Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30901) amargo válasza KaraDani (#30897) üzenetére


amargo
addikt

Ez csak tavaly én végén jelent meg, ha jól tudom.
Tegnap már többször megkaptam a kívánság listát: "kell egy stucni - ezt is tudja! - és az új kormány is, amit ígértem!". Persze szőnyeget vettünk :)
Szóval eldöntöttem, hogy kell. A telefonom mindig szénné fagy, legalább az indok meg van, hogy az adatokat lássam :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30902) ludsimon válasza Tamoo (#30899) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha biciklizésen kívül is fáj a térded, akkor nem biztos.
Amúgy akár rossz beállítással is tönkre tehetted a térded, ha azóta fáj mióta bringázol..
Érdemes ezeket komolyan venni, nem játék, az egészséged, és a kényelmed is múlhat rajta!

Youtube kereső:
How to fit road bike

undefined

(#30903) Tamoo válasza ludsimon (#30902) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

kösz, megvan. Nem rossz beállítástól fáj. Ropog, zörög már ezer éve. De bízom benne, h lesz még jobb is, +segít ez a cucc vmennyit amit szedek rá...már az is elég ha nem romlik.
Nekem pl hátam, derekam ilyesmi soha nem fáj. Valszeg a 6év kondizás megerősítette.

[ Szerkesztve ]

(#30904) KaraDani válasza venember83 (#30900) üzenetére


KaraDani
addikt

Én találtam 40 környékén is.Szerintem simán jó az ára a többi hasonló márkáhzo képest: Polar, VDO

Holnap nekem megint a 12km reggel 11km délután aztán este haza a túlórák után 4. Most ennek is örülök, hogy még 1 hétig ez a kötelező táv van :K

(#30905) fpeter07 válasza ludsimon (#30847) üzenetére


fpeter07
veterán

Köszi! Vettem egy esőköpenyt, és javító készletet, amihez adtak nyeregtatyót is.
Pólót megnéztem, de inkább nem vettem, van egy hasonló anyagú pólóm és nem valami nagy cucc, azt majd decába. :K

#30865: Konkrétan arra jártam hogy estefele elmentem a garázsig, leszedtem a kereket és befoltoztam a gumit.. (egyedül nem tudtam volna megcsinálni elsőre.. :D ) Ráadásul átbökte az a sz.r tüske az egészet. Holnap ugyanezt megcsinálhatom a másik bringával...

(#30906) venember83 válasza KaraDani (#30904) üzenetére


venember83
nagyúr

Igazándiból húsznál többet nem adnék óráért, főleg, hogy vannak annyiért már jó pulzusmérős órák, a szintmérés meg annyira nem fontos, hogy még egy tízest otthagyjak érte.

(#30907) ludsimon válasza fpeter07 (#30905) üzenetére


ludsimon
veterán

A póló?
Kipróbáltam, és nagyon jól teljesített! :R
Sokan örülünek néztek, 20 km/h körül, pulcsiba, én meg mint az örült el mellettük 29-el pólóban. :DDD
Egyáltalán nem fáztam, hazafelé Vácon vettem rá pulcsit, mert az erdőbe kicsit hűvösebb van.

undefined

(#30908) Hasaggymeg válasza ludsimon (#30884) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Azt a Pálya útnak hívják,valahol a tó és a házak között,de én ott még prostit nem láttam :O ...Gondolom elveszi figyelmedet az őrült tekerésről és elrontod az átlagod,mi? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#30909) ludsimon válasza Hasaggymeg (#30908) üzenetére


ludsimon
veterán

Örülj neki, hogy még nem láttál...
Inkább elförtelmedek.
Igénytelenül kisminkelve, szakadt ruhában (!) kiteszik, meg amennyi betegséget hordoz egy ilyen "lény"...
A tegnapi két lány, na az már igen! :C Korban is jobban illett hozzám. :B
Olvasd el a tegnapi túránkat is, a képem alatt a logout blog.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30910) KaraDani


KaraDani
addikt

[link] Ez az útvonal rendes aszfalt végig?tudja valaki? A pontban végzek a héten 5kor mindennap, és ha nem kell visszamennem irodába túlórázni, akkor vinnék lápmát meg edzőcumót, és nekiindulnék egy HHH nak onnan meg még valamerre edzés gyanánt hazajövetel előtt.
Határozottan csábított a héten is, hogy a HHH-t látom az ablakból, bár még ernyősök nem röpködtek mindíg azokat szoktam bambulni meló helyett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30911) ludsimon válasza rétisün (#30886) üzenetére


ludsimon
veterán

Pénteket bele számolhatjuk? :))
Suli után volt, úgyhogy már hétvégének számít. :P
Mert akkor eddigi legnagyobb rekordom.

