Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30351) dunc válasza Tamoo (#30350) üzenetére


dunc
nagyúr

(#30352) Tamoo válasza dunc (#30351) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

én passzolom. találgatni nem akarok, aki tudja majd megmondja :DDD

Xantomas: húú, igen jó. Én nem raknék rá semmi matricát. Vagy csak vmi nagyon minimalista feliratot.

[ Szerkesztve ]

(#30353) Xantomas válasza Xantomas (#30338) üzenetére


Xantomas
őstag

Tádáááá.
[link]
[link]

Már csak egy új első felni, 23-as gumik, egy új nyereg kell, és technikailag kész lesz. Sajna most beleér az első sárhányóba a 32-es gumi, a 21mm-es trekking felniről. Így morog egészen addig míg össze nem kopik :D

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30354) Xantomas válasza dunc (#30351) üzenetére


Xantomas
őstag

Szerintem fotózd le a mellette levő matricát is, de azt is el tudom képzelni, hogy a gyártó saját komputer jeladójának a felfogató helye.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30355) Xantomas válasza Tamoo (#30352) üzenetére


Xantomas
őstag

A nyeregcsövön lesznek a barátaim aláírásai fehér lakkfilccel, és az kihúzva vékonyan kétoldalt feketével.

Valamint a muffok, és környékei még fehér, és fekete fényvisszaverő matricával.

Mod:
Maradt még Longus feliratú 1"-os Ahead kupakom, valamint három 1" Ahead hézaglóm. Egy 20mm, egy 5mm és egy 2mm-es.
Inkább a Cinelli Ahead kupakot tettem fel :D

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30356) dunc válasza Xantomas (#30353) üzenetére


dunc
nagyúr

Na így már üt,szép lett gratula,most látszik a váz színe normálissan. :C

Több olyan rejtélyes kupak is van mindkét száron,több helyen és egyeletlenül elosztva....

(#30357) amargo válasza Xantomas (#30353) üzenetére


amargo
addikt

Woww nagyon komoly lett!
Öröm lehet vele tekerni.
Árról lehet érdeklődni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30358) fidig válasza Xantomas (#30353) üzenetére


fidig
tag

Nagyon "baba" lett :) grat hozzá :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#30359) KaraDani válasza Xantomas (#30353) üzenetére


KaraDani
addikt

Na ez mán döfi! Tetszik! :C

(#30360) dunc válasza Xantomas (#30354) üzenetére


dunc
nagyúr

Kép
Csak annyi,hogy olvass manualt ...

Akkor is csupasz a vázad,nah nomifi ??? ;]
Miből áll a bringa,agyak,váltó,fék stb összsúly sárhányó nélkül ?
Hogy bírod a hagyományos klipszet? Gondolom városba lazán hagyod !?
Te festeted a vázat? Milyen festékkel? Milyen lett a végeredmény ha aprólékosan nézed?
Hogy csináltad,tisztitás ,alapozó stb ?

[ Szerkesztve ]

(#30361) ludsimon válasza Xantomas (#30353) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez rohadt jó lett!! :Y :R
Tekerünk egyet? :D

undefined

(#30362) amargo


amargo
addikt

Kérdezni akartam, hogy van valakinek működő egy oldalas SPD pedálja, amit cipővel is lehet használni? A Cuba-ra nézek egy ilyen pedált, mert ketten használjuk. Nem kell semmi extra, de csak 10e láttam eddig inkább a másik cipőmbe megyek..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30363) Xantomas válasza amargo (#30357) üzenetére


Xantomas
őstag

Hmmm... ár. Azokat már nem is számolom.
De megpróbálom nagyjából összeszedni, mert már engem is érdekel.

