Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) kushwavez válasza Wulfgar78 (#35850) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hmm.
Nekem sosem volt vele problémám, de megpróbálom reprodukálni a hibát, de jelenleg a netem nem túl gyors úgyhogy majd ha rendelkezésemre áll nagyobb bandwidth akkor töltöm le.
Mindenesetre próbáld meg gibMacOS-el is letölteni a telepítőt és azzal hozd létre, azt tudom, hogy működik.
megj.: letöltés után az InstallAssistant.pkg-t kell futtatni, azután az Install macOS Big Sur.app az Alkalmazásokban lesz elérhető. Utána a megszokott módon sudo createinstallmedia-val kell létrehozni a telepítőt.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35852) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Próbáltam gibMacOS-el is. A hiba ugyanaz. Próbáltam már másik gépen is , másik pendrive-al... Nem működik továbbra sem. Csak a Big Sur okoz gondot. Catalina és korábbi repo-k működnek .

(#35853) kushwavez válasza Wulfgar78 (#35852) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Mikor írja ki a hibás telepítő üzenetet?

Most nekem létrehozta, bebootolta. A meghajtóválasztásig elmentem, feltelepíteni már nem telepítettem mert most jelenleg nincs semmilyen teszt partícióm.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35854) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

A boot nálam is működik. Egészen odáig jut , hogy bedobja a menüt . Lemezkezelő , Big Sur telepítése, Safari etc.. Itt , ha a Big Sur telepítésre megyek , dobja a hibás telepítőt. Működő OS alól fut a telepítő a létrehozása után , egészen addig amíg meg nem próbálom lecsatolni az USB stick-et. Utána működő OS alól is sérült telepítőt jelez.

(#35855) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!
Akadt 1-2 problémám Big Sur alatt.
1- Bizonyos bekapcsolások után nem működik a hang kext, csak azokat a midi eszközöket látom amiket én hoztam létre utólag, de azok sem működnek. A fizikai ki és bemeneteket nem észleli. Egy újraindítással megoldódik mindig. AppleALC kextből van a legújabb.
2- Random nincs meg az egyik merevlemez ikonom. Ez is szintén egyik bekapcsolásnál előjön, másiknál nem.

3- Ezúttal is véletlenszerűen némelyik bekapcsolásnál percekig bootol. Lefotóztam, kb ennél a részeknél áll nagyon sokáig.


Más is tapasztalt hasonlókat? Talált rájuk megoldást?

ui: a problémák nem függnek össze. Van amikor lassan bootol és van hang, de fordítva is előfordul.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35856) kushwavez válasza RaZroX (#35855) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ez volt a laptopomnál is. A config.plist-ben kellett bekapcsolnom a PluginType-ot (config.plist/SSDT/PluginType=1, config.plist/SSDT/Generate=PluginType=True)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35857) RaZroX válasza kushwavez (#35856) üzenetére


RaZroX
addikt

Na most meg nem engedi felcsatolni az EFI-t.
CloverConfigorator nem csinál semmit ha rákattnintok.
Terminálból meg ezt az üzenetet dobja ki:
mount: realpath /Volumes/EFI: No such file or directory

This is the way

(#35858) kushwavez válasza RaZroX (#35857) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

sudo diskutil mount diskXsX-el?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35859) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Üdv, még mindig próbálkozok a DP porton keresztüli hang aktiválásával.
IORegistryExplorer-ben rákerestem a HDEF eszközre, megjelenik, de sajnos hiányoznak alatta a bejegyzések, pl. az AppleHDAController.

Enyém:

Dortania-n a helyes ilyen lenne:

Mi lehet a probléma? AppleALC.kext természetesen az kext mappában benne van..
Hang jelenleg csak audo kábelen keresztül van, és az alcid=52-re van állítva, a többi layout-tal vagy nincs hang vagy nem működik a füles.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#35860) RaZroX válasza kushwavez (#35858) üzenetére


RaZroX
addikt

% sudo diskutil mount disk3s1
Password:
Volume on disk3s1 failed to mount
If you think the volume is supported but damaged, try the "readOnly" option

Pedig ez lesz az:
/dev/disk3 (internal, physical):
   #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
   0:      GUID_partition_scheme                        *240.1 GB   disk3
   1:                        EFI ⁨EFI⁩                     209.7 MB   disk3s1
   2:                 Apple_APFS ⁨Container disk4⁩         239.7 GB   disk3s2

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35861) RaZroX


RaZroX
addikt

2 újra indítás után fel tudtam mountolni terminalból. Úgy tűnik ez is fentebb írt gondokhoz kapcsolódott..

