Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#2598) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Látom nem érted a dolgot.
A melegedés nem HIBA, mivel nem okoz semmilyen károsodást, meghibásodást, ugyanúgy üzemel ettől függetlenül a készülék, mint amúgy. És mivel konkrétan minden készüléknél jelentkezik, így végképp nem hasonlítható az i4 home gomb hibájához, főleg, hogy ott cserélni kell a home gombot meghibásodás esetén.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2602) KZP válasza nofi (#2600) üzenetére


KZP
őstag

Kisfiam, elrepedt a kijelző, de hiába nyomjtuk a gombot, még mindig látszik a repedés! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2603) danilla válasza vadászcsiga (#2598) üzenetére


danilla
őstag

A melegedés nem hiba, hanem egy feature :U

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#2604) nofi válasza KZP (#2602) üzenetére


nofi
őstag

Már nem használom, de visszaraktam még a Smart Case-t is a bélelt tok mellé :DDD Vízbe még eshet...

Xbox GT: nozsolt

(#2605) vadászcsiga válasza danilla (#2603) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennyi :C Én kiszálltam, én még emlékszem a keynote-ra és az apple közeli portálok magyarázataira Ragnar sajnos hamar felejt.

(#2606) focvis válasza nofi (#2600) üzenetére


focvis
veterán

Erről majd számolj be lécci!

Anyósomnak tervezünk mi iPadot venni, ill. a saját szüleim esetében is gondolkozom/gondolkoztam rajta, mert a PC-jük a végét járja.
Kérdeztem Anyámat, hogy mit szólna hozzá, azt válaszolta, hogy a barátnőjének van és állandóan olyan idegesen nyomkodja (?!), ezért Anyám nem igazán szeretne (nem tudom, hogy milyen tabletet használ a barátnője; lehet, hogy autóversenyt tol rajta :U )

(#2607) samgar


samgar
őstag

Az iphone es az ipad toltofeje nem ua. De amugy mindegy melyiket hasznalom?

Oppo Find X5 PRO

(#2608) vadászcsiga válasza samgar (#2607) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Iphone-hoz mindegy, iPadet a sajatjaval töltsd különben 2x annyi idő alatt tölti fel. iPhone töltő 1A-rel tölt, iPadé meg 2.1-el tehát gyorsabban.

(#2609) daniel909


daniel909
addikt

Holnap jön az új iOS?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2610) samgar válasza vadászcsiga (#2608) üzenetére


samgar
őstag

Köszi!

Daniel909: igen!

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#2611) legiaap válasza daniel909 (#2609) üzenetére


legiaap
nagyúr

Jaja

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#2612) daniel909


daniel909
addikt

Jeeee köszi srácok!

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2613) KZP válasza samgar (#2610) üzenetére


KZP
őstag

Handrás szerint még csak a GM verzió érkezik.

(#2614) aizen92 válasza legiaap (#2611) üzenetére


aizen92
addikt

Mármint a bemutató. vagy egyből ki is dobják? Nem kell egy-két napot várni amúgy? Múltkorról mondjuk egy hét rémlik valamiért.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2615) focvis válasza daniel909 (#2612) üzenetére


focvis
veterán

Egyből frissítesz?

@KZP: ja, tényleg még 2 hét, vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#2616) daniel909 válasza focvis (#2615) üzenetére


daniel909
addikt

Hat szerintem igen. Csak nem lesz buggy. De mindegy mert úgyis javítják ha az lesz.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2617) samgar válasza erdoke (#2599) üzenetére


samgar
őstag

Mar csak te segithetsz rajtam. Elofizettem az office 365 szolgaltasra, de valamiert az owa nem hasznalhato. Milyen email cimmel tudok bejelentkezni?

Oppo Find X5 PRO

(#2618) samgar válasza samgar (#2617) üzenetére


samgar
őstag

De tenyleg durva, hogy sem gmail, sem hotmail, sem outlook.com cimet sem fogad el...

Oppo Find X5 PRO

(#2619) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

köszönöm a korábbi hozzászólásokat.

mint kiderült nem elég nagy a mini képátlója(ajándékba lesz), így a nagyobbik modellt fogom megvenni.

tehát előről kezdem a kérdezgetést.

