Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) BBéci válasza majnz (#449) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell bemutatni a HKTS 35-öt, ismerem. ;)
Szerintem a Pro Logic IIz az egyik legértelmetlenebb mókusvakítás. Többet ront a hangon, mint amennyi pluszt ad hozzá. Ha ilyesmire vágysz, akkor Dolby Atmos legyen.

(#450) MasterMark
Elfektetve? :Y

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#452) majnz válasza BBéci (#451) üzenetére


majnz
tag

nem fogok egy atmosért lecserélni mindent, annak semmi értelme:)

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#453) BBéci válasza majnz (#452) üzenetére


BBéci
titán

Miért kellene mindent lecserélni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#454) majnz válasza BBéci (#453) üzenetére


majnz
tag

mert az erősítő nem tudja a hangfalak meg nem olyan kialakításúak:)

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#455) MasterMark válasza BBéci (#451) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

majnz: Nem mindegy? :DDD Jól néz ki.
Vagy akkor simán csak Dolby aztán kész, de pont Pro Logic. DTS-ből se DTS Neo-s a tábla ha jól látom.

Switch Tax

(#456) majnz válasza MasterMark (#455) üzenetére


majnz
tag

az sima dts:) majd leragasztom szigetelőszalaggal a pro logicot:D

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#457) BBéci válasza majnz (#454) üzenetére


BBéci
titán

Mivel azt írtad, vennél még két hangdobozt, azok lehetnének az Atmos plafonsugárzói. Erősítő valóban másik kellene, de az előrelépés sosem árt.
A Dolby Atmos és a Pro Logic IIz teljesen más dimenzió, nem említhetők egy napon. Engem konkrétan büntetni lehetne a IIz-vel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#458) majnz válasza BBéci (#457) üzenetére


majnz
tag

Nincs még egy éves sem az erősítő, maximum meghibásodás esetén cserélek. Egyébként a tv hangszórói után elég nagy előrelépés volt a szett:)

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#459) mhmpista válasza BBéci (#457) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Hát nemtudom, nekem llz van és szerintem hoz a hangon.
Aki hallotta nálam az is ezen a véleményen volt.
Persze az Atmos tényleg jobb, de tágítja a teret a llz is.
Ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#460) BBéci válasza mhmpista (#459) üzenetére


BBéci
titán

Ne felejtsd el, hogy a IIz analóg és mátrixolással kreál magassági csatornát, tehát nem natív. Nincs benne a diszkrét jel a film hangsávjában. Mű, kamu, stb.
Ezzel szemben az Atmos valóban pluszt ad. Amíg nem tapasztaltam, erősen kételkedtem benne.

(#458) majnz
A TV-k hangszóróinál egy 15000 forintos Genius aktív hangdobozpár is jobb, ne ahhoz viszonyíts. Itt házimoziról van szó!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#461) majnz válasza BBéci (#460) üzenetére


majnz
tag

Értem miről beszélsz, csak általában mindig ugyan az a helyzet hogy van jobb... szétfúrhatnám a mennyezetet azt felaggathatnék rá 38 darab hangszórót is, azt 2 hónap múlva jön egy új szabvány azt szedhetek le mindent, értelmetlen parasztvakítás mind, és értelmetlen költekezés...de egyébkéntis túllépi a belépő szintet. Visszatérve a plI-re vagy a plIz-re, adott egy régi film AC3 2.0 192, mi lesz ezen rosszabb ha a hangot szétkeveri nekem több csatornára mikor már a forrás is szar? Lehet eszeveszettül előrefele lépkedni, és egy új vita tárgy az eredeti vagy a szinkron téma, de ebbe nem akarok belekezdeni, még a dts is ritkaság számba megy magyar nyelven, nem beszélve a hdmaster vagy a truehd-ről. ami szintúgy nem belépő kategória még.

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#462) mhmpista válasza BBéci (#460) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Persze tudom, kikeveri és kamu, de szerintem egész jól hozza.
"THX Demo Disc Dolby TrueHD DTS-HD Movie Clips Cinema Test" Ezzel szoktam a leginkább tesztelni.
Hero : Arrows 5.1
Hero : Blue Room 5.1
Ezeknél a jeleneteknél kifejezetten jól keveri le.

