Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) pjen válasza huberpe (#18750) üzenetére


pjen
félisten

A törlő is össze karcolja.

(#18752) L4mie


L4mie
veterán

sziasztok újra, sajnos összefoglalóban nem találtam :P
létezik angol-magyar szótár kindle pw2-3 ra? hogyan lehet átállítani az oxfordot? neten találtam egy leírást, de nem létezik már a link amit anno megadtak.
1000.vagyok aki felteszem ezt a kérdést? :( bocsi. :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18753) Degeczi válasza L4mie (#18752) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedig ott van benne, jó linkekkel.

(#18754) L4mie válasza Degeczi (#18753) üzenetére


L4mie
veterán

:U
és tényleg nyitó hsz.... én meg kerestem az összefoglalót...késő volt már.
Köszönöm.

*Edit:
IGen ezt a leírást találtam meg, de a letöltési oldal le van tiltva [link], esetleg valakinek megvan még? át tudja linkelni?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18755) sesshou válasza hampidampi (#18748) üzenetére


sesshou
senior tag

Legjobb tudomasom szerint ezek az updatek 5.6.5 tol felfele mukodnek es konkret utalast nem talaltam arra hogy mukodne 5.6.1.1 el.

Ha kiprobalom bajom lehet belole hogyha megsem megy. Vagy csak siman nem fog jb elodni?

(#18756) hampidampi válasza sesshou (#18755) üzenetére


hampidampi
senior tag

Akkor próbáld meg felrakni az 5.6.5-öt és azt jailbreakelni. Annak tuti mennie kell.

(#18757) L4mie válasza L4mie (#18754) üzenetére


L4mie
veterán

oké, megint mellényúltam, Adblocker tiltotta a letöltést. :N

Geripapa: még nem töltöttem be a kávémat, boot idő is lassú.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18758) Geripapa válasza L4mie (#18757) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Most meg még korán volt mi? :)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18759) sesshou válasza hampidampi (#18756) üzenetére


sesshou
senior tag

Gen1 re a legfrissebb fw az 5.6.1.1

(#18760) Degeczi válasza L4mie (#18754) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálad (gépen, hálózaton) lehet letiltva, működik ez a data.hu-s link.
(ja, közben látom, meglett)

[ Szerkesztve ]

(#18761) hampidampi válasza sesshou (#18759) üzenetére


hampidampi
senior tag

Valóban. Ebben az esetben passz.

(#18762) sesshou


sesshou
senior tag

Jailbreak paperwhite gen 1 hez 5.6.1.1 es fw-vel:

[link]

holocen hozzászólása:

"
Here s the way:

Downgrade your kindle http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=264432
Jailbreak it http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=186645

All tested on my kindle, same model as yours just canadian version, not europian."

(#18763) Havasidani


Havasidani
újonc

Hellóó!

Honnan érdemes Kindle Paperwhite III-at beszerezni?

üdv

(#18764) cocka válasza Havasidani (#18763) üzenetére


cocka
veterán

Hi!

Kérdés, hogy milyen változatot. 3G+wifist vagy csak wifist? Reklámost vagy reklámmentest?

Mennyit szánnál rá és társai... Így ezen infók nélkül nem lehet igazán ajánlani semmit. Mondjuk itt a hardverapron is vannak jó ajánlatok.

Meg tisztázni sem árt, hogy ha esetleg használt a cucc, akkor regisztrálható-e az amazonnál.

[ Szerkesztve ]

(#18765) Havasidani válasza cocka (#18764) üzenetére


Havasidani
újonc

Újat,wifist,3G nem kell, reklám gondolom nem zavaró. Kb ezekkel a paraméterrekkel:D nem is az a lényeg csak hogy érdemes-e innen venni vagy maradjon egy bolti olvasó?

(#18766) cocka válasza Havasidani (#18765) üzenetére


cocka
veterán

Halvány gőzöm nincs, nekem reklámmentes van, de az a vicc, hogy ha beregeled az amazon accountodba az eszközt, ott a beállítások közt van egy olyan opció, hogy special offers: unsubscribed.

Illetve most elbizonytalanodtam, mert az USA accountomban ott figyel ez az opció. Míg a magyarnál nincs ilyen. :U

érdemes-e innen venni vagy maradjon egy bolti olvasó?

