Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) liszi70 válasza Nemir Ombe (#6850) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az újáron 30-50e-es subok “nem subok”"

De, szubok. Belépő szubok. :)

(#6852) Nemir Ombe válasza liszi70 (#6851) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezzel vitatkozhatnék,de nem akarok/fogok. ;)

(amit “belépő” subnak lehet ma nevezni,az már sajnos közelít a 80-100e-hez,mert sajnos szépen,csendben “elszálltak” az árak az elmúlt 1-2 évben)

Hmm ....

(#6853) liszi70 válasza Nemir Ombe (#6852) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem sok értelme lenne erről vitázni. Valószínűleg sokféle elképzelés létezik a belépő szub fogalmáról (is). Neked ez, másnak meg más. Ennyi. :)

(#6854) #98221312 válasza Nemir Ombe (#6850) üzenetére


#98221312
törölt tag

Akkor miért van, hogy szinte minden belépőkategóriás 5.1 szetthez 30-50e forint körüli szub tartozik?
Pontosan ez az ár a belépő szint árszínvonala neked meg ezt lenne "illő megértened" :K

[ Szerkesztve ]

(#6855) Nemir Ombe válasza #98221312 (#6854) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mert azokat is el kell adni valakinek. :D ....és máshogy nem menne.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#6856) johnywalker


johnywalker
őstag

Srácok, teljesen más a belépő kategóriában is a jelenlévő, és más az ajánlott kategóriás cuccok.

(#6857) 3iksz


3iksz
csendes újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Harman avr161s-hez magyar használatit nem tud valaki?
Köszönet előre is!

(#6858) Atis14


Atis14
csendes tag

Sziasztok!
POLK M20 szettről mi a vélemenyetek? Denon x520bt passzol hozzá?

(#6859) Norbi 72 válasza Atis14 (#6858) üzenetére


Norbi 72
veterán

Elméletben passzol,gyakorlatban meg kell hallgatni.

(#6860) Hapi18


Hapi18
tag

Sziasztok!

Mivel sok információt kaptam ettől a topiktól gondoltam, én is leírom a tapasztalataimat, hátha segít valakinek a döntésben. Az alábbiak szigorúan csak a saját és környezetem tapasztalatai alapján történő megállapítások. Kezdő házimozizó vagyok első szett, család tánc és színházzal foglalkozik tehát zenéhez azért van közük nem átlag magyar család ilyen szempontból.

Cucc: Denon x2200, Dali zensor 7 5.0 szett, svs sb12 nsd sub, Tv samsung h6500, Tv belső lejátszója serviio DLNA szerverről. 27,5 négyzetméteres nappali.

Kábel teszt: Stereo zene: inakustik 700 ft-os vs inakustik 2600 ft-os, bekötve a frontokhoz minden verzióban, (csak egyik csak másik, balra egyik jobbra másik) senki semmilyen változást nem tudott megállapítani abszolút semmi reakció a "változásokra".

Konklúzió: FENTIkategóriában teljesen mindegy milyen kábelt veszel, ha nem vagy audioőrült semmit nem fogsz nyerni csak pénzt veszteni a drága kábeleken. (mielőtt nekem esnek a tisztelt guruk kérem olvassák el még egyszer a fenti megállapításokat).

128 bit vs Flac teszt: Igazából semmi reakció, számomra pici különbség bőven elhanyagolható, többiek "melyik is volt a jobb?"

Konklúzió: Az emberek nagy része a hangtisztaságra és részletességre EZEN a szinten nem reagál vagy csak minimálisan stereoban zenére. Mozinál a hangok "irányára" és a hangerőre "a mély ahogy rezegteti alattad a kanapét" sokkal érzékenyebbek és könnyen tapasztalják.

(#6861) #09634560 válasza Atis14 (#6858) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen merem javasolni bár az 1100-ast jobban meghálálja és nem akora az árkülönbség hogy ne érné meg..

(#6862) Hapi18


Hapi18
tag

ARC tapasztalatok.
Mivel 3 éves kislányom is van és a család sem szereti ha 3 távkapcsolóhoz kell nyúlni egy mese megnézéséhet, ezért ez egy fontos kérdés volt, amire normális választ nem kaptam sehol, ezért leírom.

cucc: Denon x2200, Dali zensor 7 5.0 szett, svs sb12 nsd sub, Tv samsung h6500, Tv belső lejátszója serviio DLNA szerverről

Egyetlen megfelelő helyre kötött HDMI kábelt használva az erősítő és a tv között tökéletesen működik a rendszer. A tv távkapcsolóját használva bekapcsolom a tv-t bekapcsolódik az erősítő is, hangot adok a tv-n a tv távirányítójával, felhangosít az erősítő. Kikapcsolom a tv-t kikapcsol az erősítő.

