Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) FatalEror válasza imibogyo (#23600) üzenetére


FatalEror
addikt

elötte egy darab felnit kéne vennem nem horror áron mert sajnos nem láttam hipermarket parkolóba 20"-vagy annál nagyobb felnit,hogy kötség hatékonyan tudjak szerezni ;]

HardCore is my LifeStyle

(#23602) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#23599) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy bazinagy üveglapra van felfogatva az alaplap, ami a felni hátulján van rögzítve.

Az is igaz, hogy ez nem 20".

FatalEror: Van a környéken egy Hummer, de azon 30-as van... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23603) #21346560 válasza TESCO-Zsömle (#23602) üzenetére


#21346560
törölt tag

De nincs hal-szaga ugye? :DDD

(#23604) TESCO-Zsömle válasza #21346560 (#23603) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs rajta vizijártassági. :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23605) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#23602) üzenetére


FatalEror
addikt

add meg a házszámot az nem baj ha nagyobb,csak kisebb ne legyen ja és azt is,hogy mekkora termetre a gazdája,hogy még hány embert vigyek+-ba,ja és kutya van??remélem nincsen meg patkázva a felni...

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23606) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#23605) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A templom után balra. Könnyen meg fogod ismerni. Egy 4 emeletes ház, aminek minden emelete más színűre van festve. Aranyozott kerítésdíszek, szobrok, stb...

Övé a helyi méhtelep. Nem nagy darab, de sokan van. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23607) Mec válasza FatalEror (#23599) üzenetére


Mec
aktív tag

Rengeteg felnimodot láttam már, Peti csinált lemezfelnit is, úgyhogy azt is kihúzhatod a listáról akkor :)

Azt csiripelik a madarak, hogy hamarosan eladósorba kerül.

[ Szerkesztve ]

mecsystem.uw.hu

(#23608) FatalEror válasza Mec (#23607) üzenetére


FatalEror
addikt

csak alu felni és nem fektetett,hanem álló alaplappal,tetején méh rács a ventiknek,hátul fém alaplap tálca,és hátulja is méhsejtrács benne kék fekete kábelharisnya,a felni belseje matt fekete,"küllők" széle/oldala kék,és és többi rész pedig ezüst metál szerűség,első körben ennyi ötletem van,csak nincs hozzá megfelelő felnim.....

HardCore is my LifeStyle

(#23609) Mec válasza FatalEror (#23608) üzenetére


Mec
aktív tag

egyszer festettem matt feketére gép belsejét. iszonyat nehéz takarítani, ha megtörlöd nedves ronggyal, utána már nem szép.
Már csak azt nem értem ezt miért a gányolás topicban beszélitek ki :)

mecsystem.uw.hu

(#23610) FatalEror válasza Mec (#23609) üzenetére


FatalEror
addikt

Mert én gányolásnak tekintem,hogy esetlegesen ne koppanjak nagyot....

iszonyat nehéz takarítani, ha megtörlöd nedves ronggyal, utána már nem szép.

tudom ezért kell alkoholos ronggyal törölni,mert ez elpárolog,és a körömlakk lemosó aceton nem is olyan drága+nekem mindig van mert a pasztát is szépen lehozza...

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23611) johndeegwed válasza FatalEror (#23597) üzenetére


johndeegwed
tag

Köszönet mindenkinek

(#23612) szab.tam


szab.tam
nagyúr

apa kezdődik... :U :))

macko20
szolgálati közelmény. lepucolva, szintbe reszelve, szortírozva, helytakarékosságból egymásba tuszkolva... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23613) FatalEror válasza szab.tam (#23612) üzenetére


FatalEror
addikt

na jóvan baxmeg szép kis gyűjtemény,de ha látnák színes bőrű barátaink...

HardCore is my LifeStyle

(#23614) macko20 válasza szab.tam (#23612) üzenetére


macko20
őstag

Ma mentem a satushoz de épp zárva volt....
arra gondolta h a közép bordáról egyenként letörögetni a lammelákat és utána "síkba" reszelni
igaz nem lesz kőzel a csövekhez de közel egyenes lesz , talán

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23615) DiceBlade válasza szab.tam (#23612) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

aztak...mindenit mennyi borda...
van köztük eladó is? lehet hogy az asrock 990FXemen ki kellene cserélni a bordákat mert gyanúsan melegek

(#23616) FatalEror válasza DiceBlade (#23615) üzenetére


FatalEror
addikt

én a DFI-vel voltam így de az én 990FX-em rendben van,de én is szeretnék vásárolni tőle.De ismervén a bordái neki olyanok mint az oroszlánnak a kölykei.....