A legbiztosabb forrás a német amazon, onnan csak reklámmentes igényelhető.

Itt van a szöveg, amit kiír, ha rákattintasz a fenti opcióra:

Subscribe to Special Offers & Sponsored Screensavers

This device is currently not subscribed to Special Offers.

By subscribing to Special Offers, you will receive the same great Amazon experience, plus Special Offers & Sponsored Screensavers that display on your device's home screen and screensaver -- they don't interrupt reading.

You can choose to unsubscribe at any time.

[ Szerkesztve ]

(#18767) cocka


cocka
veterán

Sőt, most a német amazonon a legolcsóbb. Magyar nyelvű webshopokban 42900 alatt nem sűrűn van, az pedig kemény 434 Ft-tal tér el attól, amennyiért az amazonról megveheted. Ez kb. 43334 Ft. És ezt egy elég szar árfolyammal számoltam. Ráadásul az amazontól garantáltan reklámmenteset kapsz.

(#18768) cocka


cocka
veterán

Valaki segíthetne megfejteni, hogy miért van ennyi reklámos eladandó paperwhite 3?

2015-ös a cucc. Valójában igen megrendelhető USA-ból is, UK-ból is meg még pár helyről Európa kontinensnek nevezett részéről (pl. Németországból), de USA-ból rendelve a legdrágább. De miért éri meg valakinek USA-ból rendelni reklámosan jóval drágábban? Mellesleg ahogy elnézem USA-ból is csak reklámmentes rendelhető. Szóval nem értem hogy lehet mégis ennyi "amazon számlás", garis eladásra szánt reklámos verzió.

(#18769) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy Kindle Paperwhite 3-nak.
Nagyon teszik! Gyors, és minőségi darab!

Az lenne a kérdésem, ha a Libri-ből veszek könyvet azt egy az egyben rá tudom tölteni a készülékre?
Valami adobe DRM a formátum, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#18770) cocka válasza Honkydoo (#18769) üzenetére


cocka
veterán

Ott van, hogy Formátum: EPUB MOBI Értelemszerűen Kindle-nél a mobi jön szóba.

(#18771) Pyrandus válasza Honkydoo (#18769) üzenetére


Pyrandus
tag

Örülnék örömödben önzően, ha kicsit olcsóbb lenne. :DD

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#18772) Pyrandus válasza Pyrandus (#18771) üzenetére


Pyrandus
tag

Árérzékeny csóró, menjek közmunkásnak. :W

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#18773) Degeczi válasza cocka (#18768) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jó reggelt, évek óta főként reklámos példányok jönnek az országba, hazai boltok is szinte csak azt forgalmaznak, mert vmi nagyker ahhoz tud hozzájutni. Ezt csak az az időszakok színesítették, amikor vmi német nyelvterületen MM, Saturn boltok akciózták, mert olyankor rengetegen hoztak onnan - persze reklámmenteset.

Amúgy meg tökmindegy, hiszen nekünk ingyen reklámtalanítja az Amazon.

(#18774) cocka válasza Degeczi (#18773) üzenetére


cocka
veterán

Lehet, hogy régebben így volt, de most az amazon NEM ENGED rendelni reklámosat Magyarországra. Ez tény. Se az amerikai, se a brit, se a német. (más idegen nyelven nem tudok) De megnéztem a többi európait is és árban is totál megegyezik a némettel. Szóval kb. ez az a három, amik közt különbség van.

Amúgy meg tökmindegy

Árban bizonyára nem mindegy. De mivel reklámosat nem enged rendelni egyik sem, kénytelen vagy többet fizetni. És ez tuti így van legalább fél éve.

