Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) BomiBoogie válasza Kobudera (#10200) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez a DuoKan egy speckó kezelőfelület? Gondolom, ez legálisan letölthető, beszerezhető, úgy értem, nem kell hozzá semmit megkerülni.

Hmm, úgy tűnik, naiv vagyok... :(

[ Szerkesztve ]

(#10202) Kobudera válasza exacum (#10178) üzenetére


Kobudera
tag

És azt se felejtsük el, hogy ha sok a kép alapú PDF akkor a DuoKan még tehet "csodákat". Pl. az általam nagyon "imádott" duplaoldalas szkenneknél... Szépen megfelezi őket és lapozhatóvá teszi. Stb.

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10203) Kobudera válasza BomiBoogie (#10201) üzenetére


Kobudera
tag

Legálisnak csinálták elvileg. Mivel jailbreakelni sem kell a készüléket, persze a felrakása már súrolná a határokat, de a készítők ügyelnek együttműködni az amazonnal. Tehát ez nem jogellenes. (Más kérdés hogy néha megnehezíti az amazon egy frissítéssel a felrakását, de van amikor nem.) A DuoKan csak hozzáad és nem elvesz. (Reklámos verziónál a reklámokat nem jeleníti meg DuoKan mód alatt.) Lehet mérlegelni, de ahány helyen olvastam emiatt sosem került hátrányba egy felhasználó sem. Persze az oldalon részletesen leírtam mit hogy, de ennek ellenére nem árt körültekintőnek lenni. Volt egy vicces eset, valaki kindle 3-nak hitte a kindle 4-ét... Fel akarta tenni rá a kindle 3 keyboard menüfordítást, és most nem tudja használni... Pedig a leírásban rajta van, hogy csak kindle 3-on és kindle dx-en működik, és a telepítő binekben is ott a név...

És igen a DuoKan egy speckó kezelőfelület, magyar nyelven is, kiterjesztett formátumtámogatással, és egy nagyszerű beépített PDF kezelővel. Ha ezt felrakjuk a régi menü nem veszik el, kényelmesen lehet váltani a kettő között. :)

[ Szerkesztve ]

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10204) Troy. válasza DeusHun (#10197) üzenetére


Troy.
addikt

Egyelőre nem sikerült kiokoskodni. Logout-os cikkeket akartam beledobni egy mobi fájlba.

.

(#10205) totyak


totyak
aktív tag

Új vagyok még Kindle-ben, Kindle 5 van nekem. Amennyire észrevettem, a könyvcímeket és a szerzőt nem a fájlnévből, hanem valahogy magából a fájlból olvassa ki. Kérdésem az lenne, hogy ezeket hogyan tudom átírni? Úgy szeretném, hogy alapból csak a könyvcímet mutassa bal oldalon, és jobb oldalra kerüljön kisebb betűvel a szerző.
Illetve még azt szeretném megtudni, hogy képes-e a Kindle valamilyen rendezési elvet követni a könyveknél? Jelenleg 8 könyv van a gépen, de látszólag teljes összevisszaságban jelennek meg. Nincs mondjuk betűrendben cím szerint, vagy szerző szerint. Ha több könyvem lesz, mondjuk 100 darab, nem lesz nagy öröm végiglapozni az oldalakat, mire meglesz a kívánt könyv.

Még biztosan lesz kérdésem, de egyelőre ezekre szeretnék választ kapni.
Köszönöm

(#10206) sto1911 válasza Kobudera (#10202) üzenetére


sto1911
veterán

Wow, mar ilyet is tud? Esetleg nincs rola mintakeped, hgoy hogy nez ki?

(#10207) Degeczi válasza totyak (#10205) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A könyvek metaadatiból szedi ki a szerző nevét és a könyv címét. A neten sajnos valóban sok olyan igénytelenül összedobott sufnikonvertálás található, ahol még csak erre sem figyelt a feltöltője, már csak ezért is célszerű az ingyenes Calibre-t használni az e-könyvtárad kezelésére (másrészt pedig mert a Kindle csak egy ideiglenes olvasó, amit max pár évig használsz - a könyvtárad viszont utána is megmarad számítógépen).

