Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31201) Xantomas


Xantomas
őstag

És sikerült összeraknom a Dart3-at.... jó nagyokat szívtam vele mire minden úgy passzolt ahogy kell. 5W helyett 7,5W teleszkóp olaj került a csillapításba, és így sokkal fickósabb is a lockout. Eddig csak nagyon bekeményedett, de most már zár is. Szépen is mozog, csak az a fránya minimális lötyögés ne lenne. :(

MOD:
(#31200) Kephamos Ha a szimmeringeket, tömítéseket és betéteket cserélnek, meg felszámolják a rezsi, javítás, és egyébb árakat, akkor ott vagy hogy kb 10E ft. Annyiért mert majdnem ugyanolyan új villát kapsz. Az RST belépő kategoria, annak ellenére, hogy már jönnek ki újabb modellek hasonló árral, és minőséggel mint a RS, Marzo, vagy FOX.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31202) ludsimon


ludsimon
veterán

Mondtam már, hogy nagyon tudom gyűlölni a szabálytalankodókat? :((

Beelőztem egy outist, 3 km-en keresztül nem bírt megelőzni, toltam neki rendesen, szépen először szabályosan közlekedett, én is.
Hátra nézegettem, láttam rajta, hogy rohadtul erőlködik.
Aztán az Örs Vezér tere, Nagy Lajos király útja kereszteződés után, az Ikea mellett megunta, hogy nem bír megelőzni, erre át két piros lámpán, majd át a Vezér út, Füredi út, 2 sávos autóúton, át a piros lámpánál. :W

Én természetesen a 15 Kg-os Neuzerrel, és a hátamon cirka 3 kg, italom, meg az U lakatom, meg a másik zár.
Ő meg olyan 10 kg-os fitness, egyenes kormányával, hátán egy piros táskával..

undefined

(#31203) Tamoo válasza ludsimon (#31202) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ez most mit zavar? Csalt? :DDD Ő kapta az aranyérmet?

(#31204) KaraDani válasza Tamoo (#31203) üzenetére


KaraDani
addikt

Nekem is kb ez jutottak eszembe :D

Én amúgy ma kedves bringással futottam össze, végighúzott a rendőrpalotától az árpádhíd végéig, 30-35 el, végén még jófej is volt jelzett, hogy ő most elkanyarodik nehogy belemenjek v valami. És ő utcai cuccba volt. Bezzeg tegnap visszafelé szintén az árpádhídon a teljes mezben lévő outis 30ról addig lassított, amíg meg nem előztem, aztán kicsit mögöttem jött tovább végig. Sajnálta a szélárnyékát a kis irigy kutya ;]

Bakker egy órát szenvedtem, mire összeeszkábáltam a lámpám. Úgy kell majd levinnem, mint a hímestojást, nehogy elengedjen a gyufa+szigszallagg rögzítés :D Olyan jó a kézügyességem, hogy 2 szer már majdnem teljesen összeraktam, amikor kiesett a kezemből valamelyik rész amit épp fogni kellett volna. Akkutól lámpáig menő vezetéket is mind a vázhoz fogom szigszalaggozni, hogy a vezeték mozdulni se tudjon :)
Úgy éreztem magam, mint a suliban, mellettem levő széken csináltam, ügyfél kopog szék betol, gyorsan valamit pötyögés az excelbe,jelezvén keményen dolgozok ;]

[ Szerkesztve ]

(#31205) Xantomas válasza ludsimon (#31202) üzenetére


Xantomas
őstag

Ha nem jön sehonnan autó akkor én is átmegyek a piroson... nem erőlködött az, jött mögötted szélárnyékban, majd mikor veszítettél a tempódból visszaelőzött. Csomó energiát, és időt vesztesz azzal, ha megállsz bicajosként olyan pirosnál, ahol minden további nélkül biztonságosan lehet menni.

A körúton szoktuk egymást így "húzni" szélárnyékban. Sokkal jobb átlagot lehet menni, és ha jól mentek, az autós zöldhullámot is el lehet kapni, ami nem egy rossz dolog.

