Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Royality


Royality
újonc

Sziasztok,
kérdezném, hogy ha egy iPad 4th gen már az első órákban kék halálos lett 3x és a következő nap is fagyogatott, utána be se kapcsolhattam, merjek venni ezek után egy iPad Airt?

Minden ismerősöm isteníti az Applet, IOS-t hogy megakaszthatatlan, sosem fagy le a telefonjuk, prémium minőség...
Hát az Én iPad 4 -em valami kivétel lehetett! :D

Az Auchanban vettem(igaz sokan mondják, hogy onnan ne vegyek, de az Apple, nem nézi, hogy Media Markt, Auchan, vagy Euronics mindenhova ugyan azt a termékét szállítja! Legalábbis szerintem!

Vissza kaptam az árát az Auchanban, és elgondolkoztam egy Airen, hátha az jobb! Persze most nem az Auchanban venném! :)

De így a napi 4 kék halál után elgondolkodtató az Apple...

Ti mit tennétek? Jó az iPad, csak az enyémmel lehetett valami gáz?

(#2402) Oldman2 válasza Royality (#2401) üzenetére


Oldman2
veterán

Kék halál? Az Windowson van nem? Biztos hogy iPad-et vettél?

(#2403) focvis válasza joey04 (#2399) üzenetére


focvis
veterán

Tuti tipp, ha össze akarod a Safarit omlasztani: menj rá a Google Play-re, és válaszd ki az "alkalmazásaim" menüpontot, ez 99%, hogy kinyírja egyből. :-) (szintén Air)

[ Szerkesztve ]

(#2404) Royality válasza Oldman2 (#2402) üzenetére


Royality
újonc

http://cnet3.cbsistatic.com/hub/i/2013/10/11/1dd94eb7-4de3-11e3-945a-14feb5ca9861/9543c5e5856edd396bfb35d1220de199/5s-blue-screen_brighter.jpg

Ez látható az iPad 4en is!

(#2405) Sonja válasza Royality (#2401) üzenetére


Sonja
veterán

Pont kifogtál egy hibás darabot, azon lesz ilyen kék képernyő. :K Ez sajnos mindenhol előfordulhat, bármit veszel. Persze kellemetlen, de ilyen a sorozatgyártás. :) Ettől függetlenül nyogodtan vehetsz Air-t ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2406) runner 125 válasza vadászcsiga (#2398) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi nektek!

Akkor próblom kiismerni a Chrome-ot, ha a könyvjelzőkre megoldást találok és nem omlik össze, már elégedett leszek.
Mac-en is azt használom, ott bevált.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2407) univerzita válasza runner 125 (#2406) üzenetére


univerzita
addikt

Én a iCabMobile-t használom.Szerintem ezzel meg vónál elégedve.

(#2408) joey04 válasza focvis (#2403) üzenetére


joey04
titán

Nekem ott feldob egy ablakot, hogy "jelentkezzen be" :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2409) z67 válasza univerzita (#2407) üzenetére


z67
őstag

Ott is kérés nélkül frissít.

(#2410) runner 125 válasza z67 (#2409) üzenetére


runner 125
nagyúr

Számomra tényleg probléma, mert sokszor előfordul, h linkelni szeretnék ezt azt. Nyilván nyitok új lapot, elkezdem keresni, kicopyzom, mire visszatérnék eltűnt az addigra megírt kb. teljes post. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2411) focvis válasza joey04 (#2408) üzenetére


focvis
veterán

Jelentkezz be - ehhez ugye feltétel, hogy legyen gmail fiókod és az sem árt ha van/volt valami Androidos cuccod amire tettél alkalmazást a Playről - zárd be a Playt, majd kövesd a fentieket. :) Nálam 10-ből 10-szer kinyírja a Safarit.

@runner: ez mindenkinek zavaró, sokszor inkább részletekben írok meg egy posztot, aztán szerkesztem.

