Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) FatalEror válasza BlackPriest (#23049) üzenetére


FatalEror
addikt

tök mindegy mekkora a karc csak egy plusz biztonsági intézkedés én 1cm vastag plexit törtem karcolás nélkül...,fogtam egy kalapácsot és azzal törtem le,de a 2 léc megakadályozza,hogy tovább törjön a kelleténél

HardCore is my LifeStyle

(#23052) Titagyerek válasza FatalEror (#23051) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

nem mászott el a törés a léctől ellenkező irányba??

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#23053) Vigilante


Vigilante
őstag

Nah itt van még 9800GX2-vel a gépezet, ilyenkor került fel a táp a DVD olvasók helyére és kellett vágni a házból, mert ez már egy kicsit hosszabb volt, mint a 9600GT! Jah és az oldallap is kapott egy kis flexelést a 6 és 8 pines csatik miatt! :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#23054) FatalEror válasza Titagyerek (#23052) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez attól függ mert ha kalapácssal csinálod akkor igen,viszont ha még 2 másik léccel megfogod a plexit akkor szépen lehet törni+ezért is ajánlott egy picit karcolni(2X3 végig kell húzni oldalanként)

HardCore is my LifeStyle

(#23055) Wind-Storm válasza Titagyerek (#23037) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez csodálatos :C
Kontakthibás s478-as procitokozással már én is találkoztam, de akkor pont a leszorítás okozta a bajt elmékeim szerint :D

A függvénytáblád nem eladó? pont kéne nekem egy ilyen... :)

(#23036) szab.tam

Viszont még jó ujj-edzőnek is, de a gyorsgépelés felejtős :D

(#23056) FatalEror válasza Vigilante (#23053) üzenetére


FatalEror
addikt

HM "NOT BAD"

HardCore is my LifeStyle

(#23057) BlackPriest válasza FatalEror (#23051) üzenetére


BlackPriest
őstag

hát, én ilyennel nem próbálkoztam, egy plexi kockát akarok gyártani, nem árt, ha pontosak az oldalak. most egy hétig reszelni fogok mondjuk

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#23058) Vigilante


Vigilante
őstag

Egyébként a mostani gépem alaplaptálcája és a PCI-os eszközök rögzítője (egyszóval ami nem plexi, az a régi kis házikómból lett kimentve) Csak pár fúrás a popszegecsekre és már gyönyörűen atomjaira lehetett bontani a kis kuckót! :D

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#23059) FatalEror válasza BlackPriest (#23057) üzenetére


FatalEror
addikt

Szalag csiszolód van???????

HardCore is my LifeStyle

(#23060) FatalEror válasza Vigilante (#23058) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt ismerem,én szétfúrtam 10 hegesztést ami tartotta az alaplap tálcát majd utána szét lehet hajtogatni az egészet......

HardCore is my LifeStyle

(#23061) sketchifun válasza FatalEror (#23060) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ez a hegesztés szétfúrás picit paradox. Szerintem szegecset fúrtál szét.

Egyrészt, a hegesztést vágni szokták, másrészt ezeket többnyire egy fémlapból sajtolják, nincsenek hegesztések.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#23062) FatalEror válasza sketchifun (#23061) üzenetére


FatalEror
addikt

Úgy képzeld el,hogy van az alaplap tálca és azon vannak lyukak,és a lyukakon keresztül van ponthegesztéssel hozzá hegesztve a külső fém "köpenyhez

HardCore is my LifeStyle

(#23063) Titagyerek válasza Wind-Storm (#23055) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

nem igazán szeretném eladni...
én még nem használtam meg más se...
de azt mondta a matektanár hogy majd kelleni fog valamikor meg pár év múlva az éretségin is lehet használni...