HardCore is my LifeStyle

(#23617) szab.tam válasza macko20 (#23614) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bocs, de már mintha mondtam volna: hagyd a satut. :R
ráadásul vettem is. 2 db-os aldisat, csuklós, asztali, csavaros. nagyon jó.

a letördelés jó lehet. :K én is néztem, miután a kezemben tartottam. de nem adom fel a fűrészelést sem. most megkopasztom, utána megnézem a csövek hajíthatóságát.

közben sorban jutnak eszembe a jobbnál jobb öteltek.
még 1x ebbe a 5-20 kilós bordatömeges baromságaba nem csúszok bele. csak sok cső és lemez...

új ötlet:
ninja-ra alapozható. 4x3 cső. megkopaszt. középsők kihajlit azokra kölön kis négyzetek felfűz.
a nagy lapokat vissza így marad a 4x2 cső között egy lyuksor. oda belemegy 4 db hosszú, hőterítő cső. fekvő lapnál tökéletes. és a 4 szabadon álló cső kap négyeztes lemezeket. léetzik 30 centi hosszú, 6mm-es. (csak nehogy szétszedjema ninja coppert. úgyis utálom...)
a hőcserélés nem lesz olyan intenzív, mintha tömör fémben lennne a 2 cső, de ha az alsó lemezek forrók, akkor a terítőcsövek kénytelenk elvinni a hőt...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23618) Wind-Storm válasza imibogyo (#23585) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Konkrétan a CHIP-re gondoltam igen.. :K

(#23612) szab.tam

Szííííneeesfééééém :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23619) oriic válasza TESCO-Zsömle (#23598) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez mekkora állat már. Kell egy ilyen nekem. Sosem gondoltam volna, hogy valaki ilyet is csinál. :Y :R

Live-Die-Respawn

(#23620) szab.tam válasza szab.tam (#23612) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szadizmus? szimpla metamorfózis? mindenki döntse el maga...

kopaszon:

öreg pók. (gyk: pók apóka...):

előkészítve fűrészelésre. (középső borda eltávolítása, hogy oda is beleültethessek egy komplett htx2 szerű hűtőt.)
kérdés, hogy a csövek kibírják-e madj a visszahajlítást. de szerintem simán. :K :))

és pár kettévágott lamella próbaképpen felhúzva. a lamellasorok így egymástól függetlenül fognak állni, biztosítva a jól átjárt szellőzést.

első próbára egy E5700@3ghz@3.5-3.8ghz-et kéne elvigyen passzívban. szerintem menni fog. aztán emeljük a tétet...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23621) Wind-Storm válasza szab.tam (#23620) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hirtelen adzt hittem a CU-t kaptad szét.. :DDD
és kicsit sok lába van annak a póknak :C

(#23622) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#23612) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez milyen borda? Elsőre azt mondanám, hogy Mugen 2, de nem ismerem fel így részegen...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23623) szab.tam


szab.tam
nagyúr

igen. mugen2. mindjárt megyek ezért. és ha nem török és vágok el csövet sem, akkor ezt belegyógyítom. elvileg a mugen középső bordáját ha kellőképpen a csövekig legyalulom, akkor a másodlagos hűtő is tud hőt elvinni a központból.
a széthajtogatás az alaplapi büzgentyűk föggvényében marad. azért kellett sovány felépítésű 2. hűtő, (5 centi körüli), mert lapjával az fér be középre.
még nincs kizárva, hogy azt is kettévágom, és v alakban a 3-3 cső a lamellasorokkal szétnyílik. lehet, hogy a lamellákból is levágok, hogy legközépen is járhassona levegő. akkor lehet, hogy nem hajtom szét a 2. hűtőt. majd kiderül, ha a kezemben lesz, és a mugen közepét csősérülés nélkül le tudom fűrészelni, darálni.
az egyik mugen csőkersztmetszete már leszűkült. de tapasztaltam egy 8mm-es conrad csőnél, hogy középen totál kilapítva is elviszi a hőt. a gőz simán átmegy....

