Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) szab.tam válasza BRIKLY (#24348) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez erőteljesen offos, de kiegészítem...

amikor el kezdtem tervezni a gtx480 hűtését, és nem volt még meg a másik, párszor szét kellett szednem, lássam, mi fér el a nyákon.
sajnáltam az mx2-t-felkenni azzal a tudattal, hogy másnap újra kikapom.
a gpu-ra felkentem a nagy fecskendős fehérből. összerak, próba. 70-75-80-85, kikapcsoltam.
ahol chip mérettől, kupaktól függően 1-10 cm2-ről 60-250w-ot el kell vezenti, oda reménytelen, azaz butaság ilyet rakni.
ez a cpu-tól, gpu-tól távolabbi, nagyobb felületek találkozására való. a hőcsöveket is már ezzel kentem, kikéve ugye a gpu direkt érintkezésénél.

namármost. amikor a toldásoknál az olcsóból kenünk, akkor hajlamosak vagyunk többet rakni. a nagyobb bordák talpa sem sík, hanem ívelt. pl. az amd hűtő, x-box borda talpa is. a külső élükön felfekszenek, ha talppal szembe forgatjuk őket.
nagyon el kell találni a paszta vastagságát, mert ha pont ott vastagabb, ahol amúgy is felfekszik, akkor lőttek.
ha van hely, és lehetőség, akkor a felkenés és összenyomás után a 2 darabot apró, körkörös mozdulatokkal össze, azaz szét kell dolgozni az összecsavarozás előtt. ekkor a paszta elkenődik, fölösleg kinyomódik oldalt. a kupakkal rendelekező cpu és nvidia gpu-knál ezt "simizés" már alapból megcsinálom felcsavarás előtt...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24352) FatalEror válasza M_o_g_y_i (#24350) üzenetére


FatalEror
addikt

Oké megjegyeztem.és köszönöm,mert legalább tudom,hogy az áráért egy normális terméket kapunk....

HardCore is my LifeStyle

(#24353) Blabcsi válasza BRIKLY (#24348) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Igen, azt tervezem, hogy szépen kis mérettel átfúrom, a csavar fejét pedig besüllyesztem, így nem változik az alsó rész és eltűnik a csav fej a réz talpban.
Pasztára nincs lóvé se kevés, se sok. Szóval, ha megmarad a rajta lévő Gpad, akkor nyertem. A procihűtők alá meg megy a szilikonzsír. :))

szab.tam köszi a kieg-et, okosabbak lettünk.
:R

szerk: Hogy lehet " sértetlenül " eltávolítani ezt a Gpad-ot?

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#24354) macko20 válasza Blabcsi (#24353) üzenetére


macko20
őstag

ovatosan vékony pl snitzer pengével alányúlsz,
ha fel van "sülve "akkor csak darabokban

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#24355) Blabcsi válasza macko20 (#24354) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Értem, köszi a tanácsot.

(#24294) blasko92 Írtad, hogy: A fetek és az izébigyók között kb. 2mm lehet Gap-paddel megoldható (ebből is van ami nekem már nem kell). Nos a biztonság kedvéért igényt tartanék rá, elvileg nem is kell sok.
Hétvégén neki esek, mint bornyú az új kapunak, át tudsz szaladni valamelyik nap?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#24356) blasko92 válasza Blabcsi (#24355) üzenetére


blasko92
őstag

Megoldható :R

(#24357) Blabcsi válasza blasko92 (#24356) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Hálám csak a sírig fog üldözni. :DD

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#24358) Ptech


Ptech
őstag

Üdv.

Ház festéshez tudtok ajánlani festéket, ami rendesen megfogja a fémet és műanyagot is?

(#24359) FatalEror válasza Ptech (#24358) üzenetére


FatalEror
addikt

baumax-os 2in1-ben festék és alapozó?

HardCore is my LifeStyle

(#24360) M_o_g_y_i válasza FatalEror (#24352) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

EZ fele annyi, és szintén jó cucc. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#24361) tDr1v3r válasza tDr1v3r (#24093) üzenetére


tDr1v3r
veterán

[link]

A terveim között szerepel elsőkörben az, hogy a tápot áthelyezem alulra, az alaplapi tálcát átalakítátom kivehetővé, és normális kábelmanagementet alakítok ki... a többi módosításon meg majd akkor fogok komolyabban agyalni, ha ezekkel elkészülök.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24362) DiceBlade válasza tDr1v3r (#24361) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ismerős házikó :DDD
sok sikert hozzá

(#24363) Ptech válasza FatalEror (#24359) üzenetére


Ptech
őstag

Megelesem, kösz.

