Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30751) detroit17 válasza detroit17 (#30750) üzenetére


detroit17
tag

Amúgy 19 éves vagyok....

(#30752) Ariadne válasza detroit17 (#30750) üzenetére


Ariadne
őstag

Kezdetnek, ízelítőnek és edzésnek is jók a teljesítménytúrák, itt klikk találsz egy csomót, csak ki kell szedegetni belőle a bringásakat, aszfaltosból elég sok van. Fontos megnézni a távon kívül a szintet is, mindig jelzik. Nagyon jó hangulatúak szoktak lenni ezek, a részvétel sem drága, nagyon szeretem ezeket, kifejezetten ilyenekre szoktam járni, nem tömegversenyekre.

És te csak outiban gondolkodsz?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30753) detroit17 válasza Ariadne (#30752) üzenetére


detroit17
tag

Végül is igen :K

(#30754) dqdb válasza Ariadne (#30752) üzenetére


dqdb
nagyúr

És te csak outiban gondolkodsz?
Térítesz? :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30755) Ariadne válasza dqdb (#30754) üzenetére


Ariadne
őstag

Á, dehogy, ez igazán csak egy ártatlan kérdés volt. :U :P És az is csak véletlen, hogy épp most akartam beírni, hogy nem tudja, miből marad ki. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30756) rétisün válasza Ariadne (#30755) üzenetére


rétisün
veterán

te aztán nem adod fel, mi? :DDD :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30757) ludsimon


ludsimon
veterán

Szép jó reggelt a kerékpárosoknak!

Mindenkinek jó tekerést, kellemes időtöltést!
Ariadne, jobbulást!

undefined

(#30758) dunc válasza ludsimon (#30757) üzenetére


dunc
nagyúr

Jó reggelt mindenkinek.

(#30759) KaraDani


KaraDani
addikt

Mindenkinek jó tekerést mára!

Én most indulok dobogókőre. Csütörtöki foci utáni izomlázzal, és a jelenle3gi kondival ez jutott eszembe: Mission Codename: Kamikaze :DDD

(#30760) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

A régóta várt jó idő végre megérkezett, így rögtön neki is vágtam az útnak amit hónapok óta terveztem. Csütörtökön nyomtam egy bemelegítő kört terepen, nagyjából harminc kilométert, aztán pénteken hajrá külföldre, Fertő tó Ausztriában, oda vissza kicsit több mint nyolcvan kilométer, innét - nekem :DDD Mutatok pár kevésbé jól sikerült képet, a fényviszonyok meg a pára miatt igazán szörnyű képeket sikerült összehozni.
Odafele úton először betértem a Féltoronyban található kastélyhoz (a hozzá tartozó park ingyen látogatható egész évben).

A parkban vad nyulak ugrálnak fel - alá, úgy látszik megszokták már az embereket, gondolom itt nem bántják őket.

A Fertő tóhoz közelebb érve egyre rosszabb lett az időjárás, hűvös lett és a szél is felélénkült, a levegő nagyon párás volt. Jó képet nem is tudtam csinálni a tóról, egyrészt az idő miatt, másrészt meg nem valamelyik község kiépített kikötőjébe mentem, hanem egy természetes részre, ahol hatalmas nádasok vannak.

Élőben azért a Lajta hegység körvonala is látszott a háttérben még valamennyire, ezt képen már nem sikerült visszaadni.

Leszámítva a tó környékén uralkodó kicsit zord időjárást jó túra volt, mihelyst megérkezik az igazán jó idő jöhetnek a hosszabb, több napos túrák is!

