Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) Wind-Storm válasza viperabácsi (#23800) üzenetére


Wind-Storm
őstag

De csak szinte, ezt szögezzük le :U

(#23802) FatalEror válasza Wind-Storm (#23799) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát én nem vagyok venti szakértő,úgyhogy nekem az usb-s is ugyan olyan mint a többi,mondjuk mind halandó csak azért nem vennék ilyet mert,nem erre pazarlom az usb-ket,mikor van 6-8db hely az alaplapon+vannak még molex-es ventik is.....

HardCore is my LifeStyle

(#23803) Wind-Storm válasza FatalEror (#23802) üzenetére


Wind-Storm
őstag

5 Volton kicsit behatároltabbak a lehetőségek...
Illetve alapvetően is gond van a sima apollish-okkal, mert nem lehet kiiktatni a hőfokszabályzóját, csak gányolással. Ráadásul még rövid vezetéken is van az a bizonyos érzékelő..

(#23804) FatalEror válasza Wind-Storm (#23803) üzenetére


FatalEror
addikt

akkor kérlek most sz@rozd le ezt a ventit:[link]
elég nagy sz@r,de ezt adták a házhoz,és nagyon nem foglalkoztam vele,én amúgy is a szabad szellőzés híve vagyok,nem bántanál meg vele tudom,hogy nem ér sokat,de nincsenek miatta álmatlan éjszakáim se......

HardCore is my LifeStyle

(#23805) Wind-Storm válasza FatalEror (#23804) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:Y
Van nekem is ilyenem :DDD
és ez valami qrva drága... :C

(#23806) FatalEror válasza Wind-Storm (#23805) üzenetére


FatalEror
addikt

Én vettem a tacskóban egy 3k-ás álló ventilátort,3 sebességes van hangja de cserébe kegyetlen jó hűt,és kenterbe veri az 5k-s noctua-ákat is.........

HardCore is my LifeStyle

(#23807) Wind-Storm válasza FatalEror (#23806) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én meg a nagy viharban kilógatom a gépem az ablakon, az meg még ingyen is van :DDD:C

(#23808) FatalEror válasza Wind-Storm (#23807) üzenetére


FatalEror
addikt

Én csak mivel a gépemben közel 2,5kg alu-van ezért színesfém bőrű barátaink megérezték a szagát,ezért gyorsan be kellet vennem.

De közben van egy lombtalanításon guberált ps2-es billem,csak mivel nem mertem használni ezért beraktam a mosogatógépbe egy lábos,és tepsi programra,és azóta is működik csak kicsit szorulnak a gombok........

HardCore is my LifeStyle

(#23809) Wind-Storm válasza FatalEror (#23808) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hogy te miket nem találsz a lombokban.. :N:DDD

(#23810) FatalEror válasza Wind-Storm (#23809) üzenetére


FatalEror
addikt

Múltkor egy szakadás mentes bőr kanapét dobtak teljesen hibátlan volt kicsit rongyos volt a bőr de szerintem vétek volt kidobni,de nálunk a lombtalanítás olyan mint a D-nap......

HardCore is my LifeStyle

(#23811) Wind-Storm válasza FatalEror (#23810) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Domino-Day? :D

(#23812) FatalEror válasza Wind-Storm (#23811) üzenetére


FatalEror
addikt

Partra szállás......
de a többit inkább privibe mert mindjárt szólnak,hogy nyissunk egy lomtalanítás topicot,lassan jogosan......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23813) imibogyo válasza FatalEror (#23812) üzenetére


imibogyo
veterán

Nyissatok egy lomtalanitás topicot, ne szemeljétek teli ezt!!!!!

Csak hogy ne csalódj, azért....... ;] :P :D

(#23814) macko20 válasza szab.tam (#23775) üzenetére


macko20
őstag

előkerült a kis flex..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23815) #21346560 válasza FatalEror (#23806) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én meg egy kiégett fűtőszálas "hősugárzó"-ból vettem ki ezt a 230-as ventit, amit a ház hátuljára fabrikáltam... kicsit hangos, de tuti jól hűt :DDD

(#23816) Wind-Storm válasza #21346560 (#23815) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez így reggeli sokk... :C

(#23817) FatalEror válasza #21346560 (#23815) üzenetére


FatalEror
addikt

Perfect megbaxhatját a gyártók a 2-5k ventiüket,szerintem ez olyan mint a hűtőpaszta,sok esetben olcsóbban tudod helyettesíteni,és sok esetbe jobban is a hatásfok

HardCore is my LifeStyle

(#23818) Wind-Storm válasza FatalEror (#23817) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja.. meg a süketség is.

