Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) #10726912 válasza tothbabi58 (#23150) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jajjj :DDD

(#23152) Wind-Storm válasza tothbabi58 (#23150) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezt muszáj lájkolni :C

(#23153) szab.tam válasza tothbabi58 (#23150) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD

azért egy félkezes fényképdokumentáció jöhetett volna.

pl. ezért is cinkes a kunkori cerkáról gipszmintát venni. és a vákum még összemenni sem engedi. azt csavarnyúzóval döfködni! jááááj.... :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23154) Wind-Storm válasza szab.tam (#23153) üzenetére


Wind-Storm
őstag

De perverz valaki.. :N :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#23155) imibogyo válasza NEMO1968 (#23126) üzenetére


imibogyo
veterán

Én sem azt mondtam, hogy azok, de használhatja rá őket (nagy odafigyeléssel, mert könnyen baj lehet belőle (rövid nyél)). Simán szoktam én is favésővel esztergálni, de nézz meg pár videót ott is simán használják a sima vésőket, csak hosszabb nyéllel.

Nálam mindig a forgó anyag és a késtámasztó közötti távolság dönti el, hogy hosszú nyelű, vagy rövidebb nyelű szerszámmal is merjek-e dolgozni. Ha 1-5 mm-re be tudom állítani a távot, akkor a sima kis vésőkészletemmel dolgozom, ha nem akkor a hosszú nyelűekkel (csak az enyémek nem ilyen szépek).

És persze, hogy fémhez mást használunk (abban én nem vagyok nagyon otthon), de azért el szoktam boldogulni vele, főleg ha nem valami brutális acél. :B

(#23156) MeroM


MeroM
senior tag

Üdv uraim! olyan kérdésem lenne hogy : van egy 478 as alaplapom a hűtést tartó keret eltört tudom h nem pénz,de esetleg valakinek valami ötlet hogy lehetne utánnamászkálás nélkül itthon megcsinálni? 2 fül tört le ..... :R

(#23157) #10726912


#10726912
törölt tag

A hegesztő trafót állítsd be 80 amperre (nehogy megolvassza az anyagot) oszt hajrá ;]
Linkelj róla egy képet, több ötletet fogsz olvasni :U

(#23158) macko20 válasza MeroM (#23156) üzenetére


macko20
őstag

vas lemezből ha van sok időd..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23159) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

csináltam pár képet a Mannesmann kisgépemről, többen is írták hogy ők is gondolkodnak ilyesmiben
[link]
[link]
[link]

(#23160) FatalEror válasza DiceBlade (#23159) üzenetére


FatalEror
addikt

Esküszöm sokkal jobb minőségben adja magát vissza élőben,mint a conrad-os képen,nem is az rí le róla,hogy valami kínai vacak.....

HardCore is my LifeStyle

(#23161) MeroM válasza macko20 (#23158) üzenetére


MeroM
senior tag

nah megoldottam a 478 as hűtést! KÉP :W :Y

(#23162) intel96 válasza MeroM (#23161) üzenetére


intel96
csendes tag

jó megoldás. nem lötyög a procin?

(#23163) MeroM válasza intel96 (#23162) üzenetére


MeroM
senior tag

háát van egy nagyon pici kilengése mint anno a p3 nál de igazság szerint működik :D :Y

(#23164) FatalEror válasza MeroM (#23163) üzenetére


FatalEror
addikt

perfect.......

HardCore is my LifeStyle

(#23165) #10726912 válasza MeroM (#23161) üzenetére


#10726912
törölt tag

:D :R

(#23166) Wind-Storm válasza MeroM (#23161) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aztán majd ha megnyúlnak hő hatására azok a kötegelők... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23167) szab.tam válasza MeroM (#23161) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nb hűtő ragasztva van? mivel?

a kötöző szép gány, ide való. de hosszú távon az tényleg lazulni fog.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23168) MeroM válasza szab.tam (#23167) üzenetére


MeroM
senior tag

2 oldalas ragasztóval immáron fél éve és használva volt! kondik lecserélve az az átforrasztva 4 db ami púposodott... ;] ;] ;]

(#23169) JetiRulez válasza tothbabi58 (#23149) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az komoly szituáció lehetett. :DDD

(#23148) Str8 sk8r:

Köszönöm a tanácsokat. :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#23170) FatalEror válasza MeroM (#23168) üzenetére


FatalEror
addikt

ez az igazi gányolás.....

HardCore is my LifeStyle

(#23171) MeroM válasza FatalEror (#23170) üzenetére


MeroM
senior tag

igazság szerint vidékre lessz a gép szóval oda meg jó....

