Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30851) KaraDani


KaraDani
addikt

Én is voltam most lidle-ben, vettem egy hosszú nacit, hátha nem lesz anyira szar a betétje, mint a 3k-s Hervises rövidnek. A nyári kesztűk 700 forintért egész korrektek, nem rosszabb mint a 2500 ft os kellysem, azt is vettünk. Meg a szerszámkészletből is vettünk 2-t, alapvetően csak a tatyó miatt, még így is féláron van egy értelmes nyeregtáskához képest. Plusz még két termos kulacs, akartam amúgy is olyat aminek van kupakja, hogy túrán ne kelljen a sáros cumit szívni :D

detroit17: Jó tekerést, látom a lelkesedéssel nem lesz baj :C

(#30852) Muton


Muton
addikt

Üdv mindenkinek!
Én is letudtam az idei első tekerést. Tök jó volt. Remélem holnap már tudok majd ülni is :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30853) venember83 válasza KaraDani (#30851) üzenetére


venember83
nagyúr

Ej, pedig kevés dolog finomabb, ízesebb, mint a sáros cumi. :))

(#30854) ludsimon


ludsimon
veterán

Verőce
[IMG:/dl/upc/2010-03/21/57207_yf6dw5xgqughoa1b_screenshot0044.jpg]

Konkrétan itt állok, ilyen átlaggal, és nem vagyok fáradt! :Y
Síkban tartom a 29 km/h-t, Scott.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30855) detroit17


detroit17
tag

Na megvolt a 2 -ik is ez jobban sikerült mint a tegnapi :DD
Szembe szél megint elég kemény volt...úgy mint tegnap 22-23 átlagot mentem,egy kicsit csodálkoztam is hogy még ment volna egy kicsit jobban is de nem akartam gyorsabban menni.Hazafele fasza hátszél :D
Egy kérdés napi egy órát tekerek és közben mennyi idő kell pihenni???
egyszer szoktam megállni félúton kb 5percre és annyi

(#30856) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Kerékpárt szeretnék venni (egész pontosan kettőt), maximum 50.000 ft/db.
Lehetőleg újat, de használt is szóba jöhet.

Nem vagyok járatos a kerékpárok világában, ezért tanácsokat kérnék, hogy városi körülményekhez, bicikliúton való használatra milyen gyártók mely modelljei jöhetnek szóba.

Hogy valami konkrét is legyen, mit szóltok az Hervisben kapható X-Fact modellekhez: [link], [link] ?

Szeretném megtalálni a legjobb ár/érték arányú darabokat.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Androidő

(#30857) dunc válasza woodpaul (#30856) üzenetére


dunc
nagyúr

X - F ACT
C r o s s 2 8 ” elmegy bár nem ismerem....

(#30858) rétisün válasza woodpaul (#30856) üzenetére


rétisün
veterán

bár ez nem a reklám helye, de:

ha tényleg használt is szóbajöhet, akkor Meme bicajos- és fórumtárs konkrétan bicajokkal foglalkozik, boltja, műhelye van (igaz, vácon, de ez ne legyen akadály) már itt a fórumban is többen vettek tőle bicajt, szervízeltettek is nála, rosszat nem hallasz róla, az biztos.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30859) Muton válasza woodpaul (#30856) üzenetére


Muton
addikt

nekem csak pumpa van e gyártótól, de az alapján nem ajánlom, h tőlük vegyél biciklit :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30860) detroit17


detroit17
tag

Van egy régebbi országúti bringám! a festés egy helyen egy kicsit rozsdás azt hiszem.
amúgy jó állapotban van sok minden ki van rajta cserélve.azt se tudom mennyit ér.de ha egy elfogatható áron valaki megvenné talán el is adnám.

(#30861) detroit17


detroit17
tag

ha valakit érdekel akkor teszek fel képet is.