This is the way

(#35862) kushwavez válasza RaZroX (#35861) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha a PluginType=1 és PluginType=True-val sem jó akkor PasteBin-re tedd fel a config.plist-et, hogy átnézhessük.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35863) RaZroX válasza kushwavez (#35862) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem jó, feltettem: [link]
Mostani bootnál újabb hiba: lassú, szaggat a rendszer, minden nagyon lassan tölt be, átcserélte a partíció azonosítókat(eddig disk3s1 volt az efim, most disk2s1 lett.)

This is the way

(#35864) kushwavez válasza RaZroX (#35863) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Érdekes.
Próbáld ezt: [link]
Módosítottam pár dolgot

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35865) kushwavez válasza tatomi92 (#35859) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

próbáld a kövi bootflageket: igfxrpsc=1 (ez a laggos iGPU-ra talán jó), -cdfon (HDMI 2.0) -> próbáld utána a HDMI-t, elv. 60 Hz-nek utána mennie kellene és a hangnak is

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35866) RaZroX válasza kushwavez (#35864) üzenetére


RaZroX
addikt

Ezzel 2ből kétszer normálisan bootolt, van hang is és mindkét alkalommal tudtam csatolni efi partíciót, viszont most a rendszer van összeesve. Pörög a processzor folyamatosan és mindenféle hibaüzeneteket dobál az appokról, előbb minden appot ellenörzött ami elindult a rendszerrel együtt. iCloud is szenved, hogy jelentkezzek be újra.

This is the way

(#35867) kushwavez válasza RaZroX (#35866) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Mert bekapcsoltam a SIP-et. Big Sur-on az már szükséges (sajnos).
Helyre fog állni miután ellenőrizte a rendszert és indexelt.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35868) RaZroX válasza kushwavez (#35867) üzenetére


RaZroX
addikt

Ennek az állapotát nyomon tudom valahogy követni? Vagy honnan fogom tudni, hogy kész?

This is the way

(#35869) kushwavez válasza RaZroX (#35868) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ha nyomsz egy command + space-t és beírsz valamit akkor kiírja, hogy "Indexelés...", ha az eltűnik akkor végzett az Indexxel. A SIP dolgait pedig az Activity Monitor-ban lehet ellenőrizni, ha jól emlékszem "securityd" a process neve. Az iCloud pedig "cloudd".
Ha már nem eszi a CPU-t akkor kész.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35870) RaZroX válasza kushwavez (#35869) üzenetére


RaZroX
addikt

Nálam ez a "kernelmanagerd" ami zabál, a többit nem is nagyon láttam, hogy használná a procit.

A spotlight nem ír, hogy indexelne. Simán csak rohadt lassú, szóval akkor az már kész :D
Szerk.: Érdekes h Dockon a zoom effekt kb 15fps-sel megy akkor is amikor éppen nem hajtja a procit 100-on.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35871) kushwavez válasza RaZroX (#35870) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

akkor valszeg a kext gyorsírótárazást csinálja.
csak simán hagyd hadd végezze a dolgát, majd csak befejezi (remélhetőleg :))

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35872) RaZroX válasza kushwavez (#35871) üzenetére


RaZroX
addikt

Egyébként ez a "SIP" micsoda pontosan, illetve miket kellett átállítani a config fájlomon? (csak, hogy tanuljak is az esetből)
Nem értem, hogy mért volt jó az egyik bootnál minden és a másiknál meg nem :F (mármint még az előző config.plist esetén)
Azt láttam, hogy csak a "-v" bootflaget hagytad bent.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35873) kushwavez válasza RaZroX (#35872) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

SIP= System Integrity Protection: Fájlrendszervédelem és biztonság. Nem engedi az alkalmazásoknak a rendszerfájlok módosítását, nem aláírt programok futtatását, köze van a Big Sur partíciók megfelelő működéséhez is, illetve ha nincs bekapcsolva nincsen OTA frissítés sem.

config.plist: jogos, leírom
ACPI:
eldobtam két SSDT táblát a DropTables-ön belül: CpuIst és CpuPm -> CPU helyes működéséhez kell őket eldobni.