(#23172) #10726912 válasza MeroM (#23171) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tán a koca fog rajta f@szbukolni? :DDD

(#23173) FatalEror válasza MeroM (#23171) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát amiket egy vidéki gép szokott kapni.....,oda vagy egy tough book vagy egy sabertooth alaplapos gép kéne...... :C

HardCore is my LifeStyle

(#23174) MeroM válasza FatalEror (#23173) üzenetére


MeroM
senior tag

elöszőr egy celeron 1000mhz s tusi m alaplappal lett vna de sikerült ezt megszerezni így ez megy:D

(#23175) imibogyo válasza FatalEror (#23173) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezt most nem értem... :U

Én vidéki vagyok, de semennyivel sem kap durvább dolgokat otthon, mint most fenn Pesten. Vagy én értettem félre amit írtál, mert csak melóban olvastam bele a topicba. :B

(#23176) #10726912 válasza FatalEror (#23173) üzenetére


#10726912
törölt tag

Elég sok városi gépet láttam...egyik egy laptop volt, eladta a gazdája 10 ezerért, mert 2 perc alatt kikapcsolt, pedig csak a szűrőt kellett kitakarítani, a hővédelem blokkolt, de vett helyette másikat ;]
Nagyon sok volt, amiből lapátolni lehetett a port, a hűtőt úgy kellett áztatni, hogy le jöjjön róla a ráégett por, a vírus írtó nélkül használt netesekről már nem is szólva :C ...szvsz: Nem a vidéki teszi a paraszt felhasználót :N
Persze mindezt megtalálni falutájt is.

(#23177) FatalEror válasza imibogyo (#23175) üzenetére


FatalEror
addikt

Jól értetted,és tisztelet a kivételnek,de velem nem egyszer fordult elő,hogy valamit vidéken hagytam,és nem úgy kaptam vissza mint ahogy otthagytam,erre jó példa amikor a egyszer vidéken hagytam a puna cipőmet és egy hét múlva mentem vissza érte,és valami katasztrófális állapotban volt,kiderült,hogy abba mentek kapálni a szőlőbe,és nem is először fordult velem elő.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23178) imibogyo válasza FatalEror (#23177) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez inkább ember függő dolog. :K

Én mióta felkerültem az nagy Pestre sokkal több "parasztot" ismertem meg, mint vidéken. Ahogy Tiger.huhhhh is írta, nem a lakóhelyétől lesz valaki "paraszt", amit én mondjuk bátran vállalok, hogy az vagyok, nagyon szeretek a kertben dolgozni, még a rota-kapával és a láncossal is jól bánok, ettől még nem érzem magamat kevesebbnek (sőt, legalább több dologhoz értek), mint egy városi ember. ;)

(#23179) Tiger.huhhhh: te városi vagy, ugye? Csak mert élvezet ilyet olvasni, hogy: Sokszor a vidéki tudatlannak.... :U Ilyeneket bárki írhat bárkiről. Engem például sokkal jobban idegesít a "városi" "metrónlábatletaposómégsembocsánatotkérő" emberek, és még sorolhatnám... ;)

[ Szerkesztve ]

(#23179) #10726912 válasza FatalEror (#23177) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ne hagyd a "puná"-d vidéken :DDD :C
Hidd el, igénytelenek mindenütt vannak. Sokszor a vidéki tudatlannak nagyobb becsben van tartva a pár forintos P3-asuk, mint másnak a pár éves gép...hiszen az egy SZÁMÍTÓGÉP! :))
De pro és kontra mindenhol vannak példák.
imibogyo: Kipróbáltad már a szénlapátolás terén magad? Ha igen, jöhetnél nosztalgiázni, ha, nem, akkor itt az alkalom ;]

[ Szerkesztve ]

(#23180) imibogyo válasza #10726912 (#23179) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm a lehetőséget, de hétvégén csempézek. ;)
Nekem most ez is elég lesz, hogy kiéljem manuális igényeimet.

(#23181) FatalEror válasza imibogyo (#23178) üzenetére


FatalEror
addikt

ebben maximálisan igazad van pesten rengeteg a paraszt tisztelet a kivételnek,és igen a láncossal és rota kapával én is jól bánok+tudom mi az a fűnyírás,és azt is,hogy füvet vágni nem csak a segéd munkások szoktak.....

HardCore is my LifeStyle

(#23182) MeroM válasza imibogyo (#23175) üzenetére


MeroM
senior tag

vidékre 2-3 hetente napi 2-3 órára használatos gép lessz.... :R

(#23183) MeroM válasza imibogyo (#23175) üzenetére


MeroM
senior tag

bocsánat nem akartam megbántani semmilyen vidékit pestit... én csak a Mamámhoz viszem le hogy ott is legyen egy gép:)

[ Szerkesztve ]

(#23184) FatalEror válasza MeroM (#23183) üzenetére


FatalEror
addikt

hát nyilván a mamád nem fog vele 3dmark-ozni,cpu qeuen teszteket futtatni,és a procit tuningolni...

HardCore is my LifeStyle

(#23185) MeroM válasza FatalEror (#23184) üzenetére


MeroM
senior tag

hát nem nekem meg jó lesz a gép : régebbi játékokra, filmezésre, stb... :R

(#23186) ZetorGumi válasza FatalEror (#23184) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Meg nem fogja kirugdalni az oldalát. :DDD

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#23187) FatalEror válasza ZetorGumi (#23186) üzenetére


FatalEror
addikt

Se kidobni az ablakon,ha nem megy 120 FPS-el a cs......

