Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) cocka válasza alexw801 (#18850) üzenetére


cocka
veterán

Jó, majd ha kell, akkor visszakapcsolom. Kíváncsiságból kapcsoltam csak be a reklámokat.

(#18852) cocka


cocka
veterán

Amúgy itt a ki-bekapcsolója (USA account feltétel):

[link]

(#18853) GrandS


GrandS
senior tag

A PW2-t hogyan tudom a könyveknél listanézetről borítós nézetre váltani?

(#18854) cocka válasza GrandS (#18853) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom a jobb oldalon All itemsre nyomsz utána a menüben Grid view. Kész.

(#18855) GrandS válasza cocka (#18854) üzenetére


GrandS
senior tag

:C Kösz!

(#18856) DeusHun


DeusHun
őstag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlen, hogy a hibás Kindle olvasókat még mindig korábban hibás, már megjavított eszközzel cserélik ki?
Az 5.8.1-es frissítés óta nem mindig jelenik meg egy-egy szó fordításakor a szótár, illetve van olyan is mikor a kijelölt szövegnél nem ugrik fel a "Mark, Note, stb" lehetőség. A support tanácsára csináltam factory reset-et, de nem segített a dolgon és most ki szeretnék cserélni az eszközt. Viszont mivel egy egyébként hibátlan, karcmentes olvasóról van szó így nem szívesen válok meg tőle.

Rainforest Alliance Certified signature

(#18857) HoryThePooh válasza cocka (#18849) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Hi, oksa. Most esek neki.
Kösz, de nem akarom kikapcsolni, tényleg vannak jó akciók és könyvek.
Reklám Perverz vagyok a jelige :D

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#18859) DeusHun válasza #32839680 (#18858) üzenetére


DeusHun
őstag

Köszi az infót.
Azt lehet tudni, hogy azonos generációjú eszközt küldenek vagy régebbit (netán újabbat)?

Rainforest Alliance Certified signature

(#18860) Liar


Liar
tag

Sziasztok, ha a 5.8.1-es PW3-am szeretnék jailbreakelni, akkor milyen verzióig kell downgrade-elnem? Tudtok ehhez leírást, illetve az jailbreak-hez is? KOReadert szeretnék rátenni.

(#18861) cocka válasza Liar (#18860) üzenetére


cocka
veterán

Azt buktad.

Idézem:

There is no known way besides connecting to the serial port inside, at this time. Amazon calls what you want to do a "downgrade attack", and they have added code to the firmware to prevent that via non-invasive mechanisms.

[link]

(#18862) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Sziasztok
Paperwhite 2-höz szeretnék tokot venni, és ehhez kérnék segítséget.
Használtam szereztem az olvasót, jelenleg egy ilyen tok van rajta, ami nekem nem igazán tetszik. Egyrészt a fedőlap nem illeszkedik jól, össze-vissza csúszkál. Néha nehéz kinyitni is. Másrészt a "kézbedugós" rész lezárt állapotban hozzáér a kijelzőhöz (ami engem nagyon idegesít), és félek, hogy idővel koptatni fogja azt (főleg ha csúszkál a fedlap).
Első körben két fajta tokot néztem ki. Az első külsőre nagyon tetszik, kb ugyanolyan, mint amit a régi Kindle 5-n használtam. Viszont aggódok, hogy ez is hasonlón rosszul záródik, mint ami most van a paperwhite-on. A másik pontosabbnak és véknyabbnak tűnik, de képek alapján nekem gagyi, műanyagszerű hatása van.
Valakinek van tapasztalata valamelyik tokkal? Mit tudtok ajánlani?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#18863) Heavyrain válasza Bloksma (#18862) üzenetére


Heavyrain
őstag

Nekem lyen van feketében. Nem kelt minőségi hatást, cserébe viszont vékony és jól véd. Én teljesen meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#18864) GrandS válasza Bloksma (#18862) üzenetére


GrandS
senior tag

Nekem ennek az előző kiadása van. Professzionális, exkluzív, nem hivalkodó, nem kényes.

(#18865) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Köszönöm a tippeket.

(#18866) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Elég rég olvastam már a gépemen és meglepődve tapasztaltam, hogy ami rajta van pc-ről áttöltött 700 db könyv, egyet sem látok rajta. Csak azokat, amiket az amazonon vettem. Most volt egy fw frissítés 5.7.4 van rajta, PW 2. (azt hiszem)

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18867) pjen válasza petymeg (#18866) üzenetére


pjen
félisten

Ha össze dugod a Pc vel akkor sem látod őket?Nekem újra indítás után meglettek.

(#18868) petymeg válasza pjen (#18867) üzenetére


petymeg
addikt

Megjavult nekem is, a downloaded könyvtárban vannak, érdekes az all könyvtárban nincs egy sem. Ezt az FW-t lehet magyarítani, meg magyar szótárat letölteni rá?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#18869) pjen válasza petymeg (#18868) üzenetére


pjen
félisten

Örülök,hogy sikerült.Én csak olvasok rajta magyar nyelven.

