Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) FatalEror válasza szab.tam (#23500) üzenetére


FatalEror
addikt

oké értem,tehát akkor kompatibilis,csak egy gen3-as lapba lehet gyorsabb lenne,mint egy 2.0-ba

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23502) szab.tam válasza FatalEror (#23501) üzenetére


szab.tam
nagyúr

elvileg. ha egy 3.0-s lapba egy 3.0-s vga-t teszel.
a gyakrolatban valszeg nem.
pl. egy gtx 480 fullhd-nak a pcie 2.0 8x is majdnem teljesen elég, ami ugye fele a 16x 2.0-nak, és egyenértékű az 1.0 16x-szel.
tehát egy teljes sávszélességű 3.0-t semmi nem fogja még kihasználni...

hacsak nem valami eyefinity xf, vagy mittudom én mi, ami halmozott...
nálam gyanús, hogy pl. a gtx 480-nal az 5040*1050-ben a 8400gs segédkártyás softth mód miatt csak 2.0 8x-en mennek a sínek, és ahol nincs sem cpu, sem gpu limit, mégis néha leesik az fps. a vram sincs sehol tele. csak a pcie 8x szűk keresztmetszetére tudok gonolni. de hát ugye az 5040*1050 már extrém kategória...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23503) talpas válasza Tompo92 (#23470) üzenetére


talpas
aktív tag

Arra figyelj még, ha az anyagiak fontosak, hogy 300 ft-ól kb.1000 ft-ig-ig kapsz festhető vízbázisú tubusost. Az elv, hogy neked nem kell pld. diletálással foglalkoznod, az anyag az olcsóval és a drágával is ottmarad a falon.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#23504) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Tudna valaki egy összehasonlító képet az 775 lukai és s478 keretének rögzítőlukai távolságáról?

(#23505) FatalEror válasza Wind-Storm (#23504) üzenetére


FatalEror
addikt

imibogyo szerkesztését láttad??
[link]

HardCore is my LifeStyle

(#23506) Wind-Storm válasza FatalEror (#23505) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Rémlett, de nem találtam meg hirtelen, meg hogy hol volt, de kössz. :R

(#23507) FatalEror válasza Wind-Storm (#23506) üzenetére


FatalEror
addikt

"nem kell megköszöni"

én se tudtam,csak sajnos hirdeti gépét és onnan vadásztam le a picasa albumát ahol volt....

HardCore is my LifeStyle

(#23508) szab.tam válasza Wind-Storm (#23504) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha procik illete a hozzzá tartozó platformokról kell gyári infó, akkor gugliban eza kulcs:

Thermal/Mechanical Specifications and Design Guidelines
és utána atokozás: s478->
1. találat, 44. oldal. vigyázat, mert nem szimetrikus, 2 méret is lesz.

és ugyanígy rákeresve a kulcsszó + lga775
104. oldal...

(#23505) FatalEror
hasznos!
volt róla szó, de már nem tudom: az ábrán a távoslágok a furatok középpontja közti távolság?

szerk
összehasonlítva a táblázatot a gyári adatokkal, hibátlan, és igen, furat középpontok távolsága van megadva...
478: 59,44 x 76,2
775: 72 x 72

ilyen összesítő táblázat jöhetne gpu-ból is.... :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23509) FatalEror válasza szab.tam (#23508) üzenetére


FatalEror
addikt

igen A FURAT TÁVOK HOSSZÚSÁGA LYUK KÖZÉPRE ÉRTETENDŐazaz lyuk középtől lyuk középig......

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23510) FatalEror


FatalEror
addikt

Ez biztos ide tartozik.....:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#23511) Wind-Storm válasza szab.tam (#23508) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:R

Egyébként a kérdésem onnan jött, hogy van egy ilyenem. [link]
Anno csak a 775-ös kereszt miatt kellett megvennem mert a ninja3-as backplate-je nekem nem tetszően feküdt fel a lap hátoldalára.

Most ezt árulom (már mióta) és a vevő megkérdezte, hogy akkor most az ebben lévő fém sínek kiváltják-e az s478 lapon lévő műanyag rögzítőt... a lyukak távolsága már nem rémlett nekem, de ezek szerint ez alkalmatlan erre.