Ha ezek jól vannak kitöltve, pontosan így mutatja a könyvek listáját, és akkor szerző vagy cím szerinti sorrend is válaszható a főmenüben egy fölfelé nyilat nyomva, majd jobbra-balra mozogva választva a rendezési lehetőségek közül, a "billentyűzet" nyomógombbal pedig keresést lehet indítani.
Ha pedig már regisztráltad, így dátumot is kapott a Kindle, az olvasási sorrendnek is van értelme.

(#10208) Troy.


Troy.
addikt

EPUBMerge nevű kiegészítővel egyesíteni lehet őket. Nehéz szülés volt. :)

.

(#10209) BomiBoogie válasza Kobudera (#10203) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. Summa summarum, tehát ez azért rizikós és annyit nem ér meg, hogy levehessem nullára a fényerőt.

(#10210) Kobudera válasza BomiBoogie (#10209) üzenetére


Kobudera
tag

Úgy fogalmaznék ha nem bízol Magadban akkor rizikós. De ha rendesen elolvasod a leírást, akkor nem lesz baj. Ennyi. Csak azt kell csinálni ami le van írva és nem azt ami nincs. :)
Szerintem tanulmányozd az oldalam, nem csak fényerőlevételről van szó. :)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#10211) BomiBoogie válasza Kobudera (#10210) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem arról van szó, hogy nem bízom magamban, csak rizikós, mert ha elromlik a készülék, akkor van egy féltéglám, amiért kiadtam nem kevés pénzt.

(#10212) tucsok. válasza Kobudera (#10210) üzenetére


tucsok.
senior tag

paperwhite-ra is felmegy a doukan? Tudnál hozzá linkelni egy leírást, hogy hogyan kell feltenni, köszi

"So say we all"

(#10213) hpeti2 válasza tucsok. (#10212) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Duokanról mindent. :)

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#10214) tucsok. válasza hpeti2 (#10213) üzenetére


tucsok.
senior tag

köszi, ezt ismerem, de nem találom az oldalon a paperwhite telepítést ezért kértem segítséget.

"So say we all"

(#10215) hpeti2 válasza tucsok. (#10214) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A baloldali menüben találtam:

[link]

Sajnos se kindle pw-om, se duokanom. :(

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#10216) tucsok. válasza hpeti2 (#10215) üzenetére


tucsok.
senior tag

kösz, úgy néz ki nem tekertem eléggé le az oldalt. A párom kindle touch-ot használ én imádom a paperwhite-ot, ajánlom mindkettőt.

"So say we all"

(#10217) exacum válasza Tristis (#10191) üzenetére


exacum
tag

1.Hasznos funkciók (szerintem):
-kollekciok létrehozása
-cloud
-online konvertalas
-send (push, stb) to Kindle
-WiFi (most hirtelen ennyi jutott az eszembe)
2. A margók állíthatók 3 méretben (én pl. nem szeretem a "faltól-falig" szöveget)
3. Fektetett mód : mivel majdnem szimmetrikus, vezérlő gombok nincsenek miért baj, hacsak egy oldalra fordul? :F
4. Ha teljesen leveszed a fényerőt nagyon-nagyon-nagyon érzékeny szemednek kell lennie, ha még az is bántja
5. Szerintem is jó a K4, de én jobban szeretem a Pw-t

A leírásod alapján az az érzésem ránéztél és eldöntötted nem tetszik. Ami szived joga, de ettől még nem kell rögtön ilyen vehemensen elutasítani. Ha olcsón adod én is szivesen megvenném, a kedvesem örülne neki :)

(#10218) ratobi válasza ratobi (#10180) üzenetére


ratobi
senior tag

Nem használja senki ezt a funkciót !?!

