Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) zoo8800 válasza lsebestyen (#42178) üzenetére


zoo8800
veterán

Én nem szívesen használnék újra V-féket a tárcsa helyett. Sima Deore 525-ös van, kis tárcsával, semmi komoly, de nagyon jó...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#42202) Teasüti válasza #90933760 (#42197) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez ilyen kis léptékben működésképtelen.
Még ha használható ötlet is lenne, azt képzeld el, mikor ezerrel pörgeted a pedált, de a bringa lefullad az emelkedőn. :C
Pedállal meghajtani csak a kereket ésszerű.
Képzeld el milyen hatásfokkal tudnád hasznosítani az izommunkád, ha generátort hajtanál: mechanikai erő a hajtás oldalon -> villamos energia -> mechanikai erő a keréken. Minden egyes átalakítás jókora veszteséggel jár. És akkor a puferrelést és a szállítást kegyesen elnéztem, úgy mint a lánchajtásnál keletkező veszteséget. Az összhatásfokot képtelenség megjósolni anélkül, h részletesen ki ne elemeznénk, de érzésem szerint 40-60% közt realizálódna.
Az elektromos meghajtás is kizárólag rásegítéssel jó, vagy felváltva a hajtóművel, előzőleg hálózatról feltöltve.

Én inkább az F1-ből ismert KERS koncepciójával játszadoznék el gondolatban. :)

(#42203) superecneB válasza ludsimon (#42180) üzenetére


superecneB
őstag

Hát azért ez meg az életveszély...

(#42204) Toomy válasza Szakbarbár (#42171) üzenetére


Toomy
senior tag

Gyönyörű az a rész! Süttőtől Tardosig meseszép az erdő! De a tardosi tó is megér egy misét ott az erdő közepén. :) Majdnem teljesen bejárkáltam már azt a környéket. Én Tardosnál Agostyán és Tata felé szoktam menni, majd Környe felé neki a Vértesnek. :K

Ezt nem értem 44/24. A hajtókarod csak egy 44-es tányérból állt? Mert az úgy tényleg elég kemény! :K

[ Szerkesztve ]

(#42205) zoli03 válasza Toomy (#42204) üzenetére


zoli03
őstag

A kisebbik tányér 44 fogas. A nagyobbik meg mondjuk 52 körül lehet.

(#42206) Szakbarbár válasza Toomy (#42204) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Oroszlány - Csákvár - Gánt környékén is vannak szép helyek és első osztályú utak. Ha jól tudom Csabi94 lakik a környéken, talán Móron. De például Várgesztesre is érdemes lenne egyszer elmenni, 2 éve voltam utoljára.

Igen, csak 5 sebességes volt a bicikli, elöl 44-es tányér 150 mm-es hajtókarral, hátul 24-14-es sor. Van vagy 30 éves a bicikli, de még mindig jól bírja a strapát. A linkelt úton is azzal mentem. De azért megváltás volt az új biciklin a 39/52-es első és 24-12-es hátsó lánckerék a 175-ös hajtókarral.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#42207) lsebestyen válasza zoo8800 (#42201) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen de gondolom neked elől is tárcsád van :)

(#42208) zoo8800 válasza lsebestyen (#42207) üzenetére


zoo8800
veterán

Így van.

rip and tear, until it is done

(#42209) Toomy válasza Szakbarbár (#42206) üzenetére


Toomy
senior tag

Jaja, Csabi-val már hasítottunk 4x. :K 1x a velence 10x-en, 1x a 3országos Pannon maratonon ami Lentiből indult és a szülinapján megtisztelt, hogy tekerjünk egy 200-as kört, ja és egy balaton kört is nyomtunk 4-esben. Már a mountijával is csodákat művelt a sok outis között, de amióta van egy outi-ja is lasszóval lehet csak megfogni. :K

[ Szerkesztve ]

