Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31151) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Be kellett ma mennem meló ügyben Egerbe, beugrottam már a Lidl-be is és gyorsan elkaptam az utolsó nyeregtáskát ;] elég frankó + vettem egy olyan esőkabátot mint ludsimon. Kesztyűt is akartam, de azok nem jöttek be... :))

(#31152) philoxenia válasza Tamoo (#31151) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért nem vetted meg akkor a parkolóban...... :U :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31153) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ideiglenes bringám kezdi kilehelni a lelkét, a műanyag pedálok éktelen recsegés - nyikorgásba kezdtek, a teló meg merev villává mutálódott, igen nagy nyomásra van neki egy minimális játéka csak.
Telóval lehet valamit kezdeni, hogy újra tegye a dolgát? Életemben nem szereltem még telót.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#31154) rétisün


rétisün
veterán

tekertem egy kényelmes 33 km-t....nem is tudok, csak kényelmesen menni, teljesen be vagyok rozsdásodva, úgy látszik a téli bicajozások (igaz, nem is volt sok) nem sokat értek az erőnlét (az mi? :D ) megőrzésében.
mindjárt 10 perc után defekt :O még szerencse, hogy pont úgy mentem, hogy onnan 3 perc alatt hazatoltam (rejtvény: 10 perc bicajozás után 3 perc alatt gyalog haza, na ezt hogy? :DDD ) gyors csere, aztán tovább. az a legrosszabb, hogy olyen helyen van a lik, hogy bizony előferdülhet, hogy a múltkori szerelésnél én magam csíptem be a belsőt, és eddig bírta....

off: azt már nem is mondom, hogy a számítógép behalt, most mindjárt azt buherálom....mi jöhet még? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31155) KaraDani


KaraDani
addikt

Barátom bicaján kijár a következő képeken látható része a középrésznek [link] [link], szakszavakat hyanagolnám, szerény ismereteim miatt :B Kérdés, mi lehet a probléma oka, illetve mennyibe fájhat az orvoslása. Elsősorban Meme-hez intézném a kérdést, de más is tippelhet a probléma okára.

(#31156) ludsimon válasza venember83 (#31148) üzenetére


ludsimon
veterán

Még jó, hogy van szerelő a topicban. :D

Felhívtam Meme-t még délután, azt se tudta szegény hol van, nem, hogy még láncszereléssel kapcsolatban segíteni. :D
Egyedül volt, és azt mondta rengeteg meló van. :(
De mondjuk ez jó, mert legalább itt a szezon, és lehet még Budapesten is nyitnak egy boltot. :)

Majd ha ráér megkérdezem, meg egyebet is.
Meme, ha nem vagy (elég) hulla, akkor gyere majd fel MSN-re, lenne pedál rendelésem!!

