Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) CharlieDrop válasza bok92 (#8598) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jaja, az is jó lenne, 1 böngésző, egy akármi (mail app, word doksi, stb) és egy skype pip-ben és köszi megvagyok :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8602) fpy_


fpy_
aktív tag

Hol is lehet beállítani, h ne töltse le a frissítést amikor töltőn van? Ez csak iPad4, még várnék a tapasztalatokra.

(#8603) #99546112


#99546112
törölt tag

Az alkalmazásváltó szaggatását leszámítva, bár nem az egész szaggat már, hanem csak a főképernyő része érdekes mód, ezt az egy dolgot leszámítva fantasztikus Air-en az egész. Safari piszok gyors lett, reklámok blokkolva, igaz valahol megjelenik a hirdetés de nem animál. iphone-on mg jobb az egész. Minden amit beharangoztak szuper, főleg a bal felső sarokban a vissza gomb az előző alkalmazásba, ha pl mailben nyitok meg egy linket. A kép a képben valami csücsszuper funkció. A split view akkor lesz jó igazan, ha sok app támogatja majd.
Összességében nálam telón és iPaden szuper, főleg az új rendszer font, remélem ez az alkalmazásváltós szaggatás elmúlik, egyesek szerint indexel a spotlight...biztos 😅😅😅

Üzemidőre leszek még kíváncsi, majd ma max feltöltöm.

[ Szerkesztve ]

(#8604) legiaap


legiaap
nagyúr

Már most előre vetítik egy jövőbeli problémát. Minél több app fogja támogatni a Split screen-t annál többet kell scrollozni majd oldalt az appok közt. Ezzel kezdhetnének majd valamit.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8605) bok92 válasza #99546112 (#8603) üzenetére


bok92
addikt

A Crystal reklámblokkolót raktad fel ?

(#8606) agabe válasza legiaap (#8604) üzenetére


agabe
addikt

Ha beallithato lesz mondjuk, hogy mik kozul lehessen valasztani split-be, akkor megoldodik a problema, mert legtobben ugyis nehany alkalmazast hasznalnanak igy nem mindent.
Node varom mar, hogy youtube, facebook menjen splitben, a kis floating ablakba meg ha mondjuk plex, es youtube (stb) is alkalmas lesz akkor lesz az is az igazi.
A billentyuzet trackpad modja viszont kiraly. Kicsit meg szokni kell a kijelolest, de ez is szuper.

[ Szerkesztve ]

(#8607) #99546112 válasza bok92 (#8605) üzenetére


#99546112
törölt tag

Nem raktam én fel semmit, az új Safariba alapból benne van. (Nem?)

(#8608) #99546112


#99546112
törölt tag

Közbe rájöttem, igen van többféle is, a crystalt tettem fel, épp tesztelgetem, jónak tűnik!

(#8609) agabe válasza agabe (#8606) üzenetére


agabe
addikt

Trackpad mod nem csak a billentyuzetre nyomva mukodik, hanem felette is a kijelzon...pl itt a hozzaszolas irasanal, es kijeloles is ugyanugy, de csak akkor ha a billenyuzet aktiv, azaz alul lathato.

(#8610) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Este felpakolom a Minire, tegnap már nem jutott rá idő. A tapasztalatokat majd írom. :D

Sic Parvis Magna

(#8611) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Reggel feltettem a 9 -et egy ipad4 -re, de ezt a multitaskingot nem tudtam előcsalni. Tudni erről valamit, hogy a régebbi készülékekre nem lesz elérhető ez a funkció?

(#8612) 30z.Samu válasza HIJ (#8611) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elvileg Air 2-től felfelé.

Sic Parvis Magna

(#8613) focvis


focvis
veterán

Feltettem a 9-est Air2-re; eddig minden OK-nek tűnik. A szabad tárhely változatlan maradt, nem arról volt szó, hogy az iOS9 kevesebb helyet foglal?

(#8614) #99546112


#99546112
törölt tag

Telepítéskor kevesebb hely kell neki, mint régen, ettől függetlenül több hely nem lesz, sőt 200MB-al kb kevesebb..😅😅
Azért itt a smile-kra való váltáskor is is bevillan valaki kék ablak a helyén, ez mi? 😅😅 még jó hogy annyi ember tesztelgette.. :DD Egyébként sokan azt mondják, hogy a béta jobb volt, meg se rezzent erre most sokan nem értik hogy a végleges mitől ilyen.

