Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) baluka6 válasza imibogyo (#23844) üzenetére


baluka6
aktív tag

Igen is uram. Szép munkát végeztél a házaddal,grat hozzá. (vízhűtéssel kapcsoltban lehet,hogy majd kérnék segítséget,mert az is tervbe van véve)

FatalEror: Rendben. Bár sajnos csak 8cm-es ventiket tudok belepakolni,de mondjuk belefér 5db plusz egy 9,2cm-es,szóval remélem lehűtik a kis házamat. :D

(#23852) FatalEror válasza szab.tam (#23850) üzenetére


FatalEror
addikt

hát már mondtad,hogy te inkább száj karatés barkácsoló vagy,de nem nehéz csinálni 2lyukat/oldal és anya csavarral odafogatni,de már ragasztod akkor van a tescoba akciósan patex 2 komponensű epoxi valami 300ft és barom jól köt,de még ajánlom figyelmedbe a 2 komponensű gyurma ragasztót is.

baluka6:
a méret szerintem nem annyira fontos,mert a lényeg az,hogy a fekete keret is megtör valamennyire a fehér belsőt,+ ha veszel bele 5db-ot akkor tényleg ütős lesz,sok sikert hozzá...

HardCore is my LifeStyle

(#23853) godevil válasza szab.tam (#23842) üzenetére


godevil
csendes tag

Nem semmi, van benne anyag! :C
Az ex-házamra pedig nem lehet ráismerni! :R
Tetszik!

(#23854) Str8 sk8r válasza Str8 sk8r (#23831) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...megpróbálom konkrétabban célozni a kérdést... :B ...

...szeretnék beépíteni ilyesmi ventit...esetleg valaki tapasztalatot tudna írni, vagy tesztet linkelni, mert én nem találtam szinte semmit erről...ha valaki esetleg már hasonló terméket tudna ajánlani, az is megtenné...az elvárásom : halk 140-200mm-es venti... :R ...

...(#23832) Wind-Storm : valami delta 275w-os tápocska... :K ...

...(#23834) DiceBlade : röviden-az túl 1xŰ volna... ;] ...hosszabban-nem is olyan nagy az a kis midi házikó... :DDD ...magasságra, és szélességre kb pont jó...a hosszúságának kihasználására meg van pár tippem, de ez még alakulgat... :)) ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#23855) FatalEror válasza Str8 sk8r (#23854) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem nem csalódnál benne,mert az antec egy jó márka.
De ezekben sem:[link][link]

nem ép olcsó darabok,de ezeket a be quiet! a csend nevében tervezte:folyadék csapágyazás,speciális lapát felület stb......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23856) oroszbence válasza Str8 sk8r (#23854) üzenetére


oroszbence
tag

nekem van egy ilyen ventim gyárilag a házban és nagyon szép halk.

(#23857) szab.tam válasza godevil (#23853) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R :))

amikor odaadtad, megígértem, hogy linkelem, ha kész...

de most ott az eredeti ház (majdnem) érintetlenül. a kis flex pedig unatkozik.... :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23858) siti válasza szab.tam (#23842) üzenetére


siti
senior tag

én is rácsos házat akartam, most találhatok ki valami mást. de csak így tovább :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#23859) szab.tam válasza siti (#23858) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

ööö. nem dobtam rá lincensz védelmet.... :U
nosza.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23860) Wind-Storm válasza Str8 sk8r (#23854) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bár Fatál beelőzött (már átvette tőlem, megfertőzés success ;]), de azért kiegészíteném kicsit :D
Igen, ha halk kell akkor Be-Quiet!
[link]
és [link] hivatalos oldal, bár nem jöttem még rá mi a névváltásnak az oka.. :U

[ Szerkesztve ]

(#23861) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok. Nem tudom, hogy ez feltétlenül ebbe a topikba tartozik-e, de ismertek olyan barkács/elektronikai boltot Budapesten, lehetőleg minél közelebb a belvároshoz, ahol esetleg árulhatnak digitális multiméterhez külön kábelt?

