Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Degeczi válasza Gyurvagyi (#18200) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ott a link a #18121-ben a PPW3 frissítésre.
OTA módon még szerencsére (mert onnan egyelőre nincs visszaút, ha vki JB-elni szeretne) nem kezdődött el, majd később (és nem egyszerre, hanem elosztott terheléssel, lassan)

(#18202) Geripapa válasza Gyurvagyi (#18200) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Még a mi pw2-önk sem frissült le, pedig már egy hete bekapcsoltam a wifit, direkt ezért...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18203) Gyurvagyi válasza Degeczi (#18201) üzenetére


Gyurvagyi
tag

Köszönöm a válaszokat.

Challenge accepted!

(#18204) gyuri81


gyuri81
veterán

Az enyém tegnap frissült le! Kábelen... :D

Aki frissíteni akar az tegye fel manuálisan a frissítést....baromi egyszerű

(#18205) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok,szeretnék firssíteni az új fw-re a pw3-on viszont firssítés leáll és azt írja hogy error 4.
Mi a megoldás? :F

(#18206) KZP válasza Mr. Erikszon (#18205) üzenetére


KZP
őstag

Biztosan letöltődött az egész fájl?

(#18207) HoryThePooh válasza Gyurvagyi (#18200) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Olvasd el #18121 sz hozzászólásomat.

OK látom meglinkelték már neked...
Ha kell JB NE rakd fel!
Egyébként fincsi dolog.

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#18208) Mr. Erikszon válasza KZP (#18206) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Letöltöttem mégegyszer kilőtem a kindle-on a jelszóvédelmet és elindult!

(#18209) Geripapa


Geripapa
aktív tag

A Vocabulary builder-hez lenne kérdésem.

Az oké hogy kigyüjti a szavakat idegen nyeven amire rákerestem, ill bead példamondatokat stb.
Azt meglehet valahogy csinálni hogy ne az idegen nyelvü szavakat mutassa hanem a magyar megfelelöiket? Igy akkor oda vissza meglehetne tanulni a szavakat, nem csak egyik irányba.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18210) Degeczi válasza Geripapa (#18209) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztosan nem tud ilyesmit, hiszen a magyar szavakat nem is ismeri! Az csak rajtad múlik, milyen szótárat teszel rá... márpedig alapban csak egynyelvű értelmezőszótár van rajta, ott pedig értelmetlen a kérés, hiszen nem szavak, hanem hosszas magyarázatok szerepelnek a második oldalon - de még egy jobb kétnyelvű szótár esetén is ez szokott lenni a helyzet, csak az ingyenes angol-magyar olyan egyszerűcske, hogy pusztán szavakat, és nem hosszabb magyarázatokat tartalmaz
De egy szónak simán lehet akár tucatnyi jelentése is, azaz még az egyszerű angol-magyar szótárral sem lehet egy-az-egy megfelelétésre számítani, így melyiket párosítsa be a rengeteg közül?

A "példamondatok" pedig az olvasott könyvből számazó szövegkörnyezetek, ahol a szóval találkoztál. Ez az egyik legfőbb előnye, mert így lehet a legjobban fölidézni később is.

(#18211) FeRkE válasza Gyurvagyi (#18200) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem 3G-s PW2 van de meg nem ajanlotta fel, pedig naponta felrakom wifire.

(#18212) Gabás válasza FeRkE (#18211) üzenetére


Gabás
addikt

Még nincs OTA-frissítés, olvassatok vissza.
Egyébként aki Bookerly betűtípust használ, érdemes frissíteni, sötétebb, kicsit vastagabb lett, sokkal jobban olvasható

(#18213) baribarany


baribarany
újonc

Pár hete hozzájutottam egy voyage-hoz. Tudtommal létezik magyar kezelői leírás is hozzá. Tud valaki segíteni ezügyben? A 80-90%-át értem az olvasón, de vannak homályos pontok, szótárazni nem szeretek, de szeretem ismerni az össze funkciót, hátha használnék olyasmit, amit eddig még nem használtam.

(#18214) Geripapa válasza Degeczi (#18210) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Minden világos köszi az infót.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18215) szlibud válasza baribarany (#18213) üzenetére


szlibud
tag

A paperwhite-hoz van magyar, ki tudod googlezni, sztem a lapozógombokon kívül minden más ugyanaz.

