Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) #09634560 válasza python1 (#700) üzenetére


#09634560
törölt tag

Régi HM ujságból néztem vissza.
Köszi!! :R

(#702) Termi16 válasza Pgabor79 (#699) üzenetére


Termi16
őstag

Leírtam már nem egyszer a topikban, hogy plázákban kell nézelődni a nagy boltokban, pl MM vagy Saturn.

Az aréna plázában lévő saturnban most pl 95000ft-ért vettem zsír új, bontatlan JBL ES250PW subot, de volt JBL E szett 130-ért, ES szett talán 200-ért, Dali Concept szett 190-ért, Concept sub 80-ért stb...Az árak 10-15e Ft-tal magasabbak, ha nem viszel be vmi régi mütyürt leadni, de elfogadnak akár egy helyben vásárolt 600ft-os fülhallgatót is.
Sok helyen voltam, így most fejből nem tudom, hogy az ES80-at hol láttam 100-ért, lehet, hogy az is a Saturn volt.
Ja és amennyire tudom, ezek nem utolsó darabokra vonatkozó árak, tudnak beszerezni rendelésre is pár nap alatt, ha elfogyna a készlet.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#703) Pgabor79 válasza Termi16 (#702) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Szóval 250PW lett! :C Igen jó áron jutottál hozzá! :Y Amúgy hogy tetszik?

(#704) Festina86 válasza xtremetuning (#649) üzenetére


Festina86
tag

Tudom, hogy van két JL Audio-d, de hátha [link]
Amúgy semmi közöm a hirdetéshez (sajnos), de ez gyönyörű.

(#705) Festina86 válasza xtremetuning (#649) üzenetére


Festina86
tag

dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#706) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Javasoljatok nekem 200.000 körül jó házimozi összeállítást (erő+szett). Szinte csak mozi...és szeretném a legjobban elkölteni a pénzem. elsősorban tippeket várok, hogy merre érdemes elindulni hallgatózni...18-20nm

volt szerencsém? meghallgatni JBL Northridge szettet, egy onkyo 609-cel, northridge szubbal... nekem az is tetszett, úgyhogy nem nevezném magam audiofillnek... :D

minden tippet, ötletet szívesen veszek.

új, vagy használt nem lényeg

előre is kösz, aki hozzátesz

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#707) cotag válasza ginola (#695) üzenetére


cotag
senior tag

Egy ajánlást szeretnék, mi az amit már érdemes megvenni?

(#708) priusz válasza cotag (#707) üzenetére


priusz
aktív tag

Vegyél egy használt sztereó erősítőt egy használt hangfal párossal, vaterán egész jókat ki lehet fogni.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#709) cotag válasza priusz (#708) üzenetére


cotag
senior tag

Vennék én ott, de kaptam egy 50.000ft-os utalványt, amit egy műszaki kisáruházban kell levásárolnom.
Ezért csak új jöhet számításba:-(

(#710) priusz válasza cotag (#709) üzenetére


priusz
aktív tag

És mi ott a kínálat? Mondjuk így is azt mondom vegyél ott egy normális hangfal párost esetleg kábelt az 50-esből, és saját pénzből egy olcsó használt erősítőt külön. Jobban jársz mint egy olcsó "egybeszettel", szerintem.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#711) cotag válasza priusz (#710) üzenetére


cotag
senior tag

Rákérdeztem, és bármit lerendelnek nekem amit kérek.
Mit vennél ezért a pénzért?
Erősítő márkát, típust is írhatnál, ránézek a vaterán.. :R

[ Szerkesztve ]

(#712) spiky03 válasza #09634560 (#698) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi itt meg a másik helyen is. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#713) priusz válasza cotag (#711) üzenetére


priusz
aktív tag

Hangfalból mindenképpen valami állványosat:
pl. Tannoy Mercury V1
vagy Heco Victa 301
esetleg: Proson Stadium 6

Ha tudsz mindenképpen menj el hallgatózni egy nagyobb áruházba mert itt bárki ajánlhat bármit ha a te fülednek nem tetszik!

Erősítőből: Rotel, Nad, Cambridge Audio, Marantz

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#714) cotag válasza priusz (#713) üzenetére


cotag
senior tag

Köszönöm!!!

