Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30701) ludsimon válasza KaraDani (#30699) üzenetére


ludsimon
veterán

Na akkor ez így kapásból felejtős. :DD
Milyen másik fórum? :F
Van élet a PH!-n túl? Ez most nekem új volt.
:DDD

dqdb:
Akkor maradjon a Budaörsi út, amit majd hamarosan Ariadne ír le?

undefined

(#30702) Tamoo válasza ludsimon (#30693) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ne haragudj meg, de én úgy utálom ezeket a "tippelt" átlagokat :DDD amire azt hiszed, hogy kb az, abból általában még levonhatsz 2-3km/h-t. Ha mérted, akkor nem szóltam.

(#30703) ludsimon válasza Tamoo (#30702) üzenetére


ludsimon
veterán

Ne haragudj, nem írtam, GPS pontosságú az átlagom.
Legközelebb oda fogom írni, de én úgy gondoltam ezt nem kell írni. :U

Egyébként meg miért írtad?
Soknak tűnik vagy mi? :F

undefined

(#30704) dqdb válasza ludsimon (#30703) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szerintem azért, mert túl kicsinek tűnik az átlagtempó és a tartósan tartott tempó különbsége, sok megállással ez nagyobb szokott lenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30705) ludsimon válasza dqdb (#30704) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, próbáltam mindig gyorsan megállni, hogy fölöslegesen ne számoljon. Ennyi. Semmi trükk nincs benne.

undefined

(#30706) dqdb válasza ludsimon (#30705) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szóval akkor nem a teljes út idejét mérte, hanem csak azt, amikor tekertél, de a lámpánál várakozást nem? Mert így már érthető már a kicsi különbség.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30707) Tamoo válasza ludsimon (#30703) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem sok, én is ennyit megyek most kb. igen szenvedősen. bár szinttel.
Ha sokáig tartasz egy tempót, az még messze szokott lenni az átlagtól (általában)
De volt hogy nem mérted, csak "tippelted" máskor, de bocs ha tévedek. Egyébként tényleg nem kötözködésből írom.
Amit dqdb írt, kb. arról van szó.
Amúgy az órák is "csalósak" (az se mér pihenő közben), ha többször lassan állsz meg, pl hagyod sokáig lassítva gurulni, az is lenyomja az átlagot rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#30708) ludsimon válasza dqdb (#30706) üzenetére


ludsimon
veterán

De ez így logikus nem?
A jobb kerékpár computeren is be lehet állítani, hogy ne mérjen 5 km/h alatt..

undefined

(#30709) ludsimon válasza Tamoo (#30707) üzenetére


ludsimon
veterán

Én nem szoktam tippelgetni, kikérem magamnak!
Valakivel nagyon keversz...

undefined

(#30710) Tamoo válasza ludsimon (#30709) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kérd :U neuzer-en is méred mindig gps-el?
Ha mérted akkor mérted. :DDD Téma lezárva.

(#30711) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Csak halkan mondom és szégyenkezve (lehet,hogy a nyuggerek2keréken topikba kellene írjam? :Y )de most,hogy már medve,ürge előjött,gólya,fecske itt van én is elővezetem a drótszamarat holnap. :B(már amelyiket még nem lopták el :(( )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#30712) Manitou válasza Hasaggymeg (#30711) üzenetére


Manitou
addikt

Nyugi, én január első pár napján voltam először tekerni(akkor volt egy nap amikor nagyon jó idő volt), utána legközelebb még csak most voltam hétvégén.

De mostmár jön a jóidő, nekem is kicsit edzeni kéne, nagyon ellustultam. :K

(#30713) detroit17


detroit17
tag

Szevasztok

Az alapozás mennyi ideig tart??kb és milyen napi tempóval??

(#30714) ludsimon válasza Tamoo (#30710) üzenetére


ludsimon
veterán

Már ne haragudj, de közel fél évig volt rajta computer, azért annyit csak tudok, hogy adott sebességben mennyivel megyek...
Na mindegy, ha téged ez mániákusan zavar akkor ez van, én tudom mennyivel megyek, és az a lényeg, nem érdekel más véleménye.
Persze nem tized pontossággal, csak úgy nagyjából. +-2-3 km/h.
Letelekertem 'pár km-t' ezalatt, hogy tudjam, érezzem.

