Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Incubus válasza V.T. (#950) üzenetére


Incubus
tag

netdepo-n vetted?
Típushiba?
55e HuF a netdepo-n most

(#952) V.T. válasza Incubus (#951) üzenetére


V.T.
aktív tag

Mediamarktbol rendeltem mert ott meg volt keszleten 55be vettem en is. 3 ev garival. Elotte edigitalbol akartam de 1 het mulva toroltek a rendelest mert nem tudtak szerezni. Mediabol megrendelve 3 nap mulva a kezemben volt. Nem tudom hogy tipushiba e de elkepzelheto.
csak kikapcsolt allapotban dugdostam bele hdmit es hangfalakat is.

[ Szerkesztve ]

(#953) BBéci válasza Incubus (#949) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos annyi pénzért nem adnak jobb minőségű, új házimozi erősítőt. Rendkívül szerény képességű készülék, ennél többet nem érdemes mondani róla. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#954) taknyí válasza fox64 (#945) üzenetére


taknyí
senior tag

"ki és be nem kapcsol együtt az erősítő és a tv" megoldódott már? :F

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#955) fox64 válasza taknyí (#954) üzenetére


fox64
tag

Hát sajna azt nem tudtam megoldani..

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#956) barcasattila


barcasattila
csendes tag

[klipsch-refrence-r-24f]
mi a véleményetek erről? ebben az árban valóban a legjobb vétel?

(#957) taknyí válasza fox64 (#955) üzenetére


taknyí
senior tag

link :K

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#958) sakal83 válasza barcasattila (#956) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem ennyiért csapj le rá de rögtön:)

Nem annyira durva, de ennyiért kiváló vétel

(#959) Incubus válasza BBéci (#953) üzenetére


Incubus
tag

Azt mondod felejtős?
Akcióban mi az amit érdemes most leütni?

(#960) fox64 válasza taknyí (#957) üzenetére


fox64
tag

Ez volt a probléma hogy énis így állítottam be,pluszba még ha a simple link be van kapcsolva akkor néha kihagy a hang ha dd vagy dts hangal nézek valamit.

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#961) sakal83 válasza barcasattila (#956) üzenetére


sakal83
addikt

bár, ahogy hallottam mozira jó, zenére nem az igazi

(#962) BBéci válasza Incubus (#959) üzenetére


BBéci
titán

Nem felejtős, mert újonnan, annyi pénzért, nem kapni jobbat.
Fogalmam sincs, mit kínálnak a használtcikk piacon, azt folyamatosan, napi több alkalommal kell figyelni. 50-60000 forintért olyan 4-5 éves erősítőket szoktak árulni, amik új korukban 150-200000 Ft-ba kerültek. Hangminőségben nem maradnak el a mai, ugyanannyiba kerülőktől, csak szolgáltatásokban, pl.: Spotify.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#963) Jaded válasza taknyí (#957) üzenetére


Jaded
senior tag

Ilyesmi leírás engem is érdekelne. Csak nekem Samsung H6200-as tv-m van Pioneer VSX-424-gyel. A tv-n rámegyek az Anynet+-ra, Írja, hogy a konfiguráció kész, fel is ismeri az erősítőt, viszont a ki-be kapcs nem megy. Max annyi hogy az erősítő átkapcsol tv bementre, ha a tv távjával veszem le a hangot, akkor ugye az erősítőn veszi le a hangot, ugyanez az erősítő saját távjával is megy. Nem tudom, hogy az erősítő vagy a tv nem tudja.

Renault Megane IV Limited

(#964) fox64 válasza Jaded (#963) üzenetére


fox64
tag

Tudja mindkettő,csak nemtudnak valami miatt komunikálni,ha elolvasod az erősítő füzetét,szerintem a tiédhez is odaírták hogy nem 100% a működés.

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#965) Bubo0530


Bubo0530
csendes tag

Hali
Az normális dolog hogy nem hallok sok különbséget egy wharfedale dia 9.6
és egy heco music style 500 között??
melyiknek kéne jobbnak lennie ?

(#966) BBéci válasza Bubo0530 (#965) üzenetére


BBéci
titán

Az a jobb, amelyiket annak hallod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#967) Bubo0530


Bubo0530
csendes tag

a heco kicsit selymesebb vagy nem is tudom hogy mondjam lágyabb a Wharfedale kicsit dögösebb mélyebb.a heco jobbnak tűnik csak megéri 100 pénzért 4 év garival .
mig a wharfadele valami tuningot kapott illetve az eggyik hangszórót peremezni kell 50ért.