188,4 km péntek, szombat, vasárnap.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30912) rétisün válasza ludsimon (#30911) üzenetére


rétisün
veterán

persze, számoljuk.....annál többet kell majd legközelebb tekerned, hogy ezt megdöntsd :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30913) ludsimon válasza rétisün (#30912) üzenetére


ludsimon
veterán

Az biztos! :C
De most már tartani kell, vagy emelni ezt a hétvégi teljesítményt, vagy legalább megközelíteni ezt a számot.

undefined

(#30914) fpeter07 válasza ludsimon (#30907) üzenetére


fpeter07
veterán

Lehet én izzadok nagyon, gyakorlatilag 1 óra múlva tiszta víz a gatyám, ezért kell betétes. :D

(#30915) rétisün válasza fpeter07 (#30914) üzenetére


rétisün
veterán

öööö...izé. ez nem olyan betét :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30916) ludsimon válasza fpeter07 (#30914) üzenetére


ludsimon
veterán

Betétes nadrágról jut eszembe!
Rövidet vettem én, és a párnázása tökéletes!
Egyáltalán nem fájt a seggem a 110km alatt!

undefined

(#30917) KaraDani válasza ludsimon (#30916) üzenetére


KaraDani
addikt

Na akkor remélem az én királyi hátsómnak is jó lesz a hosszú (betét elvileg ugyanaz). Rövidből majd valami komolyabbat akarok, mert azért az mégiscsak többet lesz használva mint a hosszú.

(#30918) FixY67


FixY67
senior tag

Hosszabb távon milyen nyerget használtok? Egyáltalán van, aki egy 30-40km-esnél hosszabb, többnyire országúti túrára vállalkozik MTB-n?

...

(#30919) KaraDani válasza FixY67 (#30918) üzenetére


KaraDani
addikt

8 an voltunk szombaton dobogókőn (~100km végig aszfalton) és ketten montival voltak, ketten outival, 4 en crossal. Úgyhogy van :K

Nekem valamilyen selle italia nyereg van a crosson, egész jól elvagyok mostmár vele, ma bringára tudtam ülni simán, a szombati 100km (nem betétes nacival) után. Picit sajgott de nem vészesen.

[ Szerkesztve ]

(#30920) rétisün válasza FixY67 (#30918) üzenetére


rétisün
veterán

nekem egy fizik rondine van (2006-os, de én 2007-ben kaptam a magellán corvusommal) nekem tökéletesen bevált, betétes nadrág nélkül is. a talpam kevésbé bírja (cipőtől függetlenül), mint a hátsóm....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30921) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tud valaki mondani nekem olcsón jó ülést? Ami nem kezdi ki a segget fél óra után, mert ez a gyári elég borzalmas. :F

Több alternatívát is elfogadok. :R

(#30922) FixY67 válasza rétisün (#30920) üzenetére


FixY67
senior tag

Hmm... nem akartam ennyire szájbarágósan kérdezni, de hamár szóbahoztad :D
Mitől olyan jók a fizik nyergek? Mondjuk kivételesen nem magamnak néztem (jelenleg valami zselés ülőkém van, tképp egész jól el vagyok vele), és az egyik boltban tettek egy finom célzást rá, hogy a jó nyereg az a fizik... odamentem, megnéztem, megtapiztam, de én semmi extrém dolgot nem láttam/éreztem rajta...

----
KTM ma óriási csalódást okozott. Betévedtem a fehérvári plazaban a sportáruházba és ki volt rakva pár KTM feliratú szerkezet. Vagy nekem vannak túlzott elvárásaim (nem kizárt) vagy nagyon sokat qrvult ez a cég is + a Shimano is az elmúlt kb. 10 évben. :(

...

(#30923) rétisün válasza Vasinger! (#30921) üzenetére


rétisün
veterán

az a baj a nyereggel, hogy amelyik jó mondjuk nekem, nem biztos, hogy neked is kényelmes lesz.
tudom, hogy az ember nem vehet hetente másik nyerget, amíg el nem találja azt, ami jó neki, de igazából csak úgy tudod melyik jó, ha mész vele, minél többet. esetleg ha van ismerősök között, ami nekik bevált, kölcsönkunyerálni, kipróbálni, vagy a bicajt, vagy csak a nyerget.

FixY67: nem tudom :( nekem ezzel szerencsém volt, hogy pont ez volt a bicajon, de a következő évben pl. nagyon elcseszték (közepére tettek egy "púpot", legalábbis a bikemag tesztelője szerint, ami pont a legrosszabb helyen nyom)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30924) Vasinger! válasza rétisün (#30923) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajnos nincsen ilyen kipróbálási lehetőségem. :(

Igazából nincsenek nagy igényeim, csak a mostani szinte kő kemény, szivacs szinte nincs is benne és nagyon nyom. Ha 100 emberből 80-nak kényelmes volt, akkor valszeg nekem is az lesz alapon, ha egy általában bevált ülést mondotok, akkor nekem is az lesz, remélem.