Jó bringázást mindenkinek a mai napra! Én meg pihenek egy picit. :)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#30761) fpeter07 válasza Ariadne (#30752) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezzekkel a túrákkal csak az a baj, hogy egyik sincs közel... És gondolom vonatozni kellene.
szerk: Gönyörű képek, főleg a nyuszis :D

[ Szerkesztve ]

(#30762) fidig válasza Thulcandra (#30760) üzenetére


fidig
tag

Jó képek azért :) én tavaly tekertem körbe a Fertő-tavat ( blogomban láthatod a leírást is:) )...
De idén is készülünk egy nagyobb társasággal :)
Ma én is bringázni akartam menni, de előtte szeretném elvinni egy tavaszi szervízre, mert sztem lenne mit állítani rajta, én meg nem vok szakértő... küllők közül is lazult egy kettő, sőt egy olyan laza, hogy teljesen elképedtem...

Meme: hétköznap és hétvégén hogyan vagytok nyitva? közben megtaláltam a honlapon :) bocs

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#30763) ludsimon


ludsimon
veterán

Érdemes lesz benézni?
Van valami látványosság?

undefined

(#30764) Thulcandra válasza fidig (#30762) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Az a legdurvább, amit látom te is észrevettél, ahogy átér az ember Ausztriába. Sokkal jobb állapotban van minden, nagyobb a rend, nincs szemét az utak mentén, az utak hibátlanok...
Idén ha minden jól megy sokat fogok arrafelé járni, alapos terepfelderítés van betervezve, minden utat ismerni akarok, azt is ami nincs térképen :) (Nem csak a tó környékén, kicsit messzebb is, a hegyekben.)
Nyár végére vagy ősszel zárásként be van tervezve az egy napos Fertő tó körbetekerés is, de a pontos útvonalat ahhoz még nem döntöttem el.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#30765) fidig válasza Thulcandra (#30764) üzenetére


fidig
tag

Pontosan! Egy teljesen más világba csöppenünk!
Mi most 3 nap alatt fogjuk körbetekerni, mert jönnek kisgyerekek és idősebbek is.
De a Balatont 2 nap alatt fogjuk :) már várom mindet :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#30766) siti válasza fidig (#30765) üzenetére


siti
senior tag

múltkor átmentem tankolni. végig ezt pofáztam:
hurrá nyaralunk! külföldön vagyunk! szia sógor!
az a negyed óra is egy flash volt.
talán egyszer a tavat is körbetekerem. valahogy nincs rá késztetésem, pedig mindig itt van...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30767) FixY67


FixY67
senior tag

Nekem is megvolt az idei első harminc! :C

...

(#30768) rétisün válasza FixY67 (#30767) üzenetére


rétisün
veterán

nekem a második 57 :P (meg egy csomó rövidebb, de 57 km-esből ez volt a második, hosszabb még az idén nem volt)

jól kicsesztem a széllel, úgy mentem, hogy hazafelé fújjon hátulról :DD odafelé 22-es átlagot mentem, visszafelé meg 35-40 közötti tempóban kényelmesen. a visszaút átlagát nem tudom, mert ugye ebbe beleszámít az odaút is (nem nulláztam le, mikor elindultam visszafelé)

amin viszont meglepődtem (és nem örülök neki) hogy az 520-as pedálba mind be, mind kilépni nehezebben megy, mint az 505-ösbe.....pedig ugyanolyan stopli van mindkettőhöz

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30769) venember83 válasza rétisün (#30768) üzenetére


venember83
nagyúr

Automatikus kérdés: beállítottad a rugóerőt?

(#30770) Ariadne válasza ludsimon (#30757) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszönöm, most már azért alakulok, mint púpos gyerek a prés alatt. :D

Thulcandra: Ó, de szép képek, jó kis túra lehetett. :C

fpeter07: Némi vonatozás az kell sokszor, de szerintem megéri. Mi már odáig vetemedtünk, hogy van olyan tt, amihez hozzászervezünk hosszú hétvégét vagy többnapos szabadságot is. :)

rétisün: Ez furcsa, nekem épp az 505-ös volt sokkal erősebb, mind a két pár, amit használtam. Az 520-asok most sokkal jobban kilazíthatók, míg az 505-ösből el is hagytam csavart anno, annyira kilazítottam és mégis jobban fogott. Tuti kilazítottad a pedált, nem lehet rajta tovább állítani?

