Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31501) venember83 válasza sbazsi (#31500) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha valóban 15 éves monti, akkor valószínűleg nem nagyon lehet mit kezdeni vele, esetleg retro bringát építesz belőle megfelelő korhű alkatrészekkel. Vagy búcsút mondasz a váltóknak és SS bringát varázsolsz belőle. :))

(#31502) FixY67 válasza venember83 (#31499) üzenetére


FixY67
senior tag

Mondjuk nem elsősorban ilyesmire gondoltam, de fontos szempont a tartósság: ha ez lényeges, akkor SLX helyett inkább XT? Ez pl. egy olyan pont, ahol erősen elbizonytalanodtam, végülis az XT-t már (állítólag) a versenysport kategóriába szánták, ott meg kevéssé tartják szem előtt, hogy tartós is legyen.

Amire meg eredetileg kíváncsi lennék, csak ilyen esetekben igyekszem elkerülni, hogy esetleg én adjak valamit a válaszadó szájába... izé... billentyűzetébe, :) hogy pl. simábban forog, halkabb, precízebben vált, fékek jobban fognak, jobban bírják az alkatrészek az időjárás viszontagságait, meg sok hasonló, ami esetleg eszembe sem jutna.

...

(#31503) Meme válasza sbazsi (#31500) üzenetére


Meme
aktív tag

nálunk kb 15k körül lehet felujitani egy alap bicajt.
(generál, külsőcsere, fogsor lánc csere, bowdenek cseréje)

egy használható uj bicaj 40k
(shimano váltórendszer, fém v-fék, duplafalú felnik, acél váz+villa)

Szevasztok bogyókák!

(#31504) sbazsi válasza venember83 (#31501) üzenetére


sbazsi
veterán

na szerelgetni nem akarok. :N
csak használni. :K

(#31505) Meme válasza FixY67 (#31502) üzenetére


Meme
aktív tag

...ugy van ahogy vénember mondta, xt és xtr között van az a kölünbség amit emlitesz...

pl xtr váltórendszert egy keményebb versen után lehet ujraállítani-esetleg bwdenezni, féket légtelenitani...xt-nél nem kell.

normál halandónak az xt a top, pénztárcától függ, hogy deore-slx-xt rendszert választ.

Szevasztok bogyókák!

(#31506) FixY67


FixY67
senior tag

Nézegetem a KRESZ-t, elég érdekesen terjedtek a változásokról szóló információk... :U
Én pl. úgy tudtam, hogy a busz sávot már legálisan használhatjuk. Arról mindenki (tévé/rádió és tsaik) hallgatott, hogy csak akkor, ha erre külön tábla ad engedélyt, ami persze sehol sincs. :( Vagy csak én nem figyeltem?
Kíváncsi vagyok, hány ilyenre bukkanok még...

...

(#31507) FixY67 válasza Meme (#31505) üzenetére


FixY67
senior tag

Köszi.

...

(#31508) Muton válasza venember83 (#31499) üzenetére


Muton
addikt

és a szérián kívüli cuccok? azok minek kellenek egyáltalán?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#31509) dqdb válasza FixY67 (#31506) üzenetére


dqdb
nagyúr

Én egy ilyen helyről tudok, a Dózsa György úton van egy újonnan épült irodaház előtt a Lehet út-Szabolcs utca közötti szakaszon (kék vonal). Mondjuk az kissé szánalmas benne, hogy utána:
1. vagy szabálytalanul átmész a túloldali járdára (zöld vonal), hogy utána becsatlakozz a kerékpárútra (lila vonal) nagy forgalomnál én ezt választom
2. vagy szabályosan továbbmész az úton (piros vonal), és utána a vasúti aluljárónál szabálytalankodsz, mert nem tudsz a kötelezően használandó bringaútra rámenni az Állatkerti körút-Szondi utca kereszteződésig... minimális/közepes forgalomnál pedig ezt

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31510) venember83 válasza Muton (#31508) üzenetére


venember83
nagyúr

Hogy legyen min spórolni, de mégis Shimano név díszelegjen a bringán.

(#31511) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Ez a fránya rossz idő... Hétágra süt a nap, szél alig van, hőmérséklet kiváló! (Budapest) A beígért hidegfront késik vagy egy fél napot, szerencsénkre!

meg

(#31512) Bikeman válasza FixY67 (#31502) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Én azt ajánlanám, hogy első váltó+váltókarok SLX, hajtómű, hátsóváltó arra XT.