Mindenki: M520 lesz. :)
Méghozzá ilyen szép csillogós ezüst, nem fehér, nem fekete, ezüst.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#31157) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Mai napon kézhez kaptam a szervízbe beadott kerékpáromat!
(Történetesen egy (lassan 4 éves)Balance 3.1-esről van szó. Tudom, hervisbike és nem egy csúcskategória, de anno 60 ezret csengettem ki érte ami a felszereltség tükrében igen korrektnek mondható: Shimano Deore váltó, Shimano hajtókarok, hátsó agy illetve fékváltókarok, RST teló meg még 2 éve vettem hozzá egy Shimano PD-M324-es SPD pedált. Ezen alkatrészek összességével igencsak remek sebességgel közlekedhet az ember, azaz én... )
Nos, a lényeg: 23 lepedőt perkálhattam le érte! :DD Váltócserével adtam le, ugyanis már nagyon rakoncátlankodott "szegény" illetve nagyon ugrált. Kezdetben ez 12 ezer forintra rúgott volna munkadíjjal (váltócsere+bazi erős bowden+munkadíj). Erre még azt mondtam, hogy nagyon rendben van. Majd ma rámcsörögtek, hogy felrakták az új váltót, viszont azzal a racsnival (fogaskerékkel) és lánccal használhatatlan, ami rajta van. Kérdeztem: mégis mennyi lenne ezeknek a cseréje? Válasz: 9 ezer. Na mondom magamban, ez már kezd durva lenni. De aztán végiggondoltam magamban, hogy végülis nem igazán tudok már mást csinálni, mert az új váltót nem hiszem hogy szívesen leszednék róla illetve tavaly volt egy váztörésem, amikor szintén költöttem a montimra 10 ezret! (A nyeregcsőnél tört meg, mivel én balga túlságosan kihúzva használtam a nyerget. :W )
De visszatérve a mára: mondom nekik, rendben, mehet a dolog! Oké, a srác mondja, hogy plusz fél óra, oda is mentem, aztán látom, hogy nagyban szerel. Odamegyek, azt mutatja nekem, hogy a hátsó agynál elhelyezkedő csavarok bizony komolyan elhasználódtak. Az egyik szorító (?) csavar megtörve, de elég durván! Szóval itt is elég sok minden cserére szorult! Így a végösszeg 23 ezerre rúgott ami összeadva a tavalyi váztöréssel 33 ezer forint!
Viszont cserébe van egy mára már eléggé masszív vázam (meg merem kockáztatni, hogy masszívabb, mint új korában, ugyanis a hegesztő nagyon értette a dolgát) és egy zsír új alkatrészekből álló "hajtóművem"! Én azt mondom, hogy még egy jó 3 évet bírjon ki, és már megérte. Ugyanis az elmúlt 3 szezon alatt cirka 6000 ezret beleraktam igencsak feszített tempóban (rakom neki, ahogy csak tudom)!
De most örülök magamnak, mert végre itt van a bicajom, remek állapotban és a héten már rakhatom neki ebben a szép időben! :K

(Bocsi az irományért, csak ez most kikívánkozott. Gondoltam megosztom veletek!)

[ Szerkesztve ]

meg

(#31158) fpeter07 válasza peugeotmate (#31157) üzenetére


fpeter07
veterán

Mi (vagy legalábbis én) köszönjük :K

Ebből a következtetés: Ne tervezz előre semmit, úgy se úgy fog alakulni ahogy azt elképzelted. (és ez mindenre igaz:D)

(#31159) Meme válasza KaraDani (#31155) üzenetére


Meme
aktív tag

kilazult a jobb oldali csésze.
le kell szedni a hajtóművet, ki kell szedni a csészéket
a középrészt menetét kipucol, majd megzsiroz, visszapakol mindent.
a jobb oldali csészét -ami most kijött- megtépni, mert az kapja a terhelést.

Szevasztok bogyókák!

(#31160) Xantomas válasza Thulcandra (#31153) üzenetére


Xantomas
őstag

Én ma kaptam szét.
Ezeket a videókat követtem, és gyönyörűen szétjött.

Olyan rohadt mocskos saras fekete volt az olaj a lábakban, és barna az olajos csillapítóban hogy nem kicsit megijedtem...
Most csöpög kifele belőle még a maradék szmötyi, holnap, vagy valamikor meg töltöm fel.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31161) Tamoo válasza peugeotmate (#31157) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

szvsz olcsóbban is megúszhattad volna. Ezt így látatlanban mondom. Egyáltalán mért olyan váltót rak fel ami nem kompatibilis a sorral-lánccal...de ha azért lett volna használhatatlan mert úgy elkopott, akkor nem szóltam. 33-ból már bringát lehet venni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31162) peugeotmate válasza Tamoo (#31161) üzenetére


peugeotmate
őstag

Egyazegyben ugyanolyan váltót és fogaskoszorút illetve láncot rakott rá! (Sőt, láncból "jóféle" Shimanot a gyári nóném helyett.) Jó, hát a szervíz maga 23 ezer volt mindenestül és még tavaly egy 10es volt a hegesztés tavaly(amit azért otthon nehézkesen oldottam volna meg...). De ha akkor tudom, hogy ez lesz, akkor lehet inkább eladtam volna még ősszel! De ha így remekelni fog a bicaj, akkor már megérte... Nem fogom itt szívni a fogam és elégedetlenkedni, ha egyszer jó valami! :N
33-ból nagyon komoly bringákat lehet kapni! :DD Azért ha elkezdenék egy olyan cangát hajtani, 30-nál kettévállna! :C

meg

(#31163) Tamoo válasza peugeotmate (#31162) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:DDD jó hát költői túlzás volt... biztos nagyon el volt már kopva. Átverni nem vertek át... ez se egy olcsó hobbi...vagy inkább életforma :))

