Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) deicide válasza lsebestyen (#42300) üzenetére


deicide
veterán

Reményeim szerint minőségi GPS van benne, holnap, ha nem esik, megyek egy kört úgy, hogy a telefon is meg a mio is mérni fog és összehasonlítom a végén. De persze, hogy melyik a pontos, azt ki tudja? Kivéve ha mindkettő ugyanannyit mér. De ha nem is váltom ki vele a telefont, legalább mostantól tudok megfelelő pulzustartományban edzeni.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42302) #90933760 válasza Teasüti (#42298) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem éri meg. Jobban gurulóképessé lehetne tenni, meg tovább bírná összeszarás nélkül, de annyit nem ér. Alapvető tervezési (van olyanja?) agyhalálok vannak vele. Csak nehéz egy új bicóra átszokni, újra kell tanulni bringázni. :DDD
[link]
Akkor inkább egy ilyet kéne venni és ezen alakítani kicsit. Ha jók a csapágyai, nincs megkopva annyira, nincs szarráhullva, jók a méretei akkor már pozitív, elég lenne csak szétszedni, pucolni, zsírozni és összerakni. Max még lefesteni hogy tetsszen.

(#42303) Teasüti válasza #90933760 (#42302) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A trógert én is nézegettem. :)
Ha találsz single speed-re alkalmas alapanyagot (főleg csúszópapucsos vázat), akkor küld már el nekem is! :))

(#42304) Packersbay


Packersbay
tag

Közben megkérdeztem 1 szervizest és azt mondta,hogy a Megarange leginkább hosszú kanalas váltóhoz valók,ez igaz?? Mert akkor veszek sima menetest.
Néztem hajtóművet mert a mostanin a 2. fogaskerék már olyan hegyes mint a kutyám szemfoga :DDD
Ezt néztem ki:http://bringabutik.hu/vasarlas/kerekpar-alkatresz-kiegeszito/hajtomu-es-alkatreszei/hajtomu/shimano-alivio-trekking-hajtomu.html mtb-re menne gondolom itt a trekking csak fogszámok miatt van odaírva. Meg írják,hogy 8 sebességes láncot ajánlanak hozzá,de gondolom 7 sebességeshez való lánccal is lehet használni? Vagy akkor jobban kopik?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#42305) Teasüti válasza Packersbay (#42304) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megarange-hez: igaz.
Korábban én is szerettem volna, de nem tudom megállapítani, hogy jó-e a váltómhoz, így letettem róla.

Én úgy tudom a 6/7/8-as fogsorhoz ugyanolyan láncok használatosak. 9+ rendszereknél kezdődik a vékonyított lánc.

[ Szerkesztve ]

(#42306) lsebestyen válasza Packersbay (#42304) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja ez igaz, marokváltóval elég nehéz lenne felváltani, de amúgy megarange nagyon hasznos, kékesre felfele mindenki szenvedett, én nyugodtan ülve felkúsztam, megarange fokozatba :DDD

(#42307) Toomy


Toomy
senior tag

Nagyon remélem, hogy reggelre eláll az eső, mert szar lenne holnap is 1órán / 25km-en keresztül szakadó esőbe hatolni ahogy ma is részem volt benne. :U

(#42308) Peet210 válasza Toomy (#42293) üzenetére


Peet210
őstag

Edzes kozben a VDO-rol tudom nezni a pedalfordulatot a Polar-rol pedig a pulzust es melette a tobbit a 605-rol. Tehat edzes kozben minden adatot latok. Annyi aprosag van, hogy a vegen nem lesz minden adat egy grafikonon rajta. Igy kb. Fele annyiba kerulne igy kihozni az edge 605-ot (mivel a VDO es a Polar ora mar megvan) mint az edge 500-at pulzusmerovel os pedalfordulat szenzorral kiegeszitve.
Az anyagiak miatt lehet kicsit most probalom lebeszelni magam az edge 500-rol, pedig eddig nalam is ez volt a favorit.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#42309) deicide válasza Toomy (#42307) üzenetére


deicide
veterán

Ilyen szar időben miért erőlteted? Nem jók ezek a körülmények az egészségnek, meg én utálnám folyton a bringát takarítani. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42310) Toomy válasza deicide (#42309) üzenetére


Toomy
senior tag

Melóba be és haza. Azaz ezek az esős utak inkább csak közlekedések.
Egyedül a láncot takarítom hetente, a többit felesleges. Amúgy keményen be vagyok öltözve és nem is hajtom magam agyon. De az esőt azért nem csipázom. :( Sok bringás panaszkodik a térdére ill. az ottani ízületeire, de az enyémnek kutya baja, de még csak jele sincs neki, hogy valami gond készülődne.

