Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30251) Ariadne válasza dqdb (#30238) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát bicóra nem merném megpróbálni, de egyébként háztartásba mennyire jó ötlet, nem is tudtam, hogy létezik ilyen, és tkp egészen kifizethető az ára. Teccik. :)

venember83: No igen, te is zenész vagy, gyakorlatilag fehérnek tekinthető a bringád tisztításilag. :DDD

Xantomas: De legalább csak a barna, a szürke por meg sár nem. :D A Kelly's-em sokkal kosztűrőbb színű ezzel az ezüst és néhol fehér meg fekete színekkel. No meg persze kevesebb a kacifánt rajta, mint a fullyn. :)

fpeter07: Óóó, oda kell mennem bringázni. :D

mindenki: Magasnyomású mosóval én sem merem a bicót csapatni, csak óvatosan, egyrészt a forgáspontokban a csapágyak miatt, másrészt félek, hogy tönkremehet valami. Meg nem tudom, egyes koszok hogy jönnek le azzal, mert pl. a fogaskoszorút akkor is ki kell tisztogatni időnként (rongydarab-húzgálós megoldással szoktam minden közt kitisztítani, aztán meg fülpiszkáló :B ), hajtóműbe is bele tud menni a szmötyi meg az agyakba is, azon nem segít.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30252) aesir válasza Ariadne (#30251) üzenetére


aesir
veterán

Kicsit túl van ez a mosó dimenzionálva. Van itthon egy olyan Kellys bringa, amiben van 9000 km, még az eredeti külsőkkel (igaz már rendesen slick), mindig nagynyomású mosóval volt tisztítva ráadásul mosószeressel, aztán hazatekerés és láncra WD40. Nem láncolaj, nem spéci cucc, hanem a WD40. Ráadásul ez egy 'Result', semmi überminőségi cucc rajta, mégsincs semmi baja, sem a csapágyaknak, sem az agyaknak, sem a hajtóműnek.

Van saját életem...

(#30253) dunc válasza Ariadne (#30251) üzenetére


dunc
nagyúr

Mindenki a nagynyomásút :érsd ami a kézimosóba van a kúton,igazából nem a klaszikus nagy nyomású,inkább seprű szerüen szór,napokba is mostunk,és semmi nem ázott be,ha a víztől beázik akkor az esőtől is,és az már rég nem jó. A hajtást elötte le szoktam mosni rongyal,és oldószerrel,majd mosás,és kenés...esetleg egy kis viasz a vázra majd rongyal átpolirozom.

[ Szerkesztve ]

(#30254) fidig


fidig
tag

Valaki tud egy olyan helyet Bp környékén, ahol mindenféle használt bringával kereskednek, vesznek? Régi bringám el akarnám adni...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#30255) Xantomas válasza fidig (#30254) üzenetére


Xantomas
őstag

Gyakorlatilag mindenhol bizományiba veszik át a biciklit, ahol meg megvételre, ott sokszor tényleg potom pénzért. Egyre több helyen felújított lomis bicajt kapsz, potom pénzekért.

Dobd fel bikemag apróra, akár alkatrészenként, mást nem tudsz, vagy néhány helyen az újba beszámítják.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30256) ludsimon válasza aesir (#30252) üzenetére


ludsimon
veterán

Gratulálni tudok hozzá.
De azért megkérlek ekkora baromságokat itt ne terjessz, a baráti köreidben azt csinálsz amit akarsz.

undefined

(#30257) fidig válasza Xantomas (#30255) üzenetére


fidig
tag

Köszi az infot...bikemagre és expresszre már feldobtam...várok és majd csak lesz vmi :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#30258) dunc válasza ludsimon (#30256) üzenetére


dunc
nagyúr

A mosás résszel egyetértek,semmi baja nem lesz a kútnál a "nagynyomásúval" tisztitod, de a wd 40 nem jó mint kenőanyag ez köztudott,de azért légy kicsit elnézőbb... :)

All Bikes
Ciclosport : Mint márka nagyon rossz minőséget képvisel? Kerékpár computerbe kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#30259) ludsimon válasza dunc (#30258) üzenetére


ludsimon
veterán

Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten..

A szórt vízzel is ugyan úgy vigyázni kell, sőt még a locsolócsővel is.
Tudni kell mit szabad, mit nem.

undefined

(#30260) Xantomas válasza ludsimon (#30256) üzenetére


Xantomas
őstag

Vázat, a hátsó sort, hajtóművet, láncot moshatja nagynyomású mosóval. Csak direktbe a csapágyakat, váltó csapokat nem szabad azzal "locsolni", mert kimossa belőle a kenőanyagot. A többinek meg mindegy. Legalább nem szennyezed a környezeted a plussz vegyszerekkel, bár amit lemosol az ugyanúgy a talajba kerül, ha nem vigyázol...

