Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Titagyerek válasza Wind-Storm (#23399) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

nekem is kéne 64magos proci :D
köszi a venti ötleteket kipróbálom őket

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#23402) #10726912 válasza FatalEror (#23398) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs a környékemen ALDI :O Inkább szellőztetek :DDD
(#23397) Runo: Már "meguntad" a csapágykoptatást? :D

(#23403) FatalEror válasza #10726912 (#23402) üzenetére


FatalEror
addikt

Akkor nyomjál rá tusfürdőt azt kalap kabát.... ;]

HardCore is my LifeStyle

(#23404) #10726912 válasza FatalEror (#23403) üzenetére


#10726912
törölt tag

Legközelebb lekenem tojással. Mindenhol rántotta szaga lesz :D Ha meg elkezd rohadni rajta, akkor meg magány a családtól ;]

(#23405) #21346560 válasza #10726912 (#23402) üzenetére


#21346560
törölt tag

:P

Egyébként nagyüzemben használtuk a grafitos zsírt, Roppant jó a viszkozitása, és hőálló volt.

[ Szerkesztve ]

(#23406) FatalEror válasza #10726912 (#23404) üzenetére


FatalEror
addikt

Nincs is jobb mint reggel rántotta szagba ébredni....

HardCore is my LifeStyle

(#23407) Titagyerek válasza #10726912 (#23404) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

az előbb említve Bacsis-t akkor kenjünk lekvárt ...

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#23408) FatalEror válasza Titagyerek (#23407) üzenetére


FatalEror
addikt

szerintem inkább mustárt....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23409) Titagyerek válasza FatalEror (#23408) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

vagy szedjem le a blokkot meg a ventit és tegyek oda retket? vagy egyéb más zöldséget...

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#23410) FatalEror válasza Titagyerek (#23409) üzenetére


FatalEror
addikt

Mint mondtam fagyállóra lesz szükség,vagy süssél rajta egy rántottát.......

HardCore is my LifeStyle

(#23411) molnarpeter válasza Titagyerek (#23409) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pl ez? Meg egy kis MX2/MX4 lekvár... :)) :D

mp

(#23412) Titagyerek válasza molnarpeter (#23411) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

postával együtt mennyibe fájna ez nekem?

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#23413) molnarpeter válasza Titagyerek (#23412) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

"US $11.03", szóval kb 2500 Ft.

mp

(#23414) #10726912 válasza Titagyerek (#23407) üzenetére


#10726912
törölt tag

Előtte olvasgattam egy csomó véleményt a pasztákról. Aztán elolvastam a lekváros hirdetését...aztán a tesztjeit :C
Azt nem értem, miért nem az ilyen felfedezéseket teszik be a fókuszba :D
Jó az a rántottaszag reggeli ébredés utáni netezéshez. Étvágy gerjesztő.
Runo: Voltaképp kevés háztartás van, ahol ne lenne grafitos zsír, pedig szinte totál sehová nem jó :)

[ Szerkesztve ]

(#23415) MeroM válasza Gyíkac (#23354) üzenetére


MeroM
senior tag

shapphire hűtés az inno98gt n :Y :Y :Y

(#23416) Gyíkac válasza MeroM (#23415) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

aztán csodálkoznak miért kezdett el homok szemcsét szórni :D
Bé melegedhetett:)

[ Szerkesztve ]

(#23417) #21346560 válasza #10726912 (#23414) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ne viccelj! Van otthon grafitceruza, libazsír. Simán el lehet készíteni. Persze kissé összekensz vele mindent, de simán megéri, mert otthoni felhasználásra szinte minden téren alkalmas a magas hőállás miatt :DDD

Egyébként gőzgépekhez használtuk a csúszócsapágyakhoz :)

(#23418) #10726912 válasza #21346560 (#23417) üzenetére


#10726912
törölt tag

Oda kell, más nem viselné el a hőfokot, bár már ezt is kiváltották sok helyen teflon zsírral (ahol nincs extrém hőfok, ott jó) Sokat melóztam pl koromgyárban, hulladék égetőben, stb, ott is ezzel volt minden lekenve. A vasszerkezetek össze rakásánál is grafitos zsírral kenik, mert jobban viseli az időjárás viszontagságait. De csapágyakban a grafit erősen tud csiszolni,magas fordulatnál elkoptatja a fémet :)
Libazsír darált teflon szalaggal? :DDD