(#42210) Szakbarbár válasza Toomy (#42209) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A Velence 10-szer túrán hogy van a szintidő számítás? Úgy olvastam, hogy a szintidő az első 5 körben 90 perc, utána 80. Összeadódik a szintidő a vállalt körök számától függően? Ha pl megyek 5 kört, akkor minden körnek 90 percen belül kell lennie, vagy lehet úgy is hogy 70,70,80,100,110? Ugye ez kevesebb mint az 5*90 perc, de két körben több volt mint a megadott szintidő.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#42211) #90933760


#90933760
törölt tag

Be akarok vállalni egy ~40 Km-res földutas menetet (félúton pihenő 1-2h). Nem tudom milyen terep, sima átlagos földút. Én a rövid (~2Km), de nagyon durva terephez vagyok szokva. Azt nem tudom hogy sikerülni fog-e elsőre, vagy inkább edzenem kellene rá? Nem nagyon bírok a valagamon megmaradni és beosztott energiával sokáig tekerni. Elhasználom az erőmet elég hamar, ilyen rövid távokon nem is kellett nagyon foglalkoznom vele csak apait-anyait beleadni had fröcsögjön a kerék.

(#42212) deicide válasza Szakbarbár (#42210) üzenetére


deicide
veterán

Ez engem is érdekelne, mert mondjuk meghúznám az első 5 kört, aztán hazamennék egy jót ebédelni :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42213) Teasüti válasza #90933760 (#42211) üzenetére


Teasüti
nagyúr

40 km-re szvsz nem kell különösebben készülni.
Edzetlenül 3 óra alatt kényelmesen teljesíthető, ha keményebb terepről van szó.
Persze nem azt mondom, h nem fogsz elfáradni terepviszonyoktól függően akár az első néhány km alatt... ;]
De nem fogsz kidőlni ennyitől. Én teljesítmény túrán ritkán tudtam megpihenni, lejtőzéseknél kaptam vissza a tüdőm, amúgy meg fulladozva toltam fel a hegyre, ha már tekerni sem tudtam. Aztán felérve felül és megy tovább. Pár perc lejtőzés elég, h magadhoz térj.
Eléhezni nem fogsz ilyen rövid távon, pár csoki vagy banán megteszi bőven.

(#42214) fpeter07 válasza #90933760 (#42211) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem versenyen a 21 km is sok volt. Ha így nézzük kemény. De ha nem a teljesítményt nézzük, nos... akkor is kemény lesz alapok nélkül.

Mondjuk, ha lehetőségem lenne 40 km-t változatos földúton menni, akkor én kipróbálnám magamat. Jelen pillanatban sztem aszfalton is kikészülnék.

(#42215) csabi94 válasza Szakbarbár (#42206) üzenetére


csabi94
őstag

Így van, móri gyerek vagyok. :)

(#42209) Toomy: azért túlzásokba ne essünk... :D Fúú de várom már a tavaszt! Idén többet megyünk együtt ha benne vagy. Talán felfejlődök a szintedre. :DDD

(#42216) Szakbarbár válasza deicide (#42212) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ja-ja, én is valami hasonlóra gondoltam, első pár kört megnyomni,aztán miután újraélesztettek a mentősök ebédelek és egy kis pancsolás a tóban :DDD
Egyébként már volt róla szó, hogy max 3-4 kört vállalok be.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#42217) rétisün válasza Szakbarbár (#42210) üzenetére


rétisün
veterán

mér', akkor mi van, ha még a szintidőt se bírom teljesíteni? :F (sose nem nagyon volt bennem versenyszellem, ezt Béla tudja a legjobban a pannon maratonról :D )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42218) Teasüti válasza Teasüti (#42213) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bocs, elszámoltam magam, legyen 4 óra! :B

(#42219) #90933760 válasza fpeter07 (#42214) üzenetére


#90933760
törölt tag

Elég nehezen tudom az erőmet tartalékolni az a baj. Az hogy lájtosan tekergessek könnyedén, pf.... Úgy biztos sikerülne az igaz. Izomból nem fogom tudni végignyomni az is biztos. Majd meglátjuk, megpróbálok egy tesztkört majd mostanába hogy a hétköznapi zúzásokból kilépve meddig bírom pluszba.