Bár most olvastam egy cikket a túledzésről. Most nem tudom hogy megijedjek e vagy sem. :U

(#42308) Peet210 - Az outimon nekem a kormányon van a CATEYE ASTRALE 8-as pillanatnyi pedál fordulatmérős km óra. Mellette egy konzolon egy KALENJI CW300-as pulzusmérő amin látom az aktuális pulzust. A telefonomra meg rá van csatlakozva egy GARMIN-os mellkaspánt és egy sebesség és pedál fordulatmérő. Tehát én is el vagyok látva rendesen bisz-baszokkal. :D A legjobb hogy egyszerre 2 mellkaspánt van rajtam.

[ Szerkesztve ]

(#42311) SOAD19


SOAD19
addikt

Valaki egy sörnyitót?! ;)

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#42312) ludsimon válasza Toomy (#42310) üzenetére


ludsimon
veterán

:DDD
Ez a cikk nem Mi ránk vonatkozik. :)

undefined

(#42313) pengemetal válasza Toomy (#42307) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nem esik itt Kelenföldön, de minden havas (olvad). Elvileg ma már nem fog esni semmi.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42314) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Itt a finom vétel a szezon kezdetén, ha valaki bringát szeretne...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42315) Toomy válasza ludsimon (#42312) üzenetére


Toomy
senior tag

De biz'a futás -> sportolás , a sportba meg beletartozik a bringa is. Vagy Te máshogy értetted?
Tavasztól őszig szinte minden nap min. 3 órát tekerek, de inkább többet. Bár most télen sem ritka a 4-5 óra.
Szki mondta: "Lehet hogy nem élünk sokáig, de legalább egészségesen halunk meg." :K

(#42313) pengemetal - Itt Kelenföldön tényleg nem sok hó esett. Battán majdnem 5cm volt. De szerencsére az utakon a só miatt elolvadt.

[ Szerkesztve ]

(#42316) szki válasza belaazallat (#42220) üzenetére


szki
őstag

:DDD
Sünivel vigyázni kell! Ha odateszi magát, akkor nagyon tud hasítani! Tehát akkor nem kényelmes outis.

Nekem meg gyűlnek a téli kilométerek is. 0 C fok kifejezettem kellemes bicajos idő nálam. Max 2x40 km-t tekerek mostanában. Nincs nagy tempóm, és nem is erőltetem meg magam bicajon 05.19.-ig, mert a futásé a főszerep addig. Lesz 4 hetem rákészülnöm konkrétan a 06.15.-i Velence 10x-re. Bruttó célidő még passz. Egyedül a 280 km-re bruttó 11 óra reális lenne. Erős csapatban meg bármi lehet :)

(#42310) Toomy: az a túledzéses cikk persze érdekes. De tudjuk, hogy nagyon egyénfüggő, mi számít túledzésnek. Mondjuk télen könnyebb túledzeni magunkat. Vagyunk már olyan rutinosak, hogy megérezzük, ha sok.
Aki 40 éven át, heti 5x8 órában kemény fizikai munkát végez, akkor ő vajon túledzi magát? :) Na szóval attól még messze vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#42317) ludsimon válasza Toomy (#42315) üzenetére


ludsimon
veterán

figyelj! Vagy sportoló akarsz lenni, vagy hobbi koca bringás. Élsz 70-80 évet, DE ÉLSZ, vagy élsz 90 éves korodig, unalmasan.

undefined

(#42318) deicide válasza ludsimon (#42317) üzenetére


deicide
veterán

Aki 90 évig él és nem sportol, az mitől biztos, hogy unalmasan él? A sporton kívül is van azért élet. Aki kőgazdag és végigutazgatja az életét, nem mondanám, hogy unalmasan töltené a napjait.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42319) Syd69 válasza Teasüti (#42241) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nyeregtáska szerintem van jobb is :(

(nekem nem jött be, repült)

Alma

(#42320) Doki-HUN1978 válasza deicide (#42318) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

+1

+ az sem garancia a hosszú életre.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42321) szki válasza deicide (#42318) üzenetére


szki
őstag

Hát ja. Amikor épp nem sportoltam, akkor se unatkoztam, és mégis jól szórakoztam :DDD
Akinek van gyereke, annak nem kell ezt kifejtenem:)

(#42322) pengemetal


pengemetal
aktív tag

2007-es, de új Kona Lana'i megér 40e ft-ot? (shimano felsz. 7x3, rst villa)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42323) belaazallat válasza szki (#42316) üzenetére


belaazallat
addikt

":DDD
Sünivel vigyázni kell! Ha odateszi magát, akkor nagyon tud hasítani! Tehát akkor nem kényelmes outis."