Megint csak a tv távirányítójával átváltok serviiora, a tv lejátszójával lejátszva átmegy a hang, a tv-n kiválaszthatom hogy PCM, DOLBY, vagy DTSben szóljon az erősítő és az erősítő kiírja a megfelelő formátumot és megszólaltatja. DE, EZ EGY "ÁL" SORROUND, hiszen a serviio-n eddig be volt állítva hogy minden hangot vissza mixeljen stereoba. Ráadásul ilyenkor a tv csatorna hangját is "DTS"-ben szólaltatja meg az erősítő.

Amint a serviio-t átállítottam hogy eredeti hangot küldjön és a tv-n kiválasztottam a megfelelő formátumot, jelen esetben DD-t, azonnal valós volt a sorrund (pl, kikötöttem a centert nem volt beszéd :) előtte hallottam a beszédet is a 2 frontból).

Konklúzió: figyelni kell, attól hogy az erősítő kiírja és azt hiszi hogy dts-ben szól még nem biztos, hogy úgy is van a fenti rendszerben.

Megépítem az 5.1.2 ATMOS-t kb. 2 hét múlva kész, leírom majd a tapasztalatokat hátha érdekel valakit.

(#6863) #09634560 válasza Hapi18 (#6862) üzenetére


#09634560
törölt tag

Érdekel...
Logutech Harmony-t nézz, az megoldja távgondjaid.. online programozható, testreszabható...

(#6864) Hapi18 válasza #09634560 (#6863) üzenetére


Hapi18
tag

Nem ilyen egyszerű a helyzet, a Tv-nek is van 2 távkapcsolója de csak az az egy bizonyos jó amin már tudják melyik gomb micsoda :)

(#6865) BBéci válasza Nemir Ombe (#6850) üzenetére


BBéci
titán

Inkább vennék például 1 db SVS SB-2000 szubládát, mint annak az árából két bármilyen másikat. Természetesen a listaárakat tekintve.
Igen, vannak kivételek szép számmal, de nem a belépő kategóriában.
Viszont inkább 2 db ELAC SUB 2070, mint 1 db SUB 2090.

(#6855) Nemir Ombe
Ezzel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6866) BBéci válasza Hapi18 (#6860) üzenetére


BBéci
titán

Ameddig nincs normális lejátszód és helyette a TV beépített vackát használod, az efféle összehasonlításoknak semmi értelme. Ami hangminőség abból kijön, az kritikán aluli, pocsék, vacak.
Feleslegesen költöttél el egy csomó pénzt erősítőre, hangdoboszszettre, szubládára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6867) Rbert válasza Hapi18 (#6864) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Vegyél egy MED 600-at sokkal jobb lesz a lejátszás minősége és egyszerűsége.Nekem már kész az 5.1.2. rendszer 1200-as erősítővel.A Demók nagyon jók ,a filmekben jóval kisebb a hatás.

(#6868) junkpod válasza Rbert (#6867) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak azért vegyen 50khuf-ert egy 5 évvel ezelőtti, elavult lejátszót mert neked az van, miközben ő elégedett a mostani megoldással?

BBeci: ilyenkor a tv lejátszó, ha eredeti dts/dd hangsávos filmet játszik le, akkor nem az eredeti hangsavot adja ki ACR-en? Ha mégis, akkor nem értem a hang minőség felhaborodasodat.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#6869) Hapi18 válasza BBéci (#6866) üzenetére


Hapi18
tag

Szerintem félre értettél valamit, mert a teszteket nem e tv lejátszójával csináltam természetesen. Az csak a gyerek és a nagyi használatára van.

[ Szerkesztve ]

(#6870) Rbert válasza junkpod (#6868) üzenetére


Rbert
aktív tag

Miért lenne elavult? 5 éves ????....3 éve van meg.
Szerintem a feladatát tökéletes ellássa ,egyszerű a kezelése .Csak ajánlat volt nem kell neki azt vennie. Nekem bevált azért ajánlottam.

