Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) fronika válasza fateless (#11601) üzenetére


fronika
újonc

Köszönöm szépen! Én is valami ilyesmiben reménykedtem :) úgyhogy várok tovább türelemmel :)

(#11652) mailman


mailman
tag

Barki ami a banggood-rol szeretne rendelni ne tegye. Szept 9 ota ulnek a rendelesemen, pedig volt keszleten a honlap szerint es 1-2 napos szallitast irtak ra. Hetfon tolok egy disputeot, addig nincs sok ertelme, meglatjuk magukhoz ternek-e, de a forumuk is tele van hasonlo panasszal...

(#11653) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Amugy tok aranyos volt a telefonos neni a postatol. Probaltam megbeszelni hogy had fizessem elore az afat meg vamot, azt mondta nem lehet, meg azt is hogy nem hogy kell, ha nem nezik :P

(#11654) nimfas


nimfas
addikt

Melyik bolt megbízható és olcsó a Minideal-en kívül? Plusz költség nélkül ;-)
THL W8S-et (2/32 GB) néztem ki... most 10 USD discounttal 270 dodó....
Esetleg máshol?

(#11655) zcsongor válasza nimfas (#11654) üzenetére


zcsongor
tag

Ajánlom a boltot.

(#11656) KisBundi válasza nimfas (#11654) üzenetére


KisBundi
őstag

Ezt ajánlom és olcsóbb is! :)

[ Szerkesztve ]

(#11657) nimfas válasza zcsongor (#11655) üzenetére


nimfas
addikt

Köszi, esetleg vki egy geekbuying kupon kódot ? minideal-nel 10 usd-vel olcsóbb...

Kis bundy: ott van külön ebay költség, ugy mar nem olcsóbb :-)

[ Szerkesztve ]

(#11658) Shummo válasza nimfas (#11657) üzenetére


Shummo
aktív tag

Ezen a linek antelife 252 $ a lenti couponnal. En is igy vettem, elvileg hétfőn van meg a csomagom.
[link]

gw8su14

(#11659) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam itt az utóbbi időben passzívan, viszont olyan kérdést senkitől sem láttam, hogy:

Rendelek egy készüléket x oldalról maximum 200$ összegig és nem feltétlenül szeretnék várni rá 3 hetet, hogy megjöjjön!

Teszem azt, megrendelem DHL-lel.
Ebben az esetben ugye több, mint 80% (mondhatni 100%) az esélye annak, hogy ÁFA köteles lesz.
Ilyen esetben jól kalkulálom, hogy 200$ + (200$* 0,27) + kezelési költség(1-2000 HUF) lesz az összeg, amit kifizetek és a kezemben lesz az adott készülök mondjuk 5 munkanapon belül?

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#11660) bopis


bopis
csendes tag

Sziasztok, augusztus végén rendelten az anteliferól, szeptember elején kaptam tracking numbert( HK) de azóta sem látom sehol a csomagot. Van valaki hasonló helyzetben? Lehet, hogy az akksik miatti mizéria az oka? Az utána rendelt csomagomat már SG posttal küldték, ami lassan meg is jön.

(#11661) Freezee válasza pgemil (#11641) üzenetére


Freezee
senior tag

Úgyszintén. Én 8.30-án rendeltem és most 9.17 én jött meg. Kifizettem a vámot áfát és kiderült utánna hogy szar a telefon... és ment is vissza másnap jó-pénzért. Szóval lassan többe kerül mintha kiutaznék érte személyesen és még mindig nincs telefonom......
Szóval ehhez képest mások sokkal jobban jártak :(

[ Szerkesztve ]

(#11662) Urby66


Urby66
aktív tag

Magyar Postával küldtem vissza gariztatni készüléket és 14-óta ezt látom:

2013.09.14 16:49, Item information :
Letétben van / Item stored, addressee notified

Mit jelent ez, mikor kapják meg a csomagot?

(#11663) Dominó85


Dominó85
veterán

Sziasztok,
a tegnapi napon rendeltem egy Soxi X11II tabletet a Fastcardtech-től. Az lenne a tisztelet teljes kérdésem, hogy a rendelések státuszánál ez van jelenleg: Confirmed,Unpaid,Unshipped Vagy is a rendelést elfogadták, de még nincsen kifizetve és elküldve. Utóbbi pont érthető. A PayPal accountom email címe és a Fastcardteches regisztrációs emailem azonos, ahogyan azt a FCT kérte. A PP accountomon jelenleg 300USD-nek megfelelő összeg van, ami bőven fedezi a tablet és a kiegészítők árát. Viszont a FCT member részén az USD egyenlegem (FCT-s) = 0 USD. Akkor ez most hogyan is működik? :R Kell valamit tennem, vagy automatikusan az FCT kéri a PP-től a pénzt, amit nekem kell majd confirm-álnom? Segítségeteket előre is köszönöm.