Az Arrowsos jelenetnél tényleg fentről hallom érkezni a nyilakat. A Blue Roomnál pedig a dübögés érezhetően tágabban érkezik. MS906 os hangfalaim nem túl magasak viszont a surroundok elég magasan vannak. Lehet az is számít. Nélküle egy síkban hallom a hangokat, llzvel pedig fentről is zár a tér. Mivel eléggé (120hz) megvágom a High hangszóróknak adott hangot és az erősítő is mintha csak a tüskéket adná le nekik, így mint egy effekt hangszóró, olyan.
Biztos van az a szint ahol nem számít. Lehet az erősítő márkája is számít, bár az algoritmus gondolom adott. Belépő szinten jó a több hangszóró, van értelme a fejlesztésnek, nem hiába az atmossal is erre fele mozdultak.
Nekem is bejön az atmos, idővel én is arra mozognék. Ott is az ajánlott először a high pozíció kitöltése és utána a plafon. 9.1 nagyon bejönne. :)

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tudom ez csak "parasztatmossz" ;] de egy próbát megér a kísérletezni vágyóknak. Én sem gondoltam hogy megtartom, aztán mégis megtartottam.

[ Szerkesztve ]

(#463) BBéci válasza mhmpista (#462) üzenetére


BBéci
titán

Engem kielégít az 5.2, nem érzem hiányát semmiféle magassági hangsugárzónak, De mivel mindenfélét tesztelek, van tapasztalatom Dolby Atmossal, DTS-Neo és a Pro Logic különféle változataival.
Az Atmosos erősítők képesek mindenből ál-, vagy mű Atmos hangzást kreálni, de úgy még véletlenül sem nézek végig egy filmet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#464) luckyman


luckyman
aktív tag

Urak, létezik olyan vállalható hangú, emberi áron kapható 5.1-es cucc, akár bögreszett is, amelyik a surrondokat vezeték nélkül szólaltatja meg? Én már nem akarok többé kábelezni, meg vagyonokat költeni. Költöttem eleget 2000-2001-ben, azt tavaly és előtte számoltam fel, de valami csak kéne.

Ja, és lejátszó nem kell bele, kielégít a tv beépítettje.

[ Szerkesztve ]

(#465) cent11


cent11
csendes tag

Üdv, mindenki !
Egy kis segítséget szeretnék kérni mert teljesen tanácstalan vagyok(meg nem is nagyon értek hozzá).
Filmhez, zenéhez és játékhoz keresek hangrendszert maximum 130ezer forintig,
Nézegettem már néhányat például most épp ő [link] a kiválasztott , de nem szeretnék mellényúlni mert hosszutávra kellene.
A válaszokat, bárminemű segítséget előre is köszönöm. :R

XBO GT:G Mike97 Steam : G Mike97 Oculus: GMike9704

(#466) Lacielvtárs válasza luckyman (#464) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia itt is :)
sajnos a vezeték nélküli cuccok, elég borsos árúak... :(
főnökömnek valami ilyen van, ha nem is ez a pontos típus.
ennyi pénzért már sokkal komolyabb hangcuccot tudnál venni :U
ezeket én magam nem merem javasolni senkinek sem, főleg az áruk miatt...
max használtan, de a hangja - tudod - továbbra is bögre hang marad :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#467) #09634560 válasza cent11 (#465) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem rosz amit választottál.. bár az sztem inkább PC-s szett.. de teljesitménye alapján oké kisebb szobába is..
Alternativa
hasonló..

(#468) tata93


tata93
tag

Sziasztok!
Egy 270x355-ös szobába akarok egy erősítőt venni. (Később meg majd hangsugárzókat)
Főképp otthoni mozizásra (HD, 3D filmek), néha zenehallgatásra, és ritkán játékra használnám.
Használt erősítőt vennék inkább, árat nem nagyon tudok mondani, de maximum 80.000 Ft-ig mennék el. HA nagyon nagyon muszáj.
Ezeket az erősítőket néztem ki. Szerintetek?
[link]
link2

Az utolsóval az a bajom, hogy nem rakott fel hozzá egy képet sem az eladó.

(#469) Norbi 72 válasza tata93 (#468) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Az egyik fi-fi erősítő,a másik meg nagyon régi,se HD hangok,se 3D,se hdmi.

