Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Joshi válasza Infinity70 (#6550) üzenetére


Joshi
titán

Úgy nézem van Sztereó RCA audio kimenete a TV-nek, de van Coax is, jó lenne ha a lejátszó Coax csatija bemenet lenne, de szerintem az is kimenet. Vagy még a SCART lehet opció. Azt hiszem ez a manualja a TV-nek, nézegesd.

(#6553) Infinity70 válasza Joshi (#6551) üzenetére


Infinity70
tag

Köszi a válaszokat :R ,habár ehhez sajnos hülye vagyok . Az a baj hiába összekötöm a scart-al nem a házi mozi szól . Biztos valahol be kell állítani vagy fogalmam sincs :DD

Huawei P40 Pro

(#6554) Joshi válasza Infinity70 (#6553) üzenetére


Joshi
titán

Az "erősítő" bemenetei között kell kiválasztani a SCART bemenetet, illetve lehet hogy a TV-én is kell valamit állítani a menüjében. De fontos hogy a SCART kábel is olyan legyen amin az összes tüske kábelezve van, ugyanis vannak butított SCART kábelek is ahol nincs mindegyik tüske kábelezve.

[ Szerkesztve ]

(#6555) Infinity70 válasza Joshi (#6554) üzenetére


Infinity70
tag

:R

Huawei P40 Pro

(#6556) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
a házimozimból kihalt egy régi panasonic sa-he70 erősítő és keresem a helyettesét.
Találtam egy harman kardon avr 138-at ami belépő model, nekem pont megtenné, kíváncsi vagyok erre a márkára.
kicsit zavar hogy nem tudom pontosan mit jelent ez: Folyamatos kimenő teljesítmény: 5x30 Watt/EU szabvány szerint: 5 x ~100 Watt/(összes csatornán mérve, 8 ohm, 20 Hz – 20 kHz)
most akkor 5x30w v. 5x100w?

amúgy tesztet, leírást magyarul nem találni róla de sztem nekem megtenné, Jamo studio 180 hangfalak mellé, tömbház nappalijába.

előre is köszi.

(#6557) Infinity70 válasza Joshi (#6554) üzenetére


Infinity70
tag

Valami erősítőt tudnál ajánlani amire ezt a 6 hangszórót köthetném ? Mert nem bírom így megszólaltatni a tv-t a dvd-n keresztül . Ha lemezt teszek a dvd-be gyönyörű a hangzás

Huawei P40 Pro

(#6558) Joshi válasza Infinity70 (#6557) üzenetére


Joshi
titán

Ezt a szettet én egyben hagynám és inkább vennék 150-200k-ért valami normálisat. Bocs, de ezek a műanyag vackok nem sokra valók. :(

Ezeket vagy hasonló szettekben gondolkodj.
Pioneer VSX 329 5.1 + HKTS 5
Onkyo HT-S3705 5.1
Stb

[ Szerkesztve ]

(#6559) Infinity70 válasza Joshi (#6558) üzenetére


Infinity70
tag

Ezek biztos nagyon jó cuccok ,de én ennyit nem szeretnék költeni ,meg elégednék én csak egy olyan erősítővel is amire ezeket rá tudnám kötni .

Huawei P40 Pro

(#6560) Joshi válasza Infinity70 (#6559) üzenetére


Joshi
titán

Jó de mennyit akarsz költeni? Kellene valami támpont. Egyébként ha a lehető legkevesebb pénzt akarod elkölteni erre a célra, akkor a használt piacot ajánlanám.

(#6561) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Erről az erősítőről van véleménye valakinek ? : Kenwood KRF-V5090D

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#6562) Infinity70 válasza Joshi (#6560) üzenetére


Infinity70
tag

Hát a lehető legkevesebbet :) 10-15000 ft . Tudsz valami tippet ?

Huawei P40 Pro

(#6563) Joshi válasza Infinity70 (#6562) üzenetére


Joshi
titán

Annyiból menj el a haverokkal sörözni, persze csak ha nem bírjátok a piát. ;]

Hogy On is legyek, itt PH aprón vagy az AVX fórumon és a HFP aprón nézelődj. Keress valamit ennyiből, aztán ha találsz valamit kérdezz rá itt a fórumon hogy az adott típus ajánlott vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#6564) Infinity70 válasza Joshi (#6563) üzenetére


Infinity70
tag

:C Na hát nem gondoltam volna hogy ilyen árak vannak :DD :D . Akkor lemondok róla inkább :Y

Huawei P40 Pro

(#6565) Nemir Ombe válasza péjé (#6556) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Más szabvány szerint adták meg a teljesítményt,ne foglakozz vele,így is több a teljesítménye,mint amit a studio 180-ak bìrnak.