(#23862) Wind-Storm válasza dangerzone (#23861) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Szerintem még egyes villanyszerelő boltokban is kaphatsz.
Amúgy lehet válogatni: Lomex, Elektrokontha, Hestore, Conrad és még a mikroelektronéktól (ha éppen záridő előtt nem óhajtottak bezárni ezért nem is voltam még náluk) jobbra van egy szintén elektronikai bolt (aminek a nevét most hirtelen nem tudom megmondani) ahol egészen biztosan találsz.
szerk.: na megvan, tehát az Árwill-ben tuti kapsz azonnal és legalább 4 fajta közül válogathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#23863) dangerzone válasza Wind-Storm (#23862) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszönöm! :R

(#23864) Wind-Storm válasza dangerzone (#23863) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:)

(#23865) macko20 válasza szab.tam (#23842) üzenetére


macko20
őstag

Igen látom megtaláltad a fet hűtőt...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23866) szab.tam válasza macko20 (#23865) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem értem. :N

itt gyári fet hűtő csak a lap eredeti fet hűtője volt. azt levettem, és feltettem egy tőled kapottat, ami erdetileg nem ilyen célt szolgált.

milyen fet hűtőt találtam meg? :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23867) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Moddingba kérnék segítséget, hogy egy gyári IBM/Lenovo ThinkCentre ház USB és előlapi dolgok bekötésében? Egy N68C-S UCC alaplappal lenne használva.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#23868) FatalEror válasza ludla (#23867) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezek szerint a Lenovo ház csatiai eltér a szabványtól?

HardCore is my LifeStyle

(#23869) szab.tam


szab.tam
nagyúr

van ez a Dell Inspiron 8300 gép.
van is egy eladó ház.
jól meg lehetne faragni.

de ez miféle szabvány?
5 sínes. nem matx 4, nem atx 7. hanem 5 db...
rendes táp belefér?
fognám, és fejreálltanám az egészet. táp alulra kerülne, vga alja fölfelé, stb...

nem tudom az egészet hová tenni, de tetszik, hogy szétnyitható. kis felxelést megérne....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23870) FatalEror válasza szab.tam (#23869) üzenetére


FatalEror
addikt

Rendes táp belefér max a csavar lyukakat kell átfúrni,a szabványt ne tudom,szerintem a DELL-nek valami spéci kiképzésű alaplapja jó bele,és valahol az matx és az atx között van,egy kis fúrással ezt is meg lehet oldani....

"kis felxelést megérne....":
csak vigyázz le ne égjen a mikro géped,mert ebből az anyagot sem felejtették ki......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23871) Ringman válasza szab.tam (#23869) üzenetére


Ringman
nagyúr

hardware maintenance maunal, abból ki szokott derülni

de brand gépekbe ált. nem atx tápok szoktak lenni.

szerk: közben megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#23872) baluka6 válasza szab.tam (#23869) üzenetére


baluka6
aktív tag

Hasonló Dell házam nekem is van eladó:[link]
Van hozzá lap is és proci,amik gyáriak. :R

(#23873) ludla válasza FatalEror (#23868) üzenetére


ludla
őstag

Igen nem szabvány, legalább is ezt az infót kaptam hogy át kellene a tüskéket rakosgatnom benne. Majd a jövőhéten ha megjön a hőcsöves procihütő akkor akarom átépíteni.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#23874) FatalEror válasza baluka6 (#23872) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha szab.tam meglátja azt a bordát............ :D

HardCore is my LifeStyle

(#23875) baluka6 válasza FatalEror (#23874) üzenetére


baluka6
aktív tag

Tartozék a házhoz ha megveszi lappal és procival. :D

(#23876) FatalEror válasza ludla (#23873) üzenetére


FatalEror
addikt

akkor szerintem szükséged lesz egy standard ATX ház kábeleire és azt kell hozzáforrasztani a mostani ház kábeleihez,van némi türelmed és forrasztó pákád akkor 500FT-ból meg is vagy szerintem...

