Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) yourname válasza ÁrPi2 (#11783) üzenetére


yourname
csendes tag

Ezt találtam neked a facebook oldalukon:
Dimitris Tsalikis: what is going on with your customer service?order no.100043132 thl w200 has 1.2ghz mtk6589 only and order no.100043264 has a tracking number that does not work 14 days since purchase date.please communicate. szeptember 20., 3:06

AntElife Hi, Dimitris Tsalikis, if you chose airmail way, and it's normal without detailed status for your order, just for its shipment fee is small to read only basic info. Not it shows that your order is on the road to get reach. And if shipment in fast way like DHL, UPS and more, it will tell you the detailed shipping status. Hope your understanding. Have a nice new week

Az orosz hangzású névre nem tudok mit mondani, nekem egy távol keleti név van ott latin betűkkel :Y

(#11802) instantwater


instantwater
addikt

Ha rendelek olyan dolgot amiben van beépített memória, pl MP4, és DHL el kérem, akkor az ÁFÁn felül még a memória után is kell fizetnem artisjus adót?

(#11803) ÁrPi2 válasza nimfas (#11799) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ötlet: A paypal okos rendszere blokkolta a fizetési műveletet (kérelem Denied) amikor a geekbuying webszervere (azaz a shopja) irányába nézve (ellenözés során) "protokolláris" problémát látott.

(#11804) axioma


axioma
veterán

Targytalan, gugli baratomat kellett mashogy szora birnom.

[ Szerkesztve ]

(#11805) ÁrPi2 válasza yourname (#11801) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Köszönet. :)

Ezek hangyásak vagy kamuznak :)

Ha freeshippinggges ügyfélként én a ragszámhoz keveset fizettem (incluisive) akkor
olyan ragszámot kapok-kaptam ami nem(?!) nyomonkövethető ("Not it shows that your order is on the road to get reach") ?

Ha csak a részletezettségéről volna szó az valójában kevésbbé izgat(na).

Akkor csak a Hongkongba közelítő tájfun miatt aggódnék (bagatell) :DD

(#11806) yourname válasza ÁrPi2 (#11805) üzenetére


yourname
csendes tag

Mintaként csekkold ezt: RQ200389966SG (nem az enyém, egy görög pali osztotta meg).

Jó lesz az, csak legyél türelmes. Kikaptuk az ünnepet, most meg a tájfunt. Remélem nem a mi ládánk lesz a nehezék a fólián...

(#11807) fotosjani válasza ÁrPi2 (#11805) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Nekem is jön egy RQ.......SG csomag és szintén rossz a "receiver name": Sverre Kildal
Remélem csak adatbázis hiba és egyszer csak megérkezik a csomag.

(#11808) Dominó85 válasza maj-viktor (#11712) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem, nem a Viktor miatt címeztem. :DDD Véletlen egybeesés.

* Péter - 06302461862 *

(#11809) nimfas válasza ÁrPi2 (#11803) üzenetére


nimfas
addikt

Ha ez a gond akkor mi a megoldás?

Az a baj csak denied azt kész de okot nem ír....

(#11810) Gyuc válasza nimfas (#11799) üzenetére


Gyuc
aktív tag

szia!
indíts újabb vásárlást és menni fog szerintem.

(#11811) Gyuc válasza zcsongor (#11798) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Szia!
nekem megérkezett a csomagom pénteken csak infót adtam ha valaki megijedne hog mi a gáz a csomagjával.

(#11812) zcsongor válasza Gyuc (#11811) üzenetére


zcsongor
tag

Persze, értem, csak nekem is geek+SG, és ezért... :) akkor még várok :U :P

(#11813) csongi válasza sagesz93 (#11800) üzenetére


csongi
veterán

Nekem is Cn csomagom van.
10-én rendeltem. és 16+-án célországba elküldve, a Magyar posta szerint.
Azóta semmi. Kérdezz rá mert az egy hónapot éred el, lassan. Bár 14-25 nap körül mondják a beérkezést.