[ Szerkesztve ]

(#31164) fpeter07 válasza peugeotmate (#31162) üzenetére


fpeter07
veterán

Egyetlen baja van a biciklinek; Újkorában minden frankó, évek elteltével meg kezd leépülni az egész, szó szerint :D

Hogy ha az első kerék fékezésekor bizonyos időközönkét erőteljesebb kopó hangja van a féknek az azt jelentené hogy nyolcas van a kerékben?

(#31165) ludsimon válasza fpeter07 (#31164) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha konkrétan bizonyos időközönként rántogat a kormány mikor fékezel?
Akkor igen.

Volt benne részem, volt vele "élmény", főleg sokszor lefele a leejtőkön, dombokon Csóványoson. :D :DD

Csak óvatosan lehetett húzni az elsőt, mert különben hirtelen mikor ránt egyet, erőteljesebben fékez, és esetleg blokkol, és egyáltalán nem muris. :DDD

(Azóta le lett cserélve az a felni. :) )

[ Szerkesztve ]

undefined

(#31166) Xantomas válasza fpeter07 (#31164) üzenetére


Xantomas
őstag

Vagy azt hogy felütötted :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31167) ludsimon


ludsimon
veterán

Na ne.

Ezzel (YouTube) akarják a kerékpárokat népszerűsíteni? :O
Szerintem rosszul próbálják csalogatni az embereket, mert ezzel azt mondják, mutatják, hogy ez a jó, mert van benne elektromotor, alig kell "megdolgozni" érte, hogy haladjál is, HA nevezhető ez a kicsit tekerem dolog haladásnak, kerékpározásnak. :(

undefined

(#31168) Thulcandra válasza Xantomas (#31160) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Kösz, ezek a videók jók! Kiderítem van-e itthon minden kellő szerszám aztán nekiesek. Olajat meg gondolom a bringaboltból. Vagy jó lesz az extra szűz görög oliva olaj is? Hosszú túrákon vésztartalékként is szolgálhatna :D

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#31169) KaraDani válasza ludsimon (#31167) üzenetére


KaraDani
addikt

Nyilván nem annak találták, ki aki sport célra is használja a bringát, hanem városi közlekedésre, még így is messze kisebb az energiafelhasználás gondolom, mint egy motornál, nemhogy egy autónál. Lenne célközönsége bőven, például anyukámnak is el tudnék képzelni egy ilyet :K

(#31170) ludsimon válasza KaraDani (#31169) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, idősöknek.

Csak az a baj, hogy én körülöttem nem ezt hallom.
Osztálytársam is azt mondja milyen jó az elektromos bicikli, mert azt nem kell hajtani.
Én meg: Elment az eszed? :D

undefined

(#31171) Tamoo válasza Thulcandra (#31168) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Milyen teló van benne? Az olcsóbbakat azért nem szeded így szét. Van amelyikkel sokmindent nem lehet kezdeni, max bezsírozni...Igaz én nem vagyok vmi nagy szaki.

(#31172) KaraDani válasza Meme (#31159) üzenetére


KaraDani
addikt

Kösz! Ezek szerint, egyáltalán nem biztos, hogy cserélni kell. Valami régebbi tán trekking jellegű bringáról van szó, majd egy két hét múlva hozza fel barátom pestre, kéne neki egy generál. Kértem képet, hogy mégis milyen bringáról van szó, majd mutatom, és mondj valami nagyságrendi munkadíjat.

ludsimon: figyelj, ha ő nem akar komolyan bringázni nincs azzal baj, ezt közlekedésre találtaák ki nem sportolásra. Sokkal jobb alternatíva lehet egy robogónál is, egy autónál, meg had ne részletezzem, mennyivel jobb városi közlekedésre.

