Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) zebede válasza Siera (#10698) üzenetére


zebede
őstag

Duokanban nincs reklám.

(#10702) Kobudera válasza Siera (#10698) üzenetére


Kobudera
tag

DuoKant vagy mit? :D Nos elsőként azért azt javaslom olvasgass jobban a "cucc" tulajdonságairól az oldalamon: [link]
Továbbá légy nagyon körültekintő, figyelmesen ellenőrizd a gép típusát és az fw-t ha telepíteni szeretnéd. Vannak érvek és ellenérvek, Neked kell kitapasztalnod melyik táborba tartozol. Ha felrakod lesz két rendszered ami között válthatsz, s ha nem tetszik könnyen leszedheted.

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10703) Siera


Siera
senior tag

Köszönöm a válaszokat. :)

@10700 Degeczi: Akkor ez az én esetemben is működhet gondolom. Van esetleg valami ajánlott levélírási indok, vagy csak legyek udvarias?

[ Szerkesztve ]

(#10704) BomiBoogie válasza Degeczi (#10700) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm a kiegészítést, eddig úgy tudtam ugye, hogy ha fizetsz, leszedik. Egyébként annyiban engem sem zavar, hogy olcsó könyveket ajánlanak, 2-3$-ért, és ennyi "kezdőképernyő" még rá is hangolja kicsit az embert. :)

(#10705) Bandus99


Bandus99
őstag

azt hol tudom megnezni, hogy melyik verzio van fent doukanbiol?

Ez ez email regisztracio hogy mukodik? Fogom magam beirok egy tetszoleges nevet a @idoukan.com ele meg egy jelszot es kesz ? Vagy hogy is mukodik ez ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10706) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tudtok olyan oldalt, ahonnan magyar nyelvű ekönyveket tudok letölteni? Gyári Kindle-re. Az Amazonon nyelvre keresve nem sokat ad. :S

(#10707) snowdog válasza BomiBoogie (#10706) üzenetére


snowdog
veterán

Attól függ, hogy legális vagy kevésbé legális letöltésre gondoltál. Ha legálisra, akkor MEK [link] és Kindle-Téka [link]

Ha kevésbé legálisra gondoltál, akkor a keresők használatánál mindig a kulcsszó megadása a dolgok nyitja.

Így keress: "epub könyvek" Csodát fogsz látni! :)

A régebbi Kindle (mint az hármasom) nem kezeli az epub formátumot, át kell konvertálni mobi-ra. erre is jó a Calibre. Az új gépeket nem ismerem. Illetve mintha nemrégen olvastam volna hogy a DuoKan az epub-ot is kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#10708) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Feltettem egy könyvet ami pdf-ben volt és Calibre-val konvertáltam előtte mobi-ra,de így is elég ramaty a minősége.kicsi halovány betűk...
Lehet valamit kezdeni vele esetleg más formátum?A betűket próbáltam állítani ,de arra nem is reagál :U

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10709) snowdog válasza Orlin (#10708) üzenetére


snowdog
veterán

Én elsőnek a pdf-et többnyire vagy sima txt-be, vagy rtf-be mentem. Ezt követően konvertálom a Calibre-vel mobi-ba. Így már egész jó eredményt lehet elérni.

(#10710) BomiBoogie válasza snowdog (#10707) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm, teljesen hivatalos forrásra gondoltam.

Akkor innen csak megveszem, letöltöm és felmásolom USB-vel az eszközre?

(#10711) Orlin válasza snowdog (#10709) üzenetére


Orlin
addikt

Mivel mented rtf-be Calibre?
köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10712) zebede válasza Orlin (#10711) üzenetére


zebede
őstag

Egy OCR - karakterfelismerő program kell hozzá. Pl.én ABBYY FineReader 11 használom erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#10713) snowdog válasza Orlin (#10711) üzenetére


snowdog
veterán

Vagy mint előttem írták, vagy az Adobe Acrobat Reader újabb verzióival ki lehet menteni txt-be, és azt formázom MS Word-del rtf-ként (ez esetben bizonyos Windows verzióban gondok lehetnek az ű és ő karakterekkel, vagy csak én nem tudtam átállítani a Acrobat karakterkészletét).