Hali!

Megtapasztaltam! Meg is beszéltük a verseny után a fürdőben. :)

Viszont most upgradelem a Wensont, kap új kerék szettet, váltókarokat, új első váltót. Ja és lesz egy tartalék Wenson, szóval lesz két egyforma bringám! :D Ha elkészültek közlök képeket.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#42324) zoo8800


zoo8800
veterán

Link, érdemes megnézni ezt a vázat. Ilyet nem minden nap lát az ember. :W

rip and tear, until it is done

(#42325) ludsimon válasza deicide (#42318) üzenetére


ludsimon
veterán

Nehéz olyannak magyarázni, aki nem olyan megszállott, mint Mi. Valakinek élete a sport.

undefined

(#42326) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#42325) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Zárójelben azért megjegyezném, hogy egy profi sportoló nem élvezi annyira az adott sportot, mint egy koca-sportoló.
Ezt egy élsportoló barátom szájából hallottam.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42327) Auratech válasza ludsimon (#42325) üzenetére


Auratech
őstag

Ha magasztos cél teszi az embert megszállottá a hétköznapi sodráshoz képest, az rendben van, mert anélkül nem megy.
Amitől röhögőgörcsöt kapok, hogy korombeli (+40) tagokat látok gyakran, beöltözve, komoly bringán, mint a profik, évek óta egyre növekvő pocakkal...
De ismerek 60-as ultramaratonistát is (F. T.), aki egy egész csokitortát betolt a lánykája szülinapján....

Auratech Field Recording

(#42328) ludsimon válasza Auratech (#42327) üzenetére


ludsimon
veterán

Az valóban vicces, röhögni tudok rajta, ugyanis az a legnagyobb butaság, hogy 'na majd letekerem'.
Ugyanis a megoldás a mérték.
Ha valakit sokat teker zabál is és hipp hopp olyan hasa lesz mint állat.

Úgy látom még egy szakértő a topicban. :)

undefined

(#42329) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#42328) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Mármint én lennék a "szakértő"?!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42330) pengemetal válasza ludsimon (#42328) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ez nem teljesen igaz: aki sportol, annak több a kalória igénye (ergo zabál) és ha ez arányban áll a sportolás mértékével nem lesz hasa. Kevés kajával a szervezet igénybevétel esetén az izmokat kezdi el bontani!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42331) Toomy válasza ludsimon (#42328) üzenetére


Toomy
senior tag

Én is elég sokat zabálok! Kell is mert különben leesnék a bringáról. Ott tartok, hogy 130-as pulzussal kaja nélkül elvagyok 100km-en, utána viszont már folyamatosan tolni kell az anyagot befelé. Persze versenyen más a leányzó fekvése, mert ott már 40-50km után enni kell, mert gyorsan lefordul az ember a bringáról.
Mikor lenyomok 200km-t ne tudd meg, hogy mi kaja belém megy és utána még édesség hegyek is. Nincs ideje felhalmozódnia bennem zsír formájában, mert a köv. nap letekerem. Vagyis abból van az energiám.
Viszont azt nagyon el szoktam rontani, hogy lefekvés előtt csúnyán telenyomom magam cukros dolgokkal is és reggel hiába eszek, befelé jövet érzem nagyon az éhséget.
Karácsony után a 72kg-ról felmentem 78kg-ra. Most már csak 74-75 vagyok. Ami tavasztól ismét csökkenni fog. :K

[ Szerkesztve ]

(#42332) Teasüti válasza Syd69 (#42319) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hallgatlak. :)

(#42333) szki válasza Auratech (#42327) üzenetére


szki
őstag

"egy egész csokitortát betolt a lánykája szülinapján...."
Hát az nálam csak a desszert egy jobb nyári bicajos napon :DDD
A haskörfogat nagyon jól szabályozható bicajozással, futással, jógával, favágással, stb egyszerű tevékenységekkel. Én nagyon stabilan tartom a versenysúlyom már 1,5 éve 85-87 kg között. Most közelítek a 90 kilóhoz, mert tudatosan tömeget növeltem, és felépítettem pár kiló diszkóizmot felsőtestre:) Picit szálkásítok majd tavasszal. Nagyon könnyen épül rám az izom. Ez gondolom genetika ;]