Csak wifi only modell érdekel.
Érdemes még megvenni a 4th gen Retina modellt vagy képességekben van annyival jobb az Air, hogy megéri a felárat?
16GB vagy 32GB-os modell elég lesz, ilyen kiszerelésben mi a reális ár a fent említett 2 modellre?

Esetleg ha tudtok megbízható boltot, ahol olcsóbb azt megköszönném.

Aurea mediocritas

(#2620) focvis válasza AXisBOLD (#2619) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Ha a vélhetően legjobb árat keresed ÉS van rá másfél hónapod, akkor őt ajánlom Air esetén, most 90 e. Ft személyes áttétellel.

Air észrevehetően könnyebb mint a 4-es, 16-ossal is el lehet lenni, persze jobb a 32-es.

(#2621) erdoke válasza samgar (#2617) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem az OWA független az Office365-től. Céges Exchange Server kell hozzá, amit normál körülmények között Outlookkal szinkronizálsz, de szükség esetén – idegen gépen – eléred böngészőből is.

A legjobb aláírás a héten

(#2622) Xero válasza AXisBOLD (#2619) üzenetére


Xero
nagyúr

Air

(#2623) aizen92


aizen92
addikt

Na sikerült eladni az első gen Ipad minit és 15.000 FT- ráfizetve venni egy retinásat, ami április végéig garis + van rá 2 éves biztosítás.

Első tapasztalat: "Én idióta, miért nem ezt vettem meg elsőnek?"

Kijelző brutálszép!

Játékok nem """szaggatnak""", elmenti a memóriában, nem kell várni míg újratölti! (+ tudok Bioshockozni :)) )

Nem tölti újra a weblapokat ha kilépek a böngészőből
Van FullHD Youtube-on,
Nem szaggatnak be a 720p-s sorozatok amiknek nagyobb a bitratajuk
és még millió egy dolog, amiért úgy érzem bőven megért ennyit a váltás.

( Hozzá kell tenni, 32 gb-ról 16gb, ennyi kompromisszumot kellett kötni, de mivel a zenék és képeink nem ezen a készüléken hevernek, így a 32 felét se töltöttük meg )

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2624) samgar válasza erdoke (#2621) üzenetére


samgar
őstag

Igazábol a képeket nézve azt gondoltam, hogy ugyanaz mint a notebookomon az outlook levelezőprogram. Akkor ezt benéztem.

Oppo Find X5 PRO

(#2625) daniel909 válasza aizen92 (#2623) üzenetére


daniel909
addikt

Nekem meg Nexus 7 után is leesett az állam a kijelzotol pedig az se volt csúnya szóval jah... Elég brutális

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2626) daniel909


daniel909
addikt

hello!

szerintetek be merjem ezt kockáztatni?

2000 lenne szállítással... és kellene egy dock :D köszi

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2627) runner 125 válasza daniel909 (#2626) üzenetére


runner 125
nagyúr

Passz, de ha rendeltél számolj be róla.

Más.
Most h megjelent az iPhone 6 Plus 5,5"-os kijelzővel, mi a véleményeteket róla, kiváltaná a retina Mini-t?
Megszerettem nagyon, de egy all in one megoldástól sem óckodom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2628) aizen92 válasza runner 125 (#2627) üzenetére


aizen92
addikt

Kellemes, kényelmes tartalomfogyasztásra, amire a mini ki lett találva, azt SOHA nem fog tudni kiváltani egy 5,5" telefon.... Főleg ha a 4:3 képarányt szereted.

Szerintem egy 5s és mellé egy mini. Tökéletes kombináció.

Volt egy-két 5" felette telefon és néha mellette tablet, de véleményem szerint, az ideális telefonméret a 4,7" lenne egy 8-9" tablet mellé.

Bár sokan vallják, hogy ki tudja váltani, de ez egyéni preferencia kérdése.
Sok olyan ember van aki pl. a galaxy note-ra hitte ki tudja váltani a kettőt, aztán egy kisebb telefon és tablet kombóval "távozott".