(#30862) KaraDani válasza Muton (#30859) üzenetére


KaraDani
addikt

Mér, nekem 2500 ftos X fact műhelypumpám van Hervisből, eddig semmi gáz vele, de lehet az enyém egyedi eset :)

detroit17: 1 óra alatt nem kell pihenni ;] Ennyi idő alatt táplálkozásra sincs szükség elég ha iszol.

[ Szerkesztve ]

(#30863) #56474624 válasza detroit17 (#30861) üzenetére


#56474624
törölt tag

ide :)

(#30864) detroit17 válasza KaraDani (#30862) üzenetére


detroit17
tag

Oké amúgy én is így gondoltam... de mondom jobb megkérdezni!
Hallod 8 hét alapozás aztán jöhetnek a keményebb edzések??igaz :DD

(#30865) ludsimon


ludsimon
veterán

18:35 - Ekkor értem haza.
Nem látok senkit dicsekedni, hogy merre járt!!!!
Rétisün, nem is voltál? :(( :D
Többiek?

Majd csak utána írom mi lett a vége. ;]

undefined

(#30866) detroit17 válasza #56474624 (#30863) üzenetére


detroit17
tag

(#30867) Muton válasza KaraDani (#30862) üzenetére


Muton
addikt

nekem meg egy beépített nyomásmérős kézi pumpa, ami az első pumpálás óta 2 PSI-t mutat csak. meg fel sem tudom fújni a kereket igazán keményre (mondjuk nem is akarom, de ha akarnám, akkor gondban lennék)
de lehet, h csak én fogtam ki. bár ha megnézzük azt az össztelós biciklit 35-ért, akkor sok szakértelmet nem látok

ha már itt vagyok, akkor kérdeznék is:
az miért van, h némelyik biciklinek teljesen eltér a láncvillája a két oldalon?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30868) venember83 válasza Muton (#30867) üzenetére


venember83
nagyúr

(#30869) KaraDani válasza detroit17 (#30864) üzenetére


KaraDani
addikt

Most is csinálhatnád azt, hogy beiktatsz a héten néha azért az 1 óránál hosszabb etapot is (kevesebb ne legyen szerintem soha). Nem kell minden nap monotonon ugyanazt az útvonalt, edzést csinálni, mert meg fogod unni. Jó lenne, ha beszereznél egy pulzusmérőt, hogy be tudd lőni, a megfelelő iramot, az is lehet, hogy most túl kényelmesen tekersz, ha ennyire könnyűnek érzed.

(#30870) #56474624 válasza detroit17 (#30866) üzenetére


#56474624
törölt tag

Így-e:
[link]
;)

Egyébként szerintem rakj fel nagyobb felbontású, szebb képeket, pláne ha sürgős az eladás. :))

(#30871) Muton válasza venember83 (#30868) üzenetére


Muton
addikt

köszi a linket!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30872) detroit17 válasza KaraDani (#30869) üzenetére


detroit17
tag

és kb mennyi egy pulzus mérő??

(#30873) KaraDani válasza ludsimon (#30865) üzenetére


KaraDani
addikt

Én voltam ma bringával Lidleben, meg egy nagynyomású mosónál :P Táv 9,6km büszkén vállalom, szép tájakon láttunk: Fogarasi tesco előtti lángosos, mögötte a Lidle, aztán róna utca, M3 as bevezetője ;] Szép túra volt, csak nem volt nálam fényképező gép ;)
Amúgy elég kellemesen besavasodott a combom, már a csütörtöki foci után éreztem picit, a tegnapi még kicsit rátett, úgyhogy ma színház meg pihi volt. Várjuk merre jártál :)

(#30874) detroit17 válasza #56474624 (#30870) üzenetére


detroit17
tag

oké majd megpróbálom :D :K

(#30875) KaraDani válasza detroit17 (#30872) üzenetére


KaraDani
addikt

A legolcsóbb megoldás sima karóra + mellkaspánt kombinációk. Úgy rémlik tán Ariadnenak van hervisben vagy dechatlonban vásárolt olcsóbb órája, 5-7 ezer forint körül. Majd kijavít ha rosszul emlékszem. De vannak ilyen bringás órák is, bár drágábbak. Nekem ilyen van: [link] 25-26 eFt volt, tavaly vettem.
Aztán van ami ennél még jóval drágább és PC-re is fel lehet tölteni az adatokat + még több funkciója van, nagy a választék, kb 5-6 ezertől 100+ ezerig.