HardCore is my LifeStyle

(#23188) MeroM válasza FatalEror (#23187) üzenetére


MeroM
senior tag

nah hagyjuk a témát:D viszont olyan kérdésem lenne, hogy van egy fekvő microatx es ház, szeretném megcsinálni vmi fasza gépházra elejét lecserélni stb viszont csak microATX es táp megy bele valakinek vmi ötlet hogy lehetne megoldani h az atx es táp belemenjen?:O esetleg szétszedni a tápegységet és úgy beépíteni?

(#23189) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Itt is megkérdem, ha már másutt nem kaptam rá választ..
[link]
A HDD-m hátulján már (feketednek) oxidálódnak az üresen álló réz végződések.
Gyanítom, hogy a másik oldalon is ugyanez a látvány fogadna ha leszerelném.
Találkoztam már döglött hdd-vel amin teljesen feketére voltak már oxidálódva az érintkezők.
A lényeg, még hibátlan, nem akarom, hogy az esetleges kontakthiba miatt bármi baja legyen, ha már 4 éve tökéletes állapotba van.. Leszerelném és WD40-nél tervezném megpucolni.
Valaki szokta ezt az anyagot ilyen célra használni vagy mással kéne?

(#23190) ZetorGumi válasza FatalEror (#23187) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Jah.
MeroM: Amugy jó megoldás a hűtéshez, és különösebben nem fog fűteni az a cucc, hogy elolvadjon, szóval birni fogja. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#23191) FatalEror válasza MeroM (#23188) üzenetére


FatalEror
addikt

Ami akadályozza az útját a tápnak kivágod,beteszed és egy kis bádogos munkával szépen kialakítasz valami dizájnos formát......

HardCore is my LifeStyle

(#23192) ZetorGumi válasza FatalEror (#23191) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Jó megoldás ez is, de én szvsz kiszedném a cucc belsejét a helyéről, és úgy próbálnám meg elhelyezni a házon belül, a tápegység 230-as dugalját meg elhelyezném valahol a hátulján.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#23193) FatalEror válasza Wind-Storm (#23189) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem ajánlom a WD40-et mert maradéktalanúl kurv@nehéz,és erős vegyszerekkel lehet csak lesikálni,hogy többet nem maradjon ott,de én egy forró citrom savas oldattal próbálkoznék,mivel forrasztásánál is szokták ezt a fajta oldatot használni az esetleges oxid réteg eltüntetéséhez...

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23194) Wind-Storm válasza FatalEror (#23193) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Milyen az a „forró citrom savas oldat" ? citrom? :)

(#23195) FatalEror válasza Wind-Storm (#23194) üzenetére


FatalEror
addikt

konkrétan igazi citrom leve higítva vagy töményen,megmikrózva,de holnap megnézem a forrasztó könyvben és megmondom,de vannak spéci oxid eltávolító szerek,csak ezeket álltalába bő vízzel kell lemosni.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23196) Wind-Storm válasza FatalEror (#23195) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ok.
Rossz merevlemez paneljén teszteltem a WD40-et, papírzsepis dörzsöléssel leszedte gyönyörűen az oxid réteget... citrom ha a panelen lévő többi cuccban nem tesz kárt, akkor ok, de nem nagyon akarok itt bonyolultabb dolgokkal pacsmagolni :N

(#23197) BRIKLY válasza Wind-Storm (#23196) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem kell finomkodni.dobd be a mosogatóba, és sikáld el körömkefével,meg persze önts rá egy kis JAR-t. ahogy én csináltam a videokártyámmal. :DD

[link] [link]

azóta is tökéletesen működik. :K :P

[ Szerkesztve ]

(#23198) Wind-Storm válasza BRIKLY (#23197) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:C
Ezt te általános célú takarítás címszó alatt végezted rajta? :DDD

Erről jut eszembe: még a 8ker/8. em. panelházban csőtörés volt valahol a 10. emeleten, és reggel bokáig érő vízben keltem a szobámban, az akkori gépem a földön volt, ahogy felemeltem a gépet, csak úgy folyt ki a víz belőle.. :D
és persze, hogy a merevlemez az aljában volt... egy slim 30 gigás maxtor...
Sikerült még vizesen is bekapcsolni, az meg felpörgött leállt, felpörgött... elég mosógéphangúan :DD
Szárítás után tökéletesen működött tovább... és talán még azóta is működne ha nem szedtem volna szét.

(#23199) BRIKLY válasza Wind-Storm (#23198) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hibás volt a kártya. [link]
és mindent elkövettem,hogy megjavuljon. kicsit koszos volt, így gondoltam hát mit veszíthetek? elmostam. nem javult meg. melegítettem hajszárítóval, nem javult meg. ment a tepsibe, és 7 percre a sütőbe. hetek óta nyúzom,semmi baja. :))

Tehát ki merem jelenteni,hogy nyugodtan el lehet mosni a gép cuccokat,csak sok időt kell szánni a száradásra. nekem másfél napot volt a parapet fölé lógatva,és még ráadásnak fél órát szárítottam hajszárítóval.

(#23200) Wind-Storm válasza BRIKLY (#23199) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja, asszem már találkoztam evvel a bejegyzéseddel :D

Azért mosogass el egy merevlemezpanelt (lecsavarozatlanul)... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.