Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31901) venember83 válasza dqdb (#31900) üzenetére


venember83
nagyúr

Pedig a spell beépített jóság a tűzrókában, szerintem a többi böngészőbe is beépíthető a júzerek által.

Hej, ha tudnátok, milyen sokat számít plusz tizenhárom centinyi tömör minőség. :DDD :DD Kicsit óceánjáró hajó érzete van a bringának, de érződik különbség, csillapít a kormány is, végre. :))

(#31902) dqdb válasza venember83 (#31901) üzenetére


dqdb
nagyúr

Operában is van, elütéseknél jól tud jönni. Azonban a központozást nem ellenőrzi, és azzal hasonlóan durva merényleteket lehet elkövetni.

Szóval akkor nemcsak tömör, hanem játékos is? :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31903) #56474624 válasza Thulcandra (#31898) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig nagyonis egészséges, engem ez a kép döbbentett rá:

:DD

(#31904) #56474624


#56474624
törölt tag

Ahogy jöttem ma haza, 20.ker-ben kertvárosi részen egy jó 2 km-es szakaszon voltak elszórva üvegszilánkok itt-ott az út közepén. De mind szinte ugyanúgy nézett ki. Tegnap még semmi nem volt. Fene a jó dolgukat, hogy pont azon az útszakaszon kellett "elszórni" (miközben elég kacifántosan megyek ott, így végig jó minőségű utcákon megyek, és nulla forgalom), bele is hajtottam egy kisebb kupacba megint, szerencsére nem kaptam defektet. Szingóval már tuti utolért volna a végzetem. :U

(#31905) ludsimon:

Az a neve, hogy google. Találtam most ilyet is:

[link]
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#31905) ludsimon válasza #56474624 (#31903) üzenetére


ludsimon
veterán

Hol találsz Te ilyen képeket? :DDD

undefined

(#31906) Thulcandra válasza #56474624 (#31903) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ez a nő még szép is lehetne, csak dauerolt haj az halál, továbbá a mellei is túl nagyok, ráadásul műanyagnak tűnnek... ;] Na meg a lábait elnézve biztos nem szereti a több napos kerékpártúrákat :(

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#31907) peugeotmate válasza KrAt (#31895) üzenetére


peugeotmate
őstag

Vigyázz, nehogy a jelölésnél tovább emeld a nyeregcsövet, mert akkor a vázat veszélnyek teszed ki! Velem megtörtént már, tapasztalatból mondom! Tavaly augusztus tájékán a nyeregcsőnél megrepedt a vázam, miután vagy két évig a jelölésnél jóval kijjebb volt huzatva a nyeregcső! :( Vihettem a hegesztőhöz, de jó munkát végzett, szerencsémre...

meg

(#31908) dqdb válasza #56474624 (#31904) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha valaki nem tudna betelni a látvánnyal, akkor további adag büntetés Boratról:
[link]

Ez azért már barátságosabb választék:
[link]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31909) #56474624 válasza Thulcandra (#31906) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezek már túl nagy mellek? :Y Jó, mondjuk én is a kicsit szeretem, meg a jányosabb nőket a naccsasszonyossal szemben, mert egy mocskos perverz vagyok, dehát azért na... :))

(#31908) dqdb:

Van azért ott jó kép is. :)

A miniszoknyás (az a bővebb az igazán jó. hátulról legalábbis) biciklis lányokat valahogy sosincs kedvem megelőzni, pláne mikor még ki is állnak a nyeregből, és a szél is besegít... ;]

[ Szerkesztve ]

(#31910) dqdb válasza #56474624 (#31909) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ismerem a helyzetet, ilyenkor nem fontos az utat figyelni, elég a fenéktől konstans távolságot tartani :D

De ez már a közúti veszélyeztetés kategóriája:
[link]

Mondjuk abban a papucsban kihívás lenne tekerni ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31911) #56474624 válasza dqdb (#31910) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hol tekernek ilyen csajok? Kegyetlen. :))

(#31912) fpeter07 válasza KrAt (#31895) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem semmi, elég durván ki van húzva a nyerged, nekem még a kormánynál is alacsonyabban van :) És pont nem ér le a lábam ha a nyergen ülök... Szóval én ilyen kis termet vagyok :D

(#31913) ludsimon válasza #56474624 (#31909) üzenetére


ludsimon
veterán

Én amerre járok idén csak olyan biciklis 'lánnyal' találkoztam, akit megelőztem.
Remélem érted a célzást. ;] :DDD
Nem, akkor rosszul értetted. Egészséges vagyok. :D

undefined

(#31914) #56474624 válasza ludsimon (#31913) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tegnap közvágóhídnál láttam egy nagyon durván jól kinéző csaj biciklist, láthatóan nemcsak én észleltem, aki szembe ment vele bringás, az sem átallott valamiért hátranézni. ;]
Úgy még nem utáltam piros lámpát (soroksári úton átvezető, tehát kijátszhatatlan), mint akkor, és persze rosszul tippeltem, merre mehetett... :N

