Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) szatocs válasza szab.tam (#23750) üzenetére


szatocs
őstag

Minden kiderül még, nem akartam szétlyukasztani az asztalt, jó lesz ez nekem így, majd csinálok képet, ha kész lesz, de ennek még lesz egy kis ideje, mivel még nem tudtam Pestre magammal hozni.

=== Szatocs ===

(#23752) TROG AIR válasza szab.tam (#23740) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Én fújni fogom,direkt egy low cost-os konfig lesz benne,de festve lesz az alaplap is....
egyelőre nem írok többet róla,majd ha már lesz elég képem,és szárba szökken,akkor linkelek ide.... :K

430 pozitív , 0 negatív....

(#23753) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...legutóbbi sikeres projektem után újabba fogtam, ami mára ismét révbe ért...

...igény született egy kicsi, egyszerű, halk gépre, ami mp3-at kezel, lehet netezni vele, a film-file-okat is kezeli, és nem fogyaszt sokat...
...el is kezdett körvonalazódni egy új terv : egy EPC3 nevű házikóba, ami igencsak kicsike (25x20x5 cm!!! ), egy régi kis intel atomos giga lap (mert ez volt olcson mini ITX-es integrált lapból aprón épp)...már 30k-nál járt a költség, de sehogy nem akart összeállni a megálmodott masina...már megvétel elött tudtam, hogy a 4x4cm-s ventit egy percig se fogom használni...levéve egy rövidke próbaüzem után rögtön érezhető volt, hogy az a kis borda semmire sem elég, és az alatta levő csipp botrányosan sok hőt termel...már az is elgondolkodtató volt, hogy nem a legnagyobb, ventis borda alatt lapul a proci (én kis naív azt hittem pedig), hisz nem is az az igazán problémás hőforrás...a képet nézve balról jobbra a bordák alatt lapuló chip-ek a déli híd[link](3.3W), az északi híd-benne az IGP-vel[link](22.2W), és a kis 230-as atom proci[link](4W)...hát eldöntöttem, hogy akkor bordácska levesz, és lecserél...csak a levesznél elakadt az ötlet, ugyanis eléggé rá volt gyógyulva, és mivel már láttam letépett BGA csippet, gondoltam, nem erőltetem, hanem inkább utána olvasgatok...rengeteget olvastam borda leszedésről...visszafelé sorrendben az első három a "hűtős-lepattintós módszer" amitől kissé tartózkodtam, mert elég brutálnak érződött, aztán a "oldószeres-alkoholos módszer" ami ellen valahogy szintén kétségeim támadtak, és a "lemelegítős megoldás"...végül a következő terv született meg : mivel mindegyik alkatrész kibír a tokozáson mért 80°C-t károsodás nélkül, bekapcsoltam a gépet, had melegedjen...megvártam, míg felszökik a hő 65°C-ra, és kikapcs után enyhén tekerve, és húzva szépen lejött, mintha nem is az a borda lett volna...volt itthon egy régi silent breeze III-as bordám, ami elég tetszetős darabnak tűnt erre a célra, csak néhány alkatrész útban volt neki, így kicsit "megfaragtam" a borda talp részét, ami nem is volt olyan egyszerű művelet, mint képzeltem (két napig fűrészeltem, reszeltem)...kész lett, felszereltem, próba üzem, és nagyon tutinak látszott...viszont ekkor lettem figyelmes a ICH7 erős melegedési hajlamára...ezt gyorsan megoldottam egy éppen ide liiő trükkel, a 3 mm ! magas bordázat közé beletoltam félbe hajtott aluminium csíkokat...ezen állapot látható az alábbi képeken...itt már teljesen biztató volt minden, hiszen 20°C-os szobába is csak 45°C-ig kúszott fel a hő bár a lap nem volt még a házba, csak antistatic zacsin volt tesztelve, de gondoltam, ha beépitem házba, max 10-15°C-t emelkedik a hő, és majd ott stabilizálódik, és majd nyáron se éri el 40°C-ba se a 80°C-os lélektani hőhatárt...hát beépitettem a házba, és bios-ból figyeltem meddig megy fel...hát ismét elbukott az elméletem, mert a kép tanulsága szerint nem igazán olyan szellős az a kis kuckó, mint írják...le is kapcsoltam a gépet olyan 68°C körül...ekkor nem volt már más választásom, mint ventit alkalmazni mégis, pedig minden porcikám ellenkezett ez ellen...csakhogy itt jött a bökkenő, mert megítélésem szerint 8cm alatt venti csak akkor halk, ha nem megy...viszont a ház 5 cm-es szélessége eléggé korlátozza a kivitelezését bármilyen venti beszerelésének...csak két lehetséges megoldást véltem találni, vagy kívülre a házra csavarozok rá egy légkavarót, vagy az oldallapot kivágom venti méretben, és a bordákhoz erősítem...ez történt...így már teljesen rendben tette a dolgát...kapott egy 32 GB-os SSD-t, így a win7 is hasít rajta, és lett neki egy spéci slim DD2 800 2GB-os rammodulja, igaz, csak 533-ig kezeli a ram-sebességét...viszont kis tuningal megy a proci 1800-on, és vele a ram már 600 MHz-en...most is erről netezek, filmeket nézek, stb...most 20°C-os szobába 30°C alatt marad minden esetben a hőmérséklet, és mindezt teszi kb 4-5dB-es "zajkeltés" mellett (gyakorlatilag hangtalan)...