Ezt amúgy az új bringával akarom, meg amúgy is várni kéne amíg jobb állapotba kerülnek az utak. Ilyen sárban a legjobb tekerni, de nem ennyit, csak 1-2 Km-t. :DDD Meg kell szereznem lámpákat, prizmát, csengőt minden szart elvégre nem a környéken leszek majd. Meg egy bringaórát ami mér távolságot meg időt meg sebességet, átlagsebességet stb. Mivel a GPS-t kukázhatom az erődbe.

A mostani bicóval nekivágni, na az eléggé extrém lenne. Főleg most hogy egyre morgósabb hangok meg rezonanciák jönnek hátulról, meg néha üresbe tekerem. Meg azok a gumik is, te jó ég. ;]

(#42220) belaazallat válasza rétisün (#42217) üzenetére


belaazallat
addikt

"ezt Béla tudja a legjobban a pannon maratonról :D )"

Ez igaz! Amikor megkértem, hogy kicsit lassítsunk, ne előzzük vissza a fél bandát mi volt a válasz? 30-as átlag alatt szégyellené magát szki előtt! :W :U Képes volt még erős szembe szélben is 28-as tempót diktálni! Ez volt neki a kényelmes tempóó! :Y

Szerk:

(#42193) hszre vki?

Szerk2:

(#42221) csabi94

Pedig leírtam utána itt, mert verseny után csak az uszodában kezdtem magamhoz térni, mert mentálisan is elfárasztott a "túra tempó".

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#42221) csabi94 válasza belaazallat (#42220) üzenetére


csabi94
őstag

Miket meg nem tudunk! Ezt eddig még nem hallottam! :DDD Jó kis verseny volt. :)

(#42222) Toomy válasza Szakbarbár (#42210) üzenetére


Toomy
senior tag

Igazából nem tudom, de ha meglesz a teljesítménytúra kiírása akkor lelevelezem valami szervezővel. :K

(#42215) csabi94 - Világ életemben magányos farkas voltam, de úgy néz ki, hogy tavalyig. Mert 2012-ben rengeteg bringást ismertem meg.
Az a nagy előnye volt az egyedül tekerésnek, hogy nagyon megacélosodtam.
Tavaly arról volt szó, hogy esetleg elkezdek valami edzéstervet követni, de úgy fest én inkább a km-ket szeretem falni. :)

[ Szerkesztve ]

(#42223) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tudtok jó minőségű xc platform pedált (esetleg klipsz kompatibilist) úgy 3-4k körül? Prizma előny, de nem feltétel.
Eddit ezt néztem, de életemben nem foglalkoztam még a pedálokkal, leginkább a műanyag budget-hez volt szerencsém.
Mondjuk ennél pont írják, h milyen nehéz. Láttam vannak hasonló áron 270 grammos pedálok is (BikeFun Forester), de annak meg nem jó az értékelése Testbike-on.

Vmint jó dolog az állítható kulacstartó?

[ Szerkesztve ]

(#42224) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Amint kisütött a nap, és alkalmas az idő arra, hogy pólóban, rövidnadrágban lehessen tekerni, és fagyizni, akkor szeretnék menni egy ilyen kört :) Nem olyan sok, 70km nagyjából, bár a pontos útvonal még nem fix - de az egysebivel nem lesz egyszerű, főleg a visegrádi szakasz, át a hegyen, az kegyetlen lesz :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42225) Teasüti válasza Teasüti (#42223) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A BBB 15 úgy 370 grammos.
Mi a helyzet a klipszes pedálokkal? Ezek országútra valók, vagy xc-re is jók?

(#42226) ludsimon válasza hoffman_ (#42224) üzenetére


ludsimon
veterán

azzal az egy áttétellel ami Neked van azt megnézem, hogy szenveded fel magad! :Y Azzal az áttétellel szerintem a minimum sebesség ami tartható az a 14-15 km/h, ami itt koránt sem fog menni ami természetesen menne, ha lenne egy 70-80-as cad-od, de 50-55 közöttivel a lábad fogod kicsinálni.

