Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Eddig egy nagy feketepont a Pandawill-nek.

Tavaly elhatároztam hogy veszek egy tabletet, kifizettem, de nem jött a csomag, mire kiderült hogy még sincs készleten az adott gép. Szerencsére gyorsan refund-ra került a sor.

Gondoltam idén meglepem asszonyt karácsonyra, és veszek egy tabletet Happy Hour akcióban.
Ma délelőtt 10 órakor betettem 129.99-ért a kosárba, átirányított paypal-re, beloggoltam, elfogadtam a 129.99-et, visszairányított az oldalra, visszaigazoltam a szállítási címet, majd a proceed checkout-ra kattintva azt írta hogy can't place order.
Ezután visszamentem a Happy Hour oldalra, ahol be tudtam tenni a kosárba 139.99-ért. Beraktam a kosárba, paypal-en jóváhagytam a 139.99-et, szállítási cím jóváhagyása után rá tudtam nyomni a proceed checkout-ra, majd jött is egyből az SMS 172 USD-ről!!! (ennyi az eredeti ára)
Ez már mi a fene? Jól megtervezett csalás, vagy checkout bug?
Írtam egyből customer service-nek, hogy ez így nem lesz jó, kíváncsi leszek mikor válaszolnak. Más is járt így?
Utána visszamentem a Happy hour oldalra és még mindig be lehetett tenni a kosárba 139.99-ért a gépet.
No comment :((

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11402) vegyszer válasza a2d2 (#11401) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem "csak" annyi történt, hogy egyet vehetsz akciósan az első körben, és a rendelésed nem ment jól át...
Én vettem ott első körben több motyót is, egy táblát 35$-val olcsóbban, meg egy mini billegetőt féláron.
meg lehet csinálni, csak sietni kell...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11403) Zeki válasza vegyszer (#11402) üzenetére


Zeki
nagyúr

Itt valami akkor sem jó, mert a fullos ár nem szerepelt sehol.
Tehát ha nem konkrétan hagyta jóvá a 172USD-s árat, mert ő egy olcsóbbat hagyott jóvá, akkor ott csalás van, vagy műszaki hiba.

[ Szerkesztve ]

(#11404) Yipp válasza a2d2 (#11401) üzenetére


Yipp
tag

Hát ez elég furcsa amit leírsz. Ha a paypal-on a 140-es összeget hagytad jóvá, akkor hogy vonhatott le 172-őt? Szerintem nézd meg újra a paypal tranzakció adatait. A paypal-nál is reklamálhatsz, ha többet vont le.
Nem túl jó hír, hogy a "happy hour" így működik...

(#11405) csongi válasza a2d2 (#11401) üzenetére


csongi
veterán

Most kicsit izgulok.
Küldemény felvéve, megérkezett a Magyar postára vasárnap. :)

[ Szerkesztve ]

(#11406) a2d2 válasza Yipp (#11404) üzenetére


a2d2
addikt

Pont ezért nem értettem én sem a dolgot.
Mert paypalnál először 129.99-et hagytam jóvá, utána pedig 139.99-et, és mégis sikerült valahogy a 172-őt leemelniük a számlámról :(

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11407) RixXx


RixXx
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy rendelésem a Tmallbox oldaláról, egy Lenovo A820 típusú készülék amelyet HK Post-al rendeltem. Kaptam is tracking numbert ami 3 nap múlva aktiválódott. Majd kaptam egy üzenetet is tőlük a csomagom állapotáról : The item (moderálva) is being processed for departure from Hong Kong as of 11-Sep-2013. Viszont a Track17 oldalát követve a státuszom még mindig "Item accepted". Ez pontosan most mit is jelent ? A csomag már idefele tart Magyarországra vagy még mindig Hong Kongba van ? Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: RTech

[ Módosította: Qru ]

(#11408) Yipp válasza a2d2 (#11406) üzenetére


Yipp
tag

Ezt értem, de ha most belépsz a paypal fiókodba, és megnézed a tranzakció adatait, akkor mit látsz? Mennyi volt a számla?