(#24364) FatalEror válasza Ptech (#24363) üzenetére


FatalEror
addikt

De gondolom ecsetelni se kell,hogy megfelelő előkészületek nélkül ez szhart se ér,mert ha egy csiszoló szivaccsal át csiszolod,az összes csiszolandó felületet és szórógittel alapozod le akkor azon már bármilyen szórófejes festék megtapad,ami ezzel kapcsolatos.....

HardCore is my LifeStyle

(#24365) Ptech válasza FatalEror (#24364) üzenetére


Ptech
őstag

A csiszolás az meglesz szerintem már holnap, aztán a hétvégén nekiugrok festeni.
Ő lesz az áldozat :)

(#24366) FatalEror válasza Ptech (#24365) üzenetére


FatalEror
addikt

Én is egy szerver házikót készülök kínozni....
Szeretem ezeket a házakat mert az összes dekstop hardver elfér benne és az anyagot sem felejtik ki belőlük......

HardCore is my LifeStyle

(#24367) Ptech válasza FatalEror (#24366) üzenetére


Ptech
őstag

Jaja, van benne anyag rendesen. Bár van egy HP acélházam, ami még ennél is vastagabb lemezből van. Annak egyszer ráálltam az oldalára a laza 100 kilómmal, és be se horpadt ;]

Bár ezt annyira nem fogom kínozni, még gumitalpakat is fog kapni ha kész lesz :)

(#24368) FatalEror válasza Ptech (#24367) üzenetére


FatalEror
addikt

Ne is mond de ezeket úgy tervezték ha a 120KG-os néni frontálisan ütközik a géppel az asztal alatt a gurulós székkel akkor se legyen semmi baja.....

HardCore is my LifeStyle

(#24369) imibogyo


imibogyo
veterán

Sziasztok, haladtam egy kicsit az egyedi ház tervével, a Dragonnal még semmire sem jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#24370) DiceBlade válasza imibogyo (#24369) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ez nagyon jól néz ki :C
de szerintem vagy kék(alaplap+mem) vagy piros(csövek), együtt ez a két szín nem mutat jól

(#24371) FatalEror válasza imibogyo (#24369) üzenetére


FatalEror
addikt

Na menj a p*csába,te hogy tudsz ilyeneket rajzolni skechup-al én csak bénázok vele te meg csodát művelsz......,de hogy tudod megcsinálni,hogy még a dominator ramokat is fel lehet ismerni amúgy?Amúgy ebben 3db 360-as radi van?

HardCore is my LifeStyle

(#24372) blasko92 válasza imibogyo (#24369) üzenetére


blasko92
őstag

Aztarohadt, de gyönyörűűűűűűűű :Y :Y :Y :R :R :R

imibogyo, remélem ezt sikerül is megcsinálnod :K

Le a kalappal, márcsak a tervezés miatt is, hogy ilyen remek ötleteid vannak :R

(#24373) imibogyo válasza DiceBlade (#24370) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm! Szinek javítva! Rev. 1.0-ban úgy is volt, nem tudom utána miért állítottam át. Volt rengeteg színkombináció (kívül fehér, belül fekete, ennek a fordítottja, piros belső stb.).

(#24371) FatalEror: nem megyek. Amúgy nem engem illet a dicséret, hanem azokat akik megalkották ezeket a modelleket (alaplap, memória, VGA, venti, radiátor) stb. én csak összerakom őket és a vázat szerkesztem meg hozzájuk.

Amúgy alul ott vannak a tápegység pumpa, merevlemezek is, csak nem látszódnak és még nincs a csövezés megoldva, így azt azért nem mutattam meg. ;)

És igen 3 db 360-as radiátor van benne. Az eredeti tervben 5 volt ( :Y ), mert kettőt beraktam egymás mellé fektetve a tetőbe is, de ezt végül elvetettem.

(#24372) blasko92, (#24374) tDr1v3r :R

(#24375) blasko92: Sketchup Warehouse és ott rákeresel ami érdekel. Néha nehéz megtalálni ami kell, többféle képpen rá kell keresni. :K

[ Szerkesztve ]

(#24374) tDr1v3r válasza imibogyo (#24369) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem tetszik...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24375) blasko92 válasza imibogyo (#24373) üzenetére


blasko92
őstag

Honnan lehet ilyen modelleket szerezni?