Egyébként meg ha megállásokkal GPS szerint 22,5 km/h, akkor nem tudom mit nem lehet elhinni megállások nélkül 25 km/h-n.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30715) Xantomas válasza detroit17 (#30713) üzenetére


Xantomas
őstag

Hmm ha jól csináljuk, akkor általában 10 perc. Egy hubi, majd egy sör. Onnantól, hogy az alapozás megvolt, és kis pihi után lehet folytatni a többi sörrel, majd kávé, és egy hamburger lezárásként. Ez úgy 9-től hajnali 1-2 ig. Napi tempó azért nem, inkább csak heti.

Bringázás meg: folyamatosan kell tekerni, és nem szoksz el tőle.

ludsimon... bakk... muszáj állandóan valakinek a nyakának ugranod? Intézzétek el a ringben, vagy élőben valamelyik PH-s tekerésen.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30716) dqdb válasza Xantomas (#30715) üzenetére


dqdb
nagyúr

:D A hamburger helyett még alkalmazható gyros is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30717) ludsimon válasza Xantomas (#30715) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez mióta 'nyaknak ugrás', hogy meg akarom védeni az álláspontomat? :F
Lehet, hogy Te lesz*rod, de én nem.

undefined

(#30718) Xantomas válasza dqdb (#30716) üzenetére


Xantomas
őstag

Jogos, csak ahova szoktunk járni, ott olcsóbban kapjuk a hamburgert, annyiért amennyiért mint a rendőrök. Dózsa-Thököly sarka. PalacsintaKirály. Középsuli eleje óta oda jártunk hamburgerezni hetente egyszer. Jó sok zöldséget, meg néha dupla húst dobnak bele, és ha kérjük, akkor simán dupla erőset.

Így 300-ból megvan egy böhöm nagy hamburger, amivel jól lakunk, az erős meg segít józanodni.

(#30717) ludsimon Szúúúszáááá ;)

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30719) dqdb válasza Xantomas (#30718) üzenetére


dqdb
nagyúr

Erről a hamburgeresről már jókat hallottam, ki kellene próbálni.

ludsimon: relax, ne stresszeld magad, amikor nem muszáj, és gyártsál a semmiből magadnak bant

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30720) detroit17 válasza Xantomas (#30715) üzenetére


detroit17
tag

Kösz a segítséget!Többet is mondát mint amire számítottam :)

(#30721) Tamoo válasza ludsimon (#30714) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

nahát engem aztán nem zavar mániákusan.+nem mondtam h nem hiszem el.
"Egyébként tényleg nem kötözködésből írom." :(
na mind1, ha Te ezért felkapod a vizet...nem tudok mit mondani... Nyugalom, a hosszú élet ritka.

(#30722) ludsimon válasza dqdb (#30719) üzenetére


ludsimon
veterán

Én és a stressz?
Most elég távol áll tőlem. :)
Egyáltalán nem húztam fel magam.
A holnapi napra fókuszálok, a bringázásra.

Szelet mondanak holnapra, remélem azért nem lesz túl nagy.