Az agyakat nem tudom, szeritnem oda is megteszi egy SLX, ott talán a tömítettség a különbség, de ha nem sarazol minden nap, akkor elég az SLX.

Fogsor-láncban inkább XT.

Fékek, hát sztem SLX tárcsa az elég.

(#31513) Tamoo válasza venember83 (#31499) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudtommal azért nem csak ennyi a különbség. Persze ez mind igaz amit elmondtál.
Az SLX-et enduro/AM-re ajánlja a shimano. Szóval a Saint és az XT közé van besorolva.
(Egyik bikemag-ban van egy 3oldalas cikk is az SLX termékcsaládról)

(#31514) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez felháborító!
Reggel/délelőttre esőt mondott, és sehol semmi. :((
Nem tudom, hogy induljak e, vagy sem, esőbe nem akarom a Scottot megfürdetni.
Én pedig elterveztem, hogy reggel felkelek, és esik. Nem most keltem, fél 8-kor.
Ez az időjárás...
12 órával nem tudják előre az időjárás jelentést, akkor, hogy menne a 30 napos? :(((

undefined

(#31515) peugeotmate válasza ludsimon (#31514) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ugyanez az én bajom is! :((( :(( Gyülekezik néhány felhő az égen, de nem úgy néznek ki, mint amikből 1 órán belül esni kezdene! Nekem is most szép tiszta az egész bicaj, ezért most én se szívesen mennék esőben...

meg

(#31516) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Én meg ILYET akarok!!! :O úgy megérné... de gyűjteni kell autóra :(((

[ Szerkesztve ]

(#31517) ludsimon válasza Tamoo (#31516) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért inkább Sram, miért nem Shimano? :F

undefined

(#31518) Tamoo válasza ludsimon (#31517) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Shimano-s 8e-el drágább :DDD de amúgy az is jó lenne :U Most is full sram a gépem, semmi shimano nincs rajta, csak a lánc+bowden. Teljesen jó az X9

(#31519) ludsimon válasza Tamoo (#31518) üzenetére


ludsimon
veterán

De jó, én a Sram-ot egyáltalán nem ismerem. :DDD
X9 az a Shimano melyik szintje?

undefined

(#31520) Tamoo válasza ludsimon (#31519) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Talán LX-XT szint...inkább XT... Nagyon jó váltó.

[ Szerkesztve ]

(#31521) fpeter07 válasza Muton (#31498) üzenetére


fpeter07
veterán

Ilyen jó idő nálunk még nem volt idén, még szél se nagyon fúj :K
#31516: Mondasz vmit ;] A SRAMnak inkább markolat váltói vannak, ha jól nemtudom nem?
Én nekem nem kellene pillangós, így bennt van legalább a váltás érzete, nem csak megnyomok 1 gombot :)

(#31522) Meme válasza Bikeman (#31512) üzenetére


Meme
aktív tag

fogsor/láncban mi difit érzel a deore (hg50) és az xt (hg90) között?

mert a sulyon kivül nem sokat érzünk mi...se váltásteljesítményben, se tartósságban nem jobb...

Szevasztok bogyókák!

(#31523) Meme válasza fpeter07 (#31521) üzenetére


Meme
aktív tag

van a sram nak is trigger (pöckölös) váltókarja.

én nem hiányolom a váltás érzetét a trigger váltókarnál. ugyis a váltó csinálja, nem a kar. nem kézzel érzed.

amugy a sram váltóknál erősebb a váltás, pl az x.0 szinte erőszakosan/pattanosan rakosgatja a láncot.
a shimano lágyabban csinálja.

Szevasztok bogyókák!

(#31524) ludsimon válasza Meme (#31522) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudom, hogy nem mérvadó a testbike, de én azt olvastam, hogy a HG93 ahhoz képest, hogy a Shimano csúcsa, XT, meg drága, viszont olyan rémhíreket hallottam, hogy nagyon könnyen szakad, és városi használatra se ajánlják.
Ez igaz?
Hallottál már ilyenről?

undefined

(#31525) Tamoo válasza Meme (#31523) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én úgy mondanám, hogy a váltók szépen fémesen csengenek :DDD

(#31526) FixY67 válasza ludsimon (#31524) üzenetére


FixY67
senior tag

Ahogy elnézem, a shimano láncokról nem nagyon lehet jókat olvasni a testbike-on.
-----
Apropo láncszakadás: jól értem, hogy hegynek felfelé SPD-vel, a láncszakadás=esés?