(#11814) KisBundi válasza csongi (#11813) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem 10.-e óta csak az van hogy célországba elküldve :/

(#11815) nimfas válasza Gyuc (#11810) üzenetére


nimfas
addikt

Ez mar a 2. volt. Hétvégén a 11755 hszben szereplő képet nyomta, ma reggel pedig tovább ment, viszont paypalról nem vonta le, ekkor néztem és láttam hogy denied az összes amit onnan rendeltem volna.

[ Szerkesztve ]

(#11816) RVR400 válasza RVR400 (#11547) üzenetére


RVR400
veterán

Azért még egy kis adalék. A paypalon nyitott dispute-ra nem reagáltak, csak küldték a credit memo-t, amjd toltam egy escalate-et, de az antelife azóta is szarik egy nagyot az egészre, így kivárhatom a két hetet a nagy semmivel, hogy visszakapjam tőlük a pénzemet...

(#11817) sagesz93 válasza csongi (#11813) üzenetére


sagesz93
addikt

állítottam emlékeztetőt, 14-én lett fizetve, tehát a 45 napból nem akarok kicsúszni, pár nap múlva indítok valamit paypalon.
te (ill. KisBundi) mit tesztek ez ellen? nekem nem pár dolláros apróság van a csomagban, igaz nem is olyan hú de nagy dolog. de nyilván nem akarom hogy nyoma vesszen.(főleg mivel nem saját részre lett rendelve)

(#11818) Crytek


Crytek
veterán

Akinek vámolták már a telefonját kérem írja le, hogy mennyi dollár után hány ftot kellett fizetni?!

Next PC Upgrade: 2022

(#11819) KisBundi válasza sagesz93 (#11817) üzenetére


KisBundi
őstag

Egyenlőre megvárom az 1 hónapot! Aztán ha semmi, beszélek az eladóval! :F

(#11820) instantwater


instantwater
addikt

TTMALLS (nem TMALLBOX!) ról rendelt valaki mostanában?
Mennyi idő alatt jön meg?
Tapasztalatok?

(#11821) grozikiki válasza KisBundi (#11814) üzenetére


grozikiki
csendes tag

Szia!

Nekem is 10.-e óta van célországba elküldve, de ma megnéztem a 4px-en, és ez mutatja csak, hogy ma megérkezett, és vám elé állítva van. A többi követő oldalon csak célországba elküldve státusz van még mindíg!

(#11822) Zeki válasza Crytek (#11818) üzenetére


Zeki
nagyúr

27% áfa volt, meg 1200Ft kezelési költség.

(#11823) CoolBoy323 válasza Crytek (#11818) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1.hsz :F

(#11824) KisBundi válasza grozikiki (#11821) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem semmi :( :F

(#11825) csongi válasza grozikiki (#11821) üzenetére


csongi
veterán

Nekem meg 4px-en nem ír semmit, a többi oldalon meg célországba elküldve :) CN

(#11826) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Vicces... a pénteken (2013.09.20) vámkezelt csomagomból a 09:34-eset kihozták, de a 10:18-asat már nem...
Na majd talán holnap! :)
(szerencsére amit nagyon vártam már, az megjött)

Amúgy így utókornak.. egy CN-es csomag
Rendelés / fizetés: 2013.Aug.26 - 22:27 (magyar idő), ottani idő +6óra (04:27)
Tracking: +2 nap (aug 28)
Küldemény feladva: +4 nap - 2013.08.31 - 14:45
Kézbesítés házhoz: +28 nap - 2013.09.23 (dél körül)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11827) grozikiki válasza csongi (#11825) üzenetére


grozikiki
csendes tag

Hát ezek érdekes dolgok! Egyébként nekem is CN :F

(#11828) RVR400 válasza csongi (#11825) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem a 4px-en még nem sikerült olyan nyomkövetési számot beírnom, amire kiírt volna bármit is. :DDD :F

(#11829) hunaqua válasza fotosjani (#11807) üzenetére


hunaqua
addikt

Az RQ.......SG számok nem követhetők a 4PX-en. Kicsit lassabb is mint a többi SG csomag. Ennek szerintem az az oka,hogy a belső szállítást nem a 4PX végzi.Szingapúrból már hamar itt van,csak a Kína-Szingapúr megy lassabban.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11830) scream válasza hunaqua (#11829) üzenetére


scream
veterán

Oké, hogy 4px-en nem látszanak, de hogy sehol sem az már gyanús. (mást itt a saját RQ-s TN-emre gondolok...)