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30261) Armahun


Armahun
addikt

Óvatosan a mosóval, sajnos nekem sikerült leszednem a festéket a telóról vele :((( , pedig nem nagy teljesítményű.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#30262) ludsimon


ludsimon
veterán

Akkor ennyi erőből majdnem ott vagyunk, hogy moshatná akár kézzel is nem? :)
Csak tudni kell mit, hogy.
Én ha nagyon koszos a bringa, és nagyon pöpecre akarom megcsináli kézzel, akkor az úgy kb. 3 óra.
Ha nem annyira koszos, csak saras egy picit akkor 30 perc, és ebből is a leghosszabb idő az újrakenés és utána a beállítások ellenőrzése.
Nálam ez alap.

undefined

(#30263) FixY67


FixY67
senior tag

Hogy én milyen kis naiv vagyok...
Azt hittem, ha valami nagynevű gyártó rak össze egy biciklit, az csak csupa jóminőségű alkatrészeket használhat. Végignéztem pár, elsőre tetszetősnek tűnő gépet (250-380e közti árkategória), majd egy hirtelen jött ötlettől vezérelve elkezdtem keresgélni, milyen véleményeket találok a leírásokban szereplő első villákról. Finoman szólva elkeserítő. :(
Gondolkodtam egy komplett cserén, de ezeket a véleményeket olvasva elment a kedvem.

...

(#30264) dunc válasza FixY67 (#30263) üzenetére


dunc
nagyúr

Érdemes átnézni nagyon jól csináltad !!! Pláne a negyedmillás árkategoriába.

(#30262) ludsimon : 3 perc a mosás,3 perc az áttörlés,és 3 perc az átkenés,és egy patika tiszta kerékpárt kapok,még az első váltó se szutykos. :))

(#30263) FixY67 :Melyik gépet nézted ki?

[ Szerkesztve ]

(#30265) venember83 válasza FixY67 (#30263) üzenetére


venember83
nagyúr

A teló a bringa legdrágább része, nem csoda, hogy azon spórolnak a leginkább a "gyártók". Ha valóban jó telót akarsz, akkor az bizony már a fél millás kategória, mivel a felsőházi XC telók százezer körül vannak, de nem kell annyira elszállni szvsz, az általad említett összegből már nagyon jó kis gép rakható össze szerintem. Mire kellene?

(#30266) FixY67 válasza venember83 (#30265) üzenetére


FixY67
senior tag

Leginkább túrabiciklinek, de néha betévedek terepre is. Azon törtem a fejem, hogy a jelenlegi helyett veszek egy újat, de minél tovább böngészem a véleményeket, egyre inkább ott tartok, hogy akkor is jobban járok a jelenlegi bringám felújításával, ha annyit költök rá, amennyiért újat kapnék.
Nem számoltam azzal, hogy a Manitou Elite nem véletlenül került jónéhány évvel ezelőtt majdnem annyiba, mint az egész biciklim. :) Mondjuk csodálkoztam is a mai árakon, de így már érthető. :D

...

(#30267) tekeyagd válasza FixY67 (#30263) üzenetére


tekeyagd
tag

ennyi pénzből mocsok jó kerót lehetne összerakni! :Y

(#30268) Tamoo válasza dunc (#30258) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

nekem ciclosport van. küllőmágnesen kívül szerintem jó minőségű. Az meg nem egy nagy tétel.

FixY67: 250-ből brutál jó gépet lehet venni. Hát még 380-ból...Kiválasztasz egyet ami közelít ahhoz amit szeretnél, a nem tetsző dolgot meg cserélteted. (általában telót)
Használtban ennyiért meg csúcs gépek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#30269) ludsimon válasza tekeyagd (#30267) üzenetére


ludsimon
veterán

Full XTR szvsz még ennyi pénzből is felejtős. :)

undefined

(#30270) FixY67 válasza Tamoo (#30268) üzenetére


FixY67
senior tag

Nyugi, csak nézelődtem, ábrándoztam és nagyot koppantam. :)

...

(#30271) Tamoo válasza ludsimon (#30269) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

xtr...kit izgat... nekem egy full SLX is megtenné ;]
de azért az X9-emre sem panaszkodom

[ Szerkesztve ]

(#30272) venember83 válasza ludsimon (#30269) üzenetére


venember83
nagyúr

XTR meg minek? Jól beállított és karbantartott full XT felszereltségnél is már az ember a szűk keresztmetszet, nem a technika.