[ Szerkesztve ]

...

(#31527) ludsimon válasza FixY67 (#31526) üzenetére


ludsimon
veterán

Volt már erről itt sokszor szó, hogy nem hozzáértők írkálnak oda, akinek fingja nincs a dologról, sőt az is lehet, hogy bénán rakta össze a láncot, stb...
Sok hülyeséget hadoválnak össze, azért tettem fel ide a kérdést, mert itt azért van aki már több 10 éve űzi ezt a szakmát, és tapasztalatból beszél, nem pedig csak azért, hogy lehúzza, vagy a hozzá nem értéséből szakad, és ezt le is írja...

undefined

(#31528) FixY67 válasza ludsimon (#31527) üzenetére


FixY67
senior tag

Ezért is írtam, hogy a testbike-on...
Egyébként meg az, hogy rozsdásodik, hogy rossz a gyári kenőanyag (ragacsossá válik), hogy a gyárilag felrakott lánc elszakad, hamar megnyúlik... no ezek azért olyasmik, amikről nehezen feltételezem, hogy hozzáértés hiányából adódnak.
A mostani Meridám gyári lánca szintén Shimano volt és emlékszem, elkönyveltem magamban, hogy a boltban a 100km-es szerviz után kicsit "lehúztak", mert azonnal láncot cseréltek, mondván, megnyúlt. Ahogy olvasom most a testbike-ot, lehet, hogy gondolatban elnézést kell kérnem a srácoktól... :)

...

(#31529) dqdb válasza FixY67 (#31526) üzenetére


dqdb
nagyúr

Apropo láncszakadás: jól értem, hogy hegynek felfelé SPD-vel, a láncszakadás=esés?
Én azt mondom, sanszos. Csak azt nem tudom eldönteni, hogy az egyensúly esetleges megtartásában az SPD javít a helyzeten azzal, hogy nem engedi a lábadat lecsúszni a pedálról a hirtelen ellenállás-változás miatt, vagy ront rajta azzal, hogy esélyed nincsen a lábaidat az egyensúlyozásban bevetni :F

Láncszakadással nincsen tapasztalatom, de hirtelen megszoruló és beragadó pedállal már igen, ott a bringaút melletti fűben végeztem oldalra ugorva-esve. Aztán a félig roller, félig bringa meghajtással mókás dolog volt 15 km-t menni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31530) Meme válasza ludsimon (#31524) üzenetére


Meme
aktív tag

ez nem igaz.
nem rosszabb az xt semmiben, de nem sokkal jobb.
átlag felhasználásra nem érdemes a deorenál jobbat venni, föleg ha használod, mert évente ugyis cseréled.
esetleg a hg60(61? -ez lx szintű)-t mert annak kicsit jobb a felületkezelése, hangyányit tartósabb.

kolega karbon speci fsr-jén hg50/53 van az xt-x.0 szetten.

Szevasztok bogyókák!

(#31531) ludsimon válasza FixY67 (#31528) üzenetére


ludsimon
veterán

"rozsdásodik, hogy rossz a gyári kenőanyag (ragacsossá válik), hogy a gyárilag felrakott lánc elszakad, hamar megnyúlik"

Ebből lejött, hogy Te se nagyon értesz a dologhoz, és sajnos hasonló tudású emberek írkálnak oda. :(
Ne vedd sértésnek, de sajnos ez így van. :(

A rozsdásodás utal arra, hogy nem kented megfelően, szakszerűen a láncot, ha kented is, akkor valami irtózatosan gagyi WD40-szerűséggel, ami kipörög 50 km alatt csont szárazra, eső 500m alatt kimossa.
Ebből következik, hogy a nem megfelelő, szakszerűtlen kenés következtében erőteljesebben nyújt a lánc.
A gyárilag ragacsos zsír, pedig szerintem a legtutibb kenés, 150 km alatt nem volt szükség kenésre.
Ja, és nem 1 láncal volt már dolgom, azért eddig 4 Shimano lánc minimum, és a 150 km alatt soha nem kellett kenni, mert megvolt a tökéletes kenése.

undefined

(#31532) ludsimon válasza Meme (#31530) üzenetére


ludsimon
veterán

A 9 sebességes LX az a HG-73, ilyen volt előzőleg a Scotton.
Akkor hiába drágább, nem tartósabb, pedig pont a tartósság miatt választottam inkább a drágábbat. :))
De most már mindegy, elhasználom, aztán majd megírom mennyi idő alatt nyúlt meg, de azt hiszem minimum 2000km-t kell bírnia, főleg, hogy esőben nem megyek, nem szed össze annyi koszt.
Nekem egy "nagyon nagy" optikai problémám van, az, hogy nem teljesen ezüst!

