Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Atlantisz48 válasza Auratech (#8350) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Rendben köszönöm.

(#8352) Atlantisz48 válasza atees (#8349) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Én hogyha rámegyek hogy "link" akkor kilép a safaribol.

(#8353) Szabikaa20 válasza Atlantisz48 (#8352) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Úgy kell rámenni,hogy előtte elrejtjük a billentyűzetet és fog menni...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8354) Atlantisz48 válasza Szabikaa20 (#8353) üzenetére


Atlantisz48
őstag

:Y
Tényleg, köszönöm :C :R

(#8355) Mister_X válasza Szabikaa20 (#8353) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Vagy beírja manuálisan.

[L:valami.url]szöveg[/L], valami.url pedig ugye vágólapon van.

De ugye ezen felül is működik a dolog, így azt utálom a legjobban, ha a fórumozó beb@ssza a nyers urlt a topicba, merthogy nem tud linkelni telefonról / tabletről, de az aláírásában ott vigyorog az iPhone/iPad.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8356) atees válasza Mister_X (#8355) üzenetére


atees
őstag

Valóban a legrosszabb a használhatatlan link.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#8357) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Ipad 2-nel csinalnek gyari visszaallitast. 3014-es hivakódot ír es mar a DFU módbol sem bírok kilépni. Ötlet vkinek?

8.4.1 -es rendszer van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#8358) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Most olvastam,hogy az Apple már küldi a meghívókat! Szeptember 9-én jön az új iPad,iPhone 6S és az Apple TV... :Y :C Forrás...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8359) bok92 válasza Szabikaa20 (#8358) üzenetére


bok92
addikt

Az iPad bemutatók később szoktak lenni... Persze, nem kizárt, hogy most lesz.

(#8360) Szabikaa20 válasza bok92 (#8359) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én is októberre emléxek...De most nem írja a cikk hogy külön lenne,de viszont azt se,hogy egyben. :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8361) #99546112


#99546112
törölt tag

Egy kis gáz van. Véletlenül a microsoft oldalán rányomtam a win 10 letöltésére és most nulla helyem van az iPaden. Ezt hogy lehet vissza csinálni?!

(#8362) Auratech válasza #99546112 (#8361) üzenetére


Auratech
őstag

Ha nem kínálta fel a letöltéskor a megynyitás ...ezzel és .funkciót de közben megtelt a cache, akkor

beállítások
általános
használat
tárhely kezelése
safari
webhelyadatok
törlése

Ha valamilyen alkalmazással, letöltés segítővel, akkor annak a dokumentum mappájában találod
Ha konkréten nem találod, de az app hatalmasra duzzad, letörlöd és újratelepíted, pld az ftp-s appot, amiben megnyitottad volna...

ilyesmit nézegenék... A használatban mindenképpen látszania kell, hol foglalja a helyet a cucc...
Esetleg a safarin belül az előzmények törlése...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#8363) Ketrec


Ketrec
csendes tag

Sziasztok. Sajnos a hazi patkanyunk elerte a ketrecbol, es teljesen szetragta az ipad air lightning kabelét .Viszont jelenleg nem engedhetek meg magamnak egy gyarit. Szerintetek mit csinaljak? Vegyek egy par szaz ft os kinai szart, vagy fizetesig ne hasznaljam, az ipad et,,es utanna veszek gyarit?

(#8364) czanga válasza Ketrec (#8363) üzenetére


czanga
őstag

Ezek nagyon jó kábelek is eszméletlen erősek, alu fejjel megáldva. Plusz MFI szertifikációsak. Reklámozni nem fogok, de itthon is forgalmazzák, olyan 5500 Ft. Volt a kezemben csak azért ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#8365) Ketrec


Ketrec
csendes tag

1000 ft ot tudok max raszanni es 8-900 ft osokra gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#8366) Ragnar95 válasza Ketrec (#8363) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

2k egy YooBao lightning kábel, garantáltan működik és fél év gari is van rá.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8367) Ketrec válasza Ragnar95 (#8366) üzenetére