FixY67: Mire kellhet ennél jobb?

(#30273) ludsimon válasza Tamoo (#30271) üzenetére


ludsimon
veterán

Háááát...
XTR-el nekem lehet megjönne a kedvem a terepezésre. ;] :P

Egyelőre inkább a full Dura Ace + olyan gyönyörű fehér Scott váz, karbon amit Meme-éknél láttam. :Y :R
Miért nem fényképeztem le.. :W :W

Meme, van róla képed?
Nálatok van még?
Ha igen, akkor csinálj már helyettem róla képet kérlek, mert nekem akkor épp nem ott járt az eszem. :D

undefined

(#30274) rétisün válasza ludsimon (#30273) üzenetére


rétisün
veterán

micsoda? fehér váz? :Y ne lopkodd az ötletem :N (fehér váz, fekete cuccok)

minek dure ace? azért, hogy ha valamit cserélsz, sokkal többe kerüljön, mint amit átlagbicajos ilyesmire ki tud fizetni? :F

(persze nekem könnyű, ha shimano-nál maradok, akkor csak 105-ös van feketében)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30275) aesir válasza ludsimon (#30256) üzenetére


aesir
veterán

Azért tudd kivel beszélsz így..., max aki veled egyidős, értem? Azt gondolom, semmilyen vonatkozásban nem vagyunk egy súlycsoportban, tehát ezentúl megválogatod milyen hangnemben szólsz hozzám, vagy egyáltalán nem szólsz.

Nekem van erről konkrét tapasztalatom. Neked van? Vagy csak szajkózod más véleményét?

Van saját életem...

(#30276) venember83 válasza ludsimon (#30273) üzenetére


venember83
nagyúr

(#30277) #56474624 válasza aesir (#30252) üzenetére


#56474624
törölt tag

WD40 nem igazán jó, max tisztításra. Még semelyik komoly szaki nem ajánlotta láncra normál kenés helyett.
Bővebben itt is írnak erről.

(#30278) rétisün válasza venember83 (#30276) üzenetére


rétisün
veterán

szép :K ...kár hogy a támvilla fekete, viszont jó a geometriája, mert alig slopingos...sajna az ilyen egyre ritkább

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30279) ludsimon válasza aesir (#30275) üzenetére


ludsimon
veterán

Először is:
1. Te szarakodtál velem, beleszóltál olyan dologba, amibe semmi meglátásod nem volt, és csak beszólni tudtál, semmi értelme nem volt annak a bizonyos hozzászólásnak.
2. Ezek után én válogassam meg a szavaim?? :F
Ez a hozzászólásod után csak mégjobban elástad magad..
3. Bocs, de aki ennyire nyers, attól én jó távol maradok, ismerek távolról pár ilyen embert, elég is belőlük..
Ja, és a nyers szó helyett tudtam volna sokkal durvábbat írni, de én nem vagyok Te.

Ezek után ÉN nem is akarok veled társalogni, és kérlek egyezz bele, ha hozzám szólsz teljes mértékben töröltethetem a hozzászólásod ami felém irányul.

undefined

(#30280) ludsimon válasza venember83 (#30276) üzenetére


ludsimon
veterán

Ilyesmi.
Ennek is olyan a 'nyeregcsöve', hogy méretre vágós?

#30281:
Oké, igennek vettem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30281) aesir válasza ludsimon (#30279) üzenetére


aesir
veterán

Most már tényleg ne alázd magad jobban.

Van saját életem...

(#30282) aesir válasza ludsimon (#30280) üzenetére


aesir
veterán

Veheted igennek, ettől függetlenül én nem egyeztem bele, és a világ sem körülötted forog.

Másrészt... Ariadnenak válaszoltam, mire te durván beszóltál. Ezt nyilván nem hagyom szó nélkül, mire te ismét minősíthetetlen hangot használsz velem szemben. Kicsit gondolkodj el ezen, mert van mit csiszolni rajtad nem kevés.

Van saját életem...