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2629) daniel909 válasza runner 125 (#2627) üzenetére


daniel909
addikt

szerintem nem. a képarány is jobb egy ipadnek + a méret is jobb. élvezetesebb rajta a böngészés pl.
most egy 5" telom van és sokkal jobb az ipadet használni böngészésre, alkalmazásokra...stb. annak lesz jó a szifon 6+ aki nem akar tabletet venni. fél megoldás, nem az igazi. de a semminél jobb.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2630) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Üdv.

Tanácsot szeretnék kérni. Ipad2 3G 32GB, ios712, a gép egy esetleges újraindítási kísérletnnél folyamatos reboot ciklusba esik. Van hogy 4-6szor is újraindulgat egymás után, majd egyszercsak (ismeretlen okból, és beavatkozás nélkül) sikerül elindulnia, viszont onnantól hibátlanul működik, stabil, gép látja, stbstb. Friss restore után is csinálja, illetve JB léte/nemléte sem tényező (legalábbis úgy tűnik). Ami még feltűnt működés közben, az az, hogy a wifi jelerősség mellett időnként hosszabb időre forog a spinning wheel, persze látszólag nincs rá oka. Hogy van-e összefüggés ez, meg a rebootosdi közt, azt nem tudom, csak eszembe jutott.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#2631) AXisBOLD válasza focvis (#2620) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi!

megbízható? Vaterával vannak bizalmi gondjaim... :/

(#2622) Xero: ok köszi!

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#2632) focvis válasza AXisBOLD (#2631) üzenetére


focvis
veterán

Én tőle vettem a vaterán az Airt január végén, ill. még valaki szintén innen a topikból kb. egy hónapja. Akkor előre kellett fizetni, most úgy olvastam, hogy személyes átvételt írt személyes fizetéssel.

(#2633) #99546112


#99546112
törölt tag

17-én jön a mindenkinek letölthetővé váló végleges IOS8!

[ Szerkesztve ]

(#2634) erdoke válasza Varlaisaran (#2630) üzenetére


erdoke
titán

A volt probléma furcsa, de valami specifikus hardver probléma lehet.
A homokóra iOS 7 bug, valami háttér letöltés után marad úgy néha, de nincs hatással semmire, legalábbis nekem nem tűnt fel.

A legjobb aláírás a héten

(#2635) DaTika


DaTika
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy választani tudjak mini és az air között. Azért nagy vacilálás számomra, mert mind akettőnek látom az előnyeit, meg a hátrányait, de sajnos ezek szituációfüggőek erősen, és érzésre mind a kettő előnyi és hátrányai ugyan úgy kijönnének.
Alapvetően sokat lenne hurcibálva, meg egyetemen használva, ebből adódóan arra gondolnék, hogy a kissebb a jobb. De mivel gépelve lesz rajta, meg olvasva sokat (és kommunikációra is lesz igencsak használva) jól tud jönni a nagyobb. Ugyan így, jobban jön a nagyobb, ha ne adj isten tartalomfogyasztok (sorozat/film/könyv/játék/stb), deviszont ha ezt úgy teszem, hogy közben mutogatom, meg viszonylag mobilisnak kell lenni (menni át másik előadóba/órára/kimegyek az udvarra) akkor meg a kissebb sokkal mobilisabbnak érződik.
Van itt bárki, akinek van kézzel fogható tapasztalata, hogy ilyen vegyes használat mellett melyik éri meg jobban?
Übereli-e a mini könnyebb hordozhatósága és "kompaktabbsága" az Air méretét és ebből adódó előnyeit?
Esetleg más szempontból, van-e még annyira "kicsi" az Air, hogy ne legyen érezhetően kissebb a mini?

Választ előre is köszi!

(#2636) aizen92 válasza DaTika (#2635) üzenetére


aizen92
addikt

Tökéletes a minin gépelni! Főleg majd ios8 és magyar kiosztással! Tartalomfogyasztásra tökéletes, túl nagy szerintem a az Air vagy a 4.

