Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30501) dunc válasza detroit17 (#30496) üzenetére


dunc
nagyúr

Edzőterem szobabicigli,spining.

(#30502) ludsimon


ludsimon
veterán

Ennyit nem káromkodtam még ebben az évben, mint most, fél óra alatt.
Annyit szenvedtem a lánc vissza rakásával...
De aztán rájöttem, hogy szar módszerrel csinálom, és nem véletlen van a túloldalon egy másik 'kinyomó' vagy inkább tartó rész.
Sikerült.
Hagytam pár órát szobahőmérsékleten száradni a Brigéciol-ból kivéve, feltettem, és beolajoztam.

undefined

(#30503) KaraDani


KaraDani
addikt

191 cm hez fullyból 52 vagy 56 centis váz dukál? 52 es 20,5 nek fele meg gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#30504) Oracle válasza ludsimon (#30502) üzenetére


Oracle
senior tag

Egy jó trükk ennek elkerülésére, hogy nem nyomod ki teljesen a csapot a láncból csak addig hogy szétjöjjön ;)

(#30505) venember83 válasza KaraDani (#30503) üzenetére


venember83
nagyúr

Újabb fully tulajdonost köszönthetünk hamarosan? Egyre kevesebb merevfarkú marad a topikban. :DDD

(#30506) ludsimon válasza Oracle (#30504) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha rázom úgy is kijön,rosszabb esetben elveszik..
Nem jó ötlet.

venember83:
Féltékenykedünk, féltékenykedünk? :P
Nekem eddig mindig merev volt csak. ;]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30507) KaraDani válasza venember83 (#30505) üzenetére


KaraDani
addikt

A farkam hol merev hol nem az egy dolog, ne személyeskedjünk :P Inkább a kérdésre válaszolj ;)

(#30508) KaraDani


KaraDani
addikt

:)) Olvassátok el az első MTB kategóriértelmezést: [link]

(#30509) Ariadne válasza ludsimon (#30502) üzenetére


Ariadne
őstag

Miért nem tettél bele patentszemet? Így szenvedhetsz legközelebb is...

Brigéciol után pedig én úgy tudom, le kell mosni vízzel, mert egyébként megeszi a brigéciol. De nem tudom, hogy ez igaz-e.

KaraDani: :DDD Mondjuk a magyar lakosság nagy %-a épp így értelmezi a montit. :D A maradéknak pedig ez a cross...

venember: Nem vagyok prűd, de én inkább merevfarúnak hívom. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30510) ludsimon válasza Ariadne (#30509) üzenetére


ludsimon
veterán

Talán nem volt? :))
Nem tudom mennyibe kerül a patent szem.

A Brigéciol az pedig szerintem nem eszi meg, főképp, hogy kiszáradt. :)
Ha meg majd esik az eső kimossa úgy is.

undefined

(#30511) dunc válasza ludsimon (#30510) üzenetére


dunc
nagyúr

"HASZNÁLATA
Szórópisztollyal, mártással, ecseteléssel juttassuk a tisztítandó felületre olyan mennyiségben, hogy a szennyeződés átitatódjon, majd 10-20 perc várakozás után a szennyeződést vízsugárral távolítsuk el. A készítmény a szerkezeti anyagok felületét, főleg a fémfelületeket olyan módon tisztítja, hogy az olajos, zsíros lerakódásokat emulgeálja, tehát vízoldhatóvá teszi , a szervetlen szennyeződéséket pedig adhéziós hatással távolítja el."

jah Lánctéma

"A fekete láncot le kell szedni és megtisztítani. A leszedéshez kell láncbontó, ha nem bomlik magától a lánc. A használata egyszerű, gyakorlatilag ki kell nyomni bármelyik csapot a láncból. Arra érdemes figyelni, hogy ne jöjjön ki teljesen a csap, hanem legalább az egyik oldalon benne maradjon a láncszemben. Ez nagyban megkönnyíti a visszarakást."

[ Szerkesztve ]

(#30512) ludsimon válasza dunc (#30511) üzenetére


ludsimon
veterán

A HG73 (másik lánc) az be van áztatva már pár órája, ha eltűnt reggelre megírom. :DD
Szerintem semmi baja nem lesz, csak iszonyat tiszta.

undefined

(#30513) rétisün válasza Ariadne (#30509) üzenetére


rétisün
veterán

vagy vegyen sram láncot, ahhoz alapból van patentszem....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30514) KaraDani válasza Ariadne (#30509) üzenetére


KaraDani
addikt

Engem? :P Akkor ezért tekersz mindíg mögöttem? ;]