[ Szerkesztve ]

(#6871) Hapi18 válasza Rbert (#6870) üzenetére


Hapi18
tag

Lesz lejátszóm himedia q5 pro-ra várok. Ha meglesz megkapjátok annak is az összehasonlító tesztjét, a tv lejátszójához képest mind kép mind hang ügyileg. Szerintem az ilyen tapasztalatokból mint az enyém hiány van itt egyébként is, mert egy guru mindenképp védi a mundér becsületét de, hogy az egyszeri ember mit lát és mit hall belőle az már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#6872) Joshi válasza junkpod (#6868) üzenetére


Joshi
titán

Áruld el hogy mitől lenne elavult a Med600? A hálózati médialejátszásban és egyéb szolgáltatásokban még mindig az élmezőnyhöz tartozik, egyedül a 4k az amit nem tud de az egyenlőre nem probléma.

(#6873) fehér_ember válasza Hapi18 (#6860) üzenetére


fehér_ember
addikt

A teszt mennyivel a rendszered beüzemelése után történt?
Gondolok itt olyanra hogy a dobozaid hangsugárzói és az említett kábelek is be voltak-e már rendesen járatva.

A "128 bit vs Flac teszt" elég hihetetlen számomra (valami nagyon nem okés), mert a 128-as mp3-at még az őskorban is könnyen ki lehetett szúrni bármilyen eszközön a 192-höz képest is. Bár lehet azóta javítottak a tömörítési algoritmuson. :F

(#6874) liszi70
Másra nem nagyon tudok gondolni

[ Szerkesztve ]

(#6875) KovyBoy válasza junkpod (#6868) üzenetére


KovyBoy
tag

A Mede8er egy kozepkategorias lejatszo, teljesen rendben van belepo szinten.
Annyira nem elavult, hogy kb. havonta kap frissitest, ellenben mas (akar dragabb) lejatszokkal.
Nyilvan nem kell felso kategorias palyatarsakhoz hasonlitan, ugy hiszem nem is probalja meg ezt itt most senki. Amennyiert aruljak, annyit abszolut meger. Akinek van hazimozija, minimum egy ilyen kaliberu keszulekre be kell ruhazzon, kulonben semmi ertelme az egeszbek. Akinek van sajat tapasztalata, bizonyara ezt osztja is; masreszt meg kar ilyen flegman allni a dologhoz ().

(#6876) #09634560 válasza fehér_ember (#6873) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tévé belső lejátszóját használta, igy nem releváns a hasonlitgatás, még egy MED600 is jobb különbséget hozott volna ki..

(#6877) liszi70 válasza #09634560 (#6876) üzenetére


liszi70
nagyúr

[link] De valóban nem volt egyértelmű az írásából.

[ Szerkesztve ]

(#6878) BBéci válasza Hapi18 (#6869) üzenetére


BBéci
titán

"Tv samsung h6500, Tv belső lejátszója serviio DLNA szerverről"
Akkor miért említetted a tévét, a Serviiót és a DLNA-t??? És miért nem árulod el a lejátszó típusát?

(#6868) junkpod
Ismét kiderült, hogy nagyon csekély tapasztalattal rendelkezel, viszont ahhoz képes igencsak érdekes a stílusod.
Mi bajod a Mede8er lejátszókkal? Használtál már olyat? Honnan veszed, hogy 5 éves?
Baromira nem mindegy, hogy milyen készülékkel játszod le az adott filmet, attól jelentősen függ a hang és képminőség. Még egy PC-s szoftvertől is.
Ráadásul sztereó zenéről volt szó, ha nem tűnt volna fel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6879) junkpod válasza BBéci (#6878) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért érdekes stilosokrol ne nyissunk vitat;)

Jó, lehet hogy tullottem a med600 minositesen . Csak most olvastam a testet és hát nem túl korszerű, finoman szólva. És kiakaszt néha a már itt is megjelenő sznobizmus. Ez a kezdő hm topik. Ne probaljatok megmagyarazni , hogy indokolt egy 50k-s lejátszó arra amire itt többségében hasznaljak: max 10GB-s torrentek, közepes LCD tv (ahol akár még nincs is 24p megjelenites , kozep-belepo erősítő és hasonló hangfalak. Ide pont való egy max 20k-s lejátszó, nem több.

