Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hogy ilyenkor mi van:

Vettem egy külső dokkolót [link], benne van egy WD [link]. Ma elindítottam egy formázást de 1 óra leteltével már nem villogott a dokkoló merevlemez lámpája, 3 óra elteltével is csak a felügyeleti eszközöknél látható a merevlemez sehol máshol. Nem a gyorsformázást indítottam hanem a teljeset!

Nem lehet ebben a szarban merevlemezt formázni? Mi lehet a gond?

Válaszaitokat és a segítséget előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#4052) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Haver NAS szerveréhez csatlakoztatna még egy HDD-t USB 2.0-n, a jelenlegi NAS-ba csak 1 HDD rakható, és csak USB 2.0 porton lehet hozzá másik vinyót rakni.
Egyelőre marad a mostani NAS, de 1-2 év múlva lecserélné, addig viszont maradjunk a jelenben.
Vesz nemsokára egy 2TB-os vinyót 3.5" méretűt, és ezt kötné a NAS-hoz.

A kérdés, hogy milyen külső táppal ellátott HDD házat/dokkolót vegyen a 3.5" vinyóhoz, amin USB 3.0 kimenet van, mert hosszútávon szeretné megtartani, esetleg erről üzemeltetni a külső merevlemezt.

Én pedig külön kérném, hogy csavarral rögzíthető legyen a HDD, én abban bízok és a srácnak eleven gyerekei vannak. :-)

köszönöm.

(#4053) King Unique válasza Adler (#4051) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nemrég volt szó a gyors / teljes formázásról —► [link], [link].
Szóval, általában elég az előbbi, de normál esetben az utóbbinak is rendben le kéne futnia. Például a fórumtársnál is sikeresen lezajlott a művelet.

Viszont, hogy most esetedben mi a zavaró tényező, melyik összetevő okozza a problémát, azt konkrétumok nélkül nem könnyű megállapítani. Első körben azt tudnám javasolni, hogy partícionáld újra a merevlemezt ezen hozzászólásban említett diskpart módszerrel. Elég lesz a sima gyorsformázás is. Ennek azért illene működnie, de ha nem, akkor ott valami egyéb probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4054) Adler válasza King Unique (#4053) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia! Köszi a választ.

Még az este elindítottam még egyszer és gond nélkül lefutott reggelre. A változtatás annyi volt, hogy az energia gazdálkodásnál kikapcsoltam teljesen az USB-re vonatkozó részt (USB szelektív felfüggesztés beállítás: Letiltva). Előtte meg alapból ki volt kapcsolva a merevlemezekre vonatkozó kikapcsolás.

Amúgy pontosan mit csinál ez az USB szelektív felfüggesztés beállítás?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#4055) King Unique válasza Adler (#4054) üzenetére


King Unique
titán

Amikor korábban az alvó mód működését teszteltem, akkor ott OS szinten a merevlemezre vonatkozó kikapcsolás értéke volt a meghatározó. Illetve utólag kiderült az is, hogy ha telepítve van pl. a HDS, akkor x percenként hozzáférést intéz a lemezhez, attól függően, hogy az ellenőrzésnél mekkora érték van beállítva.

Nálam a szelektív felfüggesztés mindig engedélyezve volt, de az önmagában nem produkált üresjáratban semmilyen leállítást, illetve a nevéből adódó felfüggesztést. Viszont más gépeken, más energiasémáknál elképzelhető, hogy bekavarhat. Ha nálad a letiltás megoldotta, akkor nyilván a bekapcsolt állapot okozta a problémát.

Amúgy kösz az infót!

[ Szerkesztve ]

(#4056) tpeter77 válasza tpeter77 (#4052) üzenetére


tpeter77
addikt

két házat néztem ki, jó lesz bármelyik hosszú távra?!
N BASE N Drive EH35ND3
REVOLTEC RS081 Alu-Line III EX307
köszi.

(#4057) King Unique válasza tpeter77 (#4052) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ha belül csavaros rögzítési lehetőséget biztosító megoldás kell, akkor nyilván egy átalakító adapter / dokkoló nem igazán jöhet szóba. Ezen feltételnek nyilván egy 3,5" külső rack felelhet meg. Az összefoglaló táblázatában fel van tüntetve, hogy mely típusoknál van erre lehetőség.

