Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) AAntii válasza aleister (#48150) üzenetére


AAntii
őstag

Írta, hogy heti szinten hoz annyit. Vasárnapig még lehet akár pluszban is.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#48152) default.


default.
őstag

Srácok, Rx 470-re és Rx 570-re hogyan tudom visszaállítani a gyári/bolti BIOS-t legbiztonságosabban?

Köszönöm előre is!
Üdv

(#48153) varmi2 válasza default. (#48152) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pont ugy, ahogy feltetted a moddolt biost.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48154) default. válasza varmi2 (#48153) üzenetére


default.
őstag

Ja. Csak azt nem én csináltam.. :/ köszi azért

Dr. Romano: köszönöm, megnézem!

[ Szerkesztve ]

(#48155) Dr. Romano válasza default. (#48154) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez a videó talán részletesen elmagyarázza a helyzetet. Én anno decemberben csináltam először és utoljára, fene sem emlékszik már olyan pontosan. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48156) gipszklipsz


gipszklipsz
csendes tag

Ha már felmerült, nekem is lenne kérdésem. Ha be akarok fogni egy 1750 strap mod rx 570-et ideiglenesen játszós gépbe, érdemes visszatenni az eredeti biost, vagy a moddolttal is gond nélkül fog menni?

(#48157) AAntii válasza gipszklipsz (#48156) üzenetére


AAntii
őstag

Menni fog, abszolút felesleges vele szarakodni, egy hónap múlva úgyis rakhatnád vissza.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#48158) Dr. Romano válasza AAntii (#48157) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"egy hónap múlva úgyis rakhatnád vissza"

Az örök optimista ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48159) Shkiz0 válasza Dr. Romano (#48158) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vagy jövő héten :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#48160) V911


V911
junior tag

Ha sokan abbahagyják a bányászatot, csökken a bányászati nehézség?

(#48161) Qrcy válasza V911 (#48160) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Igen

Qrcy

(#48162) Bossp válasza V911 (#48160) üzenetére


Bossp
addikt

Bizony

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#48163) V911 válasza Bossp (#48162) üzenetére


V911
junior tag

Akkor egyszerű, felvásárolom mindenkitől szarért húgyért a kártyákat s elkezdek velük bányászni.

(#48164) Shkiz0 válasza V911 (#48163) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Gondolod ezt te. :)
Nem mindenki annyira buta, hogy rogton kidobja aprora a riget csak mert per pill. nem eri meg csakanyolni.
Jelen pillanatban lottem le en is a riget, de meg nem fordulna a fejemben, hogy felrakjam most aprora, mikor mindenki.
A gyengek adjak csak el, vagy akik eddig se nagyon hittek ebben az egeszben, es csak penzszivattyuzasra esetleg hamari "meggazdagodas" miatt leptek be anno.
Es hidd el nagyon sok ember a december-januar kozott vett riget amikor a napi 15-20$ is elerheto volt egy darabig.
Amugy meg szerintem nem is lesz most tomeges eladas, a java aki panikolt, mar reg eladta korabban, es most szetnezve a ph-n is vagy a facen nem latok drasztikusan tobb aprot.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#48165) Dare2Live válasza Shkiz0 (#48164) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"a java aki panikolt, mar reg eladta korabban, es most szetnezve a ph-n is vagy a facen nem latok drasztikusan tobb aprot."

kb egy hónapja indultak be jobban az eladások, volt pár nagyobb rig 50+kártyával de ennek egy része még mindig fent van eladónak, mert kb új árban hirdették anno őket, de nagy kiugrás/leöntés nincs. Rengetegen nem eladni akarják hanem hirdetgetni. Amikor 1070TIket 155Kért, drágábban mint boltban raknak fel az nem akarja eladni.

A nagy rigek meg csak büdös jó árban eladhatóak. Van fent 71db RX580as rig 5misi alatt el lehetne hozni de nem vitték el 15 nap alatt.

vagy pl.
Asus Prime Z270-A
Intel Pentium G4500
Kingston HyperX Fury 4GB 2666MHz memória
7db Asus GTX 1070 OC Dual 8GB
Zalman 1200W PSU
4U szerver ház + Sín a rackszekrényhez
16GB Sandisk USB Simplemining OS-el

Darabja: 600.000HUF

ha nem számolod, lapot, tápot akkor is 85.000Ft az 1070 darabja. Ha számolod akkor ~75k.

