Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) zoo8800 válasza TripleB (#42450) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem nem ez a típus van, hanem Vanilla R, csak érdekel a dolog.

rip and tear, until it is done

(#42452) Toomy válasza deicide (#42441) üzenetére


Toomy
senior tag

... amit Te csinálsz és ahogy csinálod az még jobban is. :K

[ Szerkesztve ]

(#42453) Doki-HUN1978 válasza TripleB (#42449) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Értem, a fully-ról nem tudtam...

Azt hittem a keród eladásával a kerékpározásról is le kell mondj, de így egy kicsit jobb a helyzet...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42454) ludsimon


ludsimon
veterán

Fairfield-ben lőttek a tekerésnek :)

undefined

(#42455) ludsimon


ludsimon
veterán

[ Képek ]

undefined

(#42456) Hasaggymeg válasza ludsimon (#42454) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Te ha ilyent látsz mit gondolsz?Van ott még annyi hely az ajtó tetejénél,hogy kiférjek bringával? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42457) tjokai


tjokai
senior tag

Hello
MTB bringámra szeretnék ballonos külső gumikat vásárolni 26"-ban, legalább 2.2 szélességben. Ajánljatok már egy olyan gumit, ami nem kopik sz*rrá 2 tekerés után, inkább aszfaltra való de azért ha földútra tévedek néha-néha, ott se valljon hatalmas kudarcot. Jelenleg a gyári gumiabroncsok vannak még rajta, nem akarok hazudni de kb 400km-t tekertem velük és mondhatni, h nullára futott a hátsó gumi futófelülete, az eleje még kb 30%-os(igaz, újonnan is elég szerény minta mélységgel rendelkezett és iszonyatosan lágy gumi) .
Max 10e ft-ot szánok az egy pár gumiabroncsra.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#42458) lsebestyen válasza tjokai (#42457) üzenetére


lsebestyen
addikt

De ha főleg aszfalton használod akk minek 2.2es gumi? Nekem 1.9es van az még elmegy földúton is, és nem is kopik annyira.

[ Szerkesztve ]

(#42459) tjokai válasza lsebestyen (#42458) üzenetére


tjokai
senior tag

Sok az útpadka, úthiba, vizelvezető.....igy a gumi is csillapitana, és "védené" a felnit. Nem vagyok az a nagy megszállott egyébként sem, h egyszerre 100km-t tekerjek le, tehát inkább csak rövidebb távokra használom a bringát, ott nem lenne annyira fárasztó a széles gumi.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#42460) ludsimon válasza Hasaggymeg (#42456) üzenetére


ludsimon
veterán

:C :K

undefined

(#42461) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Szerintetek ehhez a lánchoz ez a patentszem jó? :R

(#42462) csabi94 válasza lsebestyen (#42461) üzenetére


csabi94
őstag

Úgy tudom, hogy igen.

(#42463) Teasüti válasza Hasaggymeg (#42456) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Simán, majd viszi a hátán! :DDD

(#42464) ---Lasali--- válasza TripleB (#42442) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Sala, vagy Pista bácsi? Vagy már az új paul lange-s szervizesnél volt?

(#42465) ---Lasali--- válasza lsebestyen (#42461) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Oda van írva a felsorolásba a HG40 es lánc, szóval jónak kell lennie. De én jobban szeretem a sram patent szemeket: [link] Ezt nem mondom 100%-ra hogy jó hozzá, de ez faszább megoldás.

(#42466) lsebestyen válasza ---Lasali--- (#42465) üzenetére


lsebestyen
addikt

az zavart meg h elé volt írva a CN, kitudja mi az :DDD köszi a válaszokat :R

(#42467) deicide válasza Toomy (#42452) üzenetére


deicide
veterán

Ma is voltam egy kényelmes 24km-es sétán a hegyen, élmény volt. :K

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42468) Auratech


Auratech
őstag

No mindjárt indulok be Győrbe egy kis vasárnapi ebéd előtti gyúrásra. Itt kevés a hó, nincs gond a bicajozással, bár óvatosnak kell lenni. A 15km pont jó bemelegítésnek...

