Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) superecneB válasza dqdb (#42498) üzenetére


superecneB
őstag

Ha kifogyott nem töltöm most újra kipróbálom amit mondtál. De mondjuk 2 hetente fémtisztára csutakolom és újrakenem. Igaz ez elvesz tőlem vasárnap 20 percet, de nem olyan nagy nyűg.

Mindenesetre egy próbát megér amit ajánlasz, lehet is itt helyben kapni az egyik üzletben. Köszönöm a tippet! :R

(#42502) ludsimon


ludsimon
veterán

[link]

de jó lenne ilyen ballonos gumi, tuti felmennék párszor a János-hegyre és le a turistajelzésen. :)

undefined

(#42503) ---Lasali--- válasza Teasüti (#42495) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Berner Nagyteljesítményű kenőanyag 500 ml Ez a legolcsóbb, legegyszerűbb, és talán az egyik legjobb megoldásra láncra, sok-sok drága szar kipróbálása után ez a véleményem. Valamint egy csomó máshoz is használható.
Ez a PTFE feliratú, ebbe van golyó, meg sárga színű a zsír benne, szerintem ez ásványi, mert ez a lebomló, láncra ideális ha van bennünk egy kis környezetkímélő hajlam. De van belőle fehér, golyó nélküli, szintetikus is.

Teleszkóp az attól függ hogy milyen a perselyezése. Műanyag perselyezésűbe mehet a lágy szilikonzsír, de a komolyabb teflonosokba azt ne, azokhoz kell venni manitou prep-m -et vagy ami még jobb az az RSP teló zsírja. Ezeket lehet megbolondítani egy kis teleszkóp olajjal, ha valami folyékonyabb dolgot akarsz kikeverni.

[ Szerkesztve ]

(#42504) csabi94 válasza ludsimon (#42502) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem meg csak egy kis fém alkatrész kéne, és már 2 hónapja várok rá. :DDD

(#42505) Auratech válasza Teasüti (#42495) üzenetére


Auratech
őstag

Bigman Multi Zsírspré. 500 ml asszem olyan 1500ft...
30% lítium bazisú kenőanyagot tartalmaz, tehát alkalmas csapágyak kenésére is. Propán bután hajtógázas. Vizlepergető, ellenáll gyenge savaknak, lúgoknak. -30c - tól 160c-ig. Sokáig elég. Kifújáskor tulajdonképpen folyékony, majd a hajtógáz kiforr belőle és megkocsonyásodik. Biztos van más speckó anyag is, de mivel nagyon jól lehet célzottan helyre juttatni, ezt választottam.

Hazaértem elnyalás nélkül. A délután kezdődő havazás hókásája megfagyott, így néhol a vájatokban kötöttpályássá akart válni a tekerés, ami engem riaszt...
Amúgy jólesett, mint levezetés. Úgy számoltam, a 15 km kb egy fél tábla csoki minuszba...túratempó esetén.

Toomy - valahogy úgy, drámázás nélkül. Amit a filmben látni lehet, az gyakorlatilag baromság.
Az anatomiailag semleges ízületi középállapotban a kart egyenes irányban lassan de határozottan húzzuk. A ficam oldódik. Nem tépjük, feszítjük!
Ha nem történik gyors korrekció, begörcsölnek a környéki izmok és a ficam rögzülhet. Ha ilyenkor erő éri, elszakad a francba, ami befeszült. Rögzíteni kell. Irány a baleseti.

Auratech Field Recording

(#42506) D.Orion válasza ludsimon (#42502) üzenetére


D.Orion
veterán

Így gondolod? Srác csatornáján van ez a videó is.

(#42507) belaazallat válasza csabi94 (#42504) üzenetére


belaazallat
addikt

Csak nem egy Wenson Master-hez váltótartó-fül? Ha igen tudok pár boltot, ahol talán beszerezhető. Körbe kérdezzek?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#42508) dqdb válasza csabi94 (#42504) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hányat veszel belőle? ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42509) Doki-HUN1978 válasza ---Lasali--- (#42503) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nálam is tesztelés alatt van a würth zsírspray.
Kb. 2 hónapja használom.

kicsit mintha gyakrabban "kérné" a zsírt mint az olajat, de valóban nem rossz.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42510) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Auratech, Lasali köszönöm a tippeket! :R
Gondolom a Bigman is autós boltban keresendő. A Berner meg kamionos oldalon szerepel, egyre jobb. :D
De így remélem legalább helyben is kapható vhol és nem kell postáztatni egy darab sprét.
Autós üzletekből vmivel több van, mint bringa butikból. :)

Lágy szilikonzsír, vagy prepm +teló olaj... Már megvan, ezt nem először kérdeztem. :D :B

[ Szerkesztve ]

(#42511) ludsimon válasza Toomy (#42474) üzenetére


ludsimon
veterán

Hol lehet ilyet venni??? Ruhára de király lenne !!!

