Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) kukinyo válasza bandiras2 (#19999) üzenetére


kukinyo
addikt

Nyaraltam egyszer egy tanyán ahol tv ugyan volt de antenna nem.Egy másfél méteres drótot bedugtam a helyére.Már volt vétel de elég gyengén.A drót másik végére feltűztem egy nyers krumplit és tökéletes adást nézhettünk. :)

(#20002) mmcc02 válasza KraRe (#19947) üzenetére


mmcc02
tag

És azt az akksit hogy lehet tölteni?

(#19970) KraRe: A monitor nem bírta a kiképzést, de lett all-in-one PC :D :D

(#19972) imibogyo: Ez szééép :K

(#19983) KraRe: Ilyenem nekem is volt! :))

(#19984) Razer6666: Szép, de még keríts eléje egy ventirácsot!

(#19988) KraRe: MÉÉG kábelt!! :DD :DD

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#20003) szab.tam válasza kukinyo (#20001) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a dinamót meg ki tekerte? :DDD

KraRe
-> (#19969) :U
így azóta sem tudtuk meg, melyek ezek közül a te terméseid. vagy már nem is fogjuk? :((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20004) mmcc02 válasza szab.tam (#20003) üzenetére


mmcc02
tag

a dinamót meg ki tekerte? :DDD

Miután elégette a kezem az NB borda (az 5cm-es venti ellenére), azóta kicsit megnöveltem a hőleadó felületet...

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#20005) kukinyo válasza szab.tam (#20003) üzenetére


kukinyo
addikt

Ki tekerte volna? Természetesen az anyós. :D
Áram volt a tanyán.

(#20006) szab.tam válasza mmcc02 (#20004) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na, ez ide való volt..... :C

próbálj meg egy hasonló megoldást. én már 4 alaplapot is moddoltam ehhez hasonló módon. csak ide kel egy doboz chipset borda, amiből lehet válogatni, mert az kell, hgoy a szemből betuszkolásnál még becsússzon, de jó szorosan, minél nagyobb felületen érintkezve. a képen a proci részt ne nézd....

a te bordád erre alkalmas lenne. és a beletuszkolt talpára még egyet, (2-t?), rárakni, a talpánál összeragasztva, öntapadó, hővezető ragasztóval....

és megsokszorozva ugyanaz:

és még jobban:

a képen látható procihűtés nem követendő, csak kb. max 40-50w-ig....
és ott már a hővezető ragasztó nem működik rendesen, csak a paszta...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20007) aelod válasza KraRe (#19996) üzenetére


aelod
veterán

:D:D

igen ha lenne rá pénz mert ugye intel....

szal ezért amd inkább...

de ha van vmi jó ismerős szükség lenne a tudására:D...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20008) mmcc02 válasza szab.tam (#20006) üzenetére


mmcc02
tag

Meg is csináltam ezzel:

csak az volt a baj, hogy álló lapnál az ócska, rugós bordafelfogató miatt lehajlította az egészet, nem érintkezett a chippel, túl nehéz volt :( . Állandóan resetelt a gép. Próbáltam csavarral helyettesíteni a rugós sz.rt, de nem találtam itthon elég vékony csavart anyával.
Ezért lett ez végeredménynek. :)

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#20009) ZetorGumi válasza Beretvás (#20000) üzenetére


ZetorGumi
addikt

bandiras2: ott a ha, meg az is, hogyha Közel van, és itt a hangsúly. :)
Razer6666: Előferdülhet a legjobbakkal is. :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#20010) PrinczA válasza KraRe (#19901) üzenetére


PrinczA
őstag

:DD :DD

(#20011) szab.tam válasza mmcc02 (#20008) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C

igen. ez valós probléma, hogy lehúzza a súly. ránézek a hőmérőre, és 103 fokos a nb, 109 az igp. jártam már így, nem is olyan régen az XFX730i 9300 -nál...
és ott a veszély, ha kicsúszik, akkor a vga tetején landol, rövidzárt okozva.
fekvő házban fekvő alaplapnál egyszerűbb. az xfx-en még úgy is elbillentette 1x....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20012) Beretvás válasza mmcc02 (#20002) üzenetére


Beretvás
addikt

Kösz. Rács azért kell mert a három 5,25 takaró rácsos.