Tudom, tudom... én úgy megyek, "mint aki meg akar halni" :)
Nem baj, egyszer majd igazi bringás közlekedő is leszel még, nem csak ilyen koca városi montis. :C

Mod: KaraDani megelőzött ugyan ezen elvi mondanivalóval.
Privátba keress már meg. Mintha télen megígértem volna, hogy megcsinálom a lámpád :B

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31206) Xantomas


Xantomas
őstag

Csak próbaként, kinek hogy teszik.
Ma befejezem este a matricák tervét. Jó kis szopatós meló megcsinálni külön a nyomtatáshoz, és a plotter vágáshoz a mintát. Lesz még hely az A4-es lapon bőven, szóval ha valakinek kéne valami fehér felirat az szóljon, mert akkor ráteszem a nyomatra. Vékony átlátszó fóliára lesz, UV álló fehér, és fekete festékkel, körülvágva, felső hordozó fóliával.
Úgy kell majd felragasztani, hogy leszedi az ember az alsó hordozó papírt, felragasztja a felületre a matricát, majd lehúzza a felső hordozófóliát.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31207) Ariadne válasza Xantomas (#31206) üzenetére


Ariadne
őstag

Ó, műűűvész vagy! :R Nagyon szép, és jól fog mutatni, feldobja a váz színét tuti. :K Az a kis bicós alak a logóban nagyon tetszik, te alkottad vagy jött valahonnan?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31208) ludsimon válasza Xantomas (#31205) üzenetére


ludsimon
veterán

"majd mikor veszítettél a tempódból visszaelőzött."

Sebaj, olvasd el még egyszer amit írtam. ;)

Az a baj, hogy szabályosan közlekedek, és felháborít, mikor 30-al elhúz mellettem egy bringás, át a piroson? Azt hiszem jogosan.
A kresz pedig a kerékpárosra is vonatkozik, hamár járműnek nevezzük, és igen is zavaró, mikor nem tartják be.
Mellesleg egy rendőr autó állt a sarkon, nem vette észre...

Nem mondom, hogy én szent vagyok, én csak ha nagyon sietek valahova, és kellően tudakozódtam, hogy nem jön semmi, általában a fülemmel.
Ilyen nagyon sietek dolog pedig egyszer fordult még elő idén.

Nagyon nem jó, hogy ilyeneket terjesztessz, hogy bátran szegjük meg a szabályt!
Ha valaki betéved ide olvasóba nem ezt kéne példaként mutatni.
Mert akkor rögtön meglát egy autós, és akkor azt mondja magában, hogy 'hülye biciklis, azt hiszi neki mindent lehet', és akkor jön a konfliktus.

undefined

(#31209) Xantomas válasza Ariadne (#31207) üzenetére


Xantomas
őstag

Áh, konkrétan elküldték emailben vektorosan a logót, meg a betűket. A kis bicós alak, az az új Csepel logó, de mint írtam, korábban, már régebben láttam. Szóval nem az én érdemem.

Igen, jól olvasod, nem Schwinn-Csepel, hanem Csepel. Végre újra a régi klasszikus név. :K
Én teljesen rákattantam a márkára, sőt, mikor hoztam haza a katalógusokat, akkor a Torpedo prototípusokat is kipróbáltam. A Campa Xenon váltós Torpedo 2.0 nagyon bejövős. Jó kis könnyű double butted Cro-mo Dedaccai csöves váz amit itthon hegesztenek, festenek, szerelnek össze, és nem távolkeleti katalógus váz. Az megint mellékes, hogy 204E Ft a komplett bicaj...

Ha valakinek kell valami matrica, vagy felirat az tényleg szóljon, mert gyakorlatilag csak az A4-es lap felén van, és még ezt is bőven lehet tömöríteni, hogy kevesebb legyen a selejt.
Nekem ingyen van, mert ismerős nyomdász-hallgász csinálja meg laboron.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31210) Xantomas válasza ludsimon (#31208) üzenetére


Xantomas
őstag

Megálltál a lámpánál, tehát vesztettél a sebességedből, annyira, hogy meg is álltál. Nem értem, hogy ebbe minek kell belekötni...

A szabály arra van, hogy megszegjük, és azzal erősítsük. Ott az pont egy olyan kereszteződés, hogy gyönyörűen be lehet látni, és köszönhetően a Kerepesi-Nagylajos lámpás kereszteződésnek egy csomó ideig nem is jön semmi Kőbánya felől, mert piros a lámpa.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31211) Ariadne válasza Xantomas (#31210) üzenetére


Ariadne
őstag

A szabály arra van, hogy megszegjük, és azzal erősítsük.
Na ezzel nagyon nem értek egyet, ludsimon álláspontjához csatlakozom. Az autósoktól is elvárom, hogy ne menjenek át a piroson, és ezt csak akkor tehetem meg, ha én sem megyek át. Jó, nem vagyok szent, elismerem, előfordul néha, de nagyon ritkán (pl. Népligetnél van egy rész), mert lehet, hogy 100 alkalommal tényleg nem jön senki, de lehet, hogy a 101. alkalommal valami ezerrel tépő racert nem veszek észre, és akkor még csak a hozzátartozóim se perelhetik kártérítésre, hogy zöldnél vasalt ki...

