Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30651) KaraDani válasza ludsimon (#30646) üzenetére


KaraDani
addikt

Nemtudom még, elméletileg megyünk egy dobogókőt Fáraóékkal valamikor, de megy a vacilálás kinek melyik nap jó. De tekerére vasárnap csak délelőtt vagyok jó, mert délután 3 kor színházban van jelenésem :) Szombat délután ha lesz valami könnyed tekerés arra jönnék barátnőstül, ha nem zavar, hogy akkor tényleg komótosabb tempó lesz :B (azért nem extrém lassúra kell gondolni, de ő még idén nem bringázott)

Ariadne: a te/ti (nemtom hogy itt is beszéltétek, vagy csak priviben írtad :F ) vasárnapi útvonalatokra gondoltam, hogy nagy hegy azért nincs betervezve.

dunc: szerintem pont fordítva érti, azokon a bicajokon amiket már ilyen árkategóriában lehet venni, általában már gyárilag SPD-s pedál van, azért volt kérdés, hogy cseréltesse-e, vagy maradhat, ha nem akar SPD-zni. Ha jól értettem.

[ Szerkesztve ]

(#30652) venember83 válasza KaraDani (#30651) üzenetére


venember83
nagyúr

Jól.

(#30653) ludsimon


ludsimon
veterán

Valaki segítsen!

A HG73-ból tudok esetleg 7 sebességeset csinálni, hogy a Neuzerre fel tudjam tenni, vagy teljesen esélytelen???

undefined

(#30654) dunc válasza KaraDani (#30651) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen jobban átolvastam,de akkor is érdemes bevállania az spd-t.

(#30655) Tamoo válasza ludsimon (#30653) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

más a lánc szélessége. A 9s-ek vékonyabbak. Szóval nemigazán ajánlott, hogy azt dobd fel.

(#30656) FixY67 válasza dunc (#30650) üzenetére


FixY67
senior tag

Nem a pedált cserélném, hanem (esetleg) a teljes bringát és az eddig kinézett újak mind SPD pedállal jönnek.
Sajnos a hülyeség nem kor kérdés, de jobban esik a koromra fogni azt, hogy miért nem merem bevállalni az SPD-t... :)

...

(#30657) ludsimon válasza Tamoo (#30655) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen azt én is figyeltem, csak nem tudtam, hogy mennyivel keskenyebb, de szerintem bele szorulna.

Más:
Ma reggel rászántam magam, és megmértem a Neuzer tányérjait.

Elől: noname (gyári) 48/38/28. ilyet szeretnék majd rátenni, hogy haladni is tudjak.
Hátul: 28/14

undefined

(#30658) Ariadne válasza FixY67 (#30656) üzenetére


Ariadne
őstag

Szerintem sem korfüggő a dolog, viszont az is igaz, hogy egyáltalán nem élet-halál kérdése, hogy legyen spd-je az embernek. Én speciel talán túl hamar váltottam spd-re, amikor még nem mentem eléggé biztosan terepen, mostanság elgondolkodtam azon, hogy a montinál vissza kellene váltani hagyományos taposópedálra. Aki tud, az taposópedállal is meg tud csinálni mindent, szóval ne hagyd magad. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30659) dunc válasza FixY67 (#30656) üzenetére


dunc
nagyúr

Szerintem a negatív érzés a régen használt klipsz miatt lehet ,mert azt nem volt annyira egyszerű oldani. Viszont a spd nem olyan ne aggodj én is paráztam elöszőr tőle,de most meg nem cserélném vissza,és a hátsó combizmok is dolgoznak,valamint nem csúszik le a lábat a pedálról,és rásegit a helyes lábtartásra is.

[ Szerkesztve ]

(#30660) ludsimon


ludsimon
veterán

Hol tudok venni olcsón aláöltözőt?
Pólóra gondolok, elegem van már, hogy egy kicsit jön a meleg, és folyik a hátamról a víz.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30661) rétisün válasza ludsimon (#30660) üzenetére


rétisün
veterán

ne aggódj, a hétvégén úgyis leszárítja a szél :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30662) ludsimon


ludsimon
veterán

Ajjaj!
Úgy néz ki nagy bevásárlást fogok csinálni, nem kellett volna megnéznem az aktuális ajánlatot. :))

Póló, fehér alapon fekete csíkokkal
Egy ilyet, a szélső jobb oldaliból néztem ki.
Zokni

Egy ilyent kékben.

Érdemes ezeket megvennem?