(#10219) koncsik válasza ratobi (#10218) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

sajnos nem tudom hogyan, de nálunk mûködik (igaz, nem androidon néztem, hanem iOS-n és PC-n pw-hez képest) - majd megpróbálom kideríteni...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10220) Degeczi válasza ratobi (#10218) üzenetére


Degeczi
nagyúr

dehogynem - de nekem is működik minden faxni nélkül Androidon (saját, Calibre-ből Amazonos fiókra küldött könyvekkel)

(#10221) exacum válasza ratobi (#10218) üzenetére


exacum
tag

Mostanában nem használtam, de működött androidos telefonon.
Úgy emlékszem a telefonon minden alkalommal szinkronizalni kellett,de a Kindle-n automatikus volt.
Konkretabban nem tudnád leirni mi a probléma? Jól értem, hogy a telefon követi a Kindle-t, de fordítva nem?

(#10222) mehmet válasza ratobi (#10218) üzenetére


mehmet
csendes tag

Vásárolt illetve Kindle fiókba küldött könyveknél gond nélkül kell mennie.
Természetesen "saját készítésű" ;] könyveknél más a helyzet:
Szükséged lesz erre a programra [link]
Valahol megvan a neten a magyar nyelvű leírás, de most nem találom. :(

[ Szerkesztve ]

【ツ】

(#10223) ratobi válasza exacum (#10221) üzenetére


ratobi
senior tag

Sajnos egyik sem követi a másikat. A telefon jelzi, hogy szinkronizált, a Kindle, meg hogy nincs mit szinkronizálni. :-(
Így mindkettőn keresgetek.

[ Szerkesztve ]

(#10224) exacum válasza ratobi (#10223) üzenetére


exacum
tag

Szia!
Kipróbáltam, nekem működik.
USB-n töltöttem fel mindkettőre egy új könyvet. Igaz mindkettőn manuálisan kellett szinkronizálni, de követték egymást.Nem mentettem el a végén, hanem egyszerűen kiléptem az alkalmazásból, illetve a Kindle-t lezártam. A másikon a szinkronizálást már a könyvbe belépve végeztem. Az automatikus szinkronozálás nem, de ez a manuális mindkét irányban működött.

(#10225) ratobi válasza exacum (#10224) üzenetére


ratobi
senior tag

Mikor beléptél valamelyikébe akkor szinkronizálás manuálisan? Kilépéskor meg semmi akció?

(#10226) exacum válasza ratobi (#10225) üzenetére


exacum
tag

Igen. Szerintem amin olvasol úgyis elmenti ahol tartasz és a másiknak kell "frissítenie". Nem töltöttem le semmilyen programot. Szándékosan USB-vel tettem fel mindkettőre a könyvet. Kipróbáltam, így működik mindkét irányba. Úgy emlékszem a múltkor a Pw automatikusan szinkronizált, de most nem. (Igaz azóta frissitette a firmeware-t. (Aminek nem igazán örülök, mert így egyenlőre nem működik a Kindlean :( )
Nem valami jó az angol tudásom, de van a Pw menüjében :settings - reading options - annotations bagkup, ezt engedélyeztem, hogy van e ebben szerepe nem tudom, de gondoltam nem árt :)

(#10227) Degeczi válasza exacum (#10226) üzenetére


Degeczi
nagyúr

USB-n fölmásolt anyagokra deklaráltan nem működik: "Whispersync automatically synchronizes your last page read, bookmarks, and annotations for personal documents that have been converted into Kindle format (with the exception of PDFs and files transferred via USB) across your supported Kindle devices and Kindle reading applications" - hiszen ott mi alapján kapcsolná össze a különböző eszközökre egymástól függetlenül került anyagokat? :F

Amikor az Amazonos fiókodra küldöd (itt ez a "personal documents"), onnan szeded le mindenhová, az egyértelmű.

(#10228) exacum válasza ratobi (#10225) üzenetére


exacum
tag

Ui.: Nem a Pw indításakor, hanem magába a könyvbe való lépés után szinkronizálok. (nem kell bemenni a menübe, a felső részt megérintve hozza (Aa - Go To - Sync - Share)
Bocsánat ha nagyon szájbarágós :R

(#10229) exacum válasza Degeczi (#10227) üzenetére


exacum
tag

Bocsánat lehet, hogy nem "kellene" működnie, de kipróbáltam és működik :)
Valószínűleg az automatikus szinkronizálás nem, de a manuális működik.