De az is elég lenne, ha elmondanátok, hogy mire érdemes figyelni nyereg választásakor.

[ Szerkesztve ]

(#30925) ludsimon válasza rétisün (#30923) üzenetére


ludsimon
veterán

Te kis kényelmes! ;]
Én nem válogatok nyereg szempontjából, használom és kész.
Legfeljebb kicsit fájni fog a seggem, na bumm! :))

undefined

(#30926) rétisün válasza Vasinger! (#30924) üzenetére


rétisün
veterán

mint mondtam, ez a nyereg nekem puszta szerencse, de ahogy már itt többször szóba került, nem annyira a keménysége vagy a szivacsozása számít (az is persze) hanem inkább a szélessége. hogy ne legyen se szűk, se túl széles.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30927) rétisün válasza Vasinger! (#30924) üzenetére


rétisün
veterán

na, dupla..már hiányzott :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30928) rétisün válasza ludsimon (#30925) üzenetére


rétisün
veterán

erről beszélek...én se válogatok, ezt kaptam a bicajjal anno, ezt használom (meg gyorsan vettem még egyet, amikor ebike-on megláttam, szóval nyereg gondom nem lesz mostanában :N )

"Legfeljebb kicsit fájni fog a seggem, na bumm!" seggfájással nem lehet ám egy hétvégén 200 (vagy több) km-t menni :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30929) ludsimon válasza rétisün (#30928) üzenetére


ludsimon
veterán

"seggfájással nem lehet ám egy hétvégén 200 (vagy több) km-t menni"

Magyarán az én seggem nem kényes az ilyenekre. ;)
A Scott nyerge kő kemény, semmi szivacs nincs benne, mégis tavaly augusztusban a Nagymarosi túrám végén nem fájt, legalább is azon kívül mindenem. :DDD

undefined

(#30930) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok,

Felmerült még egy kérdés kerékpárvásárlást illetően:
mekkora kerekű kerékpárt érdemes venni? 180cm magas vagyok, mint korábban írtam, főleg városban használnám. Elég lehet egy 18"-os kerekű bringa is?

Androidő

(#30931) raczger válasza ludsimon (#30911) üzenetére


raczger
őstag

nyáron két nap alatt 240km, mit nyertem? :P

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#30932) venember83 válasza raczger (#30931) üzenetére


venember83
nagyúr

1 nap 217 km, pontosabban 12 óra alatt. De szerintem vannak itt a topikban is sokan, akik ezt simán überelik. Lényeg, hogy élvezzük. :))

(#30933) raczger válasza venember83 (#30932) üzenetére


raczger
őstag

:) jójó, de nyáron tervezem a balatonkerülést, az kb annyi lesz (előző nyáron is akartam menni, de akkor egy hét alatt már közel 700km lett volna, így csak kb 450 lett azthiszem)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#30934) KaraDani válasza woodpaul (#30930) üzenetére


KaraDani
addikt

Kerékméret nem magasságfüggő :N 18" az gyerekméret. Montiknak van 26" os kerekük, crossoknak, trekkingeknek, országúti bringáknak 28" as. Főleg városi használatra Cross/Trekkinget válassz.

(#30935) venember83 válasza KaraDani (#30934) üzenetére


venember83
nagyúr

Már hogyne lenne az, mit kezdenék én a 176 centimmel és vézna testalkatommal egy 29er montin? :DDD

(#30936) woodpaul válasza KaraDani (#30934) üzenetére


woodpaul
őstag

:D Ah, köszi, gyerek méret nem kell. :)

Szerinted ez a bringa okés lehet: [link] ?

Kezdő bringás vagyok - persze, aktív gyermekéveimet leszámítva -, még nem tudom, mennyire élvezném ennyi idő után. Budapest-Szentendre túrát szeretnék kerékpárúton, ilyen távon nem árt, ha kényelmes.

Előre is köszi, ha válaszolsz.

venember83:
A te bringád mekkora?

[ Szerkesztve ]

Androidő

(#30937) ludsimon válasza venember83 (#30932) üzenetére


ludsimon
veterán

"Lényeg, hogy élvezzük."

Akartam egy hosszú sort írni, de ebben a mondatban benne volt tömören a lényeg. Én csak magamon lepődök meg, hogy egyszerűen tavaly nyár vége óta mennyit fejlődtem. Még emlékszem rá, mikor mondtam, hogy ha majd a 25 km/h-t tudom tartani már akkor jó, erre léptem két lépcsőfokot. :))

undefined

(#30938) KaraDani válasza woodpaul (#30936) üzenetére


KaraDani
addikt

Ha nem akarsz komolyan terepre menni, ne montit vegyél. Dunc is írta, hogy akkor már inkább a az X-fact Cross 28". Sokkal jobban lehet vele aszfalton haaldni, mint montival, és enyhe terepen is elboldogul.