(#30515) Ariadne válasza KaraDani (#30514) üzenetére


Ariadne
őstag

Dehogy téged, azt a fajta bicót, ami nekem nincs. :P Meg neked se lesz, ahogy elnézem. :D

mod: Crossnál nincs értelme így különbséget tenni, mivel ugye csak merevvázas :P van belőle, szóval szerintem nem sértődik meg. Ha meg igen, akkor kap hétvégén ő is egy alapos csutakolást. Sajna egyelőre úgy tűnik, kitart a kórom hétvégéig. Bírom a dokikat, hogy kísérletezgetnek itt, két hét egy torokgyulladással kicsit gáz, már muszáj volt bemennem fertőzni a kollégákat kicsit. És még nincs vége. Tartok tőle, hogy a baleset utáni hatalmas kupac antibiotikummal kicsit rezisztenssé tették a bacijaimat, vagy ilyesmi... :(((

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30516) ludsimon válasza rétisün (#30513) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezek szerint Te csak Sram láncot használsz?
A HG40 kategória, és a HG93 nak mi az alternatívája?

undefined

(#30517) KaraDani válasza Ariadne (#30515) üzenetére


KaraDani
addikt

Na most ezt a Kelly's meghallja, hogy még ember, akarom mondani bicó számba se veszed...

(#30518) Meme válasza Ariadne (#30509) üzenetére


Meme
aktív tag

na most az minket miért érdekeljen te hogy hivod? ha ezt Fáraó elolvassa:D na majd megbeszélem ezt vele a hidraulika szerelésnél ;]

[ Szerkesztve ]

Szevasztok bogyókák!

(#30519) dunc


dunc
nagyúr

Most néztem a fékpofákat ez mekkora egy sz@r Shimano M422 . Alig mentem vele,de összeretkezte a felnit,és kopik de baromi gyorsan,és kiszőszösödik....A Fék amúgy jó,de a pofák hát shit.

"a shimano csak féket tud gyártani, betétet nem." Hát ez semeddig nem fog tartani,érdekes egy olcsóbb tenko féket 1000 km útán is csak állitani kellet,szerintem egy 250 nél nem fog többet elemenni.... :(( .

[ Szerkesztve ]

(#30520) dunc válasza Ariadne (#30515) üzenetére


dunc
nagyúr

Elég aggasztó ez a régóta elhuzodó betegség !!!! :(
Mandula mütét ? :U

[ Szerkesztve ]

(#30521) Meme válasza dunc (#30519) üzenetére


Meme
aktív tag

a shimano csak féket tud gyártani, betétet nem.

Szevasztok bogyókák!

(#30522) rétisün válasza ludsimon (#30516) üzenetére


rétisün
veterán

a dolgozóbajáróson az van januártól (asszem pc-850-es), a másikon meg majd csak lesz, ha cserélni kell....(arra asszem pc-890-est vettem, de most ki nem megyek a garázsba megnézni) meg sram fogsor is van hozzá.
hogy ez milyen shimano láncnak felel meg pontosan, hát meg nem mondom...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30523) KaraDani válasza Ariadne (#30515) üzenetére


KaraDani
addikt

Na igen ezt egy nagy antibiotikum kúra után nyelted be, akkor nem könnyű kikúrálni :(

(#30524) Ariadne válasza Meme (#30518) üzenetére


Ariadne
őstag

Na ez kész, hol van itt a szólásszabadság, kérem szépen? Mos' má' akármit mondok, mindenki beleköt valamibe. Ejnyeno. :N Azt már meg se merem kérdezni, hogy akkor az a roppantóizé az megvan-e már, mert azt is félreértitek... :P

Bezzeg piros fékcső az nem volt raktáron, a sok mohó ámerikai mind berendelte magának... Pink meg zöld meg fehéééér az bezzeg volt dögivel. :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30525) Meme válasza Ariadne (#30524) üzenetére


Meme
aktív tag

azt beszélsz amit akarsz, csak viseld a következményt :P

Szevasztok bogyókák!

(#30526) greenmukk válasza detroit17 (#30496) üzenetére


greenmukk
tag

Hosszútávfutás,sífutás meeg még amiket mondtak a többiek mind jó, én még az evezős ergométert hozzátenném. Ha van rá lehetőséged használd, edzi a hátat,kart,combot,vádlit (szinte mindent edz) és kitartás növelésére is tökéletes :K

(#30527) venember83 válasza Ariadne (#30509) üzenetére


venember83
nagyúr

S ezzel kb a többséghez is tartozol, valamiért elfogadottabb a merevfarú kifejezés.