...végül szép hosszas szösszenetet kapartam össze, van aki rövidebb logout bejegyzéssel "büszkélkedik"... :DDD ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#23754) macko20 válasza Str8 sk8r (#23753) üzenetére


macko20
őstag

Jó lett ,legközelebb hőcsöves hűtés a procira

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23755) Wind-Storm válasza Str8 sk8r (#23753) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem tudom mennyi hely maradt az oldallap és a borda között, mert lehet odafért volna egy vékony, slim venti? persze akkor is érdemes kivágni...
Hány volton megy az a glacialtech v milyen venti az? :)

[ Szerkesztve ]

(#23756) FatalEror válasza Str8 sk8r (#23753) üzenetére


FatalEror
addikt

Szép munka szerintem egy logout modding cikknek is elmenne,úgy hogy grat neked,szépen megcsináltad.

HardCore is my LifeStyle

(#23757) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...köszi mindenkinek az elismerő szavakat... :R ...

...(#23754) macko20 : sajna csak ez volt raktáron ebben a méretben... :DDD ...igazán nem is vagyok benne biztos, hogy a hőcsöves hűtő segített volna-e, mert itt inkább a hőmennyiség eldisszipálásával volt a gond, és nem a hűtőfelület méretével, inkább a gépházon belüli légmozgás hiányával szembesültem... :K ...

...(#23755) Wind-Storm : hát úgy max 1 cm lenne, vagy picivel kevesebb...ha egy slim ventit betettem volna, és a lapát nem is súrlódna az oldallappal, akkor se tudna rendesen feiss levegőt fújni a gépházba, jobban melegedve a cucc (autó ventiszabályzás) emelné a fordulatszámot, és hangosodna is a rendszer-megint vágás lenne a vége...meghát 8cm-s légkavaróból ilyen volt itthon a vitrinben a leghalkabb... :DDD ...igen, jól láttad : glaci sb venti, ami állítólag 1700-at forog 19dB zaj mellett, és mivel a lap szabályozza a fordulatszámot, csak saccolni tudunk...terheletlenül 700 körül indul, win7 alatt 850-nél stabilizálódik, és mikor megkínoztam 1080p-s vidivel, és 100%on kínlódott a proci 1 órát, akkor felment 900-920-ra...szerintem olyan 5-7 volton tekerhet... :)) ...

...(#23756) FatalEror : logout cikk nem hiszem hogy lesz belőle, nem az én stílusom...van itt PH!-n egy saját kis blogom, ahová a hasonló "kis szösszeneteimet" szoktam kiírni, oda valószínűleg bekerül majd... :D ...