[ Szerkesztve ]

(#31173) venember83 válasza KaraDani (#31169) üzenetére


venember83
nagyúr

Te igen, de ő magának nagy valószínűséggel nem. Ez itt a gond.

(#31174) KaraDani válasza venember83 (#31173) üzenetére


KaraDani
addikt

Mért is nem :F Amíg volt elfogadható állapotú bringája meg trabija is, jó időben bringával járt dolgozni. Szerintem simán tetszene neki, hogy így majdnem 50 évesen még kap egy kis rásegítést is. Mellesleg pl. kiskunfélegyházán reggeli műszak után, tudod hány idősebb gyári munkást láttam ilyennekkel haza indulni? Sokat, le voltam döbbenve. Kisvárosokban teljesen más a mentalitás, mint budapesten, ott sokkal nyugodtabb a közlekedés, nézz meg egy alföldi várost, teljesen természetes, hogy az idősek bringával járnak.

[ Szerkesztve ]

(#31175) venember83 válasza KaraDani (#31174) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak abból indultam ki, hogy a többségnek nem kell a bicikli. Túl bonyolult. Egyszerűbb a tömegközlekedés vagy, ha van, akkor az autó. Ha pedig közel van a szokásos úticél, akkor gyaloglás. A biciklire vigyázni kell, le kell zárni, közlekedés közben figyelni kell a többi közlekedőre a saját biztonság érdekében. Egyszerűbb a fenti három opció közül választani egyet. Ja, meg a valamire való biciklik manapság egy kisebb vagyonba is kerülnek. Persze meglehet, hogy édesanyád nem tartozik a többséghez, csak tippeltem. :)

(#31176) fidig válasza KaraDani (#31174) üzenetére


fidig
tag

Szeretnék én is olyan idősen majd tekeregni!

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#31177) Thulcandra válasza Tamoo (#31171) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Egyelőre gőzöm sincs, egész biztosan valami nagyon tré, de most ki nem megyek megnézni.

venember83 : most eszembe jutott mikor 26 éves koromban, életemben először azért utasított el egy nő, mert nincs kocsim :DDD persze aztán nem vettem kocsit, és nem csak azért mert közbejött egy szebb, egyben értelmesebb leányzó :B

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#31178) amargo


amargo
addikt

A ma látott képeknek köszönhetően, na meg a nyughatatlanságomnak, letértünk a megszokott útról egy csapásra, abból is az éppen csak (újra) kialakulóbán lévő fajta. Ami plusz nehézség, hogy a maga 30-70cm nyomvonal szélességével balról 5-6m szakadék, jobbról, mindenféle egzotikus akadály mindezt oldalfalban.
A történet lényege, elérkeztem egy érdekes problémához 30cm nyom, jobbról szikla, balról az említett szakadék és persze mind ezt döntve.
Lelassultam, gondolkodóba ejtett a terep, így a helyzet adta magát: be is rántotta az első kerekemet.
Tanulság vagy légy ügyesebb, nagyobb sebességgel menj rá, vagy csak felejtsd el :)
Végeredmény a bringát elkaptam, talán a bal SPD is segített megfogni, azt oldottam utoljára.

szerk
fidig
Idézet:
De! Talákoztunk Amerigo Semerini-vel, aki 80 évesen rójja napi 100km-es köreit Barbara környékén. Egyébiránt 1956 magasságában cyclocross világbajnok (?) volt. Elég sportosnak tűnt, a 30-as tempót hegynek felfelé, széllel szemben könnyedén tartotta velünk.