Anno váz + villa volt 3000 Ft Vateráról.
Krómozott retró acél hajtómű, vastag lánchoz, imbuszos kupakkal 4000 Ft
Első, hátsó agy 5000 Ft
Dicta racsni 1600 Ft
Longus Hosszúbenyúlású fékek 5200 körül, ebből egyiket kiárultam -2500 ért egy év használat után. Summa 2800 Ft
Első fék 1500 Ft
Új csepel acél villa 7000 Ft
Kormánszár 3000 Ft
Kormány 6000 Ft
Zselés Richey Pro bandázs 2500 Ft
Új, Shimano Fehér gumis Exage fékkar 2000 Ft.
Kormánycsapágy 1000 Ft.
Szinterezés 5000Ft

Szóval Summa ~44 000 Ft, és ebben még nincs benne két legyilkolt japán Sakae stucni, egy muffolt menetes acél villa, egy pár elhasznált fékbowden, a bowdenházak, a lánc a fixi lánckerekek hátra amik nincsenek most fent, a leendő új gumik, és a felni, a használt vegyszerek, csavarok, új Deore kónuszok, és csapágyak a B+ agyakba...
Ha minden jól alakul, akkor Summa ~ 52 000 Ft-ban lesz a vége, ami a bicajon lesz, de a bekerülési összeg eddig már átlépte az 50E-t :F

Bevallom, azt hittem kevesebb lesz. :F

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30364) dunc válasza amargo (#30362) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem olyan van,és bevált (3000 ft volt)az egyik fele spd,a másik sima taposó,de ezért nehéz is a tömege,viszont van olyan spd aminek mindkét fele az,és rápattintható egy taposórész az egyik felére.

(#30363) Xantomas :Saját kezed munkája dicséretes !!! :R

[ Szerkesztve ]

(#30365) Tamoo válasza dunc (#30360) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

elindultam tekerni, de megint akkora szél van, hogy 50m múlva visszafordultam :W

megnéztem a treking telót, és nekem is rajta vannak ezek a pöckök :DDD :DDD eddig észre se vettem :B mondjuk még csak 1x10km-t tekertem vele.

(#30366) Oracle válasza Xantomas (#30353) üzenetére


Oracle
senior tag

Nekem speciel nem jön be :) ezzel a kékkel(vagy zöld :F ) nem tudok kibékülni olyan bugyikék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30367) dunc válasza Tamoo (#30365) üzenetére


dunc
nagyúr

Én most megyek tekerni,10-11 fok szélcsend.

(#30368) ludsimon válasza Tamoo (#30365) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem ment, igaz bazi nagy szél volt.
11 km meglesz.
Ha jó idő lesz 5 után akkor megyek többet.

undefined

(#30369) Xantomas válasza Oracle (#30366) üzenetére


Xantomas
őstag

Bianchi Celeste.
A Bianchi kerékpárok tradícionális színe. Önmagában nekem se jön be, de összképileg nagyon. Épp most húzogatom ki a muffok, és a csövek találkozását fehérrel.

De örülök neki, legalább a te szavaidról biztosan tudom, hogy őszinték voltak :C

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30370) venember83 válasza Xantomas (#30369) üzenetére


venember83
nagyúr

Lehet, hogy csak az irigység beszél belőle, és különben neki nagyon is tetszik. ;]

(#30371) KaraDani válasza Xantomas (#30369) üzenetére


KaraDani
addikt

"De örülök neki, legalább a te szavaidról biztosan tudom, hogy őszinték voltak" Igazad van gusztustalan, ocsmány, csak nem volt képem megírni :P Max a nyerget kéne még fehérre cserélni, hogy tökéletes legyen a kék-fehér összhatás. Nekem tényleg bejön így a kész képek alapján, a váz magában nem tetszett, de egybe jól néz ki.

(#30372) Oracle válasza venember83 (#30370) üzenetére


Oracle
senior tag

Tévedés ;] tényleg nem tetszik :D és örülök hogy Xantomas nem vette sértésnek vagy hasonló :R

[ Szerkesztve ]

(#30373) Xantomas válasza dunc (#30360) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem tudom, akkor lehet, hogy zsírzóhelyek mégis :S

A festést megelőzte egy homokszórás amivel fémtisztára pucolták, utána pár órás foszfátos fürdő, ami segítségével a csövek belsejéről is le lett szedve a rozsda, és aktiválva lett a felület, hogy ne rozsdásodjon.
Utána pedig magasfényű porfesték került rá. Ugyan az az anyag, ami pl a buszok kapaszkodóin is van festék. Rugalmas, és tartós. Nem veri össze a korlát aminek neki támasztom, ha eldől nem kapja le aminek nekisúrlódik. Viszont nem olyan sima a felülete mint egy rendes fényezett felületnek, és nincs esély a felületi egyenetlenségeket kijavítani.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30374) fpeter07 válasza dunc (#30344) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezt a rázást tanusítom. Lehet hogy a telóm 10000ft-ba kerül, de szegélynél lejövet nem üti szét a csuklómat...