Az említett 2 modell megfelelhet a célra, bár az egyikkel korábban vegyes tapasztalatok voltak —► [link], [link]. De amúgy általában az utóbbi jellemző, viszont egyik gyártónál sem zárható ki egy-két kósza eset. Másrészt az is igaz, hogy az igazán fullos típusok meg nem feltétlen ez az árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#4058) kungzi


kungzi
veterán

Sziasztok

Az összefoglaló táblázatban első helyen lévő ház melyik típus is pontosan? Egy linket valaki tudna nekem adni? Köszönöm :R

(#4059) King Unique válasza kungzi (#4058) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az alatta lévő online táblázatban ott vannak a linkek, tehát EZ. Az árgép találatainál néhol a képek, illetve bizonyos adatok nem feltétlen stimmelnek, de vásárlás előtt érdemes érdeklődni az adott helyen a termék pontos paraméterei felől.

[ Szerkesztve ]

(#4060) kungzi válasza King Unique (#4059) üzenetére


kungzi
veterán

Köszönöm szépen :R

(#4061) hunaqua


hunaqua
addikt

https://www.aliexpress.com/item/ORICO-6619US3-USB-3-0-2-5-3-5-SATA-Hard-Drive-HDD-Docking-Station-US/32767824035.html?spm=2114.30010308.8.65.cK3N7I

Ez az Orico ma 13usd.-ért ,szerintem nem rossz ajánlat lehet.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#4062) Osynho


Osynho
addikt

Hello!

Sharkoon Rapid Case Usb 3.0, vagy Sharkoon Swift Case Pro Usb 3.0 a jobb? Anyaghasználat, chip, táp, stb alapján? Egy 3TB-os WD Red menne bele. Köszi!

(#4064) King Unique válasza Osynho (#4062) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az összefoglaló táblázatában fel vannak tüntetve az egyes paraméterek. Amúgy a régebbi modellek ~ nemrég hivatalosan is kifutottak, legalábbis a gyártó oldalán kivették őket a kínálatból. Egyébként mindkettő jónak mondható, de az előbbi ok miatt a korábbi modellt (itthon) már egyre kevésbé lehet beszerezni, illetve a legtöbb helyen már nem forgalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#4065) Osynho válasza King Unique (#4064) üzenetére


Osynho
addikt

Olvastam a táblázatot, az alapján jött szóba ez a 2 modell, de látom, hogy pl más vezérlő van bennük. Nem tudom, hogy ez lényeges-e (asm1053e vs asm1153e)? Illetve a rapid case esetében JMicron is lehet a chip. Van raktáron rapid a helyen, ahol érdeklődtem (sőt, ezt ajánlották, mivel bevált a visszajelzések alapján). Esetleg jobb, modernebb valamiben a Swift Case Pro?

(#4066) King Unique válasza Osynho (#4065) üzenetére


King Unique
titán

Na igen, majd kicsit frissíteni kell azon a táblázaton, mert folyamatosan változik a kínálat, az egyes termékek elérhetősége.

Az USB 3.0-s Rapid-Case esetében még a korábban gyártott modellekben volt JMicron vezérlő. Az újabbakban már rendszerint ASM1053 chip szokott lenni. Az ASM1153E nyilván újabb, frissebb a firmware stb., de amúgy jó az előbbi is. A korábbi modell tényleg eléggé bevált sokaknál és, ha van még raktáron, akkor jó választás lehet. A Swift Case Pro szintén, de olyan előnye nem igazán van a régebbivel szemben, ami miatt feltétlenül azt kellene választani. Persze ott van például az újabb vezérlő, illetve a szebb dizájn, bár utóbbi szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#4067) pd válasza King Unique (#3997) üzenetére


pd
tag

Megérkezett a portéka: ORICO USB3.0 & eSATA (6619SUS3).
Nagyon a témában nem vagyok jártas, szóval nem tudom, milyen belsőséggel rendelkezik.

eSATA-val kötöttem a gépre, és gond nélkül felismeri a gépben formázott HDD-ket, és a gép is felismeri a dokkolóban inicializált lemezeket is. 2, 3 és 6 TB lemezekkel próbáltam.

HD Sentinellel indítottam el egy gyors tesztet egy 6 TB WD60PURX-on, A max. olvasási és írási sebesség egyaránt 180 MB/s volt a lemez elején, 80 MB/s a végén a dokkolóban, szóval így első ránézésre mintha a gépben lenne.
Véletlen elérési idő teszt: min. 15,97 ms, max. 21,24 ms, átlag 18,48 ms.