...(#23746) Vegitaa : én a hűtő lamellák függőleges állására esküszöm, így tud közöttük áramlani a levegő felfelé, a természetes útján...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#23758) Wind-Storm válasza Str8 sk8r (#23757) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Akkor az nem is vészes :)
ami állítólag 1700-at forog 19dB zaj mellett
Még jó, hogy állítólag, mivel sosem annyi az annyi... :D

(#23759) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok! Véleményeteket szeretném kérni!
Egy PC modding projektbe fogtam. A kérdésem pedig az lenne, hogy nektek melyik verzió jön be?
Ez-kocka-
Avagy ez-kör-

Persze, majd át lesz színezve csak most döntésképtelen vagyok.:P

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23760) FatalEror válasza agoka07 (#23759) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem inkább a kocka.....

HardCore is my LifeStyle

(#23761) Wind-Storm válasza agoka07 (#23759) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Az a úgy néz ki mint egy hangszóró, meg kicsit aeroengine II-s. :D
Inkább a négyzet :P
Bár ha engem kérdezel, én nem is tennék rácsot, csak kivágnám az előlapon a venti helyét, és becsavaroznám :K

(#23762) sinya85 válasza agoka07 (#23759) üzenetére


sinya85
senior tag

Nekem a kör. passzol is az also ívhez.

ஜ۩۞۩ஜ

(#23763) agoka07 válasza Wind-Storm (#23761) üzenetére


agoka07
senior tag

És ha nem tennék rácsot akkor mégis csak egy rangosabb cooler kellene belekerüljön... milyet ajánlanál?

Négyzet 2-1 Kör

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23764) Wind-Storm válasza agoka07 (#23763) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hogy érted a rangosabbat, milyet szeretnél?

(#23765) FatalEror válasza agoka07 (#23763) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem méh sejt rácsot tegyél a helyébe,ami vagy olyan négyzet lenne aminek le vannak csapva a sarkai...

ventik:

[link]
[link]
[link]

HardCore is my LifeStyle

(#23766) agoka07 válasza FatalEror (#23765) üzenetére


agoka07
senior tag

Vásárolnék én rácsot csak külföldön élek és szerintem eléggé drága a szálítás...

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23767) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Akkor már én is beállnék a sorba.. :D
[link]
(a kép az egy 8 centisről való...)

(#23768) FatalEror válasza agoka07 (#23766) üzenetére


FatalEror
addikt

így most már mindent értek,de van itt még egy:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#23769) Wind-Storm válasza FatalEror (#23768) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A slim az szerintem felejtős, nagyon kicsi a légszállítása.
Ezek jobbak [link]

(#23770) agoka07


agoka07
senior tag

Jó kis ötletek :)
Én ezekre gondoltam:
1
2
3
4
5

De mégis csak elgodolkodtat. Hogyha kivágom a venti helyét akkor kellene valami élvédő vagy hasonló.. A legjobb egy olyan veni lenne amelyiknek az egyik oldalán nincsenek rögzítő pöckök, mert akkor szépen bele lehetne helyezni a kivágott lukba... :DDD

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23771) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Nem vagyok biztos abban, hogy jó topikba írtam, ezért beszúrom ide is.
[link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#23772) agoka07 válasza pocokxx (#23771) üzenetére


agoka07
senior tag

Én esetleg valami harisnyát képzelnék el megoldásnak..:)
-amivel több vezetékez tudsz egy harisnya alá vezetni.-

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23773) Wind-Storm válasza agoka07 (#23770) üzenetére


Wind-Storm
őstag

AC F12 az áráért bestbuy, de a csapágyazása tré, random súrlódik...
Fekve viszont jól működik, úgy nem súrlódik sose.

(#23774) Wind-Storm válasza FatalEror (#23765) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Most néztem ezt a vidit az Antec ventiről [link]
A végén elég durván csattog a motorja... durván szar vezérlése van.

(#23775) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(2 helyre: barkács, gépmutogatós)

ilyen volt gyárilag:

vágjunk bele:

és alakul az újászületett, (azaz régi új), venti nélküli kertecharcos:

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23776) agoka07 válasza szab.tam (#23775) üzenetére


agoka07
senior tag

Tetszetős! :) Szép munka!