CartmanLand0:
Teszi a dolgàt (szòl) semmi kiemelkedő. 15-20e-nél többet nem ér.

Infinity70:
Nézz át a “pc hangszórós” topikba,talán tudnak valamit ennyiért,amin van optikai bemenet.

Hmm ....

(#6566) Infinity70 válasza Nemir Ombe (#6565) üzenetére


Infinity70
tag

Köszönöm :R

Huawei P40 Pro

(#6567) CartmanLand0 válasza Nemir Ombe (#6565) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

:R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#6568) Rbert válasza peteralbert7 (#6548) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Most vettem egy Proson R10-et (18m2-re) nemrég,nagyon nagyot és szépen szól.Barátom meghallgatta és másnap vett egy R12-t. Régebben csak jókat írtak róla a haladó topikban,olvass vissza.
Ha kérdésed van kérdezz vele kapcsolatban...

(#6569) Nemir Ombe válasza Rbert (#6568) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor már inkább a korábban linkelt Jamo 112 (a jelenlegi “akciós” árán), már a mérete/súlya/teljesítménye miatt.

(ha már mindenkép az itthoni kínálat a “preferált”)

Hmm ....

(#6570) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Egy láma kérdés ( még sosem csatlakoztattam így aktív sub-ot ) : Tehát az erősítőn van ugye subwoofer kimenet ... milyen kábellel csatlakoztathatom a mélynyomót ? Sima RCA ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#6571) Joshi


Joshi
titán

Most hogy megvan a JBL Studio 290, milyen kábelt érdemes venni hozzá? Mivel frontokról van szó, ezért ezekhez inkább prémium kábelt abból is szerelt kábelt használnék. Mi az a kategória márka amiben gondolkodjak?

ui.: használtat szeretnék venni. :B

[ Szerkesztve ]

(#6572) repvez


repvez
addikt

egy kérdésem lenne,hogy egy onkyo sr tx 505e erősitóre hogyan lehet passziv subot rákötni?
Én csak az RCA pre sub csatiját látom ahhoz meg csak aktiv subot lehet csatlakoztatni.
Bemenetre megvannak az analót 7.1es csatik,de a kimeneti részen nem találom,hogy lenne e külön a subhoz .

(#6573) Smiley válasza repvez (#6572) üzenetére


Smiley
őstag

Sehogy, ezek aktiv subokra lettek tervezve.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#6574) Norbi 72 válasza péjé (#6556) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az 5X30 Watt kb.reális.

(#6575) junkpod válasza Infinity70 (#6559) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez zsákutca. Ezzel nem lehet értelmesen, ganyolas nélkül tovább építkezni, de úgy is csak egy hangya lépcsőt.
Ezért nem javasol senki itt ilyen zárt (csak önmagával mukodo) szettet.
HM erősítő + igazi hangszórók kellenek a tovabb lépéshez. (hkts 5-öt azért kihagynam). Hasznaltban 100 alatt meguszhato.
De költés nélkül itt a maximum.

Box's don't touch!

(#6576) repvez válasza Smiley (#6573) üzenetére


repvez
addikt

Hát akkor ez marha jó :(
Esetleg egy belépő szintű erősítőt tud valaki ajánlani amiben van atomos vagy a dts x vagy mindkettő? 4k 60hz támogatás ?
100k alatti kategóriában?

(#6577) Nemir Ombe válasza repvez (#6576) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Beírod az árukeresőbe (vagy hasonló oldalak) és ott is a választék. Válassz egyet a szolgáltatások alapján,ebben a(z ár)kategóriában hangban amúgy sincs nagyon különbség.

Hmm ....

(#6578) Nemir Ombe válasza CartmanLand0 (#6570) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Sima rca-rca kábel is megfelel,de ajánlott “normális” árnyékolású szubkábel legalább egy pl. inakustik star.

Joshi:
1000-2000 Ft/m árú kábelnél felesleges “komolyabbat” venni,ezek a dobozok nem a részletető képességükről hiresek. (de olyat vegyél aminek tetszik a hangja (ergo:meghallgatás ajánlott) mármint ha hallasz köztük különbséget,ha nem hallasz akkor azt vedd amelyik szimpatikusabb ;) )

Hmm ....

(#6579) Norbi 72 válasza repvez (#6576) üzenetére


Norbi 72
veterán

Atmos + DTS:X

Ennél olcsóbb nincs.

(#6580) johnywalker


johnywalker
őstag

Belépő kategóriában van létjogosultsága ezeknek a ficsőröknek?Ennyi pénzből inkább egy használt, de minőségi alsó-középkategóriás.