2010 utáni mozivasat keress.

(#470) Dorian válasza Norbi 72 (#469) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk HD hang igény nincs is, csak HD filmeket írt. :)
Alapkategóriás rendszereknél úgysincs értelme a HD hangoknak.

Bár használt 80ezerből már olyant is ki lehet fogni, csak aztán megfelelően jó minőségű hangfalakat is kell utána kötözni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#471) tata93 válasza Dorian (#470) üzenetére


tata93
tag

Igaz, ami igaz, tényleg nem írtam HD hang igényt, de azért örülnék, ha az is lenne. :B Csak kihagytam a sorból.
És egyébként márka szinten melyiket ajánljátok? Pioneer és Onkyo?

(#472) Norbi 72 válasza Dorian (#470) üzenetére


Norbi 72
veterán

Teljesen mindegy,mert a 3D-s vassal jár a HD proci. ;]

(#471) tata93 Mi a mozi/zene arány?Milyen fajta zenét hallgatsz?

[ Szerkesztve ]

(#473) Dorian válasza tata93 (#471) üzenetére


Dorian
félisten

Márkáknak eltérő a hangzásvilága. Zúzósabb mondjuk az Onkyo, Pio, zeneibb pl. Denon, Malac. (a többi márkától most elnézést kérek)
A "zenei" kifejezés nem azt jelenti, hogy filmnézésre kevésbé alkalmas, csak egy hangzásvilágot jelöl.

Norbi:
Igaz :R

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#474) tata93 válasza Norbi 72 (#472) üzenetére


tata93
tag

A zene fajtája majdhogynem mindenevő. Pop, rock, rap, hip-hop, néha még elektro is. De általánosságban inkább ezek.
Mozi zene arányban arra gondolsz, hogy milyen gyakran használom őket? Ha %-ban kell írnom, akkor 65% mozi, 35% zene.

Szerk. Köszönöm Dorian. :)

[ Szerkesztve ]

(#475) Norbi 72 válasza tata93 (#474) üzenetére


Norbi 72
veterán

Onkyo 608,609,616,Pioneer 922,923,Denon 1911,1912,1913,2112,2311,Yamaha 671,673 vasak között nézelődj,vagy nagyobbat.

A megadott keretre jelenleg nem találtam normális használt vasat.

(#476) tata93 válasza Norbi 72 (#475) üzenetére


tata93
tag

Nagyon köszönöm, majd nézelődöm akkor. :) És ha esetleg elmegyek már 100k-ig? Akkor sincsen megfelelő? :/

(#477) Norbi 72 válasza tata93 (#476) üzenetére


Norbi 72
veterán

115-ért van Onkyo 636-os,ez a legújabb modell.

Ugyanennyiért Pioneer 924,ez is új.

Bolt áraik 145 ill. 165e.

[ Szerkesztve ]

(#478) tata93 válasza Norbi 72 (#477) üzenetére


tata93
tag

Hálás köszönet. :R

(#479) Radványi válasza tata93 (#478) üzenetére


Radványi
aktív tag

Nekem a fent emlitett Pioneer 924 es van nehany hete vettem es eddig nagyon megvagyok elegedve.

(#480) tata93 válasza Radványi (#479) üzenetére


tata93
tag

Jól is néz ki, meg a paraméterei is tetszenek. :) Csak erre még spórolnom kell egy kicsit. :(((

(#481) Radványi válasza tata93 (#480) üzenetére


Radványi
aktív tag

Szerintem megéri.

Mar volt szerencsém kiprobálni az appokat hozza androidon es ios en is az airplay es a wifi is jol megy.
Szerintem megeri sporolni ra.

Nekem most minden ezen keresztul megy a TV, BD, Tabletrol streamelek, usb rol jatszok le flac-et es m4a-t.

[ Szerkesztve ]

(#482) tata93 válasza Radványi (#481) üzenetére


tata93
tag

Jól hangzik tényleg. :) Erősen fontolóra veszem. :) jövő hónapban akár már meg is tudnám venni. :B

(#483) tata93


tata93
tag

Sziasztok!
A minap találtam egy ilyen hirdetést:
Hirdetés

Szerintetek megéri az árát?