Amúgy ha egy az eredetihez képest újra tömörített filmről beszélünk (torrent ugyebar) akkor mit számít a lejátszó minősége, hiszen xarbol nem lehet várat építeni. Meg kell venni a bd-t és azt kell nézni ha minőség kell.
A hang meg ugye általában eredeti dd vagy DTS sáv, ha az pass-through, akkor megint csak kétséges a drága lejátszó szükségessége. (belépő hm topikban vagyunk)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#6880) KovyBoy válasza junkpod (#6879) üzenetére


KovyBoy
tag

Huha, vannak alapveto felreertesek:
- ezen a szinten szo sincs sznobizmusrol (jomagam meg se tehetnem anyagi es erkolcsi okokbol sem)
- azok a belepo, esetlek kozep kategorias rendszerek, amelyeket itt tobben hasznalunk, indokoljak egy minimum mede8er szintu lejatszo megletet
- en, aki evekig a samu tv-k beepitett lejatszojat hasznaltam, megvaltas volt a med, mind kepet, mind hangot illetoen (ha sajat szemmel/fullel erzekeled megerted, addig csak eloiteleteid lehetnek)
- aki beruhaz egy alap rendszerbe, a minimum, hogy onerobol utana jar annak, mi az a minoseg, amit erdemes mar azon nezni, azaz, kihozza a rendszerebol a maximumot
- ez pedig mkv file-ok kozul a 'remux', melynek kep es hang anyaga is tomoritetlen (ne foglalkozz 10 gb-os tomoritett file-okkal sztem, ha van eleg helyed es nem vagy rest kicsivel tobbet varni, mig lejon)

Stilusok... lehet roluk beszelni, de teljesen felesleges es lenyegtelen, semmi konkret adatot/informaciot nem hordoznak.
:R

[ Szerkesztve ]

(#6881) Steven


Steven
addikt

most lehet hülyeséget kérdezek van egy vsx 329 es 5.1 es pioneer erősítőm
- lehet használni nem aktiv subwooferel is? teszem azt olyannal amit a hang projektorokhoz adnak.

- válasz sejtésem szerint, hogy nem lehet ... vagy kell hozzá valami .. a kérdés hogy mi?:D

Köszönöm a segítséget!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6882) Hapi18 válasza BBéci (#6878) üzenetére


Hapi18
tag

A zenéket az erősítő játssza le media szerverről vagy online, a filmeket számítógéppel játszottam le (HDMI bele az erősítőbe kép onnan ki a tv-re) hogy a hang ne legyen átkódolva.

Nem érzem szentségtörésnek arról beszélni egy kezdő topikban hogy az emberek 90%-a nem hall különbséget azok között a dolgok között amiket írtam, ezt már korábban színházban is gyanítottam. Épp ezért hangsúlyozom itt a kezdőknek, hogy amiket ti írtok, erősen szubjektív meglátások, hosszú évek tapasztalata során szerzett tudás, ezért ti halljátok, de aki nem "vájtfülű" nincs rá szüksége.

Szerintem még az itt fórumozók nagy részének (nyilván nem a megszállottakét) is ha éjjel kicserélnénk a kábelét egy olcsóbbra, nem venné észre. Pontosan úgy mint anno LAN partyn fejre állítottuk az alvó kollégának a régi CRT monitorát és a windowsban a képet is.Mikor felkelt egész délelőtt játszott rajta mire észre vette hogy a monitor talpa az égnek mered és az egész terem rajta röhög. Pedig ez kevésbé volt szubjektív...

(#6883) KovyBoy válasza Steven (#6881) üzenetére


KovyBoy
tag

Nem lehet. Kell egy aktiv subwoofer.

(#6884) Hapi18


Hapi18
tag

Pontosan erről beszélek én is, erre próbálom a kezdő vásárlók figyelmét felhívni, hogy próbáljanak minél több saját tapasztalatot gyűjteni, és ne üljenek fel az audiofil vonatra, csak akkor ha tényleg hallják is ahogy zakatol.

(#6885) BBéci válasza Hapi18 (#6882) üzenetére


BBéci
titán

A sztereó zenével végzett kábel összehasonlításhoz kell egy rendes külső lejátszó, vagy zenelejátszásra kihegyezett PC.
Az erősítőd és a hangdobozaid simán megmutatják az említett kábelek közti különbséget, ha nincs valahol hendikep, ha nincs valami nagyon gyenge láncszem a rendszerben. Nálad volt. Talán a lejátszó szoftver sem a legjobb és annak a beállításai. Sok helyen bukhat az egész.