ZetorGumi Viccet félte téve Elégedett vagyok a művemmel nagyon..:D

[ Szerkesztve ]

(#20013) mmcc02 válasza szab.tam (#20011) üzenetére


mmcc02
tag

A VGA-t én is féltem, de a házat nem igazán mozgatom, és elég stabilan sikerült belehajtani, a Facsavar csinál magának menetet. Igaz, nem túl mélyet. Esetleg jön a kétkomponensű fémragasztó :DD

(#20012) Razer6666: Jja, így már okés :K :B

[ Szerkesztve ]

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#20014) szab.tam


szab.tam
nagyúr

itt van valami gtx480 kondimodding. hátha valaki érti. érdekes lehet. nekem 2 van, egyiket beáldoznám egy ilyenre... :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20015) ZetorGumi válasza Beretvás (#20012) üzenetére


ZetorGumi
addikt

:) Amugy viccen kívül szép lett. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#20016) macko20 válasza szab.tam (#20014) üzenetére


macko20
őstag

A hátoldalra tesz még kondikat? érdekes

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#20017) Scaevola


Scaevola
tag

Szerintetek lehet olyan panelt kapni, amivel egy az egyben előre tudom hozni az alaplapom hátlapi panelsorát?
Ilyesmire gondolok...

Ezeket valahogy ki kell vezetnem a dobozon kívülre, s most kissé elbizonytalanodtam.
Semmi kedvem mindent egyesével, meghosszabítani.

Ötlet, vélemény, tanács?

[ Szerkesztve ]

apex

(#20018) bandiras2 válasza Scaevola (#20017) üzenetére


bandiras2
senior tag

Pedig az lesz! Egyrészt irgalmatlan drága lenne a rettenetes mennyiségű kábel miatt, másrészt ahány lap annyi és annyi féle csatlakozó. Én az alaplapi USB-ket és a hangkimenetet gányoltam előre. Az USB-k hez szereztem hátlapi kivezetést, majd a ház elejénél vágott kábelréseken kivezettem őket,(nem is lett annyira ocsmány) a hangot meg walkmanból bontott lengőaljzatra berheltem. félévente újra kell forrasztani a mechanikai igénybevétel miatt, de jóez.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#20019) imibogyo válasza Scaevola (#20017) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez szerintem felesleges, meg baromi nagy munka lenne.

Inkább fordítsd meg az alaplapot, hogy előre nézzenek a csatlakozói, sokkal egyszerűbb megoldás, és kivédesz egy csomó hibalehetőséget, már amit a sok toldás okozna. :K

(#20020) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

üdv, újra itt végre beszereztem egy fényképezőt :P majd én is mutatok 1-2 gányolást.. példának okáért a vízhűtésem is megér egy-két képet (végre elkészült)
35 fokban fear 3, dirt 3 nem ment 50 fok felé. ára saccra: 5vga blokk+ 5szivatyú +4vga blokk +3 két kis radi +6 1 nagy radi +1500 csövekre azaz durván 24500 huf ami nem kevés de ha egy 9800 gx2-est is kell hűteni akkor nem is olyan sok :)

(#20021) Scaevola válasza imibogyo (#20019) üzenetére


Scaevola
tag

Nem tudom megfordítani... illetve hiába forgatom. :N
előző hozzászólásomban jeleztem, hogy mik a terveim, úgy hogy muszáj lesz megoldanom a kivezetést.
Baromi nagy munka... az nem zavar, ha muszáj, egyesével fogom kihozni a szekrényből, de az utp-vel nem tudom, mi lesz... elképzelésem sincs, van-e abból hosszabbító.