(#23819) FatalEror válasza Wind-Storm (#23818) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem hangos annyira.+én ha beállítom a nagy ventit akkor kiköthetem a többi 4-et mivel teljesen fölösleges,és nem idegesítő annyira mintha azt hallod,hogy megy x mennyiségű más-más hanggal.....

(de ezek csak személyes vélemények)

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23820) Gyíkac válasza FatalEror (#23817) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

nah milyen hűtőpasztát ajánlasz helyettesítőnek pl az mx4-el szemben amit rendesen teszi a dolgát mondjuk 2-3 évig.:D (mert ideiglenest én is sokat hallottam már de tartósat nem nagyon). Mondjuk amit én használok mások procijaihoz az egy mezei fet-ek alá szánt 200 ft / fecskendős paszta:)

(#23821) Wind-Storm válasza FatalEror (#23819) üzenetére


Wind-Storm
őstag

áááá, dehogy... hallanád (pontosabban lószart se hallanál :D) az én gépemet aztán azután ezeket... dobnád ki az ablakon őket, hogy csak úgy zuhan :C

[ Szerkesztve ]

(#23822) FatalEror válasza Wind-Storm (#23821) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nem tagadom,hogy mekkora szhar ventieim vannak illetve nem is az,hogy szhar hanem inkább csak a hangjuk nagy,de teszi,és amíg teszi a dolgát addig lesz@rom,hogy mekkora hangjuk van,de tudom,hogy neked Be quiet ventieid vannak amik folyadék csapágyazásúak,és a lapátok is speciálisan vannak ki alakítva,de engem ezek nagyon nem érdekelnek mert nekem van egy sharkon házam amiről leszedtem mind 2 oldal lapot a műanyag tetejét,és a komplett elejét,tehát már csak a ház hátsó résznél nincsen egy qrva nagy lyuk...

Gyíkac:
Természetesen a nagy gyártól termékeivel nem tudom felvenni a versenyt,de probálkozok...

HardCore is my LifeStyle

(#23823) DiceBlade válasza FatalEror (#23822) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ha nincsenek oldallapjaid és a teteje is le van véve akkor minek neked egyáltalán venti?
meleg levegő felszáll magától is, nem kell terelgetni

(#23824) Wind-Storm válasza FatalEror (#23822) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyedül ennek bírtam a gyári ventijét ami ugye az oldallapi, szigorúan leszabályozva..

De asszem mára már ez is sok lenne zajilag.. :D

(#23823) DiceBlade

Persze fel, de nem elég gyorsan, hogy le is hűtse a dolgokat.... meg is kellene azt hajtani, lehetőleg alulról fölfele...

[ Szerkesztve ]

(#23825) DiceBlade válasza Wind-Storm (#23824) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ha nem melegednek túlságosan akkor elég elszállítani a hőt onnan (elvileg)

(#23826) Wind-Storm válasza DiceBlade (#23825) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Persze, ventis rásegítéssel.

(#23827) DiceBlade válasza Wind-Storm (#23826) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ha csak úgy működne akkor szab.tam cucca megfőlt volna régen
de nem megyek bele egy fölösleges vitába, tény, hogy hatékonyabb ventikkel

(#23828) Wind-Storm válasza DiceBlade (#23827) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Rohadt nagy bordákkal persze..
De nalátod :D:K

(#23829) DiceBlade válasza Wind-Storm (#23828) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

hangosabb is :DDD :P

(#23830) Gyíkac válasza FatalEror (#23822) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

ha meg van a titkos recept pl: gépzsír + alu por szólj ! :D

(#23831) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...egy új házat szeretnék ez helyett az ideiglenes megoldás helyett...ebből a kuckóból akarom kialakítani az oduját...a terv az lenne, hogy nem az oldallapra helyezném az alaplapot, hanem nem várt módon a talplemezre...ehhez a hátfalat szét kell majd flexelnem, és ha már ennyire benne leszek, gondoltam beépítek a hátfalra egy nagyobbacska ventit...én erre gondoltam, de még annyira az elején vagyok (csak tervek vannak, a ház, és a lap-proci-ram-hűtő), hogy minden ötletet szívesen megfontolok-alkalmazok... :)) ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#23832) Wind-Storm válasza Str8 sk8r (#23831) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Milyen táp van a HDD alatt?