(#968) csilisz


csilisz
tag

Sziasztok!
Abszolút analfabétaként a témában házimozi vásárláshoz kérnék segítséget . Egy 5.1es szettet szeretnék erősítővel együtt. Filmnézés a fő felhasználás, zene csak házibulik alkalmával szólna (de az alkohol megszépíti a hangzást, szóval maradjunk a filmeknél :B ). A húzós, vagy mulatságos rész az ár, amin feltételezem szinte csak kínotokban tudtok nevetni, egészen konkrétan 70e körül kéne kijönnie. Nem tudom egyáltalán lehetséges-e ennyiből, az itt olvasottak alapján. Természetesen használtban gondolkozok. A szoba nem hatalmas kb. 6*4m, de tekintve hogy a hangerő is szempont házibulik miatt, feltételezem szatelit hangszórók nem lennének az igaziak. Minden infónak örülök amin legalább el tudok indulni. :R

Előre is köszönöm a segítséget:
Kornél

[ Szerkesztve ]

(#969) BBéci válasza csilisz (#968) üzenetére


BBéci
titán

Annyiból csak szatellites bögreszettet kapsz. A legolcsóbb új házimozi erősítő, amit meg szabad venni, az kb. 55000 Ft. Ahhoz durván 120-140000 forintos 5.1 hangdobozszett passzol. Ezen felül, kábelekre is kell valamennyit (10-12000) forintot költeni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#970) #98221312 válasza fox64 (#904) üzenetére


#98221312
törölt tag

" hdmi kábellel összekötöttem mindent,tv távirányítóval a hangerőt tudom állítani de ki és be nem kapcsol együtt az erősítő és a tv,hdmi-arc mindkét eszközön be van állítva."

Én is ezzel a problémával küzdök, sajnos az ARC csak arra szolgál, hogy a tv hangját hdmi-n keresztül plusz kábelezés nélkül ki lehet erősíteni.

(#971) fox64 válasza #98221312 (#970) üzenetére


fox64
tag

Köszi,erre rájöttem pár perc kapcsolgatás után,ha kikapcsoltam már a hangerőt se állította.
Nálad milyen márkák nem szeretik egymást?

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#972) #98221312 válasza fox64 (#971) üzenetére


#98221312
törölt tag

Sony KDL-HX750 tv, és Pioneer VSX 324 erőlködő.
Magyarul ha tv-t akarok nézni, 3 eszközt kell külön külön kapcsolni: TV, Erősítő, Beltéri egység...:( :O

[ Szerkesztve ]

(#973) BBéci válasza #98221312 (#970) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben minden szabályosan, normálisan működik, a HDMI összeköttetés a CEC funkció segítségével ki-be kapcsolja a készülékeket. Az igaz, hogy nem az ARC-hez tartozik, mert ahogy a nevében is benne van (Audio Return Channel), annak egyetlen feladata a TV hangjának erősítőbe juttatása.
Sajnos előfordul, hogy nem képesek együttműködni a készülékek, pedig kutya kötelességük lenne. Nálam egymást váltják az erősítők, a TV viszont fix, egy Panasonic GT60. A többséggel szépen, előírás szerint dolgozik a TV, némelyiknek még hangot sem ad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#974) Scytale


Scytale
csendes tag

Sziasztok! Egy kis tanácsra lenne szükségem, hogy merre induljak a mostani rendszerem fejlesztésével.
Jelenleg egy Yamaha RX-V730 erősítőm van, amit egy wdtv live medialejátszóról hajtok optikán. Hangkeltőként egy ilyen szett van rádugva: [link]
A problémám, hogy gyenge a hangja a rendszernek. A beszéd hangot alig érteni, még úgy is, hogy a center +5dB-re van állítva. Nagyobb hangerőnél vagy erőteljesebb jeleneteknél teljesen szétesik a hangzás és térhanzás élmény se nagyon van.
Próbaként rádugtam egy Genius 5.1-es szett (Genius SW-HF 5.1 5005) hangszóróit, ami mellett már kijön, hogy elég doboz hangúak a Yamaha-k, és a beszéd is jobban érthető lett.
Az erősítővel sincs minden rendben, mert bekapcsolás után van, hogy 1-2 csatorna nem szól, csak ha teszt közben felhangosítom.