HardCore is my LifeStyle

(#23877) ludla válasza FatalEror (#23876) üzenetére


ludla
őstag

Köszi az ötletet :R csak most meg nincs senki ismerősömnek kukás háza amiből kiszedhetném :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#23878) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kössz mindenkinek a dell ház infót. :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23879) FatalEror válasza ludla (#23877) üzenetére


FatalEror
addikt

szerintem tudsz túrni itt PH-n is....

HardCore is my LifeStyle

(#23880) Buci21


Buci21
addikt

Lenne egy kérdésem, ne kövezzetek meg érte: Mit tanácsoltok, hogyan csináljam?? van egy Dell powerage 2300, a belseje nem kell persze, az kipakolós, ATX szabványú lapot tennék bele, mennyire reális??
Valamint a vízhűtés is felmerült bennem, házi blokkokkal csonkokkal, low budget megoldás gyanánt :D
mennyire lehetetlen, és mennyire nehéz megcsinálni?
Köszi előre is

(#23881) FatalEror válasza Buci21 (#23880) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha szigorúan házi barkács gányolás akkor nem annyira bonyolult,a belselyébe teszel egy mezei fém lemezt amire fel tudod csavarozni az alaplapot az oldalát ki flexeled helyére mehet a méh sejt rács tetejét pedig a radinak vágod ki amit ildomos kívülre tenni a hely miatt stb stb....

HardCore is my LifeStyle

(#23882) ludla válasza FatalEror (#23876) üzenetére


ludla
őstag

Na sikerült megoldanom a bekapcsolót, csak a tüskéket kellett áthelyeznem és levágni 2sort mert ez 7-7 soros volt. Az előlapi usb-t és audiót pedig lecserélem egy normál ATX házból szerzettre mert szabvány a mérete :D azt nem dugdosgatom ne hogy leégessem az alaplapot.

Van egy másik gondom most a lenovo házban a HDD búgó hangokat gerjeszt, a gyári műanyag befogóban van a HDD, ezzel valamit tudok kezdeni?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#23883) blasko92


blasko92
őstag

Ha már gányolás ;] ;] ;]

És hátulról ;]

Ma reggel felkeltem, leeresztettem a vízhűtést, kikaptam minden alkatrészt, kiszedtem az alaplapi tálcát és a PCI slotot, majd minden alkatrészt visszatettem gyorskötözővel :D
Nincs hely, hogy az asztalon ház nélkül tegyem össze a cuccokat, a gépre pedig szükségem van, ezért választottam ezt az igazi GÁNYOLÁST.

Az alaplapi tálcára és a PCI slotra szükségem van az új ház építéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#23884) FatalEror válasza ludla (#23882) üzenetére


FatalEror
addikt

Képet tudnál küldeni vagy linkelni a netröl,hogy ez a HDD keret hogy is néz ki???

HardCore is my LifeStyle

(#23885) FatalEror válasza ludla (#23882) üzenetére


FatalEror
addikt

blasko92 a képeket át kéne méretezni mert így nem látszik belőle semmi.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23886) imibogyo válasza FatalEror (#23885) üzenetére


imibogyo
veterán

Menj rá jobb gombbal, hogy kép megnyitása új lapon és akkor látható egyben. ;)

(#23887) ZetorGumi válasza blasko92 (#23883) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Where is the Alaplapi tálca? :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#23888) FatalEror válasza ZetorGumi (#23887) üzenetére


FatalEror
addikt

Egy új gép építéséhez kell neki....