(#715) Termi16 válasza Pgabor79 (#703) üzenetére


Termi16
őstag

Igen! :)

Használtam kaphattam volna jobbat, de nem volt se időm se kedvem vidékre utazni hallgatózni, így nagyon kézenfekvő lett ennyiért az ES250.

Még bejáratós, de nincs vele semmi baj. Végre nincs idegesítő brummogás, csak akkor szól, ha kell, de akkor keményen. Bár ebbe a szobába nagyon nagy, 1/3 hangerőn is soknak érzem néha.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#716) xtremetuning válasza Festina86 (#704) üzenetére


xtremetuning
addikt

Köszönöm, tényleg nagyon szép, de a hangja nem nagyon közelíti meg a JL-ét... :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#717) Pgabor79 válasza Termi16 (#715) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Mekkora szobában használod? Nálam is 1/4-en áll a hangerőszabályzó, pedig én nagy térben használom! Madzag nélkül is tesztelted? Te észrevettél valami különbséget a hangzásban? Én nem találok számottevő differenciát a két átvitel között... Hány Hz-en vágod a többi dobozt?

[ Szerkesztve ]

(#718) Termi16 válasza Pgabor79 (#717) üzenetére


Termi16
őstag

18-19nm, szóval tényleg kicsi...
Nem teszteltem kábel nélkül, úgy voltam vele, hogy ha már vettem 6000ft-ért subkábelt a kácsában, akkor menjen arról :) De majd ha összeállt minden és lesz időm, akkor kipróbálom.

A frontokat 60hz-en vágom, bár bírná a 40-et is. A hátsók és a center 80-on vagy 100-on vannak.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#719) T-Tboy


T-Tboy
tag

Pár napja el vagyok itt maradva, nem olvasgattam (autó hifi projekt, beszerzések, tavasszal újítani kell a rendszeren picit és átkötözgetni-átépíteni ezt-azt). ;)

Szabikaa20, mi a szitu, bejáródott már a diy subod? :) Hogy vagy vele megelégedve? Reflex már a láda vagy még mindig zárt?

Stubi28, mi a helyzet a használt db.-okból vett rendszereddel, hogy tetszik? :)

[ Szerkesztve ]

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#720) smog85


smog85
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy JBL ES100-hoz milyen erősítőt ajánlotok? 50/50% használom zenére illetve házimozira. Valami olyasmi kellene gondolom ami meg is hajtja, de 230K-nál nem szeretnék többet költeni és valami újabb kellene amibe már van minden...?!

Én a Marantz SR60005 gondolkodtam... ,de ez csak egy gondolat

(#721) priusz válasza smog85 (#720) üzenetére


priusz
aktív tag

Általánosságban a JBL hangfalak a Harman/kardon erősítőkkel jól párosíthatók (mivel egy cégcsoport), én ezek tájékán nézelődnék.

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#722) Szabikaa20 válasza T-Tboy (#719) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát járatom őt mikor csak lehetőségem van rá! :) Nem értem mit akarsz ezzel a "diy"-el mondani??? :Y Igen már reflex!!!Nagy megelégedésemre! :DD

(#720) smog85:Denon AVR-2312

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#723) Szabikaa20 válasza smog85 (#720) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Itt van ez is! Denon AVR-3311...25k val drágább,de jobb!!!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#724) smog85 válasza priusz (#721) üzenetére


smog85
csendes tag

Azt mondják, hogy a H/K-ból JBL-ES100hoz nem biztos hogy jó választani 1 dolog miatt, mert amit ajánlanak hozzá az a H/K 460, de az 8Ohm-on csak 60W 6Ohm-on már tökéletes lenne de a JBL 8Ohm-os. A H/K 365, meg már egyáltalán nem tudja állítólag a leírtakat! Szóljatok ha tévedek vagy hülyeségeket írok. Csak külföldi olvasgatásból szerzett infóim vannak és még a nyelv tudásom is hiányos. Google a barátom volt! :)

(#722) Szabikaa20: Ez egy nem rossz választás, elgondolkodtató! Ez a széria csak a 2311 8ohmon, 5.1-be tudja a 97W-ot külföldi teszt alapján ahol a H/K 460 8ohm-on 5.1-be csak 60w-ot tudott...
Köszönöm!