mod: Na mire végigírtam, megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30771) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

na nekem is megvolt a mai tekerés. Lightos 35km, de holnap valszeg ismétlem barátnőmmel :DDD A héten már elég sokat tekertem magamhoz képest :U
A topik se pörgött úgy, látszik h jobb idő van :C

Pár kép:

[ Szerkesztve ]

(#30772) rétisün válasza venember83 (#30769) üzenetére


rétisün
veterán

igen, még mielőtt feltettem volna a bicajra. aztán közben ellenőríztem még egyszer, meg még itthon is, ennél lazábbra nem lehet állítani....meg annak is utánanéztem, nem tettem-e fordítva a stoplit, de nem.
az is igaz, hogy más rendszerű az 520-as, mint az 505-ös, lehet azért tűnik ennyire másnak.

esetleg érzi a pedál, hogy nem shimano cipőm van, hanem speci, és azért gonoszkodik? :F :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30773) rétisün válasza venember83 (#30769) üzenetére


rétisün
veterán

de jó, dupla :DD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30774) Thulcandra válasza Tamoo (#30771) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ez jó helynek tűnik, csinálj majd képeket ha kizöldellt az erdő! :) Merre van ez?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#30775) Tamoo válasza Thulcandra (#30774) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Parádfürdő felé. Ilona völgy - Várbükk

(#30776) detroit17


detroit17
tag

na Sziasztok!
Ma megvolt az első komolyabb edzés.:1 órát tekertem de odafele végig szembe szél ;)
rááltam a 22-25km/h-rás tempóra kemény volt.
Hazafele már hátszelem volt :) :) de ott is csak 25km/h-ás tempóval mentem.
Hazafele legalább kipihentem.

(#30777) dqdb


dqdb
nagyúr

Megvolt ludsimonnal a tekerés, részemről végül 58 km lett a táv. Egy felesleges kerülővel körítve a szentendrei skanzenig tekertünk fel, ami április elsején nyit a Google Maps információjával ellentétben.

Rájöttem, hogy gyenge vagyok, mert bár odafelé és visszafelé egy ideig jól ment, de a Nánási úton kipukkadtam, és a 25 km/h feletti utazótempó visszaesett 20-22 km/h környékére, aztán UVH-n 18-19 km/h-ra, és nem bírtam gyorsulni. Fél liter zsíros kóla helyrerakott, de ennek lazán kellett volna mennie :O Szóval hiába tartottam idén eddig 200 km felett, azt kényelmes városi tempóban szedtem össze.

Visszafelé a bringaúton olyan mozgó ojjjektummal találkoztunk, hogy ahhoz képest gyalogos smafu, kismama smafu, kutyasétáltató smafu, robogós smafu. Nem akarom lelőni a poént, mert ludsimonnak van róla fényképe, addig lehet találgatni :)

Ja, és TravelContact rulez ;)

Ariadne: szerintem van remény még, mert a gyors eltévedésünkkor én a 40%-os emelkedő elején leszálltam a bringáról "na ne!" felkiáltással, ludsimon pedig lazán feltekert rajta :P

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30778) venember83 válasza dqdb (#30777) üzenetére


venember83
nagyúr

Negyven százalékos emelkedő? :U

(#30779) dqdb válasza venember83 (#30778) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rövid, de nagyon meredek utca volt, maximum 30 méter, aztán lehet, hogy a szemmértékem tévedett. Még a bringát tolni is elég volt rajta. Az biztos, hogy nem nekem találták ki :P

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30780) raczger


raczger
őstag

Én is voltam ma tekerni, jó volt, viszont valami barom a bicikli út mellett permetezett és az arra járók természetesen kaptak belőle bőven, én is.