(#18870) cocka válasza petymeg (#18868) üzenetére


cocka
veterán

Na lássuk hogy változtak az elnevezések:

Cloud -> All
Device -> Downloaded

Igen, a régebbi egyértelmű volt. Az új meg baromság, mert a mindenbe miért ne tartozna bele akár a sideloaded könyv is?!

(#18871) jambiyya


jambiyya
őstag

PW2 ha nincs regisztrálva, nem lehet collectiont létrehozni?

(#18872) cocka válasza jambiyya (#18871) üzenetére


cocka
veterán

Nyilván, mivel a felhőalapú szinkronizáció lenne a lényege.

(#18873) Oneironauta


Oneironauta
csendes tag

Jó hírek!

A mobileread.com Kindle developers fórumán megjelent az új jailbreak.
Úgy tűnik, sikerült egy újabb módszerrel jailbreakelni több modellt is, függetlenül az fw verziószámától.
(Gyakorlatilag downgrade-eli egy gyári, régi fw-re a masinát, amit már lehet jailbrekelni.)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18874) jambiyya válasza cocka (#18872) üzenetére


jambiyya
őstag

Szuper. Viszont ha újra regelem (nyilván ugyanazzal az azonosítóval), akkor a korábban létrehozott collection-ök eltűnnek. Létrehozni meg nem engedi őket, mert már van olyan nevű.
Mit néztem el? Köszi.

szerk: kitöröltem a sent-to-kindle könyvtárból mindent az amazon tárhelyen, de semmi...

[ Szerkesztve ]

(#18875) wayne1 válasza Oneironauta (#18873) üzenetére


wayne1
senior tag

Működik :C

(#18876) cocka


cocka
veterán

PW3: (legújabb fw)
Ez igen. Szótárban keresgéltem, amikor a gépeléskor egyszercsak lefagyott. Ennek egy állapotát láthatjátok itt:

[link]

Ekkor csak hagytam, hogy átváltson a screensaverre magától.

Visszakapcsolva ez a kép fogadott:
[link]

De ilyen krixkraxot már máskor is csinált. :D

Screen off nem segített csak a restart. Mindenesetre érdekes. :)

(#18877) wayne1


wayne1
senior tag

Valaki tudna abban segíteni, hogy a CoolReader használatához mit kell felraknom? Mert ha csak simán átmásolom akkor valami hibát ír ki és nem indul el. Gondolom hiányol még valamit.

(#18878) ollie válasza cocka (#18876) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem a PW2 fagyott le egyszer, lapozásnál. Ott is csak az újraindítás segített, de azzal együtt mindent alapra is állított a mocsok, mintha factory resetet csináltam volna. Szerencsére csak egyszer volt ilyen a bő 1 év alatt, amióta használom a készüléket.

***

(#18879) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok, a család szeretne szülinapomra egy ebook olvasót, nem ástam magam bele, mert gondoltam annyi lesz, hogy megnézem milyen cpu, ram van benne, megnézem a lehetőségeket és mérlegelek. De így vissza olvasva 150hsz-t látom, hogy tévedtem. Az idő szorít, egy ext... nevű áruházban láttam egy Amazon Kindle 6 a leírásból nem egyértelmű most, reklámos vagy sem. Alapvetően pdf-hez kell, műszaki egyetemre járok munka mellett és ott nagyon sok a "fénymásolt" könyv. Ezek is gond nélkül működnek? 20-35 ezer között gondolt költeni a család. A vásárlást hétfőre tervezem. Eddig laptoppot hurcoltam meg fénymásoltam, ezt váltaná ki. Ebook olvasó még nem volt a kezemben.

Köszönöm a segítséget

(#18880) Heavyrain válasza attila199207 (#18879) üzenetére


Heavyrain
őstag

Pdf-hez inkább vegyél egy középszar táblagépet.
Az ebook olvasókat nem ehhez találták ki.

(#18881) attila199207 válasza Heavyrain (#18880) üzenetére


attila199207
tag

Köszönöm, a választ. Mi a helyzet a ppt-ből konvertált pdt-el? Jellemzően így teszik fel a tanárok az előadásokat.

(#18882) pjen válasza attila199207 (#18881) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy,PDF hez tabot vegyl,ha nem akarsz szenvedni.

(#18883) cocka válasza attila199207 (#18881) üzenetére


cocka
veterán

Jajj az a kedvencem, pláne mikor egy A4-es lapra két diát is beszorít és még a keretét is meghagyja. Nesze neked nyomtatóbarátság. :W

Igen, mert sok gyengeelméjű tanár képtelen felfogni, hogy a dia"vetítés" lehet hogy poénos egy előadás vagy egy gyakorlat során, de tananyagként odaadni nem lenne ildomos.

Én anno kénytelen voltam emiatt wordbe átírkálni és átmásolni az egészet, mert bár a konverzió működött, de míg átszabtam olyan formára, hogy ne legyen még úgy is 3 sor 65-ös betűmérettel egy oldalon, addig ráment egy napom.