Azt hiszem vasárnap, 21-én nyitásra ott leszek a Lidl-ben! :))
7-re.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30663) fidig válasza ludsimon (#30662) üzenetére


fidig
tag

Nehogy én is eltévedjek arrafelé :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#30664) KaraDani válasza Ariadne (#30658) üzenetére


KaraDani
addikt

Addig egyetértek, hogy nem élethalál kérdése az SPD. De a többivel nem. :DDD Szerintem ennek semmi értelme, hogy túl hamar váltottál SPD-re terepen, és ez baj. Ha nem félsz tőle semmi hátrányod nincs belőle csak előnyöd. Én is SPD vel kezdtem veletek terepezni, kb nulla rutinnal, de azon a kavicsos, köves lefelén le nem jöttem volna úgy SPD nélkül amargo mögött, mint ahogy így le tudtam jönni (8szor estem volna le a bicajról úgy pattogott a hátulja 4,5 baros gumikkal :D ). Szerintem te picit tartassz valamiért ettől (lehet azért mert az 505 ös pedálban nem érezted jól magad, nehezen oldott/dokkolt) de én erre következtettem, abból is, hogy kiléptél aszfatlon, amikor villamossínt keresztesztünk. Annak se látom értelmét, ha elvágódsz elvágódsz, mind1, hogy SPD vagy sem, letenni a lábad úgyse tudod rendes tempónál, az SPD meg old, tehát sérülésed nem lesz belőle. Bocs a pici személyeskedésért :B

(#30665) ludsimon válasza fidig (#30663) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha hozza a Lidl minőséget akkor biztos nem rossz, és ilyen ajánlat is csak egyszer van.

Ugye tudjuk, hogy hivatalosan március 21-től van tavasz, amikor kezdődik az akció? ;) :)

undefined

(#30666) siti válasza dunc (#30659) üzenetére


siti
senior tag

nálam is a klipsz emléke tart vissza az SPD-től. pedig mindig kijött belőle a lábam amikor borultam.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#30667) Ariadne válasza KaraDani (#30664) üzenetére


Ariadne
őstag

Inkább köszönöm. Aszfalton most már elég jól megy az, hogy ne lépjek ki előre, ha tartok valamitől, meg kényelmesen laza is az 520-as pedál, de terepen még mindig nem használom rendesen. Folyton csúnyán is néz rám az ember, ha egy nagyobb emelkedő előtt kilépek belőle, mert hogy úgysem fogok tudni végig felmenni és nehogy ne tudjak kilépni. A csapda az, hogy amíg nem próbálom, addig azt sem fogom tudni, hogy megy. :( Az első évben, amikor bringáztam, nem voltak ilyen paráim, meg nem is érdekelt a teljesítményem, csak a túrázás, most meg nemtom, azóta összeszedtem valami komplexusokat, hogy igazából nem is tudok bicajozni, meg idegesít, hogy mennyire gyenge vagyok a korábbiakhoz képest. :B :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30668) venember83 válasza Ariadne (#30667) üzenetére


venember83
nagyúr

Bízz a képességeidben, a bringában és az ösztöneidben. Ha arra gondolsz, hogy el fogsz esni vagy nem tudsz feltekerni, akkor ez így is lesz. Think positive. Mondani mennyivel könnyebb. :DDD

(#30669) KaraDani válasza Ariadne (#30667) üzenetére


KaraDani
addikt

Az a baj, ha kilépsz az SPD ből, az emelkedő elején, sokkal kisebb lesz az esélyed, hogy tényleg fel is menj, hiszen csúszkálsz a műanyag talpú cipővel a kis csonk pedálon, és ráadásul optimális erővel se tudsz tekerni, hiszen nem rakhatod normális pozícióban a pedálra a lábad, mert akkor bedokkolnál. Szerintem simán van már annyi rutinod, hogy amikor nagyon lelassulsz és dőlnél el megfelelőlábbat kiold és lerakd, maximum nem hiszed el magadról :) . Velem sokszor előfordul városban is elém vágó autós/gyalogos/kutya miatti satuféknél is, hogy utolsó pillanatos lábletétel van, és nem érzem, hogy tovább tartana mint Spd nélkül, hiszen reflekszből úgy veszem le a lábam a pedálról ahogy kell. Akkor röhögtem amikor otthon taposóval mentem kicsit, és még arról is ezzel a bokamozdulattal tettem le a lábam :D
Tessék felfelé bátrabbnak lenni spd-vel, nagy baj úgyse lehet max eldőlsz mint a zsák, és röhög mindenki :P

(#30670) amargo válasza Ariadne (#30658) üzenetére


amargo
addikt

Nézd bennem is volt félsz az SPD miatt - meg majdnem elküldtek, hogy a virgoncokat fagyasztassam le, ha ilyen hülye vagyok -, de a fejbe kell rendet rakni. Nem bízol abban, hogy egyszerre több dologra is tudsz koncentrálni, a terepviszonyra, testtartásodra, mikor tudod, hogy ezt oldani kell, mert az esés elkerülhetetlen, pedig a Nők ebben jobbak - ! :R.