* Péter - 06302461862 *

(#11664) Dominó85 válasza McReay (#11659) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia
200 USD esetén az ár így jön ki:

((200*1.24)*1.03) + kezelési ktg. = X

A drága vámosok a 3%-ot a már áfával emelt összegre teszik rá, ugye milyen "fair" dolog? Pff... Magyar rendszer. :U

* Péter - 06302461862 *

(#11665) csongi válasza Dominó85 (#11664) üzenetére


csongi
veterán

Tok mindegy az ar ettol nem valtozik :)

(#11666) Zeki válasza Shummo (#11658) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, a minidealen picit olcsóbb, cserébe kapsz 27 Áfát, kezelési költséget, meg ha drága a telót, akkor vámot.
A többi még átcsúszik. Minideal nem.

(#11667) gghrtz válasza Zeki (#11666) üzenetére


gghrtz
őstag

De ennyire ne hireszteljuk mar ezt plz. :O

(#11668) csongi válasza Zeki (#11666) üzenetére


csongi
veterán

Nem igazán értem a gondoltaidat.
Mindenkit leszólsz, hogy csalás ha elmondja melyik shopból rendel,t és fizetett e vámot vagy sem.
Te pedig folyamatosan közlöd melyik shop akad fel és melyik nem.
:F

(#11669) sunavlys válasza Dominó85 (#11664) üzenetére


sunavlys
senior tag

Mért is 1.24?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#11670) a2d2 válasza csongi (#11665) üzenetére


a2d2
addikt

Miért ne változna?
Nem mindegy hogy egy kisebb számot szorzol meg 1,03-al vagy egy nagyobbat :)

sunavlys: szerintem csak elírás, 1,27

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11671) Dominó85 válasza a2d2 (#11670) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen bocsánat 1.27, csak későn vettem észre. :R
Amúgy visszamondtam a rendelést, mert idő közben a mocsok kínai átírta a specifikációját a tabletnek. Konkrétan az eddigi 2GB memóriából hirtelen csak 1GB lett. K@pjkák be. :((

* Péter - 06302461862 *

(#11672) vitezfeher


vitezfeher
tag

Nálatok sem működik már második napja a posta nyomkövetés?

(#11673) zcsongor válasza vitezfeher (#11672) üzenetére


zcsongor
tag

Chrome-nál Ctrl+Shift+Del megoldja, törölni kell a sütiket, cache-t.

[ Szerkesztve ]

(#11674) maxiking1 válasza gerejoe (#11637) üzenetére


maxiking1
csendes tag

Nálam is ez van, és kezdek nagyon aggódni... :/

Aug 27.-én rendeltem Tmallboxról és elvileg szept 5.-én küldeméény feladva státuszba lépett, de azóta semmi hír. Írtam nekik, de csak egy linket küldtek, hogy miért is késhet a csomagom HK Postnál, de az sem volt túl megnyugtató.

[ Szerkesztve ]

(#11675) dReFiX válasza vitezfeher (#11672) üzenetére


dReFiX
senior tag

Nálam semmi gond vele.

(#11676) Freezee válasza dReFiX (#11675) üzenetére


Freezee
senior tag

Nem működik, végtelen töltés majd egy másik menüpontra dob.

(#11677) csongi válasza a2d2 (#11670) üzenetére


csongi
veterán

Mondjuk matematika.
Szorzásnál a szorzandó számok felcserélhetőek.
pl: 100*1,27*1,03= 130,81
100*1,03*1,27=130,81

(#11678) gkawka válasza csongi (#11677) üzenetére


gkawka
tag

Az általad leírt eset matematikailag helyes, ám az ÁFA vs VÁM esetében nem 2 db szorzásról van szó, hanem a 2 lehetőség:

a.) nettó + ÁFA + VÁM = X * 1,27 + X * 1,03
b.) (nettó + ÁFA)-ra számolt vám = X * 1,27 * 1,03

Az utóbbi drágább a vevő szempontjából (ergo szemétség), mert már az áfára is vámot vetnek ki kvázi, tehát adót adóztatnak.