(#30283) Ariadne válasza aesir (#30282) üzenetére


Ariadne
őstag

Ne veszekedjetek már, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. Én nem fogom nagynyomásúval mosni (legfeljebb egy-egy alkalommal és egyes részeit, pl. 24 órás után így mostam le a nagyját), mert bár ipari csapágyak vannak a forgáspontokon, de nem kockáztatnám a bicaj épségét, de ettől még elfogadom, hogy más (pláne nem fullynál) ezt megteszi. Mindenki kedve szerint. ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30284) amargo válasza FixY67 (#30266) üzenetére


amargo
addikt

Saját tapasztalat, hogy jóval olcsóbb egy új bringa, mint felújítani a régit. Egy Merida matts 500-on akartam telót cserélni, de jobban jártam, hogy kategóriákkal magasabb gépet vettem. Meg aztán szezon elején bringát nézni kicsit olyan, mint vérző sebbel az óceánba úszkálni Florida partjainál.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30285) KrAt


KrAt
veterán

jesszus, pont erről megy a vita, nem szóltam :D

[ Szerkesztve ]

(#30286) KaraDani válasza amargo (#30284) üzenetére


KaraDani
addikt

"Meg aztán szezon elején bringát nézni kicsit olyan, mint vérző sebbel az óceánba úszkálni Florida partjainál." :)) :C

(#30287) venember83 válasza KaraDani (#30286) üzenetére


venember83
nagyúr

S milyen igaz. Tegnap kiváncsiságból FixY67 fórumtársnak néztem bringákat s rögtön beindult a nyáltermelésem egy jó kis teló után... Ráadásul még szezon eleje sincs, ismét havazás, de ezúttal hófúvással. :U

(#30288) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Megvan a mai napra a barkács meló, édesanyám azt mondja "pumpáld fel a biciklim" én meg azt "erre inkább már ne üljél rá".

:DDD Gondolom már napok óta ilyen állapotban használta, csoda, hogy nem szállt el alóla.

Másik dolog amit nem igazán sikerült feldolgoznom még: http://www.bicaj.hu/

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#30289) fidig válasza Thulcandra (#30288) üzenetére


fidig
tag

Jó kis kép... :) nem csodálom, ha ezt mondtad neki :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#30290) FixY67 válasza venember83 (#30287) üzenetére


FixY67
senior tag

Miért? Mégis mikor kellene keresni? Karácsonykor? ;)
Télen nem jó biciklizni. :)

...

(#30291) Tamoo válasza FixY67 (#30290) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyértelműen szezon után. Rengeteg akció van olyankor. Tolják ki az előző évi modelleket. Olyan is előfordul, hogy féláron megkapod, de mindenesetre sok tízezret lehet spórolni.

(#30292) ludsimon válasza aesir (#30282) üzenetére


ludsimon
veterán

Nyilván való, hogy ökörségbe bele kell szólni, egyrészt, hogy itt aki olvassa sorainkat nehogy pont a Te soraid után kezdje használni a nagynyomású mosót, meg a WD40-et. Másrészt pedig válaszoltam, kicsit nyersen, ahogy szoktad, hogy ez így nem lessz jó.

Én még tisztításra se használnám a WD40-et, nemhogy a láncra.
Max annyira, hogy ha nyikorog az ajtó, vagy a zár befújom, de még arra se nagyon.

Lánc olajozásra a legjobb a Rohloff. Sűrű, nem pörög ki egy könnyen, és az esőt is elég jól állja.

Mosásra pedig Brigéciol 2000 + Ultra Derm a legjobb választás szerintem.

Szerintem pedig Te gondolkodjál el milyen hangnemben beszélsz itt egyesekkel, úgy tudom egyelőre nem Te szülted a világot. Ha pedig ennyire nem tiszteled meg a másikat, hogy normális hangnemben válaszoljál, addig ne várd azt, hogy majd tisztelni fog bárki is.
Részemről itt lezárva, végeztem.

undefined

(#30293) FixY67 válasza Tamoo (#30291) üzenetére


FixY67
senior tag

Anyagi szempontból értem én... viszont (megtapizható) választék inkább szezon előtt van, nem? Én meg olyan vagyok, hogy szeretem előbb megnézni azt, amit meg akarok venni.

...

(#30294) Tamoo válasza ludsimon (#30292) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

én használok wd40-et, de NEM KENÉSRE.
láncot befújom vele, átpörgetem, kicsit hagyom, kihozza a koszt, aztán áttörlöm az egészet. Következő fázisban átfújom TF2-vel, átpörgetem, a végén pedig letörlöm a lánc oldalát. Nekem eddig bevált. (lánc 1300km-nél tart)

(#30295) fidig válasza ludsimon (#30292) üzenetére


fidig
tag

Mint külső szemlélő hozzá szolnék a dologhoz... :)
Én is úgy véltem, hogy egy "kicsit nem megérdemelt módon" írtál Aesirnek. Véleményem szerint néha elkap még a hév :) nem rosszallóan mondom...ez egy fórum, mindenki elmondja a véleményét, és az olvasói azok alapján döntenek így vagy úgy...mindenkinek más a tapasztalata, sokan más elvek mellett vannak, el kell fogadni...
Ez is csak az én véleményem, de sztem ezzel nem kell ennyit foglalkozni :) mindenki úgy tisztítja a bringáját, ahogy jónak látja, az ő felelőssége...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#30296) ludsimon válasza fidig (#30295) üzenetére


ludsimon
veterán

Igazad van, kicsit durva voltam, de csak azért, hogy éreztéssem milyen is az, mikor fordítva történik a dolog, tükör.
Remélem ezek után kicsit tisztelettudóbb lesz mindenkivel..