Következő lánc az a 991-es Sram lesz, mert az teljesen ezüst, és állítólag brutálisan tartós, és mellé meg valami Sram ezüst hátsó sor, vagy ha van Shimano-ban ezüst sor, akkor azt. Nem tetszik ez a mostani fém színű, ezüst lenne a fasza, menne a Scott színvilágához.
De ezt a mostanit most már elhasználom. :)

undefined

(#31533) FixY67 válasza ludsimon (#31531) üzenetére


FixY67
senior tag

Nem is mondtam soha, hogy értek hozzá, sőt...

De itt van példának a nyolc éves láncom, amit évente egyszer letakarítok, lekenek valami kifejezetten lánchoz adott olajjal, és még sohasem láttam rajta rozsdát. Vagy a páromé, ami még annyira sincs karbantartva, mégsem rozsdás. (ez, ha igaz, sram)

Az a ragacs meg, amiről írtak, szintén olyan dolog, hogy engem is zavarna abban a formában: nem önmagában ragacsos, hanem az összegyűjtött portól. Ilyet utoljára asszem a Csepel biciklimen láttam, amit gyerekkoromban gépzsírral kentem le. :)

[ Szerkesztve ]

...

(#31534) Tamoo válasza ludsimon (#31532) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

nem mind1 h fémes v. ezüst? :F olajosan úgyse csillog. 991-et sztem teljesen fölösleges venned... pénzkidobás, 971-től napi használatra hova jobbat... még a 951 is bőven jó. Én a HG53-al is 100%-osan elégedett vagyok. (mondjuk 50-100km-enként újrakenem). Azzal én is egyetértek, hogy a gyári kenés a legtartósabb... mondjuk az nem túl előnyös ami száraz időben felszed minden sz*rt.

(#31535) ludsimon válasza Tamoo (#31534) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem ha a szobádban, a vitrin tetején tartanád neked se lenne mindegy, hogy csillog, vagy nem. :))

undefined

(#31536) Bikeman válasza Meme (#31522) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Alattam 400-km-tert élt a 93-as lánc, gondolom akkor alatta még szarabb, engem csak a 7701-es lánc bír elviselni. És nem én mondom, a Rohloff láncnyúlásmérő mondja.

(#31537) rétisün


rétisün
veterán

gyerekek, addig menjetek bicajozni, amíg a mára ígért front/rossz idő meg nem jön....
itt most még kiály idő van, (majdnem) szélcsend, napsűtés, megyek is mindjárt. ~60 km lesz a tervek szerint, ma délután ennyire futja az időmből....
persze akkor ezek szerint lehet, hogy holnapra lesz itt a front :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31538) Meme válasza Bikeman (#31536) üzenetére


Meme
aktív tag

nem rosszabb alatta.
ez tapasztalat mondja, nem a levegőbe beszélek katalogusadatok alapján.

Szevasztok bogyókák!

(#31539) ludsimon válasza rétisün (#31537) üzenetére


ludsimon
veterán

Milyen igazad van! :C

undefined

(#31540) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

itt eléggé be van borulva, így nem merek elmenni bringázni... asszem kimegyek inkább rally-t nézni, ha még nem kezd el addig esni.

(#31541) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Itt Budapesten egyre szebb idő van! Újra kisütött a Nap és melegszik az idő, a szél erőssége elhanyagolható.
Voltam is ma délelőtt egy 30 kilóméteres távot tekerni! Nem volt rossz! ;) És egész sokan voltak a bicikliutakon, ennek örülök!

meg

(#31542) Bikeman válasza Meme (#31538) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Aki akarja az használja, én nem fogom, ha egy XT ilyen rossz, alatta csak nem jobbat árulnak olcsóbban...

Nekem sem katalógusadat, hanem, mint említettem láncnyúlásmérő.