DSDTName=DSDT.aml -> betölti a géped DSDT adatait

Kikapcsoltam az összes DSDT/Fixes-t, nem kellenek.

Bekapcsoltam a Generate C és P states-t -> Megfelelő CPU órajelekhez kellenek

FixMCFG: pipa -> Virtualizációhoz

Boot:
-v -> csak ha valami nem lenne oké lássad mi nem jó, kiszedheted.

KernelAndKextPatches:
KernelCPU : pipa kivéve -> nem kell
KernelXCPM: pipa -> CPU power management
KernelPm: pipa -> CPU power management
AppleIntelCPUPm: pipa -> CPU power management
AppleRTC: pipa kivéve -> nem kell

RtVariables:
CsrActiveConfig=0x00 -> SIP bekapcsolva (0xFFF - SIP kikapcsolva, 0x01 - SIP bekapcsolva, nem aláírt kextek engedélyezve a Library/Extensions-ban)

Ezek közül van olyan ami valszeg nem kell, de nem is árt ha ott van.

A döntő dolog szerintem a CpuIst és a CpuPm és a KernelAndKextPatches AppleIntelCPUPm volt. Megpróbálhatod amúgy kiszedni a KernelXCP, KernelPm-et, mert az eredeti Clover config-ban sincsenek bepipálva, de szintén, nem árt.

Nem értem, hogy mért volt jó az egyik bootnál minden és a másiknál meg nem :F (mármint még az előző config.plist esetén)

Nálam is ez volt, valamikor jó volt valamikor nem. Időzítés kérdése volt, pontosan elmagyarázni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35874) RaZroX válasza kushwavez (#35873) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát ez pár kérdést felvet bennem.
Hogy működött ezek nélkül idáig? Elég fontos beállításoknak hangzanak.
A "nagy" reddites leírásban ezek mért nem szerepeltek amikor csináltam a configom?
Gyakorlatilag, ha nincs egy hozzáértő ember aki segítsen akkor elég necces összehozni olyannak aki nem szakértő.

más:
Olvasgattam közben, hogy ez a kernelmanagerd akkor is pörgetheti a procit, ha nem kompatibilis kext van. Gondoltam ránézek a kextekre és látom, hogy van ott pár amit nem is én tettem bele.. :F Az SMC kextek és az XHCI nem is rémlenek így, hogy közöm lenne hozzá.

Gondoltam ránézek mert azóta is eszi a gépet és nem látszik, hogy végezni akarna vele.

This is the way

(#35875) kushwavez válasza RaZroX (#35874) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hát ez pár kérdést felvet bennem.
Hogy működött ezek nélkül idáig? Elég fontos beállításoknak hangzanak.
A "nagy" reddites leírásban ezek mért nem szerepeltek amikor csináltam a configom?
Gyakorlatilag, ha nincs egy hozzáértő ember aki segítsen akkor elég necces összehozni olyannak aki nem szakértő.

Azért nem említi (gondolom) mert a friss Clover.zip-ben levő config-sample.plist-ben alapból így van. A tiedben ezek nem voltak benne, lehet régi Clover-ben volt használva és ott még nem így volt.
Lehet régebbi OS-en és régebbi Clover-nél nem kellettek ezek a beállítások, ezért működhetett.

Olvasgattam közben, hogy ez a kernelmanagerd akkor is pörgetheti a procit, ha nem kompatibilis kext van. Gondoltam ránézek a kextekre és látom, hogy van ott pár amit nem is én tettem bele.. :F Az SMC kextek és az XHCI nem is rémlenek így, hogy közöm lenne hozzá

Az SMCBatteryManager, SMCLightSensor, AppleALC.kext.dSYM és az SSDT-PNLF.dsl (le sincs fordítva és nem is oda való) nem kell. Ezek ráadásul laptophoz valóak (kivéve az AppleALC.kext.dSYM).