Kis reklám ha esetleg kell valakinek [link] :DD

(#23512) FatalEror válasza Wind-Storm (#23511) üzenetére


FatalEror
addikt

pont erre volt szükségem,de nekem megtette egy kis lemezmunka is......

HardCore is my LifeStyle

(#23513) Wind-Storm válasza FatalEror (#23512) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:D

(#23514) baluka6 válasza szab.tam (#23451) üzenetére


baluka6
aktív tag

Először is köszi a választ. :R
Nem vagyok otthon,így sajna nem tudok több infót adni a prociról és a lapról.
Tápom pedig...Vargáné és Tsa Bt :DD 300wattos magyar táp,kell ennél jobb? :) Haza érek és össze is dobom a gépet,aztán meghallgatom,hogy még is mi milyen hangos...a procin most egy gyári intel hűtő lesz,egy E5300-ról származó.Vga egyenlőre nincs a gépben,de ha lesz is,akkor tuti,hogy passzív. :K egy Ati 9200Se van otthon,ami passzív is,csak hát kérdéses,hogy működik-e?!

Más: Régebben akartam a gépház oldalára egy Hulk öklöt,na megvannak a végleges tervek. Purhabból kifújok egy szép nagy nonfiguratív formát és abból kifaragom a kívánt formát. Majd után megpróbálom befedni üvegszállal az egészet. :R

(#23515) szab.tam válasza baluka6 (#23514) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kibéleled belülről, felöntöd vízzel.
passzív lesz. csendes. és a fogysztása is kicsi
(ilyen hasznos tanácsból van még bőven...)

vargánya táp. hadzsámá'... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23516) FatalEror válasza szab.tam (#23515) üzenetére


FatalEror
addikt

mit kibélelni egyszer? mondta,hogy purhab-ból próbálja meg az ököl formát,ha már van neki nyomjon mindenre egy kicsit...még,hogy bélelni túl van bonyolítva..... :)) :D

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23517) baluka6 válasza FatalEror (#23516) üzenetére


baluka6
aktív tag

Akkor már nem egyszerűbb ha egy tejes láda vízbe beteszem az összes cuccot? Még dizájnos is..

(#23518) FatalEror válasza baluka6 (#23517) üzenetére


FatalEror
addikt

az is lehet,csak előtte szilózz le mindent.....

HardCore is my LifeStyle

(#23519) szab.tam


szab.tam
nagyúr

egyébként nem annyira hülyeség. ugye ott van az olajhűtés.
ennek a mintájára nem lehetne megcsinálni a vízhűtést?

fizika régen volt. a tökéletesen kidesztilát víz vezeti az áramot egyáltalán?
elektrolit, miegymás... :U

csak ugye utt a gond, ha valamiből sav sazbadul ki, akkor rögtön vezetővé válik. vagy eltűnik a víz a pc akváriumból, és a plafonon lesz jó sok hidrogén, ami a csillártól berobban, és leég a lakásunk... (a gép még hűtés hiányában előtte..) :U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23520) Wind-Storm válasza baluka6 (#23517) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Asszem desztilláltba simán..
A hdd-t azt ne mert az bugyborékolással beázik, abban levegőnek kell hogy legyen, nem víznek...

(#23521) FatalEror válasza szab.tam (#23519) üzenetére


FatalEror
addikt

azt az olaj hűtést én láttam,és jól tudod a desztilált víz nem vezeti az áramot.....