[ Szerkesztve ]

(#10714) Efreet válasza BomiBoogie (#10706) üzenetére


Efreet
senior tag

Ezek a boltok mind forgalmaznak azonnal Kindle-kompatibilis formátumban könyveket (és sok esetben DRM védett epub-ot is, úgyhogy keresés közben vagy vásárlás előtt figyelni kell, hogy az adott mű milyen formátumban elérhető):

Adamo Books
Book&Walk
Digitalbooks
ekonyv.hu
Syllabux
Galaktika E-books
SFPortal
Multimediaplaza

De biztosan lehet találni még egy párat (több, mint egy éve kerestem utoljára, akkor szedtem össze ezeket), egyre több kereskedő rájön, hogy nem csak DRM védett epubot érdemes forgalmazni.
És természetesen ott van az említtett Kindle-téka és a MEK is, vagy copy-paste-el a DIA-ról is lehet szerezni írásokat, bár azzal munka van :)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#10715) Kobudera válasza Bandus99 (#10705) üzenetére


Kobudera
tag

A DuoKan verziószáma a beállítások Rendszer menüpont 3. oldala alatt olvasható.

Az email regisztráció a beállítások Személyes menüpontjában van, én saját email és jelszópárossal regisztráltam, azután fognak generálni Neked egy iduokan-os emailcímet amivel könyveket tudsz továbbíttatni Magadnak.

A saját ingyenes emaile-ed a beállítások Személyes menüpont alatt olvasható ha felhasználóként be vagy jelentkezve akkor megjelenik a a kijelentkezés alatt rejtett menüpont.

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10716) Bandus99 válasza Kobudera (#10715) üzenetére


Bandus99
őstag

Bocsanat ez nem egeszen tiszta nekem

tehat a kindlen regisztraciokor meg kell adnom egy email cim es jelszo parost? pl

xy@gmail.com es ehhez az emailhez tartozo jelszot??

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10717) Kobudera válasza Bandus99 (#10716) üzenetére


Kobudera
tag

Igen. Bár a jelszó szerintem mindegy. Én valós email-el csináltam és működött. Amúgy ha bizalmatlan vagy hozz létre egy emailt ehhez. Lehet, hogy nagy ritkán kapsz rá valami értesítőt. Ez csak formalitás amúgy, ne aggód.
Itt egy szemléltetőkép: [link]

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10718) Bandus99 válasza Kobudera (#10717) üzenetére


Bandus99
őstag

Mivel en rosszul ertelmeztem a dolgokat es azt hittem hogy regisztraciokor hozok letre egy doukanos email cimet, ezert en beirtam regisztraciokor

valami@idoukan.com es ehhez egy jelszot.

legeneralt egy idoukanos cimet oda ala
valami_96@idoukan.com

Ellenben fent a fekete csikon hibat jelez az email kapcsolathoz (persze igy erteho, hiszen nem letezo email cimet adtam meg)

Koszonom, igy mar menni fog a dolog.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10719) BomiBoogie válasza Efreet (#10714) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm a részletes választ, kipróbálgatom őket, exacum is ellátott linkekkel. :K

(#10721) zileut


zileut
tag

Lenne egy nem teljesen témába vágó kérdésem.
Megrendeltem az amazon.com -ról egy kindle 4-et 139,67$-ért, de az otp direkt ezen felül még kb 10 ezer ft zárolt, ez ilyenkor normális?
Előre is kösz!

(#10722) Orlin


Orlin
addikt

HAMSTER progit próbálta valaki?
Azt írták E-Book topikban ,h jobb mint a Calibre.

Thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10723) exacum válasza Orlin (#10722) üzenetére


exacum
tag

Attól függ mire szeretnéd használni. Én legjobban a mobipocketcreatort szeretem, ha jó az alap szerintem a legegyszerűbb használni. Próbáltam a Hamstert, de gyorsan visszatértem a Calibre-hez. Az a legsokoldalúbb és úgy tudom jelenleg csak ezt fejleszti tovább a készítője.

(#10724) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Ez a tok szerintetek mennyire megbízható?
Van most egy bele bújtatható, de sajnos egyre jobban kilazul és most ejtettem ki belőle :W :B Ezek a pattintósak mennyire erősek? Ennyiért ez drága vagy van olcsóbban is ilyen? :D

(#10725) BomiBoogie válasza cekkk (#10724) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem ilyenből van kettő, ha nem akarod ki-be rakosgatni, jó választás, nagyon patent. :K

(#10726) Maximum1 válasza BomiBoogie (#10725) üzenetére


Maximum1
őstag

Még egy tokos kérdés, ehhez mit szóltok?

(#10727) BomiBoogie válasza Maximum1 (#10726) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem ezt a fény nem tűnik jónak. Hogy világít ez le a lap aljáig?

(#10728) Maximum1 válasza BomiBoogie (#10727) üzenetére


Maximum1
őstag

Van egy ilyenem ez nagyon világít, gondolom nem veszi ki az 5v-ot az usb portból.
Nem tudom a tokban milyen led van, legfeljebb ráteszek egy ilyet a tok hátuljára.

[ Szerkesztve ]

(#10729) ratobi válasza Maximum1 (#10726) üzenetére


ratobi
senior tag

Ilyenem volt! NEM AJÁNLOM!!

(#10730) cekkk válasza BomiBoogie (#10725) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R Mondjuk ez nekem nem jó mert nekem kindle 4 van. Vagy ezek egyforma méretűek már mint a 4 és a paperwhite?
Milyen színű van neked? :D

[ Szerkesztve ]

(#10731) Degeczi válasza cekkk (#10730) üzenetére


Degeczi
nagyúr

elég arra gondolnod, h a Paperwhite-on nincsenek gombok, így egy ahhoz való tokra nem kerülnének kivágások a lapozó és kezelőgomboknak, hiába lenne azonos a méretük (bár asszem egyébként sem pont azonosak, márpedig egy toknak passzentosnak is kell lennie)

(#10732) BomiBoogie válasza cekkk (#10730) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hümm. Nem, nem egyforma méretűek. :(

Nekem fekete, és van még egy kék is, nem nekem. :)

(#10733) Maximum1 válasza ratobi (#10729) üzenetére


Maximum1
őstag

Köszi!

(#10734) cekkk válasza Degeczi (#10731) üzenetére


cekkk
veterán

Nem követem én ezeket figyelemmel, de valahol úgy emlékeztem, hogy a papernek nagyobb lett a kijelzője.
Mondjuk akkor ez nem új megjelenítős, nem ilyen paperwhite? :D Vagy csak fekete keretet kapott? :D

(#10732) BomiBoogie
Amit linkeltem az pont jó elméletileg az enyémhez :)

(#10735) Degeczi válasza cekkk (#10734) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a kijelző fölbontása lett nagyobb, nem a mérete,
és nem, ez a normál fekete K4 (nálunk K5), a nyomógombokból és az árából rögtön látható

(#10736) cekkk válasza Degeczi (#10735) üzenetére


cekkk
veterán

Mióta megvettem a 4et, nem követem annyira nyomon a kindle verziót. :DDD Használom az enyémet és kész :D

Köszi az infókat! :R

(#10737) dejaris


dejaris
addikt

Egy Kindle DX-et szeretnek beszerezni es felmerult par kerdesem.