undefined

(#30723) Ariadne válasza dqdb (#30695) üzenetére


Ariadne
őstag

Lehet, nem kizárt. :D

No Kő-hegy útvonal.
Hülye gugli maps, már majdnem kész voltam, erre szétszórta a pontjaimat. Meg egyébként is buta, még gyalogos üzemmódban sem ismeri csak a jelölt utakat... Inkább mondom a Lágymányosi híd budai lábától (addig csak eljuttok ;) ): egyrészt ott az Öböl XI (szintén visszafelé érdekes, kigurulni a végéig), nos itt megy Budaörs felé a kerékpárút, azt szoktam követni rendületlenül: Dombóvári út - Szerémi út - jobbkanyar és Hengermalom út (itt ne higgyetek a keróútnak, amikor átmegy az út túloldalára, mivel pár száz m után visszajön, csak gurulni tovább), ott már Etele út a neve, és ilyen "lábas" tízemeletesek alatt ér el az ember a Tétényi úti kereszteződésbe, ott bemegy a parkba a keróút, kutyás nénik között szlalomozva a park végén balra megy el a keróút (Hadak útja), de én inkább jobbra a kereszteződésben megyek tovább egyenesen, irány a Kelenföldi pu. Ott átgurulás az aluljárón, felcikcakk a túloldalon, egyenesen kigurulás a Budaörsi út felé, innen megint követni a keróutat (nagyon jó minőségű), Balatoni út mellett megy szépen külön, aztán a Neszmélyi útnál nyomógombos kereszteződés, szemben fel és azonnal balra kanyar a Hérics utcára (ó, itt laknék azért), az utca végén jobbra kanyarodik a keróút, aztán át egy felüljáró alatt, és innen már egyenesen Budaörsre.

A városban addig kell menni, amíg a Templom teret el nem hagyod, értelemszerűen nagy fehér templom lesz ott, mellette közvetlenül jobbra kanyarodva megtalálható egyrészt a Szamos, másrészt innen megy felfelé a Nefelejcs utca. Ahol trükkösen kettéválik, én jobbra tartva szoktam továbbmenni, de mindegy, temető mellett el. Ahol megint elágazik és jobbra egy kellemes lankásabb utca megy, na ott balra a meredek Kőhát utcán fel :P , az balra kanyarodva belemegy a Víztorony utcába, ott furcsamód lefele kell követni ezt az utcát, majd jobbra tovább. Na innen utcanevet nem tudok, lényeg, hogy ilyen hmm putriszerű házak előtt megy el az ember, de bátran tovább, végül lesz egy fa sorompó, onnan földút, az felvisz a hegyre.

Hazafele ajánlom GPS birtokosok számára útba ejteni a Tavasz utcát, élmény felmenni rajta, bár ottani mércével ez lankás. :))

Bocsi a hosszúságért... :B Remélem legalább követhető volt/lesz... :B

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30724) ludsimon válasza Ariadne (#30723) üzenetére


ludsimon
veterán

Oh
Nagyon kedves vagy, hogy össze írtad, köszi! :R
Közben lebeszéltük, és megyünk Szentendre felé, mert arra még nem jártunk, és az jobban izgat minket. :)

undefined

(#30725) detroit17


detroit17
tag

NA Valaki segít???

Én úgy gondoltam magamtól hogy egy hónapig kb napi 20 perc olyan 27-30km/h-val.Vagy max 30perc.amúgy outizom.

(#30726) dqdb válasza Ariadne (#30723) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi a részletes infót, térképen nézve tökéletesen követhező. Ez a Balatoni utas rész számomra új, én az egyik gyalogos felüljárón vonszoltam volna át a bringát a Budaörsi út felett :B

Most derült ki számomra is, hogy az UVH-t nem ismeri a Google Maps, mindenképpen az Árpád hídon akart átvezetni a híd két oldala között.

ludsimon: pontosabban te nem voltál Szentendrén, de én már sokszor (bár tavaly egyszer sem). Pontosítanék: csak a 11-es út mellett jártam, de a Duna partján még nem, és arra megyünk.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30727) venember83 válasza detroit17 (#30725) üzenetére


venember83
nagyúr

Lényeg a folyamatos terhelés, ne a sebességre menj, hanem, hogy fenntarts egy adott tempót, egy adott pulzusszámot. Olvasottak alapján két hónap a megfelelő időtartam az alapozáshoz.

(#30728) detroit17 válasza venember83 (#30727) üzenetére


detroit17
tag

Utánna pedig jöhetnek a keményebb edzések..
Lehet hogy hülyeség amit kérdek de hogy lehet bringázás közben figyelni a pulzusszámra?? :B

(#30729) fpeter07


fpeter07
veterán

Nem tudom hogy ti hogy csináljátok ezt a 20km/h fölött átlagot :D
Amikor kedvem van gyorsan megyek, ha nincs nem. Meg vhogy izgalmasabb lassan manőverezni mint 30-al lesiklani, úgy nincs meg a féééling :)

(#30730) venember83 válasza detroit17 (#30728) üzenetére


venember83
nagyúr

Országúton nulla szinttel viszonylag könnyedén, tartod ugyanazt a tempót. :DDD Különben meg azért is írtam, hogy tartsd ugyanazt a tempót, mert a másik módszer a pulzusmérős km-óra vagy karóra. De az nem annyira pénztárcabarát megoldás.