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#23064) BlackPriest válasza FatalEror (#23059) üzenetére


BlackPriest
őstag

nincs. és ahogy tapasztaltam minden gyorsan mozgó cucc megolvasztja, még a kézi fűrész is, vízzel kellett hűtenem

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#23065) FatalEror válasza BlackPriest (#23064) üzenetére


FatalEror
addikt

Én favágó makita fűrészlappal,és dekopírral vágtam plexit és nem lett semmi baja......
JA szerez be egy ilyet ezzel lehet plexit vágni...:[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23066) Wind-Storm válasza Titagyerek (#23063) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja, hogy te akkor még éretlen vagy. :D
Nekem mostanában aktuális a dolog.

(#23067) andew válasza Vigilante (#23053) üzenetére


andew
tag

Jó az autofokuszod

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

(#23068) imibogyo


imibogyo
veterán

Hétvégén lefoglaltam magam. :D

(#23069) FatalEror válasza imibogyo (#23068) üzenetére


FatalEror
addikt

Asszon elzavart a gép elöl???

HardCore is my LifeStyle

(#23070) imibogyo válasza FatalEror (#23069) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem volt asszon, aki lefoglaljon... :D
Ő a szülőnél én meg szabadságon (tőle) otthon. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#23071) Wind-Storm válasza imibogyo (#23068) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ezek hogy is fogják tartani a fejhallgatót? :D

(#23072) FatalEror válasza Wind-Storm (#23071) üzenetére


FatalEror
addikt

Fel fogja ragasztani(szerintem) mert a fánál a legerősebb kötés a ragasztás......

HardCore is my LifeStyle

(#23073) BlackPriest válasza FatalEror (#23065) üzenetére


BlackPriest
őstag

mondom, ez dekopírral megolvadt és összezárult, kézi fűrésszel újra át kellett vágni :S van körfűrész, de túl nagy fogai voltak, széttépték volna a plexit. de mindegy is, már kész, most reszelek

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#23074) Wind-Storm válasza BlackPriest (#23073) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én is tapasztaltam már ilyen összeforradós dolgot.. :D

(#23075) FatalEror válasza Wind-Storm (#23074) üzenetére


FatalEror
addikt

Mert nyomjátok gépnek mint az őrült.....finom kell használni és nem szabad se a kapcsolót tökig húzni se tolni a fűrészlapot tóni mint egy b@rom,türelem rószát terem.

HardCore is my LifeStyle

(#23076) Wind-Storm válasza FatalEror (#23075) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Már az első tapasztalat után megtanultam annó.. :D:K

(#23077) FatalEror válasza Wind-Storm (#23076) üzenetére


FatalEror
addikt

A plexi olyan mint nő:finoman kell vele báni,és nem szabad semmit elsietni...

HardCore is my LifeStyle

(#23078) BlackPriest válasza FatalEror (#23075) üzenetére


BlackPriest
őstag

10 fokozatból a 3.-on használtam, alatta folyton megakadt, hidd el, próbálgattam hogy lehet normálisan vágni és az izomerő+fémre való lap volt a nyerő

mod: most azon filózok mivel ragasszam, ötlet?

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#23079) szab.tam válasza FatalEror (#23077) üzenetére


szab.tam
nagyúr

fúrni, ragasztani lehet és átlátszó? :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23080) macko20 válasza Vigilante (#23053) üzenetére


macko20
őstag

sok jó hardver kis helyen is elfér...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23081) macko20 válasza imibogyo (#23068) üzenetére


macko20
őstag

mennyi hordó dugó ,Te mára szüretre készülsz?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23082) imibogyo válasza Wind-Storm (#23071) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha megnézed a képeket, van egy ahol felülről fényképeztem őket. Ott láthatod az előfúrást a hosszú csavaroknak. Elvileg lesz egy nagy pozdorja tábla és arra lesznek hátulról az anyagon keresztül csavarozva.

De majd a tulaja eldönti, hogy ragasztani is kívánja-e, vagy sem. Én javasolni fogom neki.