Nem az agg koromból fakadó túlóvatoskodás miatt vagyok ennyire fosós, ha kicsit csúszik. Az a probléma, hogy a bal vállam hála egy motorosbalesetnek, rendkívül könnyen képes kificamodni. Egy szar esés és már tehetem is vissza, ami után az ájulás környékez, mint egy kiadós gyomorszájba rúgás esetén.
A legszarabb volt, mikor egy medencébe bukfenctől ugrott ki és a víz alatt raktam vissza kifújt levegővel, a medence alján.. A vállficam után két hétig a tüsszentés/köhögés is pánikot okoz..
Hihetetlen fontos, hogy a lehető legrövidebb időn belül a helyére kerüljön az ízület, mert a vápa és a szalagok pár másodperc kinyúlás után még viszonylag hamar regenerálódnak! Néha figyelmeztetésképpen sport közben "kilöttyen" az ízület. Ilyenkor az embert "hidegzuhany" éri és visszafog kicsit...

Saját technikám a következő:
Ficam, felfogom. Csukló alatt rámarkolok a sérült vállú karom alkarjára és 45 fokban felemelem magam elé. Tehermentesítem a vállat, elkerülve a görcsöt. Sérült oldali tenyér lefelé néz. A csukló alatti fogás miatt kb egy derékszögű háromszöget formál a két kar 45 fokban felfelé mutató heggyel. Ekkor az ép karom könyökét nyújtva, szépen erőt fejtek a ficamodott ízületre és hallható, érezhető, hogy visszacuppan. Ekkor még nem eresztem el a csuklómat. Megpróbálom ép karommal kicsit lejjebb engedni a sérült kart. Ha bármilyen feszítés ébred, még nincs a helyén!! Ismétlés.
Amikor helyre került, nagyon lassan leengedem és megnyugszom. Igen óvatosan kimozgatom minden irányban a sérült vállam, hogy biztos legyek. Ilyenkor még nem fáj, csak szarul vagyok. Ez után kb 4 napig az erős izomlázra, húzódásra hasonlító fájdalom marad a sérült szalagok környékén.
A ficam sérülés helyétől függően sokféle lehet az erőkifejtés iránya. A lényeg a lassú egyenletes húzó erőkifejtés. Az ízület "magától" helyre klattyan. Orvoshoz el kell menni, mert lehet bevérzés, szakadás is és ott a gyorsaság a döntő...
A filmekben látható karkitépés, kartörés nem szolgálja az egészséget, hacsak nem a szadisták lelki békéjét..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#42469) F_Gergely válasza zoo8800 (#42348) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszönöm szépen! :R

Másik kérdésem, szerintetek egy 20"-os vázba mekkora első villát lehet berakni? Most amit kinéztem Rock Shox villának 150 mm az útja. Mostani villám 80 mm RST teló, kb 2-3 centivel rövidebb hosszában.
Szerintem simán jó hozzá de inkább megkérdezem a "szakikat" . Szerintetek?

Egyébként egy 2008-as Magellan Hydra-m van.

(#42470) dqdb válasza F_Gergely (#42469) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem a váz konkrét méretétől függ a beépíthető teleszkóp rugóútja, hanem a vázgeometriától. XC vázba XC teleszkóp kell, azaz 80-100-120 mm-es. Ha ilyen agresszíven megemeled a bringa elejét, akkor amellett, hogy az összes vázszöget elrontod ezzel, és sem mászásra nem lesz jó a bringa, sem lejtőzésre, sem síkra, sokkal nagyobb terhelésnek teszed ki a fejcsövet, mint amire tervezték, valamint a nyeregcső-nyeregvázcső párost is, mert jobban a hátsó kerék fölé kerülsz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42471) Toomy válasza deicide (#42467) üzenetére


Toomy
senior tag

Frankó! Szép karika. :C
Kellenek az ilyen túrázások is, mert igazából ilyenkor tud az ember rácsodálkozni a természet szépségeire. :K
Bringával is lehet ugyebár, de ott általában aszfalton megyek, ezért is tetszett meg a novembertől való mountizás is, mert nem egyszer rákavarok földutakra és erdei utakra is persze csak szigorúan -4 -5 fok környékén, (nem úgy mint egyesek) és hatalmas élmény az is. Akárcsak egy 200 km-es outi kör. :K

(#42468) Auratech - "Egy szar esés és már tehetem is vissza, ami után az ájulás környékez, mint egy kiadós gyomorszájba rúgás esetén." Ezt úgy kell elképzelni mint a halálos fegyverben a Mel Gibson -os jelenetek? :U