[ Szerkesztve ]

apex

(#20022) Gaabbaa válasza Gyíkac (#20020) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

várjuk! főleg 9800gx2 hűtésére vagyok kiváncsi! :K

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#20023) imibogyo válasza Scaevola (#20021) üzenetére


imibogyo
veterán

Bocsi, már elfelejtettem, hogy mihez kell. :W

Én továbbra is azt mondom, hogy a csatorna felső részén, ahova az alaplap kerül (gondolom), ott oda kellene tolni az oldallaphoz az IO panelt. Ott kivezetni ami kell, majd utána lezárni a nyílásokat.

Így belül nem változtatsz semmi a légáram útján (vagyis egyedül a VGA keresztbefordítása a gond, ha lesz egyáltalán dedikált VGA-d), a hang pedig lezárás után nem fog távozni az IO panelnél sem.

Én legalábbis így csinálnám. :K

(#20024) Scaevola válasza imibogyo (#20023) üzenetére


Scaevola
tag

Megbocsátok, most az egyszer. :))

Utána néztem a dolgoknak... 300 Ft a 3,5-es jack hosszabbító és létezik UTP-hosszabbító is... csak UTP toldónak hívja az internet, úgy hogy práblüm szolvd.

VGA-m, hogy dedikált-e nem tudom... mindenesetre nem forgatnám keresztbe.
Ha lefotózom, megmondod, az e?
:DDD

apex

(#20025) imibogyo válasza Scaevola (#20024) üzenetére


imibogyo
veterán

A bocsánatért cserébe megmondom. ;)

Ha külön kártyád van, akkor dedikált (de még inkább diszkrét) VGA-ról beszélünk, ha az alaplapra van forrasztva és oda is dugod a monitorod kábelét, akkor integráltról van szó. :K

Persze ez nem teljesen igaz, mert a dedikáltság inkább arra vonatkozik, hogy rendelkezik-e "dedikált", önálló, csak neki fenntartott memóriával. Szóval szarul fogalmaztam, vagyis rossz volt a szó használat. :B

(#20026) imibogyo válasza Scaevola (#20024) üzenetére


imibogyo
veterán

Este összedobok egy látványtervet, hogy mire gondoltam. Majd belinkelem ide. Könnyebb látni, mint elmagyarázgatni, mert közben lett egy új ötletem. :B

Legalábbis, ahogy én módosítanám az elrendezést. Feltéve, hogy nem Ati 6990 nagyságú VGA-t, meg 2 kilós CPU hűtőt tervezel használni. ;)

Kicsúsztam szerk. időből...

[ Szerkesztve ]

(#20027) bandiras2


bandiras2
senior tag

CPU uprade miatt szétborítottam a gépem, és beszereltem az új hűtést is, hőcsövesre váltottam.
Ahoz h hozzáférjek, ki kellett szednem a VGA-t, és ez lett a szerencsém, mert láttam h beállt a portól a venti. Venti amúgyis kuka, mert a csapágyba is jutott. Nincs másik, de legyünk kreatívak. ;] szóval megoldottam. A torony tetején venti helye ki van alakítva, lemezből kialakított védőráccsal, de ez tapasztalatom szerint az ilyen védőrács csak a zajszintet emeli erősen a légszállítás helyett, szóval kreatív helyett brutális voltam, és egy békebeli drótvágó csípőfogóval pontot tettem az ügyre(most csak néhány alap szerszámhoz fértem hozzá). Azért reszelővel kicsit eldolgoztam, h ne legyen ANNYIRA veszélyes. Ígymarad. Kifelé kavarja a levegőt. A torony alján lévő venti korábbi kreálmány, az szív, gond nem volt vele, de a kókány kábelt kevésbé kókányra cseréltem, és kapott egy csatlakozót is, mert eddig fixre volt kötve. Mindkét venti a torony tetején megtalálható VIDEOTON mintájú kistrafóból kapja az áramot. A végén a légáramlás optimalizálása végett Duct Tape módon beragasztottam a feleslegesen tátongó lyukat a gép elején, és a vágásból visszamaradt rést a tetején(eredetileg nem lehetett levenni csak az egyik oldalát ;] ) Na akkor a képek:

[Valami P2 venti belehajtva. Tart rendesen.]
[torony olala belülről]
[lemeztelenítve]
[megventillátorozva]
[A téma a lábaim előtt hever]
Az USB kivezetések már be vannak készítve a kilépési helyükre, ott van némi nyílás reszelve nekik, hogy kényelmesen kiférjenek.
[duct tape wizzardy]

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#20028) Scaevola válasza imibogyo (#20026) üzenetére


Scaevola
tag

Rendben... muti a látványtervet. :)

Ilyesmikkel kalkulálj:
CPU hűtő
VGA
Ezen kívül 3 vinyó pörög még benne...

Más nincs. :N

[ Szerkesztve ]

apex

(#20029) imibogyo válasza Scaevola (#20028) üzenetére


imibogyo
veterán

Szia!

Ne haragudj, de most értem haza. :W
De amit ígértem nem felejtem, de majd csak holnap meló után, sorry.

Rendben van amúgy, majd ezekhez hasonlót építek be. :K

(#20030) macko20 válasza Scaevola (#20017) üzenetére


macko20
őstag

Egyesével kell pedig megoldanod egyben nem láttam hasonlót sem ,csak 2,5" előlapi panelt usb-ről... amin volt sok minden,az utp -ből van kábel toldó ,alaplapba kábel a ház szélénél a kábeltoldó ..ez különben szét pattintható....

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#20031) macko20 válasza bandiras2 (#20027) üzenetére


macko20
őstag

A táp fölé került ventit inkább az I/O panelhez tenném

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#20032) Scaevola


Scaevola
tag

(#20029) imibogyo oké, ráérsz... nem a héten fogom összedobni a dolgot. :)

(#20030) macko20 igen, én is rátaláltam az UTP-toldókra... de még sosem hallottam ilyesmiről. Egyébként csak az UTP-ket, a 8 db USB-t és a 6 db 3,5-es jack-et kell kivezetnem az alapról... PS/2-s csatikkal és az optikai bemenettel és a tqöbbi nyalánksággal nem foglalkozom. Ezen kívűl még a VGA csatik vannak... jó móka lesz. :K

apex

(#20033) macko20 válasza Scaevola (#20032) üzenetére


macko20
őstag

A d-sub hoz is van toldó kábel...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#20034) Gyíkac válasza macko20 (#20033) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

mindenhez van toldó kábel csak kitartóan kell keresni vagy , lehet csinálni ;) pl rossz monitor, rossz video kari :)

(#20035) Scaevola válasza macko20 (#20033) üzenetére


Scaevola
tag

mi az a d-sub?

ah... oké. Igen, lehet, hogy kelleni fog, csak DVI-ban.

[ Szerkesztve ]

apex

(#20036) imibogyo


imibogyo
veterán

Egyetlen gond van, az ilyen toldókkal, hogy legtöbbjük baromi hosszú. És azért egy méteres USB hosszabbítót, meg egy 1,5 méteres DVI hosszabbítót stb.-t elrejteni úgy, hogy az esztétikus legyen, hát...

Bár még mindig ott a rövidítés lehetősége. ;]

(#20037) BlackPriest válasza imibogyo (#20036) üzenetére


BlackPriest
őstag

szerelhető d-sub csati létezik

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#20039) Scaevola válasza Gyíkac (#20038) üzenetére


Scaevola
tag

Így van... a kábelek elrejtését megoldom... az ívek mögé gondoltam, hogy besúvasztom őket, ill. nem vetettem még el az üreges polcokat sem. :)

Keresem a DVI hosszabbítót, de nem találok olyat, amire gondolok. :(

Találtam VGA kábelt, abból van ilyen is, olyan is...

...de DVI-ból nem találok olyat, aminek az egyik vége "aljzat". Létezik egyáltalán?

apex

(#20040) imibogyo válasza BlackPriest (#20037) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudom. Ezért is írtam, hogy a lehetőség adott.