(#484) luckyman válasza tata93 (#483) üzenetére


luckyman
aktív tag

Itt 55.000Ft. Jónak tűnik.

(#485) tata93 válasza luckyman (#484) üzenetére


tata93
tag

Köszönöm. :) Szerintetek anélkül, hogy megnézném élőben ne vegyem meg? Nem igazán van rá lehetőségem, mert 250 km-re lakom Pesttől.

(#486) luckyman válasza tata93 (#485) üzenetére


luckyman
aktív tag

Hát figyu, nem tudom.
Valamiért a piac legolcsóbbja, bár lehet, hogy csak nem árulgatni akarja, hanem eladni. Ami engem aggasztana, az a vaterás kérdezz-felelek. Valaki komolyan ráizgult, szerintem egy second hand-es, aztán 5 napja kuss. Ki lehet próbálni, azt írja, tán felesleges aggódni. Ígérj be neki egy (még)szerényebb összeget, mondd meg, hogy vigye le az árát és azonnal leütöd.

(#487) cent11


cent11
csendes tag

Üdv, mindenki!
A mai nap hozzájutottam ehhez [link]
A kérdésem az lenne hogy Tv-t, Xbox 360-at és Számítógépet kötnék rá és lehetőség szerint egy szabad jack, telefon stb.-nek.A főbb gondom hogy több lehetőség van ahogy az én tudásom szerint látom és nem tudom hogy hogy lenne jobb, pl. hogy melyik jobb a hdmi vagy az optikai , meg úgy vettem észre hogy az xboxot erősitőn is tudom vinni tv-re lehet hülyeséget mondok de ha mégse nem lesz-e rosszabb a kép vagy ilyesmi?
A válaszokat előre is köszönöm!

XBO GT:G Mike97 Steam : G Mike97 Oculus: GMike9704

(#488) #09634560 válasza cent11 (#487) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyértelmüen HDMI és a kép passtrough vagy auto legyen.

[ Szerkesztve ]

(#489) #09634560 válasza tata93 (#483) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megéri.. bár hangfalfüggő is..

(#490) tata93 válasza #09634560 (#489) üzenetére


tata93
tag

Hát majd valamit szerzek hozzá. :D Hangfalakból milyet ajánlasz? 2.1-re gondoltam inkább, mivel elég kicsi szobába lenne.

(#491) #09634560 válasza tata93 (#490) üzenetére


#09634560
törölt tag

Polk RTI, Mission...

(#492) tata93 válasza #09634560 (#491) üzenetére


tata93
tag

Köszönöm. :)

Egyébként írtam neki, és már azt kérdezte, hogy hova küldje. 50k-t ajánlottam neki.

(#493) cent11 válasza #09634560 (#488) üzenetére


cent11
csendes tag

Bocs, eltudnád mondani kezdő nyelven?

XBO GT:G Mike97 Steam : G Mike97 Oculus: GMike9704

(#494) 0pityesz0 válasza cent11 (#493) üzenetére


0pityesz0
tag

A HDMI a jobb választás és az erősítő beállításaiban a képnél legyen pass.. vagy auto a beállítás. Így átengedi a képet az erősítő. Azt hiszem erre gondolt Sanci.

Egyre gyorsabban lassulok...

(#495) MasterMark válasza cent11 (#487) üzenetére


MasterMark
titán

szerk.: Dupla.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#496) MasterMark válasza cent11 (#487) üzenetére


MasterMark
titán

Xbox-ot input lag miatt, lehet optikain jobb lenne, de ki kell próbálni.

Egyébként a HDMI jó mindenre.

Switch Tax

(#497) BBéci válasza tata93 (#492) üzenetére


BBéci
titán

65000 forintért kínálja és képes voltál 50-et ajánlani érte? Ezt nevezik pofátlan alkudozásnak, remélem, nem adja oda annyiért. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#498) tata93 válasza BBéci (#497) üzenetére


tata93
tag

Vaterán 55.000-ért árulja ugyanezt. ;)

(#499) Ragadozó válasza cent11 (#487) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Ajánlom a topik tetején az összefoglaló átolvasását...:)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#500) BBéci válasza tata93 (#498) üzenetére


BBéci
titán

Mivel fórumtársunk, azért állok ki mellette.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.