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35876) RaZroX válasza kushwavez (#35875) üzenetére


RaZroX
addikt

-kitöröltem a felesleget (SMCBatteryManager, SSDT-PNLF.dsl, SMCLightSensor,)
-reboot
-megint rohadt sokáig bootolt, az alábbi résznél haladt nagyon-nagyon lassan:

-boot után:
megint eltűnt az SSD ikonja, elment minden hang, még az utólagos midik is, kivéve a monitor output ami a vga-ról kapja hdmi-n keresztül. EFI nem mountolható, viszont újra gyors a rendszer, nem eszi a procit.
-oké reboot megint, hátha
-ugyan ez minden, de most mountolható az EFI

This is the way

(#35877) kushwavez válasza RaZroX (#35876) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hmm..
Tedd be ezt a kextet a kexts/Other mappába: VoodooTSCSync

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35878) RaZroX válasza kushwavez (#35877) üzenetére


RaZroX
addikt

Este lesz már csak időm rá, de mindenképp kipróbálom

This is the way

(#35879) kushwavez válasza RaZroX (#35878) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

illetve még pár ötlet ami eszembejutott mert rájöttem, hogy a processzorod Ivy Bridge:

KernelXCPM=false, PluginType=0, Generate/PluginType=False

majd ha bebootol a procihoz kell SSDT-t készíteni ezzel: [link]
az ssdtPrGen-hez a GitHub-on van a leírás. miután kész az SSDT, a CLOVER/ACPI/patched mappába kell rakni az SSDT.aml fájlt. Lehet egyszerre sok lesz és nehéznek tűnik, de pár kattintás. figyelmesen olvasd el és a leírásnak megfelelően csináld.

Ha beraktad az SSDT.aml fájlt utána config.plist/DropTables-ből töröld ki azt a kettőt amit odaraktam (CpuIst, CpuPM)

Utána elméletileg jónak kéne lennie.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35880) RaZroX válasza kushwavez (#35879) üzenetére


RaZroX
addikt

Még az ssdt hátra van a többit megcsináltam ahogy írtad.
A problémák ugyanúgy véletlenszerűen fennállnak.
Közben újabb észrevétel: most épp nem működik a spotlight. Bármit írok bele nem dob rá ki semmit.
Mint laikus, számomra tök olyan, mintha néha nem férne hozzá rendesen a lemezekhez. :F Ez tényleg csak egy gondolat, nem több.

szerk.: az is fura számomra, hogy a telepítést követően nem volt egy ideig semmi problémám. aztán apránként néha-néha előjött egy most meg minden boot szívás.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35881) RaZroX


RaZroX
addikt

Ezzel az ssdt-vel egyáltalán nem boldogulok. Értem, hogy config.plist-et át kell állítani a táblázatban lévők alapján, csak nem értem, hogy pontosan mit és hol kéne. A táblázatban szereplő dolgok egyszerűen nem egyértelműek számomra, hogy pontosan hol kéne átállítani az értékeket.
Nyilván ez azért van mert nem nagyon csináltam ilyen, az eredeti config.plist-em is grafikus felületen lett elkészítve.

This is the way

(#35882) kushwavez válasza RaZroX (#35881) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az ssdt-t létrehoztad?

a táblázatot figyelmen kívül hagyhatod, neked csak ki kell törölnöd a CpuIst és CpuPm sorokat amiket én betettem, a következőket átállítani: KernelXCPM=false, PluginType=0, Generate/PluginType=False
és berakni a kész SSDT.aml fájlt a Clover/ACPI/patched mappába.

Illetve még egy dolog, add hozzá a következőt a config.plist/ACPI/DSDT/Patches részhez a List of Patches legörülő listából: change _DSM to XDSM

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35883) RaZroX válasza kushwavez (#35882) üzenetére


RaZroX
addikt

ssdt megvan, bemásoltam a megfelelő mappába.
Kitöröltem a CpuIst, CpuPM-et.
KernelXCPM NO (nálam nem true és false, hanem yes és no van, de gondolom ez ugyan azt jelenti).
PluginType 0 és NO.
_DSM to XDSM hozzáadva.