Még valamit ki kell találnom, hogy a végeiket felszabályozzam, mert esztergán nincs sem álló-, sem forgóbábom, így ezt nem tudtam megtenni. Egyet próbáltam és úgy ki szállt a tokmányból, hogy a nyakammal állítottam meg. :D Valószínűleg majd szalagcsiszolóval megoldom.

macko20: nem szüretelek, csak fogyasztom a bort. :P

[ Szerkesztve ]

(#23083) Wind-Storm válasza imibogyo (#23082) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:D

(#23084) NEMO1968 válasza imibogyo (#23082) üzenetére


NEMO1968
őstag

Mekkora átmérők?
Én kép alapján nem látom.
Tokmányban megfogod,csúccsal támasztod,egy keskeny le(be)szúrókéssel oldalazod.
Beférsz vele majdnem a csúcs hegyéig.
Maradékot reszeled,köszörülöd,késsel levágod :) .
Az a pár mm hosszú,átmérőjű csap már igazán nem lehet akadály :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23085) imibogyo válasza NEMO1968 (#23084) üzenetére


imibogyo
veterán

Nincs leszúrókésem. :D Örököltem az esztergát egy bácsikától a faluban, szóval azzal dolgozom, amim van. De igyekszem bővíteni a szerszámkészleteimet, csak most a lakásba megy minden pénzem.

Amúgy megoldottam utána pár darabnál, úgy ahogy írtad, csak nem leszúrókéssel, de kifutottam az időből. Eszterga otthon vidéken, én meg Pesten lakom és dolgozom. De nem lettek vészesek, csak egy kis korrekcióra szorulnak. :K

Átmérőt nem tudok mondani, mert szemre csináltam. Ami tudom, hogy ősellenség minden esztergályosnak, de nagyon szorított az idő. Ritkán jutok haza.

(#23086) NEMO1968 válasza imibogyo (#23085) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ja,bocs,a szerszámkészleted nem ismerem :DDD .
Persze van több megoldás is,ha vannak rapid késeid.(olyat köszörülsz,amilyet akarsz :) )
Menetkés is OK lehet,csak akkor kúpos marad :D .
Átmérőt csak a késméretek miatt kérdeztem.
Persze,legyen hol lakni,az a legfontosabb manapság.
Nehogy a végén a szabad ég alatt esztergálgass :DDD .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23087) imibogyo válasza NEMO1968 (#23086) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem kell bocsánatot kérni, nem is említettem. :N

Az esztergám is megér egy misét 150 éves kor körül járhat, tehát simán csókolom illeti meg. Egy bácsika megígérte, hogy majd ő tanít esztergálni, és jártam is hozzá, úgy 3-4 hetet, nagyon megkedveltük egymást, olyan történeteket mesélt, hogy nem igaz (90 év tapasztalata, nagyon szeretem az ilyeneket hallgatni). Aztán szegény egyik este nagyon rosszul lett miután én eljöttem tőle, másnap meg is halt, de előtte még megígértette a feleségével, hogy a szerszámait nekem kell adnia, nem adhatja el senkinek.

Én másnap szokás szerint mentem volna tanulni, és akkor szembesültem a szomorú valósággal. Hát be kell valljam férfiasan megkönnyeztem, ahogy a felesége ezt elmesélte nekem pityeregve ott abban a kis sufniban, ahol előző napon még a fogásokat tanította és régi történeteket mesélt nekem a kisöreg. :(

[ Szerkesztve ]

(#23088) FatalEror válasza imibogyo (#23087) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát igen régen nem úgy volt,hogy beteszed a CNC-be és 10perc múlva visszamész,és kész....

de zen még én is meghatódtam.....,tényleg szomorú történet...