(#6581) Infinity70 válasza junkpod (#6575) üzenetére


Infinity70
tag

Ti vagytok a profik en nem ertek hozza de csak nem dobom ki ezeket a hangszorokat hisz dvd-vel szepen szolnak . Valahol csak talalok egy erositot mire rakothetem . Nincs nagy igenyem, csak szeretnem ha szebben szolna mint a tv

Huawei P40 Pro

(#6582) BBéci válasza johnywalker (#6580) üzenetére


BBéci
titán

Nincs. Egyértelmű.

(#6581) Infinity70
Legalább egy S6 árát illene házimozi rendszerre költeni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6583) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Közérdekű közlemény:

Az alábbi PH szabály pontosításra került: A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni tilos.

Az érvényes szabályozás itt olvasható: [link]

Mostantól lehet linkelni terméket aprós oldalakról ajánlás címen, de ha valaki saját terméket hirdet vagy valamilyen formában érdeke fűződik hozzá, az tiltott továbbra is.

Kiemelten fogom figyelni a szabály betartását.
Mivel próbáltam az itteni közösség érdekeit védeni és nem szeretném ha vétóznák ezt a módosítást.

Köszönöm a figyelmeteket, további jó házimozizást kívánok!

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#6584) johnywalker válasza Ragadozó (#6583) üzenetére


johnywalker
őstag

Elég ezt már követni, szinte hetente változik a szabályozás,- vagy a szabályértelmezés.

(#6585) Joshi válasza Nemir Ombe (#6578) üzenetére


Joshi
titán

Azért valami márkát mondhatnál irányadónak mert én abszolút nem ismerem őket. Ha van egy-két márkanevem akkor könnyebben nézelődök az AVX-en és hasonló oldalakon. Köszi. :R

(#6586) Speedy0713


Speedy0713
csendes tag

Sziasztok!

Házimozi rendszer vásárlás előtt állok és ebben lenne szükségem a segítségeteket.
A felállás a következő: adott egy szoba kb 18m2 ahol egy Samsung HT-C455 teljesít szolgálatot.
A fenti "rendszert" szeretném lecserélni valami jobbra. Ki is néztem egy erősítő+hangrendszer párost csak nem tudom mennyire lenne jó számomra.
A kiszemeltek: wharfedale obsidian 600 + wharfedale powercube 10 + Onkyo TX-NR609 (vagy 609,616).
A kérdésem az lenne hogy szerintetek ez az összeállítás mennyire lenne működőképes illetve van-e valami hiba. A dillemma onnan fakad hogy a hangfalat nincs lehetőségem meghallgatni. Van esetleg valaki aki tud mondani valamit erről a szettről. A keret olyan 200000 Ft. Ami fontos lenne az a telt mély hang, ezért is kerestem frontba szerelt mélyládás hangkeltőt. Viszonyítási alapnak pl a Jamo 626 hangja tetszett, nem tudom ez mennyivel jobb vagy rosszabb. Remélem sikerült leírnam minden fontos dolgot.
Köszönöm a segítséget előre is.

(#6587) Infinity70 válasza BBéci (#6582) üzenetére


Infinity70
tag

Minek egy 30 m2 - es szobaba ? :) Azert nem veszek S6 arabol hazimozit hogy neha estenkent tv-t nezek

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#6588) BBéci válasza Infinity70 (#6587) üzenetére


BBéci
titán

Mi köze a házimozi rendszer árának, minőségének a szoba alapterületéhez? Ráadásul a 30 négyzetméter egyáltalán nem kicsi, inkább átlagon felüli.

Nagyon el vagy tévedve, ha azt képzeled, hogy bármi értelmeset ki lehet hozni egy telefon árának töredékéből. Ha viszont csak a tévé hangjánál akarsz valami jobbat, akkor bármit megvehetsz, nem kell hozzá szaktopikban kérdezősködni.

Többen leírték, hogy egy belépő kategóriás házimozi rendszer ára 200-250000 Ft.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6589) peteralbert7 válasza Rbert (#6568) üzenetére


peteralbert7
tag

Köszönöm,és neked is Nemir Ombe.A Jamón még rágódom,de szerintem további gyűjtés lessz a vége. :R

(#6590) junkpod válasza Infinity70 (#6581) üzenetére


junkpod
nagyúr

Addig nem lesz igényed másra, amíg nem hallgatsz meg egy jobb rendszert. Ha csak a mostanit hallgatod akkor nem tudod milyen lehetne mással. Ha HM-et szeretnél akkor hallgass az ajanlasokra, ha nem akkor az ajánlott PC-s topikban nezelodj.

Box's don't touch!