A vádlija egy külön anatómiai tanulmány. És - ha jobban megnézzük - láthatjuk, hogy néhanapján singlespeed kerékpárt hajt.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31179) Thulcandra válasza amargo (#31178) üzenetére


Thulcandra
senior tag

:Y Ilyen helyekre nagyon szívesen megyek - gyalog, de bringával biztos nem vágnék neki. "Állat" vagy jól. :DDD

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#31180) Ariadne válasza venember83 (#31175) üzenetére


Ariadne
őstag

Érdekes gondolatmenetek. Az én szüleim (hatvaniksz és hetveniksz évesek) sima orosz női kerékpárokkal közlekednek (Alföld). Apum pedig motorozik, de most már ritkán, mert hiába van ötven éves rutinja, de látása-hallása már nem a régi. Anyum a tizenéves unokahúgommal terepes bringatúrákra szokott indulni a környéken, és mostanság minden este (!) legalább egy órát szobabiciklizik. Szobabiciklizni egyébként apu is szokott. Plusz apum internetfüggő, ráadásul gyakorlatilag leállíthatatlanul mindig bütykölni akar valamit a gépen. Szóval a kor önmagában nem tragédia annak, aki szellemileg-fizikailag nem hagyja magát ellustulni. Ja és épp most akarok beszerezni egy pulzusmérőt nekik, nehogy túlhajtsák magukat. :))

mod: Lakatolni pedig nem kell, arrafelé mindenki tudja, hogy a bolt előtt letámasztott bicajok közül melyik kié. Egy rokonomnak volt, hogy a bolt előtt letámasztott bicajával a bolt melletti kocsmából valaki hazament, de pár nap múlva az okos megint azzal ment a kocsmába, akkor a rokonom visszavette. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31181) KaraDani válasza venember83 (#31175) üzenetére


KaraDani
addikt

Kisvárosokban a tömegközlekedés legtöbbször szinte használhatatlan. Kaposváron szinte semmire nem jó, csak aki nagyon a külvárosban lakik annak. Autó azért klasszisokkal drágább mint egy városi közlekedésre alkalmas bicaj. Még jópár éve vett magának pár tízezer forintért, egy használt bicajt, teljesen korrekt női vázas városi bringa (klasszikus osztrák/ német import), csak nem volt tisztességesen karbantartva, így egy éve nincs használva, pedig kenésen kívül meg defektjavításon kívül nem hiszem hogy komoly baja lenne. Hazamegyek húsvétkor meg is nézem, összerakom neki.
Szerintem az ő korosztályuknak (főleg akik falun nőttek/kisvárosban nőttek fel) nem idegen a kerékpárral való közlekedés. Kisgyerekkoromban amikor falun nyaraltam nagyszüleimnél, rendszeresen mentünk el mamámmal együtt bicajjal kirándulni, én bmx-el, ő a klasszikus falubájkal.
Budapest teljesen más kérdés. Itt megértem, hogy nem akarnak/mernek bringával közlekedni az emberek. 5 éve élek itt, de egyre jobban elegem van belőle. :(

[ Szerkesztve ]

(#31182) amargo válasza Thulcandra (#31179) üzenetére


amargo
addikt

Mindenki annyit, amennyit még élvez :)
Voltam olyan túrán is, ahol 300m-t ugráltunk rönköt hasonló terepen - vihar miatt -, na az fura volt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31183) Xantomas válasza amargo (#31178) üzenetére


Xantomas
őstag

Épp ezt akartam én is linkelni :D

Mikor lesz olyan hogy nem előzöl be ha deviantmtb-ről szeretnék valamit mutatni? :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31184) amargo válasza Xantomas (#31183) üzenetére


amargo
addikt

A következőt átadom :B
De ez pont ide vágott.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31185) KaraDani


KaraDani
addikt

János hegyre aszfalton, hogy célszerű felmenni?

Ez útvonalnak milyen? [link]