(#23419) #21346560 válasza #10726912 (#23418) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az sem rossz ötlet, bár valószínűleg az is csak nagyüzemi felhasználásra, mert egy pc ventibe nehéz lenne a teflon szalag darabokat betömködni.
Nagyon vizuális típus vagyok, itt röhögök magamban :DDD

(#23420) traders válasza FatalEror (#23350) üzenetére


traders
tag

Aldiban nem volt :( Lehet máshol is kapni?

siti: Köszönöm, angolul e-bayen megtaláltam, megrendeltem :)

molnarpeter: jah de ilyenkor a kerités dróton át minden féle drótot még damilt is kidob a kereső... ezért reméltem hogy van valami spéci itthoni neve is :D

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#23421) FatalEror válasza traders (#23420) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem nagyon mindegy milyet kensz rá,keress máshol aloésat mert Bacsis is olyannal csinálta a tesztet....

Runo,Tiger.huhhhh,és ha a műszerfal ápoló szilikont kevernénk el a kenőzsírral :F ,de ha jól tudom van teflon spré is.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23422) #10726912 válasza FatalEror (#23421) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hát...passz. Abban van pár másféle dolog is, pl parafin, meg a fene tudja...nem tudom, mennyire vegyülne.
De próba cseresznye :K

[ Szerkesztve ]

(#23423) traders válasza FatalEror (#23421) üzenetére


traders
tag

:D én még a drótos témához írtam neked csak le vagyok maradva pár nappal :DD

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#23424) FatalEror válasza traders (#23423) üzenetére


FatalEror
addikt

De a műanyag kötöző nem jó????

HardCore is my LifeStyle

(#23425) traders válasza FatalEror (#23424) üzenetére


traders
tag

Ha a műanyag kötöző alatt ezt érted akkor nem :( Ebből van dögivel... még rózsaszínű is :D

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#23426) molnarpeter válasza traders (#23425) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rózsaszínű is? :Y

:DDD

mp

(#23427) FatalEror válasza traders (#23425) üzenetére


FatalEror
addikt

akkor mire kéne ez a kötöző drót????

HardCore is my LifeStyle

(#23428) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy "beépített számítógépet" azaz hangszigetelés, biztonságosabb elhelyezés (most oldallap nélkül van a lábam mellett) és egyéb jó dolgok miatt szeretném az asztalomba beépíteni a gépezetet. Nagyjából megvan az elképzelés, az egyetlen probléma, az a hűtés (szellőzés) minél jobb megvalósítása. 51cm mély, 37cm széles és 25cm magas (bár ebből azért a tervezett hangszigetelés levesz, de ez most mindegy) terület áll rendelkezésre, itt kell elhelyezni mindazt, ami amúgy a gépházban volna. Nyílások csak hátulra (fal-szekrény távolság 7 cm) és esetleg alulra kerülhetnek. (bár alul ott van a többi fiók...) A bekerülő konfig az adatlapomon.

- Felmerült bennem a légcsatornák használata: plusz venti nélküli légcsatornák a VGA és CPU hűtőhöz, táphoz és egy ventis elszívó csatorna + szimpla befújó venti. Tehát 2db 12cm házventi + a hűtők ventijei

- Hátul szív - elől fúj rendszer, azzal a különbséggel hogy valójában hátulról szív, hátra fúj (majd ellentétes irányba, hogy ne keveredjenek annyira a hideg-meleg levegő)

- Körbe,mindenhol hangszigetelés (léghang, testhang gátlást is próbálok megvalósítani + minden gumibakra rögzítve)

- Kábelek vékony, hajlékony gégecsőben elvezetve

Várom az ötleteket, javaslatokat, ki hogy csinálná, mit változtatna! :R

[ Szerkesztve ]

(#23429) FatalEror válasza nzozz (#23428) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem vegyél a fresn@pfs-ba ilyen hörcsög csatorna elemeket,és a végébe tegyél ventiket ami elszívja/befúja a levegőt,és az így kapott csatornát vezeted az asztal elejébe,hátuljába,oldalába.....