KaraDani: Személyeskedés? Az nem volt. Legyen? ;] Szerintem a húsz és feles már okés lenne a magasságodhoz, de ez nagyban geometria-függő, szóval nem árt bekukkantani a tervezett márkájú bringa bikemag topikjába, hátha ott találsz valami gyakorlati tapasztalatot a kiszemelt fully geojával kapcsolatosan. Jelen pillanatban ha fullyt vennék, nagyon meggondolnám egy Merida One Twenty beszerzését, rosszat még nem olvastam róla, bár a Meridák nem a szívem csücskei, de árban eléggé kitesznek magukért a konkurenciához képest.

(#30528) #56474624


#56474624
törölt tag

Fékpofáról jut eszembe.
Kinek van ezzel tapasztalata?
Vagy vegyek inkább Shimanót?
Az ár egyébként megtévesztő, mert a BBB-ből két pár annyi...

(#30529) FixY67 válasza venember83 (#30527) üzenetére


FixY67
senior tag

Miért? Neked mi a "szíved csücske"? És miért nem szereted a Meridát?

...

(#30530) dunc válasza FixY67 (#30529) üzenetére


dunc
nagyúr

Gondolom mert ár/érték arányba egy vicc.

(#30531) ludsimon válasza dunc (#30519) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi bajod az M422-vel?
Nekem ilyen van, és én nagyon meg vagyok vele elegédve, annyira, hogy egyszerűen imádom ezt a V féket.
Igaz, a régi gyári S65T fékpofák talán mehettek vagy 60 km-t max., de abban igazat adok, hogy esős időben olyan 'gyönyörűen' beszínezi feketére, hogy 'öröm' letakarítani. Nagyon nehezen tisztítható le.
Én le is cseréltem a francba.
Fekete Corratec fékpofákra, és nálam nem nyikorog.
Amúgy, hogy hogy M422-esed van? Ilyen volt régebben is, vagy Te is most vásároltál?

undefined

(#30532) body007


body007
addikt

Mennyit ér kb. egy ilyen specialized felső?
szerk.: jah, és nem kell valakinek? :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30533) dunc válasza ludsimon (#30531) üzenetére


dunc
nagyúr

"Mi bajod az M422-vel?" Semmi,de a benne lévő fékpofa egy sz@r megeszi párszáz km útán,és durván koszol,és kiszöszösödik.
"Amúgy, hogy hogy M422-esed van? Ilyen volt régebben is, vagy Te is most vásároltál?"
Komplett bringát vettem ez van rajt gyárilag.

(#30534) ludsimon válasza dunc (#30533) üzenetére


ludsimon
veterán

Értem, akkor van egy olyan érzésem, hogy hamarosan féket cserélsz. :))
Ha erre szánod magad, akkor mindenképp írj nekem egy PÜ-t, mert lehet tudok rá vevőt.
Ezek a fékek nagyon jók, csak be kell őket állítani.

Lánc aztátással kapcsolatban:
Nem tűnt el, semmi baja nem lett. :)

undefined

(#30535) venember83 válasza dunc (#30530) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem az ár/érték aránnyal van bajom, az még elmenne, főleg a Specihez meg Cube-hoz, Scotthoz képest, de hiányolom tőlük a szép festéseket, az igazán egyedi megoldásokat, stb. Csak ennyi a gondom. Mondjuk azt elismerem, hogy az M96 jó húzás volt, meg a One Twenty se megvetendő.

(#30536) dunc válasza ludsimon (#30534) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem akarom FÉKET cseréni mint írtam a fékpofával van gondom. :))

(#30535) venember83 : 2007-2008 ba nagyon szépek voltak a Meridák,ezek szerint elkanászodtak ? :DDD

Mindenki : Túra elött mennyi idővel ajánlatok enni? Legutobb majdnem rosszul lettem ,és kb 1 órával indulás elött ettem. (ez kondizásnál bevált)

[ Szerkesztve ]

(#30537) ludsimon válasza dunc (#30536) üzenetére


ludsimon
veterán

Az rendben is van, de ha egyszer elkap a vágy, hogy neked akkor most Deore kell, csak azért említettem, mert van egy ismerősöm akinek elég trehány fékje van. Nem is egy, több.. :DDD

undefined

(#30538) dunc válasza ludsimon (#30537) üzenetére


dunc
nagyúr

"Az rendben is van, de ha egyszer elkap a vágy" akkor.......

(#30539) ludsimon válasza dunc (#30538) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, hogy akkor már komplett biciklit veszel.
Bocs. :DDD

undefined

(#30540) mtbiker79


mtbiker79
újonc

Sziasztok,
szeretném felújítani a 26"-os MTB-mat, Shimano BioSpace 48/38/28 hajtómű van rajta, amit szeretnék egy másikra cserélni, mit ajánlotok (heti 150km-t tekerek általában aszfalton).
Illetve a kerekeket is le szeretném cserélni keskenyebbre valami aszfaltra való gumival együtt...
Melyik boltot/szervízt ajánljátok Bp.-en és vonzáskörzetében?