és ezek még 300/200$os ETH árfolyamnál kerültek fel...

Most, hogy egyértelműen -ba fordul ami imo tuti, hogy a szervertermes rigek piacra fognak kerüni. Ott akár termel, akár nem fizetni kell a terembérlést, légkondit, fix áramot, fix netet....

Amúgy kiváncsi avgyok ezek mikor kerülnek fel nagykeres ismerős szerint majd egy évig vásárlások 70% bányász volt. Az elképesztően sok VGA.

v911 meg bevásárolhat azonnal ajánlom neki az RX580as riget, csak alkudjon rá egy nagyot. Ha nekiáll bányászni minden hónapban vaskos -ban lesz. De fűteni mondjuk nem kell. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48166) tisn válasza Dare2Live (#48165) üzenetére


tisn
addikt

1-2 honapig meg tartjak a cuccot es finanszirozzak a veszteseget, utana lesz panik sell, foleg, ha tovabb tart az eses (amit gyorsithat, hogy meg mindenki tartja az btc/eth-t is, lehet meg abban is tomeges eladas)

szerk: szerintem a technologia jo, fogjak hasznalni sok mindenre, de tippre 5 ev mulva eth/btc 0-t fog erni.

[ Szerkesztve ]

(#48167) Danex válasza tisn (#48166) üzenetére


Danex
addikt

vagy mázlira most jön a tél, néhányan a haszonhőt is fel tudják használni, a szervertermesek meg jobb esetben számoltak ezzel, hogy néhány hónap abszolút minuszos lehet.

De ha jövő tavaszig igy marad a helyzet vagy épp karácsonykor már jó lenne a pénz akkor már jelenhetnek meg szépségek.

(#48168) tisn válasza Danex (#48167) üzenetére


tisn
addikt

barmi lesz is, nagyon nem izgulok, 1 vidkari, 1 eth, ha nagy emelkedes lesz, legfeljebb ujra beszallok

(#48169) koko52


koko52
veterán

Az érdekes az lesz, amikor betolják a sok millió használt vga-t a piacra. Ki fog újat venni? Nvidia meg jön a 4003 ezres vga-kkal. Lehet AMD ezért nem is erőlteti.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48170) Bossp válasza Shkiz0 (#48164) üzenetére


Bossp
addikt

Helyedben belonem.az egeszet monerora es miningpoolra banyaszva folyamat valtanam eth-ba. Aztan ha ne adj isten visszajön eth... 🤔

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#48171) Reggie0 válasza Dare2Live (#48165) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ezek eleg szar arak, ha nem adnak rola afas szamlat.

(#48172) varmi2


varmi2
nagyúr

Most tudtam átváltani eth-ba az rx vega-ért kapott pénzt. 2,4eth lett, ez majdnem 3 éves termelése lenne, és az áramot sem kell kifizetni, amit 3 év alatt használna el. Ha fel megy ismét az eth mondjuk fél, egy,két év alatt 1000-2000$ körülre, akkor egy töredékéből majd ismét veszek vga-kat, de az akkori generációból, teljesen újakat. És marad is majd bőven a most átváltott eth-ból, és új kártyák is lesznek. A kettő közötti időben meg pihenő pályára teszem ezt, és kivárok. De még mindig van 3 kártyám, úgyhogy minimális szinten folyik tovább a bánya, míg azokat is eladom.
Szerintem ez a legkifizetődőbb a mai helyzetben.
Azokat a bányászokat nem értem, akik azt írják, hogy lekapcsolták a riget. Miért???? Attól, hogy ma minuszos, lehet holnap már nem. És teljesen kizártnak tartom, hogy minden nap átváltja fiat pénzbe az aznapi termelést.
Tehát, vagy adja el, ahogy én csináltam, és vegyen cryptót az árából, vagy ne kapcsolja le, hisz csak magával tól ki.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48173) tom120514 válasza varmi2 (#48172) üzenetére


tom120514
őstag

A végével egyetértek, többnyire. Most minimális mínuszban mennek, de úgy gondolom, lesz még feljebb, a kérdés csak az hogy melyik coin. Emiatt igyekszem teríteni, legyen több fajta, van elrakva ETC, ETH, ETN, CLO, ZEC, XMR. A kereszteket megnézem és ha nem nagy bukó (ha kb. ugyanannyit estek), amiből sok van, azokból veszek mást is még.