Ketrec
csendes tag

Na az talan jo lesz. Koszi

(#8368) #99546112 válasza Auratech (#8362) üzenetére


#99546112
törölt tag

Köszi, de ezek közül mindegyiket próbáltam és semmi. Hívtam az apple supportot, ott sem nagyon tudott segíteni ebben, pedig rendesen körbejárta a dolgot, szóval a supportal kapcs. minden elismerésem. Totál törlés oldotta meg a dolgot, majd biztonsági mentsből való visszaállítás és mostmár jó, de többet nem nyomok ilyenre az fix. Még jó hogy mindennap csinálok biztonsági mentést...ezt a jó szokásom mindig megrtaom :D Azért köszi neked is! :)

(#8369) Auratech válasza #99546112 (#8368) üzenetére


Auratech
őstag

Nincs mit. Ha már szót ejtünk róla, szeretném megkérdezni, hogyan nyomtál rá és miután rányomál, mi történt? Felkínálta a fájltipus megnyitását (pld. ISO) valamiben, vagy nagysemmi és mire észbe kaptál, valamilyen láthatatlan temp. állomany felduzzadt? Szóval csak okulásul érdekel, hogyan futottál bele ebbe a hibába.
Köszi!

Auratech Field Recording

(#8370) spyduck válasza spyduck (#8357) üzenetére


spyduck
nagyúr

Erre senki? :(

(#8371) #99546112


#99546112
törölt tag

Az volt hogy rányomtam, nem történt semmi, tehát mintha rá sem nyomtam volna. Aztán eltelt vagy 10 perc és írta is hogy megtelt a tárhely, pár gigám volt szabadon pedig még. Néztem a tárhelynél, 0Bájt kb lefőttem 1 perc alatt. :Y
Szóval utánna próbáltam sokmindent, először a beállításoknál, safari előzmények törlése, battery doctor, az sem talált ilyesmit, tényleg mindent. Végső megoldásként hívtam az Apple supportot, rendesek voltak utánna néztek de ő sztem azthitte h fel akartam tenni az iPadre a win 10-et, de mondom szó sincs ilyenről, mert még ha lehetne se tennék ilyet :D
Aztán iTunes-ban rányomtam a visszaállításra, mert tegnap délben csinált az iPad bizti mentést, na arra rányomtam, de frissíteni akarta a rendszert, amit nem értettem hisz a legfrissebb volt, jó had csinálja, pár percre rá hibaüzi, hogy a művelet megszakadt...
Aztán megint nem tudtam mit csinálni, a vicc az volt hogy míg iPaden 668MB-ot írt szaabd helynek battery doctornak köszönhetően, addig iTunesban 2,6GB-ot :D Ezt a supportos nő sem értette miért lehet.
Aztán mondom akkor rányomok iPaden arra hogy minden adat és beállítás törlése, aztán 2x is rákérdezett biztos vagyok-e benne, ill. készítsen-e biztonsági mentést a jelenlegi állapotról, rányomtam hogy nem mert akkor nem vagyok előrébb, inkább a tegnap délit állítsa vissza.
Aztán írta h mindent törölni fog, ez volt a második figyelmeztetés. Aztán alma logó és elkezdte csinálni. Utánna úgy indult el a vas mintha most vettem volna és közben természetesen kiírta a nyelvi beállítások után ill. a wifi beállítása után hogy lépjek be, aztán rákérdezett hogy új ipadként vagy meglévő bizti mentésként álítom vissza a vasat. A továbbra nyomva fel is ajánlotta hogy iphone és ipad bizti mentés van, az ipad tegnap déli, arra kopp aztén gyönyörűen beállított és letöltött mindent ahogy volt az egész. Áldom aki kitalálta ezt a remek biztonsági visszaállítást. Sőt a vicc vagy pozitívum még, hogy 3-4GB helyem volt, most van 7,8 :D Pedig ua van feltéve ami eddig... Szóval így jártam, de tanultam belőle, ezt bele lehetne írni esetleg a felső kis tájékoztató sávba, mert ez hatalmas szívás lett volna ha ez se segít.

(#8372) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Tudtok ajànlani iPad-re valami jó képszerkesztő programot?

