Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) rétisün válasza Teasüti (#42349) üzenetére


rétisün
veterán

ja, akkor jó. nem hordok mezt a sörhasamhoz :N :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42352) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#42340) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hi-fi nem jó példa, komoly hangrendszer nem (csak) arról ismerszik meg, h milyen bömböltetve. :)
Hanem mit produkál halkan. ;)
Sport kocsi se jó példa, az sem arról szól, hogy csak 300-al lehet vezetni.
Egy közönséges előzésnél is meghálálja magát a lóerő, sokkal biztonságosabb, ha van tartalék.
Nem mindegy, h milyen gyorsan előzöd meg a másikat, hogy vissza kell kapcsolni, kihuzatni és még mindig úgy kell felkapaszkodni az előtted lévőre, vagy odanyomod neki és elmentél...
Ez csak az igényekről szól és arról, h megteheti.
Emlékeztek még mikor linkeltetek egy többmilliós Speci fully-t, amire pálcás sárvédőt akaszottak és városi bringának használták? Ott is feljött ugyanez a téma. Hát Istenem, megteheti és meg is teszi. És igaza van, k.b.szott kényelmes városi bringa lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#42353) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tudjátok esetleg hol tudnék beszerezni ilyen felkarra csatolható telefon tartót?
Nagy hasznát tudnám venni a gps-hez. Zsebben, hátitáskában, nyereg/váz alatt mégse az igazi.
Főleg futáshoz, de bringázáshoz is simán. :K

[ Szerkesztve ]

(#42354) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#42352) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A hi-fi témát nem vitatom. Hallottam már relatíve komolynak számító hangrendszert, ahol a cd-t fejjel lefelé kellett betenni és le kellett szorítani egy menetes anyával és ehhez tartozó nyalánkságok.
Mikor becsuktam a szemem,szinte magam előtt hallottam az énekesnőt.
Persze a hangerő növelésével jobban kijönnek a különbségek egyes cuccok között.

Az autós témában vitatkoznék.
A városi előzéshez nincs szükség sportkocsira, ahhoz elég egy nyomatékos dízelmotor is kis tömeggel párosítva.
A sportkocsi a nagy sebességű kanyarokban és végsebességében tűnik ki leginkább vetélytársai közül.

Az utolsó gondolat meg az ökörség kategória szvsz.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42355) csabi94 válasza Teasüti (#42353) üzenetére


csabi94
őstag

Én itt vettem Hardveraprón. :)

(#42356) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#42354) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sztem egy Fox-ot se csak freeride-ra lehet használni/kihasználni. :)
Mi ökörség van abban, ha vki a kátyú kisimítására veszi igénybe? :D

(#42355) csabi94
És mi ennek a hivatalos magyar megnevezése? :)

(#42357) Toomy
4k? Annyit nem adnék érte. Felét maximum. :U
Decathlon? Gyűlölöm azt a helyet!!! :P (Mifelénk nincsen)

(#42354) Doki-HUN1978
Csak az a seggrakéta épp csak szét nem esett. Kettő közt a legnagyobb különbség, h a Porsche gyárilag ilyen igénybevételre lett tervezve, az nem hullik szét alattad.
Jó, belátom nem is városi körülményekre gondoltam elsősorban, hanem országútra.
De ha vki sportosan vezet? Lehet 0-50-et is menni két másodperc alatt, és 50-el venni azt a kanyart, ahol más autó 30-ra lassít. Kresz nem szabályozza, h milyen intenzitással kell gyorsulnod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#42357) Toomy válasza Teasüti (#42353) üzenetére


Toomy
senior tag

A Decathlon-ba is kapható, de én drágállom érte a kb. 4000Ft-ot. :U
Istenem ha egy ilyen egyszer az enyém lehetne. Nem is mernék vele száguldozni. :N
Lehet el kellene adni a kocsimat, mert tavaly április óta jó ha 1000 km belement. Az is csak a külföldi bringázás miatt. :DDD Bár egy ilyen szép bringa árát sem kapnám már meg érte. :(

Süni - legközelebb ha összefutunk, tuti viszek magammal egy 14-15-ös villást, hogy átszereljem a Te gépedre a pedálomat. Jó lenne egy olyan cangát kipróbálni. :K

(#42358) csabi94 válasza Teasüti (#42356) üzenetére


csabi94
őstag

Szerintem karpánt. :)

(#42359) Teasüti válasza Doki-HUN1978 (#42354) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy városban is jól tud jönni. Közönséges két sávos úton is tudsz vele biztonságosan előzni ott, ahova egy lassú kocsi nem fér be már be, mert jönnek szemből. Természetesen az ilyen dinamikus helyzetekben is jól jön a sport karakterisztikája a kocsinak.
De offtopic.