[ Szerkesztve ]

(#2412) joey04 válasza focvis (#2411) üzenetére


joey04
titán

Hurrá így valóban összeomlik :DD
De szerencsére mióta visszaváltottam droidról nem igazán tévedek erre az oldalra. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2413) vadászcsiga válasza runner 125 (#2406) üzenetére


vadászcsiga
félisten

iOS-en a Chrome is egy nagy rakás kaki. Csöbörből vödörbe. Ugyanúgy elfelejti az utoljára beirt szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#2414) runner 125 válasza vadászcsiga (#2413) üzenetére


runner 125
nagyúr

Badszkii, akkor nincs megoldás erre? Remek.
Azért ez egy triviális hiba, pláne a prémium kategóriában.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2415) HardRic válasza vadászcsiga (#2413) üzenetére


HardRic
addikt

Cserébe lassabb is mint a Safari.
Igazából tök mindegy mit próbáltok ki, mert az Apple szabályozása miatt minden böngésző a Safari köré épül, csak max más a GUI meg vannak extra funkciók.

(#2416) vadászcsiga válasza runner 125 (#2414) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Amit írtam a chrome-mal az androidon van. Az tökéletes megoldás lenne ios-en is. És nem sírna a szánk.

[ Szerkesztve ]

(#2417) joey04


joey04
titán

Itt nincs olyan aki bétázik? Nincs ebben előrelépés a 8-ban?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2418) weinmaker


weinmaker
őstag

Lenne egy gyors kérdésem. Ha jailbreakelem az ipad-et, akkor minden cucc eltűnik róla, és egy "szűz" gép lesz az eredmény, vagy minden adat megmarad, csak megszűnnek a korlátozások?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#2419) Oldman2 válasza Royality (#2404) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, nem láttam még ilyet, sőt hallani sem hallottam eddig ilyesmiről.

(#2420) Ragnar95 válasza weinmaker (#2418) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Minden megmarad.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2421) mrkorooo


mrkorooo
aktív tag

Uraim!
Olyan kerdesem van, hogy most vennek Air-t a napokban, de az erdekelne meg, hogy lesz mostanaban kovi generacio?

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#2422) Ragnar95 válasza mrkorooo (#2421) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Senki sem jós közülünk, így nem tudjuk megmondani biztosra.
Tavaly novemberben jelent viszont meg a jelenlegi Air, így záros határidőben belül várható a következő generáció megjelenése, de ezek csak tippek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2423) vadászcsiga válasza joey04 (#2417) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt már én is akartam kérdezni, de én respringel kapcsolatban. Safari mindig ilyen volt, így is marad

(#2424) mrkorooo válasza Ragnar95 (#2422) üzenetére


mrkorooo
aktív tag

Azt gondoltam hogy pontos datumot senki nem fog tudni mondani, de remeltem hatha valaki tud valamit :D
Akkor lehet erdemes lenne varni kicsit,hatha beesik a next gen.

Asus VI Hero, Intel i7 4770K, Corsair Dominator 2133Mhz 16Gb, Asus 7990 6GB, Corsair Graphite 600T , Corsair AX860, 2xDell 2713HM,Ducky Shine 3, Logitech G502 Proteus Core, iPad Air 2, rMBP CTO

(#2425) Ragnar95 válasza mrkorooo (#2424) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, érdemes lehet, mivel évente szokták frissíteni a termékpalettát, így legkésőbb novemberben ideje lenne a következő modellnek megjelennie.
vadászcsiga: OSX-en is elég komoly változtatásokat kapott a Safari a Mavericksszel, pont az energiatakarékosságon és az erőforráshasználaton faragtak egy csomót, így nem csodálnám, ha lassan iOS-en is megejtenék ezt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2426) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#2425) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Legyen igazad

(#2427) weinmaker


weinmaker
őstag

Sajnos a jailbreak sem oldotta meg az unathorized cale problémát, így ha más is emiatt jailbreakelne ne tegye :(

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#2428) erdoke válasza runner 125 (#2397) üzenetére


erdoke
titán

Másik böngészőben valamivel jobb a helyzet. Néha másban nem, de legalább kijelzi, amikor fogytán a memória. Máskor több oldallal sincs gond. Én úgy vettem észre, hogy a Safarit időnként újra kell indítani, és akkor egy ideig megint jobb. Nem tudom, miért van, valamit elqrtak a böngészőben.
Hosszabb hozzászólást (pl. blog bejegyzést) érdemes külső szerkesztőben írni, én PC-is így csináltam.