[ Szerkesztve ]

(#10230) ratobi válasza exacum (#10228) üzenetére


ratobi
senior tag

Semmi gond! Köszönöm szépen, de lehet hogy csak a jövő hét végén tudom kipróbálni.

(#10231) Tristis válasza exacum (#10217) üzenetére


Tristis
őstag

Én szeretek 6 colon olvasni, ha nem állítható "faltól falig", akkor már csak 5 colról beszélünk. Olyan, hogy majdnem szimmetrikus... jobb kezes vagyok, jobb kézzel fogom elfektetve, ezért nekem így borzasztó kényelmetlen ez az új. Természetesen baj! A világítás pedig felesleges, inkább használok szórt fényt és még egy pár évig fizetem az áramszámlát (kb. 20?), mikorra meglesz a két cucc közötti árkülönbözet. Ránéztem, teszteltem és rávilágítottam a készülék gyenge pontjaira. Mivel az összes általam tekintetben sokkal rosszabb, mint a sima 4-es, ezért még jó, hogy elutasítom, hogyha még másfélszer annyiba is kerül. Egyébként a kijelzőjén sokkal kontrasztosabbak a betűk, ez mindenképpen plusz pont, de nem ellensúlyozza a hiányosságait.

Nook Simple Touch lesz helyette Usa-ból újonnan 20-22e Ft-ért, ezt meg elviszik talán még ma 41-ért. Nook-nak viszont tényleg vannak hasznos képességei rootolás után (android 2.1 tablet), ami számomra nagyon szimpi. Remélem be fog válni! ;]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#10232) BomiBoogie válasza Tristis (#10231) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Írhatnál összehasonlító tesztet, ez sokakat érdekelne, ilyet nem nagyon láttam még Logout címlapon.

[ Szerkesztve ]

(#10233) Mike76 válasza BomiBoogie (#10232) üzenetére


Mike76
tag

Ha mástól is megfelel, akkor íme egy szubjektív összehasonlítás tőlem: Kindle 4 vs Paperwhite

(#10234) hpeti2 válasza Mike76 (#10233) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Kiváló írás! Köszönjük.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#10235) BomiBoogie válasza Mike76 (#10233) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. :)
A Kindle 5 gondolom, nem különbözik annyiban a 4-től, hogy ezt NE lehetne Kindle 5 vs. PW tesztnek is nézni kicsit messzebről. :)

(#10236) Degeczi válasza BomiBoogie (#10235) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nézd meg a képeket: eleve arról van szó!

kicsit azonban így túl szűkszavú összehasonlítás, mondjuk a szoftver eltérések sokkal többet érdemeltek volna (pl. most írta vki az indexes fórumon, h a Paperwhite már nem enged egyszerű simítással fejezetek közt ugrani, ami szerintem hülye lépés volt, mert fontos funkció)

(#10237) Mike76 válasza BomiBoogie (#10235) üzenetére


Mike76
tag

Fekete Kindle 4=Kindle 5. Én már csak K4-nek hívom, merthogy 4.x.x-es firmware van rajta.

(#10238) Mike76 válasza Degeczi (#10236) üzenetére


Mike76
tag

Ez csak egy összehasonlítás a kijelzőre kihegyezve, nem akartam részletes PW tesztet írni. A fejezetváltás hiánya eddig fel sem tűnt, de igazad van, ez fájó hiányosság, ezzel még ki is egészítem a leírást.
Egyébként egyre inkább áttérek a CoolReader használatára a PW-n. Jobban olvasható betűket lehet beállítani, margót, sorközt, betűméretet jóval könnyebben és tágabb határok között lehet módosítani, a beépített világítás teljesen kikapcsolható, ráadásul az irányítás is sokkal jobban konfigurálható (9 részre osztott kijelzőfelület szabadon beállítható funkciókkal külön a rövid, hosszú és kétujjas érintésre...).