[ Szerkesztve ]

(#30876) Hasaggymeg válasza #56474624 (#30863) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az első rubrikára gondolsz? ;]

(#30854) ludsimon..te látsz is valamit az útból,vagy csak tekersz mint állat? :D
(#30824) Ariadne ...barátnőjét diplomatikusan "lefelejtette" a képekről. :DDD
(#30839) Manitou ...nekem a HG50-es 3000km.vegyes de nem túl durva tekerés után érett meg a cserére.

És,túl az első 40-en (és most éppen nem évre gondolok :B ) :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#30877) venember83 válasza KaraDani (#30875) üzenetére


venember83
nagyúr

Mennyire pontosan méri a szintet?

(#30878) Manitou válasza KaraDani (#30873) üzenetére


Manitou
addikt

Én is hasonló stílusu túrán voltam, csak a táv 30km lett. :D Olyan látványosságok mellettt mentem el mint Tesco , Fórum, Pláza, McDonalds , egy másik tesco :DDD

(#30879) KaraDani válasza venember83 (#30877) üzenetére


KaraDani
addikt

Teljes napos túra után jellemzően 20-30méter tévedéssel érek haza. Gondolom ahogy nap közben változik a légnyomás annyit téved. Szerintem ez elfogadható, mértékű differencia, főleg, hogy a ház előtt látom, hogy mennyit mutat épp és így tudok következtetni nagyjából, arra hogy mennyit "csalt". Ezért írtam dobogókő után, hogy -20/30 méter, mert kb ennyivel értem haza magassabban mint kellett volna. 950 v 920 már oly mind1 :)

Manitou: uh ezt durván nyomtad, két tesco is :R ha ludsimon egyet se lát ma nem is ér semmit a túrája ;]

[ Szerkesztve ]

(#30880) ludsimon


ludsimon
veterán

Konkrétan Nagymaros, és nézzétek meg a képeket, azt a hajót Dunakeszi előtt hagytam le. Először nem tűnt fel, hogy megelőztem, mert nem nagyon figyeltem, a bicikli út kacskaringózik, aztán még is megelőztem, nézzétek a képeket, hely szerint rakdosta a térképen!
Elengedtem egy telefont Nagymaroson, aztán kajáltam, és feltűnt, hogy egy hasonló hajó, ugyan az jön arrafelé. :Y

GPS adatok itt, képek itt!!!

Cateye Velo 8 adatok, teljes távval:
Össz. Táv: 110 Km
Átlag oda, 25,7 km/h, lazán tartottam a 29 km/h átlagot síkban.
Átlag egyben: 25 km/h, visszafelé Vácnál kicsit visszaesett, mivel elfogyott az italom, aztán Dunakeszi, Vác között feltöltöttem magam vízzel.

undefined

(#30881) venember83 válasza KaraDani (#30879) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor úgy tűnik, nem rossz vétel, mindent tud, ami lényegében kellhet.

(#30882) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, megvolt az első menet idén!
~20 km. Baromira enyhe terep és aszfalt. Egész jó idő volt még így este felé is.
De hiányzott már! :)))

(#30883) KaraDani válasza venember83 (#30881) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát ami a "nagy" órákhoz képest gondolom hiányzik, az a megadható pulzustartomány és riasztás, körszámlálás, pedálfordulatszámmérés opcionálisan sincs, gps, és a pc link. Ezek egyike miatt sem érzem, hogy 4 szer ennyiért vennék órát.

Jah és futni is ezzel szoktam (rá kell pattintani a hátára egy kis hátlapot, és átvált walking módra) mér pulzust időt szintet így is.