Amúgy meg nemrég volt kérdés, hogy honnan érdemes rendelni. Mivel most az amazon akciózza a paperwhite 3-mat, nyilván onnan, ami már alapból reklámmentes lesz. Magyar nyelvű webshopokból kb. ugyanannyiért rendelheted meg a reklámosat. Akkor el lehet dönteni, hogy melyiktől érdemesebb. (persze nincs mindig rajta a 20 eurós kedvezmény)

(#18775) Degeczi válasza cocka (#18774) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondom semmi változás (sosem engedett az Amazon reklámosat rendelni ide. A hazai nagyker a jóég tudja milyen simlis forrástól szerzi be, de az is évek óta változatlanul így van, már a K4-eseket is így forgalmazták itthon)

(#18776) cocka válasza Degeczi (#18775) üzenetére


cocka
veterán

OK, akkor egyetértünk. Viszont pl. a hardverapro is tele van olyanokkal, hogy "amazon számlás" meg USA-ból rendelve és társai. Mégis reklámos. Szóval fura. Azt meg nem hiszem, hogy az emberek tömegével bízták meg amerikai ismerőseiket, hogy vegyék meg nekik kint, aztán majd valahogy eljut Magyarországra.

(#18777) zsola32 válasza cocka (#18776) üzenetére


zsola32
őstag

leleményes a magyar...

(#18778) alexw801 válasza Degeczi (#18773) üzenetére


alexw801
senior tag

Onnan, persze reklámosat (német MM 120 EUR).
Én nem is akarom leszedni a reklámot, ha jót ajánl, akkor felírom, és megyek az oroszokhoz. Fejlesztem az állományt.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#18779) dragon1993 válasza cocka (#18776) üzenetére


dragon1993
őstag

Ausztriából olcsón lehet(et) hozni, szaktársam onnan jár naponta az egyetemre rádobtam +5€ benzinpénzt neki és sokkal olcsóbban kijöttem.

[ Szerkesztve ]

(#18780) cocka


cocka
veterán

5.8.1-nél visszajöttek a pontok. De pl. engem mint új kindle usert kifejezetten zavar. Ezt opcióként kéne beállíthatóvá tenni, nem úgy megoldani, hogy ha kéred, ha nem, ez van.

(#18781) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
lányomnak - 9 éves - szeretnék venni egy kindle olvasót.
láttam egy ilyen fajtát: kindle for kids

mit tudtok róla, láttátok már valahol, pl. e-boltban?
ausztriából össze tudna jönni a behozatala, csak nem tudom hogyan kell keresni...

közben találtam valamit...
ez tablet és nem könyvolvasó ahogy nézem, de viszi a mobi/azw formátumokat is.

gyereknek tudnátok ajánlani, valamilyen olvasót?
(egy PW3 van a családban)

[ Szerkesztve ]

(#18782) cocka válasza zsola32 (#18781) üzenetére


cocka
veterán

Hmm.. állítólag a lányok gyorsabban érnek, szóval én 9 évesnek már simán a felnőtt verziót venném. Arról halvány gőzöm sincs, hogy a gyerekeknek való verzió hol kapható és mitől gyerekverzió.

Nyilván ezt én is megtaláltam:

[link]

De valójában semmi érdemi infó nincs róla, hogy ez most konkrétan melyik eszköz. De gyanítom egy sima Kindle 7-nek felel meg.

(#18783) Honkydoo válasza cocka (#18770) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi!

Pyrandus:
Igen, lehetne csöppet olcsóbb..

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#18784) koncsik válasza cocka (#18782) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Csak az extra biztosítás és a gyerekbarát cover a különbség, illetve a bonyolult szavakt (beállítható fokozatban) azonnal magyarázza (word wise - de ez minden kindle-re van már).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18785) cocka válasza koncsik (#18784) üzenetére


cocka
veterán

Hát a képek alapján nyilvánvalóan a szoftver is más, mert a sima kindle nem kérdezi meg, hogy fiú vagy-e vagy lány. Meg még láttam ott a képen olyan opciókat, amiket az eredeti fw nem tartalmaz.

De tőlem aztán lehet natúr Kindle 7.

[ Szerkesztve ]

(#18786) hampidampi válasza cocka (#18780) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ó, én meg már azt hittem a kommentedből elsőre, hogy a fejezet jelölő pöttyöket hozták vissza. :)

(#18787) koncsik válasza cocka (#18785) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R nem néztem a képeket, lehet. Nemrég néztem ezt a gyerekbarát verziót, erre emlékeztem...de végül a jó öreg nook-ot kapta meg a 9 éves fiam. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18788) cocka válasza koncsik (#18787) üzenetére


cocka
veterán

Asszem az csak a Kindle Freetime vagy mi az ég haragja. Szóval az tényleg egy natúr Kindle 7-es. (vagy ahogy divatosabb címezni: Kindle 6-os)

(#18789) Renok válasza cocka (#18767) üzenetére


Renok
senior tag

Nálam a mai napon nézve a UK amazon sokkal olcsóbb, mint a német.
Kindle Paperwhite német: 52760HUF szállítással, ugyanaz uk-ből: 46061HUF.