Addig is mennek a rigek, most éppen ETP gyűlik. Van persze fájdalomküszöb, de még messze.

Látszik a sok jajongásból, mennyire sokan nem fogadták meg, amit elmondtak/elmondtunk itt és máshol is, csak játszós pénzt tegyen bele mindenki, ami miatt nem fog pánikolni.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#48174) Dare2Live válasza Reggie0 (#48171) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Hat ezek eleg szar arak, ha nem adnak rola afas szamlat."

Azok. Vki majd alkuszik és megbontja őket. 85Kért apron még mindig simán elmegy egy 1070

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48175) shteer válasza varmi2 (#48172) üzenetére


shteer
titán

Várhattál volna még, lett volna belőle 5-10 ETH is :)) hamarosan

..szerintem jónak tűnik

(#48176) varmi2 válasza shteer (#48175) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ahogy eladok egy kártyát átváltom azonnal. Nekem már ez is bőven megfelelő beszálló.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48177) Dare2Live válasza varmi2 (#48176) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sztem ha vmi forexen alap, hogy hulló késbe nem nyulunk. Azaz amíg esik, oldalaz, nincs forgalommal kitörés felfele addig 101%, hogy nem szabad venni, sött mint kisbüfi ki kell/lehet szállni és ráér az ember akkor beszállni ha forgalommal megindul felfele.

A másik alap az a stop loss.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48178) Dare2Live válasza Danex (#48167) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"a haszonhőt is fel tudják használni, a szervertermesek"

MOon? Hol?

Karácsonykor jó lenne pénz meg olyan mint az elöző hszes pániklolni. Akik 50-100-200-400db vganyi rigel rendelkeznek nem pánikolnak és van pénz karácsonyra akkor is ha nem adják el rigeket. Igen eddig nem adtak el, de ha a döntést meghozzák piacra fogják doni. Ha egybe nem megy, mert senki se akar beszállni max megbontva.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48179) margithid válasza Dare2Live (#48177) üzenetére


margithid
veterán

Stop loss nem játszik ha valaki hosszútávra vesz.
Forex azért teljesen más, szabályozott piac, persze ott is megtörténhet bármi.
Az biztos, hogy most nem szabad venni hosszútávra, ki kell várni, lesz ez még rosszabb is :)

Egyébként nem tudom mit vétett szegény ETH, lassan 170$ alatt lesz...
Semmi sem indokolja, hogy ekkora zuhéban legyen.

(#48180) varmi2 válasza Dare2Live (#48177) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem forexes alap, normál coin vásárlás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48181) tisn válasza Reggie0 (#48171) üzenetére


tisn
addikt

mondjuk ebben az a jo, ha nagyobb cegnel vagy rendszergazda, betolod a rackbe es ceges arammal tolod :)

(#48182) tisn válasza Dare2Live (#48178) üzenetére


tisn
addikt

max megbontva

aztan ki a franc fogja megvenni?

(#48183) aleister


aleister
veterán

Mi számít egyébként jelenleg jó hash/watt aránynak ETH alatt?
Valaki kiszámolta, hogy mennyi az a Hs/w, ami nullszaldós?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#48184) tisn válasza Bossp (#48170) üzenetére


tisn
addikt

whattomine szerint ETH jobban hoz 1060 es 1070-el is mint az XMR

(#48185) Danex válasza Dare2Live (#48178) üzenetére


Danex
addikt

Ott van a vessző :U

Haszonhőt előző télen is használták fel emberek, garázsfűtésre, valaki a nappaliba rakta be.