HardCore is my LifeStyle

(#23430) szab.tam


szab.tam
nagyúr

új elképezelésem támadt.

adott.
fekvő ház, htpc, rácsos tető.
hiába a méregdrága passzív x400as seasonic benne, a nem melegedő E1400, nem jár kellőképpen a levegő. a rácsos tetőn kimenne, de nincs kellő utánpótlás.
ezért most van bent 2 db. 9 centis noctua, kb. 350-400 rpm-en, de hát tudjuk, nálam ez nem járja... :N
kaptam reális áron a mostani PoV M2 Station házam ikertesóját.

leszedtem az alsó lemezt. ezt nem is tudam, hogy lehet. így alulról kapásból behúza lég.
oldalt is el kezdetem kivagdosni, felavatván a jó kis baseth80 mikrogépet.
(madj lesznek egyben képek, csak most lusta vagyok...)

mivel van 2 tök egyforma házam, így 2 alsó lap, 2 tető, + 2 rácsos tető, így variálás van bőven.
a táp hűtés a szellőzéssel letudva.
a gt210 re és a 9400 igp-s nb-re rakok majd új bordákat.

de a procihűtő most egy mini ninja, és kicsit megnagyobbítanám. viszont ott a tető. a vga hűtés is nagyobb lesz majd.
rácsos tetőt is meg fokom lékelni, és így a hűtők majd azon kidugják a fejüket, mint az amcsi gyorsulási autókon a légbeömlőknél. (vagy mifenéknél...)

viszont a nagy ötlet.
procihűtő. ninja a szekrénybe fog menni. jön egy régi ismeről, mugen2. le kell még vadásznom. ugye az a nagy gépem cpuhűtőjének az alapja is. lamellák leszedhetőek.
itt is az lesz. leszedem őket, csöveket széthajlítom kicsit, a lamellákat pedig tovább darabolom. és mind a 10 cső külön, egymástól független, kis téglalap alapú lamellasort kap. mivel szét lesznek hajlítva a párhuzamosból, így a levegő az oszlopok közt is szabadon jár. mind a 10 között.
a gyári passzív üzemre is tervezett cpu hűtők (orochi, nagy ninja és társai), nagy hibája az, hogy mivel nincs aktív légáram, a hűtőlemezek közepén, a hűtő belsejében pang a meleg. a 2 részes óriástornyoknál is közel vannak egymnáshoz az egy sorban lévő csövek.

itt pedig nem lesz olyan, hogy "belseje", és a csövek is jó messez egymástól ontják a meleget a kis lamellákkal együtt.

én csak azt nem tudom, hogy a hűtőgyártó cégeknél kik kapják aztoka t aq- nagy fizetéseket.
elképzelem ott kreatívok mítingje utáni memót. a htx2-t kicsit át kell dolgozni, hogy ne lehessen perelni, és kell valami jó hangzatos nevet. ciklon, orkán, akármi. és és fessétek le sárgára. olyan még nincs....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23431) nzozz válasza FatalEror (#23429) üzenetére


nzozz
aktív tag

11 x 5,5cm -es szögletes fehér műanyag légcsatornából van 2m, meg néhány könyök.

(#23432) Wind-Storm válasza traders (#23425) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ennek inkább kötegelő, gyors-kötegelő a neve :K
De a rózsaszín az odabax :DDD

(#23433) oroszbence


oroszbence
tag

ma délután még nincs kész

[ Szerkesztve ]

(#23434) FatalEror válasza szab.tam (#23430) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem nyissál egy céget és vidd csődbe a noctuát meg mindenki mást is,csak majd aki ír ebbe a totyika az kapjon egy kis kedvezmény is......

HardCore is my LifeStyle

(#23435) nzozz válasza nzozz (#23431) üzenetére


nzozz
aktív tag

Ja meg tervbe van még véve, hogyha beválik ez a beépítés, az asztalon csinálok egy kb. alaplapnyi kivágást és kicsit sötétített plexi kerül a nyílásba és a gépezet kap még egy kis világítást, szépítést. :D

(#23436) TROG AIR válasza szab.tam (#23430) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Nem rossz elképzelés. :)

( még pár év,és húzott 8 magos procikat hűtesz passzívan... :D )

( És még ez sem foglalt... :DDD )

430 pozitív , 0 negatív....