(#30731) ludsimon válasza fpeter07 (#30729) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyszerűen, legalább is nálam, engem a sebesség jobban érdekel, mint a lassú, nyugdíjas tempóban csak nézelődni. :D

Nekem is most, hogy jön a jó idő, el kell kezdenem hosszabb távokat tekernem ha erős akarok lenni, mert még mindig érzem, hogy iszonyat gyenge vagyok.

undefined

(#30732) detroit17 válasza venember83 (#30730) üzenetére


detroit17
tag

Pfúú tényleg de láma vok :B
Még jöhet egy kérdés?:és ha a nullás szinttől feljebb lépek akkor már hogy fogok tekerni?

(#30733) Tamoo válasza detroit17 (#30732) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

a nulla szint alatt sík terepet értett :DDD :DDD :DDD
amúgy a válasz: felfelé

[ Szerkesztve ]

(#30734) tekeyagd válasza detroit17 (#30732) üzenetére


tekeyagd
tag

kipróbáltam ma este a Toxicot, meg a DX-es fénykardot. Mindkettő szuper, a bicajon minde ott van ahol lenni kell, mocskosjó volt vele a Dunaparton a tengelyig érő avarban, a töltésoldalon le-fel. :C egyedül a nyeregcsőbilincsen kellett húzni,mert liftezett egy nemvártat. :Y a lámpa meg nagyon durva, soha nem megyek este nélküle sehova. büntettem is vele egy bringaúton dekkolo majmot, ráküldtem a villogó módot, csak pislogott,nem kapott szikrát. :DDD

(#30735) KaraDani válasza ludsimon (#30701) üzenetére


KaraDani
addikt

Neki kell állni dombokat mászni, így nem leszel erősebb. Ráadásul neked az alkatod is jó a mászáshoz.

Ariadne: hú apám ezt kirészletezted :DDD Baromi egyszerű amúgy szerintem az egész, nekünk elsőre kb ugyanez ment egy budapest bringástérképpel.

detroit17: ha alapozni akarsz, akkor ne 20-30 perc legyen, hanem inkább "lassab" tempóval több. Ha komolyan gondolod egy pulzusmérős óra nagy segítség lehet, hogy tartsd az egyenletes terhelést huzamosabb ideig. Azt hiszem, már ilyen 5-6 ezer forintért lehet kapni hervisben meg ilyen helyeken, bár azok nem tudom milyenek. Lényeg, hogy EKG pontosságú óra legyen, legyen hozzá melkaspánt, ami mér, mert az pontos.

(#30736) ludsimon válasza KaraDani (#30735) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó, hogy mondod!
Holnap felteszem a kormányra már a pulzusmérő órámat, mert azt is használni akarom, nem dísznek vettem! Az is mellkas pántos. Aldi-s, ha jól rémlik 6-7k körül vettem valahogyan.

undefined

(#30737) detroit17 válasza KaraDani (#30735) üzenetére


detroit17
tag

és miért jobb ha lassabban többet megyek??
és kb május eleje közepe körül vége az alapozásnak?
és utánna ................??

(#30738) ludsimon


ludsimon
veterán

(#30739) Gyok2 válasza greenmukk (#30526) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Még 1 szavazat az ergométerre. Hihetetlenül meg tud dolgoztatni fél óra alatt is.