(#11831) Rol06 válasza Gyuc (#11811) üzenetére


Rol06
tag

Szia, Vámot kell fizetned a geekes rendelésed után? (gondolom telót rendeltél)

(#11832) maj-viktor válasza Rol06 (#11831) üzenetére


maj-viktor
őstag

http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek

150 € (~42E Ft) felett kell vámot fizetni...
ÁFÁT (27%), meg szinte minden külföldről jövő csomagra kell (~6E Ft feletti)

Azt meg hogy ő konkrétan fizetett-e, az tiltott! (PM-be kérdezz rá)

"FIGYELEM! Akik vám- vagy adócsalással kapcsolatban kérnek vagy adnak segítséget, tanácsot, tippet, szankcióra számíthatnak. A topicban (és a fórum egész területén) tilos minden ilyesféle megnyilvánulás."

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11833) instantwater válasza maj-viktor (#11832) üzenetére


instantwater
addikt

De moderátor jogra hajtasz? :D

(#11834) hunaqua válasza scream (#11830) üzenetére


hunaqua
addikt

Akkor látszik először az RQ ....SG szám a SingPost oldalán (nekem),amikor már Szingapúrban van. Ez több mint 1 hét volt.Onnan már a szokásos gyorsasággal jött. (a Hong Kong-i "tilitoli" jelzése kimaradt)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11835) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Ilyenkor még külföldön jár a csomagom, ugye jól sejtem? :)

(#11836) scream válasza hunaqua (#11834) üzenetére


scream
veterán

Csak mondani kellett, épp most jelent meg SingPost oldalán, hogy "Information Received". Meglássuk hogy lesz...

(#11837) geri188


geri188
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában rendelt valaki Tmallboxtól (Justin Sun)? 12 napja rendeltem egy Lenovo K900-t de nem nagyon akarja küldeni. Skypeon válaszolgat, de az istennek sem akarja küldeni. Érdemes dispute-t kezdeményezni vagy adjak neki még pár napot? Aki rendelt mostanában onnan mik a tapasztalatai?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#11838) maj-viktor válasza instantwater (#11833) üzenetére


maj-viktor
őstag

Boccs, hogy segíteni próbálok... :D
Múltkor is már valaki leszólt, hogy biztos vámos vagyok, már annyira kenem - vágom a dolgokat... :D

Bár pár napja meg le taknyos kölyköztek itt - ugye a facebook profilképem alapján... Szal akkor most mi az igazság!? (Amúgy valahol a kettő között! :D Ha valami érdekel - foglalkoztat, akkor annak nagyon a utánajárok és leinformálódok minden lehető/lehetséges "fórumon")

(#11837) geri188
Én személyes tapasztalatot nem tudok... de itt leírt vélemények alapján - hiába olcsóbb, mint a többi bolt - kamu raktárkészlettel hitegetnek... Én ezért sem rendelnék / rendeltem tőlük sohase... az itten leírt rossz & lassú tapasztalatok miatt...
Én valszeg ráírnék, hogy mivan... megemlíteném, hogy ha 48órán belül nem lesz feladva - nem kapok választ, akkor dispute! Van egy sejtésem, hogy nincs készleten nekik... így simán visszarefundolnak!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11839) alex89 válasza Hoorus (#11835) üzenetére


alex89
senior tag

Szerintem vagy még a reptéren van, vagy már útban idefelé.