[ Szerkesztve ]

(#42334) rétisün válasza Auratech (#42327) üzenetére


rétisün
veterán

"Amitől röhögőgörcsöt kapok, hogy korombeli (+40) tagokat látok gyakran, beöltözve, komoly bringán, mint a profik, évek óta egyre növekvő pocakkal..."

azt miért baj, ha valakinek van egy hobbija (esetünkben a bringázás) és azt normális bringával, ahhoz való ruházatban teszi? röhögőgörcsöt kapsz, ha valaki hord sisakot, vagy drága bicajjal megy? miért?

az életkorhoz: diákként pl. nem sokan engedhetnek meg maguknak 3-4-500 ezer forintos bringát, viszont kicsit már dolgozott az illető (ergo idősebb is lett) lett rá pénze, hogy egy normális bringát vegyen, ne tescobájkon hódoljon a hobbijának. ettől kapsz röhögőgörcsöt?

röhöghetsz rajtam is, abszolút hobbibringásként olyan bicajjal megyek, ami talán tényleg túlzás. többször leírtam itt is, nem lenne, ha nem kaptam volna meg nagyon (és ez tényleg nagyon) jó áron. sisakot is felveszem, bringás ruhát is (főleg ilyenkor hidegben, amikor azért a melegítő nem túl szerencsés) aztán ha ez neked röhögőgörcsöt okoz, hát rajta.

viszont amikor eltörtem a kulcscsontom, örültem, hogy rajtam volt a sisak, és nem kaptam a kulcscsonttörés mellé még egy agyrázkódást is, vagy éppen nem tört be a fejem.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42335) Doki-HUN1978 válasza rétisün (#42334) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kövezz meg Süni, de én is megvonom a szemöldököm az ilyesmik láttán!
Szerk: Nyilván nem a bukósisakon stb; hanem a különösen drága kerékpárokon és tárgyakon.

Ez tipikusan a Ferrari-nagypapa szindróma.

Egész egyszerűen azért, mert a technika sokkalta többet tud,mint azt az illető valaha is kihasználná, arra meg teljesen felesleges - vagyis sznobizmus- annyi pénzt áldozni.

Persze mindenkinek szíve joga arra költeni amire akar, de azt nem kell elvárni, hogy azt néha meg ne mosolyogjuk.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42336) Auratech


Auratech
őstag

Szerintem vannak bringa fetisiszták. Elsö a tekerés. Legalább is nekem. Az nekem őrület,hogy az ember élő reklámtábla, mikor nem is fizetnek érte, hanem még en fizetnék érte. Stílusom naturál. Kabát a táskaba és zokniba tűröm a nacit. Aztán usgyi a lényeg. Se felirat se tetko. A legjobb reklám a teljesítmény...

Auratech Field Recording

(#42337) tamas3211


tamas3211
csendes tag

Szerintem ez akkor is relatív, hogy kinek mi a drága, de legfőképpen, hogy mire költi az adott összeget.
Valaki kütyü-buzi (sporton belül és telerakja magát biszbaszokkal) és valaki meg 1,2M-t költ a hangfalra, amit soha nem fogok megérteni. Valaki elissza, elutazza, gyerekeinek kuporgatja.
Aki nincs benne ezekben a dolgokban és nem éli meg sajátjaként, az kivülről bármit mondhat és megmosolyoghatja. Azután az illetőnek kell eldöntenie, hogy neki ez megérte vagy sem - kitart a döntései mellett és felvállalja vagy aztán megbánja és utálni fogja magát is, hogy lehet igaza van a megmosolygónak.

(#42338) deicide válasza tamas3211 (#42337) üzenetére


deicide
veterán

Ez így igaz, ahogy írod, magamra is ismertem, .0.5 méteres RCA kábelt vettem 38.000.-ért, tápkábelt 15.000.--ért a hifi többi részéről nem beszélek. Egészen addig röhögnek rajtam, amíg el nem jönnek meghallgatni ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42339) tamas3211 válasza deicide (#42338) üzenetére


tamas3211
csendes tag

na , nem is kell messzire menni :C

(#42340) Doki-HUN1978 válasza tamas3211 (#42337) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Kissé félreértitek a dolgot.
Nem arról van szó, hogy ki mennyit és mire költ, hanem ha olyasvalamire költ rengeteget, amit egyszerűen nem tud kihasználni. (Pl:ha már a hi-finél vagyunk, komoly hangrendszer panelba, vagy sportkocsi városi használatra.)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42341) rétisün válasza Doki-HUN1978 (#42335) üzenetére