dqdb: az a negyven százalék max 25 lehetett, 40 százalékoson szerintem már fel se tudnád tolni kb

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#30781) Ariadne válasza dqdb (#30779) üzenetére


Ariadne
őstag

Tudom, melyik utca, lefele sokkal izgalmasabb. :D Kivéve, hogy időben kell fékezni, mert felérendelt út megy keresztbe a végén lent. :P Emelkedésre sacc 20%-os emelkedő lehet, fokban viszont a 40 biztos megvan. :) A számolását sosem tudom az emelkedő %-nak sajna, pedig már mondták párszor... :B

mod: raczger: Na akkor hasonlóan tippeltünk, annyi lesz az. :K

mod2: Barátom kikereste, sacc/kb. a Lévay utca lehet az, ha jól emlékszünk, Szentendre térképen, Bükkös-patak mentén megtalálható.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30782) dqdb válasza Ariadne (#30781) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igazad van, én fokra gondoltam. Most, hogy jól beégtem ezzel, tud valaki linket a számítás módjára? Próbáltam keresni, de nem találtam, mindenhol árfolyamot, hozamot és éghajlatot akarnak emelni, nem utat :D

mod2-re: térkép alapján esélyes, de majd ludsimon GPS adataiból kiderül

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30783) ludsimon válasza rétisün (#30768) üzenetére


ludsimon
veterán

57,8 Km, bibibíííí. :P

Logout blog bejegyzés!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30784) raczger válasza dqdb (#30782) üzenetére


raczger
őstag

még ezt a fok dolgot is gondoljátok át kérlek, 40 fok az már gyakorlatilag a derékszög fele, tudom vannak hihetetlen meredek utak, de nagyon csalóka tud lenni, én is mindig bedőlök a látványnak, de haverom polar órája mindig megmondja a tutit.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#30785) FixY67 válasza dqdb (#30782) üzenetére


FixY67
senior tag

Hát ha megfelelő forrást találtam, akkor a százalék, az a megtett úton a magasságváltozás hány százaléka az út hosszának.
(szóval 100m-en 50m-es emelkedés az 50%-os lejtő)
Biztos már én sem vagyok benne...

...

(#30786) ludsimon válasza venember83 (#30778) üzenetére


ludsimon
veterán

dqdb igazolja, én feltekertem, kemény vagyok!! :P ;] :DD

Nagy tányéron mentem (48), 2-es hátul.

undefined

(#30787) dqdb válasza raczger (#30784) üzenetére


dqdb
nagyúr

Oké, átgondoltam, a szemmértékem úgysem túl jó távolságokban. Úgyhogy a 40%-ot módosítanám szimplán "olyan meredek, hogy én fel nem megyek rajta" típusúra :D

ludsimon: track adatokból meg tudom állapítani, hogy ez melyik utca lehetett?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30788) FixY67 válasza dqdb (#30787) üzenetére


FixY67
senior tag

Csévi - Kapi út (asszem, XII.ker.) ismerős valakinek? :D

...

(#30789) ludsimon válasza dqdb (#30787) üzenetére


ludsimon
veterán

Módosítottam a bejegyzést, a track adatok a végén!

Ha jól tudom, akkor az a János utca volt.

undefined

(#30790) KaraDani


KaraDani
addikt

Na megvolt Dobogókő.

98,62km / nettó idő: 5:11:17 / 941m szint óra szerint (-20/30 at tuti vonni kell) / átlag pulzus 136

8 an voltunk, volt monti, cross, és outi is, és elég eltérő erénlétek, úgyhogy tényleg túrásra sikeredett, igaz elég sokszor szakadtunk nagyon szét. Meglepődtem azon, hogy egész jól bírtam :) És hatalmas feeling volt egy szál mezben 18 fokban tekerni felfelé a kis vékony erdészeti úton, úgy hogy az út mindkét oldalán full hó volt még :D Fent konkrétan simán lehetett volna hógolyózni egyett 15 fokban :Y

Iszonyat sok bringás volt ma mindenhol kint, és sajnos rengeteg volt már a motoros is fent, nem szeretnem ahogy száguldoznak :( Megyünk lefelé 50-55 el kanyargós úton, és mintha állva hagynának, úgy mennek el az ember mellett.