(#31915) ludsimon


ludsimon
veterán

Ha már képek, akkor én maradok az aszfalton. :K

undefined

(#31916) FixY67


FixY67
senior tag

Kérdés: szokott itt valaki biciklit szállítani vonaton? Azon töröm a fejem, hogy kitámasztó nélküli bringát hogy a bánatba' lehet utaztatni az új piros vonatokon? A jelenlegin kinyitom a támasztékot és csak azért kell rajta tartani a kezem, hogy ha egyenetlen a pálya vagy kanyarodik, akkor ne boruljon. De pl. össztelos gépre nem nagyon lehet kitámasztót szerelni. Az meg kissé fárasztó még egy Bp-Esztergom távon is, hogy végig fogjam... :(
De akkor hogy? Már kiagyaltam egy a biciklitől függetlenül szállítható támasztékot, de azt valakivel meg kéne csináltatni, meg levédetni, nehogy más is... :DD

...

(#31917) dqdb válasza ludsimon (#31915) üzenetére


dqdb
nagyúr

Már elnézést, de én a képen mindent látok, csak aszfaltot nem :U

Keresgélés közben erre akadtam: Trek Remedy 9 2008. Gyönyörű egy bringa, csak ne lenne az az ár a végén ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31918) Ariadne válasza FixY67 (#31916) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha van kampó, akkor megfelelő magasságúra állítod a kampót, felakasztod az első keréknél (ha nincs rajta műanyag borítás, hasznos egy rongyot tenni, hogy ne karcolja meg a felnit), hátsó kereket pedig vagy a földön lévő vályúba vagy ha olyan van, a falon lévő két fémhurok közé teszed. Ahol nincs semmi, ott tartod, ha pedig van annyi hely, oldalt lefekteted a padlóra. De hát egyébként sem jó egyedül hagyni a bicót, bárki leszállhat vele az egyik megállónál.
Összteleszkóposra kitámasztót - jajj. :Y

mod: Fogtam én már állva bicót Bp-Miskolc távon, még a falhoz sem lehetett támasztani. Ha nincs más lehetőség ugyebár... :U

dqdb: Ez a mai egy ilyen nap. Elaléltam, naggyon szép! :K

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31919) Tamoo válasza csibor (#31849) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hú ez nagyon borzalmasan néz ki. Iszonyat döntve van a nyeregcső. Valami kicsit súlyosabb egyed ráhuppan szerintem úgy eltörheti mint a szél. Nemtom mennyiért vennéd, de 70ért lehet jobbat. Felszereltsége is gyenge.
Pl egy jobb De használtan is sokkal jobbat kapsz.

dqdb: Én már inkább nem is nézek ilyeneket, csak a szívem fájdítja.

[ Szerkesztve ]

(#31920) amargo válasza FixY67 (#31916) üzenetére


amargo
addikt

Én csak egyszerűen neki támasztottam a korlátnak, mivel ahova a bringát tudod rakni, ott az is van. Így be volt ékelve a WC korlátja és az ajtó korlátja közé.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31921) FixY67 válasza Ariadne (#31918) üzenetére


FixY67
senior tag

Hát ezaz, a "piros" vonatokon (külsőre olyasmi, mint a Flirt) nincs kampó emlékeim szerint.
Itthon is kellemetlen a támasztó hiánya, de ez még megoldható. (Ezen a)Vonaton macerásabb.

...

(#31922) FixY67 válasza amargo (#31920) üzenetére


FixY67
senior tag

Tavaly ősszel próbálkoztam egy esztergomi kirándulással, szóval rég volt, nem emlékeztem korlátra. Köszi.

...

(#31923) Ariadne válasza amargo (#31920) üzenetére


Ariadne
őstag

Támasztással óvatosan, az egyik bicónkon sikerült a felsőcsövön egy rendes darabon lehúzni a festéket, amikor nagyobbat fékezett a vonat. :(
A Börzsöny felé menő vonatokat bírom még, sikerült már többször olyat kifogni, ahol volt kívül bicós jel, belül pedig a mindkét oldalon dupla széksorokból egyet kivettek kb., ennyi. Se kampó, se a csomagtartót nem szedték le felüle, vagyis állítva és talpán sem fért ott el egyetlen bringa sem. A széksorok közé kellett betolni őket, majd bemászni az ülésekre. Volt, hogy 6-8 bicót kellett volna bezsúfolni, hát nem volt egyszerű. :(((

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31924) Xantomas válasza ludsimon (#31847) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem. Mellette megy a bicikli út, csak azt a részt nem tudom pontosan, így a két fix rész között húztam egy vonalat manuálisan.
Megy az utcákon, meg össze vissza.