rétisün
veterán

na bumm, akkor én is megmosolyogtattam magam a fullkarbon outimmal (nem dicsekvés, mert nem egy nagy márka) arra az évi 8-10-12 ezer km-re......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42342) szki válasza Doki-HUN1978 (#42340) üzenetére


szki
őstag

Ez nagyon off téma. Felesleges vele foglalkozni.
Bár konrétan a minimál bér 2-3X-osáért vettem a saját, és az asszony bicaját is a maga idejében. Amiért mások használt "kocsit" vettek akkoriban:) Szerintem jó döntés volt. A gyerekbicajokat viszont drággállottam. Az lenyúlás volt.

[ Szerkesztve ]

(#42343) Doki-HUN1978 válasza rétisün (#42341) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én azt szoktam ajánlani a kerékpár vásárlás előtt álló ismerősöknek, hogy annyiért vegyen kerékpárt, amennyit használja.
Mivel te sok időt töltesz rajta, nem gondolom, hogy 200-250 ezer forint sok lenne érte.
Nem 1,5 milláért vettél bringát nem igaz?!

(#42342) szki : Gondolom nálad ugyanaz a helyzet mint Süninél?!

Az asszonykád nem tudom mennyire használja ki a kerékpárját, de -feltételezem- ha sokat áldoztatok rá, nem csak a pincében áll?! Ez esetben nem gondolnád jó döntésnek, nem igaz?!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42344) F_Gergely válasza Doki-HUN1978 (#42343) üzenetére


F_Gergely
őstag

sziasztok, van kulonbseg fek es valtobovdenhaz kozott? Jagwire bovdenszettet szeretnek venni, de azt irjak hogy fekbovden, viszont a bovdenhazat en felraknam a valtohoz is.

- bocsi nem valasznak akartam, de telefononfelrenyomtam -

[ Szerkesztve ]

(#42345) #90933760 válasza Doki-HUN1978 (#42343) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor nekem kár is biciklit keresnem, mert amennyit használom -meg ahogy- kb. arra elég ami most van. ;] :DD

Amúgy igazad van. Bár aki megteheti járjon boltba 300 métert heti 2x, 1 milliós gépen.

[ Szerkesztve ]

(#42346) Doki-HUN1978 válasza F_Gergely (#42344) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Szia!
Lasali fórumtárs tud neked ebben segíteni bizonyosan. Én nem vagyok biztos benne, ezért inkább nem mondok semmit.

(#42345) Baltoafarkas: Tőlem aztán.... Az olyanokra mondják, hogy: "Több a pénze mint az esze"... :D

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42347) rétisün válasza Doki-HUN1978 (#42343) üzenetére


rétisün
veterán

1.5 millió? ha csak annyi lett volna :))

nem ám :N költöttem rá rendesen, mivel én raktam össze apránként, a régi cyclocross-->régi outi alkatrészek felhaználásával, cserélgetésével, de annyi pénz azért bőven nincs benne, még a két bringámban együtt sem.

az is igaz, hogy néha magam is túlzásnak érzem annak tükrében, mennyit/hogyan megyek, főleg egy outishoz (pl. Toomy :R ) na de hát ez van......(amúgy a tavalyi balesetem tett be nekem, azóta valahogy nincs meg a lendület, vagy csak szimplán győzöttt a lustaság :B )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42348) zoo8800 válasza F_Gergely (#42344) üzenetére


zoo8800
veterán

A fékbowhenház belül 1,5x olyan vastag, mint a váltóbowden háza.

rip and tear, until it is done

(#42349) Teasüti válasza rétisün (#42334) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem értitek a lényeget, neki a sörhasra feszülő mez okoz örömteli pillanatokat. ;)
Tehát az egész bringásban a pocak, mint kakukktojás. Egy Dura Ace szetthez már szerintem sem dukál a lógó pocak. :D

(#42338) deicide
Úhh bazdmeg, egyszer elmentem hallgatózni egy kedves emberhez, mikor kiműveltem magam a témában.
Örülök azért, h véget ért az audiofil korszakom, a bringa izgalmasabb hobbi. :D

[ Szerkesztve ]

(#42350) ludsimon válasza Teasüti (#42349) üzenetére


ludsimon
veterán

ott a pont, valaki még is értette! :)

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.