Hátránya, hogy troli vezetékeket nem mindíg, lágymányosi hidat sosem szereti, és ilyenkor aranyosan villog, hogy too many signals :DDD Mivel ezeket rendes túrákon nem nagyon érintem nem zavar.

ludsimon: és tescot láttál? ;]

[ Szerkesztve ]

(#30884) ludsimon válasza Hasaggymeg (#30876) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért kérdezded?
Láttál esetleg egy fekete őrült bringást Dunakeszin? :F
A sétáló utcához van elvezetve a bringa út, és ilyen 5 óra fele annyi, de annyi sétáló ember volt.
Csúnya dolog tudom, de én sakkoztam, 28 km/h-val mentem, ha elém ugrik akkor a paraszt kiesik, sakk-matt. Tudom, hogy csúnyán hangzik, de siettem, így is sötétedésre értem haza.
Viszont ott a Dunakeszi tó mögött menő úton, nem tudom mi a neve, az ahol össze van kötve Budapesttel, és ott rendszeresen van 1 kurva, szó szerint! Nem tudom, hogy mennyire engedélyezett ez a művelet, de én kitiltanám onnan a francba, elég közel van a lakott terület..

KaraDani:
De!
Konkrétan láttam azokat ami a képen van, meg az úton a tökölő outisokat (többet). Mi van velük? :F
Folyamatosan előztem le őket, úgy, hogy 1x sem előztek vissza.
Túl gyors lennék? ;]
Mi a kór neve? :D

undefined

(#30885) Muton válasza ludsimon (#30880) üzenetére


Muton
addikt

a hajót csak azért hagytad le, mert defektje volt és leállt kereket cserélni :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30886) rétisün


rétisün
veterán

tescot én se láttam, arrafelé pont nem jártam..... :( spart mondjuk többet is, ha az is ér :))
viszont az is biztos, hogy kezd teljesen elmenni az eszem, ami a bicajozást illeti, mert tavaly még el se indultam volna ekkora szélben, vagy (mint egyszer erre is volt példa) visszafordulok 10 km után, mint ami volt erre mifelénk a hétvégén, most meg tegnap 57, ma 89 km-t letekertem (a szél miatt kb. 1000 m szintet számolok hozzá :DDD )

nooooormális?

mondjuk ennyit nem is mentem soha alsó kormányfogással (outi) és kis lánckeréken, mint ebben a két napban, az is tuti :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30887) Kephamos válasza ludsimon (#30880) üzenetére


Kephamos
addikt

Ezt a GPS adatos mókát hogyan csináltad. Engem is érdekelne, mert utólag mindig kíváncsi vagyok a túrácskáim adatira, de a google earth-ön kívül semmi sincs a segítségemre.

(#30888) rétisün válasza Kephamos (#30887) üzenetére


rétisün
veterán

itt is egész jól lehet méricskélni (tervezgetni), asszem szintet is mutat, csak azt én nem szeretem :D (mármint a szintet)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30889) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ma is letekertem egy 30ast :DDD végre barátnőm is megsétáltatta a specit.
Útvonal ugyan az volt, mint tegnap. Jövőhéten egyedül szerintem már én is aszfaltozni fogok.
Képek: Itt is van tévétorony. :P

Amúgy én is láttam outisokat edzeni (gyerekek), autóval mentek mögöttük az ősök. Hajtották őket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30890) KaraDani válasza Tamoo (#30889) üzenetére


KaraDani
addikt

Szép ez a kék speci :B

(#30891) ludsimon válasza rétisün (#30886) üzenetére


ludsimon
veterán

Tegnap 57 km Neuzerrel, ma 110 km Scottal. Össz. táv hétvégén: 167 km
Szintúgy! Soha nem tekertem még 1 hétvége alatt ennyit! :))
Úgy látszik ez a rekordok napja volt. ;)

undefined

(#30892) Tamoo válasza KaraDani (#30890) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Meme-től származik :)

Durva mennyit tekert most mindenki. Az én hétvégi ~65km-em eltörpül.