Igen, abban a vasúti átkelőnél mi is ott voltunk. Éppen ott vették fel egy RTL klubos riportercsaj riportját, miközben a rendőrök mértek. Sorompó nem volt leengedve, fénysorompó pirosan világított. Vonat nem jött, így átmentünk. Undorító dolog... tudom, de 5 percet várakoztunk, meguntuk. Ez most direkt a szopatásra ment rá.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31925) Vasinger! válasza KrAt (#31895) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem kötekedésből, de hogyan tudsz ilyen magasan ülni? Mert én magam odaképzelve le se érne a lábam sztem. Vagy ilyen magas vagy?

(#31926) ludsimon válasza Xantomas (#31924) üzenetére


ludsimon
veterán

Direkt, vagyis folyamatosan volt pirosra állítva a lámpa?
Megállítottak, kaptál szóbeli figyelmeztetést?

Megmondom őszintén én (majdnem) mindenhol, betartom a szabályt, de azért az a 10, vagy több 10 perc egy biciklisnek nagyon sokat számít, míg egy autó tud sietni, a biciklis nem.
Legalább is nem tud gyorsabban menni, értem itt a 30 km/h-t, 50-el nem sűrűn közlekednek bicajosok.
A lényeg, hogy nem 30-al száguldok át, mint egy őrült, hanem lelassítok, és olyan 10 km/h körül átgurulok.

undefined

(#31927) KaraDani válasza Vasinger! (#31925) üzenetére


KaraDani
addikt

Ilyen hülye egy kérdést, már ne haragudj... Nyilván ilyen magas. Tudod az emberek más és más magasságúak :W

(#31928) Xantomas válasza ludsimon (#31926) üzenetére


Xantomas
őstag

Folyamatosan világított. Nem állítottak meg.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31929) Oracle


Oracle
senior tag

Ma délután láttam egy olyan vázat mint rétisüné lehet Te voltál itt az ecseri úton?

[ Szerkesztve ]

(#31930) Xantomas válasza Vasinger! (#31925) üzenetére


Xantomas
őstag

Az optimális nyeregmagasságot úgy kapod meg, hogy felülsz a nyeregbe, a sarkad a pedálra teszed, és kinyújtod a lábad. Ha a súlyod a pedálon, és a nyergen oszlik meg, akkor jó a nyeregmagasság. Nem kell hogy ebben az esetben leérjen a lábad a földre.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31932) Vasinger! válasza Xantomas (#31930) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem. Ezt már olvastam és be is állítottam ennek megfelelően. Csak furcsa volt, mert ha elképzeltem, akkor az ember szinte teljesen vízszintesen fekszik, a vázzal párhuzamosan és nekem ez kicsit fura volt én rá sem tudtam volna ülni arra a biciklire :D

KaraDani: Kettővel feljebb tudnak normális választ adni személyeskedés nélkül...

tekeyagd: Egy haveromnak beajánlom, pont ilyet keres. Ár fix?

[ Szerkesztve ]

(#31933) ollie válasza KaraDani (#31927) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne személyeskedj!

***

(#31934) Xantomas válasza Vasinger! (#31932) üzenetére


Xantomas
őstag

Ez a slopeingolt vázak nagy baja, hogy úgy tűnik, mintha az egekben lenne a nyereg, pedig nem. Ha hosszú lábai vannak, de rövid felsőteste, akkor bizony ilyen az optimális bicikli beállítás számára.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#31935) tekeyagd válasza Vasinger! (#31932) üzenetére


tekeyagd
tag

ha komoly a szándék,akkor velem lehet beszélni... :R

(#31936) CHIPman válasza FixY67 (#31889) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Már nincsen. Ha jól emlékszem, a 2010-es KRESZ-változásokban is benne volt, hogy a kerékpáros mehet a járdán, ott, ahol akar, és ebben a gyalogos nem akadályozhatja, és ez kölcsönös.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#31937) rii válasza ludsimon (#31894) üzenetére


rii
nagyúr

én azér nem megyek még a keró+járda kombón sem, mert gyalogoskén nekem is szar ha mellettem suhognak el.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31938) KrAt


KrAt
veterán

Hajjjaj, mennyi válasz, na akkor sorba :)

(#31898) Thulcandra: Igen, a kezeim is hasonlóan nem rövidek, nem vagyok előredőlve, teljesen kényelmes így :)

(#31899) ludsimon: nem, most telitalppal elérem a pedált rendesen, nem teljesen cövekre nyújtott lábbal :) és lábujjhegyen ér le kb a lábam :)

(#31907) peugeotmate: köszi a figyelmeztetést, még messze van a jelöléstől szerencsére :)

(#31912) fpeter07: hát igen, én annó sikeresen nagyra nőttem :)

(#31925) Vasinger!: nekem így a jó, 2méterre sikerült megnőni, és a testsúlyt is megkaptam mellé :)

(#31939) FixY67 válasza CHIPman (#31936) üzenetére


FixY67
senior tag

Ilyet nem láttam az általam olvasgatott példányban... :F

[ Szerkesztve ]

...