Én jól elhasználom így. :))

(#18216) baribarany válasza szlibud (#18215) üzenetére


baribarany
újonc

Köszönöm, erre nem gondoltam.
Gyorsan végig is szaladtam rajta. Ami a voyage-on van, angol, az viszont jóval részletesebb: érdekelt volna pl. a goodreads funkció (bár amit értettem belőle, nem hiszem, hogy valaha is használni fogom). Ez pl. a PW-n lehet, hogy nincs.
Még egy kérdés: az előző olvasón megszoktam a kisebb margót, ezt nagyon hiányolom. Ahogy itt olvasom a fórumon, egyelőre ez számomra felejtős, bár valaki említette, hogy talán van rá megoldás voyage esetén is, de nincs hozzá link. Van megoldás a margó csökkentésére? Minden más nagyon tetszik, megérte váltani.

(#18217) GrandS válasza baribarany (#18216) üzenetére


GrandS
senior tag

A legújabb frissítéssel a PW-n is van GoodReads, csak a leírásban az nyilván nincs benne.

(#18218) szlibud válasza baribarany (#18216) üzenetére


szlibud
tag

Igen a margó engem is érdekelne ha lenne rá megoldás, de nem rémlik hogy olvastam itt már.

De ettől még lehet hogy volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#18219) Degeczi válasza szlibud (#18218) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyszerű megoldás már jóideje nincsen sajnos, mert az olvasó alkalmazás Java kódjában vannak fixálva a margók, ott kell belepiszkálni, ami nem egyszerű (bár JB után lehetséges) és verziófüggő

(#18220) hampidampi válasza baribarany (#18216) üzenetére


hampidampi
senior tag

+még a könyveket lehet úgy elkészíteni, hogy oldalra negatív margót állítasz be. De ezt meg ugye egyenként minden könyvnél kézzel kell, elég macerás.

(#18221) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Arra például hogy saját zárolt képernyőt állíts be (amikor lekulcsolod a kindle saját képeid jelennyenek meg) nincs valami lehetőség?

(#18222) Degeczi válasza Mr. Erikszon (#18221) üzenetére


Degeczi
nagyúr

JB-el megoldható, de a mai típusokon mágneses tokot használva sok értelme nincsen, hiszen max. akkor lenne látható a képernyővédő, amikor magától alszik el a nyitva hagyott készülék, egyébként a tokot kinyitva rögtön ismét a könyvbe kerülsz.

(#18223) Mr. Erikszon válasza Degeczi (#18222) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Igazad van, köszönöm a választ! :R

(#18224) KZP


KZP
őstag

PW2-höz jött egy kis javítás az új rom-hoz. Lehet, hogy az újabbakhoz is, de azt nem néztem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18225) Degeczi válasza KZP (#18224) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kérdés, vajon mit tartalmaz (az oldal csak azt listázza, amit már az 5.7.1 esetén is), nehogy a JB elleni lépések legyenek benne: érdemes lesz mobileread fórumokon utánanézni, egyelőre nem rakom föl

(#18226) vkig


vkig
csendes tag

Sziasztok!
Milyen ebook olvasót vegyek?
Maximum 30.000 Ft-ot szánnék rá, de jobb lenne 25.000 körül.
Eddig a Kindle 6-ot nézegettem. Háttérvilágítás jól jönne.
A böngésző, wifi egyebek nem számítanak. Tényleg olvasni kéne.
Igazából a lényeg, hogy sokáig bírja és ne legyen illúzió romboló rajta az olvasás.
Köszi előre is a segítséget!