(#8615) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Outlook megnyitáskor elszáll, azt javasolják, MS is, hogy telepíts újra, de sajnos 10-nél több accounttal, amivel eddig tökéletesen működött, most is elszáll, addig ok. (Ipad Mini 2-n)

Plusz telefonon (5s) tökéletes a youtube, a minin nem jön be videó.

http://www.arrayoflilly.com

(#8616) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Az miért lehet Air2-n még 8.4.1-es IOS-el, hogy a térképes helymeghatározás nem működik? Se az offline google mapson, se a Sygic-en.
Az iphone 5s-ről meg megy simán. A beállítások elvileg ugyanazok, mindenhol engedélyeztem a hozzáférést a helyzetemhez. Ötletek?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#8617) kispecek


kispecek
aktív tag

Egy költői kérdés: A 4.gen ipad nem bírta volna el az osztott képernyős módot?

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#8618) Szabikaa20 válasza kispecek (#8617) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hat hallod hogy csak Air2-től felfelé! :( Még az Air sem bírja el vagy mi a frász?! :O

A linkelés itt PH-n megjavult?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#8619) h1mpi válasza h1mpi (#8616) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Létezik, hogy csak wifivel tudja az ipad a helymeghatározást?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#8620) bok92 válasza Szabikaa20 (#8618) üzenetére


bok92
addikt

:K

(#8621) legiaap válasza bok92 (#8620) üzenetére


legiaap
nagyúr

És tényleg. :DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8622) HIJ válasza kispecek (#8617) üzenetére


HIJ
őstag

Valószínűleg a RAM kevés neki...

(#8623) ArrayOfLilly válasza ArrayOfLilly (#8615) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Youtube megy. Vagy meggyógyult, vagy a wifimmel volt gondja, mert most lte-vel működik.

http://www.arrayoflilly.com

(#8624) bok92


bok92
addikt

Ios8 alatt kb 1gb szabad RAM volt, most pedig kb 600 mega. Szóval nem csoda, hogy a Split view funkció air 2- nél van csak. ( még...)

(#8625) Ragnar95 válasza h1mpi (#8619) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, mint ahogy a topik összefoglalóban is szerepel, csak az LTE-s iPadekben van GPS modul.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8626) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Retinás iPad mini 2-m van. Az iOS jelzi a 9-es frissítést. Aki már frissített mini 2-re, kérem, számoljon be a tapasztalatairól! Nekem az a legfontosabb, hogy gördülékeny, akadásmentes legyen a rendszer. Ez a 9-es nem terheli le túlságosan ezt a gépet?

(#8627) m0ski válasza #93794560 (#8626) üzenetére


m0ski
aktív tag

Én a publikus beta program óta használom a 9-et (most már 9.1) és semmiféle sebességproblémát nem tapasztaltam.

(#8628) ArrayOfLilly válasza #93794560 (#8626) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nem terheli túl, nyugodtan frissítsd. Egyedüli megoldatlan problémám, hogy az Outlook indításkor elszáll, újratelepítést javasolnak és egy-két accounttal ok is, de 10 fölött (nekem 14 volt benne) ugyanúgy kilép, csak 1 másodperccel később.

http://www.arrayoflilly.com

(#8629) bok92


bok92
addikt

Azért ezen a multi tutti cuccon lehetne még fejleszteni... Mondjuk, hogy két ugyanolyan app is tudjon egyszerre futni, mert böngésző, vagy word doksik esetén ez jól jönne.( vagy legalább a Pages és a Numbers kapna frissítést, mert az legalább félmegoldás lenne...)

(#8630) #93794560


#93794560
törölt tag

Most frissítettem, egyelőre nem tapasztalok lassulást, de még nem használtam olyan sokat ezzel a rendszerrel, majd idővel kiderül, hogy érnek-e meglepetések. Most jónak tűnik.

(#8631) CharlieDrop válasza bok92 (#8629) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezért írtam tegnap, hogy az appok nagy része még használhatatlan

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8632) h1mpi válasza Ragnar95 (#8625) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi a választ. Szomorú vagyok, de legalább valn indok az 5S-t cserélni :))

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#8633) Auratech


Auratech
őstag

Feldobtam én is. Az új betűtípus tetszik. Elegáns. Az osztott képű multitask pár próba után véleményezve nekem egyelőre nem kell.
multitaskot kikapcsoltam. Csak a többujjas trükköket hagytam.
Siri javaslatait is kilőttem. Minek az. Meg egy csomó mást is..
A szövegbevitel pozicionálása tényleg jó és jól használható.