(#18790) cocka


cocka
veterán

Hi!

Na kipróbáltam a keyboardon a font hacket. Eleve már a jailbreakelésnél kezdődött a probléma, mert azt írta ki, hogy már talált jailbreaket az eszközön. Hát mondom ámen, akkor felrakom a fontokat. Eleve ott kezdődött, hogy a kombó bin, ami állítólag jó K2-höz, dxhez és K3-hoz is, nem ment. Utána visszaraktam egy csak K3-hoz valót, azzal már ment. De az alapvető gond ezzel a hackkel az, hogy a betűtípusok halványak. Három különbözőt teszteltem, az egyiknél pl. az angol egynyelvű szótárakban még az IPA átírás bizonyos karakterei is ki voltak kockázva. Persze nem vizsgálgattam, hogy hogyan lehet a betűk színét a halványszürkéről legalább olyan feketére beállítani, mint a Caecilia fontot, mert aztán el is ment a kedvem az egésztől és töröltem a rákba.

(#18791) KZP


KZP
őstag

(#18792) Ereshkigal válasza KZP (#18791) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Reading Progress Dots: We listened to feedback from our customers and brought reading progress dots back to your library. You can now see reading progress and relative book length for downloaded books in the library list view.

Biztos olvasnak PH!-t. :DDD Már csak keskenyebb margó kéne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18793) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
jól látom, hogy ez a legolcsóbb kindle könyvolvasó?
[link]

(#18794) ollie válasza zsola32 (#18793) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja.

***

(#18795) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Az 5.8.1 update után minden könyvem bal alsó sarkában megjelent egy pipa egy fekete körben. Ez mi lehet?
Először azt hittem, azt jelzi,hogy már elolvastam az adott könyvet, viszont minden könyv bal alsó sarkában ott van, még azoknál is, amiket el sem kezdtem olvasni.

(#18796) cocka válasza Heavyrain (#18795) üzenetére


cocka
veterán

A pipa azt jelzi, hogy az adott cucc jelen van a kindle-ödön. Gondolom én, ha nincs pipa, akkor a felhőben van.

(#18797) hampidampi válasza cocka (#18790) üzenetére


hampidampi
senior tag

Caecilia rules. :)

(#18798) cocka válasza hampidampi (#18797) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez nem feltétlen magának a betűtípusnak az érdeme, hanem inkább a gyári fw van jól megírva. Magába a betűtípusfájlba ha jól tudom nincs belekódolva, hogy a fekete mennyire legyen fekete.

Amikor három másik betűtípus közül mindhárom halványabb, mint a Caecilia, abból nekem nem az a konklúzió, hogy a Caecilia feketébb, mint a többi, hanem hogy szarul van megírva a fonthack és ezáltal valószínű nem túlzás azt állítani, hogy minden egyéb betűtípussal is szürkébb és halványabb a végeredmény, mint amilyennek a hack nélküli fw mutatná.

(#18799) Degeczi válasza cocka (#18798) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De, szerintem a font van így, e-ink kijelzőhöz behangolva. Képernyőn valszeg nem is lenne ideális.

Olyan van, h teljesen más olvasóprogram kevésbé szépen renderel (pl. a Duokan-t ezért töröltem le végül mindig, ha kipróbáltam), de a font-hacknél ilyen nincsen, ott elvileg a gyári renderelő motor marad használatban.

(#18800) alexw801 válasza zsola32 (#18793) üzenetére


alexw801
senior tag

Hát ez tényleg olcsó! Csak németországi barát/rokon címére kell rendelni.
Vajon melyik verzió? Külsőre hasonlít az én PW3 Kindlémre. (120 EUR hirdetésekkel német MM-ból).

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.