Intersport újságba láttam egy bicajt 150k-ért, full xt, rock shox recon sl teleszkóppal, ez azért fincsi :) Nem gondoltam volna hogy ilyen "olcsó".

Xantomas: Nem vagyok oda az országúti kerékpárokért, de ez eccerűen nagyszerű :C

(#30375) Tamoo válasza fpeter07 (#30374) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

xt... recon... 150k???? ott vmi turpisság van, vagy az az év ajánlata

(#30376) amargo válasza dunc (#30364) üzenetére


amargo
addikt

Hol lehet 3e ilyen SPD-t kapni? Igen a másik bringámon lévő SPD-hez kaptam is ilyen taposó részt, de az valami csuda el..asz.. dolog, félmegoldás szóval. Nézegettem is, hogy majd fél kiló egy ilyen pedál.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30377) venember83 válasza amargo (#30376) üzenetére


venember83
nagyúr

Vigyázz, ha nem Shimano pedált veszel, akkor más a stopli, így az SPD-s cipődet nem használhatod a non-Shimano pedállal csak SPD csere után.

(#30378) fpeter07 válasza Tamoo (#30375) üzenetére


fpeter07
veterán

Én is nagyot néztem, pedig nem vagyok túl tájékozott az árak között..

(#30379) Ariadne válasza Xantomas (#30353) üzenetére


Ariadne
őstag

Használd egészséggel! Amúgy esztétikailag tényleg szép és letisztult, de nem az esetem. :) Mindenesetre nagyon hasonlít egyik korábbi munkahelyem hivatalos színére, és - ettől függetlenül - van egy ilyen színű sálam is. :D

Csak el ne lopják... *félősen körbenézegető smiley*

Már megint összecsattant két okos autós a kereszteződésben, strigulázni fogom, komolyan... Ilyenkor nem csodálom, hogy a kerékpárosokat annyian nem figyelik, ha egy egyszerű stoptáblánál való elsőbbségadás ilyen bonyolult sokaknak...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30380) Ariadne válasza venember83 (#30377) üzenetére


Ariadne
őstag

Vannak kivételek, a wellgo pedálok-stoplik kompatibilisek a shimanoval.

mod. Jáj, bocsi a külön hszekért... :B

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30381) siti válasza Tamoo (#30365) üzenetére


siti
senior tag

másik irányba kell ilyenkor menni.
visszafelé meg majd lesz valahogy

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30382) Tamoo válasza siti (#30381) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ááá, ez forgószél volt

Na, holnaptól elkezdek szedni egy izületvédő cuccost. Remélem segít valamit. Úgy recsegek-ropogok, mint egy rossz szekér.

[ Szerkesztve ]

(#30383) dqdb válasza Xantomas (#30373) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Bringaexpón - amennyire fotó alapján meg tudom ítélni - kicsit más árnyalatú kékek voltak a Csepelek. A szín közelebb állt a babakékhez, és kevesebb volt benne a zöldes-türkizes árnyalat. Most mondhatnám, az a szín jobban tetszett, de ilyet addig nem jelentek ki, amíg nincsen készen a bringa, mert a kiegészítők sokat változtatnak rajta.