(#18227) Geripapa válasza vkig (#18226) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Használt pw2-öt tudom ajánlani.
Jó is háttérvilágítás is van és 25 böl is meglehet venne ha jól tudom.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18228) eszperesz


eszperesz
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni,mert a calibre-n beírom a mű címét és az iró nevét és usb átmásolom az olvasóra
akkor nem ugy jelenik meg ahogy átneveztem a könyveket.
Egyébbként PW3-ról van szó

(#18229) Degeczi válasza eszperesz (#18228) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ennél kicsit specifikusabb is leírhatnád, ne kelljen már találgatni, mert így két tipp is van:
- Calibre-ben a metaadatok közt középen szereplő "rendezési" szerző és cím mezőket írhattad át, aminek valóban nincs hatása a Kindle (sem más e-book olvasó) megjelenítésére, mert ezek csak a bal oldalon szereplő normál nevet és címet kezelik, tehát ott nevezd át!
- ugyan Calibre-ben írtad át a címet, mégsem annak "send to device" gombjával, hanem fölöslegesen kézzel kerested meg a könyvet a gépeden, és húztad át a Kindlere, csak az AZW3 vagy MOBI file-t - ami valóban nem jelenti a frissült metaadatok másolását is (amiket a Calibre külön file-ban tart). Ne így tedd, hanem használd a sokkal kényelmesebb nyomógombot, ha már van ilyen! Akkor biztosan megjelenik a változtatásod.

(#18230) eszperesz válasza Degeczi (#18229) üzenetére


eszperesz
csendes tag

Én valóban a calibre-n a metaadat szerkesztésen írtam át a szerzőt és a címet mind a két oldalon és úgy másoltam a kindle olvasóra,de van amelyiknél csak a szerzőt írja ki,de cimet valami betű és szám keverékkel.
Ha egy kicsit részletesebben leírnád kicsit szájba rágosan akkor megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#18231) vasszarvas


vasszarvas
tag

Üdv, szeretném megtudni, hogyan lehet az aláhúzást megszüntetni a szövegben. Valamit nagyon elnyomhattam, mert kijelölte az egész szöveget. Amikor ráállok a kurzorral a szövegre, megnyomom a középső gombot, megjelenik az "aláhúz, jegyzet, fordítás, megoszt" lehetőség, de itt nem tudom megszüntetni az egész szöveg aláhúzását. Hogyan lehet visszaállítani az eredeti aláhúzatlan állapotot? Kindle 3 a tettes.

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#18232) hampidampi válasza vasszarvas (#18231) üzenetére


hampidampi
senior tag

Kurzorral ráállsz az aláhúzott szöveg tetszőleges pontjára és nyomsz egy [del] gombot.

(#18233) matepe


matepe
csendes tag

Sziasztok!
Most szándékozok ebook olvasót venni, 15-16nál többet nem adnék érte,akár külföldről rendelném. Javaslat? Típus,és honnan szerezzem be? Csak olvasásra kell,és h minden formátumot ismerjen.

(#18234) pjen válasza matepe (#18233) üzenetére


pjen
félisten

Olyan,hogy minden formátumot ismer nem nagyon van és a 15-16K is elég karcsú,de sok sikert.

(#18235) Degeczi válasza matepe (#18233) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Duplázd meg a keretet, ha korrekt típust szeretnél
(ahol a "mindent olvasson" a legkevésbé lényeges szempont, hiszen e-bookok 2 fő formátumban érhetőek el, ezek pedig jól átjárhatóak egymásba automatikus átalakítással is, ezért elég, ha az egyiket ismeri egy olvasó)

(#18236) vasszarvas válasza hampidampi (#18232) üzenetére


vasszarvas
tag

Bocsánat rosszul írtam, kindle 4-em van, hogyan tudom visszavonni a szövegrész, vagy egész mondat aláhúzását? Kindle 4. Itt ráállok kurzorral, megnyomom a navigációs gombot, és megjelenik: "aláhúz, jegyzet, fordítás, megoszt". Így csak aláhúzni tudok, de hogyan lehet visszavonni az aláhúzást?

[ Szerkesztve ]

"A tapasztalat sikertelenségek sorozata"

(#18237) Oldman2 válasza matepe (#18233) üzenetére


Oldman2
veterán

matepe

Esetleg egy kicsit hozzátéve kb. 25 körül már vannak használt Kindle Paperwhite 2-esek is.

vasszarvas #18236

Úgy vélem ezek nem jelenhetnek meg, mivel magyar nyelvet nem tud a Kindle alapból (hacsak nem Duokan van rajta).

Nincs ott olyasmi, hogy Other...? Kell lennie valahol törlésnek is, ha egy már kijelölt szövegre lépsz.