Pl a kis oldaltáskámba is elfér a mini, vagy egy vékonyabb mappatartómba is be tudom dobni óra után, és rohanni át a másik terembe :)

Egy laptop mellé már bocsássatok meg, de fölöslegesnek érzek egy pár collal kisebb kijelzőt.

(#2637) runner 125: +1!!

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2637) runner 125 válasza DaTika (#2635) üzenetére


runner 125
nagyúr

Korábban én már írtam erről, számomra a Mini mérete a tablet etalon, pont a mobil, kompakt méret miatt.
H szeretnél gépelni? Lerakva az asztalra, vagy kézben tartva? Mert pl vízszintes pozícióban, kézben tartva tökéletesen elérek minden karaktert a hüvelykujjaimmal, azért a 10"-on már erősen nyújtózni kellene.
Persze asztalra lerakva meg a 10"-nak lehet előnye, mivel nagyobbak a karakterek, kisebb a félreütés esélye, de úgy talán lassabban lehet gépelni.
Kikértheted a véleményeket, de a legjobban akkor jársz, ha elmész valahova és kézbefogod mindkettőt.

mod.

Köszi a fentebbi véleményeket, kíváncsian várom mindkét méretet, megnézem majd, persze melléjükhelyezve a rMini-t.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2638) DaTika válasza runner 125 (#2637) üzenetére


DaTika
tag

@(#2636) aizen92: Nincs laptop, ha lenne egyértelmű lenne, hogy a mini. :)
@(#2637) runner 125: A kérdés tökéletes, a válasz nem meggyőző. Mindkét helyzet teljesen elképzelhető, órán jegyzetelés asztalon, tokban, órák között padon kézben, tömegközlekedésen soha! :D Itthon meg ahogy esik úgy puffan ágyban akárhol. Szóval az ilyenek miatt nem tudom.
Volt már a kezemben mind a kettő, és a mini 8 coljára is rámondom, hogy tökéletes lehet, csak aztán megfogom az air-t, és arra is rá tudom mondani. Igazából a baj ott van, hogy nehéz eldönteni életszerűen előre, hogy az előnyök és hátrányok hogy viszonyulnak egymáshoz. Pl ha a mindennapokban 10col kezelhetetlenül nagy, de a 8col nem túl kicsi, akkor egyértelmű. Csak nem tudom, hogy ez mennyire van így.

(#2639) aizen92 válasza DaTika (#2638) üzenetére


aizen92
addikt

Asztalon szoktam viszonylag sokat gépelni vele.
Szerintem nagyon jól használható.
Előtte egy Nexus 7-en pötyögtem tökéletesen :)) Szóval 8"-on is kényelmes, pedig elég hosszú és vastagok az ujjaim.

De, ahogy runner kolléga javasolta, menj be egy iStyle-ba és próbáld ki ott mindkettőt! Az fog dönteni szerintem! :)

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2640) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Adott egy Air. Visszavittem gariba, mert a hangszabályzó gomb teljesen elromlott. Nem reagál semmire, és meg sem lehet nyomni. Egyből be is vették. Ilyenkor az Apple-nél mi az általános protokoll? Adnak egy újat dobozostól, vagy cserélik a hibás alkatrészt?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2641) erdoke válasza runner 125 (#2637) üzenetére


erdoke
titán

Én vízszintesen, két kézben gépelek iPaden már a 2 óta. A kis oldaltákámban az Air is elfér, a súlykülönbség valami 130 g. Minden sokkal jobban olvasható, általában függőlegesen tartva is, nem kell állandóan nagyítgatni és scrollozni.
Ha nagyon vékonyra és alig nehezebbre megcsinálják, én még az esetleges 11-12" verziój is elgondolkodok. Amíg belefér az oldaltáskába, és nem durván húzza jobban a vállam, addig nincs gond.

(#2640) adamssss
Eddig cseréltek refurbished példányra, a jövőben állítólag vegyesen oldják meg.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#2642) HardRic válasza adamssss (#2640) üzenetére


HardRic
addikt

Cserélik egy új, fóliás darabra az iPadet.