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23777) FatalEror válasza szab.tam (#23775) üzenetére


FatalEror
addikt

Pofás lett.
Én egy xbox modd-hoz gondoltam gondoltam ilyen méh sejt rácsot,mert nem csak tetszetős,és valamennyire egyedi lesz tőle a box,hanem lesz egy fajta szabad szellőzés a bordáknál.

desz víz:
megnéztem és a vezető képességnél tényleg ott van az a rovásírás ami mutattja,hogy vezeti az áramot.....

HardCore is my LifeStyle

(#23778) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:R

ez megint egy lekenés, amit közelről nem érdemes nézni. :N
ecset + vizesbázisú 2 az 1-ben.
fostos, foltos, megfolyt, stb.

de nem iazán érdekel. a funkcionalitás a lényeg. és ha erről leverem a plezúrt, (és le fogom), akkor nem idegesít. fogom az ecsetet, és odakenek egy pöttyöt. kb. ennyi a javítás.

bent lesz az asztalban, nem igazán látszik. kiállításra úgysem viszem, itt ph-n pedig lehet vele villogni, mert nem látszik, milyen ronda közelről.... :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23779) baluka6 válasza szab.tam (#23775) üzenetére


baluka6
aktív tag

Jól néz ki,ihletet ad a holnapi Chieftec Dragon festéséhez. :D

(#23780) TROG AIR válasza szab.tam (#23775) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Zsír....grat!
(lassan alakul az én szörnyszülött gépecském is,képekkel stb.....)

( és ma voltam az országos balesetinél....és megtaláltam "neked" a legnagyobb b+ -t! :D :DDD )

b +

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#23781) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:R

balesetis jó... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23782) imibogyo válasza TROG AIR (#23780) üzenetére


imibogyo
veterán

Itt voltál a szomszédban beugorhattál volna két sörrel. Egész nap csempéztem. :D

(#23783) FatalEror válasza imibogyo (#23782) üzenetére


FatalEror
addikt

A csempézés várhat,de a ház modding nem :D

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23784) Wind-Storm válasza TROG AIR (#23780) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez most esett le, h mi van a képen
.l.
... :DDD

(#23785) FatalEror válasza Wind-Storm (#23784) üzenetére


FatalEror
addikt

A csodálatos magyar nyelv egyik nélkülözhetetlen és ékes szava

HardCore is my LifeStyle

(#23786) osonte válasza agoka07 (#23770) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Esetleg ezt is vedd számításba.

(#23793) FatalEror válasza agoka07 (#23770) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem egy ilyen kell az elejébe:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#23794) agoka07


agoka07
senior tag

Mindkettő bejön, mostmár csak az a döntő, hogy melyiket találom meg Romániába... :U

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23795) agoka07


agoka07
senior tag

Vagyis, bocsi, hisz osonte válasza egy romániai oldal.. :B

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23796) agoka07


agoka07
senior tag

Esetleg vélemények erről: [link]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23797) Wind-Storm válasza agoka07 (#23796) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Van nekem belőle kettő.
Ugyanúgy „mágnescsapágyas" mint a magma vagy apollish-ok.
Nem fúj sokat, de a motorhangja se túl vészes.
Ja, és még egyiket sem sikerült szétszedni.. vagy mert olyan gagyi műanyagból vannak, vagy nem tudom...

(#23798) agoka07 válasza Wind-Storm (#23797) üzenetére


agoka07
senior tag

Az apollish-ban hány LED található? :D Nincs kizárva, hogy azt választom szebb és szerintem jobb kinézetet biztosítana..

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23799) Wind-Storm válasza agoka07 (#23798) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Van jópár benne, nézz meg egy fotót aztán számold meg, nekem most nincs időm :P [link]

USB-s apollish bazmeg... enermax újra feltalálta az 5 Voltos ventit vagy mi? :C ez nagyon gáz.... [link]

[ Szerkesztve ]

(#23800) viperabácsi válasza agoka07 (#23796) üzenetére


viperabácsi
addikt

nekem ILYENEK vannak és szinte nincs hangjuk 5 voltrol hajtva.
12 volton is inkább szélzaja van és SZERINTEM 5 volton is jól fújja a szelet

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.