Ariadne: ha Zuglóban történt, akkor szép nagy papírra lesz szükséged ... Nálam az elmúlt 2 év alapján havonta átlagosan 1 koccanás van, de tavaly nyáron volt olyan nap, hogy délelőtt és délután is volt. És itt a STOP tábla mellett van fekvőrendőr is a kereszteződés előtt ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30384) ludsimon


ludsimon
veterán

Oracle:
Kérdezted tegnap, hogy mennyire lehet dönteni az új Conti gumikat, hát ennyire.
Ma döntöttem egy keveset, és majdnem eltűnt a fél pedál. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30385) dqdb válasza dqdb (#30383) üzenetére


dqdb
nagyúr

Közben rájöttem: a kiállításon lévő bringa színe a Pannon logó színéhez hasonlított nagyon.

siti: a körbeszembeszélről meg nem hallottál? :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30386) dunc válasza amargo (#30376) üzenetére


dunc
nagyúr

Adnak hozzá stoplit is pécsen vettem ,valami v betűs márka régebben írtam már róla.

(#30380) Ariadne : ez az :R wellgo pedálok-stoplik

[ Szerkesztve ]

(#30387) Ariadne válasza dunc (#30386) üzenetére


Ariadne
őstag

De az a bepattintós borzalom szerintem is használhatatlan, sőt veszélyes, csak arra a távra jó, amíg még spd cipő nélkül életében először hazateker vele az ember a boltból (én is addig használtam, aztán kivágtam valahova). Óvatosan vele, csúszik és nem tartja a lábat...

dqdb: Igen, Zuglóról van szó. Egy taxis múltkor a villanyoszlopnak ment neki, félig ki is döntötte, emiatt egy kupac szerencsétlen tűzoltó molyolt itt órákon át, aztán meg még egy nagy kupac elmüs, mindezt éjjel és borzasztó hidegben, csak mert valaki nem tudott kellően lassan menni. :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30388) dunc


dunc
nagyúr

Nemrég értem haza bringázásból kint voltam malomvölgybe,és egy kicsit nyomtam országúton, a malomvölgy sáros volt,de voltak még bizony havas szakaszok ahova összehordta a szél. Hazafele a mosót is útba ejtettem és kicsit lecsapattam a vasat.

[ Szerkesztve ]

(#30389) ludsimon válasza Ariadne (#30387) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha tekersz városban, akkor melyik bringával?
Csak, hogy ha netán egyszer összetalálkozunk, megismerjelek. :)

Ma is egy citrom sárga Peugeot vázú outit hagytam ott a Neuzerrel. :Y
Nem tudom mi volt a sráccal, de nagyon nem bírta a tempót, pedig én aztán nem vagyok erős.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30390) venember83 válasza Ariadne (#30380) üzenetére


venember83
nagyúr

Mindig vannak, Ms Hsz-vadász. A város egyik felében esett az eső, a másikban hullott a hó, itt a tavasz. :))

ludsimon:
1. kérdésre válasz: valószínűleg a crossal.
2. kérdésre lehetséges válaszok egyike: talán nem sietett? :)

[ Szerkesztve ]

(#30391) Oracle válasza ludsimon (#30384) üzenetére


Oracle
senior tag

:D igen ezt én is eljátszottam párszor amerre bedőlsz mindig fent legyen a pedál ne alul.

(#30392) Ariadne válasza ludsimon (#30389) üzenetére


Ariadne
őstag

Remélem hamarosan előfordul ez is, de városban és hétközben akkor is igen ritkán, max. munkába menet meg vissza. Kb. ilyen klikk a crossom (csak 2007-es, piszok kelly's már nem szerepelteti a honlapján ezt az évjáratot...). Leginkább hétvégén fordulhatok elő reggel ill. délután, túrára menet-jövet. :D Remélem hétvégén tudok menni legalább valami aszfaltosat, mondjuk ki Szentendrére (hogy én ezt az utat hogy utálom), és aztán a lőtér mellett fel, ameddig bírom Dömörkapu felé, az jó aszfaltos edzőterep, mert folyamatosan, de nem meredeken emelkedik. És lefele meg lehet zúzni, bár igazság szerint ettől a lehetőségtől kicsit megizzadt a tenyerem most, de akkor is vissza kell szokni... :)