Merre lenne érdemes elindulni a fejlesztéssel? Először az erősítőt vagy a hangszórókat cseréljem?
Kéne egy új erősítő, amin már van HDMI, hogy kezelje a HD hangokat. Használt 50-60eFt körüliben gondolkozom.
Az újabb erősítőkön vagy beszédhang kiemelés, vagy valami normálisan működő normalizálás funkció?
Egyszer majd kellenének új hangdobozok is. 20nm szoba kb fele a "nappali" rész, úgyhogy nagy álló dobozokat szerintem nem lenne célszerű berakni.

[ Szerkesztve ]

(#975) Dorian válasza Scytale (#974) üzenetére


Dorian
félisten

Ezek sajnos igen jellemző minőségi problémák az olcsó házimozinak csúfolt szetteknél.
A hangfalszettet cseréld annyival jobbra, amennyivel a pénztárcád engedi, akár első körben sub nélkül.
Az erősítőnél esélyes, hogy relé oxidációs probléma van, ez nem olyan sok pénzért orvosolható.
HD hangoknak ilyen 1-200 ezres dolgoknál semmi értelme, egyszerűen nem érik el azt a minőségi szintet, amin kihallható lenne a felbontás többlet. A HD hangú filmeket kezelik a nemhádés erősítők is, emiatt nem cserélnék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#976) Norbi 72 válasza Scytale (#974) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ezt a Canton szettet ajánlom meghallgatásra.De ha bármit is veszel,vidd el a vasadat is a tesztre.

(#977) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Sziasztok!

Panelban használ valaki 5.1-es szettet? Mennyire durván hallatszik át a szomszédba?

PSN ID: RemiFungus

(#978) MasterMark válasza Remi1234 (#977) üzenetére


MasterMark
titán

Eddig csak egyszer jöttek le fentről, de akkor a normálisnál direkt hangosabbra raktam, és egy koncert film volt. :)

Egyébként biztosan áthallatszik. Viszont én is lehallom reggel a tévéjüket amit bömböltetnek a híradón.

De ha elég jó rendszered van / lesz, az halkan is jól szól. Szerintem normális hangerőn, nem lesz probléma.

Ja és még valami. Az ilyen egybe gagyi szettek inkább hallatszódnak át jobban, mivel az csak ordítani tud.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#979) Remi1234 válasza MasterMark (#978) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Mindenképpen normális szettet szeretnék. De előtte jól körbe kell járnom, mert nem szeretnék feleslegesen több 100k-t kidobni az ablakon. Fölöttem nem lesz szomszéd csak az egyik oldalon, meg alattam :)

A válaszod alapján, akkor ezek szerint nem kell bömböltetni egy normális rendszert, hogy élvezhető 5.1 hatást nyújtson?

PSN ID: RemiFungus

(#980) MasterMark válasza Remi1234 (#979) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosan.

Switch Tax

(#981) Dorian válasza MasterMark (#980) üzenetére


Dorian
félisten

Persze bömböltetni még jobb :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#982) Ragadozó válasza Remi1234 (#979) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nyugodtan beruházhatsz, többen használnak a fórumon hasonló lakásban házimozit... :K

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#983) robi1979


robi1979
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék:

Adott egy Pioneer VSX-424es erősítő, van előlapi usb portja, ám sehogy nem tudom működésre bírni. 16gb-s pendrive-al próbáltam, FAT32-re formázva, de azt írja hogy NO DEVICE. Hogy lehet ezt működésre bírni?

(#984) donjohnson válasza robi1979 (#983) üzenetére


donjohnson
addikt

pedig működnie kéne fat32-vel. esetleg másik pendrive?
mit raktál rá? mp3-at, flac-ot?

ha mappába raktad, akkor próbáld meg simán a fájlokat a gyökérkönyvtárba másolni.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#985) robi1979 válasza donjohnson (#984) üzenetére


robi1979
aktív tag

Fat32, lemezfoglalási egység: 8192 bájt, így formáztam, és 16 gb. Sima, egyszerű mp3-at raktam rá és gyökérből sem viszi - NO DEVICE - és már 2 pendrivvel is próbáltam meg egy 300gb-s mobil rackkel. Nem tudom mi lehet vele a gond?!