Auratech Field Recording

(#8634) szezso15


szezso15
addikt

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én tapasztalok lagot bőven Air 2-n. iTunes-szal frissítettem és főleg a 4 ujjas gesztusoknál jön elő illetve az alkalmazásváltó is be-belassulgat néha, pedig max. 3-4 app van nyitva egyszerre...

Valakinek hasonló? :B

*Hajrá Loki!* i15+

(#8635) legiaap válasza szezso15 (#8634) üzenetére


legiaap
nagyúr

Vannak de a korábbi verzióval is voltak. Nem vészes a helyzet szerintem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8636) bok92 válasza szezso15 (#8634) üzenetére


bok92
addikt

Úgyis lesznek hamarosan frissítések ezzel kapcsolatban. Engem nem zavar. Főleg az új funkciókat kellene fejleszteni.

(#8637) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Air+ios9-re jöhetnek még a tapasztalatok. Ph-n lehet már linkelni?

(#8638) legiaap válasza vadászcsiga (#8637) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen lehet.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8639) vadászcsiga válasza legiaap (#8638) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Neked is sima air-ed van?

(#8640) #99546112 válasza szezso15 (#8634) üzenetére


#99546112
törölt tag

Akkor úgy tűnik nem csak Air-en problémás a dolog...megnyugodtam. Nálam volt már messenger alzal teljes fagyás, illetve szaggat nekem is. Vicc így kiadni valamit, sokan mondják hogy beta 5-ben nem volt jelen. Remélhetőleg 9.1-ben kavítva lesz, legalábbis illene, de az is kitudja mikor jön..

Nálam is engedi végre a linkelést sima Air-en.

[ Szerkesztve ]

(#8641) hyperspace


hyperspace
őstag

nekem is lagol kicsit a air-em a 9-cel.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8642) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

nekem no lag (5S és Air2) tegnap este óta 100%-on az Air2 1%-ot sem merült, ebből 20 óra készenlét WiFi--vel és 30 perc aktív használat (neten böngésztem leginkább)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8643) Noanme válasza fpy_ (#8602) üzenetére


Noanme
csendes tag

Nekem is ipad 4 van, sokkal jobb mint ios 8-al volt
Igazából most lett olyan amilyennek már 7-essel is lennie kellett volna

(#8644) lacy86


lacy86
addikt

Air2!

Tegnap este felraktam.
Semmi lassulas , bug nem jelentkezett.
Vegre lehet linkelni uj hsz-nel :C
Multitask nagyon bejon 👌
Akksirol ( ertelemszeruen ) nincs meg velemeny!

(#8645) Noanme válasza HIJ (#8611) üzenetére


Noanme
csendes tag

Airtől lefelé nincs se split screen, se picture in picture
Nem hiszem hogy ezeknek akkora hardver igénye lenne hogy 4re már nem lehetett volna megcsinálni...
De legalább az eddigi funkciók végre működnek normálisan, nem kell naponta újra indítanom a tabit mert vmi éppen összefossa magát:)

(#8646) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

iPad 2-re is feltehető a 9? Jájj

(#8647) focvis


focvis
veterán

Milyen gesztussal kell előre lapozni a Safaraiban a frissítés utan?

Ha elhúzom az ujjam jobbról balra, akkor a multitask jön be :U
A visszafelé lapozás működik (balról jobbra húzom az ujjam).

Thx!

Szerk: 2. Kérdés: hol van a beépített reklámblokkoló? Thx again!

[ Szerkesztve ]

(#8648) bok92 válasza focvis (#8647) üzenetére


bok92
addikt

Ne középen húzd az ujjadat, hanem fentebb avagy lentebb egy kicsit. Úgy működik. Nincs beépített blokkoló, azt külön kell leszedni, pl Crystal, és akkor lesz beépített blokkoló. :))

[ Szerkesztve ]

(#8649) focvis válasza bok92 (#8648) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm, úgy tényleg működik. :R
De asszem hagyom a fenébe ezt a multitaskot, nekem fontosabb a kénylemes előrelapozás.

Crystalt is megtaláltam (fizetős). Egyelőre maradok a Weblocknál.

@local1: nem rossz, kicsit darabos itt-ott még (Air2), majd fimonítanak rajta, 8 is jó volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.