Ha van esetleg valamiféle teszt vagy program, amit le szoktatok futtatni, szívesen elvégzem, hátha segít a jövőben valakinek. De a lényeg, a fő célt, hogy oda-vissza felismerje a gép és a dokkoló a lemezeket, teljesíti. :)

(#4068) King Unique válasza pd (#4067) üzenetére


King Unique
titán

A SATA vs. USB / eSATA interfészen partícionált HDD oda-vissza kezelése mindenképpen előnyös. Ez egyébként nem feltétlen minden külső háznál / dokkolónál szokott működni. Korábban egy másik fórumtárs is futott pár kört ez ügyben, mire megtalálta az ideális külső házat. Amúgy mindkettő USB 3.0 + eSATA interfészes és lehet még a vezérlő is ugyanaz bennük. Persze utóbbi csak feltételezés.

Amúgy ez az oda-vissza történő kezelés működik USB 3.0-ra csatlakoztatva is? Persze, ha nincs a gépen ilyen interfész, illetve már tele vannak adattal a HDD-k, akkor nyilván megelégszünk az eSATA-s infóval. Valamint, ha esetleg belefér, akkor a szokásos dolgokról (HDS, alvó mód, leválasztás utáni leállítás stb.) is lehetne pár szót ejteni. Továbbá, ha valaki kedvet érez hozzá és van rá ideje, akkor akár egy átfogóbb tesztet is készíthet. Az összefoglalókban vannak az elkészítéshez tanácsok, illetve minták, mint például ez a dokkolós.

Köszönjük a beszámolót! :R

[ Szerkesztve ]

(#4069) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Captiva 3,5-ös USB3 Rack vajon miért nem látja a 3TB-os WD Red merevlemez partícióit?

(#4070) King Unique válasza mclaren777 (#4069) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hol lett inicializálva, illetve particionálva a HDD? Ha nem a külső házban, akkor az okozhat problémát. Viszont ellenkező esetben elvileg minden további nélkül működnie kellene. Illetve, ha Windows alatt használod, akkor a lemezkezelő mit mutat, van a partícióknak betűjele?

[ Szerkesztve ]

(#4071) mclaren777 válasza King Unique (#4070) üzenetére


mclaren777
senior tag

Formázva, partícionálva egy PC belső SATA portján lett ugyanúgy win7 64 alatt, a windows USB rackben 1 db 2,7 TB-os üres partíciót lát, a "Sajátgép" pedig semmit, holott több kisebb partíció is van rajta amin már vannak adatok is, ez világosan kiderül ha visszateszem a másik PC belső SATA portjára.
Lemezkezelő induláskor kérdezte hogy MBR vagy GPT ként kezelje, én pedig rányomtam a GPT-re de semmi változás nem történt.

(#4074) King Unique válasza mclaren777 (#4071) üzenetére


King Unique
titán

Ha normálisan kezelné, akkor ugyanúgy mutatnia kellene a partíciókat USB-n is. Ha már a lemezkezelő "üresként" (nem lefoglalt) jeleníti meg, illetve feldobja az inicializálás ablakot, az már régen rossz...Tehát akkor ennél is vsz az a probléma, ami nemrég említve volt.

Egyébként egy szimpla inicializálástól még nem lesz partíció, illetve fájlrendszer a lemezen. Ezeket utána külön létre kell hozni. Viszont ezen műveletek ledózerolják a korábbi partíciókat és adatokat. Tehát, ha fontos cuccok vannak a HDD-n, akkor az előbbieket nyilván nem kell erőltetni!

Ez esetben célszerű lenne visszatenni a gépbe (SATA) a merevlemezt és ott lementeni róla mindent, ha az inicializálás ellenére még hozzáférhetők az adatok. Majd, ha ez megtörtént, akkor vissza lehetne helyezni a külső házba és ott újrainicializálni, illetve újraparticionálni. Ezt célszerű a diskpart módszerrel megoldani —► [link]. Ezután pedig vissza lehetne rá másolni a korábbi tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#4075) tomy86


tomy86
addikt

Sziasztok!
Most vettem egy Sharkoon Swift Case Pro USB3 racket. A 2 és 1 TB-os winyókkal nincs gondja, de a 3 TB-os WD Red-et mintha nem kezelné, pedig gyári leírás szerint is 8 terráig kezeli a hdd-ket. Az adott 3 terrás hdd egy Chieftec külső rackben hibátlanul működik. Valakinek van ötlete arra, hogy mi lehet a probléma? Előre is köszönöm.