Egyébként nálam is pont ez a helyzet, 30 perc eltérés van a csomagjaink közt :)

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#11840) vegyszer válasza scream (#11836) üzenetére


vegyszer
addikt

De legalább neked van tracking, nekem még az sincs, 11 nap után...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11841) maj-viktor válasza vegyszer (#11840) üzenetére


maj-viktor
őstag

Erre azt tudom írni.., mint a Tom Hanks-es "Pénznyelő" című filmben, amikor kérdezik mikor lesz kész a ház!?
A válasz mindig az, hogy 2 HÉT! :DDD

Amúgy én a rendelés / fizetés pillantától 1hét-ig várok türelmesen (értsd nem zaklatom őket naponta e-mailel), ha semmi nincs, akkor rájuk írok, hogy mivan... és ezután még 1 hét türelmem van!
De ha 2héttel a rendelés után sincs se trackingem, se nem nyomkövethető, semmi se, akkor minden hitegetés ellenére is dispute nyitás!
Szerintem ezzel én bőven türelmes vagyok az itteni sok emberkével ellentétben... aki már pár nap után panaszkodik, hogy tegnap vettem meg és trackingem sincs.. stb. pláne amikor hétvégén sír az itteni egyén!
Elég csak ésszerűen végig gondolni, hogy zajlik le egy rendelés... meg hogy egy nagyobb shopnak a tiedén kívül még több száz - ezer rendelése van aznap!
sőt igazából ott szombaton is menni szokott minden, egyedül talán a vasárnap félnapig van kisebb "leállás"...
A külföldi rendelés ilyen... TÜRELEM - TÜRELEM!
AZ ÁTLAG leütés - kézbesítés az 3HÉT!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11842) grizlisandor


grizlisandor
addikt

3 csomagom van útban.
1. csomag az "Ebay"-ről, amit szept. 8án rendeltem 7$ értékben. Ilyet rendelt már egy PH-s srác és ő neki 2 hét alatt megérkezett. Nekem ez már lejárt, bízok benne, hogy a héten megkapom...

2. csomag "Ali"-ról: Szept. 13-án, CN Post 2 gyémántos eladótól 15-én fel is adta.
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted

3. csomag "Ali"-ról: Szept. 13-án, CN Post 1 gyémántos eladótól 16-án fel is adta.
Az alábbi azonosítóhoz nem található csomaginformáció

A 3. csomagra rákérdezzek, hogy mi van a Tracking Number-rel?

(#11843) Rol06


Rol06
tag

Erről a boltról valakinek tapasztalat, vélemény?
http://www.to2c.com

(#11844) Rol06


Rol06
tag

telo van több ajándékkal náluk

(#11845) Zeki válasza Rol06 (#11843) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem anno azt írták , hogy mi paypallal nem vásárolhatunk náluk, mert nem fizet nekik a paypal.
De a weboldalon erről semmi sincs.

(#11846) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Ma megjött az USA-ból a 37.000 Ft értékű Blu-Ray sorozatom és picit meglepett, hogy most a posta nem küldött előre levelet, hogy xy számú csomagom jött és küldjem el a postaimport@posta.hu-ra az értéket+tartalmat igazoló bizonyítékot, hanem a dobozon szereplő tartalom+érték nyilatkozat alapján most már maguktól meghatározták a vámköltséget (kezelési költséggel együtt 11.300 Ft) és rögtön a postásnak kellett fizetni. Ráadásul most mellékelve volt sárga csekk, amit a postás kivett a ráragasztott zacsiból, hogy a posta majd intézi a befizetést.

Remélem máskor is ilyen gördülékeny lesz :R

[ Szerkesztve ]

(#11847) vegyszer válasza Darth_Revan (#11846) üzenetére


vegyszer
addikt

De te kaptál valami dokumentumot a pénzedről? Én 2,5 éve voltam szintén USA rendelessel ugyanígy. Akkor nekem semmi papír nem maradt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11848) Darth_Revan válasza vegyszer (#11847) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Most nem tudom, mert nem vagyok otthon, de eddig nem maradt nálam írott papír sem a Posta sem a DHL részéről. (sem Kína, sem USA irányából)

(#11849) Rol06 válasza Zeki (#11845) üzenetére


Rol06
tag

Kint van náluk a paypal opcióként...
Mikor volt ez?

(#11850) scream válasza vegyszer (#11840) üzenetére


scream
veterán

És már PayPal-on nyitottál dispute-ot? Mert nekem amikor válaszoltak rá a TN-t is beleírták, hátha neked is odaírják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.