Én is próbálkoztam a sketchup-pal rajzolni, de nekem nem nagyon ment :S Főleg, hogy nem lehet méreteket megadni.

(#24376) Ptech válasza blasko92 (#24375) üzenetére


Ptech
őstag

Dehogynem lehet, nézd meg a video tutorialokat, részletesen megmutat mindent.

(#24377) FatalEror válasza blasko92 (#24375) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem se csak az idegeimet tépkedte....

HardCore is my LifeStyle

(#24378) macko20 válasza imibogyo (#24369) üzenetére


macko20
őstag

Állított kenyértartó,a tetejére még kellene szellőző nyílás szerintem

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#24379) imibogyo válasza macko20 (#24378) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezt most nem tudom, hogy dicséretnek vegyem-e vagy sem, de hát nem lehetünk egyformák, nekem tetszik ez a forma, igaz, hogy nem ortodox megközelítés, de hát kinek a pap.....

A szellőzőket mondtam, hogy majd még elkészítem, de most időhiány miatt csak eddig jutottam el tegnap este. :K

(#24380) FatalEror válasza imibogyo (#24379) üzenetére


FatalEror
addikt

A kenyér tartóról jut eszembe ezt lehetne hasznosítani mint fekvő pc ház......

HardCore is my LifeStyle

(#24381) macko20


macko20
őstag

Az Én újításom C.A.T. system 0 dB:
single

dual

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#24382) Trebron09 válasza imibogyo (#24369) üzenetére


Trebron09
őstag

Jó design! Tetszik! (Végre nem a "szokásos" téglalap forma..)

A táp melyik oldalról fogja szívni a delejt?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#24383) blasko92 válasza macko20 (#24381) üzenetére


blasko92
őstag

Ez nagyon tetszik!!!! :))

Saját macskák? :)

(#24384) FatalEror válasza macko20 (#24381) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó ötlet.....,de én a kutyikat jobban kedvelem......

HardCore is my LifeStyle

(#24385) ZetorGumi válasza macko20 (#24381) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Ha ilyet merészelne nálam a macsek megtenni, akkor körülbelől az volna az utolsó fekvése a házban. :)
Nálam csak ilyet merészeltek hajnal 2kor: [link]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#24386) blasko92 válasza ZetorGumi (#24385) üzenetére


blasko92
őstag

Az én fekete-fehér macskámnak is ugyan ilyen "A" betű van a két szeme között :))
És ő is ugyan így szokott feküdni :P

Ő lenne Lajcsika, mégpedig egy lány macska :DDD

(#24387) ZetorGumi válasza blasko92 (#24386) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nem rokonok véletlenül? :DDD
Hát ő is mindig így fekszik, meg az összes többi. (további 4db)
Hiába tudja felhúzni az ember agyát néha a kis hülyeségeivel (mikor összekapar, stb, stb),e azért szereti az ember, és nem bántja. :)

Lány, és Lajcsika? :D Cat naming lvl 99. :DD
Mondjuk haveroméknál is a lány macsekot Sanyinak hívják, szóval.. :D

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#24388) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Szegecset hogy tudok eltávolítani? Mert az általam alakítgatott házon szinte minden szegecselve van... :(((

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24389) DiceBlade válasza tDr1v3r (#24388) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

fúróval megfúrod a fejét, az leesik, és aztán vagy átfúrod akkora fúrószárral mint a lyuk, avgy fogóval kiszeded a másik felét
gyors voltam? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24390) blasko92 válasza ZetorGumi (#24387) üzenetére


blasko92
őstag

Nem tudom, hogy rokonok-e, Lajcsikát Pécsett találtam az utcán még kismókus korában, be volt gyulladva a szeme, stb, de kiápoltam. :)

Ő nem szereti a simogatást, és szeret az emberekre vadászni :DDD De tényleg szerethetőek, bármit is csinálnak :) Bátyám nagyon allergiás a macskaszőrre, de inkább szedi ellene a gyógyszereket.

(#24391) szab.tam válasza blasko92 (#24383) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én meglátom őket, mindig csorog a nyálam. csak azt nem tudom, hogy sok hagymával állnék neki az elején dinsztelésileg, vagy inkább kicsit lecsósan fejezném be belőlük a pörköltet...