Sic Parvis Magna

(#8373) danilla válasza 30z.Samu (#8372) üzenetére


danilla
őstag

Enlight, Pixelmator, Fotor, Snapspeed

https://twitch.tv/ddplayzone

(#8374) Auratech válasza #99546112 (#8371) üzenetére


Auratech
őstag

Köszi! Világos.
A letöltésre nyomva a várható fájlméretnek megfelelő tárhelyet a safari "lefoglalta" a rendszerben, mint a pc-n az elindított p2p stream letöltés (torrent- még alig jött le valami, de a mappa,fájl mérete már a végleges fájlméretet adhatja). A virtuális tárhely foglalás aztán a leírt galibát okozta, amit a programok és a rendszer nem azonosan kezelt.. Jó dolog a visszaállítás..
Ez afféle letöltéssel előidézhető "tárhely-túlterheléses rendszer támadás" :) Nehogy vírust írjanak belőle...
Ez olyan, mint a tegnap rendbetett pc, amin a temp... mappa... duzzadása miatt a C: -n 12Mbyte szabad hely maradt és a bootképernyő után a desktop és perifériák azonnal befagytak.

Auratech Field Recording

(#8375) Auratech válasza 30z.Samu (#8372) üzenetére


Auratech
őstag

Instaflash Pro szinte PS Lightroom a fény és színkezelésben. Valamint a PIXLR meg az Adobe Photoshop Express.
Legjobb lenne az Instaflash Pro-t összegyúrva a Plixelmatorral beintegrálni a rendszerbe. :)

Auratech Field Recording

(#8376) spyduck válasza spyduck (#8357) üzenetére


spyduck
nagyúr

vírusirtó okozta a 3014-es hibakódot.

(#8377) 30z.Samu válasza Auratech (#8375) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#8378) #99546112 válasza Auratech (#8374) üzenetére


#99546112
törölt tag

Így van...lehet ezt valaki angolul tudó megírhatná az Apple-nek.

(#8379) Jorus


Jorus
nagyúr

Ipad2-t hova érdemes vinni szervizbe Bp-en?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8380) lorcsi


lorcsi
veterán

Sziasztok

Szeretnek egy videó lejátszót, ami mindent visz..( mostanában kedvelt formátumok rá gondolok )
Mit érdemes feltenni?

(#8381) Ragnar95 válasza lorcsi (#8380) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

nPlayer

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8382) Jorus válasza Jorus (#8379) üzenetére


Jorus
nagyúr

IDoki lett végül.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8383) Auratech válasza Ragnar95 (#8381) üzenetére


Auratech
őstag

Az nPlayer aktuális változatában a DTS hangért újra fizetni kel az értékelések (aug 26, aug 27) szerint...
Jobb körülnézni, mi a tényállás. Amúgy jó progi lenne.
Filmes mindenes, ami a hangszabványokban sem válogatós az Infuse pro fizetős verziója..
Én az AVPlayerHD használom, ami szintén remek de az Infuse többek kedvence.

Auratech Field Recording

(#8384) Auratech


Auratech
őstag

Tegnap az évnyitón egy diák hozott iPadot (Air), hogy arról menjen egy szám, amivel fellépnek.
Beállítja, lepróbáljuk, minden ok. 5 perccel a fellépés előtt koppintok, hogy beélesítsem, aztán a facebook chat-tal ébred a képernyő. :( zene sehol. Nem is tudtam a címét... Duplán kattintva, keresve a zenét megnyitott ablakként a háttérből előhúzva, láttam, hogy kábé 50 app sorakozik inaktívan egymás mellett.. :(
Mivel volt net, a kapott üzenet előretolakodott.
Tanulság. Beállítatni a jelszó nélküli, le nem záródó képernyőt, repülős üzemmódot, és kilökdösni minden fost...
Vagy csak saját eszköz..

Auratech Field Recording

(#8385) NGA


NGA
addikt

Melyik a legjobb hangrögzítő? Felvenném a szülöi értekezletet :-) Olyan kellene, ami lezárt képernyőn is megy

(#8386) Petykó78


Petykó78
tag

Sziasztok!

Oldalakba beágyazott youtube videók lejátszási minőségét lehet módosítani? Elég gyenge felbontásban indulnak és nem láttam lehetőséget sem a felpiszkálásra.

(#8387) Luser2000 válasza Auratech (#8384) üzenetére


Luser2000
addikt

"Vagy csak saját eszköz.." :K

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#8388) Auratech válasza NGA (#8385) üzenetére


Auratech
őstag

HandyRecorder Lezárt képernyővel is megy, AAC-ben vesz fel, amit iTunesből mentheted, vagy emailban elküldhetsz...
Ingyenes. Beállíthatod, hogy erősítse a felvételt, miközben veszi, hogy a távoli hang érthető legyen.
Ha valami nem világos, priviben írj.