[ Szerkesztve ]

(#18238) DQ


DQ
tag

Élmény-beszámolok: :-)
Egy hete immár voyage-t használok én is.
Kb. egy éve kezdtem gondolkodni a cserén, amikor egy pw2 került a kezembe. Az még nem győzött meg.
Tetszik az automatikus fényerőállítás, tökéletes igazodik a szobai fényhez: nem túl világos, nem túl sötét, kézzel is így állítanám be. Ha változik a fény, pár mp múlva reagál. Tetszenek a dedikált lapozó gombok, illetve az erre kialakított felület. Szép a nagyobb felbontás, tökéletesen homogén a megvilágított képernyő - a pw2 nem volt ilyen.
Nekem sem tetszik, hogy le kellett mondanom a kisebb margóról, s hogy gyűjti az újjlenyomatokat. Jó, ez elég minimális, de évekkel ezelőtt azért vettem 4-est és nem touch-ot, mert nem akartam tapizni a kijelzőt. ... Öööö, ez nem is gond, csak akkor zavaró, ha billentgetem, szemből nem is tűnik fel, hogy tapiztam.
Nagyon tetszik a hozzá beszerzett origami tok is, nagyon praktikus, hogy szépen ki lehet támasztani olvasás közben, s nem kell tartani az olvasót. Nem a gyári drágát vettem meg (hogy hogy a fenébe lehet egy tokot is olyan mértékben túlárazni, mint magát az olvasót, azt nem tudom megérteni), de ez is minőségi. Kérdés lesz, hogy a hajtogatás hány évig fogja bírni.

Ezeket csak azért írtam le, mert én is sokat gondolkodtam a váltáson, s nagyon hiányzott az, hogy sehol sem volt alkalmam a kezembe venni, hogy csak a teszteket olvashattam róla - amik megrendelésre is készülhetnek -, így én előnyben részesítem az ilyen fórumokat.
Aki régebbi típust akar lecserélni, az mindenképpen próbáljon kézbevenni előtte pw2-t, pw3-at és voyage-t is, és döntse el, megéri-e a +kiadást. Mint írtam, én a pw2-re nem ugrottam, de a voyage-t nem bántam meg.

Kérdés:
Ez már szereti az azw3-at a 4-essel szemben. Azt viszont nem küldi át az amazon? Nem akarom a gépre dugdosni, de ragaszkodom a szótagoláshoz, ezért azw3 formátumot küldtem volna, de csak egy mailt kaptam tőlük, hogy küldhetek mobi-t, meg doc-ot, meg pdf-et, de ezt nem. Miért? Van valami trükk? A @kindle.com-mal próbáltam volna.

(#18239) Degeczi válasza DQ (#18238) üzenetére


Degeczi
nagyúr

- ez nem a PPW vagy Voyage specialitás: a Kindle 4 (sőt, már az ősrégi Kindle 3 Keyboard) is pont ugyanolyan jól tudta kezelni az AZW3-at (természetesen nem a gyári legelső firmware-rel)

- igen, többször volt már szó róla, h az Amazon felhőn keresztül nem lehet AZW-t feltölteni, csak MOBI-t. Utóbbiból azonban lehetséges újfajtát előállítani Calibre-vel, ami belül éppúgy KF8 formátumot tartalmaz, így lehetséges az elválasztás.

[ Szerkesztve ]

(#18240) Degeczi válasza Degeczi (#18225) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nos, úgy néz ki, túléli a JB az 5.7.2.1-re frissítést, amit úgy tűnik, azért hoztak ki ilyen gyorsan, mert PW2-n rengeteg panasz volt a túl vékonnyá vált Helvetica-ra, ezt javítja.

Itt jól látható a különbség az 5.7.2 és az 5.7.2.1 között.

A többi fontnál sajnos nem vettem észre eltérést.

[ Szerkesztve ]

(#18241) Degeczi válasza fravik (#18166) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"A könyveknél, az, hogy éppen hol tartasz végre százalékosan jelenik nem, nem csak miniatűr pöttyök formájában a könyvborító alatt. Nálam már ez egy hatalmas piros pont."