Ja múlt hétvégén tekerünk hárman kifelé az UVH-tól Szentendre felé, amikor megelőz minket egy karbon S-Works-ös srác, nagyot csulázik olyan felvágós módon, majd elhajt ezerrel, cucc semmi nála, láthatólag edz. Mondom oké, aki erős, menjen. Látom aztán, hogy pár száz méterre előttem, még látótávolságban leáll, és ezután végig a töltésig azonos távolságban maradtunk, míg én a számomra most tempós 25 körül mentem. :P Aztán másfele ment, mint mi, de még el sem értünk Szentendrére, már jött szembe a keróúton a körforgalomnál. :D Azért ez mókás volt, ahogy eljátszotta a nagy profit, közben meg hosszabb távon, és ahol lehetne is tépni ezerrel, nem ment gyorsabban, mint én.

mod: venember: Éééés talált süllyed. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30393) ludsimon válasza Ariadne (#30392) üzenetére


ludsimon
veterán

Na pontosan így szokott lenni. :)
Kielőznek, és nem bírják tartani azt a tempót, és ugyan azzal a sebességgel ment tovább, mint én/te. Jó, én is így voltam párszor. :DDD :P

Ha hétvégén nem fog fújni a szél, akkor egy aszfaltos tekerésben benne vagyok, már lassan 1 éve csak virtuálisan beszélgetünk. :)

undefined

(#30394) Ariadne válasza ludsimon (#30393) üzenetére


Ariadne
őstag

Oké. :K És nem túlzásból mondom, de egészen biztos, hogy gyorsabb vagy nálam, szóval lesz időd pihenni is. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30395) ludsimon válasza Ariadne (#30394) üzenetére


ludsimon
veterán

Áhh
Ne hülyéskedj már. :)
Aki ilyen szinteket teker..
Én még idén összesen 1x voltam emelkedőt mászni, a Hungaroring felé, saccra olyan 500m-t másztam akkor.
De mondjuk szélben, úgyhogy az felér akár 700-al is. :D
Mögötted elbújhatok. :B

A Scott az most disznek van használva, mert .75-ös bele esik, és nem akarom szétkoptatni a 105-ös hajtóművet.
Alu jobban kopik, maradok egyelőre a Neuzer-nél.

Más kérdés:
Ha veszek láncot, hogyan fogom tudni kicserélni?
Most egy lánccsere miatt nem megyek el Meméhez. :)

undefined

(#30396) Ariadne válasza ludsimon (#30395) üzenetére


Ariadne
őstag

Jelzem idén összesen azt az 50 km-t mentem, amit múltkor, az is egy Szentendre retúr, szóval neeem, tényleg komolyan mondtam. :N Voltam erősebb sokkal, mint most, de az is max. egy alacsonyabb normál montis erőnlétet jelentett, és ha kihagyja az ember a telet - ahogy én most -, akkor lemegy az erőnléte a nullára, pláne hogy tavaly meg időm nem volt menni szinte semmit. Szóval *sóhajtó smiley* kezdhetem elölről az edzést...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30397) dqdb válasza ludsimon (#30393) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én is csatlakoznék, feltéve, ha nem szombat délelőttre időzítitek, mert hosszú idő után rászántam magam a lámpavásárlásra, hogy ne plafonról lógó foglalatok vegyenek körül :)

El kellene már hagyni bringával Budapest területét, idén még Budára sem jutottam el két keréken.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30398) amargo válasza Xantomas (#30363) üzenetére


amargo
addikt

Azért ez még baráti ár, de még ezt sem merném lelakatolva otthagyni az utcán.

venember83: Köszönöm megmentettél egy felesleges kiadástól! Akkor még is csak shimano pedált kell szereznem..
Ariadne: Ez is már 10e kategória, bár megnézegetem őket, mert pofás darabok, jó lenne élőben látni egy ilyet, hogy mennyire használható kétféle cipővel.

Nem lehet megúszni..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30399) Oracle válasza ludsimon (#30395) üzenetére


Oracle
senior tag

Lánckinyomóval :) nekem van ha kell szólj és odaadom. :)

(#30400) fpeter07 válasza Ariadne (#30379) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha már autó, suliból hazajövet átakarunk menni az úton, szépen megállunk erre elkezd dudálni mint a hülye... Van pár elképzelésem hogy keletkezhetett az oldalán az a bazi nagy horpadás ;]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.