undefined

(#42227) hoffman_ válasza ludsimon (#42226) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Érdekes lesz mindenesetre :D Milló +1 alkalommal jártam már be ezt a területet autóval, sok helyen gyalog is, itt nőttem fel, szóval nagyjából tudom, hogy hol fogok tolni vért izzadni :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42228) fpeter07 válasza #90933760 (#42219) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem könnyebb, hiszen azt a kevés erőmet nem nehéz beosztani. Idén ha lesz majd verseny (XCO, vagy XCM) próbálok majd lassan közlekedni. Az idő ellen fogok menni, nem a versenytársak ellen... Utolsó emelkedőn meg beleadok majd minden megspórolt erőt. A célba csak be tudok már gurulni onnan. :D

(#42224) hoffman_: Kellenek a kihívások. Csak a nagy falatok lehet a torkodon akadnak. Én is hasonló helyzetben vagyok most, csak nem bringás szempontból Bevállaljam-e vagy sem? :F

[ Szerkesztve ]

(#42229) Teasüti válasza ludsimon (#42226) üzenetére


Teasüti
nagyúr

1:1-es áttéttelnél már megvan a 13-15 km/h egy egészséges 90-100-as cad-dal.
Tegnap ismerkedtem meg az ss mtb-vel, ott úgy nagyjából 2:1-es áttétel használatos.
Hmm, fincsi! :))
De azt is olvastam, h nem volt még térd panasz ss mtb-sek körében.

(#42230) Hasaggymeg válasza hoffman_ (#42224) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A nyerget le is veheted,legalább azt ne cipeld. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42231) hoffman_ válasza Hasaggymeg (#42230) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:DDD Azért ennek a szakasznak a 80-90%-a sík, vagy nekem kedvező lejtő :) A maradékot meg ki kell taposni, nincs mese. Addig még úgy is lesz előedzés, sok tekerés, szerintem menni fog.

fpeter07:

Kellenek hát, anélkül nincs előre :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42232) Szakbarbár válasza hoffman_ (#42231) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Ha nem mész fel Visegrádnak, hanem mész tovább Esztergom felé, és Dorog-Pilisvörösvár irányába vissza Pestre, ott csak Piliscsabán van emelkedő, a többi majdnem sík, bár a forgalom aránylag nagy, és 25 km-el hosszabb is az út.Pilisvörösváron meg is állhatsz fagyizni az Emil cukrászdában :) link

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#42233) hoffman_ válasza Szakbarbár (#42232) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszi a tippet! :) Ezt, amit vázoltam, ezt mindenképp szeretném letekerni, de már néztem alternatívákat későbbre, a Tied pont az egyik jó opció. A mostanit is úgy tervezem, hogy megállok Szentendrén a Lolában fagyiért, illetve Dunabogdányban is van egy fantasztikus cukrászda, ez az egész túra alapja :D Vörösváron is sokat jártam, az Emil jóféle nagyon, de nekem nem az a kedvencem vörösváron, bár amire én gondolok, az inkább pékség, mint cuki, de persze van süti meg fagyi is szépen :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42234) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok! :)

Erre a képre, ha megkérhetlek titeket nyomtok egy like-ot? :)
[link]

Köszi! :)

Üdv,

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42235) zoo8800 válasza belaazallat (#42193) üzenetére


zoo8800
veterán

Gondolom 1,1/8-as A-Head. ez a leggyakoribb méret. Ebből van nem integrált, fél-integrált és integrált verzió. Ha ezeket tudod, akkor már csak a pénztárcádnak megfelelő darabot kell kiválasztani.

rip and tear, until it is done

(#42236) belaazallat válasza zoo8800 (#42235) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#42237) #90933760


#90933760
törölt tag

Amúgy a sárdagasztósok mit csinálnak a bringával? Minden egyes menet után pancsi, aztán olaj?

(#42238) neevous


neevous
tag

Sziasztok,

Pár oldalt visszaolvasva kicsit úgy érzem, hogy ki fogok lógni a sorból.