A legjobb aláírás a héten

(#2429) Ragnar95 válasza weinmaker (#2427) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mivel maga a JB semmit nem csinál azon kívül, h admin jogokat kapsz, így nem is csoda :U
Keress egy megfelelő tweaket, ami ezt megoldja, elvben létezik ilyen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2430) weinmaker válasza Ragnar95 (#2429) üzenetére


weinmaker
őstag

Szerinted nem kerestem? A parrotgeek kivette már a saját repojából, azon kívül kettőt találtam (szerintem mindkettő ugyanaz, alpha állapotú, és egyik sem működik). A legbosszantób, hogy tegnap működött a kábel, ma meg akárhogy varázsoltam nem. Hogy a francba lehet ilyen, hogy egyszer megy, egyszer nem. Így a mai felvétel elmaradt. Ne mond, hogy vegyek eredeti kábelt, mert már vennék, de hirtelen itt vidéken nem egyszerű. Szóval nincs mese, ha valaki normálisan akarja használni, meg kell venni a gyári kábelt (remélem azzal nem lesz gond, és tényleg működik majd).

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#2431) Sonja válasza weinmaker (#2430) üzenetére


Sonja
veterán

A legutolsó verzió a csomagból a 0.0.1-1 Alpha. Ha az nem működik, akkor felejtsd is el azt a kábelt, mert nem is fog.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2432) weinmaker válasza Sonja (#2431) üzenetére


weinmaker
őstag

Jaja. Holnap veszek egy gyárit.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#2433) Chereiose


Chereiose
addikt

Amúgy tokból Smart Covert vagy Case-t érdemes venni? A Case mennyire védi a hátát? Nem éri meg jobban egy sima tok, amivel ki is lehet támasztani, s még olcsóbb is? :)

(#2434) legiaap válasza Chereiose (#2433) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én case-t használok. Védi rendesen a hatulját. Múltkor vettem le kicsit babusgatni de semmi baja a hátának. Olyan jól véd, hogy semmi szösz, kosz nem ment be. Teszi a dolgát.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2435) Chereiose válasza legiaap (#2434) üzenetére


Chereiose
addikt

Csak azt nem értem, hogy egy fullos tok, amivel ki lehet támasztani az csak 10K körül mozog, a case meg 22K körül..

(#2436) Ragnar95 válasza Chereiose (#2433) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt neked kell eldönteni, hogy számodra mi éri meg jobban, egy Smart Case vagy egy másik tok...
Szerintem ha már Apple tok, akkor mindenképp a Case éri meg, mert a Cover kifényesíti az iPadet a mágnesek csatlakozásánál + a Case tökéletesen védi a teljes készüléket asztalra lerakva/táskába betéve is.
Én nagyon szeretem a Smart Case-t, mert kényelmesen ki lehet vele támasztani a készüléket és védi is mindig azt.
Amúgy 15k a Smart Case, nem 22.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2437) Rage47 válasza Chereiose (#2433) üzenetére


Rage47
veterán

en covert vettem mert csak a kijelző védelme érdekelt. a hátulja úgyis fém

(#2438) Ragnar95 válasza Rage47 (#2437) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A fém is tud sajnos karcolódni, ráadásul ha leesik, akkor elég csúnyán tud sérülni, bár leejtés ellen a Case is csak bizonyos mértékig véd.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2439) Rage47 válasza Ragnar95 (#2438) üzenetére