[ Szerkesztve ]

(#10239) Degeczi válasza Mike76 (#10237) üzenetére


Degeczi
nagyúr

teljesen igaz, viszont tény, h a K5 kijelzőjét mindenki dicséri (a családba került példányé is egyértelműen jobb, nagyobb kontrasztú a pedig szintén nem rossz K3-énál),
pedig a K4-nél még sokan számoltak be visszalépésről ebben a tekintetben, tehát ha más nem is, annyi erősen valószínű, h az "új modell" szigorúbban válogatott kijelzőt kap a beszállítótól - ez pedig nem lényegtelen szempont egy olyan eszköznél, ahol ennek minősége az egyik legfontosabb kérdés (és amint írod, a saját összehasonlításod is erre tesz hangsúlyt - érthetően)

(#10240) Mike76 válasza Degeczi (#10239) üzenetére


Mike76
tag

A fekete K4 (vagy hívjuk K5-nek) előtt szürke K4-em volt, a kettőt összehasonlítva a K5-nek láthatóan kontrasztosabb a képernyője. Tulajdonképpen jobb e-ink kijelzővel eddig még nem találkoztam, pedig megfordult már a kezemben néhány típus. (A beépített világítás persze egy külön történet.)

(#10241) BomiBoogie válasza Degeczi (#10236) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, második bekezdés, köszönöm.

(#10242) Willhunting


Willhunting
aktív tag

Sziasztok! Szerintetek mikorra várható a Paperwhite 5.3.3-as szoftveréhez duokan? Nekem magától frissített a készülék, nem kért rá engedélyt meg nem is írt ki semmi infót róla, ez normális? Esetleg lehetne valahogy downgrade-elni biztonságos módon?

(#10243) exacum válasza Willhunting (#10242) üzenetére


exacum
tag

Szia!
Itt megtalálod az 5.3.1-et, utasításokkal együtt. csak azt nem tudom, mennyi ideig marad meg, mert nekem újra frissítette magát egy idő után :(

(#10244) winhate


winhate
őstag

Hali

Konykuldes problemam lenne.
Xy konyvet kuldenem Kindle Paperwhite -ra.
Wifi n keresztul csak az emil maradt. Nincs mas megoldas FTp stb ?

Email ben ha kuldom csakis egy megoldas maradt amit nem szeretek es a leheto leg korulmenyesebb a hasznala.
HTTP (WEB) -en keresztul kell belepni az emil fiokba ,oda feltolteni es onnan kuldeni a kindle -s cimre.
Email kliens (pl opera) -el torteno emailkuldes (freemail , gmai) minden esetben sikertelen volt .
Van valami 5letetek ?

koszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#10245) leslieke válasza Mike76 (#10233) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Remek írás, bár nem segített a választásban. De ez meg nem a cikk hibája.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10246) winhate válasza leslieke (#10245) üzenetére


winhate
őstag

Kindle PaperWhite 40k ert vettem a paromnak itt a PH n , zsir uj.
Nekunk nagyon tetszik es jol konnyen lehet hasznalni ejjel - nappal , otthon - utazas kozben.
Csak ajanlani tudom ,rosszat nem tudok rola mondani.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#10247) Willhunting válasza exacum (#10243) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Köszönöm! :R
Igazából így is tökéletesen használható a paperwhite, csak ki szeretném próbálni a duokant is rajta. Ha nagyon megtetszik, akkor majd airplane módba rakom a kindle-t, hogy ne tudjon frissíteni, amíg ki nem jön 5.3.3-ra is.

(#10248) leslieke válasza winhate (#10246) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha tudok hozatni usából, akkor PW lesz nekem is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10249) winhate válasza leslieke (#10248) üzenetére


winhate
őstag

Van egy nagyon korrekt srac ph n akitol vettem. (usa bol lett rendelve)
Abszolut rendben lezajlott minden kovetheto is volt merre jar a hw
Ha kell adom a nick -et

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#10250) leslieke válasza winhate (#10249) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ismerős megy ki áprilisban usába, vele vetetném meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.