(#23437) FatalEror válasza nzozz (#23435) üzenetére


FatalEror
addikt

Karácsonyfa effekt??? :DD

HardCore is my LifeStyle

(#23438) szab.tam válasza TROG AIR (#23436) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt most meg tudnám csinálni.
olyan cpu hűtőblokkot találtam ki, ami kb. elvi bő 800 watt hőt bír elszállítani.
és a gpu blokk pedig 1.3 kw körül. ez elvi. a gyakorlati kb.a fele lehet.
egy forradalmian új koncepcióval. ráadásul relatív pillekönnyű lenne az előző verzsönhöz képest. (na, azért lenne pár kiló, de nem 25...)
csak sem 6-8 magos procim, sem 200k-m a kezdő játszókészlethe nincs. (csövek, miegyebek...) - és hát ki kéne próbálni, hogy működik-e egyáltalán az elv a gyakorlatban.

a mostani vga hűtőm csak egy nagy darab, ronda radiátor.
de ez még szép is lenne, kifejezetten látványos elképzelés.

a másik:
nem foglalt, thx. de nem is lesz a részemről. (kicsit túl általános is. habár keresőre jó, de nem feltéltenül pc-s kifejezés.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23439) TROG AIR válasza szab.tam (#23438) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Az eddigi megoldásaid is tanulságosak -illetve a szó jó értelmében- szórakoztatóak voltak számomra,akármilyen lesz- biztosan a következő verzióid is hozzák majd ezt. :)
Sok kitartást és olcsó hőcsöveket kívánok! :K

430 pozitív , 0 negatív....

(#23440) szab.tam válasza TROG AIR (#23439) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23441) traders válasza molnarpeter (#23426) üzenetére


traders
tag

Mentségemre szóljon hogy csomagban volt, 10 szín, de van cuki lila is :DD

FatalEror: természetesen ilyesmikre, de ezek újra felhasználhatóak, ja és nem csípőfogó a levételükhöz.

Wind-Storm: na hát ennek kb 10 neve van :D de ezt kb mindenki azonnal felismeri

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#23442) Wind-Storm válasza traders (#23441) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Csavarhúzóval pepecselsz velük levételkor? :U

(#23443) nzozz válasza FatalEror (#23437) üzenetére


nzozz
aktív tag

Nem áll szándékomban... csak stílusosan! :)

(#23444) traders válasza Wind-Storm (#23442) üzenetére


traders
tag

Én ugyan nem pepecselek velük... pont ezért írtam hogy csípőfogó... ;)

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#23445) FatalEror válasza nzozz (#23443) üzenetére


FatalEror
addikt

Csak annyi mint amennyi pont kell neki......

HardCore is my LifeStyle

(#23446) Wind-Storm válasza traders (#23444) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja, félreértettem :N

(#23447) baluka6


baluka6
aktív tag

Szerintetek egy 3Ghz-es Celeron procihoz mekkora passzív hűtő kellene? van itthon egy mATX lapom egy procival és ramokkal+egy ATa vinyóm(van egy lap top is,de az nem tuti,hogy működik,majd letesztelem) és össze szeretnék dobni egy passzív HTPC-t. Még táp kell hozzá,mert ami van itthon,azon nincs ez a 4 tűs alaplapi csati(nemtudommianeve :DD )
Esetleg ötlet házra? Csak valami egyedi,gányolt ház jöhet szóba!! :D

Szerk: van itthon egy ilyesmi házam :[link],ha lehet ebből kéne vmit kihozni. Ötlet? :R

[ Szerkesztve ]

(#23448) Wind-Storm válasza baluka6 (#23447) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Még táp kell hozzá,mert ami van itthon,azon nincs ez a 4 tűs alaplapi csati(nemtudommianeve :DD )

EPS 12V csatlakozónak hívják.

(#23449) FatalEror válasza baluka6 (#23447) üzenetére


FatalEror
addikt

szerintem vázig bonts le azt a házat,és kartonpapírból legyen a külső burkolat amit filctollal ízlésesen tudsz díszíteni.......

HardCore is my LifeStyle

(#23450) #10726912 válasza FatalEror (#23449) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szembe szomszédnál van két éves gyerek, ő szinte varázsol a filctollal (a tapétára :DDD ).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.