Szervertermesekre ez nyilván nem vonatkozik.

Ahogy a karácsonyi dolog is nyilván nem a szervertermesekre vonatkozott, hanem az otthoni "muslicákra" a max 1-2 riggel, asszonyi nyomás jelentős lehet, ha áll 1 misi a gépekben és a válasz a na mennyit termeltre a mennyit vitt.

(#48186) Dare2Live válasza tisn (#48182) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Megbontva még mindig eladható. Illetve RIGként is biztos, csak megbontási ár feléért.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48187) tisn válasza Dare2Live (#48186) üzenetére


tisn
addikt

most meg talan (de meg egymastol vesszuk foleg a cuccokat)

ha kiboritanak 100 riget meg 1000 kartyat, akkor bedol a magyar hasznalt vidkari piac

(#48188) koko52 válasza tisn (#48187) üzenetére


koko52
veterán

1050-től 1080ti-ig papírnehezék lesz a vga ha marad a kripto válság. Az új VGA-k nvidiától is rosszkor érkeznek a piacra. Az áruk nevetséges lesz a kereslethez a kutyának sem kell majd. Valahogy nem sajnálom őket (kereskedőket meg főleg).

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48189) totya1980 válasza varmi2 (#48172) üzenetére


totya1980
tag

Sziasztok hol tudnék a legkedvezöbben Eth-t venni a coinbase valamiért nem akarja a K&h bankártyámat.

(#48190) V911 válasza Shkiz0 (#48164) üzenetére


V911
junior tag

Nekem az nem probléma ha nem több száz ezer ember adja el a földön, momentán úgysincs hirtelen néhány milliárd forintom, hogy mindet megvegyem. Nem kell tömeges eladás, elég annyi amennyi keretem van.

(#48191) shteer válasza totya1980 (#48189) üzenetére


shteer
titán

személyesen valakitől

..szerintem jónak tűnik

(#48192) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Hát akkor reméljük, hogy fordul.

vagy legalább visszakorigál 190$ra.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48193) Dexar007


Dexar007
veterán

Egy coin mind folott.. :C

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#48194) Dr. Romano válasza Dexar007 (#48193) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem véletlen, az egyetlen nagy koin aminek gyakorlati haszna is van és azt napi szinten használják az emberek: kriptomozgatás gyk ingyen

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48195) Dexar007 válasza Dr. Romano (#48194) üzenetére


Dexar007
veterán

Tudamuuun. Fifticentnel bevaltok valamennyit. ;]

Give me your cum,bull!

(#48196) AAntii válasza koko52 (#48188) üzenetére


AAntii
őstag

Mint az efféle összeesküvés elméletek egyik híve, szerintem ha elkezdene ezer, millió számra ömleni a használt piacra a használt videokártya akár a gyártók is belenyúlhatnak az árfolyamokba némi pénz elégetésével. De majd meglátjuk.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#48197) V911 válasza Danex (#48185) üzenetére


V911
junior tag

Aki nem tud egy asszonynak parancsolni az jobb h nem száll be a kriptonbizniszbe, de másba se. Annak ajánlom az alkalmazotti létet. Esetleg valami papucsgyárban.

(#48198) AAntii válasza V911 (#48197) üzenetére


AAntii
őstag

Parancsolni? Hahó, ez a 21. század. Megbeszélitek, hogy most nem érdemes kivenni a zsetont ebből és kalap, kabát. Ha megérti (márpedig ha nem egy értetlen hülyét vettél el, akkor megfogja) akkor jó, ha nem akkor is, de akkor sem adod el. De parancsolni?..

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#48199) tisn válasza V911 (#48197) üzenetére


tisn
addikt

geek
fogadjunk nem volt meg hosszu kapcsolatod es hazassagban sem eltel
_MINDEN_ ferfi papucs :D

(#48200) tisn válasza AAntii (#48198) üzenetére


tisn
addikt

ha az uj taskak/cipok szama (vasarlas datuma korabbi, mint 6 honap) szama <5, el kell adni a riget es sokkal hasznosabb cuccokba fektetni a penzt, mint noi taska, cipo, ruha :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.