(#30893) ludsimon válasza Kephamos (#30887) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez a dolog csak symbianos telefonokon működik.
Keress rá itt a keresőben már leírtam párszor, most meg alig bírom megemelni a kezemet, konkrétan olyan hát izomlázam van. :DDD

Tamoo:
"Amúgy én is láttam outisokat edzeni (gyerekek), autóval mentek mögöttük az ősök. Hajtották őket."

LOL! :DD

undefined

(#30894) rétisün válasza ludsimon (#30891) üzenetére


rétisün
veterán

végre a scott-ot is elővetted...biztos meghallottad, ahogy sirdogál, hogy elhanyagolod :DDD

ha így folytatod, hamarosan simán 130-150 km-es túrákat nyomsz...nagyon belelendültél :C

"olyan hát izomlázam van" mér, kézzel-lábbal tekertél? :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30895) amargo válasza KaraDani (#30875) üzenetére


amargo
addikt

Ehhh kellet nekem olvasnom, most rápörgettél a témára.. ki is néztem a sigma bc 2209-t. Mindent tud, ami kell. "Soha nem lesz ennek vége" csak, hogy barátnőmet idézzem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30896) ludsimon válasza rétisün (#30894) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem, de vágod, az én kormányom egyenes. ;)
A helyes testartás pedig nem a kezeden feküdni. Linkektem régebben youtube edzőt, és az elmondott minden fontosat, így volt olyan kényelmes a mai nap, és nem sírom tele a topicot, hogy itt, meg ott fáj, mikor csak izomlázam van.
Régebben nem emlékszel?
Itt sírtam, hogy a vállam, csuklóm, könyököm, karom, hátam, egyszóval mindenen fájt régebben.
Ezért kell egy edzőt meghallgatni, és akkor kényelmes lesz... ;)

undefined

(#30897) KaraDani válasza amargo (#30895) üzenetére


KaraDani
addikt

Hm ez már tud Pc linket és pedálfordulatot, ha jól nézem? Jóféle, szerintem ilyen még nem volt, amikor én vettem, vagy csak nem emlékszem erre :F

És igen ennek soha nem lesz vége... Barátnőm már beletörődött nálam teljes mértékben. :P

[ Szerkesztve ]

(#30898) ludsimon válasza rétisün (#30894) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez kimaradt:
A felni miatt nem mertem...
De viszont rájöttem, hogy egyelőre jól működik a Neuzer, korszerűsítés rá ér, úgyhogy lehet a következő, a lánc után a felni, vagy a fék lesz! :C
Mondjuk nem volt most problémám a fékkel, egyszerűen meg kell szokni, hogy nem olyan mint a V, de tud bizony elég harapós is lenni, ma tapasztaltam! :K
Egy kislány elém gurult a kis bringájával, és 28-ról pillanatok alatt meg tudtam állni. Métert nem mondok, mert ilyeneket nem tudok. :B

undefined

(#30899) Tamoo válasza ludsimon (#30896) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Be tudnád linkelni esetleg még egyszer azt a video-t? Hátha mondd vmi újat nekem is. :DDD
Bár a térdfájásom nem hiszem h beállításfüggő :O

Kelly's-emhez kedden érkezik egy-két dolog, amit muszáj még cserélnem (pl. kormányt egyenesre, mert fájt a csuklóm + nyereg...na most bánom, h eladtam a wtb-t) aztán rágyúrok én is a hosszabb túrákra aszfalton :DD

(#30900) venember83 válasza KaraDani (#30897) üzenetére


venember83
nagyúr

Engem meg megnéznek a nők s gondolom, hogy rögtön kiolvassák az aurámból, hogy bringamániákus, ezért nem is "zavarnak", nem kelnek versenyre a tejesasszonnyal. :DDD

Jól látom, 49k a BC2209? Gondolom, hogy csak nekem tűnik soknak...

Igaz, a hétvége kimaradt, szombaton takarítás keményen, ma meg meló. De holnaptól ismét bringázz a melóba program.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.