Múltkor a vízálló cuccban szarrá áztam a szakadó esőben, kb 10 perc alatt.

A mindenit milyen ára van!!!!!!!!!!!
[link] 950 ml , 150 dollár! Vagyis ok, mondjuk 950 ml szerintem elég sokáig elég, megveszed és mondjuk 5 évig elég, mert nem hinném sokszor kell újra alkalmazni látva milyen brutálisan hatékony.

35 ezer forint... Azért az durva. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42512) ludsimon


ludsimon
veterán

[link]
Viszont ha úgy nézzük, hogy szórással kell felvinni a felületre, akkor szerintem kb 1 ruhatárnyit le lehet vele kezelni!

Nah, nem dobjuk össze rá a lóvét? :D
Tamásnak van hozzá műhelye, ha összejön 5 ember akkor az már csak 7000 Ft / fejenként ami nem is olyan rossz mondjuk 5-10 ruhádat meg 1-2 cipődet lekezeled vele. :)

Én mondjuk speciel csak cipőmet, meg a felső, illetve alsó téli ruháimat kezeltetném csak le.
A mezt, rövidnadrágot fölösleges, sokat fogok esőben is tekerni, meg beleizzadok és mosni is kell azokat, a télit nem fontos. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42513) fpeter07 válasza ludsimon (#42512) üzenetére


fpeter07
veterán

Meddig hatásos?

(#42514) D.Orion válasza ludsimon (#42512) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha komolyan gondolkozol ilyenben, akkor érdemes körbenézni, mert van több ilyen termék is a piacon. Pl. NeverWet. Ugyanezen az elven működik és van flakonos kiszerelésben is.

(#42515) csabi94 válasza belaazallat (#42507) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi, a múltkor már beszéltünk erről asszem, nem tudtak segíteni, hívtam egy boltot. Gyártatok, barátom intézi, csak kérdés, hogy mikor kapom kézhez. :D

dqdb: 5 db-ot. :DDD Talán kihúzom vele a következő szezont. :C

[ Szerkesztve ]

(#42516) superecneB válasza ludsimon (#42512) üzenetére


superecneB
őstag

Kérdés, hogy szellőzik -e. Egyébként nekem a sima Omni-Tech®-es kabátom ugyan így vízlepergető. Persze ezt időnként impregnálni kell ami viszonylag gyorsan le tud "kopni" róla, de még sosem áztam át ebben. Nyilván nyáron nem hordok kabátot, tehát ilyen szempontból nem alternatíva, de késő ősz-tél-kora tavasz idején abszolúte bevált.
A cipőm meg egy vízálló bakancs ilyenkor, bár gondolom te SPD-vel tolod tehát neked lehet jó egy ilyen, de szerintem egyszerűbb egy kamásli nem? (és melegebb és olcsóbb)

How long will Ultra-Ever Dry coating last?
Answer: Environmental conditions will affect duration and these can vary. Abrasion is the leading cause of reduction in the superhydrophobic coating’s life. Under non-abrasive, static conditions, you should expect to see many years of outdoor service. Indoor applications will exceed that of outdoor applications.

Hát ezekszerint ez olyasmi mint egy impregnáló spray. Dörzsivel veszít az erejéből majd teljesen elmúlik a hatása. Tehát ha mondjuk a cipódre kened, ahol gyűrődik a cipőd, ott bizony be fogsz ázni.

(#42517) Gergő_ válasza ---Lasali--- (#42503) üzenetére


Gergő_
őstag

GT 85-öt használok a nagyon megnyúlt láncomon. egész jó, ha gyakran használom. Itt elég sokat esik az eső, hó, van minden latyak izé.

(#42518) Auratech


Auratech
őstag

[végtelen üldözés]

Auratech Field Recording

(#42519) Toomy


Toomy
senior tag

Finom volt a reggeli betekerés a slick-kel.
Battától-Tétényig hókásás nyomvályús, de Téténytől csak sónedves út volt. Hatalmas respect az FKFV-nek. Na így kell ezt csinálni. Persze a mellékutak és a bringautak halálosak!
Még a nagy lejtőn - Érd előtt a 6-oson- ahol általában 50-el sederek ott is tövig markoltam a fékeket. Az út felénél már kezdtek is fáradni rendesen a csuklóim olyan görcsösen markoltam a kormányt és a fékeket. :K

(#42520) rétisün válasza Toomy (#42519) üzenetére


rétisün
veterán

"Hatalmas respect az FKFV-nek. Na így kell ezt csinálni"

az úttest nálunk is egész járható, a járdákra viszont tonnaszám szórják az apró zuzalékot, meg a fűrészport....sztem még júniusban is ropog a talpunk alatt :(((

már tervezem cserélni a fékbetéteket a dolgozóbajáróson, ezen a télen a latyakban jobban kopott, mint előtte egész évben.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42521) Toomy válasza rétisün (#42520) üzenetére


Toomy
senior tag

A fékbetéteket és is ma fogom cserélni, mert fémre ment az eleje :U a mai sok fékezéstől... Még jó hogy nem egy 100-as utamon...