Túlzás, hogy az emberek 90 %-a botfülű, de aki valóban az, annak tényleg mindegy, milyen kábeleket használ, de nem is jön ide a fórumra kérdezősködni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6886) Steven


Steven
addikt

ok kövi kérdésem (25nm szobára) ez mennyire szar:

YAMAHA YST-SW012 BL ?

stereoban hallgattam eddig is, van két széles sávú jamo hangszóróm csak egy kis mélyet szeretnék elérni,,,

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6887) Joshi válasza junkpod (#6879) üzenetére


Joshi
titán

Azért egy jobb hálózati médialejátszó több annál hogy lejátssza a filmet vagy zenét. Mivel foglalkoznak a szoftverével ezért évek óta javítva és fejlesztve vannak a funkciók, rengeteget fejlődött mióta megjelent. Ha letöltesz egy angol hangsávos filmet ahhoz keres neked feliratot, eddig mindig passzolt hozzá. De pl a feliratot is csúsztathatod mind időben mind pedig méretben és pozícióban, színben. A Jukebox is sokat fejlődött de sorolhatnám. A távirányító háttérvilágítással van ellátva stb. Egyedül az árát sokallom én is, mára már levihették volna olyan 30-40k környékére (sima MED600), de ami jó azt veszik így is.

Most pl én a Dune HD Solo 4K-val szemezek, de egyelőre még nem veszem meg, mert a 4k még sehol sincs. Igaz hogy ez már képminőségben is jobb mint a Med600 köszönhető a Sigma Design chipnek.

(#6888) BBéci válasza junkpod (#6879) üzenetére


BBéci
titán

Az érdekes stílust úgy értettem, hogy esetedben a tudatlanság nagy önbizalommal párosul. Erre pár hete többen felhívták a figyelmedet, ha akarod, linkelem azokat a hozzászólásokat.

Ez is bizonyítja, mennyire nincsenek tapasztalataid: "A hang meg ugye általában eredeti dd vagy DTS sáv, ha az pass-through, akkor megint csak kétséges a drága lejátszó szükségessége. (belépő hm topikban vagyunk)"
Az előző hozzászólásomban már leírtam, hogy mi a valóság, jó lenne, ha megértenéd! Semmit nem jelent minőség szempontjából a passthrough, azt a lejátszó képessége határozza meg.

Mi a nyavalya nem korszerű a MED600X3D lejátszóban? Én is olvastam a tesztet és semmi ilyesmit nem szűrtem le belőle. Saját lejátszóm Dune Base 3.0, ami valóban 5 éves és eszemben nincs lecserélni, remélem még sokáig kiszolgál!

A "torrent ugyebar" nem jelent újratömörítést, bár van olyan is, de azzal nem kell foglalkozni. Viszont a lejátszók közti különbségeket éppen a gyengébb minőségű alapanyagokkal lehet leginkább észrevenni, mert némelyik elképesztően klasszul feljavítja az alacsony felbontású és bitrátájú filmeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6889) Norbi 72 válasza Joshi (#6887) üzenetére


Norbi 72
veterán

HDMI 1.4b,4K/30p

Ez még nem az igazi...

(#6890) Joshi válasza Norbi 72 (#6889) üzenetére


Joshi
titán

Mire nem az igazi? Eddig csak a Hobbytról tudok ami 4k@48p (48hz), de azt se hiszem hogy hivatalosan kiadták volna. :D

(#6891) Norbi 72 válasza Joshi (#6890) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha érdekel a natív 4K,így kéne kezdődnie:Hdmi 2.0a,4K/60p.

Folytatva HDR,HDCP 2.2..

(#6892) KovyBoy válasza Steven (#6886) üzenetére


KovyBoy
tag

Hat... nem az igazi ().

"...széles sávú jamo hangszóróm..."
Pontosabba?
Illetve... celszeru lenne leirnod a teljes szettedet egyetlen valaszban, hogy atlassa mindenki, mibol kell gazdalkodni; igy barki konnyebben tud majd segiteni neked.