(#31186) Ariadne válasza KaraDani (#31185) üzenetére


Ariadne
őstag

A Budakeszi keresztezésétől ez a szokásos aszfaltos Janihegyes útvonal, meg se fog kottyanni. Az azelőtti részén nem mentem még, de mivel a Hárs-hegy alatt megy el, ezért biztos tekerhető, de esélyes, hogy meredek. A Mária út a turistatérkép szerint "javított földút", akármi is legyen ez.
A Jánoshegyi út első hajtűkanyarját figyeld, mert első alkalommal mi simán végigtekertünk a Tündérhegyi útra. :D A Szépjuhásznétól nem kell sokat menni, és egyszercsak jobbra felfelé kanyarodik egy aszfaltos, azt kell észrevenni. (A Szépjuhászné az a büfés-kisvasút megállós rész, amin át a Budakeszi útra kilyukadsz.)
Hazafele meg vagy legurulsz a Budakeszin (óvatosan a 21/A szám előtt...), vagy ha nincs nagy sár, a Jánoshegyi Budakeszibe torkollásánál, de még kb. 10-20 méterre a Jánoshegyin kicsit keresgélsz a bozótosban, és ott van egy ösvény, majd kétnyomtávos földút lefelé, a Budakeszivel párhuzamosan megy. A végén egy kerítés lesz, ott visszafordulsz pár métert és le kell menni a Budakeszire, egy buszmegálló van ott. Ha a buszmegállónál jobbra felmész azon az aszfaltúton, akkor az Árnyas úton tudsz lemenni a Szilágyi Erzsébet fasorra, aranyos, forgalommentes meredek kis utca.

Túl részletes voltam már megint, bocsi. :B Csak olyan jó kis utcák meg helyek vannak mindenfelé. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31187) amargo válasza KaraDani (#31185) üzenetére


amargo
addikt

HHH-ról mentünk már át hasonló képen. A Mária utca és a Hárshegyi se aszfaltos, legalább is én ott nem tudok aszfaltos utat.
De akár ezt is követheted.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31188) #56474624


#56474624
törölt tag

Szívesen mennék hegyre, de félek picit, hogy lefelé jövet elfogyasztom a fékeimet, túlhevítem a felnit, ilyesmi. :D
Bár feleslegesen én se fékezem, de keresztutcák előtt rég nem merek csak úgy elmenni, pláne ha nem látok be, gyakorta pofátlanul kidugják az orrukat az autósok. :(((
Bár a féket lehet finoman is adagolgatni, egy-egy meredekebb szakaszon ezt nehéz lehet kivitelezni. :U
Vagy csak túl beszari lettem? :B :))

(#31189) amargo válasza #56474624 (#31188) üzenetére


amargo
addikt

Én a fékemet szépen tudom adagolni, egyszer éreztem csak gyengének, amikor a jeges HHH-ra hátsófék nélkül mentem. Hozzáteszem, nincs semmi bajom csak néha így jön ki a lépés.
Egy hidraulikus Deore, tehát még nem is az nagyon komoly fék.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31190) #56474624


#56474624
törölt tag

B*ssza meg, a km-óra érzékelőjének felszerelése közben kombináltfogóval szépen belecsíptem a bal kezem középsőujjába. :O
Ha emiatt nem megy úgy a fékezés, ahogy kéne, akkor a mai napról ennyit, pedig gyönyörű szép idő van. :U

(#31191) Xantomas válasza #56474624 (#31190) üzenetére


Xantomas
őstag

Fékezz ördögvillával. (mutató + kisujj)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31192) ludsimon válasza #56474624 (#31190) üzenetére


ludsimon
veterán

Én csütörtökön tudok leghamarabb Scottozni, nincs mivel taposni. :DDD
Lánc megvan, beállítottam úgy, ahogy Meme ajánlotta, így összesen 2 láncszem pár került bele.
Pedál miatt meg nincs, nem tudok tekerni. :))
Csütörtökön lesz meg, és immár a Scott súlya a következőképpen alakul.

Régi BBB pedállal: 9,76 Kg 463 g (pár).
Új M520-as pedállal: 9,68 Kg 380 g (pár).

Gramm mániás lettem? :U
Nem tudom, annak tűnök? :D

(#31193) FixY67:
Párra értendő! ;)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#31193) FixY67 válasza ludsimon (#31192) üzenetére


FixY67
senior tag

Egy pár pedál majd' egy kiló? :Y
Akkor már értem, a pár napja megnézett Trek miért volt épp-csak könnyebb a Meridámnál. :)

szerk: jabocs, csak olvasni kéne megtanulni... szóval csak fél kiló... :)

[ Szerkesztve ]

...