Szokás kérdés, amikor megvettem a Cube-ot mentem egy teszt kört és indulásnál már húztam a pedált, csak éppen nem SPD-vel voltam, így tett egy kört a lábam :U

A legjobb, ha alacsony sebességgel, megtanulod kioldani a cipőt. Ha jól emlékszem, a nem régiben történt eséskor is SPD-vel volt és gond nélkül oldott a cipő.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#30671) Oracle válasza ludsimon (#30639) üzenetére


Oracle
senior tag

Rockshox villa, de attól még a seggem rázza :DDD

Mennyit számít egy bicajos nadrágban a betét, nem zavar vagy ilyesmi?? következő télre venni fogok egy rendes szélálló thermo kantáros nadrágot elég volt a golyófagyasztásból :D

(#30672) venember83 válasza Oracle (#30671) üzenetére


venember83
nagyúr

Pedig azok szeretik a hűvösséget. :DDD

Nem, abszolút nem zavaró pl számomra a bicajos nadrág betétje, nagyon hasznos cucc. :K

(#30673) ludsimon válasza Oracle (#30671) üzenetére


ludsimon
veterán

Biztos kényelmesebb a betétes, mert különben nem árulnák. :)

Egyébként most váltok!!
15 C fok, pulcsi, sisak, nyári rövid ujjú kesztyű, egy nadrág, ezt vártam, végreeeee!!! :C

undefined

(#30674) Meme válasza ludsimon (#30673) üzenetére


Meme
aktív tag

Nos a hg73 as ugye 9-es lánc
van ugyan hg70-es 6-7-8as lánc. de ez hg-s, a te menetes sorodhoz nem jo, mert az ug-s.
marad az ug51-es sima lánc.

Szevasztok bogyókák!

(#30675) rétisün


rétisün
veterán

külföldi rendelés esetén milyen oldalakról, honnan érdemes rendelni? gondolok itt postaköltségre, kiszállítási idő, hasonlók...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30676) Fáraó válasza rétisün (#30675) üzenetére


Fáraó
őstag

Márc. 15-n este rendeltem a JensonUSA-ról, és szerda de-t már kopogtattak az irodám ajtaján és hozták a csomagot. :))
A pk elég magas volt, FedEx, 38$ körül, de 1,5 nap és tracking.

Részletesebben:
Mar 17, 2010 10:56 AM Delivered BUDAPEST HU
Mar 17, 2010 9:53 AM On FedEx vehicle for delivery VECSES HU
Mar 17, 2010 8:42 AM At local FedEx facility VECSES HU
Mar 17, 2010 8:41 AM In transit VECSES HU Package available for clearance
Mar 17, 2010 7:29 AM At dest sort facility VECSES HU
Mar 17, 2010 4:28 AM Departed FedEx location PARIS FR
Mar 16, 2010 10:39 PM Departed FedEx location PARIS FR
Mar 16, 2010 8:59 PM Int'l shipment release PARIS FR
Mar 16, 2010 8:59 PM Arrived at FedEx location PARIS FR
Mar 16, 2010 8:59 PM In transit PARIS FR Package available for clearance
Mar 16, 2010 5:32 PM Arrived at FedEx location PARIS FR
Mar 16, 2010 4:54 AM In transit INDIANAPOLIS, IN
Mar 16, 2010 3:19 AM Departed FedEx location INDIANAPOLIS, IN
Mar 16, 2010 2:36 AM Arrived at FedEx location INDIANAPOLIS, IN
Mar 15, 2010 6:00 PM Left FedEx origin facility ONTARIO, CA
Mar 15, 2010 7:18 PM Shipment information sent to FedEx
Mar 15, 2010 5:10 PM Picked up ONTARIO, CA

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#30677) rétisün válasza Fáraó (#30676) üzenetére


rétisün
veterán

mi az a tracking? :B (sose rendeltem még külföldről)

mondjuk a posta elég húzós, kérdés, hogy egy 22-25k körüli cuccnál érdemes-e ennyit pluszba kifizetni, vagy inkább keresni olyan oldalt, ahol kevesebb a posta, legfeljebb később ér ide? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30678) venember83 válasza rétisün (#30677) üzenetére


venember83
nagyúr

Csomagkövetés.