No mindegy, én mindenesetre ellenzem. Majd lehet ha öregebb leszel, te is ellenezni fogod... ;)

mod: A konkrét kereszteződést viszont most hirtelen nem vágom, hogy ez mennyire veszélyes vagy sem az én mércém szerint.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31212) Xantomas válasza Ariadne (#31211) üzenetére


Xantomas
őstag

Na igen, az önjelölt "Cipész Misikkel" csak a baj van.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31213) dqdb válasza Xantomas (#31212) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak jelen esetben te vagy Cipész Misi, aki éppen bringán ül :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31214) fpeter07 válasza Xantomas (#31166) üzenetére


fpeter07
veterán

Lehet hogy az tett be neki, hogy szegélynél az utesóm nem emeli fel a kereket, hanem simán megy fel? Néha elég csúny hangja van. És ha már szóba jött a szegély:
Az mennyire tehet be a keréknek/telónak ha felemelem az első kereket a szegély végénél és egyszerre ér le a két kerék? Így elméletileg eloszlik az erő :F Gyakorlatilag? :D

(#31215) detroit17


detroit17
tag

KaraDani: lenne egy kérdésem mindennap kell tekernem 1 órát kb???
és 100-110 pedálfordulttal tekerek... ez túl pörgős vagy még az elején jóó??

(#31216) Muton


Muton
addikt

találós kérdés:
milyen fajta bicikli az amelyiknek kicsi az üléscső szöge (tehát a hajtómű tengelye a kormányhoz közelebb van, mint mondjuk egy cc bicajé)?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#31217) philoxenia válasza Muton (#31216) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31218) Muton válasza philoxenia (#31217) üzenetére


Muton
addikt

ezek közül egyik se :D
más tipp?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#31219) detroit17


detroit17
tag

Valaki tudna segíteni a haverom 175cm és Hanyas vázméretű bringát vegyen 55 -se van egyáltalán azt cserélje le nagyobbra??

(#31220) philoxenia válasza Muton (#31218) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom ez se.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31221) Muton válasza detroit17 (#31219) üzenetére


Muton
addikt

nem a lábhossz a lényeg? mert elvileg ugyanolyan magas emberek is lehetnek full más arányúak :U

philoxenia: ezen még nincs elég elől a hajtómű :DDD
viccet félretéve: mtb-t szerűséget keresek. csak jó lenne tudni h pl cross, vagy fitness vagy mi a váz. melyikre jellemző a viszonylag kicsi üléscsőszög és a majdnem vízszintes felsőcső

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#31222) raczger válasza Muton (#31221) üzenetére


raczger
őstag

gyártótól is függhet, meg hogy hány colos bringát veszel, mekkora a váz üléscsövének (vagy minek, nem jut eszembe a pontos neve) a hossza

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#31223) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Hmmmmm. Már nagyon szeretnék egy jót bicajozni! :)) Most, hogy visszakerült hozzám a "hajtásilag" teljesen felújított kerékpárom. Egyenlőre csak itt a környéki kisebb utcákban raktam neki, de érezni rajta, hogy bírni fogja a tempót.
Egy "hosszabb" útra (kb. 35 km-esre itt a pesti Duna-parton) csak péntek délután kerülhet sor! :(( Várom nagyon! Meg a hétvégét is, ha jó idő lesz...

meg

(#31224) ludsimon válasza peugeotmate (#31223) üzenetére


ludsimon
veterán

Elfelejtheted... :O
Én azt hiszem az előrejelzések
alapján pénteken tekerem ki magam. Aztán annyi, hétvégére meg itt a tavaszi zápor, zivatar, és lehet, hogy az idei első villámok is.

undefined

(#31225) peugeotmate válasza ludsimon (#31224) üzenetére


peugeotmate
őstag

'Köpönyeg' szerint is esni fog majd valami. Azért hátha kisüt majd a napocska! :)
Egyébként az időkép április végi előjelzései elég ijesztőek...

meg

(#31226) Ariadne válasza Muton (#31216) üzenetére


Ariadne
őstag

Azt, hogy a váz alkotórészei közül melyik cső milyen arányú a többihez képest, főleg a felhasználás szabja meg. Aztán adott felhasználáson belül persze a méret, szóval ez nem igazán úgy megy, hogy adott alak tetszik, akkor olyat akarok, mert lehet teljesen alkalmatlan arra, amire használnád. Nekem pl. iszonyúan tetszenek egyes brutál DH gépek, de mivel alapvetően nyúl vagyok, meg hegy sincs elég hozzájuk, ezért nyilván XC-maraton bicóm van.