Az ssdt-vel így gyakorlatilag semmi dolgom nem volt. Elindítottam terminálban a parancsot, kb 2x kellett nyomnom "y"-t és kész.
Itt nyomtam egy rebootot és hirtelen minden jó lett, meg is örültem és csináltam gyorsan pár rebootot, hogy biztos legyen. Harmadik alkalommal megint előjöttek a gondok. Ez most vagy véletlen egybeesés volt vagy passz.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35884) Smiley válasza RaZroX (#35883) üzenetére


Smiley
őstag

Próbáld meg hogy reboot után nyomsz egy fizikai reset-et is a BIOS post körül.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#35885) RaZroX válasza Smiley (#35884) üzenetére


RaZroX
addikt

Bios posta?
Á.. Így sem világos. Reseteljem a biost és állítsam be újra? Vagy kapcsoljam ki teljesen a gépet és be?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35886) kushwavez válasza RaZroX (#35885) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Vagy egy NVRAM reset:
Clover menüben F11, majd restart

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#35887) RaZroX válasza kushwavez (#35886) üzenetére


RaZroX
addikt

Megcsináltam, sajnos nem segített.

This is the way

(#35888) tlac válasza RaZroX (#35887) üzenetére


tlac
Topikgazda

jó az ssd-d?

(#35889) RaZroX válasza tlac (#35888) üzenetére


RaZroX
addikt

Nincs egy éves, Catalina alatt semmi problémám nem volt.

This is the way

(#35890) Smiley válasza RaZroX (#35885) üzenetére


Smiley
őstag

Autocorrect :W

Nekem ez nagyon olyannak tunik, mint ha teleszemetelne az NVRAM-ot es valami hulyeseget olvasna vissza, B verzio hogy tenyleg az SSD lesz a ludas. Nincs ott egy masik SSD egy probara?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#35891) tlac válasza RaZroX (#35889) üzenetére


tlac
Topikgazda

zárd ki ennek a lehetőségét
nézz rá mondjuk egy Hard Disk Sentinellel

(#35892) RaZroX válasza Smiley (#35890) üzenetére


RaZroX
addikt

NIncs sajnos olyan ami üres lenne. Van valami app amivel ki lehet deríteni, hogy az ssd milyen állapotban van?
#35891tlac
Igaz, megnézem Windows alól.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35893) RaZroX


RaZroX
addikt

This is the way

(#35894) RaZroX


RaZroX
addikt

Érdekesség: MacOS alatt az ssd-t és egy másfél terrás HDD-t használok. Egyszer csináltam egy HDD-re egy TimeMachine biztonsági mentést, de idővel töröltem.
Na időnként a timemachine backup ikont tölti be a HDD-hez, de van, hogy sima HDD ikont.

Nem tudom, hogy jelent-e valamit, csak gondoltam hátha segít egy szösszenetnyit.

This is the way

(#35895) tlac válasza RaZroX (#35894) üzenetére


tlac
Topikgazda

milyen alaplapod van?

(#35896) RaZroX válasza tlac (#35895) üzenetére


RaZroX
addikt

ga-h61m-s2pv rev2.0
Nem találtam még senkit aki írta volna, hogy feltette rá a Big Sur-t.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#35897) tlac válasza RaZroX (#35896) üzenetére


tlac
Topikgazda

ott volt egy szériahiba:
Hibásak a Sandy Bridge CPU-khoz tervezett vezérlőhidak

bár nem első revíziós lapod van, így téged lehet nem érint már

win alatt még teszteld le az ssd sebességét pl. egy crystaldiskmark-kal

(#35898) RaZroX válasza tlac (#35897) üzenetére


RaZroX
addikt

Kifejezetten macos által használt ssd-t kell tesztelni? Vagy jó azt amin a Windows van?

This is the way

(#35899) tlac válasza RaZroX (#35898) üzenetére


tlac
Topikgazda

jogos kérdés
teszteld mindkettőt

hard disk sentintelben van egy olvasási teszt is, az is kiírja a sebességet és akkor ebben esetben mindegy, hogy épp mi van az ssd-n

sőt találtam egy gigabyte-os programot, ami megmondja neked, hogy érintette vagy-e:
[link]
persze a download link nem megy, szóval máshonnan kell letöltened

hát, ez a program lehet egy kamu, passz

------
újabb szerkesztés:
lehet, hogy a h61 mégsem érintett: [link] (utolsó hozzászólás)

[ Szerkesztve ]

(#35900) Smiley válasza RaZroX (#35896) üzenetére


Smiley
őstag

Ohhh baszki miert nem mondtad hogy ez ilyen regi... szerintem neked is a sata hotplug-al lesz a bajod. Le kell tiltani BIOS-ban, ha ott nem lehet, akkor pedig kell egy clover-es fix ehhez.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.