HardCore is my LifeStyle

(#23522) szab.tam válasza FatalEror (#23521) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor meg nem egyszerűbb, mint az olaj? elpárolgást meg kell akadályozni. vigyázni kell, hogy ne szennyeződjön a víz.
ha szétdől a fal, akkor nem 50 lityó olajat kell összeszedni, hanem csak a víz púposítja fel a parkettát.
amikor pedig lejárt a lemez, akkor csak ki kell szárítani a cuccokat. nem olajtól megpucolni...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23523) FatalEror válasza szab.tam (#23522) üzenetére


FatalEror
addikt

jól mondod főnök,és a benzin kutakon meg szerintem frankó 100% desztilált vizet tudunk venni,de szerintem ezt is úgy kell keringetni mintha rendes vízhűtés lenne mert a felmelegedett vizet valahol le is kell hűteni.....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23524) szab.tam válasza FatalEror (#23523) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az már rém egyszerű: belelógatok egy hőcserélőt, aminek a másik vége kint van a spejz, wc, fürdőszoba, stb-ben. és ott van a külső kör szivattyúja is.és az akváriumon belül hűti a vizet.
a kivitt hőt pedig kint használod akármire. törölközőszárító, vagy egy kis kézmosótartály langyosítására, mittodoménmire. hálóban real doll guminő 38 fokra felfűtés.. (tüzes vagy cicám? nem. fut a prime95...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23525) FatalEror válasza szab.tam (#23524) üzenetére


FatalEror
addikt

ez jó besírtam baxki,látom nem csak nekem szokott elgurulni a gyógyszerem,de a hőcserélő a legjobb szerintem....

HardCore is my LifeStyle

(#23526) Audifan válasza szab.tam (#23430) üzenetére


Audifan
tag

Van ilyen hűtője a thermalrightnak. Csak ugye ez nem ebbe a topikba való. :D :D

(#23527) FatalEror válasza Audifan (#23526) üzenetére


FatalEror
addikt

de ez egy cebites kép valójában ez nem is került forgalomba,vagy nem???

HardCore is my LifeStyle

(#23528) Wind-Storm válasza Audifan (#23526) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mi a neve ennek a proc. hűtőnek?

(#23529) szab.tam válasza Audifan (#23526) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nab+. időutazók megint ellopták az ötletem.

nagyon köszönöm a képet! nem láttam még... :R

2x10 cső. és mind a cpu hűtőből jön, egyik sem nb-ből. :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23530) Audifan válasza Wind-Storm (#23528) üzenetére


Audifan
tag

(#23531) szab.tam válasza Audifan (#23530) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kicsit megnyugodtam, meg nem is.

idáig azt hittem, hogy gondokodni képtelen, túlképzett mérnökök ülnek a hűtés fejlesztéseken.
de innen látszik, hogy nem.
csak a marketing oszályon kiszámolják, mennyit is lehet eladni. és innetől kezdve lefújják... :(( :(((

gyönyörű darab. hogy lehetne hozzájutni egy ilyenhez. habár amennyiért hozzá lehetne, le is gyártanám akár conrad árú cuccokból is....

igaz, ezen is kapásból látok némi módosítani valót... :K

sokáig kizárólag, és fentartások náélkül csak a scyte-ot bámultam, de valójában értékes és érdekes, innovatív dolgokat a thermalright tervez.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23532) Wind-Storm válasza Audifan (#23530) üzenetére


Wind-Storm
őstag

állat :)

(#23533) FatalEror válasza szab.tam (#23531) üzenetére


FatalEror
addikt

szab.tam hagyjuk má ezeket a bolti sz@rokta itt mindenki tudja,hogy mennyivel jobbat tudnál csinálni.....

HardCore is my LifeStyle

(#23534) szab.tam válasza FatalEror (#23533) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hízelgés, nyali mindig jólesik. hűsítő, üdítő. :R :U :DDD

ebből a sentinelből szívesen vennék egyet. azért elég durva, amit rá mertek írni. hogy passzívan 220w tdp. (2/3-a igaz, már jó...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23535) FatalEror válasza szab.tam (#23534) üzenetére


FatalEror
addikt

ezt nem azért mondtam,de elég ha ránézünk a quad-on lévő proci hűtődre,tudjuk,hogy nem tökéletes de akkor is...

de én azt gondoltam ki,hogy LN2-hez kéne egy "blokk" ami tulajdonképpen egy 1kg-os borda csak körülötte van egy vízhatlan "doboz" ezáltal szerintem sokkal hatékonyabb lenne az LN2 mintha egy lemezre csorgatnánk ami a procihoz érintkezik....