Az alaphelyzet az, hogy nem rég költöztem Budapest belvárosába gondoltam, ha jön a jó idő, akkor beújítok egy kerékpárt. A munkahelyre való bejáráshoz használnám (nettó 4km oda, 4km vissza).
A gond ott kezdődik, hogy nem szeretném a szoba közepén tárolni, de egy normális kétkerekű csak ott férne el a lakásban.
Andrew Kim blogját olvasva ráakadtam erre a bejegyzésre: [link] ...és elindult a vezérhangya, hogy ez pont beférne összecsukva a kis gardróbszobába és a napi 2*4km-re elég is lenne. Árban is egész jó, a gond csak az, hogy ezeket nem lehet itthon kapni.

Van olyan típus, amit szívesen ajánlanátok nagyjából hasonló árfekvésben?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#42239) pengemetal válasza neevous (#42238) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Láttam én már hasonlót itthon, utcán. Sőt asszem a Deca-ban is van. Nagy előnye, hogy összecsukva buszra is felvihető, ha minden igaz.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42240) fpeter07 válasza neevous (#42238) üzenetére


fpeter07
veterán

Utána nézhetsz akár használtan is folding kerékpárnak. Újonnan azért nem tartoznak az olcsóságok közé. [link] Egyik velo.hu-s magazinba volt róluk körkép. Nem sokat láttam 200k alatt. Persze az igényességnek ára van.

(#42241) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mintha megállt volna itt az élet. :)
Máskor egy délután alatt akkora az aktivitás, mint most az elmúlt két napban.
Ebből is én off-oltam a javát. :B

Összeraktam egy bevásárló kosarat magamnak, amolyan after-xmas jelleggel - szóljatok kérlek, ha vmi gagyi és nem éri meg a pénzt! :R

kulacstartó
óra
pedál
szíj
klipsz
nyeregtáska -> a piros kosár azt jelenti, h napok kérdése, vagy esetleg hónapok kérdése?
pumpa
kivilágítás
ezt meg az oldal ajánlotta, h meglegyen a kerek húsz rongy...

[ Szerkesztve ]

(#42242) #90933760 válasza neevous (#42238) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egy Camping? ;]

(#42243) ---Lasali--- válasza Teasüti (#42241) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kulacstartóról nincs kép, nevéből meg meg nem mondom milyen ez.
Órát nem ismerem. Lehet hogy jó, de láttam már okádék cuccokat a blackburntől durván túl árazva.
Pedálból ennyiért ipari csapágyast nem találtál? Szerintem ennyiből már talán kijönne egy olyan is, sima kónuszosért én ennyit nem biztos hogy szeretnék adni..
Ez a klipsz ez jó ehhez a pedálhoz? Én nem tudom.. nem azért mondom, csak nehogy baj legyen vele. Egyébként ez a klipszes megoldás.. nem akarsz inkább spd-t?
Nyeregtáskánál azt nézd meg hogy hogy kell felrakni, mert azzal volt már baj sokszor, hogy a nyereg pálcája nem passzolt úgy, nekem eddig a meridás táska vált be a legjobban aminek van egy nyeregpálcára felcsavarozható tartója. Volt zefal is, az nem állt meg a helyén normálisan, valamint szétszakadt az anyaga a semmitől.. úgyhogy azért ezeket is meg kell nézni.
Mini pumpából olyat vegyél amit rá lehet csatolni a szelepre és ott marad, ezek az odatartósak ezek nagyon szenvedősek, jah meg legyen teleszkópos, a kelly-snek van ilyen egyszerű de jó pumpája olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#42244) csabi94 válasza Teasüti (#42241) üzenetére


csabi94
őstag

Piros kosárnál változó. Velem olyan is volt, hogy egyszerűen nem jött egy hónapig, aztán hívtam Őket, és néztünk másik terméket. A "napok kérdése" az a sárga kosár, a piros az inkább 1 hét-től a végtelenségig. Legalábbis én így tapasztaltam. :DDD

(#42245) lsebestyen válasza Teasüti (#42241) üzenetére


lsebestyen
addikt

A pedál szerintem is drága, én ilyet vettem bringaboltba 2500ért, de még azt is sokallottam érte ;]

(#42246) Szakbarbár válasza ---Lasali--- (#42243) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A pumpához csak annyi hozzáfűznivalóm van, hogy megvettem az XLC PU-T01 Alpha pumpát, ezzel alig 2 perc alatt felfújtam 4 bar-ig az outit, tovább viszont már nehezebb volt, de nem lehetetlen.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#42247) Teasüti válasza ---Lasali--- (#42243) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez az a kulacstartó.