(#11409) a2d2 válasza Yipp (#11408) üzenetére


a2d2
addikt

-172 USD. Erről is jött az SMS (~40e Ft).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11410) Zeki válasza RixXx (#11407) üzenetére


Zeki
nagyúr

Még ott van postán Hong Kongban.

(#11411) vegyszer válasza a2d2 (#11406) üzenetére


vegyszer
addikt

az első jóváhagyás után visszadob a postaválasztó oldalra, ha ott te DHL-t választasz, akkor ugye az összeg változik. NEM az első ablakban, a jelszóbeírás során hagyod a dolgot jóvá, hanem akkor, mikor a végén kifizeted.

DE AZ ÖSSZEGET MIDEN ESETBEN ELLENŐRIZNI KELL!!!
Elvileg el lehet a weblapon olyan kódot dugni, ami csak egy láthatatlan költségtényezőt rak be, mint egy DHL-sor. (vagy eltol, vagy elrejt egy tizedes pontot, stb)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11412) Yipp válasza a2d2 (#11409) üzenetére


Yipp
tag

Akkor lehet, hogy a nagy sietségben elnézted, nem? A megerősítéskor már 172-őt kellett mutatnia.
Ezek szerint a paypal nem hibázott.
Próbáld meg töröltetni a megrendelést.

(#11413) instantwater


instantwater
addikt

Meg tudná valaki mondani, hogy a DHL nek az áfán felül mennyi pluszköltsége van?
Gyorsan kellene valami.
Köszi

(#11414) kcsa válasza instantwater (#11413) üzenetére


kcsa
veterán

az áfán, vámon felül annyiba, amennyit elkér érte a webshop.

(#11415) maj-viktor válasza cekkk (#11387) üzenetére


maj-viktor
őstag

...már vagy 4 éve dolgozom, így nem hinném, hogy gyerek lennék! :)
De tudod mit igazad van... Bár te biztos valami 40-es manus vagy! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11416) instantwater válasza kcsa (#11414) üzenetére


instantwater
addikt

Mármint a DHL kezelési költségére gondoltam.
Free DHL el küldik, mert belefér az árba.
Tehát az árban benne van a DHL, arra rájön az áfa, és mennyi kezelési költség jön még rá?

Ha behozok párszáz db mp3 lejátszót arra van még valami teher?
VÁM?

Vagy +30% és akkor nagyjából annyi amennyit számolok?

[ Szerkesztve ]

(#11417) kcsa válasza instantwater (#11416) üzenetére


kcsa
veterán

tudtommal semmi, mert DHL szolgáltatásának ez a része. De valaki remélem megerősíti :)

(#11418) gjoe válasza instantwater (#11416) üzenetére


gjoe
addikt

Valamikor itt olvastam, miszerint a dhl nem számít fel kezelési költséget. Az benne van neki a fuvardíjban.

(#11419) instantwater válasza kcsa (#11417) üzenetére


instantwater
addikt

Az császárság.

És mi van ezzel a 2,5% kereskedelmi vámtarifával?

Vagy számoljak +30% ot, és akkor minden benne van?

(#11420) a2d2 válasza vegyszer (#11411) üzenetére


a2d2
addikt

Hát ez jó. Ezek szerint teljesen feleslegesen dob fel a paypal egy 130 USD-s jóváhagyást, ha utána a visszatérő oldalon hirtelen az utolsó gomb előtt megváltoztatják az árat.
Ezek szerint megengedett az a módszer hogy kb 3-4 ablakon keresztül (beleértve paypal-t is) 130 USD-t ír a checkout, és a legutolsóban megváltozik valahol kisbetűvel 170-re, és ennyit húz le a számláról?
Ilyen átverés után mindjárt írok nekik hogy felejtsék el a tabot, és teljes refund-ot küldjenek.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11421) gerejoe


gerejoe
tag

Hali.Ez szerintetek mit takar a kinaiak felfogása szerint,hogy még ott dekkol a postán,vagy már utazik ide a csomag?Destination - Hungary

The item (RCHK) was posted on 5-Sep-2013.

(#11422) Zeki válasza gerejoe (#11421) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mivel nem arrived in Hungary, így ott dekkol.