[ Szerkesztve ]

(#6893) Joshi válasza Norbi 72 (#6891) üzenetére


Joshi
titán

Igen a HDR-hez HDMI 2.0a kell, de nekem olyanom 2100-ba lesz, meg nem is biztos hogy szükségem van rá. :D Őszintén szólva a 4k mint olyan is nagyon nyögvenyelősen jön, nem is kapkodom el a dolgot.

ui.: a 4k@60p-hez elég a HDMI 2.0 is, a 2.0a hozta a HDR képességet. De igazából mozizásra elég az 1.4 is hiszen az is tudja a 4k@30p-t, feltéve ha lenne 4k anyag. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6894) junkpod válasza BBéci (#6888) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kérlek ezt a pass-through témát fejtsd ki bővebben (hiszen eredetileg is azért kérdeztem, mert nem erttwm). És ha már te tudod a választ és a kellő tapasztalatod is megvan hozzá, örülnék ha megerthetnem.
Én eddig azt hittem a pt a lejátszás szempontjából a legjobb minőséget adja, nem gondoltam, hogy van különbség pt és pt között.

Lejatszo: szerintem van lényegesen olcsóbb lejátszó is a med600-al ami sokaknak bőven elég. Azt meg kétlem, hogy (akár itt) a többség a "remux" filmeket toltogeti. A többség (szerintem) a magyar boltba jár, a lehető legkisebb meretu szinkronos (!) filmeket kölcsönzi.
Erre meg felesleges 50k lejátszó.

Box's don't touch!

(#6895) liszi70 válasza BBéci (#6885) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A sztereó zenével végzett kábel összehasonlításhoz kell egy rendes külső lejátszó, vagy zenelejátszásra kihegyezett PC."

De ő nem kábel-tesztet akart csinálni, hanem arra volt kíváncsi, hogy a saját rendszerén van-e különbség az "inakustik 700 ft-os vs inakustik 2600 ft-os" kábelnek. Hogyha a saját rendszerének elemeit kicserélgetjük sokkal jobbra, akkor nyilván más lehet a végeredmény, de az a végeredmény teljesen irreleváns lenne a jelenlegi viszonyaiban. :) Biztos, hogy lehet némi hangi különbség a kábelei között, megint más kérdés, hogy ez milyen esetekben hallható ki.

Abban természetesen egyetértek, hogy érdemes kiszűrni a leggyengébb láncszemeket, de ez legtöbb esetben pénz kérdése. (Kivéve a lejátszó szoftvert, mert az ingyen van, de kétlem, hogy ezen a szinten ezen múlt az eredmény, pláne hogy az erősítővel játszotta le a zenéket.)

"Az erősítőd és a hangdobozaid simán megmutatják az említett kábelek közti különbséget"

Ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Egyrészt a Denon 2200 sem sztereó-bajnok, másrészt azt sem tudjuk, milyen kábelekről van szó. Ennyit tudunk: "inakustik 700 ft-os vs inakustik 2600 ft-os" Ez simán takarhat két hasonló, de más árszinten értékesített kábelt.

(#6882) Hapi18

"az itt fórumozók nagy részének (nyilván nem a megszállottakét) is ha éjjel kicserélnénk a kábelét egy olcsóbbra, nem venné észre."

A "megszállottak" egy része sem biztos, hogy észrevenné. ;] :D

(#6896) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Onkyo TX-NR636 erősítőmmel néha néha FM rádiót hallgatnék, de itt nálunk a Bakonyban a legtöbb adó csak sisteregve, zúgva fogható be, hiába van csatlakoztatva a remek, fehér színű gyári FM antennakábel.
A kérdésem, hogy pl. egy ilyen Thomson ANT1731 beltéri antennával mennyit javulna a helyzet? Nem akarom százával fogni a csatornákat és nem akarok kültéri antennát sem.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#6897) sony309 válasza Anubis_9 (#6896) üzenetére


sony309
őstag

Nem lenne egyszerűbb a "netrádió"? (Már ha van net, de gondolom, hogy van!)

S3x, hifi & rock and roll

(#6898) Anubis_9 válasza sony309 (#6897) üzenetére


Anubis_9
őstag

Dehogynem. Ha lenne tévém, mint ahogy most átmenetileg nincs, akkor a menü segítségével tudnék is válogatni a csatornák közül. :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#6899) Joshi válasza Anubis_9 (#6898) üzenetére


Joshi
titán

Csak azt ne mond hogy okostelefonod sincs, mert az Onkyo Remote progihoz még az erősítő távirányítója sem kell nem hogy a TV. :D Nekem is ilyen erősítőm van és most is a netrádiót hallgatom. :))

(#6900) Anubis_9 válasza Joshi (#6899) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi a tippet! Felteszem a progit telóra. :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.