(#42358) csabi94
Zseniális! :C
Én már kerestem mindenféle kulcsszóval: telefon, táska, öv, tartó, sport, felkar, kar, csatolható, bizbasz. :DDD
:B

[ Szerkesztve ]

(#42360) Doki-HUN1978 válasza Teasüti (#42356) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Szerintem ne ragozzuk tovább!

Nézzétek inkább ezt a kis gyöngyszemet!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42361) SOAD19 válasza Doki-HUN1978 (#42360) üzenetére


SOAD19
addikt

Huhh, na ez nem piskóta! :DDD

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#42362) pengemetal válasza Teasüti (#42359) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Én ilyet[link] és egy ebayről rendeltet használok, kb 3 hét a szállítás. (4000 ft elég húzós ár egy tokért :Y ) (ha ebayen keresel: arm band, sport case a kulcsszó)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42363) deicide válasza Doki-HUN1978 (#42360) üzenetére


deicide
veterán

:Y Nem nagyon értek hozzá, de elnézve a videót, itt meghalni könnyebb, mint túlélni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42364) bubi92 válasza Doki-HUN1978 (#42360) üzenetére


bubi92
őstag

disorder feeling.

kis zsebpumpát tervezek venni. valami olcsót, de azért mégis használhatót mit ajánlanátok?
illetve nagy pumpát itthonra lidl/aldi-ból gondoltam. elég olcsón szoktak lenni, mennyire használhatóak azok?

(#42365) Toomy válasza deicide (#42363) üzenetére


Toomy
senior tag

Lehet hogy 30 emberrel van felvéve és 29 már nem él. :) Azért akad benne perec is. Tök jó hogy azokat is berakták.
De tényleg nagyon kemény. :K

(#42364) bubi92 - Nálam egy 2000Ft-os ALDI-s műhelypumpa üzemel és tökéletesen teszi a dolgát. :K

[ Szerkesztve ]

(#42366) Doki-HUN1978 válasza deicide (#42363) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igen, gondolom az ilyen srácok közül nem egy már 4 keréken éli az életét...

(#42364) bubi92 : Én is aldis pumpát használok, eddig jól teljesít.

Valakinek itt a fórumon volt vele csalódása, tehát 2:1 az arány eddig.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#42367) Auratech válasza Toomy (#42365) üzenetére


Auratech
őstag

Ilyenkor rádobok az egérre egy törölközőt, mert csúszni kezd..

ügyi

Auratech Field Recording

(#42368) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Menetes agy egy ilyet is ugyanúgy elhajlít, mint a noname tengelyeket?

(#42369) TripleB válasza Teasüti (#42353) üzenetére


TripleB
senior tag

Az ebay-ról. Én is ott vettem a Defy-hez. Ha írsz konkrét telefontípust, akkor mutatom a lehetőségeket.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#42370) Teasüti válasza TripleB (#42369) üzenetére


Teasüti
nagyúr

MEnt pm.

[ Szerkesztve ]

(#42371) ludsimon


ludsimon
veterán

hát jó, akkor napi video post: :)
[link]

undefined

(#42372) pengemetal


pengemetal
aktív tag

tegnap munkába menet reggel kaptam egy defektet, délután kicseréltettem a belsőt. Srác azt mondta nem lát semmit, erre ma reggel jövök be és mire beértem leeresztett megint. Mi lehet a baj? A felnivel van belül gond?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42373) Teasüti válasza ludsimon (#42371) üzenetére


Teasüti
nagyúr

NA itt jó reklám lett volna egy 2wd bringa, megnéztem volna azzal felmennek-e. :K

(#42372) pengemetal
Simítsd végig a külső belső falát, ha nem karcolja semmi a kezed, akkor a felnin lesznek sorják (felniszalag félrecsúszott?). Ha ez sem, akkor becsípődés, rossz felrakás, szelep körül nem feszül semmi, minden a helyén van?

Amúgy ha már szóba került, mi a f.szért nem sorjázzák le a felniket?! :U

[ Szerkesztve ]

(#42374) pengemetal válasza Teasüti (#42373) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Az a baj, hogy most munkában vagyok, nincs nálam szerszám. Elvileg tegnap a szervízes srác amikor cserélte a belsőt átnézte és nem talált semmit. Valószínűleg délután visszaviszem, hogy nézzék meg, csak gondolom megint 1900-et legombolnak rólam...

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42375) Toomy válasza pengemetal (#42374) üzenetére


Toomy
senior tag

De miért nem Te cseréled a belsőt :F

(#42376) Auratech válasza Teasüti (#42373) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem nem, mert az első kerék egyszerűen nem képes annyi nyomatékot közölni, hogy érezhetően húzzon. Oldalról nézve majdnem olyan, mintha egykerekűvel menne fel a tag...
A nyomaték némelyeknél megvolna, csak a súrlódás/tapadás kevés azon a laza talajon.