Ha ide bekukkantasz, látsz olyat, amire gondoltál? Ott van mellettük az is, melyik milyen célra alkalmas.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31227) raczger válasza ludsimon (#31224) üzenetére


raczger
őstag

Csak szombatra mond esőt bp és környékére

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#31228) ludsimon válasza raczger (#31227) üzenetére


ludsimon
veterán

Aha, biztos, nekem ez a grafikon kínai. :D
Maradok az időképnél.

Hétvégén ki merre tervez tekerni? Milyen távot?

undefined

(#31229) peugeotmate válasza ludsimon (#31228) üzenetére


peugeotmate
őstag

Péntek: Dél-Budától a Margit hídig a Duna-parton!
Hétvégén ha szép az idő (vagy legalább ne essen), akkor is valami hasonlót! :K

[ Szerkesztve ]

meg

(#31230) tymer1990


tymer1990
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Biciklit szeretnék venni, de nem tudom, hogy mit lenne érdemes! Nincsenek nagy igényeim, igazából csak arra kellene, hogy bejárjak vele egyetemre. Hálás lennék, ha tudnátok mutatni egy-két cangát, ja és lehetőség szerint azért minél olcsóbban. :)

Válaszokat előre is köszönöm!

(#31231) peugeotmate válasza tymer1990 (#31230) üzenetére


peugeotmate
őstag

Húú, hát azért egy kicsit konkrétabb elképzelésed is lehetne! Kicsit részletezhetnéd mire kéne, egy maximum ársávot stb.

meg

(#31232) venember83 válasza Xantomas (#31210) üzenetére


venember83
nagyúr

Nálunk eléggé el szoktak bújni a rendőrök a stoplámpák mellé kis utcákba s rögtön kiszúrják, ha piroson mész át. Volt rá példa, hogy piroson mentem át, pl mikor egy órás késében voltam a melóból, mert elaludtam, de azért szvsz ajánlatosabb betartani a lámpákat, mert úgyis te szívhatod meg jobban. Kisebb körforgalom meg kis kereszteződések az más kérdés, ott legtöbbször útban sincs a biciklis az autós számára, ott kicsit lazábbra lehet venni a szabályokat.

Különben meg én inkább terepen szeretek úgy menni, mintha meg akarnék halni, mászásoknál, lejtőknél, ott megvan a feeling. Városban annyira nem, de ez saját kis szerény véleményem. :N

(#31233) Muton válasza Ariadne (#31226) üzenetére


Muton
addikt

köszönöm a linket. sajnos nem találta hozzá hasonlót. az lesz, hogy holnap lemérem pontosan a váza szögeit, méretét és rákeresek a neten. de lehet, h az a baj, h azért nincs ilyen, mert rájöttek, h sz@r és nem gyártják :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#31234) tymer1990 válasza peugeotmate (#31231) üzenetére


tymer1990
újonc

Hát sima montira gondoltam, aminek azért van első telója. Legfeljebb 100E Ft-ig, és télleg csak suliba járni kéne, ennél jobban nem tudom megmondani mire :D

(#31235) detroit17


detroit17
tag

Na a mai tekerésem 1,óra 5 perc és 25,1 -es átlag..nem volt rossz :D

(#31236) dqdb


dqdb
nagyúr

Teljesen OFF kérés: valaki tudna nekem írni egy privát üzenetet? Teljesen mindegy a tartalma, mert éppen egy PH-s user JS-t tesztelek, és magamnak nem tudok üzenetet küldeni.

Köszi, Ariadne. :R

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31237) Ariadne válasza Muton (#31233) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha lefényképezed akár telefonnal is, az sokat segíthet, lehet egyszerűbb, mint megmérni. Méret alapján nem hiszem, hogy meg tudod találni. Valamit tudsz róla, pl. mi a neve annak a márkája bicónak, új vagy régi?

dqdb: Kűdtem üzit. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31238) ludsimon válasza detroit17 (#31235) üzenetére


ludsimon
veterán

km?

undefined

(#31239) rétisün válasza Muton (#31221) üzenetére


rétisün
veterán

a majdnem vízszintes felsőcső a régebbi , hagyományos geometriáju outira volt leginkább jellemző, de az újabbak már slopingosak (hátrafelé lejt a felsőcső) szóval most már az outira se annyira ....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31240) detroit17 válasza ludsimon (#31238) üzenetére


detroit17
tag

27,4

(#31241) ludsimon


ludsimon
veterán

Ugye tudjuk, hogy vasárnaptól 1 órával többet biciklizhetünk? :)

undefined

(#31242) detroit17 válasza ludsimon (#31238) üzenetére


detroit17
tag

egy kérdés jöhet??
100-110 pedálfordulttal tekerek... ez túl pörgős vagy még az elején jóó??