Nálam ez inkább egy zavaró 5.7.2 jellemző: korábban uis a pontok száma szépen arányban állt a könyv hosszával, de most arra már semmi nem utal! :W
(és ahogy számomra egy fizikai könyvben is bőven elég volt ránézésre az "aha, kb. a felénél tarthatok, ott lóg ki a könyvjelző", úgy az 5.6.5-ben is megfelelt a befeketített pöttyök pontossága: nem érdekel, h az most precizen 47% vagy netán 54%... Igazán lehetett volna ez opcionális váltás, ahogyan szerencsére a kezdőképernyő is)

(#18242) Orient84


Orient84
aktív tag

Sziasztok,

milyen ebookot érdemes venni?Ajándékba venném. Kindle-n gondolkozok vagy paperwhite-on.Valaki valami okos ötlet,információ?Vagy valami más,jobb alternatíva?

Köszi! :)

(#18243) Geripapa válasza Orient84 (#18242) üzenetére


Geripapa
aktív tag

"Kindle-n gondolkozok vagy paperwhite-on"

Egyik a márka a másik meg a tipusa.
De kérdés hogy mennyit szánsz rá? Új vagy használt is jó? Érdemes beépitett világitásosat venni.

Amúgy ahogy a téma cime is irja itt a Kindle különbözö tipusai vannak kibeszélve. Úgyhogy itt szerintem csak erröl a tipusról tudsz bövebben informálodni.

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18244) worxland válasza Orient84 (#18242) üzenetére


worxland
addikt

Paperwhite.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#18245) DQ válasza Degeczi (#18239) üzenetére


DQ
tag

Úúú, tényleg, igazad van!
Megzavart, hogy a gyári szofttal csak pár hónapot használtam, aztán már a kezdetekkor jött a duokan és AZ nem szerette az azw3-at. (persze lehet, hogy azóta azt is frissítették ebben az irányban is, de nekem elég volt a kicsi margó + ftp szolgáltatása). Szóval eddig mindenem mobi-ban volt.

És Te milyen formátumot használsz? Mobi, vagy azw3?
Az azw3 azért szimpatikus, mert bele tudom pakolni az alternatív elválasztást (azt nem tudtam, hogy ez az új mobi formátumban is megmarad), továbbá calibre-ben közvetlenül tudom javítani az azw3 könyveket, ha allergiás vagyok a helyesírásra, vagy formátumra. Viszont nem tudom az amazonon keresztül küldeni, a konvertálgatás meg már uncsi.

(#18246) Degeczi válasza DQ (#18245) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mivel mostanában ritkán töltöttem föl könyvet, ráadásul a JB-re várakozás miatt le volt kapcsolva a wfim, így dróton fölmásolt AZW3, szintén az elválasztások miatt.

Ha fontos a felhőn keresztül küldés, akkor érdemes játszani a MOBI formátum beálíltásaival Calibre-ben, h tartalmazza az újat (bár azoknál meg azt hiszem, a borító nem szokott átmenni, de nagyobb baj sose legyen)

(#18247) szlibud válasza DQ (#18238) üzenetére


szlibud
tag

Teljes mértékben egyetértek, a PW engem se fogott meg, de a Voyage igen, és nem is bántam meg, most hogy másfél hónapja használom, és jópár könyvet kiolvastam.

Az ujjlenyomatot tényleg borzasztóan gyűjti, elöl is hátul is, ez ennyiért ha belegondolok több, mint bosszantó, de használatban nem zavar.

Milyen ill (melyik) tokot vettél ha megkérdezhetem ? Nekem az még nincs hozzá, egyik se igazán fogott meg, ill pont az az egy amit nem lehet mo-ra rendelni :(

(#18248) cocka


cocka
veterán

Lenne egy költői kérdésem. Az senkit nem zavar, hogy nyomatékosan kérik a topicba járókat, hogy olvassák el az első hsz.-t, pontosabban az összefoglalót, ugyanakkor az ott leírtak már cseppet aktualitásukat vesztették?

Más kérdés: PW3-at vett valaki, ha igen honnan szerezte be?

(#18249) cocka válasza HS 2142 (#18074) üzenetére


cocka
veterán

Az konkrét, hogy a német amazonról ugyanennyiért meg lehet szerezni a PW3-at. :) Meg azt írja akciós.. a német amazonon is akciós volt.

(#18250) cocka válasza Degeczi (#18124) üzenetére


cocka
veterán

Nem kell külön engedélyezni, az az alapbeállítás.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.