Auratech Field Recording

(#42377) pengemetal válasza Toomy (#42375) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nem volt nálam célszerszám. Sajnos ma sincs, de pumpa van az egyik kolléga kocsijában, hátha eljutok hazáig vele.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42378) TripleB válasza Teasüti (#42370) üzenetére


TripleB
senior tag

Vissza is.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#42379) ludsimon válasza pengemetal (#42374) üzenetére


ludsimon
veterán

Miiiiiiiiiiiiiii??????

Hajlandó voltál 1900Ft-ot kidobni egy nyamvadt belsőragasztásért? :Y Én vettem volna gumileszedőt, tapaszt és annyi, nem lett volna több mint 1500Ft. Benzinkút meg általában városban elérhető távolságban van. Felfújni a gumit.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42380) ludsimon


ludsimon
veterán

[link]

undefined

(#42381) pengemetal válasza ludsimon (#42379) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Csere volt...
A tanulság: nem otthon kell tárolni a gumileszedőt és nem árt egy pót belső és/vagy tapasz!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#42382) lefkosia


lefkosia
őstag

Komplett lámpaszettet szeretnék vásárolni. Szétnéztem, de rengeteg a választék. Milyet ajánlotok?

The Truth Is Out There

(#42383) Bati0501 válasza lefkosia (#42382) üzenetére


Bati0501
őstag

Nekem csak ilyen noname van vagy az Aldiból vagy a Lidlből,anyáék vették,kettőt vagy 1000-1500-ért.Sok LED van bennük,elég jól világít.Persze annyira nem,h vaksötétben csak arra támaszkodj,de hát ezek a pár ezer Forintos lámpák mind ilyenek sztem.Szóval nem hinném,h sok különbség lenne egy 5-6e-es és egy 2e-es között.
Szóval sztem azt vedd,ami a legolcsóbb és még ki is nézed belőle,h működni fog. :DDD ;)

/végül is megvetted a Cube-t vagy a gari hiány miatt nem? :) /

(#42384) csabi94 válasza ludsimon (#42371) üzenetére


csabi94
őstag

Házunktól másfél km-re van a Vértesben egy ilyen emelkedő, tavasszal megnézem, hogy nekem hogy megy, csak még össze kell rakni a montit. :D

(#42385) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Kicsit megkésve, tudom, de most lett olyan az idő, amit már én is ki tudtam használni :B Ma sütött a nap, szerintem 3-6 fok között lehetett, és szárazak voltak az utak. Úgyhogy végre megvolt az idei első tekerés! Jáj nagyon jó volt, nagyon hiányzott már, remélem marad ilyesmi idő, mert akkor fel tudok tekerni simán suliba, meg bárhova. Ha nincs 5 fok alatt, széllel és esővel, akkor simán vállalható a bringázás, sárvédő meg komoly technikai cucc nélkül is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42386) Auratech válasza lefkosia (#42382) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem a világításon nem szabad a végletekig spórolni. A hátra biztosan elég egy kompakt megoldás, tölthető AAA akkuval, villogósra állítva. Látnak, ez a lényeg.
Előre mar más kérdés. Nagyon fontos és biztonsagot ad, ha jól látsz.
Ha a pénz lényeges, hátra olcsót, előre jobbat vennék.

Nekem hátul 500 ft-os piros villogóm van. Elöl bepattintós zseblámpa tölthető litiumos akkuval, elég príma fénnyel, kb 2000 ft- ból+töltő. 150-200lm fényel, ami már esőben is bevilágítja előttem a terpet. Száraz időben pedig fényár. De könnyen elkölthetsz 10-30 e-t, ha minőségi szettben gondolkozol...

Auratech Field Recording

(#42387) lefkosia válasza Auratech (#42386) üzenetére


lefkosia
őstag

Komolyabb szettben nem gondolkoztam. Végül ez lett hátul, elől egy halogén trek. 5 e ft ba került az egész.

The Truth Is Out There

(#42388) dudi6 válasza Toomy (#42357) üzenetére


dudi6
senior tag

Én most ebbe szerettem bele. :) Lehet 2-3 hét múlva megyek ki és akkor meglesem és elhozom valahogy repülőn vagy feladom postán, ha még meglesz :)

(#42389) Auratech válasza lefkosia (#42387) üzenetére


Auratech
őstag

Hátul tökéletes. Elöl meg biztos elég.

Én egy kicsit vaksi vagyok. Azt szeretem, ha fel van kapcsolva a villany rendesen. Főleg esős időben kellemetlen, hogy a jónak mondott lámpa fénye elveszik az ázott, sötét aszfalton két méter után.