(#6591) junkpod válasza Speedy0713 (#6586) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem rég volt itt szó a jamo frontba beepitett szub dobozokrol. Nekem furcsa dolognak tűnik. Azok aktív szub-ok? Ha passzívan, akkor go dolog erősebb vas kell hozzá. Másik, hogy rá lehet kötni az lfe kimenetet direktben vagy az erősítő beallitasaban kell keverni?

Box's don't touch!

(#6592) BBéci válasza junkpod (#6591) üzenetére


BBéci
titán

Félreértésről van szó.
A hangdoboz mélysugárzója azért került oldalra, mert nem fért az előlapjára, csupán dizájn variálás. Szó sincs szubról, mélyládáról, aki azt állítja, félrebeszél.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6593) Speedy0713 válasza BBéci (#6592) üzenetére


Speedy0713
csendes tag

Mindenkitől elnézést a hibás fogalmazásért! Természetesen mélysugarzóra gondoltam.

(#6594) roli636


roli636
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy H/K 171-ben hogyan lehet kikapcsolni a bluetooth?

Roland

(#6595) Infinity70 válasza BBéci (#6588) üzenetére


Infinity70
tag

A telefon árához való viszonyítást az előtte levő hozzászóláshoz írtam. Én nem vagyok szakember ,honnan tudtam volna kiszívni a kisujjamból,hogy ez egy szaktopik ahol csak 200000 ft körüli házimoziról lehet beszélni. Normális hangnemben kérdeztem,mint tudatlan,kaptam normális válaszokat amiből megértettem ,hogy ez nem egy olcsó dolog,amire én leírtam ,hogy nem szeretnék sok pénzt házimozira költeni még ha samsung galaxy s6-ra nem is sajnáltam a pénzt . Inkább költök 200000-et jó telefonra mint 200000-et egy házimozira amit havonta lehet 5-6 órát élveznék. Ezért írtam,hogy fel szeretném a dvd 5.1-es hangszoróit használni ,mert én teljesen megvagyok elégedve azzal a hangzással . Megértettem ,azt is hogy másik topikba kell nézelődnöm de még írjátok le párszor :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#6596) Infinity70 válasza junkpod (#6590) üzenetére


Infinity70
tag

Egyetértek veletek maximálisan.
Akinek van jó házimozija biztos értékeli,és lehet hogy én is értékelném. De arra a pár órára amit tv-t nézek én ennyi pénzt nem szánok . Köszönöm mindenkinek a segítséget ,a hozzászólást.

Huawei P40 Pro

(#6597) johnywalker válasza Infinity70 (#6596) üzenetére


johnywalker
őstag

Vannak jó használt oldalak pl: avx.hu, hifiapro, aztán a hardveraparón is erősítős és hangfalas topik.
30-40-ért jó sztereó erősítőket és 50-60-ért elfogadható használt sztereó hangfalpárokat is raknak ki.Az igényeidnek szerintem ilyen bőven megfelelnének.Keress ilyeneket és akár itt vagy a beárazós topikban kérdezz rá.Mert ezek ugye nem kifejezett házimozi cuccok...S ezek alá valóban nem szabad menni.

[ Szerkesztve ]

(#6598) Infinity70 válasza johnywalker (#6597) üzenetére


Infinity70
tag

:R

Huawei P40 Pro

(#6599) Smiley válasza Infinity70 (#6598) üzenetére


Smiley
őstag

Van paraszt megoldas is, fogsz egy 3,5 jack->rca kabelt aztan a jack felet rakotod a tv fejhallgato kimenetere, az rca-t meg annak a csodanak a stereo bemenetere.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#6600) repvez válasza Infinity70 (#6598) üzenetére


repvez
addikt

[link]

Ha ilyen a tv-d hátulja akkor a B csatlakozok R/L részébe bedugod a piros fehér dugókat majd a DVD-dbe is ugyan ilyen kábellel a bemenetre.
Elvileg igy mennie kéne nekem is csak igy megy.
NEkem egy komolyabb AV erősitő, van,de csak passtrough HDMI van rajta igy minden kép és hangforrást amit rádugok azt továbbküldi a TVre és igy a TV-ből vissza kell vezetnem a hangot az erősitőbe és a TV-men csak ezen a stereo kimeneten tudom ezt megtenni.
Sajonos igy elesek a nativ 5.1 től és csak a PL2 hangkeveréssel lesz 5.0ás hangom.

Azt még majd meg kell a kezelési könyvben nézned,hogy igy mikor ad ki hangot a tv ,mert lehet hogy csak akkor ha letiltod a TV hangszóróját a menübe, vagy a DVD-t a megfelelő bemenetre.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.