[ Szerkesztve ]

(#42472) F_Gergely válasza dqdb (#42470) üzenetére


F_Gergely
őstag

kapizsgálom, tehát akkor azt mondod 120 mm-nél nagyobb villát ne is rakjak bele.
Igazából maga a váz dőlésszöge elvileg nem változna, mert 2-3 centivel hosszabb a 150-es villa a jelenleginél (lemértem), illetve a mostaninak jóval hosszabb a nyaka, azért gondoltam hogy ha levágom a nyakát rövidebbre mint a mostani, akkor elvben kompenzálom az a 2-3 centit, és ugyan ott vagyok.
De lehet akkor ez hülyeség amire gondoltam.

Pedig nagyon megtetszett az a villa, és sajna a 120-as is kb ilyen árban van :(

(#42473) TripleB válasza ---Lasali--- (#42464) üzenetére


TripleB
senior tag

Passzolom, szerintem Sala csinálta a Doctorbike-on keresztül.
(beszéltem előtte Salával is, de a kedvenc bicikliboltom elintézte nekem, így nem volt útiköltségem)

Ezeket cserélték

(#42453) Doki-HUN1978
Az a nagy helyzet, ha eladnám a Specit is, még egyszer nem tudnék összerakni egy ilyen szintű biciklit szerintem, inkább nem eszem, de ez megmarad... :)

(#42466) lsebestyen
A cn a símanó kódja, a chain szóból, megvan ez mindennél pl fh= front hub stb. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#42474) Toomy


Toomy
senior tag

Ilyen anyag nekem is kellene. :K Csak az a gáz hogy tuti platina árában mérik. :U

(#42475) zoo8800 válasza F_Gergely (#42469) üzenetére


zoo8800
veterán

A Rock Shox-ok közül Torát vagy Rebát tudnék elképzelni abba a vázba.

rip and tear, until it is done

(#42476) F_Gergely válasza zoo8800 (#42475) üzenetére


F_Gergely
őstag

[link]

ennek be lehet állítani 120-as utat, akkor az ugy már jó lenne nem? (olyan villát szeretnék amit később egy össztelós gépbe át tudok rakni, és árban ez ugyan annyiba kerül mint egy 100-120 mm-es)

Ha a teló útját vissza veszem 120-ra az úgy jó?

(#42477) eddie1978 válasza Toomy (#42474) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ezt pont a héten mondta kollegám. Vázat lekezelni és el lehet felejteni egy darabig a takarítást.

(#42478) zoo8800 válasza F_Gergely (#42476) üzenetére


zoo8800
veterán

Még az is necces. Persze meg lehet szokni a csoppert :)
Rock Shox Recon 351 U-turn, inkább ezt venném, ez rugós, könnyebben megindul.
Milyen fully vázat tervezel?

rip and tear, until it is done

(#42479) F_Gergely válasza zoo8800 (#42478) üzenetére


F_Gergely
őstag

Eredetileg ezt a villát néztem ki de nem kaptam fehér színben sehol, fekete meg nem kell ;]

A váz márkáját még nem döntöttem el, mindenképp olyan bringát szeretnék összerakni ami úgymond "beast" tehát bárhol elmegyek vele, és szeretnék vele versenyezni. Egy elegáns de igazi zúzós gépet szeretnék valószínűleg carbon vázas lesz, hogy könnyítsem a súlyát.
A jelenlegi pedig hétköznapi használatra, túrázni, stb. De ha már veszek telót mindenképp valami normálisat szeretnék, illetve rakok fel bb7-es tárcsákat azokat kell hogy birja.
A "chopper" effekt meg nekem igy is érzésre lent van a kormány pedig vannak hézagológyűrák, hajlított kormányom, és 24-es villanyakam, ezért gondoltam hogy az a 2-3 centi többlet nem fog gondot okozni, és a lockout-al pedig emelkedőn fel illetve lefele tudom fixálni a villát.

(#42480) zoo8800 válasza F_Gergely (#42479) üzenetére


zoo8800
veterán

Jah bocs. Pfejjjj, fekete villa :DD
csoppernél nem mindegy, hogy csak a kormány van bazi magasan, vagy a bringa egész eleje.
a lockoutot én nem tartom túl sokra, ha nem kiállva tekersz, akkor szerintem felesleges.
24-es villanyak, azmiaz?