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#11679) istnag válasza vitezfeher (#11672) üzenetére


istnag
addikt

Trackre ezt használom:
[link]
Ezt mutatja a magyar és a kínai oldalt is.
China Post és HongKong Postnál működik ez biztos.

(#11680) vegyszer válasza csongi (#11677) üzenetére


vegyszer
addikt

Mióta van ez a csökkentett szintű érettségi, azóta ez is kérdést vet fel, hogy tényleg így van?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11681) csongi válasza gkawka (#11678) üzenetére


csongi
veterán

nettó + ÁFA + VÁM = X * 1,27 + X * 1,03
Ez milyen számolás? Olyan nincs hogy egy áfáját kétszer számolja fel.
Az csalás!!! Valami nem stimmel :D

vegyszer: Ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#11682) dReFiX


dReFiX
senior tag

Uram isten megint mi van itt :D

Lassan kellene egy kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb_OFF_TOPIC ;]

[ Szerkesztve ]

(#11683) vegyszer válasza dReFiX (#11682) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez eleve off topic. Nem?
Vagy szakmai lenne?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11684) dReFiX válasza vegyszer (#11683) üzenetére


dReFiX
senior tag

Végülis igazad van, tárgytalan.

(#11685) gkawka válasza csongi (#11681) üzenetére


gkawka
tag

csak azt akartam leírni, hogy a vámot a nettó vagy a bruttó (nettó + áfa) után számolják, de látom nem lett olyan egyértelmű mint azt gondoltam

-**- szarnak, kárnak nincs gazdája -**-

(#11686) maj-viktor válasza McReay (#11659) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen.... Nagyjából ja... plusz a futárköltség... +20-30$

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11687) Zeki válasza csongi (#11668) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na, védem a másik nikkjét. :)

De oké, akkor maradok csöndben, aztán lehet rendelni a minitől.
Nekem ettől sem jobb, sem rosszabb sem lesz.
Én magam már megfizettem a vámot.

(#11688) csongi válasza gkawka (#11685) üzenetére


csongi
veterán

Mindegy hogy számolja :) A végeredmény ugyan annyi.
lehet be kellene tenni az első hszbe.
Vám illetve ÁFA számolási példát.
Amúgy nem kell offnak venni, ez is hozzá tartozik a kinti rendeléshez. Nem mindenki tudja hogy ezek az adó nekem hogyan számolandóak a termékre. Ami érthető, mivel az adózási rendszerünk az egyik legbonyolultabb :)
Szóval a vám fejezethez én betenném, hogy nem legyen ebből vita.

CineDOG1:
Én is onnan rendeltem, majd kiderül lesz vagy nem lesz vám.
Az első hszben benne vannak az ajánlott oldalak, az hogy melyik akad fel az majd kiderül. Szerintem, azoknak az oldalaknak a csomagjai is fennakadnak amik eddig nem, idő kérdése.
Valaki régebben ezt jól mondta nekem. Számolni kell vele, és ha nincs akkor bodógság van :D

[ Szerkesztve ]

(#11689) Zeki válasza csongi (#11688) üzenetére


Zeki
nagyúr

Eddig senki másnak nem akadt fent, csak minisnek.

(#11690) vegyszer válasza Zeki (#11689) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez azért ennyire nem sarkos. Volt ott minden, meg mindennek az ellentéte is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11691) csongi válasza Zeki (#11689) üzenetére


csongi
veterán

Mivel erről nincs statisztikai adat, nem hinném hogy ez így is van.

Midnél az eddig áltlam olvasottaktól, eltérően változás van. Gyorsabbak nem, de legalább lassabbak lettek :D :D

(#11692) istnag válasza csongi (#11691) üzenetére


istnag
addikt

Mostanában ez van. Minideal fennakad,nyugodtan elhiheted. ;)

(#11693) csongi válasza istnag (#11692) üzenetére


csongi
veterán

Elhiszem! De mit csináljak vele? Vágjak lyukat a kádba, vagy mi? :)) :DD

(#11694) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Végszónak egy - a hivatalos levélből részlet:
"A vámot a vámértékből számolják. A vámérték a számlaérték és az un. vámérték növelő tényezők összege. Vámérték növelő tényező általában a csomagolási költség, szállítási költség, biztosítási költség, amennyiben azokat a vevő fizeti. A vámon felül az import vámeljárás során az általános forgalmi adót is a vámhatóság veti ki és szedi be. Az importált termékeket általában 27 % általános forgalmi adó terheli. A forgalmi adót az un. áfa-alapból számolják. Az áfa-alapba a vámérték és a vám is beletartoznak."

http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek

Azaz először a paypal számla összegre (értsd áruérték és ptkg.is) a vám% és utána az áfa%.... te ahogy már írták előttem tök mindegy, mert a szórzás felcserélhető...