(#2643) Varlaisaran válasza erdoke (#2634) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Azt hozzáteszem, nekem új az iOS7, iPad1-ről ültem át pár napja ebbe, nem ismerem a bugjait, bár valami ilyesmire gyanakodtam titkon. Főleg hogy azóta megszűnt, de a lényeg hogy ez úgy nem hiba.
A reboot hiba meg... ahogy olvasgatom, sokaknál a JB utáni első rebootnál borul szét így, nade itt gyári felállásban is csinálja. Hardverhibát konkrétabban hogy értetted? Elvégre hibátlanul működik ha már felállt, erő is megvan, tölt, aksi is jó, gép is látja, bugzás sincs. Talán bootnál valamin fennakad, amin egy idő után, vagy bizonyos körülmények által valahogy véletlenül továbbmegy, és azért jó boot után, mert arra a valamire normál müködés közben már nincs szükség? Nem tudom így ennek van-e értelme, csak pár gondolat. Nameg hátha járt már így valaki.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#2644) adamssss


adamssss
veterán

Köszi srácok, de akkor minek van szerviz? :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2645) aizen92 válasza adamssss (#2644) üzenetére


aizen92
addikt

Nagyon régóta így van :)
ilyenkor szétkapják, amit te beadtál, majd az összeguberált alkatrészekből csinálnak egy refurbished verziót. ( ilyet mondjuk itthon soha nem láttam )

Amúgy nagyon nehéz sérülésmentesen megszerelni gondolom én.
Meg minek bajlódjanak vele heteket, meg tesztelni, hogy tényleg hibás, te meg közben toporogsz, hogy mi van a készülékkel.
Egyszerűbb újat adni. Ezek után gondolhatod, milyen drága a gyártási költség, ha minden alkalommal hozzád vágnak egy újat :)))

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2646) focvis válasza adamssss (#2644) üzenetére


focvis
veterán

Dobozt, töltőt nem adnak hozzá, csak a padot cserélik. ;)

@erdoke, aizen92: azt nem tudtam, hogy refurbished készüléket adnak, azt hittem zsír újat. Ezt biztosan tudod, vagy csak sejted? Mondjuk van benne logika.

[ Szerkesztve ]

(#2647) aizen92 válasza focvis (#2646) üzenetére


aizen92
addikt

Félreérthető bocsi!

Amit te beadsz, abból lesz refurbished én úgy hallottam. Te "zsír újat" kapsz.
De annyi féle pletyka kering ezzel kapcsolatban, legjobb lenne, ha egy ott dolgozó tisztába tenné itt a dolgokat :))

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#2648) erdoke válasza Varlaisaran (#2643) üzenetére


erdoke
titán

Van egy chip, ami tárolja a boothoz szükséges információkat, talán az haldoklik. Vagy a háttértárnak is lehet idevágó, elkülönített része, pontosan nem tudom. A lényeg, hogy van olyan vas a gépben, ami dedikáltan a bootolásért felelős, és ennek lehet valami baja. A JB egyébként könnyen belepiszkálhat ilyesmibe, bár az esetleges hardveres hibáért nyilván nem okolható.

A legjobb aláírás a héten

(#2649) Gadgetfan_ válasza DaTika (#2635) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ezen a dilemmán én is átmentem anno, végül döntött az, hogy az Airhez hamarabb lehetett hozzájutni, és így eldölt. Szerencsére, mert nekem ez volt a jó választás mint kiderült. Azóta többször is használtam minit, de mindig megállapítottam, hogy nekem az Air mérete ideálisabb.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#2650) DaTika válasza Gadgetfan_ (#2649) üzenetére


DaTika
tag

Szerintem nállam a megoldás az lesz, hogy Air lesz belőle, és ha úgy érzem, hogy nagy, és többet zavar mint segít, akkor meg leváltom mini-re. Úgy vélném, hogy könnyebben kijön az problémaként, hogyha túl nagy, mintha lehetne nagyobb. Legrosszabb eshetőségben megtudom, nekem melyik a jobb választás :)

És ezúton szeretném megköszönni mindenkinek a válaszokat! :R

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.