HardCore is my LifeStyle

(#23889) ZetorGumi válasza FatalEror (#23888) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Jah, értem, így már világos a hiánya.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#23890) blasko92


blasko92
őstag

Bocsánat, csak már túlmentem a szerkesztési időn, így már nem volt módom átméretezni :B

Itt találjátok róla a képeket :D

Igen, nincs alaplapi tálca, és az alaplap és a VGA gyorskötözővel vannak rögzítve :D
Helyhiány, és szükséglet.... Kellett belőle az alaplapi tálca, mert az új ház épülőben van.
Az egy másik zene, majd arról is kaptok képeket :D

(#23891) blasko92


blasko92
őstag

Ja, és az alaplap alatt befigyel a négyjegyű függvénytáblázat is :DD

(#23892) FatalEror válasza blasko92 (#23891) üzenetére


FatalEror
addikt

Aha szóval azaz a izé a deszka alatt,a tanároknak tényleg igazuk volt,hogy nem érdemes kidobni a könyveket.

HardCore is my LifeStyle

(#23893) blasko92 válasza FatalEror (#23892) üzenetére


blasko92
őstag

Nem akartam csak úgy a puszta lemezre rátenni az alaplapot, úgyhogy ami leggyorsabban a kezem ügyébe került, már raktam is be alá (ez a négyjegyű függvénytábla volt, amire már úgysincs szükségem :DDD )

Ha minden jól megy, akkor már csak pár napot kell kibírnia nem rendeltetésszerű használatban :)

Összeszereléskor/rendszerfeltöltéskor sikerült eláztatnom a videókártyát eláztatnom, de szerencsére semmi baja nem lett.

(#23894) ludla válasza FatalEror (#23884) üzenetére


ludla
őstag

Igen egy ilyenbe van a HDD kép

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#23895) FatalEror válasza blasko92 (#23893) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha jól kivan szárítva akkor nem lesz semmi baja van aki mosogató kefével mosta le a 9800GT-ét és semmi baja nem volt ugyanúgy ment tovább

HardCore is my LifeStyle

(#23896) FatalEror válasza ludla (#23894) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nem tudnám,hogy ez egy Lenovo alkatrész azért mondanám,hogy ez egy mekkora nagy szhar,na mindegy,szerintem a csavarokat kell körül tekerni egy kis teflon szalaggal vagy valamivel ami rezgés csillapító és ha rajta van csavaron akkor még belemegy abba kék keretbe,esetleg nem lehet,hogy maga a keret zörög?

HardCore is my LifeStyle

(#23897) blasko92 válasza FatalEror (#23895) üzenetére


blasko92
őstag

Nem volt áram alatt a gép, amikor töltöttem be a vizet, úgyhogy no problem :)
Letöröltem, és meghajszárítóztam egy kicsit.

Egyébként a normális minőségi vízhűtéses vizeknél akkor sincs baj, ha használat közben folyik a hardverekre a víz, mert azok nem vezetik az áramot.

(#23898) ludla válasza FatalEror (#23896) üzenetére


ludla
őstag

Na meg van a hiba, nem a keret meg nem is a felfogatással van a gond, hanem a hogy a vinyó átadja a rezgését a háznak és a ház teteje adja le azt a búgó hangot, ha rá teszem a kezem akkor csendbe van, így valami zajcsillapítót kellene belülről felragasztanom mint a mosogatók alá szoktak :D

blasko92: igen a desztillált víz elektromosan szigetelő, az ioncsrélt viszont vezeti az elektromosságot, egyes alkalmazásoknál ez nagyon fontos, akkuba pedig az ioncserélt kell.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#23899) FatalEror válasza ludla (#23898) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát a desztillált is vezeti valamennyire az áramot,legalább is az amelyiket az autóknál használják,de lehet,hogy amit a vizhűtésekbe használnak azok tényleg semennyire nem vezetik az áramot???

HardCore is my LifeStyle

(#23900) szab.tam válasza ludla (#23898) üzenetére


szab.tam
nagyúr

fogadjunk, hogy samsung az a winyó.
azok rezonáltatnak búgóan a legjobban. ráadásul azok nem monoton módon, hanem ritmikusan erősödő módon.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.