Nekem a CRC-s csomagom valami tíz napig jött, azt hiszem. De Magyarországra kb. egy hét a szállítási idő. Csak nincs minden jó áron, sőt... A szállítási költség valami húsz euró volt.

Szvsz érdemes EU-n belülről rendelni, mert akkor nem áll fent az esetleges megvámolás, ÁFA-fizetés, stb. veszélye.

Legjobb külföldi webshop nekem az ebike. :DDD

(#30679) Fáraó válasza rétisün (#30677) üzenetére


Fáraó
őstag

Tracking kb.: a csomag kap egy számot és azon keresztül követed az útját -a lista, ami fent szerepel.

Érdemes többen összeállni és a pk is barátibb lesz.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#30680) rétisün válasza venember83 (#30678) üzenetére


rétisün
veterán

Fáraó: kösz, így már ismerős :K

az a baj, hogy ebike-on nincs ami kéne, bikemarketen nem rendelhető....így hirtelen két magyar webshop. de pl. a CRC-n van, köszi a tippet :R és egész jó áron.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30681) rétisün válasza venember83 (#30678) üzenetére


rétisün
veterán

na, már úgyis régen volt duplám.... :D (és nem kávé :DDD )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30682) Meme válasza Fáraó (#30679) üzenetére


Meme
aktív tag

a többen összeállnival azért ovatosan, mert ha átlépi a vámköteles határt, akkor drága lesz.

Szevasztok bogyókák!

(#30683) ludsimon válasza Meme (#30682) üzenetére


ludsimon
veterán

EU-n belül, beleértve UK-t, se áfa, se vám nem terheli a terméket!!!
4 munkanap alatt nekem ide ért minden.
CRC-ről még nem rendeltem.

undefined

(#30684) venember83 válasza ludsimon (#30683) üzenetére


venember83
nagyúr

Fáraó az Egyesült Államokból rendelt, arra írta, hogy érdemes összedobni több cuccot a kisebb pk érdekében, Meme is az Egyesült Államokra értette.

(#30685) body007


body007
addikt

Elkészült a keróm eleje, már csak le kéne mosni róla a tavalyi sarat :DDD
kép

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#30686) ludsimon válasza venember83 (#30684) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja jó. :DDD
Azért matek órán figyelni, meg itt is olvasni nem megy egyszerre, nem vagyok nő. :))
De most már végre itthon élvezhetem eme remek időt, 15 C fok, 1 szál pulcsi, hurrá! :C
Várom a hétvégét, de most indulok egy kis tekerésre, ilyen gyönyörű időben egyszerűen csak biciklizni kell, aki bent poshad a szobában az megérdemli. :P
Kivétel természetesen aki dolgozik! :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30687) Tamoo válasza body007 (#30685) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

nem rossz gép :DDD látszik rajta, hogy használva van... báááár ha tavalyi a sár

(#30688) fpeter07 válasza ludsimon (#30686) üzenetére


fpeter07
veterán

És aki focizik (vagyis csak próbál, mintha tudna) :) Nemtudom mi történt a talpammal, de úgy egy óráig most meg se mozdulok. Aztán lekenem kis olajjal a láncot. Had fusson kényelmesen. :K

(#30689) FixY67


FixY67
senior tag

Hmmmm... már majdnem teljesen lebeszéltem magam a bringacseréről, de meg McTapiztam egy Bianchit. Meg egy félig becsomagolt KTM-t is... hmmmmmmmmmm... Azt hittem, a jelenlegi biciklim elég könnyű, de rá kellett jönnöm, hogy annyira azért nem. :)

----

Tudja valaki, hogy van-e Budapesten hivatalos KTM márkabolt? Olyan, ahol esetleg ki is van téve néhány komolyabb példány?

...

(#30690) Ariadne válasza FixY67 (#30689) üzenetére


Ariadne
őstag

Áhá, van még egy megszállottunk, üdv a klubban. :C Tegye fel a kezét, aki _nem_ ismeri azt az érzést, amikor elégedett a kerékpárjával/jaival, de hirtelen meglát, majd megtapogat/körbenyalogat egy mááásik bringát, ami azért mégiscsak hűdejólenne. Nem látom a kezeket. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30691) FixY67 válasza Ariadne (#30690) üzenetére


FixY67
senior tag

A röhej a dologban, hogy a tapizott Bianchi egyéb téren kifejezetten csalódás volt. Az első villa elmegy, de maga a kerékpár bűnronda ahhoz képest, amilyen a fotókon volt. :(

...