Üdv: Hjn

(#30541) dunc válasza mtbiker79 (#30540) üzenetére


dunc
nagyúr

(#30542) Meme válasza FixY67 (#30529) üzenetére


Meme
aktív tag

A Meridákkal a következő gond van:

Fizetsz a névért, mert igen jelentős a marketingük.
Ezt rajtad hajtják be.
Igaz, átlagemberként nem veszed érte.
De nézzünk meg egy pl 130k-s bicajt.
-Alivio szett, XT hátsó váltóval....aha minek az XT a 8as rendszerhez???
-Alivio alatti hajtómű...most mé nem lehet minden Alivio akkor???
-Vacak telót raknak be-a sr xcm helyett legyen inkább dart1-2-3as, igaz nehezebb, de nem megy tönkre fél év alatt
-Sporolnak a kerékagyakon és a küllőkön is. Valahogy pl a KTM a legolcsobb modeljébe is DT küllőt rak, a Merida még a drágábbakba se. Ez miért???

Na igy hozzáértő szemmel ennyi.
Mielött rámcáfoltok, hogy a drágább bicajok igenis jók:
300k fölött minden gyártó tud bicajt csinálni, az nem kunszt.

Szevasztok bogyókák!

(#30543) dunc válasza Meme (#30542) üzenetére


dunc
nagyúr

(#30544) siti válasza dunc (#30536) üzenetére


siti
senior tag

mi 20km ként megállunk egy sörre meg egy sültkolbászra.
az első kiállás után már simán nyomjuk a 18-as tempót. :DD

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30545) KaraDani válasza siti (#30544) üzenetére


KaraDani
addikt

Ez doppingnak minősül :P

(#30546) Xantomas


Xantomas
őstag

Gyerekek, tegnap 10 percre kipróbáltam egy Kona Hei-hei 2-9 -et.
Míg nem lesz olyanom, nem vagyok hajlandó ebbe a topikba írni, mert megtaláltam álmaim bringáját. :DDD Olyan volt vele menni, mintha egy mozgó járdán lettem volna. Kegyetlen.

Kinézetre továbbra is a Gary Fisherek az ászok, de amilyen érzésre volt, az leírhatatlan.

Ha minden igaz, a jövő hétvégén, egy túra keretében komolyabban egy kis időre tesztelhetem is terepen :)

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30547) rétisün válasza Xantomas (#30546) üzenetére


rétisün
veterán

na tessék, mindenki fullys lesz? :F alig maradunk virsligumisok...(de akkor is én leszek a legkényelmesebb :P )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30548) venember83 válasza rétisün (#30547) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez a megfigyelhető trend a hegyibringa gyártóknál. De legalább akkor a profibb aluvázak árai menjenek már le drasztikusan, meg legyenek ötjegyűek a merevfarú (Ariadne, látod?) szénszálas vázak forintárai. :(((

(#30549) Xantomas válasza rétisün (#30547) üzenetére


Xantomas
őstag

Majd kb 10 év mulva lesz fullym, egyelőre elérhetetlen számomra. Se pénzem, se egzisztenciám nincs meg hozzá. Felesleges pénzkidobás lenne, mert vannak sokkal sokkal fontosabb dolgok nála. De álmodozni csak lehet :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30550) Ariadne válasza Xantomas (#30546) üzenetére


Ariadne
őstag

No látod, mégiscsak mennyire jó a fully. :K De igazán terepen lefelé fogod érezni, milyen is az igazi feelingje.
Bár tartok tőle, hogy egyes dolgokat technikailag nem tanul meg olyan jól az ember, ha nem használt terepen merevvázasat :D rendszeresen. Mert hát az ugye kényelmes, hogy sok lejtőn, ahol merevvázassal kiállnál, ezzel nem is kell kiállni, csak ülsz és mész lefelé, és a meredekebbeken, ahol már ki kell állni, ott sem pattog el a hátsó kerék, miközben egy merevvázasnál sokkal ügyesebben kellene irányítani, tartani a bringát, egyensúlyozni. Arról nem is beszélve, hogy nagyobb távot lehet megtenni egy ilyen kényelmes "fotelben" (barátom mondta ezt, amikor először ment a braines Specivel), mert kevésbé fárad el az ember, legalábbis én ember. :)

Majd írj, hogy mik a tapasztalatok, kíváncsi vagyok.

mod: Na ne már, hogy csak 10 év múlva, azért _annyira_ nem drágák. Persze ha az ember nem azonnal egy karbon Merida 96-et szeretne kezdetnek... :D Csak próbáld ki azt a bicót túrán, aztán bízom benne, hogy megtérsz. :))

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.