(#23622) TESCO-Zsömle
délbe' ne igyá', inkább fürggyé' le! :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23624) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#23623) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem én ittam, hanem a hűtő... Meg is borult tőle...

Én nem iszom alkoholt.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23625) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#23624) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, értem...
este folyt köv...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23626) fkenny válasza szab.tam (#23620) üzenetére


fkenny
senior tag

Ezeket az alu lamellákat amiket leszedtél mit csinálsz vele?

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#23627) macko20 válasza fkenny (#23626) üzenetére


macko20
őstag

Félbe vágva vissza lesz fűzve ...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23628) fkenny válasza macko20 (#23627) üzenetére


fkenny
senior tag

Jogos! Mentségemre szóljon sütött a nap a netbook kijelzőjébe :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#23629) johndeegwed


johndeegwed
tag

Hali mindenkinek olyan kérdésem lenne hogyha zalman cnps 7000be rakok be 1 nagyobb fordulatszámon pörgő ventit akkor jobb hütés érhető el?????

(#23630) Wind-Storm válasza johndeegwed (#23629) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Elképzelhető, de ha kisebb a légnyomása vagy nem úgy fekszik fel a bordára és a levegő kitér a lamellák útjából, akkor nem feltétlen.

(#23631) FatalEror válasza johndeegwed (#23629) üzenetére


FatalEror
addikt

Wind-Storm jól mondta inkább annak a ventinek a légszállítási teljesítményét kéne megnézned/össze hasonlítani az eredetivel,de ettől függetlenül még több tényező is befolyásolja az eredményt...

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23632) Wind-Storm válasza FatalEror (#23631) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A fordulatszámon kívül a légnyomás és légszállítás a legfontosabbak.

(#23633) mr_ricsi válasza johndeegwed (#23586) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A Zalman 7000-es hűtőihez nem lehet pótolni az elveszett AM2-es rögzítőt.
Az S775 és az S1156 utólag megvásárolható, ZM-CS1 és ZM-CS5B a típusuk.

Donorventillátornak pedig ezt ajánlanám a figyelmedbe. (Nem vagyok benne biztos, hogy a rögzítés megegyezik, ezért talán kell valamit barkácsolni, hogy a ventit át lehessen rakni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23634) johndeegwed válasza mr_ricsi (#23633) üzenetére


johndeegwed
tag

én árgépen találam am2 lefogatót is hozzá
csak ventivel leszek bajban szerintem ha nem 1ezne lefogatás akor mit lehetne tenni???

(#23635) mr_ricsi válasza johndeegwed (#23634) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Csavarozni, ragasztani, vagy a topic címéből ihletet meríteni. Vagy megveszed az LC-ből a réz-alu változatot, és azt használod mindenestől.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23636) szab.tam válasza szab.tam (#23620) üzenetére


szab.tam
nagyúr

folytatás....

a lemezeket tőben letörni nem tudtam. és úgy ráadásul az emeleti hűtő talpa túl távolra került volna a hőforrástól. itt 1 mm is rengeteget számít.
így a kockázatosabb megoldás mellett választottam. fűrész.

állandóan nézuni kell pár mozdulat után, nem tértem-e el a síktól. közel vannak a csövek...

pont olyan, mint az orális önkielégítés. a vége tuti jó, de odáig eljutni elég maceerás.
a sok hajolgatástól kitörik az ember nyaka. stb, stb, stb...

aztán eljött a 9, és befejeztem. majd holnap.
de még mindig kérdés, hogy a csövek a visszahajtáskor nem nyílnak-e szét. de talán megúszom. de elég meggyalázottan fognak kinézni....

időt kihasználva egy csendesebb művelet. az emeletre, azaz középre szánt, ma beújított xigmát átműtöttem a passzív üzemre.
ilyen volt:

ilyen lett... (kopasztás, félbevágás, egyengetés, cső "V"-be elhajlítás, lamellák 20% ritkítás.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23637) Wind-Storm válasza szab.tam (#23636) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23638) szab.tam válasza Wind-Storm (#23637) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. ezek a nagyok mindig lellopják az ötleteimet.... :DDD

a hasolnóság kb. a "v" benne, meg a 2x3 cső. de túl széles lett volna nekem...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23639) Wind-Storm válasza szab.tam (#23638) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:DD