(#42522) ludsimon válasza Toomy (#42521) üzenetére


ludsimon
veterán

vegyél minőségi fékpofákat ! fekete Corratec. Asszem 1500Ft 4 db.
Én nekem 1 szezont végigbír, esőben is fog és alig kopik, csak ezekben a sós utakban kopik mint állat, mert leejtőknél úgy kell markolni a féket, hogy ihaj! Rendesen fél- 1 óra után érzem a karomat. Kell kapaszkodni rendesen.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42523) lsebestyen válasza ludsimon (#42522) üzenetére


lsebestyen
addikt

sajna ennek felment az ára pár hónapja, 2400ft.

(#42524) Hasaggymeg válasza Auratech (#42468) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Tanulságos,bárcsak én is helyretehetném a nyakam így valahogy.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42525) bubi92 válasza ludsimon (#42522) üzenetére


bubi92
őstag

nektek fékeseknek mindig van valami problémátok ;] :P

(#42526) Toomy válasza ludsimon (#42522) üzenetére


Toomy
senior tag

Már egy hónapja megvettem a Merida BS-MD002 -es pofákat. Az előző Acor ABS-2804 -es pofák 3000-et sem tudtak. De hát ebben a szutykos időben nem is csodálom.
Kíváncsi leszek, hogy a MERIDA mennyit tud majd, de az ,ár csak egy év múlva fog kiderülni, mert nemsokára lehet ülni az outira. :K

(#42527) Muton válasza dqdb (#42498) üzenetére


Muton
addikt

Nekem az is->pm 185-ös átalakító full rossz az avid tárcsához, kb pont 3-5 mm-elfogy beljebb a fék, mint kellene, azaz egy 180-as tárcsánál pont jó lehet :D

mod: most látom, h miylen gyors voltam :D

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#42528) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Van egy Bravo 410E villám a montimba (tudom forintot nem ér) viszont sajna annyira fos h nem is mozog már. Dobjam ki, vagy mit lehet vele csinálni? Ezekbe kell olaj? Vagy zsírozni kell? :R /Amúgy sajnálom h két évvel ezelőtt nem voltam otthon a bringázzunk témában, szülinapra kaptam a bicót, 60rugó volt, és csomó baja van, és ugye így h tudom már mi milyen minőségi, csupa hulladékból van összerakva :( /

(#42529) Toomy válasza lsebestyen (#42528) üzenetére


Toomy
senior tag

Ja, zsírozd le és dobd ki. :DDD

(#42530) D.Orion válasza lsebestyen (#42528) üzenetére


D.Orion
veterán

Vidd be egy Gepida szervizbe a telót és sztem 4K-ért megcsinálják. A 2013-mas Mundo-nak(meg 2012-es és 2011-nek) is ez az első telója. Tényleg nem a legjobb, de ott legalább tuti van hozzá alkatrész emberi áron.

[ Szerkesztve ]

(#42531) lsebestyen válasza D.Orion (#42530) üzenetére


lsebestyen
addikt

Rendben, elviszem, kíváncsi vagyok :)

(#42532) D.Orion


D.Orion
veterán

Székesfehérvár hajnal fél hat:
A tegnapi -8.5 után azt hittem, hogy a mai -2.5 már semmi nem lesz. Tévedtem, az utolsó 2km-en a szálingozó hóesés átment hófúvásba, szakadó hóesésbe és viharos erejű szél kísérte. :(

(#42533) deicide válasza D.Orion (#42532) üzenetére


deicide
veterán

Én 4:50-kor indultam gyalogolni, pont a hóesés kezdetekor értem haza :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42534) superecneB


superecneB
őstag

Innen vásárolt már valaki?

Ezzel szemezgetek éppen: [link] Egy jó öreg Duke.

(#42535) ---Lasali--- válasza superecneB (#42534) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én vásároltam a múltkor mert sehol máshol nem tudtam beszerezni a kedvenc XTR váltómat viszonylag jó áron, ha lehet jó árról beszélni egy xtr alkatrésznél.. :(((
Szép ez a villa. Ilyen állapotú duke al ma már nehezen lehet találkozni. Mondjuk jó lenne látni a belsejét.