(#31940) Vasinger! válasza CHIPman (#31936) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez tényleg így van? Mert ha igen, akkor ma egy jó párán jogtalanul szidták a felmenőimet, hogy mit keresek a járdán. Nem akartam mondani nekik, hogy repülve nem tudok eljutni a bicikli úthoz, a 4 sávos főúton meg öngyilkosság menni nálunk....

(#31941) CHIPman válasza FixY67 (#31939) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Valóban, kijelölt gyalogos- és kerékpárútra vonatkozik. Nincs sajna itthon KRESZ-könyvem, hogy megnézzem. :(

hardverapro.hu/tag/chipman

(#31942) peugeotmate válasza CHIPman (#31936) üzenetére


peugeotmate
őstag

Azért azt megnézném, ahogy a Váci utcában kezdene el valaki biciklizni! :C
Inkább az úttest, mint egy zsúfolt járda! Baromi idegesítő tud lenni, amikor gyalogolok a járdán és egy biciklis 20-szal "dönget" el mellettem centizve! :(((

meg

(#31943) Vasinger! válasza FixY67 (#31939) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

18. oldalon ezt írják:
Közvetlen elızmény nélküli új elem:
Az R.. 21.. §-a a követtkezı (13) bekezdéssell egészüll kii::
„A gyallog- és kerékpárútton a gyallogos a kerékpáros fforgallmatt nem
akadályozhatja és nem veszélyeztetheti.”

(#31944) FixY67


FixY67
senior tag

Ha valaki találna a neten egy komplett, teljes, hiteles, 2010-ben érvényes KRESZ-t, ami nem csak a változásokat tartalmazza... plííííííz! :)
(találtam 2007-es teljes szabálygyűjteményt, meg rengeteg kivonatot a változásokról)

...

(#31945) dqdb válasza Vasinger! (#31940) üzenetére


dqdb
nagyúr

54. § (2) Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.

54. § (7) Tilos
a) főútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31946) #56474624 válasza peugeotmate (#31942) üzenetére


#56474624
törölt tag

Bringáztam már párszor a váci utcában. :)

Egyébként én túlhúztam 2 centivel a jelölésen a nyerget, igaz az enyém nem hosszú, és még így is van benne elég sok.

[ Szerkesztve ]

(#31947) FixY67 válasza Vasinger! (#31943) üzenetére


FixY67
senior tag

Ez arra az útra vonatkozik, amit azzal a kis kék táblácskával jelölnek, amin egy biciklis és egy gyalogos rajza látható.

...

(#31948) Ariadne válasza FixY67 (#31944) üzenetére


Ariadne
őstag

A magyarorszag.hu-n minden jogszabály hatályos szövege elérhető, íme a KRESZ.

Azt pedig megerősíthetem, hogy nincs hivatalos szabály arra, hogy mi számít alkalmatlannak, vagyis egyedi esetben kell ezt megállapítani. Tehát bizony ha a Margit-híd úttestje számomra alkalmatlan, akkor az alkalmatlan. Ha vita merül fel (pl. rendőr megállít), akkor meg szépen fellebbezni kell, és majd a bíróság eldönti...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31949) peugeotmate válasza #56474624 (#31946) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nekem kb 4centi maradt benn a vázban, ezért nem is csoda, hogy sikerült ott a vázat elbarmolnom. Azóta persze egy jóval hosszabb nyeregcsövet használok. Meg ott most meg van erősítve a váz, ezért akár kihúzatva is használhatnám. (Meg élettartam garit is vállalt rá a csávó, aki meghegesztette, szóval nem parázok! :DDD )

[ Szerkesztve ]

meg

(#31950) #56474624 válasza peugeotmate (#31949) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem inkább az arányok számítanak. (gondolok fizikából az erőkarra: M=kxF, nagyobb k, nagyobb forgatónyomaték...)
Montinál nekem is sokkal hosszabban kint a nyeregcső, pedig az még csak nem is slopingos váz...
Szóval ott biztosan többnek kell a vázban bent maradni, mint ugyanitt outi esetében.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.