(#11423) kcsa válasza gerejoe (#11421) üzenetére


kcsa
veterán

postán dekkol. Magyar postán nézted már?

(#11424) gerejoe válasza kcsa (#11423) üzenetére


gerejoe
tag

A magyar posta oldalán már vagy 10 napja csak az item accepted üzi van,de ez van a 17track oldalán is,remélem nem az akksi miatt fogják ott,vagy ha igen legalább értesitenék az eladót,hogy nem viszik el.

(#11425) Zeki válasza gerejoe (#11424) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vagy valami ünnep van ott.

(#11426) lolchief70 válasza RixXx (#11407) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Hogy tudod illetve ki tudod-e választani a 17track oldalon Magyarországot a célállomásnak?
Én is kaptam tracking numbert már egy hete de semmi se látja. :W
HongkongPost oldalán se, és még a célállomást se tudom kiválasztani.

Más: Tmallbox-ról rendelt mostanában valaki gond reklamáció fenyegetés nélkül?
Régebben elég korrektek voltak voltak de most még emailekre se válaszolnak.
Amit olvasok itt a fórumokon az is csak a problémákról szól.

(#11427) lolchief70 válasza lolchief70 (#11426) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Konkrétan erre gondolok:

Hogy tudom kideríteni hogy kamu-e a TN?

(#11428) RixXx válasza lolchief70 (#11426) üzenetére


RixXx
csendes tag

Nekem sikerült kiválasztani Magyarországot. Nekem mind az Origin résznél illetve mind Destination résznél is normál tracking van a Track17 oldalán. Viszont szeptember. 10-e óta Item Accepted-en áll mind a Posta és mind a Track17 oldalán.

gerejoe :

Nálam is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#11431) kcsa válasza Zeki (#11430) üzenetére


kcsa
veterán

Miért is? :)

(#11432) Zeki válasza lolchief70 (#11427) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kamu a TN, hiszen a 17track sem látja. Nem kell semmilyen országot sem kiválasztani, ha látja, úgyis mutatja hogy mi újság.

(#11433) Zeki válasza kcsa (#11431) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fent van a kiemelt rész... tilos.

(#11434) psycroptic válasza kcsa (#11429) üzenetére


psycroptic
őstag

Akkor is jöhet a link, ha nem telefont vettem hanem DSLR-hez kiegészítőt az ebay-ről?

PSNID: Tomy83PS

(#11436) fateless válasza a2d2 (#11420) üzenetére


fateless
veterán

Nem átverés történt.
A Happy Hour szabályait nagyon részletesen leírják pontosan azért, mert itt a gyorsaság - is - szerepet játszik, illetve egyes esetben a darabszám is.
Viszont azt is részletezik, hogy amennyiben neked már nem sikerült az akciós áron megvenned, akkor természetesen kérheted a refund-ot - nincs benne átverés, vissza is küldik a pénzt (nekem is volt, hogy első áron vettem ott terméket, volt, hogy második áron és volt, hogy refund-ra került sor).

Ameddig nem ismertem ki a happy hour-t, addig én is sokat bosszankodtam rajta, aztán egyszer vettem a fáradtságot és átolvastam minden szabályozást és leírást (nem csak erről, az egész oldalukról), azóta nincs vele semmi ilyen gondom.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11438) a2d2 válasza fateless (#11436) üzenetére


a2d2
addikt

Értem. Ez mondjuk akkor jól hangzik. Remélem nem bukok sok pénzt a refund-nál.
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11439) llax válasza kcsa (#11429) üzenetére


llax
senior tag

A Vateráról. Vasárnap este megrendeltem, hétfő reggel utaltam, kedd (azaz ma) délután megkaptam.

(#11440) kcsa válasza llax (#11439) üzenetére


kcsa
veterán

Ön nyert :)

(#11441) fateless válasza a2d2 (#11438) üzenetére


fateless
veterán

Nekem nem volntak le semmit - bár ez már egy éve volt, hogy refund-ot kellett kérnem...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11442) kcsa válasza fateless (#11441) üzenetére


kcsa
veterán

Árfolyamváltozásból még lehet veszteséged.