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23536) szab.tam válasza FatalEror (#23535) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát az enyém egy szép nagy, látványos barkács, de szerintem a sentinel egy nyitott házban simán leveri.

én valami hasonló cpu akarok majd csinálni, de 16 db. 8mm-es csővel, és lehetőleg az 550mm hosszúból. magyarul: 16x fél méteren leszek ilyen kis lamellák, de kb. fele ilyen ritkán. itt túl sűrűn lemezelték. nagyobb a felület, de szerintem rosszabb a hatásfok...

ezt az ln2-es dolgot nem igazán értem.
a lényeg a nitrónál az, hogy csak a proci melegítse. ha valami borda is lenne, akkora szobát hűtené a nitrogén, nem csak a procit..

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23537) FatalEror válasza szab.tam (#23536) üzenetére


FatalEror
addikt

az elképzelésem lényege,hogy van egy hőcsöves borda,és arra folyatjuk az LN2-őt.....

HardCore is my LifeStyle

(#23538) DiceBlade válasza szab.tam (#23536) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

nagyon rá vagy menve ezekre a passzív gépekre (amit valamilyen szinten meg is értek) de szerintem sokat javíthatnál a hatásfokon ha fekvő házat vennél alapul, így nem fűtenék annyira egymást az alkatrészek, plusz a nagy fémdarabok sem terhelnék annyira az alaplapod
(hardveraprón láttam árul valaki hőcsöveket, de már nem emlékszem pontosan mennyit és mennyiért)

(#23539) FatalEror válasza DiceBlade (#23538) üzenetére


FatalEror
addikt

csak egy fekvő házba nehéz megtámasztani azt a súlytömeget ,miket ezekkel a bordákkal generál,szerintem...

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23540) szab.tam válasza DiceBlade (#23538) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"ha fekvő házat vennél alapul"

kizárólagosan csak abban gondolkozom már. :K
eladó cső. ha a 2 db-osra gondolsz, beszéltem már vele.... :R

(#23539) FatalEror
nem leszn többet ilyen nagy aluprofil hűtőbordás gép. helyette nagyon sok hőcső, és csak lamellák. kb. mint az előbb kitárgyalt sentinel, csak nagyobb léptékben, magasabban. a tömeg így a negyede, ötöde.
a megtámasztáshoz a sarkokon kell emelni tartóoszlopokat, felül keresztmerevítőket. vagy eleve kocka alakú ház.
sok ház elképzelésem is van, de ez tényleg hosszú...

a meglévő sok begyűjtött bordát 1x fel fogom használni egy művészeti alkotásra. igazából az is egy pőasszív modding lesz. de ott a teljesítmény nem lesz lényeg. hanem a bordák összedolgozásából, (ragasztásból) álló alak

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23541) DiceBlade válasza szab.tam (#23540) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

akkor le vagyok maradva, csak a toronyházba épített "alutömböt" láttam
vannak esetleg képeid a fekvő házadról? megnézném :P

(#23542) imibogyo válasza szab.tam (#23508) üzenetére


imibogyo
veterán

ilyen összesítő táblázat jöhetne gpu-ból is....
Már készül, csak félbe hagytam időhiányban, de be fogom fejezni hamarosan.

Hétvégén alkottam, majd hamarosan töltök fel képeket, csak még össze sincs rakva a cucc, jelenleg szárad lenn a műhelyben. Nem kicsit elrontottam szóval az összhatás nem lett olyan szép, mint reméltem, de majd mondtok rá valamit.

Negatív kritikát is bírom. ;)
Mondjuk ha eladásra kerül, akkor majd úgyis át rakom egy gyári házba. Nem hiszem, hogy sok embernek kellene így. :N

[ Szerkesztve ]

(#23543) FatalEror válasza imibogyo (#23542) üzenetére


FatalEror
addikt

nem értékelik a fa és kézi munka szépségét csak ezek a műanyag sorozat gyártott fosadékok,persze vannak kivételek,de akkor is.....