(#30692) fpeter07 válasza Ariadne (#30690) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem kell ahhoz megtapogatni, hogy csorogjon a nyálam [link] ;] Most ez az álmom :O

(#30693) ludsimon válasza fpeter07 (#30692) üzenetére


ludsimon
veterán

Csak nekem van az az érzésem, hogy nekem nem kell másik bringa, mert nekem ez jó? :F :U

Más:
Voltam tekerni.

Összejött táska nélkül 23 km Csömör felé mentem a Veres Péteren, illetve itt a kis utcákban bemelegítettem egy kicsit.

Összesen: 33 Km jött össze a suli oda-visszával együtt.

Nem sok, de nagyon jól esett, nem volt most akkora szél, de még mindig volt egy kicsi, vagy nekem tűnt úgy, de akkor nagyon, mikor leejtő, és egyszerűen tekernem kellett, hogy ne lassuljak! :Y

Sok lámpákkal, megállással együtt 22,5 Km/h átlag, megállások nélkül tartottam a 25 Km/h-t.

undefined

(#30694) Ariadne válasza fpeter07 (#30692) üzenetére


Ariadne
őstag

Hű, ez gyönyörű, nem is láttam még. :Y Nagyon tetszik a színe, mintája, és persze a felszereltsége sem rossz.

ludsimon, dqdb: Sajnos hiába tervezgettem hétvégére, ma reggelre megint ugyanott vagyok, mint egy hete (az sztk dokik eddigi tevékenységéről alkotott véleményemet nem fejteném ki, mert kimoderálnák), szóval torokfájás, mézestea... :O De az útvonalat ha hazaérek, leírom (hogy lehet zászlócskázni gugli mapsen?), és menjetek el mindenképp. :K Eltéveszteni nem lehet, mert Budaörs egyértelmű, a Kő-hegy szintén, nevéhez méltóan meredek és kopasz hegy, kis templomocska meg kereszt van a tetején, a lépcsőtlen megközelítés iránya pedig kis kacskaringóval a Szamos cukrászda utcájából ajánlott (ami egyúttal lefelé kalóriapótlásra is alkalmas :P ), de majd leírom részletesen.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30695) dqdb válasza Ariadne (#30694) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jobb klikk > útvonal ide. A végén pedig a térkép jobb felső sarkában a link gombra kattintva kimásolod a címet, ami tartalmazza majd a bejelölt útvonalat is.

Addig is jobbulást!

Szamos cukrászda: ez hasonló "céllal" épült, mint a Daubner a HHH után? :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30696) fpeter07 válasza ludsimon (#30693) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem mondtam hogy ez nem jó, szeretem, de az ember mindig a tökéletesre törekszik...

(#30697) dqdb válasza fpeter07 (#30696) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amiről azt hiszi, hogy van, amíg el nem éri, de aztán ez az érzés gyorsan elmúlik :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30698) ludsimon válasza Ariadne (#30694) üzenetére


ludsimon
veterán

Háát, ez most elég rosszkor jött. :(
Pedig már elkönyveltem, ha esik, ha szakad, akkor is tekertünk egyet.
De hát ez van, jobbulást!

Fáraó, KaraDani merre akartok menni hétvégén, úgy értem aszfalton, vagy terep, és milyen szintet?

dqdb:
Esetleg becsatlakozhatnánk ha nem túl brutál szintet akarnak nyomni, és akkor legalább lennénk többen.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30699) KaraDani válasza ludsimon (#30698) üzenetére


KaraDani
addikt

Nemtom, mi lesz. Több emberes a képlet, és kinek mikor nem jó-jó dolog sincs lezongorázva. (másik fórumon folyik a megbeszélés) Eddig úgy néz ki hogy (100% aszfalt ez fix) dobogókő az tuti, szóval ha csak az akkor ha jól rémlik tavalyról olyan 800méter szint 95 km minimum verzió. De az is előfordulhat, hogy a vasárnapi bigday lesz, ami azért is poén lenne, mert már felfele is vadállat 45km 1050m szint 3 óra, aztán nekem még lenne 1,5-2 órám arra hogy hazaérjek színház előtt dobogókőről, az megint 45km kb :D

(#30700) KaraDani válasza KaraDani (#30699) üzenetére


KaraDani
addikt

Ja a bigday hez hozzátenném, hogy a felfele rész előtt még 20km budakalászra kiérni az induláshoz, tehát össz 110 körül. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.