(#11443) Kovacsbelaxy


Kovacsbelaxy
tag

Nah... csak beesett a csomagom, pedig a posta oldalán még bőven csak vám elé állítva van a dolog.
Ha belegondolok nagyon jó időt futottak, hatodikán rendeltem, tulajdonképpen 8 munkanap alatt ideért. Korrekt, volt már csomagom ami Mo.-n belül is lassabb volt. :)

(#11444) a2d2 válasza kcsa (#11442) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, én is valami ilyesmire emlékszek tavalyról, hogy kb egy ezres bukta volt a refund-nál. (jól elhúzták a dolgot).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11445) llax válasza Kovacsbelaxy (#11443) üzenetére


llax
senior tag

Én most járok ebben a cipőben... Holnap lesz ugyanannyi ideje Mo.-on, mint amennyi alatt feladástól ideért... Pedig már elvámolták.
A postát mégsem merném szidni, pont a fentebb írt Vaterás esetem is bizonyítja, hogy annyira azért nem lassúak. Bp.-ről az ország keleti (majdnem) végében lévő faluba cca. 20-22 óra alatt érkezett meg ajánlott levélként az áru...

(#11446) maj-viktor válasza llax (#11439) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen... csak gondolom "olcsón" akarja megúszni!
Azt ha vaterán veszi, akkro abba bevan építve a vatera jutaléka & "az eladó közvetítői díja", hogy ő saját pénzből berendelte és bizniszel vele, hogy legyen egy kis párezer forintos haszna...

Bár tény kilehet fogni még a vatera-n is így jó ajánlatokat!
Értsd mobil-t kinézel, ami már Magyarországon van (azaz no +áfa & vám) max futárköltség (~+1.000 Ft)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11447) maj-viktor válasza llax (#11445) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én ezért nem értem sohasem, amikor a postát szídják...
Nekem szinte csak jó tapasztalatom van velük és rendszeresen adok fel velük...
(tény értékesebb dolgot csak biztosítva / futárral szabad)
És mondjuk 100-ből 1-2 esetbe van probléma, de hát hol nem!?

Fillérbaszó magyar ajánlott nélkül adja fel és csodálkozik, ha "elveszik"...
http://homar.blog.hu/2013/08/21/breking_lopnak_a_postan
A tracking - ajánlott - regisztrált felár! (+250 Ft)

Elsőbbségit meg valóban 24óra alatt az egyik pontból a másikba szokták / tudják kézbesíteni!
(esetek 90%-ában)
Itt feladom Bp.-en vagy Bp. mellől - Pest megyéből a postai zárás / elszállítás előtt 10perccel (17:50 vagy 18:50) és azt másnap délelőtt - dél - délután az az ország másik végében lévő legkisebb faluba is eljut 24órán belül!

500 / 750g-os-ig-es csomagokat ár / értek arányba ajánlott elsőbbségi levélként érdemes feladni!
Nagyobb pl. 2kg-osokat meg postai futárral is jó, és mostmár neten nyomonkövethető normálisan ez a csomag út is... Csak az ajánlott level-et miért nem tudják végre beintergálni a netes nyomkövetőbe, ezt nem értem!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11448) llax válasza maj-viktor (#11446) üzenetére


llax
senior tag

Nem vetted a lapot... Gondolhatod, nem véresen komoly válasznak szántam.

Bár az tény, hogy belföldi vásárlással biztosan elkerüli a vámot, így igazából mégis válasz volt a felvetésére...

(#11450) maj-viktor válasza llax (#11448) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akor úgy mondom... vaterán leütött termék esetén nincs plusz költséges a vevőnek, max egy 1000 Ft futárdíj... míg ebay, külföldi shop esetén lehet +30% (áfa & vám)

Szal itt nincs meglepetés, külföldről rendelt esetén lehet meglepi...
De továbbra is:
"CSAK AKKOR RENDELJ, HA SZÁMOLSZ A PAYPAL-al KIFZETETT ÖSSZEG +30%-al"

(ezt most nem neked írom, hanem így a newbie n00b-oknak, akik itt anyáznak, hogy a törvényileg előírt +27% ÁFA & VÁM megy a csomagokra)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.