Mosással, kenéssel kapcsolatban:
Végül is mindenki úgy rontja el a bringáját, ahogy akarja. :D
A lényeg, hogy tudni kell mit hol szabad, de ez már le lett írva fentebb, hogy miket lehet nagynyomásúval.

undefined

(#30297) fidig válasza ludsimon (#30296) üzenetére


fidig
tag

Pontosan így van. Az olvasó az olvasottak alapján mérlegelni tudja, hogy melyiket válassza...

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#30298) aesir válasza ludsimon (#30292) üzenetére


aesir
veterán

Ok, fussunk neki még egyszer:

Egyrészt én egyáltalán nem mondtam hogy nálam az igazság, hanem GYAKORLATI - HOSSZÚTÁVÚ tapasztalatról beszélek ami lehet hogy csípi a szemed, viszont 9000 km futással és mellette ilyen "karbantartással" azt gondolom hogy erősen releváns.

Másrészt viszont ezzel szemben te nem tudsz állítani semmit, mert NINCS gyakorlati tapasztalatod arról, hogy a gépi mosó tönkreteszi a bicajt, vagy a csak WD40 nem elégséges a lánckenésre, főleg annak tükrében hogy nekem pl. elég, és 9000 km után is teljesen rendben van a bringa, a legkisebb baja sincs.

Harmadrészt, még mindig minősítesz, pedig tegnap este óta sem lett gyakorlati tapasztalatod a témában, ezért én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy mi is a nyilvánvaló ökörség.

Egyértelműen kenje mindenki úgy és azzal a bringáját ahogy akarja, a megosztani kívánt tapasztalatom mindössze ennyi: rendszeres nagynyomású gépi mosástól és szimpla WD40 kenéstől SEM ment tönkre a bringa 9000 km alatt. Ez pedig tény.

Tisztelet... ez jó kérdés, látom neked nagyon fontos. Jelen esetben kicsit összezavarodtál, hiszen te kezdtél minősíthetetlenül beszélni hozzám, majd ezt a figyelmeztetésem után is folytattad. Ez persze vicces, de ezt most egyszer elnézem neked. Egy fórumon engem nem érdekel a tisztelet, elég sikeres vagyok a munkámban és a magánéletemben is, nem kompenzálok itt semmit.

Hát ennyi, legközelebb ne beszólogass, hanem cáfold meg tényekkel a tényeket, addig marad tisztán a pusztába kiáltott szó, vagy ahogy Rideg Sándor mondaná: "közönséges kofalárma".

Van saját életem...

(#30299) dqdb válasza Thulcandra (#30288) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a link eléggé büntet. Al Bundy klasszikusát tudom idézni: segítség, megvakultam :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30300) ludsimon válasza aesir (#30298) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, van tapasztalatom.
A WD40-et használtam még 1 éve szinte mindenre.
2001 óta mindig ezzel kentem a láncot, és minden egyéb forgáspontot, mert rá volt írva, hogy 'univerzális'.
Amit tapasztaltam, az az, hogy nagyon gyorsan kipörög belőle, szinte 10 km (!) alatt csont száraz, pedig adtam neki rendesen, nem sajnáltam.
De hát nem mindig mentem én napi 10 km-eket, akkoriban még jó volt, mert befújtam, és állt hetekig a sufniba, ha kellett, megint újra fújni, és kész.
Aztán mióta olvasom a fórumot jöttem rá, hogy a WD40 az gyakorlatilag egyáltalán nem ajánlott láncra.
Úgy látom a hosszútávú memóriád nem az igazi. Frissítsem a memóriád mikor szóltál be nekem, és nem volt egyáltalán igazad?
Szerintem gondolkodjál el a fentebb leírtakon, mert én amúgy senkit nem minősítek, csak aki úgy viselkedik.
Ezek után még én minősítelek, igen! Amíg nem tanulod meg, hogy az ilyen viselkedés nem ide való.

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.