Auratech Field Recording

(#8389) Auratech válasza NGA (#8385) üzenetére


Auratech
őstag

Amúgy jogellenes rejtett felvételt készíteni, csak szólok. Közös beleegyezéssel oks.
Annyi app, van, hogy nincs legjobb..
Az adott célra jól használható, ingyenes appra gondoltam.. Hangfacsaró appokat elég jól ismerem..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#8390) NGA válasza Auratech (#8389) üzenetére


NGA
addikt

Az gondolom nem rejtett felvétel, hogy megkérdem a tanárnőt, és kirakom az asztalra. Ez az első szülői, és nem szeretnék elfelejteni semmit.

(#8391) CharlieDrop válasza Auratech (#8384) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fazsa....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8392) Ragnar95 válasza Petykó78 (#8386) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem sajna, az internet sebességéhez állítja be a rendszer a minőséget.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8393) Noxy válasza Ragnar95 (#8392) üzenetére


Noxy
veterán

Nem egészen.
Mindig abban, amiben feltöltik a YouTube-ra. Jobb felső sarok, 3 pötty-->fogaskerék-->(minőség)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#8394) Petykó78 válasza Ragnar95 (#8392) üzenetére


Petykó78
tag

Köszi. Ezt komoly hiányosságnak tartom, nėzhetem a pixeleket az űber kijelzőn.

@Noxy
Ha a YouTube appból nėzem akkor OK, de a beágyazott videóknál nem működik.

(#8395) Kanczy


Kanczy
veterán

Tudjátok esetleg, hogy pár napja miért nem tudom elnémítani az ipaden (3) a Messenger hangjait? Hiába kapcsolom ki appen belül, ugyanúgy pittyeg a gép minden egyes alkalommal, mikor jön egy üzenetem :F

Köszi

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#8396) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Egy iPad 2 eszköznek kellene a képét kivetíteni egy HDMI bemenettel rendelkező FullHD LCD TV-re. Milyen lehetőségek vannak azon kívül, hogy Apple 30 tűs – digitális AV átalakító + HDMI kábel?

Van alternatíva vezetékes illetve vezeték nélküli megoldásra?

Köszönöm!

(#8397) Auratech válasza NGA (#8390) üzenetére


Auratech
őstag

Bocsánat, ha meggondolatlanul feltételeztem a lezárt képernyőt említve.. Természetesen jogos az igény, hogy ne álljon meg a felvétel, ha a képernyő takarékra áll... Némely progival előfordul.
Az AAC modernebb PC-s médialejátszókon ismert almák világán kívül is. VLC, Foobar, MPCHC.. Mai telefonok viszik..
Fizetős progik között van jó pár, ami MP3-mat is tud, dropboxba ment, adott jelszintre aktiválva vesz fel-előadást felvéve a firkálással telt időt nem rögzíti, csak, mikor duma van...Ha érdekel, privátba küldhetek listát..

Auratech Field Recording

(#8398) Auratech válasza The.Bali (#8396) üzenetére


Auratech
őstag

Vezetékesben nincs. Van még VGA túloldalú kábel, hasonló áron.
JB-ken átesett masina képes lehet olcsóbb kínai adapterekkel együttműködni.
Vezeték nélkül is van pár lehetőség.
Elsőként az Air play-Apple TV segítségével. Aztán DLNA app segítségével, például az ArkMC. Ez stram servert csinál az ipadból és alkalmas tv-re laptopra képes sugározni.
Az iMediaShare is tudja ezt, ha a tv okos, netképes, ugyanettől a fejlesztőtől van még a Flipps TV.
Állóképet, prezentációt pld a BeamAir progival pofonegyszerű. Ez azonos hálózatban lévő eszközre képes sugározni egyszerűen.

Auratech Field Recording

(#8399) joey04


joey04
titán

Air 2-höz kellene nekem smart case szerű tok. néztem ebay-en, de a képek és leírások nem egyértelműek. Olyan kéne ami elöl-hátul bőr, mert soknak gagyi műsnyag a segge. olyan kéne amiről már van itt tapasztalata valakinek :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8400) univerzita válasza joey04 (#8399) üzenetére


univerzita
addikt

Nekem a Air- höz már két éve a Luxury Leather Smart Case Stand Cover van. Olyan 9€ körül volt a ára. Én meg vagyok vele elégedve.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.