[ Szerkesztve ]

(#42536) superecneB válasza ---Lasali--- (#42535) üzenetére


superecneB
őstag

Ugye, hogy jó vételnek tűnik 25 ért? Mennyire lehet ezekhez külföldről alkatrészt kapni ha valami baja lenne? Akkor végül is nem kamu a bolt, ez megnyugtató.

Bár most vacilálok mert bátyámtól meg tudnám venni a RS SID Team-jét ami csak 1440g vagy mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#42537) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok!

Lassan jön a szezon, hova érdemes vinni nagygenerálra a gépet Budapesten? Lehetőleg a X. Ker környékén?

(#42538) belaazallat válasza superecneB (#42534) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Én is vásároltam tőlük, nekem vegyes érzelmeim lettek. Utánvétellel vettem 40000Ft-ért alkatrészeket. Elküldték sima postával, vagyis nem kellett fizetnem a csomagért. Figyelmességre utal. :U

Átvétel után a vásárolt kerékszetten, a hátsókeréken 9db küllő sérült volt, a racsni mögé beesett lánc okozhatta a sérülést.
Így néz ki az általuk tökéletes műszaki állapotban lévő kerék. :F Amikor felhívtam őket, hogy először is fizetni szeretnék, másodszor reklamálni, akkor a szerelő közölte, hogy pedig ő átnézte csomagolás előtt és nem látott rajta sérülést. A kerék újrafűzésének árával csökkentett összeget utaltam el nekik.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#42539) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Milyen merev villát ajánlotok 26"-os MTB-hoz? (szeretnék tavaszra egy városi, gyors bicajt, a váz már megvan) Nézegettem és nem nagyon találtam :F Lehet egy lock outos teleszkóp is jó lenne? Bár azok jóval nehezebbek, mint a merev villa...

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42540) deicide válasza pengemetal (#42539) üzenetére


deicide
veterán

Én is merev villát akartam, mikor az előző telóm kikönyökölt, de lebeszéltek róla, nagyon drágák, maradt a lock-os teló, aztán a lehetőség is megmarad, ha hegyre akarok menni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42541) capulet75


capulet75
addikt

anyád

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#42542) SOAD19 válasza capulet75 (#42541) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem értem, ilyet miért kell megosztani itt?! :U :(

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#42543) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

Anyukám már 7 éve biciklizik munkába egy női mistral altrix sporttal, sajnos úgy tűnik, az idei évben készül megadnia magát a szerkezet. A váltókon a lánc néha megakad majd nagy hévvel ugrik egyet.. néha úgy kell visszarakni, a felni szépen kopik (elvileg egy szerelő azt mondta a, hogy télen az utakon lévő újfajta "kavics-só" a hibás ami felcsapódáskor lerakódik az oldalára, majd fékezéskor a pofák jól megkaristolják az alumínium felnit... Apukám szkeptikus ezzel kapcsolatban de szerintem is tökre elképzelhető, de erősítsetek meg ebben :D )
Illetve a kormányba épített váltókar is kopásnak indult. Nagyjából a bicikliben 13-14 ezer kilométer van, a kérdésem az lenne érdemes ezt a biciklit szervizelni és a felsorolt hibákra gyógyírt találni vagy jobban járnánk egy új bicikli megvételével? Ez a fajta városi city bringa még most is 78-80 ezer forint a közeli boltban.

Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#42544) Auratech


Auratech
őstag

Ma reggel megmutattam a bicónak, mennyire szakad a hó. Aztán visszatettem...
Ma medenceparty inkább a 12 óra munka után...

Auratech Field Recording

(#42545) pengemetal válasza deicide (#42540) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi, akkor lock out felé nézelődök.

Én még hóesés előtt indultam munkába, de a hazaút vicces lesz!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42546) deicide válasza pengemetal (#42545) üzenetére


deicide
veterán

Én is lezavartam a mai gyaloglást inkább hajnalban, mert hóban este már nehezebb lesz, de azért lehet, hogy gyalog este is kinézek, bringával semmiképp... :N

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42547) pengemetal válasza deicide (#42546) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Remélem mire elindulok letakarítják, bár most nagyon esik...

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42548) rétisün


rétisün
veterán

" Az Országos Meteorológiai Szolgálat piros riasztást adott ki holnapra Vas és Zala megye térségére: 24 óra alatt is 30 centit meghaladó friss hó hullhat." :((( :O

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42549) tjokai


tjokai
senior tag

Volt már?! Ha igen akkor bocs, ha nem akkor tessék egy kis újdonság...

Üdv!

(#42550) ludsimon


ludsimon
veterán

Minden bringást megkérek, nem miattam, nyomjon ide egy ajánlomot!

[ Szerkesztve ]

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.