[ Szerkesztve ]

(#986) Jaded válasza robi1979 (#985) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem egy 8gigást simán visz, mindenféle trükközés nélkül.

Renault Megane IV Limited

(#987) #54715584 válasza robi1979 (#985) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem 4096-nak kellene lennie a foglalási egységnek? Vagy az NTFS-nél van?

(#988) johnywalker


johnywalker
őstag

Formázás előtt alapértékre kell állítani a foglalási egységet, manuálisan nem kell piszkálni.De az is lehet, hogy a 16gigás egységet már nem tudja kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#989) MasterMark válasza #54715584 (#987) üzenetére


MasterMark
titán

Az NTFS-nél van és kilobájt, ez pedig csak bájt, és FAT-nál ez az alapértelmezett.

Switch Tax

(#990) beneszoo


beneszoo
újonc

Sziasztok!

Ki melyik erősítőt ajánlja inkább, esetleg valami hasonló ebben az árkategóriában.

A választásom az alábbi kettőre szűkült eddig:

Denon AVR-X1100

Onkyo TX-NR636

Árban most már megegyeznek és ahogy néztem tudásban is. Tudtok benne segíteni?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

Üdv

(#991) #09634560 válasza beneszoo (#990) üzenetére


#09634560
törölt tag

EgyértelmŰ Onkyo!! Denon 2x00-ekkel van pariban de moziban jobb.. és zenén ez az Onkyo sem vérzik el..

(#992) #09634560 válasza robi1979 (#985) üzenetére


#09634560
törölt tag

szerintem pont a foglalási egységggel rontottad el vedd a legkisebbre, küllönben nagyok lesznek és nem tudja értelmezni se..

(#993) #09634560 válasza Remi1234 (#979) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én mindenképp használt nagyvasat keresnék panelba, mert azok kis hangerőn is dinamikusan szolnak. pont nem kell bömböltetni. És van bennük éjszakai opcio is (igaz csak Dolby Digitalnaál mükszik de az avi filmek 95 %-a ilyen).

(#994) #09634560


#09634560
törölt tag

Kis helyen elfér vezetéknélküli hátsókkal.. Sony természetesen hallottam azért ajánlom.. bögreszetteken tulmutat hangjával, tudásával és panelben is elmegy csak a mélyből elég sokat kell levenni az általam tesztelt példány szerint.

(#995) Remi1234 válasza #09634560 (#994) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Köszi a tippeket. Viszont a linket javitsd kérlek :)

Egyébként én is elkezdtem a 636 felé húzni. Rossz irányba kapirgálok?
Hangsugárzókból inkább a szatelitek körül keresgéljek, vagy a nagyobb álló ,,dobozosok" között? Azért is gondoltam egyébként az Onkyora, mert akkor lehet csinálnék egy álmennyezetet ahova besüllyesztenék még egy párat, és akkor ki lehetne próbálni ezt a csoda Atmost. Már ha van egyáltalán ilyen tartalom.

Egyébként valami ilyesmi lenne a szoba elrendezése: [link]

PSN ID: RemiFungus

(#996) beneszoo válasza #09634560 (#991) üzenetére


beneszoo
újonc

Köszönöm a választ. Bár kicsit túl sok volt a rövidítés és még nem vagyok igazán benne. :) Igazából 50/50 arányba használnám mozira és zenehallgatásra is. Ami a Denon-ban megtetszett azaz, hogy talán moziban többet tud nyújtani, plusz két optikai bemenet.

(#997) Ragadozó válasza beneszoo (#996) üzenetére


Ragadozó
Ármester

jobb az onkyo, azt írta, mint a te általad kinézett denon...a 2-es kezdődő jelzésű denonokkal van egy kategóriában az onkyo..remélem érhető voltam :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#998) beneszoo válasza Ragadozó (#997) üzenetére


beneszoo
újonc

Így már tiszta, köszönöm. :)

(#999) johnywalker


johnywalker
őstag

Tudnátok ajánlani sztereó hangfalszettet, elsősorban használt érdekel, 50E Ft környékén?Pesten vagy környékén, nem baj ha erősebb, széles hangfrekvenciás.

(#1000) BBéci válasza johnywalker (#999) üzenetére


BBéci
titán

Itt érdeklődj, ez házimozis topik!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.