(#24386) blasko92
ránézésre ez már nem pöri. inkább valami natúr, szeletben. ja. tejszínes gombamártással. ja. :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24392) blasko92 válasza szab.tam (#24391) üzenetére


blasko92
őstag

hö hö hö

Nagyon csendben vagy mostanában, nem nyomatod a képeket a hűtésekről.
Biztos valami nagy dolog van készülőben :P

Talán házi hőcsövek :DDD

(#24393) szab.tam válasza blasko92 (#24392) üzenetére


szab.tam
nagyúr

valami új dolgon töröm a fejem. azaz már ezt régebben kiagyaltam nagyjából, de most kezdtem megalkotni a prototípust.

és ezt már nem biztos hogy meg kéne osztanom. jól esne kiírkáni, de ezt még nem döntöttem el, hogy publikus lesz-e egyáltalán, vagy sem... (nem tudom, hogy van-e levédhető része, egyáltalán keresztül tudnám-e vergődni, és megérné-e. de nem akarom elzárni ezt a lehetőséget mindenféle magamutogatással.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24394) blasko92 válasza szab.tam (#24393) üzenetére


blasko92
őstag

akkor beindul a szab.tam corporation :))

ez természetesen a te egyéni döntésed, hogy megosztod-e velünk, csak érdekelt, hogy mi ez a vihar előtti csend :P

(#24395) ZetorGumi válasza blasko92 (#24390) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Helyes, nemszabad otthagyni szegényt. :)
Ilyen "dolog" a macska. :D

szab.tam-féle morbid humorperceket hallhattuk/olvashattuk. :DDD

(#24393) szab.tam: Kötve hiszem, hogy itt valaki is utánadcsinálná a dolgokat, egy pár képről nem lehet mindent pontosan lemásolni. :( Pedig jó volna néha. ;]

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#24396) szab.tam válasza ZetorGumi (#24395) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nagyon nem érted, hogy működik a világ. valami újat kitalálok. publikálom. valakinek odakint megtetszik, és levédi. nem csinálja meg, mert ugye nem a htx2-re hasonlít, aminek 100 fospumpa klónját láthatjuk az üzletekben. hanem berakja a fiókba. fél év múlva csinálok 10-et. jól sikerül, eladom. majd sorozatgyártani akarok. nem tehetem meg, mert le van védve...
de lehet, hogy 2 hét múlva úgy gondolom, hogy a prototípuson kívül nem lesz több darab. akkor publikálom.
nem attól félek, hogy te is csinálsz magadnak egyet.

(mondjuk most kezdem unni, mert 3 napja dolgozom a semmin....)

és nem morbid humorpercek. szívesen megeszek mindent, ami húsból van. nem ettem még sem macskát, sem kutyát. de gond nélkül megteszem, ha felszolgálják.
gondolom, kicsit édeskés ízük lehet.
van olyan, aki nem bírja megenni a nyúlhúst, mert hát szegény nyuszi. pedig nem szegény, hanem finom...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24397) ZetorGumi válasza szab.tam (#24396) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Én az itt lévő kis közösségre gondoltam ezzel.

(csak a végeredmény leegjen a szemed előtt.)

Énis megeszek sokmindent, csak van az a szint, hogy ha nem az életem múlik rajta, akkor inkább kihagyom, köszi. pl ilyen a macska, kutya.
Ettem én már nyulat (olyat is, amit konrétan én ütöttem el. :) ), nincs vele semmi gond, csak mikor találsz egy csontmaradványt benne (valami kis szilánkot)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#24398) FatalEror válasza szab.tam (#24396) üzenetére


FatalEror
addikt

Kínai az étterembe:ez itt disznó az ott kuta...
Vendég:kutya????????? az nem illegális?
Kínai:akkor cíke....

HardCore is my LifeStyle

(#24399) imibogyo válasza FatalEror (#24380) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen lehetne, csak a plexi nem tartaná meg a monitort.

(#24381) macko20: szeretem ha válaszolnak, ha már neked címeztem egy hozzászólást. Természetesen a véleményedre értem. :U

(#24382) Trebron09: a három radiátor hátsó nyílása alatt lesz hátul kivágva neki a hely, csak még nem volt időm ezt megtenni. ;)

(#24400) FatalEror válasza imibogyo (#24399) üzenetére


FatalEror
addikt

nem gondoltam volna,hogy végig plexizve legyen,csak az elején a dizájn kedvéért.....de akkor is meg kell erősíteni a lemezt ahova a moncsi lenne,de hadlyuk,mert ez csak egy csendes ötlet volt....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.