(#4076) tomy86 válasza tomy86 (#4075) üzenetére


tomy86
addikt

Az eszközkezelőben ez látszik, viszont egyetlen fájlkezelőben sem látszik a hdd (sem TC-ben, sem a win explorerben).

(#4077) King Unique válasza tomy86 (#4075) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha nem a külső házban lett inicializálva & particionálva a HDD, akkor valószínűleg esetedben is ez lesz a probléma. Ha ez a helyzet, akkor kb. ugyanaz a teendő, mint ami a másik hasonló esetnél. Ha a diskpart a külső házban nem látja, akkor az adatok lementése után máshol csatlakoztatva kellene csinálni egy törlést.

[ Szerkesztve ]

(#4078) tomy86 válasza King Unique (#4077) üzenetére


tomy86
addikt

Bár a többi hdd is gépben lett formázva és azokkal nincs gond, de lementem róla az adatokat és újraformázom a rackben. Köszönöm az ötletet, remélem csak ennyi a gond.

(#4079) Clever0 válasza tomy86 (#4078) üzenetére


Clever0
senior tag

Feltételezem, hogy a kisebb vinyókat MBR formátumra partíciónáltad, a nagyobbat meg GPT-re. Ez utóbbit sok külső ház nem szabványosan kezeli. Ezért jobbak a kettős USB / eSata csatlakozós házak, mert ott nagyobb az esély, hogy nem lesz ilyen gond.

(#4080) tomy86 válasza Clever0 (#4079) üzenetére


tomy86
addikt

Valószínűleg ez a helyzet. Sajnos a rack vásárlás előtt ennek nem néztem utána. Láttam hogy ez a Sharkoon ajánlott cucc és a specifikációi is megfeleltek, úgyhogy megvettem. Eszembe sem jutott, hogy ilyen gond lehet, főleg, hogy a Chieftec racknek nem okoz gondot. Legfeljebb a nagyobb hdd-ket majd abban használom (bár nem tudom, hogy mi a maximális hdd méret, amit az kezel). Az úgyis minőségibb cucc és könnyebben szerelhető.

(#4081) tomy86


tomy86
addikt

Megnéztem a hdd-ket és az van, amire tippeltetek. A kisebb winyókon MBR, míg a 3 terráson GPT partíció van. Amíg meg nem érkezik az újabb 3 terrás hdd, addig nincs helyem lementeni a mostanit és újraformázni, úgyhogy addig azt a Chieftec (CEB-7035S) rackben használom (esetleg az összefoglalóban levő táblázatba is be lehetne esetleg írni, hogy az is kezeli a gépben GPT-re formázott winyókat). Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#4082) Clever0


Clever0
senior tag

A pontosság kedvéért megjegyzem, hogy King Unique (#3695)-ös hozzászólásában nem jó név és link van. A IB-351StU3S-B két csatolós, általam kipróbát GPT szempontból. A IB-351StU3-B csak USB3-as, a vezérlője is más, attól még lehet, hogy szabványosan kezeli a GPT-t, de nem biztos.

(#4083) King Unique válasza tomy86 (#4080) üzenetére


King Unique
titán

Ettől függetlenül még jó cucc, csak ugye ez az oda-vissza történő kezelés egy kényes dolog. Illetve nem feltétlen használja mindenki így a külső házakat és erről amúgy is kevés információ / visszajelzés van. Sokan megveszik a HDD-t, amit jobbára csak a külső házban használnak, illetve ott particionálnak, ezért nem lesz probléma. Ha valaki gyakran cserélgetni akarja a merevlemezeket, gépbe - külső házba egyaránt pakolgatni, akkor lehet célszerűbb egy dokkolót venni. Bár a "kompatibilitás" még ezen eszközök esetében sem feltétlen garantált.

Amúgy ez az egész vsz függ az USB-chiptől, illetve pontosabban a firmware beállításaitól. Valamint a szektorméret-kezelésnél is lehetnek eltérések, mert egyes vezérlők az OS felé 512 byte / 512 byte, míg másikak 512 byte / 4096 byte logikai / fizikai szektorméretet mutatnak. A CEB-7035S belsejében a teszt alapján JMicron JMS566 vezérlő van, a Swift Case Pro meg ugye ASMedia ASM1153E chipes. De, hogy most a kettőnél pontosan milyen eltérések vannak az előbbieket illetően, mi van beállítva a firmware-ben, az jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#4084) King Unique válasza Clever0 (#4082) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, valóban a másik, a sima USB 3.0 interfészes változat lett feltüntetve. Nem tudom mért linkeltem korábban azt, de utána ott van a hozzászólásod, amelyben a pontos típus meg van adva.