HardCore is my LifeStyle

(#23544) szab.tam válasza DiceBlade (#23541) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem biztos láttad. de legalább össezszedem a róla lévő likeket egybe...
másusban lesz 4 éves a ház. megélt már némi revíziót. 2 htpc lapot, 2 procit, 3 tápot...
ment ez totál passzívan is, de most kért 2 kicsit ventit.
egy hete kaptam egy ugyanilyen házat. jól meglékelem. főként oldalt. az alaplapi hűtőket megnagyobbítom, lecserélem. a cpu-ra teszek egy legalább jól szészabdalt mugen2-t, vagy még beleállítva egy htx2-t is. (2 in 1) hasonló képpen néz majd ki mint a sentinel sündisznója
vga is kap egy nagyobb bordát. és az egyik tetőrácsot is kivágom, ahola hűtők idugják a fejüket.

a kezdetekről nincs, de itt van pár össze-vissza link:

1
2
3
4
5

"csak a toronyházba épített "alutömböt" láttam..."
jó is lenne, ha csak benne lenne... :U

(#23542) imibogyo
ez a gpu-s lefogató táblázat nagyon hasznos lesz, pláne a számomra. előre is hajrá! :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23545) DiceBlade válasza szab.tam (#23544) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

hát ez már kicsit "ruszkisabb"
nem jó? még egy kis vasat bele :D
egyébként meg itt nem számít a kinézet, ha funkcionalitása jó akkor no para :R

azon nem gondolkodtál még hogy egy vastag alu házba pakolnád a cuccot, és hőcsövekkel magát a házat tennéd hőleadóvá? láttam már hasonlót ha jól emlékszem egy Zalman passzív háznál

(#23546) FatalEror válasza DiceBlade (#23545) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen az egy zalman ház volt,de szerintem marha sok lenne az előállítási költség,és már akkor se aratott forradalmian nagy sikert,de ha szab.tam áttervezné akkor lehet,hogy még jó is lenne....

HardCore is my LifeStyle

(#23547) szab.tam


szab.tam
nagyúr

azok a zalman házak úgy rosszak, ahogy vannak. eleve 6-800 dezső.
a ház átmelegszik, és befelé is ontja meleget.
a ház teteje nincs rácsozva, így ki sem tud menni.
a csövel amikor nekimenennek a házoldalnak, akkor azt egy kis felületen teszik, nincs rendsen szétterítve a hő, az anyagban kell terjednie. (ezt a hibát a cpu hűtőnél én is elkövettem, de már korrigáltam segédcsövekel ugye.
a gpu hűtőt már eleve terítéssel terveztem.

aluház.
már találtam gyártó/forgalmazót, amiből majd építeni szeretném a gépeket. nem saját ház lesz, mert hülység, és nehezen, drágán kivitelezhető. konzol szerű, funcionalista dizájn. a kocka, téglatest, akármi élei lesznek a tartóváz. aluprofil, előre gyártott profilban lévő nútokban, fokozatmentesen csúsztatható rögzítőelemekkel.
itt már imibogyo hasonlót.
ez ilyesmi, csak professzionális, állítható, előre, méretre gyártott.

oldalak rács + plexi.

alakra, formára, méretre valami ilyesmik lesznek. talán kicsit nagyobb, és az éleken futó tartók aluprofilok kicsit robosztusabbak.

DiceBlade
szerintem ha ebből a képből indulok ki, nem lesz nagyon csúnya. a jobb hátsó része lesz a tetőnek megbontva, és ott fognak a rács tetősíkjából kinyúlni a hűtők.
nem leszenek sem a vga-n, sem a nb-en hozzátoldott, színes bordák. cserélve lesznek nagyobb, méretre, alakra fűrészeltre. egy halom bordá beszereztem. valószínű a feketékből válogatok hozzá...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#23548) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok! Nem tudom ebbe a témakörbe tartozik-e de jobb híján ez is megfelel.:)
A kérdésem, hogy a képen látható háznak a nevét valaki nem tudja?

[ Szerkesztve ]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23549) FatalEror válasza agoka07 (#23548) üzenetére


FatalEror
addikt

Én nem látok semmit....

HardCore is my LifeStyle

(#23550) Wind-Storm válasza agoka07 (#23548) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tuti valami codegen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.