Olvasd el ezeket:
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezek elég jól felvilágosítanak, mi merre hány méter.

(#30939) KaraDani válasza venember83 (#30935) üzenetére


KaraDani
addikt

[link] ha ő nagyobb nálad akkor igazad van :P

(#30940) JColee válasza venember83 (#30932) üzenetére


JColee
őstag

nyáron egy nap alatt 260 km 25 kiló cuccal
pontosabban 261 km ;)

[ Szerkesztve ]

(#30941) woodpaul válasza KaraDani (#30938) üzenetére


woodpaul
őstag

Huhu, valami ilyesmi összefoglalókat kerestem!
Hálás köszönetem Neked/Nektek! :R

Androidő

(#30942) mephi666


mephi666
nagyúr

na végre... ezt az időt vártam már egy ideje: 1szál pulcsiban kellemesen betekertem a melóhelyre... múlt kedden még sapka+sál+kesztyű+kabát kellett, de végre pihentethetem őket... öröm volt így bringázni :) el is felejtettem közben, hogy hétfő van, annyira jól esett... de hazafelé még jobb lesz :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30943) venember83 válasza KaraDani (#30939) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem ismerem, ezért ez ügyben nem nyilatkozhatok, de csinosan fest a bringán, az szent. :K

(#30944) Meme válasza Vasinger! (#30921) üzenetére


Meme
aktív tag

[link]

olcsó, hab-bal töltött, viszonylag kényelmes.

Szevasztok bogyókák!

(#30945) KaraDani válasza venember83 (#30943) üzenetére


KaraDani
addikt

Én sem, de ha ő elvan a 29" es stumpjumperen akkor, szerintem te se néznél ki hülyén rajta. Bár embere válogatja ;]

(#30946) Tamoo válasza Vasinger! (#30924) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem is akad egy eladó kbix crossline nyergem, ha érdekel vkit... :U

Amúgy én elég érzékeny vagyok a nyeregre, párat már kipróbáltam, meg ki is próbálnék még ha lenne rá mód. 40km-t elmegyek bármilyenen, utána jönnek a problémák, amikor már nem tudok ülni rajta :((( Én a keskenyebbeket szeretem (max 143mm-es), öcsémnek pl. meg mindig szélesebb van, azokon én nagyon rövid ideig bírom.

[ Szerkesztve ]

(#30947) dunc válasza Meme (#30944) üzenetére


dunc
nagyúr

Meme férfi nyeregbe melyik kényelem szempontjából a best of ??? Érnek valkamit a zselés üléshutzatok?

(#30948) Tamoo válasza dunc (#30947) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudom nem engem kérdeztél, deeee:
Zselés üléshuzat: Mit ér? Hát nem sokat. Honnan tudom? :DDD mert van! Hány km-t mentem vele? 10-et! :DDD mert annyi is elég volt.
Nyereg meg sok jó van, csak nehéz eltalálni neked melyik az. Csak egy próba alapján meg nem lehet megállapítani. Lehet hogy ami elsőre nyom 100km után a legkényelmesebb lesz.
Amik jók lehetnek többek közt: Specialized BG nyergek, Selle SMP-k, BBB Anatomic, wtb-k.
Specim van, wtb-m volt, másik kettőt amit felsoroltam meg szívesen kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

(#30949) dqdb válasza dunc (#30947) üzenetére


dqdb
nagyúr

A zselé/nem zselé kérdésnél szerintem többet számít a nyereg formája. Fontos a pirossal jelzett ív formája (ha túl hamar szélesedik, akkor az kényelmetlen lehet, de ugyanúgy az is, ha nem), és a kékkel jelzett méretek nagysága is.

Nekem például ez a nyereg nem jönne be, mert bár a piros ív jónak tűnik, de a nyereg oldalmagassága az ívnél eléggé alacsony.

mod: megnéztem még egyszer a képet, és változott a véleményem :)

Tamoo: Tudom, neked nem sokat segít, de a RideBike-ban el lehet vinni WTB nyergeket próbára. Nézz körül te is, hátha találsz ilyen boltot.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30950) Tamoo válasza dqdb (#30949) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem most montin a speci jónak tűnik (bár még 60+ túrán nem volt tesztelve, és ugye ott dől el igazán). A crossra akarok most még egy olcsó keskenyebb nyerget (holnap érkezik), mert a mostanin nekem túl nagy a "piros ív" :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.