Azért köszönöm az észrevételt!

[ Szerkesztve ]

(#4085) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok,

A héten megérkezett a RAIDSONIC IB-3640SU3 rackje, ez 4db 3.5" SATA merevlemezt tud kezelni JBOD módban, vagyis teljesen különálló egységként működnek.
Most volt egy kis időm, így használatba vettem(gondoltam írok pár sort róla, esetleg mást is érdekelhet, netán segítség lehet a vásárlásban).

A dobozban gondosan becsomagolva megtalálható maga a ház, illetve a szükséges hozzávalók és kiegészítők:
- eSATA kábel
- USB 3.0
- tápkábel
- merevlemez tartó(ez inkább a kivételt segíti elő, maga a merevlemez egy sínen közlekedik)
- csavarhúzó



Az eszköz gyári ventilátora automata mód mellett, a manuális beállításnál - további három lehetőség közül választhatunk: low/normal/high. A mérete 80x80x20, csatlakozó típusa 2 pin. Véleményem szerint nem hangos, de igény szerint cserélhető.

Ha már leszedtem a ventit, megnéztem a chipet is. JMicron JMB575

Datasheet:

JMB575 pdf
A chip korlátlan méretű merevlemez fogadását teszi lehetővé(nekem 3TB van, gondolom a 8 sem okoz gondot), támogatja az EasySwap funkciót - menet közben cserélhetőek, illetve oda/vissza kezeli a 2tb-nél nagyobb GPT particiót(lehet inicializálni windows alól vagy a rackben is).
30 perc után alvó mód, PC leállításnál a box is leáll.

Tesztek: (bal oldalon egy WD30EZRZ-00Z5HB0, jobb oldalon egy WD30PURX-64P6ZY0)

ATTO Disk Benchmark v3.05

CrystalDiskMark 3.0.4

HD Tune Pro 5.60


Total Commander 8.51a (közel 10GB-os fájlok másolása - 1,2 kép Raidsonic/PC - míg a harmadikon Raidsonic/Raidsonic)

HD Sentinel 4.71 Pro

Az ára elég borsos, de ha ezt keresed 2 év garanciával jó választás.

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4086) tomy86 válasza King Unique (#4083) üzenetére


tomy86
addikt

Az adott hdd-ket én is csak rackben használom. Az pech, hogy a gépben formáztam meg. Ettől függetlenül írtam, hogy a Chieftec szerintem minőségibb és könnyebben szerelhető. A Sharkoon azt a 6000-et megérte, amit adtam érte, de többet biztosan nem (függetlenül a különböző módon formázott hdd problémakörétől).

(#4088) King Unique válasza Gh00st (#4085) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Ez az oda-vissza kezelés gondolom ki lett próbálva. Ha működik SATA vs. USB 3.0 / eSATA, netán még USB 3.0 vs. eSATA között is, az mindenképpen előnyös.

Külön kezeli a HDD-ket, van alvó mód, gép kikapcsolásakor a külső rack is leáll, ok. Mindegyik külön-külön leválasztható, illetve utána le is állnak? Valamint az eszközkezelő mit mutat USB 3.0 csatlakozásnál? Csak az UASP mód támogatása miatt kérdezem, bár ennél lehet csak a sima BOT mód működik. Illetve a rack előlapján lévő nyomógombok csak az eszköz be-/kikapcsolására, a ventilátor fordulatszámának állítására szolgálnak, vagy van egyéb funkciójuk is?

Amúgy jól felépített írás lett, szépen kidolgozva. Gratulálok! :C

Köszönjük a tesztet! :R

(#4089) Gh00st válasza King Unique (#4088) üzenetére


Gh00st
tag

Szia,

Köszönöm szépen, igyekeztem :R

Igen, ki lett próbálva. Többek közt ezért is került eladásra a 3db Sharkoon SwiftCase Pro(sajnos az nem tudja oda/vissza kezelni 2TB felett. Ez alatti MBR-rel semmi gond)
eSATA portot nem teszteltem, bár van rá lehetőség(gépem az adatlapon).
Igen, minden disk külön leválasztható, UASP nincs.
Így van, eszköz ki/bekapcsolása, csatlakozás visszajelzése: interface(eSATA, USB 3.0), ventilátor állapota és akár manuális szabályzása, a sync lehetőséget még nem tanulmányoztam.