1. Az osszes DX globaly free 3G?
2. Ez az ingyenesseg pontosan mit takar? Az amazon konyveket ingyen tolthetem le, esetleg vannak magyar ujsagok is ezen az amazonon? Vagy akar bongeszhetek is rajta, rss-ezhetek?
3. Az elso hozzaszolasban, emlititek hogy vodafone kartya jar bele. Ha amerikaban vetetnem hasznaltan akkor lenne valami dolgom, hogy itt is menjen a 3g?
4 Az elso hozzaszolasban leirtatok, hogy van egy amazon konverter amire csak elkuldom a dokumentumokat. Scannelt pdf-el is megkuzd? Atalakitja szovegge?, Hogy ha esetleg megse dx, hanem egy kis 6 collos lesz belole, akkor egy A4-es scannelt oldalt ratud igy olvashatoan varazsolni?
+1. Ha valaki tudja, honnan tudnek venni egy ilyet ujonnan, az ne tartsa magaban :D

Elore is koszonom szepen valaszaitokat :)

(#10738) Diocles válasza dejaris (#10737) üzenetére


Diocles
aktív tag

1. igen
2. Mindenre ingyenes, amire használni lehet. Amazon könyvesboltját látogathatod vele, nézegethetsz weblapokat. Nincsenek magyar újságok. Az Amazonon egyébként is fizetned kell a termékekért.
3. Valószínűleg itt is menne gond nélkül.
4. Nem, nem, nem.

(#10739) dejaris válasza Diocles (#10738) üzenetére


dejaris
addikt

Van bongeszos lapja annak storenak amit a kindle-okkel elerhetek?

Koszonom az egyertelmu valaszokat.

(#10740) snowdog válasza dejaris (#10739) üzenetére


snowdog
veterán

Erre gondoltál? :F [link]

(#10741) dejaris válasza snowdog (#10740) üzenetére


dejaris
addikt

Ja en azt hittem appok is van hozza.

(#10742) snowdog válasza dejaris (#10741) üzenetére


snowdog
veterán

A Kindle alapvetően egy e-book olvasó, nyilván leginkább könyveket árulnak hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#10743) dejaris válasza snowdog (#10742) üzenetére


dejaris
addikt

Vilagos. Ilyensmikre gondoltam: Valami readabiity szeruseg, hogy cikket "atkonvertalja" sallangmentes olvasmanya, RSS-olvaso. Vag ezek gyarilag be vannak epitve?

(#10744) snowdog válasza dejaris (#10743) üzenetére


snowdog
veterán

"RSS -re a megoldás: http://m.netvibes.com/
Természetesen ha előtte testreszabod a http://www.netvibes.com oldaladat." [link]

A salangmentes olvasmány nálam a sima txt (pdf-ből ABBYY-val). Aki meg kicsit formázni szeretné annak meg ott van az rtf/Calibre kombináció. [link]

[ Szerkesztve ]

(#10745) Efreet válasza dejaris (#10743) üzenetére


Efreet
senior tag

A K3 böngészőjében van menüből elérhető "Article mode", az megpróbálja az oldalon megtalálni a törzsszöveget, és azt kiemelni - nagyjából úgy, mint a Readability és hasonlók az asztali böngészőben.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#10746) dejaris


dejaris
addikt

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget:R

(#10749) Sonja


Sonja
veterán

Tegnap bekapcsoltam a WiFi-t a Touch-on, mert csak ritkán kapcsolom be. Egyből letöltődött egy üzenet, hogy van új software. Meglepődtem. :) Gyorsan fel is dobtam rá (5.3.2.1), mert végre van Cover nézet is. Sőt, az egész felület szebb lett, és ráadásul nagyobb is. Jobban látható végre pl. az akku kijelzés! :K Számomra már csak tényleg a margó beállítás hiányzik, de nem nagyon (csak egy picit :D). :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#10750) Orlin


Orlin
addikt

Kindle PW-re melyik a legfrissebb szoft 5.3.4?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.