(#23833) MeroM


MeroM
senior tag

Üdv urak ezt lessétek:[link] :R

(#23834) DiceBlade válasza Str8 sk8r (#23831) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

és ennek miylen előnye lesz? "egy hatalmas" kuckóba beteszel egy mini alaplapot, akkor inkább már nyomd össze a gépházat minél kisebbre

(#23835) FatalEror válasza Gyíkac (#23830) üzenetére


FatalEror
addikt

Oké és akkor majd sufni megoldással elkezdjük gyártani azt a hővezető zsírt ami veri az mx2/4-et,és szigorúan csak ph-n lehet majd kapni és 65/35%-ban osztozunk.....

DiceBlade:
Azért kell venti,hogy minél hatékonyabb legyen,mert így 3,2Ghz-en a 1090T laza 28 fokos,és 1 órás terhelés után pedig kb 35-37 fokos.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23836) baluka6


baluka6
aktív tag

Szerintetek hogyan mutatna egy ilyen ház full fehérben? Az előlapi ajtó pedig fekete fehér lenne. Az ajtó közepén azzal a "csíkkal" elválasztott középső rész és az alsó részen a rácsozás lenne fekete+a bekapcs és reset gomb. Egy fehér belsőhöz milyen venti dukál?

(#23837) FatalEror válasza baluka6 (#23836) üzenetére


FatalEror
addikt

Ne így csinál ha a belsejét fehérre fujatod akkor "fel ég" az egész,a belsejét mindenképp feketére kell fujatnod,és abba mennének a fehér lapátos ventik,és 2db fehér neon,vagy led szallag,de lehet külsejét is meg kéne törni valami egyszerűbb fekete mintával mert ez egy viszonylag nagy ház és a formavilága elég vérszegény,és ha telibe fujatod fehérrel akkor lehet nem lesz szép,azokat a rácsos gechiket az oldalán cseréld ki méh sejt rácsra és onnatól mehet az egész külseje fehérre+az általad elképzelt előlap,a belsejénél meg szerintem még mindig a fekete a nyerő

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23838) baluka6 válasza FatalEror (#23837) üzenetére


baluka6
aktív tag

Hát pont azért gondoltam a fehér belsőre,mert fekete van szinte mindenkinek és ez engem idegesít :D
Pontosan mikre gondolsz,hogy cseréljem ki méhsejtre? Az oldallapot úgy képzeltem,hogy ugye az egyik fele plexis,a plexit feketére szeretném fóliázni. Akkor szerintem eléggé megtörné az egészet. A másik oldallapra még nincs ötletem.

(#23839) DiceBlade válasza baluka6 (#23838) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

[link]
ha ilyen fekete kiegészítőkkel feldobod akkor nagyon súlyosan fog mutatni fekete-fehér ventikkel

(#23840) FatalEror válasza DiceBlade (#23839) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen de az NZXT mindig is adott a formatervre ez pedig mármint a dragon szerintem salynos egy kicsit unalmas,és nem biztos,hogy ugyan olyan jól mutatna,+ez a fényezés ami van az NZXT házikón van nem lenne egy olcsó mulatság,és valjuk be azért ott a fényezés se egy akármilyen minőség.

baluka6:
Ha teszel feket plexit az oldalába akkor rendben van,én arra gondoltam,hogy azokat a szellőző lyuk szerűségeket kéne méh sejt rácsra cserélni,a belsőről meg annyit,hogy akkor fujasd fehérre csak pl. a meghajtó helyeket fujasd feketére+ha a tápd is fekete akkor már nagyjából rendben vagyunk,ja és még azokat a lila venti tartó vackokat is le kéne fujatni feketére.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23841) baluka6 válasza FatalEror (#23840) üzenetére