Eszközkezelő és leválasztás:

Sajnos épp az írásom közben halt le a PH szervere, így nem tudtam ezt még hozzá szerkeszteni(tervben volt).
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#4090) King Unique válasza Gh00st (#4089) üzenetére


King Unique
titán

Rendben, akkor most már tiszta minden. Ha valakinek fontos ez az oda-vissza kezelés, akkor meg valóban annak megfelelő külső házat érdemes célirányosan választani.

Köszönöm az információkat! :R

[ Szerkesztve ]

(#4091) choco01


choco01
addikt

Hali.

KOLINK HDSUB3U3 ajánlott lehet egy WD Purple 3TB lemez mellé? Adatmentésre szolgálna havi 1-2x maximum!Mozgatva nem lenne. :U

:R :R

szerk.: esetleg ilyen rackból a ITEC U3HDDOCK vagy a UNITEK USB3.0 to SATA III Docking Station Y-1077 ? Ezek is megbízhatóan működtetnék a lemezt? Ajánlott típusok, már csak azért mert ebbe néha-néha lehetne másikat is beletenni ugye gyorsan.. :U

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4092) King Unique válasza choco01 (#4091) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az említett külső házzal nincs tapasztalat, részemről csak azt tudom hozzáfűzni, amit korábban is. Illetve itt a topikban leginkább csak azokkal a típusokkal van konkrét tapasztalat, amelyek valamilyen formában az összefoglalóban is szerepelnek. Valamint esetleg a hozzászólások között említette valaki, hogy használja az adott modellt és akkor nála lehet érdeklődni.

Ugyanez igaz a dokkolókra, illetve az általad említett 2 modellre is. Személyes tapasztalatok például az alábbi egylemezes & kétlemezes változatokkal vannak. Továbbá a TechPowerUp oldalán lehet nézegetni különféle külső teszteket, amelyek között van külön kategóriája a dokkolóknak is.

[ Szerkesztve ]

(#4093) choco01 válasza King Unique (#4092) üzenetére


choco01
addikt

Csak azert neztem mert alumínium és nem műanyag , meg arukereson vannak jo vélemények, a keret olyan 5-6 ezer lenne, volt olyan ami benne volt a táblázatban 6500ert.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4094) choco01 válasza choco01 (#4093) üzenetére


choco01
addikt

Bocs a dupláért,
ez a Captiva az ami az összefoglalóvan első helyezett ?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4095) King Unique válasza choco01 (#4094) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy itt nincsen vele tapasztalat, még lehet jó és lehet akár azt is választani.
Amúgy a másik beazonosításáról nemrég volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#4096) choco01 válasza King Unique (#4095) üzenetére


choco01
addikt

Csak nekem mindenképpen az ipontól kellene rendelni, ott olyan fémes színű.. :U

Van olyan amit tutira belehet azonosítani es 5-6 ezer ft körül mozog.. :U :DDD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4097) choco01 válasza choco01 (#4096) üzenetére


choco01
addikt

Bocs a duplaert.

Az iponnak ez van belinkelve gyártói oldalról:captiva

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4098) King Unique válasza choco01 (#4096) üzenetére


King Unique
titán

Lehetne akár a Kolink is, ha annyira olcsó kell. Viszont ahhoz nem tudok egyebet hozzáfűzni, mert nincs vele konkrét tapasztalat. Van még pár kifejezetten olcsó modell, mint pl. az ezen hozzászólásban is említett. Bár ez nem ad rá találatot az adott webshopban, de ahogy nézegettem kapható ott is. Továbbá a Captiva esetében a gyártói oldal stimmel, de célszerű lenne rákérdezni az adott helyen, hogy biztosan arról van-e szó. Egy e-mailt / telefont gondolom csak megér, illetve ők tudják, hogy mit forgalmaznak és nem más itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#4099) choco01 válasza King Unique (#4098) üzenetére


choco01
addikt

Akkor ma felhívom őket hogy olyan fekete-e mint a gyártói oldalon.

Amit linkeltél is 5 korul van iponnal, szoval az is jo!
Te melyiket választanád amennyibe a captiva az ajánlott fekete?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4100) choco01 válasza King Unique (#4098) üzenetére


choco01
addikt

Na ezt írta az ipon:

"Sajnos pontosan levonható következtetés nincs.
A kép csak illusztráció. Mivel nem tartunk készletet, nem tudjuk
megnézni pontosan."

:( Így nem tudom milyen a captive.. :U

Kezdem azt érezni nincs tutira jó 5-6k körül :DD

Max akkor ez a N-BASE EH35ND ?! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.