(#725) Termi16 válasza smog85 (#724) üzenetére


Termi16
őstag

Hülyeségeket írsz, 1. hsz-t ajánlom tanulmányozásra.

Ahogy írták is már, JBL-t és a H/K-t ugyanaz a cég gyártja, ennél több szerintem nem kell.

UI.: Ennyire nem kell foglalkozni a wattokkal sem, az AVR460 bőven megfelelő egy ES100 meghajtásához.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#726) smog85 válasza Szabikaa20 (#723) üzenetére


smog85
csendes tag

THX! és neked is (#725) Termi16

(#727) priusz válasza smog85 (#724) üzenetére


priusz
aktív tag

Nem kell elveszni ennyire a wattokban (marketing), hidd el elég lesz bármelyik egy normál méretű nappaliba. Inkább a hangkarakter megtalálására feküdj rá, menj el valami nagyobb üzletbe és hallgasd meg őket. Nincs ilyen, hogy legjobb legfeljebb a te fülednek a leghallgathatóbb.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#728) smog85 válasza priusz (#727) üzenetére


smog85
csendes tag

OK! Köszi

(#729) T-Tboy válasza Szabikaa20 (#722) üzenetére


T-Tboy
tag

DIY = do it yourself, ami kb. annyit tesz, hogy csináld magad. S Te magad csináltad a subod (nem gyári aktív vagy passzív), ezé diy. ;)
Jól néz ki, járasd csak, örülök, hogy bevált, s tetszik Neked amit művel! :)

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#730) fenix


fenix
csendes tag

Helo megéri megvenni 1 YAMAHA YST-SW315 subot 35e ft ért.

(#731) Szabikaa20 válasza smog85 (#724) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mondjuk az igaz hogy a H/K gyártja a JBL-t!Ugyanúgy a Crown,AKG,DBX Pro,BSS Audio,Lexicon Pro,Soundcraft,Studer stb. is mind a Harmann cég gyártja!

(#729) T-Tboy:Jaj igen!De még nem teljes!A kúp lábakmég hiányoznak és egy rendes kábel! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#732) Ed Parker válasza Termi16 (#725) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért ez így ebben a formában nem igaz.
A Harman International tulajdona a Jbl és még sok más cég.
De két külön márka.

[ Szerkesztve ]

(#733) T-Tboy válasza Szabikaa20 (#731) üzenetére


T-Tboy
tag

Ezek már csak "apróságok, részletkérdések". :)

https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/HazimoziRendszerem https://picasaweb.google.com/111822365420432090661/CarHiFi

(#734) Termi16 válasza Ed Parker (#732) üzenetére


Termi16
őstag

Azért a lényeg érthető, nem? :P
Köszi a pontosítást.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#735) Relaxing


Relaxing
tag

Egy kis nyálcsorgatás:

http://istenbizony.hu/2012/01/audiofil-enterieur/#more-%20%20%20%2093679

Bakker - micsoda gubanc!

(#736) sensei41


sensei41
csendes tag

Egy gyors kérdés gyors válasz reményében.Mivel kell,vagy mivel a legjobb a tv-t és az erösitöt öszekötni?tv 50col plazma,erösitö denon.

(#737) Szabikaa20 válasza Relaxing (#735) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Isten bizony,hogy ilyet én is elfogadnák! XD :D

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#738) #09634560 válasza sensei41 (#736) üzenetére


#09634560
törölt tag

Optikai.

(#739) sensei41 válasza #09634560 (#738) üzenetére


sensei41
csendes tag

Kösz!!..na az nincs itthon!

(#740) Ed Parker válasza #09634560 (#738) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hdmi az nem?