[ Szerkesztve ]

(#31543) Oracle


Oracle
senior tag

De rég jártam itt, sajna sok a munka mostanában(ami nem baj :P )

Tegnap azért sikerült egy laza 20km tekerni Budaörs fele :)

Meme nincs valami olcsó női bringád? Anyám is bicajozni akar :D és kempinget szeretne mert régen azzal nyomta, de valami használhatóbban szeretnék neki tényleg valami abszolút alap cucc kéne ilyen boltba rohangászásra stb.

[ Szerkesztve ]

(#31544) #56474624 válasza peugeotmate (#31541) üzenetére


#56474624
törölt tag

A bicikliutak, ne is mondd... Mind pocsék minőségű gyakorlatilag. :(

(#31545) FixY67 válasza peugeotmate (#31541) üzenetére


FixY67
senior tag

Nekem úgy 17km jött össze hirtelen felindulásból. Most értem haza. :)
Az első félórában úgy éreztem, ráfagyok a bringámra.

De... megint jól felhúztam magam. UTE pálya környéke lezárva, teli a környék rohamrendőrökkel. (utca sarkonként úgy 10-15 fő, az egyik helyen plusz 6-8 kutyás rendőr is)
Váci út melletti kerékpárúton négy biciklis jön szemből, természetesen az egész utat elfoglalva.
Megyeri hídon egy motoros "padlógázzal" húz el mellettem úgy öt centire. Mire elküldtem volna a jó édes... szóval oda, addigra már messze járt.
Visszaúton a Váci út és nemtudommilyen utca kereszteződésénél (hídtól befelé az első lámpás kereszteződés) vártam két lámpaváltást, mire valaki mellémért és közölte, hogy döglött a lámpa, csak a túloldalról működik a gomb, muszáj lesz a tilosban átsurranni. :(

...

(#31546) peugeotmate válasza #56474624 (#31544) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ez sajnos így van! Budafokon a 6-os út melletti bicikliút viszont jó állapotban van, egyedül a szél zavarhat be! :D Viszont a város fele az összes bicikliút puklis vagy kátyús, nem igazán törődik velük senki! :( Pedig lenne mit tenni az ügy érdekében!

FixY67
Az elején engem is átjárt a hideg, de aztán bemelegedtem! :D Viszont jól esett egy bicajozással indítani a napot!

[ Szerkesztve ]

meg

(#31547) venember83 válasza Meme (#31530) üzenetére


venember83
nagyúr

Tudom, hogy nem kedveled a Sram váltóegységeket, de tapasztalataid alapján a Sram láncoknál van lényegi különbség 951, 971 és 991 között tartósságban? 991 csak rendkívüli tartósság esetén jöhet szóba, mivel másfélszer annyiba kerül, mint a 971. Váltásban a 951 is megfelelő, de lehetne tartósabb alattam... Esetleg más jó árú opció X9 váltóhoz és 970-es fogaskoszorúhoz?

(#31548) sbazsi


sbazsi
veterán

Ki tud javasolni egy jó, megbízható, és olcsó bringa szervízt lehetőleg a Blaha közelében? Vagy esetleg volna vállalkozó szellem? :U (erről hétfőn teszek fel képeket)
Még nem tudom, hogy megcsináltassam a régit, vagy jobban járok egy új biciklivel.
Ha esetleg újat vennék, akkor hol nézelődjek, és milyet? Hegyi túrákat kihagyom, többnyire városligetbe vagy hasonló terepre mennék, későbbiekben a gyerekemmel. (a lényeg, hogy sima mezei terep :K )

ki mit ajánl :F

(#31549) FixY67 válasza sbazsi (#31548) üzenetére


FixY67
senior tag

Kálvin térnél a Baross utcában megfelel? http://allez.hu

szerk: gyerek mekkora? Úgy értem, olyan biciklit keresel, amire gyerekülés szerelhető vagy saját biciklin közlekedne az utód? :)

[ Szerkesztve ]

...

(#31550) rétisün


rétisün
veterán

na, azért csak összejött az a 60.5 km, igaz még kicsit keveregtem a városban is, hogy meglegyen :DDD
kb. negyedtávnál járhattam, amikor találkoztam a fronttal, amit mára ígértek a meteorológusok :D jó kis szembeszelet csinált nekem, visszafelé meg oldalról löködött. :((

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.