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23089) imibogyo válasza FatalEror (#23088) üzenetére


imibogyo
veterán

Vigyázok is rá nagyon. Már volt aki ajánlott érte 150k-t de nem adtam oda, pedig reálisan 80k-nál többet nem ér. Eredetileg lábbal-hajtós volt, a kisöreg alakította át elektromossá. Tudom, hogy vannak ennél 100x profibb gépek, de mivel engem, meg a bénázásomat tökéletesen kiszolgálja, ezért nem kell másik. Ha esetleg úgy adódna, hogy kell, akkor is valószínűleg e mellé, és nem helyette lenne véve valami. :K

(#23090) FatalEror válasza imibogyo (#23089) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát igen amikor először láttam akkor nem is értettem miért nem cseréled le hiszen már egész occón vannak gépek,de nyilván kettős érzelmi értéke van,mert ez volt a "tanuló gép",és gondolom erről mindig eszedbe jut a mestered...,na meg a mester szerszáma mindig a legjobb szerszám....

HardCore is my LifeStyle

(#23091) imibogyo válasza FatalEror (#23090) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát igen amikor először láttam akkor nem is értettem miért nem cseréled le
Egy jobb gép 150-200k, és ugye ez csak egy hobbi nálam, nem ilyen területen dolgozom, tehát ahhoz kicsit húzós lenne, hogy csak azért adjak ki ennyi pénzt, mert havonta egyszer esztergálok egy kicsit. Dolgoztam ilyen "olcsóbb" bolti esztergákon amúgy, de köszönöm nem kérek belőlük. Nem tudják hozni egy 200 kilós öntött váz merevségét.

de nyilván kettős érzelmi értéke van,mert ez volt a "tanuló gép",és gondolom erről mindig eszedbe jut a mestered
Sajnos arra már nem volt idő, hogy a "mesteremnek" hívhassam, de nagyon sok mindent meg tudott így is tanítani. Az érzelmi kötödés pedig egyértelmű, persze.

De igazból az előző HSZ-ben is említettem, hogy ez a gép bőven elég arra amire nekem kell. Van rajta kézi szán, tehát lehet vele nagyon pontosan is dolgozni, nekem bőven elég. ;) Már csak új késekkel kellene felszerelkeznem. Mert abból híján vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#23092) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

megérkezett a kis Dremel-szerű barkácsgépem :DD
[link]

(#23093) BlackPriest


BlackPriest
őstag

jelentem a plexi reszelővel való megmunkálása sokkal könnyebb, mint a vágása :C

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#23094) Wind-Storm válasza BlackPriest (#23093) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát még csiszolópapírral :DDD

(#23095) FatalEror válasza DiceBlade (#23092) üzenetére


FatalEror
addikt

Remélem sokáig fog nálad jó szolgálatot teljesíteni......
BlackPriest:
Ez azért várható volt...,de P40-es csiszolópapírral kéne megpróbálnod.... Wind-storm megelőzött....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23096) NEMO1968 válasza imibogyo (#23089) üzenetére


NEMO1968
őstag

150k kevés érte.
Eszmei értéke felbecsülhetetlen.
Ha kiszolgálta az idejét,múzeumban a helye.
És nagyon igazad van a pontosságát illetően.
Egy ilyen öntöttvas gépágy meg sem fog neked rezdülni,ha rendesen le van alapozva,és vízszintbe állítva.
Vigyázz rá,és meghálálja a gondoskodást.
De nagyon szomorú,hogy ilyen áron lett a Tiéd :O .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23097) DiceBlade válasza FatalEror (#23095) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

köszi :R

(#23098) Wind-Storm válasza FatalEror (#23095) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:C

(#23099) FatalEror válasza imibogyo (#23091) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem minőségbe semmi nem érhet fel a régi kor termékeihez képest.legyen akármennyire drága is,anno még nem spórolták ki az anyagot semmiből,és szerintem ez a számítógépházakra is mélyen igaz.....

HardCore is my LifeStyle

(#23100) imibogyo válasza NEMO1968 (#23096) üzenetére


imibogyo
veterán

Maximálisan egyetértek. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.