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#42481) zoo8800 válasza zoo8800 (#42480) üzenetére


zoo8800
veterán

jah hogy 24 centi a villanyak, leesett. :)

rip and tear, until it is done

(#42482) lefkosia


lefkosia
őstag

Adott egy Cube acid 29' 2013 kerékpár. A gyári nyereg mit mondjak, kicsit kényelmetlen...Tudnátok ajánlani egy kényelmesebbet?

The Truth Is Out There

(#42483) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Honnan tudhatom előre, hogy egy adott lánc kompatibilis adott patentszemmel?
Köszi!

(#42484) ---Lasali--- válasza Teasüti (#42483) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Sebességek szerint vannak patent szemek a hozzájuk tartozó láncokhoz, de csak a márkában azonos láncokhoz mondható tutira hogy jó, egyébként ki kell próbálni..

(#42485) dqdb válasza Teasüti (#42483) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rém egyszerű: a patentszemnél megadják, hogy hány sebességes lánchoz jó :) 10 sebességesnél van szívás, mert a SRAM oda (elvileg) egyszer bontható szemeket árul. A SRAM láncokat eleve patentszemmel árulják, ha most kellene venned és tervezed a bontásos takarítást, akkor érdemes Shimano helyett olyat választani.

Lassú voltam :B

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42486) D.Orion válasza lefkosia (#42482) üzenetére


D.Orion
veterán

Olcsó és kényelmes nyergek pl:
Selle Monte Grappa Liberty
Selle Monte Grappa Argo

De sajnos a nyereg az egyik olyan ami mindenkinél egyedi, hogy mi jön be.

[ Szerkesztve ]

(#42487) ---Lasali--- válasza dqdb (#42485) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én saját használatra azt s 10 es sramot is megbontottam már nem egyszer.. az olyan hülyeség egyébként hogy egyszer bontható.. ilyen tipikus sram hozzá állás, egyébként a színe is vicces, hogy fekete, és megfogja a kezedet is a fekete festék amivel be van mázolva, igazi minőségi darab..

(#42488) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Értem, városi bringára kell budget lánc és láncbontót nem szeretnék venni (drágállom), patentszemmel olcsóbb.
Sunrace 6/7-es lánchoz akkor gondolom jó lesz a Sunrace 7/8-as szem. Szélességük azonos.

(#42489) F_Gergely válasza zoo8800 (#42480) üzenetére


F_Gergely
őstag

A két villa egymás mellé rakva, majdnem egy hosszú, a 150 mm-es 2-3 centivel hosszabb, tehát elvben ha lerakom 120-ra akkor ugyan ott vagyok, ha meg mozog a villa a gép dőlés szöge lesz nagyobb. (most ha szimplán a számokat nézem).

Fekete villát azért nem szeretnék, mert a gépem szinösszeállítása ezüst/fehér a fekete pedig nagyon elhanyagolható (még a bovdenházam is ezüstös-fehéres) és a fekete villa nagyon elrondítaná az összképet :DDD

Tehát ha csak a számokat nézem, elvben a 150-es villa majdnem teljesen úgyan olyan hosszú mint a jelenlegi, csak a rugó utja több, tehát fékezéskor úgy megdől előre a gép mint állat :D
De a chopper jelenség elvileg nem lehetséges mivel hosszra a kettő szinte teljesen ugyan az.

(#42490) F_Gergely válasza lefkosia (#42482) üzenetére


F_Gergely
őstag

hát én is vakartam a fejem mikor nyerget kerestem a gyári helyett, végül Specialized nyerget vettem 13 ezer körül, de megérte mert hosszabb távon sem nyomja a hátsó felem. Viszont azt észrevettem hogy nem mindegy miben teker az ember, nekem farmerban a legkényelmesebb, vékonyabb anyagú nadrágnál fáj a seggem 5-6 óra után.