Pedálból ez volt a legjobbnak tűnő ár/érték az ebike-os választékból. :(
A Forester tetszene még a 260 grammjával, de azt meg lehúzták a testbike-osok, hogy könnyen szétmegy. Ebben amúgy vmi "zárt golyóscsapágy" van, de ez nem hinném, h "iparis" lenne, és ha zárt, akkor meg nem karbantartható? :N
Nincs amúgy, még a testbike közkedvelt MountainHigh is kónuszos, de legalább 550 gr. :(

A klipsz-ben nem vagyok biztos - hogy is lehetnék az? Ezek közül próbáltam választani egyet (tulajdonképp csak egyetlen jónak tűnő van, ami legalább mtb-hez való). Merem remélni, h szabványos a rögzítés.

De, imádnám az spd-t! Csak az ott indul, h 8-10k a pedál és kétszer-háromszor ennyi a cipő, meg még ha nem jár vmelyikhez a stopli, akkor az is még 3-5k. :O
Ez a klipsz meg nem akkora nagy kiadás, hogy sajnálnám érte a pénzt.

Nyeregtáskánál szintén testbike-on tájékozódtam, nem írtak ilyen hátrányokról.

Pumpa... Igen, ezt tudom, h kényes kérdés. Gyakran felmerül itt is.
Viszont ezt úgy kell érteni, hogy az olcsó konkrétan kidobott pénz, vagy csak kényelmetlen, de működik?
Kelly's nincs raktáron, de akkor nézek olyat, amin van szelepzárókar. Ez már 2300 Ft.

Köszönöm a segítséget! :R

Kormány csapágy hézagoló gyűrűk ennyibe kerülnek?? :Y

(#42244) csabi94
Akkor hiába rendelnék mindenből feketét, a táska kék lesz... :N
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#42248) csabi94 válasza Teasüti (#42247) üzenetére


csabi94
őstag

Egy próbát megér. :)

(#42249) Teasüti válasza lsebestyen (#42245) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedálból egész egyszerűen semmi választék nincs ebike-on. :(
Viszont ha már ennyi mindent összeszedtem, akkor jó lenne csak egyszer kifizetni a postát.
Helyi boltokban meg sztem még drágábban mérnek mindent, legalábbis tapasztalataim szerint MINDEN annyival többe kerül, mintha Pestről rendelném és fizetném mellé a postát. :W Persze nem a pár forintos dolgokra gondolok, de pl. egy 2k-s gumiköpenynél már 2600-ot fizettem. :U

Kónuszos pedálok azok olyan rosszak? Kerékagynál bezzeg örökélet +1 nap (karbantartással ugye)... :P
Persze tudom milyen előnnyel bírnak az iparisok, de egy ilyet se láttam az oldalon, főleg nem olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#42250) ---Lasali--- válasza Teasüti (#42249) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az a kónuszos nem rossz, ami minőségi, pl a shimano spd pedálok is kónuszosak, és azok is sokkal tovább jók mint egy ipari csapágy. De ezek a gagyibb pedálok, ezekbe nem az igazi a kónuszos megoldás, szerelni meg beállítani is borzalom.. Ezért én ilyen egyszerű tapósóból inkább iparisat vennék ha van.. De ha nincs akkor nem nagy tragédia egy kónuszos se, csak 4 ezerért nem tudom ez a BBB mit tud többet, mint mondjuk egy wellgo 2700 ért.
6 ezerért már találsz 520 as shimano spd pedált bikemagon, cipőt meg 15 ért már lehet kifogni.

Van olcsó pumpából is jó, csak valamelyik olyan bénán van megcsinálva hogy használhatatlan, azért ajánlom a kelly-st mert azt én annó 2000 pár száz forintért vettem, és rohadt jól működik, pedig az is csak egy műanyag kínai szemét.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.