Tiszta Windows rendes ház

(#30740) Ariadne válasza ludsimon (#30724) üzenetére


Ariadne
őstag

No eredetileg is Szentendrét beszéltünk, én is azt preferáltam volna, akkor visszajutottunk szépen. :D Ha már ott lesztek és érzitek az erőőőt, tekerjetek fel Pap-rétre. Hogy ne legyen olyan részletes - a Bükkös-patak mellett végigmenve el lehet jutni addig az útig, ami felmegy a skanzen mellett, itt a skanzen mellett tovább kell menni, és aztán az egyik kereszteződés jobbra az út, ami felvisz, de ez is egyszerű, simán amerre a keróút megy. Lefele meg lehet száguldani. ;)

Kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30741) KaraDani válasza detroit17 (#30737) üzenetére


KaraDani
addikt

Mert az outizás alapvetően nem egy 20-30 perces sportág, hobby szinten meg ennyi idő alatt nem tudsz bejárni semmilyen szebb tájat :) Nekiártam litániát írni, de inkább nálam okosabbaktól linkelek. [link] Olvasd el például ezt, keresgess még googleban szakirodalmat, így megalapozod az alap tudásod az alapozásról (mekkora szóvicceket gyártok mi? ;] ), és akkor már tudsz konkrétabb kérdéseket feltenni. Nehéz téma szerintem egy fórum keretében, ezt elég nehézkes az alapoktól elmagyarázni.

(#30742) detroit17 válasza KaraDani (#30741) üzenetére


detroit17
tag

Kösz azért hogy segítettél :D Hátha megokosodom:D

(#30743) KaraDani válasza detroit17 (#30742) üzenetére


KaraDani
addikt

Félreértés ne essék, nem elkergetni akarlak, csak vannak nálunk sokkal jobb szakirodalmak a témában. Amit az előbb linkeltem például ő írta: [link] Nagy név kis hazánkban :) Ha elolvastad és nem tiszta valami kérdezz nyugodtan :K, legjobb tudásunk szerint segítünk.

[ Szerkesztve ]

(#30744) detroit17 válasza KaraDani (#30743) üzenetére


detroit17
tag

na így már sokkal több mindent értek
nem tudtam hogy ilyen fontos az alapozás

(#30745) Manitou válasza ludsimon (#30738) üzenetére


Manitou
addikt

Ezt nem nagyon frissíthetik, mert Debrecenben már tavaly óta van egy kerékpárút a belvárostól kifele a városból, és az nincs még benne :F

(#30746) ludsimon válasza Ariadne (#30740) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha tetszeni fog, akkor a Duna másik pártját el is felejtem, és benevezek egy vasárnapi tekerésre is. :)

undefined

(#30747) ludsimon válasza Manitou (#30745) üzenetére


ludsimon
veterán

Nyugodtan írjál nekik e-mail-t ezzel kapcsolatban!
Olvastam, hogy pontos útvonalat megjelölve bővítik az adatbázist.
De aztán lehet keverem egy másik oldallal. :B
Dehát próba, cseresznye. :)

undefined

(#30748) detroit17 válasza KaraDani (#30743) üzenetére


detroit17
tag

Inkább nem is kérdezem hogy milyen edzések kellenek az alapozás után elég egyenlőre ennyi :) de már annyival is többet tudok.
mert ha a saját fejem után mentem volna akkor 30perc tekerek gyorsan. de most má látom hogy ez nem vezet semmire.Tavaly augusztusban kezdtem amúgy,de télre abbahagytam és most a héten kezdtem előről.kár hogy nem tavaly tudtam volna amit most akkor már valamivel előrébb lennék.

(#30749) KaraDani válasza detroit17 (#30744) üzenetére


KaraDani
addikt

Én kosárlabdáztam 7 évig. Ott például kb októbertől-májusig volt a versenyszezon. Június-július pihi, lángos, sör, strand - > sörpocak :) Augusztus közepén kezdtük az alapozást, szeptember végéig teremben nem voltunk, csak futópályán, meg terepfutásokon. Volt, hogy úgy mentünk el az első meccsre, hogy még kosárlabdát nem fogtunk abban az idényben, mert az edző úgy érezte még nem tartunk ott és az alapozás az egész szezont nézve fontosabb mint, hogy az első meccset megnyerjük, vagy sem.

Mi a célod amúgy, hobby versenyzés, vagy csak egy jó általános egészséges erőnlét?

[ Szerkesztve ]

(#30750) detroit17 válasza KaraDani (#30749) üzenetére


detroit17
tag

Hát megmondom őszintén Hobby versenyzés. azt nagyon szeretném

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.