baluka6
aktív tag

DiceBlade: köszönöm az ötletet,ebből úgy érzem sok ihletet fogok meríteni :R

FatalEror: a lile ventitartók feketék lesznek,a táp is fekete lesz( Chieftec tápom van és sajnos sima ezüst,de már nem garis,szóval nyugodtan állok a munka elé). Ja,és a meghajtó is fekete lesz. Már korábban megfordult a fejemben,hogy az NZXT-hez hasonlón az alaplapi tálca mögül bejövő kábelnyílásra csinálok olyan gumi fedőlap szerűséget. Ugye gyárilag ezen a házon nem sok kábelelvezetési lehetőség van,alaplapi tálca mögött nulla...szóval azokat is kialakítottam már hellyel-közzel.
A szerelhető merevlemeztartókat gondoltam még feketére fújni,de az még kérdéses egyenlőre. Mondjuk van belőle 2 és csak egyiket fogom használni,szóval lehet,hogy lesz egy
fekete és egy fehér,,aztán majd ha kész,szavaztok,hogy melyik jobb... :D
arctic freezer 7 pro rev 2 procihűtőm van,az is fekete fehér,szóval valami Arctic ventik is illenének bele? esetleg egyéb jó minőségű fekete-fehér venti? :R

(#23842) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(2 helyre: barkács, gépmutogatós.)

nagyjából elkészült.
így egy laza összesítő.
siker, félsiker és a szokásos szopások... :o

cél: újbóli passzivizálás.
eszköz: rácsozás, friss levegő megnövelt beömlés + bordanövelés
emlékeztető. az elkészült ház:

[link]

az asztal alatt, szivacskuckóban és qd-ben lévő 3.5-ös, 500-as winyó helyett jött egy 640-es, 2.5-ös, dupla quiet driver-ba csomagolt. és ez már a gépbe, hg oybelül legyen. ez az új cél. olyan passzív gép csak, ahol minden belül van.

gyári csöves fet + nb hűtő levesz, mert gagyi. fet kapott egy újat.
nb + 9300 igp süt. bordacsere. hely korlátozott, mert a vga hűtőjét is növelni akartam, ráadásul a kis ninja belóg kicsit a képletbe...

szokásos összetuszkolás. 5 db. borda...

vga is kapott újból pár darabot. (erre külön nem térek vissza többet, jól sikerült...)
összképben:

eljött a másnap, beköltözés:

tető rajta, irány a próba: (kalapács azért van, mert sema qd, sem az optikai nem akart bemenni a festés miatt. megoldottuk.... :U :DDD

szopás 1... :(((
mindin ok, de az nb + igp alacsony hőfokról indul, (tehát illesztés jó, mert ha nem ,akkor ez rögtön 100-ra ugrik), de szép lassan idle 70-80-85-90, nem áll meg, lekapcsoltam....

széteszed. más fajta borda, egy nagyobb darab. (nem látszik jól, , de nagy...) :K
itt 85-nél megáll, de hát ez sem az igazi..

beugrott, hogy régről maradtak asszem 3 mm-es conrad csöveim, 2 gyári blokkal.
platina árban, és használhatatlan volt. idáig.... :))

az előző borda visszakerült a nb-en lévő hőblokk tetejére, a cső másik végén lévő blokkra is került egy. nem mértem ki még pontosan, de kb. bő 10 fokot hozott a + cső.

valami lefogatást kell majd kitalálnom, mert csak a lesarkazásvédő és egyéb beszororítások adják a rögzítést, de nincs a chiphez húzó erő. ha lenyomom, -5 fok.
azt még ki kell találnom. de az nem most lesz.....

zárszó:
ez volt az utolsó ilyen bordatuszkolós gány.
ezután már csak profi csövezés jöhet szóba, a végén csak lemezekkel. semmi alukockák....

szolgálati közlemény:
macko20
szerintem ismerős lesz 1-2 darab. az nb- lévő nagy és a felet lévő is az újak közül való.... :K :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23843) szab.tam válasza szab.tam (#23842) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, kimaradt egy kép...

ez volt az első, totál kudarcos megoldás után. ez egy nagyobb borda. ez került vissza, amikor a hőcső bekerült alá.