Gyíkac: Szintén zenész. Bár gondolom az gégecső akart lenni. :B
Bár azt továbbra is fenntartom, hogy +6m kábel szépen elrejtve is plusz hat méter kábel.

Estére most már tényleg igyekszem megcsinálni a tervet, hogy én mire gondoltam a kivezetések megoldásához. ;)

(#20041) Gyíkac válasza imibogyo (#20040) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

az akart lenni :)

(#20042) [CS]Blade2 válasza Scaevola (#20039) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

DVI hosszabbító kábel

(#20043) Scaevola válasza [CS]Blade2 (#20042) üzenetére


Scaevola
tag

köszi

apex

(#20044) imibogyo válasza Scaevola (#20043) üzenetére


imibogyo
veterán

Tessék.

Nagyon kezdetleges, de én valahogy így csinálnám. Igy kivéded a hosszabbítok használatát, mondjuk nem teljesen, de nem mindegy, hogy mondjuk csak 2 USB kivezetést kell megoldanod, vagy mindent. :N

Az gondolom, egyértelmű, hogy ez a ház második kanyarulata a ventilátorok felett. :B

[ Szerkesztve ]

(#20045) jos3ph


jos3ph
tag

(#20046) mmcc02 válasza jos3ph (#20045) üzenetére


mmcc02
tag

Nna, ez szép! 5 kártya, ha jól látom, riserrel vannak "felemelve". Meg aztán a sok kártya ne a szobát fűtse! :C :C

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

(#20047) Scaevola válasza imibogyo (#20044) üzenetére


Scaevola
tag

Az a baj ezzel, hogy így szinte nyitott az egész és pont a zajcsillapítás lenne a szekrényke lényege.
Ma voltam egy kisebb bevásárló körúton, a DVI-hosszabítón kívül megvan minden. (még keresek egy brutális nagy piros nyomógombot)

Jelentem, 14 db kábelt, 3 db kapcsolót, 2 darab UTP toldót és egy védősapkát a főkapcsolóra... sikerült három boltban megvennem.
Az egyik helyen két darab volt, a másikban egy... mind1, nem számít semmi, még a világhírű "pest-gyűlöletem" sem.
De ami kiverte a biztit nálam az az aqua computer volt.
Van olyan fórum itt a ph-en, hogy szám.tech. boltok fikázása? Mert ha van, átmegyek oda.
Két évig kereskedtem, tudom, milyen a vásárlóbarát hozzáállás... ami ott volt, az katasztrófa.
mind1... soha nem megyek be többet... pedig tervben van 2-3k Ft gyors elköltése, de inkább a föld nyíljon meg alattam, mintsem az aqua.

Egy szó, mint száz imibogyo... az első lépést megtettem... van egy rahedli kábelem... innen nincs visszaút. :DDD

Még a héten bekukkantok egy lapszabászhoz. Tervem, hogy először valami olcsó szemétből megépítem a szekrényt... méretek igazítása, hajlítások elsajátítása, stb... s ha már némi rutinnal fel leszek vértezve... megépítem újra valami csecse anyagból.

Csak maradjon száraz a lőpor. ;)

(#20045) jos3ph
Erre spanyol barátom csak annyit mondana:
Hasztakurva :DD

apex

(#20048) macko20 válasza Scaevola (#20047) üzenetére


macko20
őstag

A 13.kerben a dévai u lehel sarkánál van lapszabászat...a lomex-el szemben...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#20049) M_o_g_y_i válasza macko20 (#19791) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Pár napja kész a "kis" szekrényke, majd csinálom a képeket.
Eredetileg ebből indult a project, de közben kicsit meghízott. :DDD

Itt még csak "celluxos" próba-összerakás után:

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#20050) bsh válasza M_o_g_y_i (#20049) üzenetére


bsh
őstag

épp tegnap láttam egy ilyen faliszekrényt haveromnál. csak neki szélesebb, és úgy van megcsinálva, hogy az ajtószárnyak egyben két újabb ilyen szekérny hátlapjai is egyben :) szóval dupla rétegű szekrény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.