Így ismét idézem, ahogy a blogposztomba írtam:
"!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!
(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot) "

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11695) istnag válasza csongi (#11693) üzenetére


istnag
addikt

Elég,ha készíted a zsét,meg a "papírokat" :D Lyukat is vághatsz,de akkor ki fog folyni a víz... :DD

(#11696) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Kis fejlemény a geek-es SG-s "Return to Sender" státusz csomagommal!

Írtam geek felé e-mailt, hogy bla-bla-bla... és ezt válaszolták:

"hello dear
thank you so much for your waiting
just now we checked because the package has the battery,
it can not pass the security testing, it is on the way to return us,
do not worry, we will apply to our manager to refund you within 48 hours,so sorry for such inconvenience to you
thank you
anne"

Csak kérdés, akkor most még ott HK-ba ültek rajta 1hónapot basszus!? O.o
vazzzeee
Vagy várjunk, ha return to sender, akkkor csak elküldték, akkor most mégis úgymond az EUhatáron nem jön át az akkumizériás csomag!? Vagy HK-n belül visszafordítják... de ez már 42napja lett feladva... omgomgomg

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#11697) K_Andras válasza K_Andras (#11556) üzenetére


K_Andras
újonc

Hali!

Akkor mi van, ha az ebay-en 09.01-én vásárolt áru az eladó szerint szeptember 4-én postázva lett, és a mai napin nem látom a track number-t (RB………CN)? Írtam az eladónak erősítse meg, hogy biztosan postára adta, és hogy jó számot adott meg, mert ha nem refound lesz, és kap egy nagy negatív értékelést. De Ő csak állítja, hogy postázta, és nem tudja miért nem található a szám a posta oldalán. A mai napig nincs róla infó. Előfordulhat az, hogy Ő tényleg feladta a csomagot, és majd megkapom vagy szivat. Tulajdonképpen eddig a fizetéstől számítva 18 nap telt el. :(((
Ez volt az első "nagyobb összegű" rendelésem, kicsit tanácstalan vagyok.

A történet folytatódik! Miután újra rákérdeztem, hogy mi van már a táblagéppel (mert azt rendeltem) , a következőket írta az eladó.

"Sorry for the inconvenience, your first package with tablet was returned back by customs, becaused it contents the prohibited item battery, so we resent it again with tracking number RX.........DE on 17th Sep, please track it from here after 5 - 7 business days from here: http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RX.........DE ; hope you can receive it as soon as possible. Thanks for your patience !

Thanks and Best Regards,"

Tehát nem engedték ki Kínából a csomagot az akkumulátor miatt??!!
Az új tarck számban a DE-t (német postázási mód) nem igazán értem. A terméket Kínából vettem.
Remélem, hogy nem szívatnak. :W

[ Szerkesztve ]

(#11698) Dominó85 válasza maj-viktor (#11696) üzenetére


Dominó85
veterán

Azért a Viktorék is elgondolkozhatnának azon, hogy nem a keleti termékeket rendelőkön keresztül kéne az állami kasszát feltölteni, mert nagyon úgy néz ki, hogy erről van itten szó. Amit a magyar fociba és a sok felesleges xarba beleölnek pénzt, azt mások kárára akarják visszaszerezni/kompenzálni az államkasszában. Vicc. Érdekes módon eddig a tabletek sem akadtak fenn ilyen gyakran a magyar (EU-s) határokon. Hm-hm...

* Péter - 06302461862 *

(#11699) pezo00 válasza maj-viktor (#11696) üzenetére


pezo00
tag

Nekem most jön GEEK-es telefon kértem hozzá + akksit meg hátlapot és elvileg már a vámon is átment 18-án, mondjuk ma nem kaptam meg remélem hétfőn már megjön.

(#11700) Rol06


Rol06
tag

Basszus, már elhatároztam, hogy a ZTE V967S-t a minideal-től rendelném erre meg mindenki ezt írja...
Most akkor gondolom ez komoly és felejtsem el a Minit.
Kérdés: Melyik a megbízhatóbb vagy melyiket érdemesebb akkor választanom?
geekbuying vagy tmallbox esetleg új tipp? :DD
Előre is thx.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.