS-t választottam? imac i7 7700k,(kabylake) az enyém: i7 7567U Intel Iris Plus 650(kabylake). Ennek van jelentősége? Vagy az évjáratnak kell stimmelni?

[ Szerkesztve ]

(#35643) kushwavez válasza BossBoss (#35642) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem, szerintem az így már jó.
a szín hibára tudsz példát küldeni? illetve milyen kimenettel használod?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35644) BossBoss válasza kushwavez (#35643) üzenetére


BossBoss
őstag

HDMI-n 4K pana tv-re. De a cél az irodába egy LG 27UL850W 4K Type-C-n. Most sajna csak tv van itthon. Próbáltam kisebb FHD tv-n is ilyen. Így néz k a kép.
Net megy, youtube-ot próbáltam. Hang van, video szaggat.
Ha felbontást állítani akarom akkor jön egy zöld teli kép és fagy. :F

[ Szerkesztve ]

(#35645) kushwavez válasza BossBoss (#35644) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hát ilyet se láttam még.😂
bootolj be "-cdfon" flaggel, hátha az megoldja.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35646) BossBoss válasza kushwavez (#35645) üzenetére


BossBoss
őstag

Érdekes amíg 5 mb-ot írt a grafikus kártyára addig rendben voltak a színek. :DDD Megpróbálom újra telepíteni az egészet. Ezer dolgot állítottam már a Clover-be. :B

(#35647) kushwavez válasza BossBoss (#35646) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az OS-t felesleges újratelepíteni, a Clover-t kell állítgatni.
Esetleg próbálj meg más ig-platform-id-kat (a legördülő listában van több is a KabyLake Desktop-nál)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35648) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Sziasztok,

láttam már néhány About this Mac képernyőfotót, miszerint az UHD630-as iGPU VRAM-ja (bár ilyet már láttam pl. HD4000 esetén is) 1536 mb helyett 2048 mb. Van értelme emelni rajta? Ha igen, akkor OpenCore alatt is lehet ezt állítani?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#35649) Muky_ válasza kushwavez (#35647) üzenetére


Muky_
tag

és BossBoss.
Nem szeretnék bele szólni.(De sikerűlt)
BossBoss fentebb írta, hogy asztali platorm-id-t használ.
A NUC amit használ Kaby Lake procis ,de mobil ( i7 7567U +Iris Plus 650 )
Ehez viszont az általad írt :
Kabylake (7xxx): HD 615, HD 620, HD 630, Iris Plus 640, Iris Plus 650
Asztali ig-platform-id=0x59120000
headless=0x59120003
Notebook ig-platform-id=0x591B0000 (ezt kéne használnia)
és nem asztalit.
Ha hülyeséget írtam akkor bocsi :)

(#35650) Senator válasza BossBoss (#35632) üzenetére


Senator
aktív tag

Szia! A NUC7-ben nem inkább Iris Plus 640 van?
Mert akkor a platform-id
OpenCore esetén:
AAPL,ig-platform-id 02002659
Clover esetén: 0x26590002

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.