(#42491) lefkosia válasza F_Gergely (#42490) üzenetére


lefkosia
őstag

detto így vagyok vele. Max 15 ft bezárólag gondolkodtam nyereg ügyben. Jövőhéten keresgélek.. köszönöm az infót

The Truth Is Out There

(#42492) zoo8800 válasza F_Gergely (#42489) üzenetére


zoo8800
veterán

Ok, értem.
Most milyen villa van a bringában?

lefkosia
WTB-k közt nézz még szét, elég jòk vannak.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#42493) F_Gergely válasza zoo8800 (#42492) üzenetére


F_Gergely
őstag

hát egy gyári "gagyi" omni RST, elvileg 100 mm-t mozog de gyakorlatban olyan 50-60 mm-t ha nagyon odaverném lehet mozogna többet de 80-nál biztos hogy megállna.
De tárcsafék miatt mindenképp le akarom cserélni, illetve szeretnék egy állítható vajpuha villát :)
Ez a dual air dolog meg nagyon megtetszett, de ahogy olvastam a 2013-as villáknál a rock shox visszaáll a solo air-ra.

(#42494) lsebestyen válasza Teasüti (#42488) üzenetére


lsebestyen
addikt

Lehet hülyeséget beszélek, de láncbontó amúgy is kell, ha pl nem akkora a lánc mint ami neked kéne...:U Amúgy 2rugót szerintem simán megér, én annyiért vettem egy merida bontót.

(#42495) Teasüti válasza lsebestyen (#42494) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van itthon egy jól felszerelt műhely, valahogy csak megoldom majd. Kiütöm belőle. Meg nem szándékozom lerövidíteni, ha feszesen tudja tartani a váltó. Viszont összerakáshoz is kellene gondolom, akkor meg már inkább patentszem.

Lasali:
Miben is maradt a kenőanyagos eszmefuttatás? :)
#1.-ben olvastam a linkelt gondolataidat, aztán arra jutottam, hogy a TF2 nem megfelelő nekem.
Vmi univerzális kellene, ami jó a városira minden időjáráshoz és jó az XC-re is hegyre, száraz időre főként.
TF2 szerinted csak aszfaltra jó szárazon, így azt kukáztam.
Auratech emlegette a zsírspray-jét, azok közt kutakodok, eddig arra jutottam, h benézek egy autós boltba és kérek ajánlatot. Kolléga meg még nem méltatott válaszra, h mit is használ pontosan. :)

Illetve, mit rakjak a teleszkópokba tavasszal? Van itthon valamilyen sárga gépzsír :D, és van grafitos is, meg van műszer olaj. Gondolom ezekből pont nem lenne jó keverni. :D
Konkrétan miből kéne kotyvasztani?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42496) lsebestyen válasza Teasüti (#42495) üzenetére


lsebestyen
addikt

A teleszkópos téma engem is érdekelne :)

(#42497) superecneB válasza Teasüti (#42495) üzenetére


superecneB
őstag

Bicikli láncra én csak Rolhoffot használok. Azt hiszem, manapság fekete kupakkal forgalmazzák ugyan ezt a típust.

(#42498) dqdb válasza ---Lasali--- (#42487) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én saját használatra azt s 10 es sramot is megbontottam már nem egyszer.. az olyan hülyeség egyébként hogy egyszer bontható..
Igen, emlékeztem erre, hogy írtad már, azért is tettem oda zárójelben az elvileg szót. Ugyanezzel a patentszemmel adja a SRAM a láncait, vagy azokra normális patentszem kerül?

Vajon Avid fékhez és 185 mm-es tárcsához való első PM → PM és hátsó IS → PM adapter jó lehet Shimano fékhez és 180 mm-es tárcsához :F

superecneB: én most szoktam le a Rohloffról (pedig még van fél liternyi belőle), mert bár jól működött, nagyon gyűjtötte a koszt. Azóta időjárástól függetlenül Motorex Dry sprayt használok, maximum esőben sűrűbben kenem. Lehet, hogy drágábbra jövök így ki csapadékos időszakban, de a lánc még 3-4 hónappal a legutolsó alapos tisztítás óta is fémszínű.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42499) TripleB válasza superecneB (#42497) üzenetére


TripleB
senior tag

Ráadásul a Rohloff-ot újra szoktam töltetni féláron.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#42500) F_Gergely


F_Gergely
őstag

én a kerékpár láncát Hyster targonca lánc spray-el fújom be, és kiválóan teszi a dolgát, ha nagyon koszos akkor meg benzinnel vagy higítóval lemosom :DD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.