[ Szerkesztve ]

(#30791) dqdb válasza ludsimon (#30789) üzenetére


dqdb
nagyúr

A tracking adatoknál az órám magasabb értékeket mutatott, lehet, hogy meg kellene nézni a beállításait :F

Érdekes látni, hogy ami nekem egyenletesen tartott tempónak tűnt, az valójában milyen tág intervallumban ugrált.

KaraDani: gratulálok. Nekem ma maximum autóban ülve ment volna ez a táv :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30792) ludsimon válasza dqdb (#30791) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem is van egy olyan érzésem, hogy 2-3 km/h-t csal.
Nézd meg a beállításait, és írd meg, hogy mennyire volt elállítva.
Most már kíváncsi lettem.

De várjál, emlékszel, mikor ott bénázott a nő a váltójával, oda tekertem melléd, és enyhe emelkedőn 21-22 km/h-t mutatott a GPS is, és az órád is!

undefined

(#30793) KaraDani válasza dqdb (#30791) üzenetére


KaraDani
addikt

Köszi, ti is jókis távot mentetetek :R Amúgy nekem könnyű dolgom volt, tegnap este miután kiderült, hogy ma megyünk, 11kor barátnőm még csinált doppingszert meggyes csokis muffin formájában, abból minden pihinél bekaptam egyett, jobb mint az Epo ;]

(#30794) detroit17 válasza KaraDani (#30790) üzenetére


detroit17
tag

Gratulálok!
majdnem 100km az fasza :K
Amúgy én nekem is megvolt az első 1 órás tekerésem. :)

(#30795) dqdb válasza detroit17 (#30794) üzenetére


dqdb
nagyúr

Itt nem a majdnem 100 km a lényeg, hanem a majdnem kilométernyi szintkülönbség. Aminek méltó jutalma a lefelé száguldozás :K

KaraDani: nem mondom, hogy úgy könnyű, mert nem. De a speciális doppingszer csodákra képes :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30796) KaraDani válasza detroit17 (#30794) üzenetére


KaraDani
addikt

Á visszaolvastam. Jól csináltad, kellemes tempó és a végét jobb levezetősre hagyni :K Merre tekersz amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#30797) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Akkor Én is csatlakozok!Viszont Én most fogok elindulni tekerni!26Km,sötétedés után... :))

Elég elmebeteg ötlet? :DDD ...a többit még nem is írtam le!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#30798) rétisün válasza ludsimon (#30783) üzenetére


rétisün
veterán

oké, te nyertél ~500 méterrel :P
holnapi terv: vadása-tó, ~70-75 km, az útvonaltól függően. ha olyan szél lesz, mint ma, nekiindulok :K (tulajdonképpen a mai túra kissé meghosszabbítva)
most mindjárt teszem is fel az outisabb gumikat

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30799) ludsimon


ludsimon
veterán

Oracle!
Voltál valamerre?
Holnap esetleg nincs kedved velem tartani ugyan abban az irányba, csak kicsit tovább tekerni? +20-ra gondoltam, összesen 100km-re gondolok.
Vagy valaki más?
Ez a mai nap így fejeződött számomra be:
Csak ennyi? :DD
A vállam, és a hátam fájt egy picurkát, de semmi egyéb.
A lábam az a végére melegedett be, szóval.. :))

undefined

(#30800) KaraDani válasza rétisün (#30798) üzenetére


KaraDani
addikt

Még ebben is képeses vagytok versenyezni? :P

ludsimon: rakj bele egy kis szintet jót fog tenni :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.