Szóval aki pptket ad ki tanulnivalónak, pláne konvertálja is pdfbe (de nem ám szépen nyomtatható doksiként, jó helykihasználással), annak minimum egy virtuális hasbaszúrás jár. Sőt, hasonló jókat kívánok neki, ha valamit esetleg meg kell tanulnia, ő is ugyanúgy szopjon a ppt átalakításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#18884) hampidampi válasza attila199207 (#18881) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#18885) szekzol


szekzol
tag

Kijelzőt mivel tisztítjátok? Lidl-ös nedves szemüveg törlő kendő? A tapicskolástól azért foltos tud lenni.
Mennyire karcolódik a kijelző a tisztogatásoktól?

(#18886) pjen válasza szekzol (#18885) üzenetére


pjen
félisten

Én lefújom Clin ablak tisztítóval aztán letörlőm papírtörlővel.

(#18887) szekzol válasza pjen (#18886) üzenetére


szekzol
tag

Teljesen jó megoldás. Karcolódást észrevettél?

(#18888) Libretom válasza wayne1 (#18875) üzenetére


Libretom
aktív tag

Tanácsotokat kérném: ha az ember használtan vesz egy Amazontól közvetlenül beszerzett Kindle olvasót, majd regisztrál, (garanciális időn belül), akkor a garanciat ő is tudja érvényesíteni az Amazonnál?

[ Szerkesztve ]

(#18889) pjen válasza szekzol (#18887) üzenetére


pjen
félisten

Nem,ha nem használom tokban van.kézzel nem tudom karcolni.

(#18890) szekzol válasza pjen (#18889) üzenetére


szekzol
tag

Ok, köszi. A tisztogatás általi karcokra gondoltam. Nekem is tokban van egyébként.

(#18891) Oldman2


Oldman2
veterán

Az amazon.de -n a Kindle olvasók 50EUR kedvezménnyel kaphatóak ma!

Kindle Paperwhite reklámos WiFi 70 (reklám nélkül 90)
Kindle Paperwhite reklámos 3G 130 (reklám nélkül 150)

Kindle Voyage WiFi 150
Kindle Voyage 3G 210

Kindle Oasis WiFi 290
Kindle Oasis 3G 350

Szállítás csak német vagy osztrák címre.

(#18892) cocka válasza Oldman2 (#18891) üzenetére


cocka
veterán

De csak Amazon prime tagoknak! Ami mint tudjuk havidíjas.

Reklámost meg sose szállítottak Magyarországra, szóval nem értem, hogy ez itt miért releváns infó Magyarországon élő MAGYAROKNAK! :W

(#18893) cocka válasza Oldman2 (#18891) üzenetére


cocka
veterán

Jederzeit kündbar

Erről meg annyit, hogy nem egy posztot olvasni, ami arról szól, hogy mégsem olyan egyszerű azt a Kündigungot érvényesíteni. :D

(#18894) Geripapa válasza cocka (#18892) üzenetére


Geripapa
aktív tag

"Magyarországon élő MAGYAROKNAK!"

Lehet nem csak azok olvassák a fórumot :F

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#18895) cocka válasza Geripapa (#18894) üzenetére


cocka
veterán

Micsoda diszkrimináció. Nekik nyilván megvannak a saját lehetőségeik. De ha megfigyelted arról volt szó, hogy osztrák és német piacon veszteglő prime tagoknak szól az ajánlat. Azaz az, hogy magyarként kint élsz pl. Németországban, még önmagában kevés. Még elő is kell fizetned a prime tagságra, ami bár jederzeit kündbar, efelől azonban nem vagyok 100%-ig meggyőződve. Csak egyszer tagadják meg valami ostoba indokkal a lemondást úgy, hogy még a következő havit is beterhelik és egy életre elásták magukat. Pláne egy ekkora cég.

(#18896) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A Prime-nak van egy 1x-i ingyenes próbaidőszaka, 30 napig... Én már ellőttem sajnos a .com-on.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#18897) minderbinder


minderbinder
csendes tag

Sziasztok. Három 7gen olvasó van a családban, és nagyjából egyszerre kezdett mindegyik úgy lapozni, hogy fekete háttérre vált lapozáskor majd fehérre vissza. Másnak is fordult már ez elő, és ha igen hogy lehet orvosolni? Köszi.

(#18898) jambiyya válasza minderbinder (#18897) üzenetére


jambiyya
őstag

Lehet, hogy a settings/reading options/page refresh okozza. Bár nem hiszem hogy magától átállítódik, hacsak nem valami központi "frissítés" csinálja.

(#18899) kovisoft válasza minderbinder (#18897) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem vagytok véletlenül mindannyian kinn a napon az olvasóval? A túl magas vagy túl alacsony hőmérséklet szokta ezt okozni.

(#18900) hampidampi válasza jambiyya (#18898) üzenetére


hampidampi
senior tag

28-30°C felett automatikusan bekapcsol az oldalankénti frissítés.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.