a kép baloldalán, középen, a többi versenyző társalágában. de egyértelműen jobban szerepelt, mint az 5 ös fogat a jobb felső sarokban. (az első próbálkozás.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23844) imibogyo válasza baluka6 (#23836) üzenetére


imibogyo
veterán

Ne hallgass senkire (csak rám) jól fog kinézni full fehérben is. Én is nagytornyot alakítottam át, és egyáltalán nem lett unalmas belülről, csak azért mert elsősorban fehérrel operáltam. Ha elkezded feltölteni cuccokkal, úgyis megy még bele más szín is, nem lesz az unalmas. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23845) zoltanz válasza szab.tam (#23842) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez milyen gép, alulfeszelés, alulhajtva van?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23846) szab.tam válasza zoltanz (#23845) üzenetére


szab.tam
nagyúr

adatlap, konfig 2.
E1400@2ghz@2.7ghz.
alapfesz. (xfx üdvözlőképernyője hiába "play hard", cpu vcore állítás nincs....) :(((

de nagyon jó, hogy kérdezted! :R
régebben 3 ghz-re volt beállítva, ahol a nb-nek adtam + feszt. (mert hogy annak lehtetett.)
de most azt visszaveszem, mert úgyis csak 2700-on megy.
ramok 4:3

úgysem kell a nagy kraft, mert alapból a gtx210-re kijelzőket használom dxva mozizásra.
a 9300 igp-n csak 1 lóg most, az is dxva képes, de azon úgysem szoktam megnyitni semmit.
(ezzel azt is elárultam, miért az igp + vga...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23847) zoltanz válasza szab.tam (#23846) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miért nem pöccintesz bele egy Wolfdale -es kétmagos procit 3 GHZ-en? Az gyorsabb lenne azért.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23848) szab.tam válasza zoltanz (#23847) üzenetére


szab.tam
nagyúr

és minek? hogy a max prociterhelés amit zen a gépen használok ne 50% legyen, hanem 30?

az 512mb l2 cache-sel rendelkező dual celeronok jól hűthetőek passzívan. általános, hétköznapi felhasználásra 2.5 ghz-en is totál jók mindnere. még az egyszerűbb 1080-as videókat is lejátsszák dxva nélkül.
wolf jobban melegszik. (volt már néhány abból is...). h alehetne alulfeszelni a lapot, akkor talán.
procifejlesztés ebben már nem lesz. hacsak nem fogok ki valami nagyon kis vid-es Q8000-et. és arra egy magasabb hűtő, rácskivágással. de elcsúfítani sem akarom.

ebben a gépben még az nb + igp hűtést fogom újraépíteni.
kell egy normális lefogatás.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23849) FatalEror válasza baluka6 (#23841) üzenetére


FatalEror
addikt

Természetesen artic ventiket használj mert azok nem gagyik(szerintem)és jó áron adják őket

szab.tam:
szép munka,lehet írtad,de a méh sejt rácsokat mivel/hogyan raktad fel?
ragasztottad,vagy önmetsző csavar,vagy netán hegesztéssel?

HardCore is my LifeStyle

(#23850) szab.tam válasza FatalEror (#23849) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

"önmetsző csavar,vagy netán hegesztéssel" :DDD

azt hittem, idáigra kiderült, hogy elméletben a bonyolult és értelmetlen, de műszaki gyakorlatban az igen egyszerű megoldások híve vagyok.
hegesztés... :U :DDD

a teteje rá van téve.
az oldalsókat pedig viszonylag a ház sikjára hajtogattam, megkentem a rácsot pillanatragasztóval, és egy átfogásos mozdulattal felrakva ráengedtem. majd nyomogattam. kb. a felület 2/3-ánál hozzáfogott. valahol kicsit eláll, de pont lesz*rom...
5 perc mulva megfordít, és a másik oldal. önmetsző, meg hegesztés.... :)) :DDD

más.
a nb + igp hőfokok nem voltak még teljesen jók. az pontosan a gyárinál aktív légáramlatnál 68 fok idle. ezt akartam elérni.
mivel nincs normál lefogatás, ami nekihúzza a hűtőt a chip-nek, így jópár fok benne volt még a hűtőben.
ha az ujjammal finoman lenyomtan, lement pár fokot.
gondoltam, mi van, ha teszek rá nehezéket. a képen nem látszik, de bordafelület van bőven, a kis kitakarás nem akadályozza a légmozgást. leborulni nem tud, mert nincs hol.
van egy csomo 20*10 és 20*20*100-es alurudam, amit hőcsőfogadó blokknak vettem, csak nem lett kiesztergáltatva. (változtak a koncepciók, és a drága munkadíj...)
a nagyobbikból a hűtőre raktam 2 db-ot, pont a chip fölé.
6-8 fokot ugrott le a hő. most 68-70-en van idle körüli állapotban.

van egy külön szemléltetőnek elöl. és ben a cpu és a vga hűtő közt léható a felső darab.
(hegesztés, önmetsző csavar....) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.