(#741) rolo76


rolo76
csendes tag

Sziasztok!
ajánlottak használtan egy Wharfedale Power cube 8+ aktív mélynyomót.
Ez Jó lehet VSX-921-hez 20nm- en
Mit kell nézni egy használt mélynyomón?
Kb mi a reális ára amit adni lehet érte? (30k kérnek)
Előre is köszi :F

(#742) knorbi77 válasza Relaxing (#735) üzenetére


knorbi77
tag

Azért az úgy ja:D

(#743) knorbi77


knorbi77
tag

Akik még emlékeznek a mélyhang problémáimra tegnapról, olvasgattam cikkeket és helyezgettem a hangfalakat, ma pedig egy filmnézéssel rádöbbentem, hogy nincs gond a hangfalakkal és az elhelyezéssel(mostmár), azthiszem az erősítőnél kell keresgélnem. Megnéztem egy zenékkel telepakolt (Street Dance 3) filmet, és elképesztő mélyhangok voltak minden egyes zenénél, effektnél, még amikor csak a háttérben szólt és beszéltek akkor is. Viszont ezek a mélyhangok csak akkor jönnek elő, amikor filmet nézek (PS3-on) és az erősítő átkapcsol Dolby Digital-ba. Valakinek van esetleg ötlete hogy a Denon AVR-1306-os erősítővel hogyan lehetne zene közben olyan mélyeket kikényszeríteni mint Dolby módban? Minden módot kipróbáltam már de egyik sem jó(DD Pro Logic II zene/film, DTS módok, Stereo, Direct...), a Dolby pedig csak akkor aktív amikor film megy(nyilván a film hangformátuma miatt)..Köszi előre is!

Szerk.:Valahogy olyan, mintha film közben tudná hogy nincs mélynyomó, ezért a frontokra terheli rá a feladatot, zenénél pedig mintha nem tudná..pedig beállítottam. Zene közben egyébként a membránok ordító hangerő mellett is csak épphogy rezegnek, mozgásnak nyoma sincs egyik számnál se, film közben ugrálnak...

[ Szerkesztve ]

(#744) ginola válasza knorbi77 (#743) üzenetére


ginola
addikt

Ismerősömnek is volt ilyen problémája, rájöttem, hogy a hangszórókábel nem volt helyesen bekötve, én ezzel kezdeném első körben, bár nem hiszem, hogy ez a gond, sztereóra lehet külön erősítőt vennék.

(#745) #09634560 válasza Ed Parker (#740) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nos, nem írta, mire kell. De itt ugye elsősorban a hanggal foglalkozunk, ha nem irja meg egyértelműen és világosan.
Én egyértelműen arra gondoltam hogy hang kinyerésére kell, arra pedig optikai a megoldás, mivel a HDMI-n legtöbbször csak sztereó megy visszafelé (irtak többen hogy sikerült DD-t kinyerni onnan de amig nem látok-tapasztalok addig nem hiszek).Videotovábbításra egyértelműen HDMI,mivel az optikai messze nem továbbít képet,az semmilyen formában nem kérdéses. Ha nincs HDMI akkor komponens de ezt engedélyezni kell legtöbbször a menüben arra pedig jó addig a kompozit (sárga)..

(#746) Ed Parker válasza #09634560 (#745) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja ok,csak egy tipp volt.

Ha már témánál vagyunk,megtudnád mondani a koax miért jobb az optikainál?
Mert koax sajna nincs a bd-men :(((
Pontosabban akkora különbség van két digitális jel között? :F

[ Szerkesztve ]

(#747) spiky03 válasza Relaxing (#735) üzenetére


spiky03
veterán

Mik azok a teknősök a pórázon? :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#748) rolo76


rolo76
csendes tag

Köszönöm!!!!!!!!!!!!! :((( :((( :(((

(#749) gorbep válasza rolo76 (#741) üzenetére


gorbep
senior tag

Egy kicsit sokallom!

Nézd meg ezt: [link]

Hááát ......, megnézni? A sugárzó állapotát mindenképp. Nincs -e membránsérülés, gumiperem ép -e, Folyadéknak nyoma? (Túlbuzgó felmosó takarítónő.....) Meg vigyél valami teszt lemezt, amin van szinuszos beállító jel le egész 20Hz-ig. Hallgasd meg, nem torzít -e !!!!

Most ennyi jutott eszembe.......

Ja meg az eredeti sugárzó van e benne! Láttam már érdekes cserét!!!!

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#750) gorbep válasza rolo76 (#748) üzenetére


gorbep
senior tag

vagy ezt:

[link]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.