Jó lámpa nélkül a legveszélyesebb az volt (..kerékpárúton a főút szintje alatt fél méterrel, avval párhuzamosan), hogy a szembejövő kocsi lámpája miatt gyakorlatilag nem láttam az útból magam előtt semmit, amíg el nem ment mellettem. Volt, hogy le kellett szállnom...Most nincs ilyesmi...

Auratech Field Recording

(#42390) lefkosia válasza Auratech (#42389) üzenetére


lefkosia
őstag

Lámpa nélkül mentem én is, de felhívták a figyelmemet, hogy a rendőr bácsik erre is érzékenyek. Szerintem ennyit megért...

Láncvillavédőt is szeretnék, mit ajánlatok, vagy jó a noname is?

The Truth Is Out There

(#42391) dqdb válasza lefkosia (#42390) üzenetére


dqdb
nagyúr

Láncvillavédőt is szeretnék, mit ajánlatok, vagy jó a noname is?
Ha kellően erős tépőzárral rendelkezik, akkor jó a legolcsóbb is. De vigyázz, mert többféle átmérőjű létezik belőle a különböző vastagságú láncvillákra.

A legolcsóbb megoldás amúgy az, ha fogsz egy régi belsőt, és bandázsszerűen rátekered a láncvillára valahogyan így.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42392) lefkosia válasza dqdb (#42391) üzenetére


lefkosia
őstag

köszönöm a tanácsot. Őt néztem ki, mivel cube a biciklim is.

A kerékpár, ha jól emlékszek ---Lasali--- kollégáé. Gyönyörű!

The Truth Is Out There

(#42393) amargo válasza lefkosia (#42387) üzenetére


amargo
addikt

Ha túl akarsz lépni majd a kulcslyuk kereső lámpán, akkor néz be ide

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#42394) lefkosia válasza amargo (#42393) üzenetére


lefkosia
őstag

Ha túl akarsz lépni majd a kulcslyuk kereső lámpán :D

Sötétben nem nagyon közlekedek, kissé öreg vagyok már ;)

először őt néztem ki. Igazából csak azért tettem rá, hogy legyen... Később elképzelhető, hogy benevezek egy komolyabbra, de ez most pont elég.

The Truth Is Out There

(#42395) dudi6 válasza lefkosia (#42394) üzenetére


dudi6
senior tag

Én ilyet rendeltem, bár még nem szereltem fel, de nagyon jó fénye van. 5 dolcsi volt tartóval együtt

(#42396) fpeter07 válasza ludsimon (#42371) üzenetére


fpeter07
veterán

Ez jó hely, mondjuk nem ajánlott kezdőknek. Itt vagy lendületből kell felmenni, vagy jó áttétellel és vastag külsővel.

(#42397) amargo válasza lefkosia (#42394) üzenetére


amargo
addikt

Értem, tehát csak a rendőrök zaklatásától akarod megóvni magad, helyes! :)
Továbbá helyzetjelzőnek is jó lesz a lámpa.

A linkeltre nehéz megírni a véleményemet, mert a 40W meg gondolom valami márka jelzés lehet, a marketing szemfényvesztés meg egyenesen megmosolyogtató, de az igazi problémám az, hogy van aki ezt tényleg elhiszi és megvásárolja.. :(

Szerk:
Amit dudi6 linkelt, az pont elég lehet arra, ami alatt azt értetted "hogy benevezek egy komolyabbra".

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#42398) Bati0501 válasza lefkosia (#42394) üzenetére


Bati0501
őstag

Hát nem tudom,semmi offense,de én-főleg ha csak arra kell,h a rendőr ne büntessen meg-nem adtam volna ki ezeket 5e-et.
ha tényleg látni akarsz,akkor nem kell komolyabban körülnézni,h találj 30e-es lámpaszetteket...Ha jól rémlik Ludsimonnak is van ilyen jó "kis" erős lámpája...Ha benézel amargo által linkelt topikban,akkor könnyen megtalálhatod azokat a webshopokat,ahonnan a srácok rendelni szoktak.
Vannak akik ellenzik,h ilyen erős zseblámpákat-bár sok már direkt ilyen célra van tervezve- tegyenek bringákra,mert elvakítják az autósokat...Hát nem tudom,ha majd szükséges lesz és lesz ilyen lámpán,akkor én felraknám...
Akkor megvetted...

(#42399) lefkosia válasza amargo (#42397) üzenetére


lefkosia
őstag

Természetesen nem hiszem el a 40W dolgot, megmosolyogtam én is ;)

The Truth Is Out There

(#42400) Gergő_


Gergő_
őstag

egy 150 lumenes niteriderem van, ami tényleg arra jó hogy észrevegyenek villogó módban. Szerintem talán 800 lumentől van értelme egy lámpának.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.