Rage47
veterán

néha meg a cover is vastagitja es inkabb leveszem, legjobb tok nelkul használni:) en mindig otthon használom ott meg semmi esélye hogy leessen. hasznalattol függ ez is. ha vki buszon olvasgat rajta, akkor mehet a case sztem

(#2440) erdoke válasza Ragnar95 (#2436) üzenetére


erdoke
titán

Az Air Smart Coverje már nem érintkezik közvetlenül fémesen a géppel. Szerintem nem igényel különösebb védelmet a hátulja, nálunk legalábbis meg a 3,5 éves iPad is jól néz ki. Pedig 2 hónap kivételével főleg gyerekek használták.
Emellett a fém hátlap a fő hőleadó felület is, a tokok pedig elég jól szigetelnek. Használatkor még a fém telefont se szívesen tartom tokban, nem úgy tervezték.

A legjobb aláírás a héten

(#2441) Ragnar95 válasza erdoke (#2440) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyilván nem viccből tervezte az Apple a saját tokjait, ártani nem ártanak a készüléknek :))
Ízlések és pofonok, én úgy vagyok vele, hogy jobb a biztonság.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2442) aizen92 válasza Rage47 (#2439) üzenetére


aizen92
addikt

Cute!
volt iPhoneom, iPod touchom, Galaxy note, nexus 4-12-13, a gázos szituk és szívrohamközeli állapotok 90%-a otthon történt.
Eddig csak a touchot törtem össze tokot levettem róla az általad felvázolt analógia alapján anno,majd élével telibekapta az üveg dohányzóasztalt....
Azóta inkább otthon le sem veszem őket. (minden cuccomon betonbiztos tok van/volt/lesz )
Pár példa otthoni balesetről: fej mellett éjszaka készülék lesöpörése az ágyról, ruhákra ráhelyez majd kirántva lerepül, elfelejted hogy az ágyon valahol fekszik ráülsz/fekszel/tenyerelsz és/vagy takaróval együtt lerántod, kisöccs/kishug és még folytathatnám a végtelen otthoni veszélyforrásokat és megtörtént eseteket.
Hál égnek a tokok mindig megvédtek.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2443) GALARDO válasza aizen92 (#2442) üzenetére


GALARDO
addikt

Pontosan, én is ezt az elvet követem.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#2444) aizen92


aizen92
addikt

Holnap eladom a minit. Mit kell csinálnom előtte? Gyári beállítások visszaállítás és kész?

Ja és ha már itt vagyok, Erről vélemény? Miért ilyen "olcsó"? Tényleg 1 év gari van rá vajk?

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2445) Ragnar95 válasza aizen92 (#2444) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha nincs rajta JB, mehet az összes beállítás és tartalom törlése, de előbb kapcsold ki az iPhone keresését és lépj ki iCloudból.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2446) bandus válasza aizen92 (#2444) üzenetére


bandus
veterán

simán. én egy másik hardveraprós kollégától vettem 95-ért, érvényes edigitalos garanciajeggyel :) vadi új darab volt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2447) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van egy iPad Mini Retina Wifim, de mostanában jobb lenne navigálni is vele, ezért egy LTE-sre cserélném, ami viszont baromi drága még a Retinásból.

Visszaváltsak az előző Mini LTE-re? Érezhetően lassabb (vagy kásásabb a kijelzője) a mindennapokban az újabb verzió "elkényeztetése" után?

[ Szerkesztve ]

(#2448) bandus válasza Kalandor (#2447) üzenetére


bandus
veterán

nézz szét hardveraprón, én 2 hónapja 115k-ért láttam ott eladó cellulart, újonnan. majdnem azt vettem, de aztán rájöttem, hogy nincs szükségm rá.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2449) Kalandor válasza bandus (#2448) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

82-ért vettem szinte újonnan a Retinás Mini-t, 33.000-t ráfizetni nem visz rá a lélek :(

[ Szerkesztve ]

(#2450) bandus válasza Kalandor (#2449) üzenetére


bandus
veterán

telefonról navigálás nem elég ebben az esetben? nekünk nincs vele semmi problémánk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.