(#31243) venember83 válasza ludsimon (#31238) üzenetére


venember83
nagyúr

Gondolom, hogy kb. 27 km. :)

detroit17: Ezeket az órás edzéseket folytasd csak, ennél lejjebb időben ne menjél. Csak többet. Azt megteheted esetleg, hogy hetente kétszer lightosabban mész, cserébe akkor viszont hetente kétszer nyomd meg keményebben. Továbbá beiktathatsz hetente olyat is, hogy normál tekerés közben pár percig (3-4-5) keményen beindulsz, aztán visszalassulsz normál tempóra. Hogy változatosabb legyen az egész. Szerintem. Pedálfordulathoz nem tudok hozzászólni, fogalmam sincs, csak érzetre nyomom. :B

[ Szerkesztve ]

(#31244) rétisün válasza ludsimon (#31241) üzenetére


rétisün
veterán

ja, ha éjjel fél kettőkor indulsz.... :C :P

helyett: egy 23 órás napon hogyan? elvégre 2-kor egyszercsak 3 lesz....

bár, elmész fél kettőkor, hazaérsz fél 4-kor, és csak egy órát tekertél...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31245) ludsimon válasza detroit17 (#31242) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.
Tekerj olyan fordulattal, ami neked jól esik, én is így nyomom. :)

Rétisün:
Vasárnap délutánra gondoltam, mégpedig arra, hogy később megy le a nap, nem esett le? :)) :P

undefined

(#31246) detroit17 válasza venember83 (#31243) üzenetére


detroit17
tag

Remélem hogy a lelkesedés nem fogy ki belőlem :D
Ezeket az 1 órás edzéseket kb 8 hétig kéne csinálnom.de inkább egy kicsit tovább :)
Még KaraDani küldött egy linket abból sok mindent tudtam meg és próbálom úgy csinálni..

(#31247) rétisün válasza ludsimon (#31245) üzenetére


rétisün
veterán

tudom én, de mér ne szúrkálódjak, nem igaz? (réti)sün vagyok, vagy mi.... :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31248) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Én is letekertem ma 26km-t.... az idegesít, vagy inkább fura, hogy cross-al se vagyok gyorsabb, vagy csak nagyon kicsivel mint montival :F (aszfalton)
Nem értem... már nem tudom a bringára fogni (37-es majdnemslick gumi)
Lehet majd hosszabb távon fog kijönni... legalábbis remélem

(#31249) fpeter07 válasza ludsimon (#31241) üzenetére


fpeter07
veterán

Én az alvásra gondoltam :D

(#31250) peugeotmate válasza Tamoo (#31248) üzenetére


peugeotmate
őstag

Én egy ideig (három hétig?) apum trekkingjére voltam kényszerülve! Megközelítőleg ugyanolyan sebességet voltam vele képes elérni mint a montimmal! Viszont az én cangámon van SPD! Igaz neki majd' kétszer annyiba került a biciklije (alkatrészileg full Deore), mint az enyém (nekem csak részben vannak Deore alkatrészek felszerelve)!
Tapasztalat: a MTB-t sokkal jobban "éreztem", több visszajelzést kaptam, mint a trekkingtől! Egyszerűen egy montival sokkal jobban együtt tudok élni, dinamikusabban tudok közlekedni vele! Viszont ha egy kaptatóhoz értem, akkor érezhetően könnyebben tudtam haladni apum bicajával, bár ez lehet csak az áttételek miatt volt így! Hosszú utak alkalmával pedig nem fáradsz ki annyira, mint egy montival (nem kell úgy előre dőlnöd illetve a hajtókar is jóval hosszabb)! De hát ha az ember erősödni akar, akkor montit vesz (persze csak ésszel)! :D Én kitartok mellette, az biztos. Viszont ha majd én is elhagyom a sokadik x-et, akkor lehet szívesebben használok majd egy cross/trekking bicajt!

[ Szerkesztve ]

meg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.