(#31194) KaraDani válasza Ariadne (#31186) üzenetére


KaraDani
addikt

"A Budakeszi keresztezésétől ez a szokásos aszfaltos Janihegyes útvonal, meg se fog kottyanni." Kösz a bizalmat :R

Mindkettőtöknek köszi!
Nem tudom még mi lesz, HHH-ra szerintem már sötétben fogok fölérni, majd ott kitalálom, hogy hogyan tovább. Na meg még emberi időben haza szeretnék érni, még a mezeket is vissza kell vinni (elhoztam magammal).

Mindenki:
Egy kis lámpa forrasztás ki tudna majd nekem megeszközölni? Tök egyszerű, annak akinek van egy pici rutinja. A gyufával kiékelős megoldás nem atombiztos :N

(#31195) #56474624 válasza Xantomas (#31191) üzenetére


#56474624
törölt tag

Fékkarfogással megyek mindig, onnan pedig szükségem van minden ujjamra, hogyha nagyobbat kell fékeznem. :)
El is döntöttem, nem megyek ma nagy túrára, fél óra alatt átázott a sebtapasz, még mindig úgy vérzik. :( (Még szerencsém, hogy nem vágtam le az ujjam, nehéz lett volna azt követően gitározni is. :(( )
Később elindulni meg nincs sok kedvem.
Franc esne bele, pedig már most olyan jó idő van, hogy pólóban el lehet lenni, szél sincs, eső sincs, a nap süt, nincs borús, depressziót okozó idő... erre kivonom magam a forgalomból. :N

(#31192) ludsimon:

Dehogy. :DD Egyébként én inkább a kerekeken spórolok, ha tudok. Azért húzott küllők helyett maradtam a hagyományos dt-nél (sapimnál) inkább, így erősebb kereket kaptam, erre is gondolni kell, mert napmintnap használom butapesten... :))

Volt 1-2 napja egy indexes cikk bp-i kátyúkról. Csepeli lett a legkátyúsabb út a fővárosban. A csőgyár utca. Én már mentem is rajta keresztül jó fél éve azt hiszem outival. Egyszer elég volt, pedig az a moserhez képest teleszkóppal felszerelt favorit volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#31196) Intelligencs válasza peugeotmate (#31157) üzenetére

Szerintem a 60-80 ezer az már az az árkategória, amiért már lehet kapni használható biciklit.

2003-ban, tehát 7 éve vett Magellan Serpensem azóta is kifogástalanul működik, pedig jó néhányszor adtam neki a János-hegyről lefelé zúzva... :D Minden évben egyszer, szezon előtt elviszem egy teljes átnézésre, és kész, többet nem kell vele foglalkoznom. Igaz, hogy anno 180e-be került, de úgy látom megérte.

Akkoriban még nem kerestem túl jól, úgy kellett rá összekuporgatnom a pénzt, de már akkor is úgy voltam vele, hogy inkább egyszer adok ki érte egy nagyobb összeget, mint hogy idegesítsen a pontatlan váltó, az összetörő golyók a kónuszban. Ezen ipari csapágyas kerekek vannak, full Deore váltó, stb.

Volt egyszer egy kb. 20 ezerért vett biciklim, soha többet olyat.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#31197) ludsimon


ludsimon
veterán

Ma délelőtt kapott a Neuzer is új láncot, 1300Ft most nem pénz érte, fel is tettem rá.
Inkább, mint hagyjam kopni a hátsó sort..

undefined

(#31198) fidig


fidig
tag

Milyen szép idő van, és mikorra mondanak megint ramaty időt? hát hétvégére...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#31199) KaraDani válasza fidig (#31198) üzenetére


KaraDani
addikt

Jellemző, bár vasárnap annyira nem tűnik vészesnek azért, pici esőt kibírunk :D

(#31200) Kephamos


Kephamos
addikt

Lakótárssal mi is megyünk délután egy kört. MEgnézzük a csajokat Miskolc-Tapolcán. :)

Már többször volt téma, de megkérdezem megint: Rosszul mozgó RST Gilámat érdemes szétszednem, vagy kuka és venni helyette egy normálisat? Egyik bicajboltban azt mondták, hogy többe kerülne rendberakni, mint egy újat venni. Elég nehéz ezt elhinnem...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.