(#23640) #10726912 válasza szab.tam (#23636) üzenetére


#10726912
törölt tag

pont olyan, mint az orális önkielégítés. a vége tuti jó, de odáig eljutni elég maceerás.
Reggeli vigyor :DDD :R

(#23641) agoka07 válasza szab.tam (#23636) üzenetére


agoka07
senior tag

Szép munka csak gratulálni tudok :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23642) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:R :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23643) FatalEror válasza szab.tam (#23642) üzenetére


FatalEror
addikt

Az nem lenne jó ha gyorsan lefűrészelnéd a lamellákat tövig,és utána meg a kis mikro gépeddel lecsiszolod a hő csőig???

HardCore is my LifeStyle

(#23644) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

Üdv a kedves fórumozóknak.

Először a modding topikba akartam írni, de végül azt hiszem itt lesz a helyem.

A tervem az, hogy (a gyerek érkezése miatt) a számítógépet egy hagyományos gépházból a a következő szekrény egy tetszőleges polcára betelepítem.
Szerk: amit kihagytam, hogy a hely hozzávetőlegesen:Szélesség: 33 cm, Mélység: 37 cm, Magasság: 33 cm.

Az elképzelés a következő, az egyik oldalon két 120-as venti fújja be a levegőt, utána sorban a vincseszterek, majd az alaplap, kifelé fújó videokártya, kifelé fújó táp, és még egy 120-as húzza le levegőt a procihűtőről.

valami förmedvény készült SketchUp-ban is:

Eddig sikerült szereznem egy donor gépházat amiről az alaplapi tálca, bekapcsoló és rest gomb, audió és usb kivezetések lesznek leműtve. Van ezenkívül véges mennyiségű bútorlapanyagom. Nagyon alap szerszám készlet (fúró, kézi fűrész, kalapács), szögek, csavarok.

Majd ötleteket és tanácsokat fogok kérni, és természetesen a folyamatot is be fogom mutatni.

Üdv, E

[ Szerkesztve ]

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#23645) DiceBlade válasza Egonyolc (#23644) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

bejövős ötlet
de milyen konfig lesz benne hogy ennyi venti kell neki?

(#23646) macko20 válasza Egonyolc (#23644) üzenetére


macko20
őstag

a két befuvo inkább egymás mellé kerűljön ,a dvd miért van hátul?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23647) #21346560 válasza macko20 (#23646) üzenetére


#21346560
törölt tag

Van egy sejtésem hogy az bizony nem a hátulja :DDD

(#23648) macko20 válasza #21346560 (#23647) üzenetére


macko20
őstag

És arra jön ki az I/O panel meg a meleg,amúgy meg sok a magasság szerintem

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#23649) Egonyolc válasza DiceBlade (#23645) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

DiceBlade: A befújó ventik közül az egyik még döntés alatt áll, mert jelenleg 2 120-om van. Az elrendezés majd attól függ, hogy a merevlemezeket hogy sikerül elrendeznem.
A lusta megoldás az, hogy a donor gépből kiszedem a hdd keretet és azt rögzítem, a kevésbé lusta, hogy valami gumis felfüggesztést tervezek hozzá és egymás mellé mennek, úgy viszont biztasson nem fog elférni és kell a két 120-as, hogy mindegyiknek jusson levegő.
A konfig nem egy erőmű, q9300(+tx2), meg egy 6850 (ideje lenne updételnem az adatlapom :B )

macko20: A dvd valószínűleg lejjebb fog jönni a táp aljának vonalába (csak Sketchupban egyszerűbb volt a felső sarokhoz illeszteni :B ), de mindenképpen arra az oldalra akartam egy ventit ami cpuról lehúzza a meleget.
Az eleje hátulja kérdést már bonyolultabb megmagyarázni. A projekt oka (és nem célja) a számítógép asztál felszámolása volt a gyerek érkezése miatt. a fent említett könyves szekrény egyben térelválasztó is, egyik oldalán a gyerek a másik oldalon a "felnőttek". Ezért mindennek egy oldalra kell kerülnie. A monitor is egy "beépített" szekrény hátuljára van felfogatva.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#23650) macko20 válasza Egonyolc (#23649) üzenetére


macko20
őstag

így érthetőbb ,a beszívó ventik halkak legyenek és rács + szűrő is legyen előtte

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.